23008
7 Days To Die
Jelenlegi stabil verzió:alfa21.2

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I A22 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!

11 év alfa fejlesztés után! Teljes játék (1.0) megjelenése 2024 júniusban!
  • vajdaati
    #22042
    Fura, de van esély lőfegyverre ennek ellenére is. De azt hiszem a duffle bag és a sporttáska csak kimaradt a beállításokból... én is találtam duplacsövűt ( pisztolyt is) és streamen is láttam olyat, aki talált benne 1-2 szintűként. A zombi loot se követi szigorúan ezt az új rendszert, új snipert és assault rifle-t is dobtak 10-15 szint körül. De tény, hogy ezek kivételek, speciális esetek. Viszont a tradernél van fegyver az elején is, az 1-es pump shotgun nagyon jó volt ami ott vettem :)
  • havenday
    #22041
    na így már értem, de akkor sem fair...ha este random betörök valamelyk barkács áruházunkba, akkor az ottani raktárkészlettől fog függeni a zsákmányom, nem pedig attól, hogy kőműves vagy hidegburkoló, netán villanyász lennék...és természetesen értenem se kell hozzájuk
    Utoljára szerkesztette: havenday, 2020.07.02. 10:54:21
  • Ironman2
    #22040
    Loot Progression/Balance
    Loot distribution has been smoothed out so that you do not find end game loot too soon and have no more upgrades to look forward to.

    Loot has been balanced to provide a smooth progression from primitive, iron and steel items. This change provides a steady progression for the player and gives some incentive to craft, while slowing the economy a bit early game.

    The loot quality for player parties is equivalent to that of the highest level player and perk effects like Lucky Looter are not shared. The only loot advantage is that parties face tougher opponents which have a higher chance to drop loot of better quality.

    There are 4 tech levels of items in the game. These start appearing in loot at the following Game-Stage intervals.

    Tech 0 (GS 1-11) – Primitive tools, weapons and armor including a bow and the blunderbuss.
    Tech 1 (GS 12) – Iron or similar melee items and armor and and the first proper firearms like a pistol or double barrel shotgun.
    Tech 2 (GS 50) – The best melee items, bows and armor and mid range firearms like a pump-action shotgun.
    Tech 3 (GS 91) – The most advanced firearms like an M60 or the Sniper Rifle.
    Trader quest rewards scale similar to this system. You won’t immediately get a shotgun for a day one quest.

    We will be continuing to to fine tune loot progression in patches. In the future we plan on unifying loot progression, quest loot reward progression and trader for sale item progression more unified.
  • havenday
    #22039
    Pár órát játszottam tegnap.....a grafika nagyon ott van, az új modellek szépek (szép zombik) azt mondanám nálam még jobban is fut, azonos beállítás mellett, olyan 10FPS-sel. Ez is valami.
    Ez a verzió volt az első, ahol a kedvenceim, a keselyűk nem basztattak az elején hülyére. Egyszer jöttek, és a fabunkóval sikeresen lecsaptam őket. Régen ez sose ment, hamarabb kinyírtak. Tudom, én vagyok a béna. Viszont a zombik hitbox modelje, mintha rosszabb volna, sokat tévesztek nyilazáskor, pedig már egész jól céloztam. Mármint nem találja el a vessző, pedig én úgy látom.
    A legfurább a játékban:
    Teljesen alapbeállításon van a szerver. Már 6-os szintű vagyok, 10. játéknap megy, több házban voltam már, fegyverládák, shotgan messiah ládádk, sőt a katedrális tetején a kemény és nagy lezárt fegyverládáját is kinyitottam és még NEM talélkoztam lőfegyverrel. A legkomolyabb cucc, az a barkács mordály volt, igaz 6os szintű. Ja, a loot skillem már 3as szinten, plussz van rajtam az a szemüveg is, ami plussz bónust ad. A szerszámos ládák ugyanezt a logikát követik, megszámlálhatatlanul sok KŐ baltát, hammert és kőásót találtam.
    Ez most valami új fícsőr a játékban?
  • DevEagle
    #22038
    Köszi.
  • BenedekFeco
    #22037
    Nálam kb úgy fut, mint a 18. Nem vettem észre különösebb lassulást. A zombik száma is csökkent, legalább is nincs már olyan, hogy egy 2nm-es viskóból kiözönlik 8-10. Vagy eddig nem találkoztam ilyennel.
  • DevEagle
    #22036
    Srácok nem merem leszedni, várok még vele. Fps tapasztalatok ugyanolyan gépen mint a18? Nem serveren, az nem mérvadó. A zombik száma csökkent vajon, vagy nem, ellentmondásosak az infók. Lehet full grafikán nyomni vagy nem érdemes mert droppol? Köszi a visszajelzéseiteket. Streamerek véleménye nem érdekel, mivel a legtöbbje nem mer rosszat mondani, mert kimarad a kövi update előnyéből...
  • havenday
    #22035
    pve, aztán, ha igény lesz rá, lehet pvp is felőlem....wipe lesz igen, ha kijön a sima
  • Ironman2
    #22034
    pve,vagy pvp? sokan úgyis arra kiváncsiak,még azt beírom majd a bannerba.Ja és ha letellik az experimental,és kijön a sima alfa19,akkor lesz-e wipe?
  • havenday
    #22033
    hosszas próbálkozás és hibaüzenetek kiírása után elindult a szerver, egyelőre minden alap beállításon.
    [HUN] csupasz ugar
    az ip cím: 176.57.169.44:26900
  • vajdaati
    #22032
    Szinte nem is fun pimps... :) Persze még betehetnek valami bugos dolgot ami csinál valami epic fps dropot, de alapjában véve nekem is bejön. Az íj és számszeríj viszont 1000% hogy nerfelve lesz. Ha mindent kimaxolok és az új cukorkát is elnyomom, 6,5X a bónusz lesből lőve. Azért az egy jó, modolt crossbowval és acél vesszővel közelíti vagy talán el is éri a 400 sebzést...
  • Bal0924
    #22031
    A Roamingból és a Steam mappájából töröltem a 7days mappákat.
    Ennek ellenére 1-2 beállításra emlékezett,
    Mit kell még törölnöm (legközelebb), hogy ne emlékezzen a beállításokra?
  • Ironman2
    #22030
    Experimental változat letöltés útmutató a F.A.Q menüben felül,aki most lépett be újonnan,már lehet frissíteni az alfa19 experimental változatra.

    szerk:azért gratula nekik,szép hosszú megint a release notes,látszik hogy értelmesebb irányba tolják a fejlődési rendszert a sok visszajelzésnek köszönhetőleg,és káprázatos grafikával is el leszünk látva,tartalmilag is sokmindent változtattak,szóval azért alakulgat a dolog. Én nem is bánnám ha még jó sokáig fenntmaradna a téma,és csiszolgatják.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.06.30. 03:15:00
  • Ironman2
    #22029
    Ip címet majd irj légyszi! Kösz!
  • havenday
    #22028
    csupasz ugar szerveremen már telepszik is a frisss game, egyelőre "normál" térképmérettel
  • Ironman2
    #22027
    Van még 3 fejlesztői stream,az utolsó 3 napból,itt a youtube oldalukon:

    youtube link

    náluk délután jön ki az experimental valamikor,7 órát rá kell számolni a Dallasi időeltolódás miatt
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.06.29. 11:36:24
  • vajdaati
    #22026
    https://7daystodie.com/a19-official-release-notes/?fbclid=IwAR24bAyB1Wh275O1VJpg3m9exr5JDYM8AURCHO90iWMaCSJdTLe1vm-NwuE
  • undY1ng #22025
    Ááá ahogy a csávó is mondja a videóban, lennének olyan hibák amitől csak pain in the a$$ lenne... jó az így ahogy van jelenleg, én bízok benne, hogy nem forever alpha játék lesz.
  • Ironman2
    #22024
    Szerintem ezt hagyni kellett volna így! Ki hogy van vele?

  • Ironman2
    #22023
  • vajdaati
    #22022
    Püfölik a széfet ketten... kíváncsi vagyok, észreveszik-e valaha, hogy ha többent ütnek valamit, lassabban lehet szétverni. Neeeem bugos, ááá dehogy XD
  • Ironman2
    #22021
    Élvezet lesz visszamenni a játékba,ez a videó azért már jobb az előzőeknél.Ja hétfőn experimental ha minden jól megy!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.06.25. 00:55:35
  • Ironman2
    #22020
    Na itt azért végig játék van a fejlesztőktől! Élvezzétek!

  • Ironman2
    #22019
    A mindig csiszolt fejlődési rendszert nem is beszélve.Ja,és hiányolom még a zombik után lootolt cuccokat,állítólag túl könnyü volt így a játék szerintük,szerintem meg nem,mikor sokszor csak üres üvegeket találtam bennük.Azért részben meghagyták a sárga dobott táskákkal jó cuccokkal,ez ellensúlyozza a hiányosságot némiképp.
  • Ironman2
    #22018
    Igen,ez így van,reálisan látod a dolgokat.Az alfa1,és 19 közt eltelt 6 év,és szinte teljesen más játék mindkettő verzió,egyedül még Navezgane pályát lehet felismerni benne nagyrészt,az első verzióhoz képest.Sok dolgot ki is vettek,ami nagyon jó volt annak idején,a legeslegfájóbb ugye a négyzetrácsos craftolás,az még most is nagyon hiányzik a játékból,pedig egyedivé teheti a minecraft mellett.Fáklyára belassuló zombik,a spider volt a sikító,a minimap megszüntetése a zombiradarral,a wood logok elhagyása,(amiket én sajnálok a legjobban),na és persze a végtelen random gen a városokkal,falvakkal.Ez utóbbi senkit se zavart,csak egy szépséghibája volt,hogy egy idő után iszonyat brutál memória kellett hozzá,ráadásul diavetítésbe rajzolta ki a még be nem járt tájat.Ezért találták ki a mostani megoldást,hogy egyszerre bent legyen a memóriában az egész térkép.Így viszont az elején egy örökkévalóság mire legenerál egy pályát.Én bízom még a sok optimalizációban,de szerintem már jobban járnának,ha elhallgatnak pár évre,és végre egy szuper játékkal jönnének vissza.
  • ntex
    #22017
    Nekem meg az az elméletem hogy annyi koncepció van és akkora a nyomás rajtuk a játékosok igényei miatt, hogy egyhelyben toporzékolás van, azért is van hogy 3-4x átalakítanak 1-1 elemet a játékban. Részben emiatt nem tudnak haladni. Plusz rengeteg a kritika a fórumon is többek között, özönlenek az ötletek, kapnak jót, rosszat folyamatosan. Ragaszkodnak többnyire a saját ötleteikhez, de nem akarják teljesen figyelmen kívül hagyni a játékosok igényeit sem. Gondolom folyamatosan mérlegelniük is kell ezeket, biztosan nem annyira egyszerű ez a dolog mint ahogyan azt mi gondoljuk. Igazából én is örülnék már ha végre kijönne alfából, de még mindig olyan dolgok nincsenek benn, amiket már rendesen évek óta ígérgetnek és folyamatosan tologatnak alfáról alfára (no meg kaptunk is ugye olyanokat amik tervben sem voltak eredetileg...)
  • DevEagle
    #22016
    Ujabb agymenésem. Tudod miért nem haladnak? Mert rég elfogyott a lendület, na meg a píz... Hogy tudják fentartani a programozókat? Jutalékból. Amíg fejlesztés van vásárlás is, jutalék is. Senkinek nem érdeke haladni minél később annál többet lehet a semmiért kiszedni. Mert nekem gyanús hogy ennyire nem látják értik a dolgok megoldását. Ez már hihetetlen.
  • ntex
    #22015
    Jól hangzik... Gondolom megunták azt hogy 5000-en 15000 féle dolgot akarnak a játékba, így érvényesítik inkább a fejlesztők akaratát. Így szokott egy játék a legnagyobbat bukfencezni amúgy, remélem azért ezzel tisztában vannak...
  • DevEagle
    #22014
    Am a "bèta" tesztereknek való visszajelzés fórumot vajon miért zárolták? Hm? Olvastátok a kommenteket? Kicsit sok a probléma ismét főleg a zombik számát meg a balance teljes hianyát reklamálták...
  • DevEagle
    #22013
    7 days to pussy...
  • Ironman2
    #22012
    Az 5. fejlesztői stream:

  • havenday
    #22011
  • DevEagle
    #22010
    Volt downgrade azért rendesen. Mi az hogy rengeteg a fegyver kraftolni szintr értelmetlen. Rendesen a craftolást ölik kifele. Persze. Könnyebb az agyatlan lövöldékböl bevonzani a barmokat. Lásd pubg meg ilyenek. Kinyitod, felveszed mész darálsz. Azt hagyjuk hogy a bunkósbot anim nevetséges, a zombik mindig szarul animáltak, nincs hitbox még mindig. Lecsökkentették a zombik számát ezzel optimalizálnak. Zombi apokalipsziskor 100k.s tömegek lennének... Persze ha úgy nézzük annyi ideje fejlesztik hogy elrohadtak a zombik a játékban. 2 alpha és nem lesznek mert kihaltak?
  • JonasSandor
    #22009
    Nem jelenik meg már soha se.
  • Norbertboy
    #22008
    Csak duma volt, viszont jól megélnek ebből!
  • DevEagle
    #22007
    De amúgy hol van az update? A videókon nem sok újdonságot lehet látni. Hol a nextgen grafika, a szebb zombik etc. Még mindig egy jobb modpack szinten vannak sajnos.
  • Ironman2
    #22006
    Amúgy ott egy jól összeszokott társaság játszik,senkinek ellensége nincs,tökmindegy milyen szabályzat van a szerón,szóval senkinek eszébe se jutna hogy a másikat kirabolja.Én csak annyiból tudom hogy nézem Random videóit,és amiket ide irnak a tagok.Attól függetlenül még lehet hogy másokat ki lehet fosztani,de ott van a landclaim kocka már a játék eleje óta,sőt mostmár pár kőből létre lehet hozni,mert annak idején nehéz volt előállítani azt.
  • setlaj
    #22005
    Köszi az infókat mindenkinek! Így nehéz tájékozódni ha az írott szerver szabályzat nem fedi a valóságot.
  • Ironman2
    #22004
    Levéded landclaim kockával a fontosabb ládákat,aztán máris nem tudnak kifosztani.
  • vajdaati
    #22003
    Infinite claim mellett bármi is van a szabályzatban, nem tudsz raidelni :) Kivéve ha szövetséges tör be hozzád vagy te a szövidhez. Mást megölni sem tudsz. A leírásban 18.3 verzió van említve, szerintem csak lemaradt a szabályok frissítése pve szeróhoz. :)