7902
Space Engineers

Katt a képre
  • Carmang
    #478
    Közben a Furnace feldolgozta az összes vasat, annyit, hogy elleszek vele egy darabig. A sorter természetesen nem enged át más cuccot (kobalt, nikkel). Nosza, gondoltam ne álljon ott üresen, felvettem neki a bemenőnek az *ore*, a kimenőnek az *ingot* engedélyezést, pluszba a vas mellé. És nem lehet kirakni a G menüből gyorsbillentyűre, csak a Toggle On/Off-ot :D
    Szóval, ha vissza akarok váltani csak vasra, akkor a Control Panelben kell mászkálni, hogy töröljem belőlük a fenti engedélyeket.
    Hát ez milyen gagyi már.
  • RoboKutya78
    #477
    Közben találtam hogy is van a szerverár
    http://www.multiplaygameservers.com/game-servers/se-spaceengineers/
    nem is vészes max egy 10 fős szervernek volna esetleg értelme.
  • RoboKutya78
    #476
    Tényleg hogy lehet állandó szervert létrehozni?
    Fizetős vagy milyen módon megy ez a buli hasonló alapon mint anno a cod4 es szerverek mentek?
  • franky79
    #475
    Nincs élő magyar szerver sajna :(
    Itt tudod megnézni a szervereket: http://space-engineers.com/
    Haverral 3on vagyunk ott valamilyen szinten:
    http://space-engineers.com/server/5716/ elég komoly alapanyag mennyiséget hoztunk össze, mert rátaláltunk 2 elhagyott bázisra is, de szinte soha nincs rajta senki, ezért néztünk másikat is
    http://space-engineers.com/server/13130/ mindig vannak rajta, egyenlőre csak az alap bázis van meg
    http://space-engineers.com/server/14961/ nem ment az előző :), szintén alap bázis
    amúgy szerintem online szerveren mindent el kell rejteni, szal barlanglakok vagyunk mindegyiken, és nagyobb hajót még nem is csináltunk, mert nem tudom, azt hogyan dugnánk el a lefosztás elől :)
  • Gregmayday
    #474
    Sziasztok

    Van valahol olyan szerver ami magyar és survivor és vannak is rajta?
    Egy ideje már játszok a játékkal, de csak egyéni szerón. Ezt a kis fúró-feldolgozó gépet csináltam survivorban.


  • Carmang
    #473
    Most nézem, hogy az Advanced Rotor conveyor-ra köthető. Hiába na, ilyet még nem csináltam.
  • RoboKutya78
    #472
    Ja most hogy jobban meglestem tényleg nincs benne ez a csonk de szerintem ezzel is megoldható kiváltja a motorokat.
  • Carmang
    #471
    De a szerelő roborkarban nincs ilyen csukló mod. Látszik a képeken, illetve a leírásában is írja, hogy "- 100% vanilla : no mod used "
  • Carmang
    #470
    Kipróbáltam heti patch-ben bejött conveyor sortert. Működik, csak értelmét nem látom. Csináltam egy Furnace-t, ami csak vasat dolgoz fel, egyik oldalon beadja a sorter az ércet, a másik oldalon másik sorter pedig kiadja a bugát. Ez az egész úgy néz ki, mint egy U betű, középen a Furnace-szel. Az U tetején csatlakozik az egész a conveyor rendszerhez, mintha lógna az egész a rendszeren.
    Csak éppen értelmesebb megoldás lenne, ha a Furnace/Refinery-nek, Container-nek alapból meg lehetne adni, hogy mit dolgozzon fel, vagy tároljon, és nem kellene plusz blokkokkal bohóckodni.
  • franky79
    #469
    Nem tudom, hogy csinálják, mert egy aszteroida barlangból próbáltam kicsövezni az összekötőt, hogy ne legyen ott fixen, hanem vissza lehessen húzni fejlesztett rotorokkal, meg pistonokkal, de remegett az egész és képtelenség volt rendesen beállítani. Alapból nem értem, hogyha 0 és 90 fok közötti elfordítást akarok, akkor mért ~11 és ~80 értékeket kell beállítanom?
  • RoboKutya78
    #468
    Elméletileg igen egy 45 fokos valami nem rég került bele a blockokba
    Na ezt mire összehangolod beleőszülsz vagy tutti van rá valami skript megírva.

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2015.03.15. 10:47:48
  • Carmang
    #467
    Dúúúrva. A csuklók rotorok? Azon keresztülmennek az alkatrészek?
  • RoboKutya78
    #466
    Na nee..Nekem 3 rotor összehangolása is gond?:) Nem hogy egy komplett szerellő robot kart irányítsak:)
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=407693046&searchtext=
  • RoboKutya78
    #465
    Láttam egy pistonos fúróhajó konstrukciót most azt próbálom lecsekkolni magamnak.
  • RoboKutya78
    #464
    Mert ez egy hajó ami állomássá alakul:) és talán lehet kívülről is irányítani
  • Carmang
    #463
    Kitalálja a kis agyával, mert ő ilyen okos :)
    Miért van egyébként antennája, meg beacon-ja is?
  • RoboKutya78
    #462
    Honnan veszik ezeket az ötleteket
  • franky79
    #461
    Játszik valaki valami rendes online szerveren? Nézegettem, de 1 magyar szerver sem fut. 3 működő volt korábban, de már több napja, hete nem mennek.
  • RoboKutya78
    #460
    most meg az történt hogy egész jól beállt olyan 30 40 pfsre de viszont egy idő után a karakterem istentelenül kezdett belassulni.
    Szétszedtem vagy 2 elfogott bisnice hajót azt szétszedtem egy megépített vágóhajóval majd elkezdtem építeni egy második kishajót és már kezdtem rosszul érezni magam a lassúságtól.
  • Kisponyi
    #459
    Akkor viszont, ha csak eseti az fps gond, tuti hogy valami a hatterben vagy a gepedben lesz a bibi. nezd utanna mi indulhat be esetleg a jatek alatt ami legyilkolja fps-ed.
  • RoboKutya78
    #458
    Most vagy letöltöttem valami hátteret ami ennyire beszívat vagy a blokkokk mennyisége ennyire lehalasztja a játékot nem tudom
    Valamikor értelmesen van fps nem mondom hogy übersok de tudok mozogni meg építeni.
    Van egy naagy bázisom a múltkor kolléga fent volt velem együtt rajta simán ökörködtem vele.
  • RoboKutya78
    #457
    6800 as vga van az 5770 helyett
  • Kisponyi
    #456
    Robokutya, nezz korul a gepedben, mert ha a gep ami az alairasodban van az az amin jatszol, akkor ott van a hiba. Az en gepem detto ugyanaz, vga,cpu es roccenesmentesen fut fullHD(1920x1080, grafika maxon). Szoval ott nem a jatekkal lesz a bibi.
  • RoboKutya78
    #455
    Nem ismertek véletlen grafikai módosító módokat amivel lehet valamit kezdeni az fps számmal?
    esélytelen bármit is építenem.
  • Carmang
    #454
    Közben megoldottam. Ha lekapcsolom a control panelen keresztül a conveyor rendszerről, akkor ugyan úgy rakhatok, kivehetek bármit, mint előtte, viszont a conveyor nem tölti utána.
    Így minden finomítómat csoportosítottam, az állomáson levő Control Station nevű pilótaülésből kiraktam a Use Conveyor On/Off parancsát gyorsbillentyűre, és már használható is. Utána pedig visszakapcsolom.
    Cserébe ugye csak a Control station-on keresztül tudom ezt megtenni, mert annak van csak gyorsbillentyű menüje, de ezt be tudom vállalni :)
  • franky79
    #453
    ezért írtam a végére a jobb kattos szétválaszt is, mert ha üres a finomító, akkor persze beemel valamit, de szerintem ha csak a felét veszed ki a bent lévőnek, akkor nem pótolja és be tudod tenni, amit szeretnél
  • RoboKutya78
    #452
    A hócipő tele 3 - 5 fps-sel próbáltatok már BIG hajót kreálni kész szopás:)
    Egy kb 200 sorból álló csónakot krelágatok éppen persze üveg tető meg ami belefér naná hogy nehézkes lesz a célzás és nem azt a blokot veszem ki amit kell.
  • Carmang
    #451
    Tegyük fel, hogy éppen uránt finomít a gép, én meg gyártok valamit ezerrel, de nem figyelem, hogy mennyi alapanyagom van, és egyszer csak leáll a gyártás, mert hiányzik (mondjuk) kobalt. Ekkor én berakok kobaltércet a finomítóba, természetesen előre rakom a sorban, de elég kevés fér be az urán mellé, meg egyébként is elég sok kobalt kell a gyártáshoz. Tehát én az uránt kiveszem, berakom a konténerbe, onnan pedig kiveszek kobaltot, és belerakom (beleraknám) a finomítóba.
    De ha a conveyor gyorsabb (simán, mert 1 másodpercenként "adagol"), észreveszi, hogy "jé, hirtelen milyen sok szabad hely lett a finomítóban, nosza töltsük csurig magnéziummal". Akkor én ott pislogok egy raklapnyi kobalttal a kezemben, ami most már nem fér bele a finomítóba.

    Kipróbálom a conveyor-ról leválasztós módszert.
  • RoboKutya78
    #450
    Skacok valaki foglalkozott már ezzel a toolbox cuccal?
    https://setoolbox.codeplex.com/
    Ha igen elmesélhetné hogy mi is ez meg hogy is működik?
    Jól értem hogy 3d-s maszkokat emelhetek be vele és valamilyen kreációs módszerrel lefordítja blokkokra a 3d-s modelt és egy space modelt hoz létre amit a játékban finomhangoltunk utána?
    Próbáltam obj modelt berántani vele a modell meg is jelent de csak tapogatok a programban hogy is műkszik egyáltalán?
    Vagy elég egy 3d-s jpg képet beforgatni a toolsba és az le kreáll egy lehetséges verziót?
    Kezd gyanús lenni ez a sok jó munka ami megjelent mostanság.
    Nem hiszem el némelyikről hogy egy emberke kreálta.
  • franky79
    #449
    Nem igazán értem, miért ne lehetnek ott az ércek, hiszen fel kell dolgozni mind. Amik meg ott vannak, azok között tudod a sorrendet változtatni, ha odébb húzod őket. Ha meg 1 fajtából van túl sok benne és azért nem fér be más, akkor felezd le jobb kattos húzással. Az összekötést én tuti nem szüntetném meg, mert akkor meg a szerelő nem tudja kiszedni magának a nyersanyagot.
    Utoljára szerkesztette: franky79, 2015.03.10. 10:46:29
  • kipeti
    #448
    az automatikus továbbító rendszert kapcsold ki a finomítónál, igaz így manuálisan kell be illetve ki venned a cuccost amíg vissxa nem állítod
  • RoboKutya78
    #447
    Szerintem ha leválasztod a rendszerről különálló egységnek.
    és te felügyeled mit kreáljon.
    Bár nem vágom a kérdésed teljesen.
    Vagy egy jól sikerült skriptet keresel:)
  • Carmang
    #446
    Argh!
    Hogy lehet leszoktatni a Refinery-t arról, hogy automatikusan teletöltse magát mindenfélével, ha kiszedek belőle nagyobb mennyiségű ércet? Miközben én teljesen mást akarok belerakni.
  • RoboKutya78
    #445
    Tudtok olyan skyboxot ami megnöveli az fps számot? Nekem a caldari space skybox egész jó hatással lett rá.
  • RoboKutya78
    #444
    Azt is használok de a pistonos fúrás akarom kifejleszteni. a lukat amit kreáll legalább be lehet lakni utána.
  • Carmang
    #443
    Miért nem építesz fúróhajót?
  • franky79
    #442
    Tegnap haverral elmentünk kalózkodni kicsit, az eredmény :D
    aztán miközben ezeket szedtem szét, jött még hozzá egy Business Shipment is ;-)
    Utoljára szerkesztette: franky79, 2015.03.07. 12:22:07
  • RoboKutya78
    #441
    nekem az ércbeszippantás pont elég lesz ha nem kell szórakozni a gravitáció generátorral.
  • Carmang
    #440
    Bármit begyűjt, ami előtte van. azt írja. De gondolom ez csak alkatrészekre, és ércre vonatkozik, felépített blokkra nem.
  • RoboKutya78
    #439
    Taliztam megint egy jó blokott, ha minden igaz és jól sejtem hogy működik akkor hasznos egy dolog lesz
    Gravitációgenerátoros kavics begyűjtőnek kellene lennie ha jól fordítom a dolgot.
    Eddig azon gondolkodtam hogy az apró kavicsokat egy felfordított gravigenerátorral tolom ki a lyukból amit kreáltam épp megvalósítani akartam mikor jött a nagy bumm.
    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=402858936&searchtext=