23053

Ide katt a banner láthatóságához!

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | REDDIT | X (Madmole) | X (7 Days to die official) I KÉPFELTÖLTÉS
UNDEAD LEGACY MODTOPIK I 7Days Blood Moons topik I 1.0 Fejlesztői Napló
Magyar szerverek:(katt ide!)

Az első 4 számjegy az IP cím,a kettőspont után a port száma található!


Stabil 1.0 szerverek:

Ironman 7 days server
IP:176.57.140.228:26940
jelszó:meggyfa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
F.A.Q

Időjárás kikapcsolása:f2-vel konzolt előhívni,és ezt beirni:weathersurvival off
Játékban F9,és F12 a képlopás gomb.
F9-el a játék könyvtárába teszi a képet:
Program Files (x86)/Steam/Steamapps/common/7days to die/Screenshot
F12-vel viszont a steam screenshot képtárába:
Program Files (x86)/Steam/userdata/.......(sajátszám)/760/remote/251570/screenshots
Akinek nagyon laggol,az vegye vissza a textúra méretet half-size-re,és kapcsolja ki az árnyékokat!
Experimental,és korábbi változatok letöltése:steam könyvtárban a játék nevén jobbklikk,majd a menüben tulajdonságok,és a béták fülnél a legördülő menüben a latest_experimentalt,vagy egy korábbi verziót kiválasztani! Kiválasztás után,azonnal töltődik!
Minden új verzió kezdetekor ajánlatos a régit uninstallálni,és a launcher tools menüjében a clean game data résznél mindent bepipálni!! Launcher előhívása a steamen belül a játék nevén jobbklikk,és show game launcher.Régi mentések instabilitást okoznak,ha kijön egy új alfa verzió! Mindenképpen új játékot kell kezdeni!

Figyelem! Az off/warez/flém,és nem a játékkal kapcsolatos hozzászólások törölve lesznek! Ott az offtopik linkje felül!

Az egész sg fórum,sajnos haldoklik,nincs aki foglalkozzon vele,igy ha valakinek jelzi hogy új üzenet van,és nem irja ki,akkor törölje a sütiket a fórumról a böngészőjében,vagy irjon egy választ a topikba,és akkor megjelennek az előző üzenetek! Felül a kis nagyitó ikonnal bejön a bannerkép.A régi hátteret esély sincs visszahozni.Próbáltam,nem lehet.
Legjobb megoldás a reklámblokkolók kikapcsolása a fórumban!
  • vajdaati
    #22124
    Értem... igen, előfordulnak szerveroldali hibák. Egyszer megtörtént az is, hogy lazán lenullázott valakit a szeró és mindenét elvesztve kezdőként indította. Szerencsére mentésből újra lehetett tölteni, így orvosolható volt a gond. Ez a ládanyitás probléma amúgy ha jól emlékszem talán a15-a16 körül már jelentkezett. :(
  • Marshal299
    #22123
    Nincs. A teljes játékot töröltem. Ez a hiba szerverhez kapcsolódik. Másik szerveren nincs gond. De nagyon lehangoló, hogy 50 szintet lépek előre és mindig be b… a játék.
  • vajdaati
    #22122
    Szia! Van a gépeden singleplayer játék ami esetleg másik verzió mint az experimental? ( Okozhat gondot ez is) Csak a gépről törölted vagy steamről is a játékot?
  • Marshal299
    #22121
    Helló! Sziasztok.
    Random szeretnélek meg kérni, hogy segíts nekem, rajtam. Már több szerveren játszottam experimental és mindig el kellet hagynom a szerverteket mert nem tudtak rajtam segíteni. A karakterem be búgot! Nem tudok semmit megnyitni. Minden más működik. A ládáimat más ládáit nem tudom meg nyitni. A járműveket tudom használni. Az ajtókat is tudom használni. Próbáltam újra indítani a játékot. Újra telepíteni. Meg öltem a karakterem. Semmi nem segített. Örülnék, hogy ha egyszer egy kicsit rá érnél velem foglalkozni hátha ki tudunk valamit okoskodni. Ha esetleg valakinek van ötlete kérem ossza meg velem.
  • SteweKere #22120
    Na ezt este megnézzük. Kíváncsi leszek, mikor jön ki a stabil verzió. Vagy hogy mi lesz ebből az egészből a végére. Nekem eddig még most is a 16.4 verzió a kedvencem.
  • Bal0924
    #22119
    Köszi.
  • Ironman2
    #22118
    Alpha 19 b173 jött ki imént,és a zombikat optimalizálták.

    Inditsd el a játék launcherjét (show game launcher),és a tools fülnél megtalálod a clean game data menüt,ott ki lehet törölni mindent.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.07.25. 03:07:22
  • Bal0924
    #22117
    Hol található még a játék háttere?
    AppData\Roaming - on kívül.
    Letöröltem a játékot és a roamingból is. De a beállításokat megjegyezte.
  • SteweKere #22116
    Köszi mindenkinek a választ, régóta olvasgatlak titeket, sok jó tippet használtam már fel innét. A 14-es verzió óta tolom a 7days-t. Újratelepítettem, most kb az elején laggol, aztán kb 5 perc múlva rendesen fut. Rejtély. Elvileg a gépemnek is bírnia kéne. I5 6500 proci, 2400 ddr4 2x8 gb ram, msi armor 1060 6 gb oc kártya, kingston 256 gb ssd. Kipróbálom ezt a fun pimps mappa törlést is, hátha.
  • nibron
    #22115
    Töröld teljesen a játékot, és rakd fel újra. Szokott ilyen lenni. A C:\Users\felh.neved\AppData\LocalLow mappában találsz egy "The Fun Pimps" mappát. Azt is töröld, abban vannak a unity gépedre vonatkozó beállításai.
    Talán akkor "megjavul". Ha nem, akkor a video beállítások közül ki kell kapcsolnod valamit.
  • DevEagle
    #22114
    Örülönk hogy te is itt vagy a fórumon. Mindig jó új arcokat látni. Nem tudom milyen beállításokkal játszottál, de nekem full HD-ban, minden maxon 30-40 fps. 1060 6gb... Az új update-el kisebb grafikán is meg megröccen. Emlékszel még A15-re? Ott rendesen meg-meg állt néha teljesen, főleg ha régóta toltad és megtelt a memória.
    Sajnos ehhez vagy hozzászoksz vagy elmenekülsz, mert sajnos ez a fostalicska "fejlesztő" banda nem ért annyira hozzá hogy optimalizáljon.
    Utoljára szerkesztette: DevEagle, 2020.07.22. 19:04:09
  • SteweKere #22113
    Sziasztok. Régóta nyomom a 7 days-t, viszont nagyon megörültem a 19 verzió fantasztikus innovációjának: Nincs lag!!! ? aztán tegnap gép elé, frissít, új game, és tadaaam! 75-ről, 3-4 fps-re ugrál. Mi lehet ez? Nálatok van ilyen?
  • ntex
    #22112
    Mindig lesznek emberek akiknek semmi sem jó :)
  • Random_
    #22111
    Akkor már évek óta nem játszanának vele mert megunnák emberek.
  • Norbertboy
    #22110
    Ma játszottam az alpha 12.5-tel.

    Annyi, de annyi zombi van, hogy besz.rsz! Nincs kereskedő, nincsenek nehézségi szintek, nincs túl variálva, csak a puszta túlélés van. Valahol ott kellett volna abba hagyni.
  • DevEagle
    #22109
    Am csak jól gondoltam hogy sok mindenre 1 év se volt elég... Istenem... Alig van zombi a jatékban azoknak se mindnek van új szép grafikája. A változatosságról ne is beszéljünk. Zombi retexture community project. Keress rá... Az állítgatunk ide oda meg köszi fasza.
  • Bal0924
    #22108
    De jó...
    Újra egyes szintű lettem. Hála a B169 frissítésnek köszönhetően.
  • Ironman2
    #22107
    Alpha19 Experimental B169!

    Changelog for b164-b169



    Added

    Option to change size of FPS display
    Old Wild West Coffins
    Tough Guy Sunglasses that boost your fortitude. Found in loot and for sale at traders
    Allow XUi list ComboBoxes to be initialised with ints/floats from XML
    Allow enabling/disabling XUi SimpleButtons from XML/bindings
    Allow XUi controllers to react to binding changes at runtime
    Mem obj and mem objs console commands to list and shrink the object pool
    HD Biker Zombie
    Chainsaw/auger flesh impacts for melee & harvest.
    Added hits/grazes to all 3 tiers knuckles.
    Visual clue for text orientation on player storage crate
    Radiated vulture vomit attack sfx.
    Gfx st discard console command
    Janitor Zombie (final fixes in b170)


    Changed

    Increased amount of small animals spawning in the forests and decreased larger animals.
    All small game (rabbits and chickens) and large game (boars, and deer) spawn every day or night at any time. Small game has a high chance to spawn, large game has a low chance to spawn.
    Enemy respawn time is reduced in the wasteland. At night, Zombies will respawn immediately, making the wasteland harder to survive at night
    Shotgun damage and auto shotgun rate of fire reduced.
    Added floats so spawning of zombies and predators are less predictable.
    Reduced stamina cost on iron harvesting tools
    Bandolier mod increases reload speed by 15%
    Removed candy tins, hub caps and air filter items from the game.
    Land mines no longer use candy tins, hub caps or air filters in their recipes. Land mines now need duct tape to craft. Candy tin mine can now be crafted in a backpack. Hub cap mine uses a nail instead of a spring
    Deprecated candy tins and other redundant items
    Cooking pot mine is also crafted from basic resources
    Normal entities load their prefabs and meshes on demand instead of during world load
    Reduced distance to backpack after death if no respawn point is set
    Block entities to load on demand using the object pool
    The object pool large pools to active pools which will fully remove pool objects and non active prefabs over time
    Added various scales to zombies so they are different heights
    Texture streaming to only use the main camera
    Store_autoparts_01 updated to commercial standards.
    Updated lots of oldwest POIs with new art
    Art and new block update for house_old_abandoned_07
    Large Predator animals such as bears and dire wolves only spawn at night in the forests. Wolves have a very small chance to spawn in forests during the day

    Fixed

    Underground airpocket in Ranch03
    Collapsing railing in fire_station_01
    Z fighting with trimblocks and paint issue in modern_07
    Applied paint to block behind comfy chair in modular_05
    Adjustment to zombie footstep sound playback
    Knuckles harvest too quickly ( use attack speed )
    Breaching rounds do not work on the Shamway safe
    Ratchet, ImpactDriver, SteelClub must now be crafted at a workbench
    Steel spear shows proper unlock info
    Scope mods are now visible on tactical assault rifle
    Robosledge does not display a ammo count anymore
    Beer sign does not have a white line on texture
    Chest in funeral_home_01 now has loot
    Create world feature is functional again
    Can now place blocks around all lockers
    Identical look for XP bar and food/water bars
    Shovel hold animation is no longer used for all weapons and tools
    Upside down door frame in apartment_adobe_red_5_flr
    Bar_sm_01 no longer has false cabinets
    Animals can not die from infection anymore
    Weighted head mod is not compatible with blade mods on machete.
    Food does not heal after you eat broken glass. Also, please reconsider your diet.
    Fixed chainsaw and auger reload sound playback.
    Some farm plots cannot be planted due to stability
    Crate_storePrefab renderer was in TerrainCollision layer
    Gas_station5 billboard SI issue.
    Carlot_01 has beams that block entities
    Replaced deprecated Freezers with its new replacement
    Torch is now burning in roof area of house_burnt_02
    Pathing issue with door of basement in Mansard_02
    Wrong bookcase rotation in modern_04
    Daring Adventurer level 2 and 3 now work again with T1 quests
    False cabinets in park_basketball
    Bungalow_05: Block behind boxes was painted and the shelf support replaced
    Not allowed to access triangles/indices on mesh while in prefab editor
    Disabled spider zombie looking at player
    Particle System is trying to spawn on player mesh with zero surface area, aka console spam when player is on fire
    Robotic sledge / repulsor mod ragdoll is extreme on players
    ActionRagdoll not using a consistent force
  • gilverto
    #22106
    véletlen volt. missclick
  • DevEagle
    #22105
    Mondom. Banditak be, zombik ki. Jöhet az új játék.

    Tudtatok hogy benne vannak most is a banditák csak xml.ben engedélyezni kell őket. Azt olvastam a meele bandit működik is...
  • seza444
    #22104
    Akela,ati a18 éppen bányászok és jövök kifele. mi ez a morgó hang???? kiugrok erre 1 medve XD De az a jobb otthon éppen pakolok (inventory management) erre nézem vagy 10-15 csirke rohangál XDXD Köszi Gil !! XD
  • havenday
    #22103
    türelmetlen vagy
  • Norbertboy
    #22102
    Szép, 6 és fél év fejlesztés után...
  • havenday
    #22101
    én nem wipoltam semmit (még)
  • Ironman2
    #22100
    Akkor most csupasz ugaron volt wipe,vagy most lesz wipe,mert a földalatti bázisomnak hült helye van,hiába ástam le a megjelölt helyen,minden odaveszett,de a szerverinfo szerint a sima alfa19-nél lesz csak wipe.Pedig a motorom,és minde3n cuccom megmaradt a leltárba.A volt bázisom mellett viszont egy hatalmas betonépület félig elvágva a levegőben lóg.Érdekes épitmény.
  • Ironman2
    #22099
    Amúgy nem kell kinlódni perkekkel,egyszerüen ha van annyi lóvénk,meg lehet vásárolni a minibike-ot a kereskedőnél.
  • Ironman2
    #22098
    Előbb ki fog az jönni,nem kell rá annyit várni.
  • Ironman2
    #22097
    Lehetett idáig is találni,csak nagyon ritkán,ha mondjuk egy zombival összetűzésbe kerül egy vadon élő állat,és a zombi győz.Volt olyan is,csak ha nem ér oda az ember időben,akkor eltünt a tetem.Lehetne mondjuk több állat,alapból még mindig kevés van,pedig jó lenne vadászni egyet-kettőt,de pl szarvas az nagyon ritka.Bolyongtam én a zöldben,de már farkasok sincsennek,meg kivették az utak mellől,vagy én nem találkozom velük,de az alfa17-ben állandóan kóborogtak a vadonban.

    Ja,a másik meg az hogy már zombik se kóvályognak az utakon,már mindegyik bevonult az épületekbe,ez így nagyon röhejes (persze már az alfa17 óta igy van,de akkor még voltak az utakon is).Korábbi verziókban,régebbiekben,azért jópofa volt hogy irtani lehetett őket az utakon is,és a vadonban is.Most nagyon ritkán tünik fel egy-kettő,vagy egyáltalán nem.A nappali hordát ne számoljuk bele.Azt véletlen adja be néha.Viszont az airdrop jelölése szemet gyönyörködtető lett,és milyen szépen villog is a földön.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.07.13. 22:00:47
  • vajdaati
    #22096
    Haha, lehet. De mintha valahol olvastam volna, hogy ez tervezett dolog. Vagyis találhatunk friss dögöt és feldolgozhatjuk, mint a frissen lőtt állatot.
  • undY1ng #22095
    Az experimentalt tudom, az A17-ben nagyon sok olyan tesztverzión mentem keresztül és mire megjelent a tényleges, addigra már meg is untam az egészet és delete lett a vége. Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog kitartani megint...
  • Ironman2
    #22094
    Sok volt a tesztoszteron,elvitte a szíve
  • ntex
    #22093
    Ha vége az experimentalnak. Gondolom még max 1-2 hét és jön.
  • vajdaati
    #22092
    Majd Gilverto spawnol neki. :D :D De tényleg fura volt az egész. Csinálom a kezdő küldiket és ott egy medve. Kicsit odébb mentem, majd pont arra vitt az út a traderhez. Óvatosan megyek arra és ott fekszik az úton kiterülve :D
  • Akela0107
    #22091
    Elveszik Seza örömét...mi lesz akkor a Mi Medveölőnkkel??!!
  • Akela0107
    #22090
    Véleményem szerint jó ötlet nyitni külföldi gamerek felé, legalább lesz egy kis harc.
    Valamint a stabil változattal (főleg az elején) többen játszanak, ez a tapasztalatom. Illetve szerintem sok a magyar szerver (A17 és A18 szerint, akik ide fel sem jönnek) a fix, folyamatos játékosok számához, így nagyon eloszlunk. Igaz volt olyan, hogy be sem fértem a szerverre, ahol éppen nyomtam 1000-el
  • undY1ng #22089
    Mikorra várható a rendes A19?
  • vajdaati
    #22088
    A receptes dolog kicsit vicces. Az első ötben benne volt az aloés kötszer, ami szuper, de a bázisvédő 9 milis turret is :) Meg találtam végelgyengülésben kimúlt medvét is, amit csak nyúznom kellett. :D Ilyen eddig nem volt.
  • Ironman2
    #22087
    Óvatosan a zombi medvékkel!

    Zombie bears drop testosterone extract
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.07.10. 23:03:28
  • Ironman2
    #22086
    LOL:

    Boars, coyotes, dogs, mountain lions and wolves can attack while moving forward

    Ezért nem támadott a kutya mikor a házban voltam,kicsit sem gáz :)))))

    Ilyent bennthagyni streamelések után,szerintem szégyen.
  • Ironman2
    #22085
    Alpha 19 B-163 Experimental is out!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Changelog for b158-b163

    Added

    Writable Storage Box
    American Flag Version Flagpole
    Chair versions of plaid and leather sectional couches.
    Player stats UI shows values using tags if set
    Night is darker when the moon is not full
    Add POI name to dbs command screenshots
    Boars, coyotes, dogs, mountain lions and wolves can attack while moving forward
    Changed

    Items that cure a condition show 100% instead of an unspecified amount
    Updating steel club icon to match mesh changes
    Zombie bears drop testosterone extract
    Yucca juice recipe no longer needs water but is boiled in a cooking pot
    The stamina buff from cooked food does not count down while your food bar is full.
    Put a small weapon bag in survivor_site_02
    Bullet casings now partially visible in iron sight aim
    Reworked laser attachment effect for desert vulture
    Boiled water does not cause dysentery
    Reduced excessive food value on super corn
    Merged heavy/light armor, all melee weapon and all ranged weapon loot groups for better performance due to fewer probability table lookups
    Schematics scaled in loot. Early on you will find more immediately useful ones like for a forge, basic recipes, seeds or medical bandages.
    Deployed sledge hit distance to be entity MaxDistance and aiming will start 1m earlier
    Physics push to not angle down and if not on a ragdoll use x5 force
    Traders sell tech 3 weapons in the higher secret stash inventories
    Robo sledge YawRange changed to 170°, making it easier to place in tight quarters.
    Reduced entity damage on robo sledge. Increased block damage and perkTurrets affects it.
    Loot abundance to effect each item in the container instead of the master count
    Tech 2/3 guns are not autounlocked by the weapon perk. Go find yourself a schematic.
    Chainsaw and auger are not unlocked by perkAdvancedEngineering
    Localization updated to support language to new blocks
    Slower recovery of the dynamic crit resistance that occurs when taking multiple hits from zombies
    Added more friendly animals to all biomes
    Enemy animals can spawn during the day in forests
    Chickens can spawn in forests now
    All animals respawn much faster than before
    10% less resistance against stun and bleeding
    Blade trap hits don't prime the demolition zombie
    Food max stamina buffs will not overwrite if an existing higher value buff is above half duration.
    Stone block destruction doesn't fire heat events like wood or iron blocks
    Auto shotgun cannot use scopes for now
    Increased dog, dire wolf and mountain lion pain resistance
    Improved sleeper volume noise response
    Temporarily disabled reflex sight as a visible attachment on the auto shotgun
    Fixed

    PerkHealingFactor works while player is supposed to die from hunger or thirst
    Pyramid_05: Removed the locked lootchest at the end
    Repulsor mod is not working
    Steroids add 50% run speed instead of the stated 10%
    Regression from: Both random desk helpers are solid only on one side
    Missing documentation for how the "soft cap" on overeating works.
    Wrong oven paint in apartment_brick_6_flr
    Falling window pieces in modular_03
    Replaced faucet with showerheads in fire_station_02
    BuffElementCold, buffElementFreezing, drinkJarRedTea, perkSlowMetabolism have no effect on food.
    Put proper shelving support in vic_13
    Removed windowsidings from vacant_lot_05
    PerkTreasureHunter and/or Lucky Goggles are not speeding up treasure radius reduction
    4x scope on AK47 placement issue
    Barbed wire mod not causing bleed buff
    New auto shotgun scope had no material
    Mannequin colliders shapes don't match mesh
    Stone axe fire anim moved up.
    Super Corn is now unlocked by rank 2 of living off the land
    Collapsing candle on bookpile in book_01 was changed
    Armor not resisting bleed buffs
    Factual and grammar errors in the Dysentery and Survival journals
    Wrong ingredient count on ammoBundleBlunderbuss
    Not allowed to access triangles/indices on mesh while in prefab editor
    Blocks have a model for 3rd person viewers
    Ragdoll Force parameter does not work for a deployed junk sledge
    Both robotic turrets/sledges jitter while aiming at their targets
    Deployed sledge fire delay not decreasing when no target and target could not be seen at certain angles
    Trader setups have nonfunctional item quality parameters
    Robo sledge displays an ammo counter
    Several items state wrong recipe unlocks.
    Molotov not applying burning when entering the flames
    Fast Food 2 has suitcase poke through bathroom hiding spot
    Added missing bock to cemetery_02's surface building's ceiling
    The new store freezers are cutting thru fog
    Pure mineral water cures dysentery?
    Transparent building mats not fogging correctly
    Candle light not illuminating surfaces when standing too close to them
    Another shelf in vic_13 was updated
    Cobwebs bright in fog
    Flagpoles did not have any harvest resources
    Wood texture seams on frames when upgraded are not lining up properly
    Better Barter 5 incorrect description
    Ranged weapons playing a second start sound on the last round
    False Max Stamina Buff from Healing Items

    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2020.07.10. 22:57:40