37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • twi452
    #879
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    csak vicc nyugi, fan art :D
  • twi452
    #878
    bwahahaha
  • Glo
    #877
    Lenyomtam már pár eventet, de olyat még nem láttam, hogy csak bomber lett volna egy oldalon :) Elég jól súlyoz a rendszer, kb egyforma a bomber/hvy/fighter felhozatal.

    A feladatot meg kb lehetetlen teljesíteni. A földi erők kiszórásával nagyon ritkán dől el a csata. 95%-ban az a vége, hogy valakinek elfogy a gépe. Az eventek lényege amúgy is az, hogy ne legyenek tápos gépek a csórók ellen.

    Tudod milyen térképen milyen gépek jöhetnek szembe. Ez szerintem nagy előny ahhoz képest, hogy az adott nemzettel besorsol valami térképre, és jöhet +/- 3 tier távolságból bármi (mondjuk itt akár egy 2 fedelessel is lelőhetsz akármit, nincs olyan mint a másik tankosban, hogy egy T1 egy T3 ellen már esélytelen. Régebben volt egy event, hogy T1-el kellett áthúzó jetekre lődözni, és aki lelőtte kapott egy nyalókát (GE-t amúgy)).

    Tudni kell, hogy a géped mit tud, és úgy kell játszani. Egy Me410 az romboló gép volt (nem véletlen hívták németül Zerstörer-nek), bombázók ellen. Lomha lőszeres vagon. A legtöbb "casual" játékos nem ért a gépéhez, nem tudja miben jó, csak repül, aztán néz mint a luki nyúl, hogy meghalt. Régen az USA oldal pl folyton kb 2 km-re emelkedett csak, a németek meg vígan BnZ-zték őket. Ment is az anyázás, hogy OP németek :)
    Aztán megtanultak emelkedni az amcsik, azóta nehezebb a dolguk a németeknek is.

    Szal ez nem olyan, hogy a csapat fele kempel egy bokorban, és reménykedik, hogy nincs spottolva :))
  • patchaou
    #876
    Így már értem mire gondoltál.
    A tankoknál ha nem egyszerűsítik az irányítást, akkor minimum 2 játékos de inkább több kell majd /típustól függően/ egy-egy tankba. Ebben az esetben ugye a lövészen és sofőrön kívül nem igazán lesz élvezetes hely a tankban, hacsak nem a parancsnok posztja. Ezért úgy gondolom vagy lesz valami egyszerűsítés, vagy durva skilleket kell majd kifejleszteni, ha egyedül akarunk egy tankban eredményeket elérni.
    Igaz csak offline, de játszogattam egy időben Tiger vs T-34 fantázianévvel ellátott tankos remekkel. Ott a botok ellen sem volt ám egyszerű a sofőr, a lövész és a parancsnok pozíciója között ugrálni.
    Az árkád és a komolyabb módok között viszont lehet sok minden amiben eltérhetnek, mint például a ballisztika, a fizika, a láthatóság és biztos vannak még ilyenek. Dehát a játék fejlesztői nyilván nem csak pár percet agyaltak ezeken mint mondjuk most Én. Bízom benne hogy jó dolgokat találtak ki és hoztak össze :)
  • [NST]Cifu
    #875
    Nekem még mindig ezen túl is van bajom az Event rendszerrel. Hiába az, hogy X gépekkel lehet repülni, és feladat van, azt tapasztalatom szerint nem nézi, hogy milyen gépekkel indulnak a játékosok.

    Ha az egyik fél több bombázót visz, a másik több vadászgépet, akkor kb. eldőlt, hogy a vadászgépeket preferáló csapat fog győzni.

    Harckocsisra fordítom a problémát: hiába lesz előre meghatározva, hogy pl. Harkov-nál milyen harckocsik fordulhatnak elő a két oldalnál, azt továbbra se súlyozza, hogy milyen harckocsikkal jön a két oldal. Ha az egyik oldal csak felderítő-könnyű harckocsival jön, a másik meg tele van nehéz harckocsikkal, akkor a játékmódtól függően előre eldőlhet a csata már a csata kezdete előtt. Igen, lehet mondani, hogy akkor ésszel kell játszani, de ez nem vígasztalja azt, aki zsínórban veszít, mert a játékostársai nem az adott szituációnak megfelelő taktikát követik.

    Ez pedig nem csak a játékosok hibája, hanem a játékfejlesztőké is, hiszen nem törekednek arra, hogy a két oldal ereje valahogy balanceban maradjon. Persze ez nagyon sok változós dolog, kezdve a már említett járműbalance-tól a játékosok skilljének balancáig...
  • Amaymon
    #874
    WT:AF-et tudom csak példaként hozni, a tank eddig homály, semmit nem tudni róla. Legnépszerűbb az arcade mód, ami a "casualitásnak" feleltethető meg. A többi mind ad egy kis realizmust és vele négyzetesen nehezedik a szükséges skill és az üzemeltetési ktg. Ha a magasabb szinteken jó vagy nem okoz gondot a járulékos teher és pozitív lesz a mérleg. Ez önmagában elég nagy visszatartó erő az egydimenziós agyúaknak. AF-ben az is fenntartja a Realistic mód nívóját, hogy a szükséges beviteli perifériák nélkül nem lehet ott játszani, fejkövető, joy, pedál. Egyszerűen akinek nincs az nem rúg labdába. Ezért írtam, hogy a tankoknál el sem tudom képzelni, hogyan fogják ezt megoldani.

    Cifu-nak igaza volt abban, hogy a random meccseken az MM-által kreált pályákon kicsit szerencsétlenül alakulhat a gépek szerepköréből adódó előny(!) és hátrány is. Viszont az új peccsel bejött "történelmi" Eventekkel teljesen új alapokra helyezték a játék nívóját, megmondják hol, mennyi játékos, milyen gépekkel mehet. Így valamelyest bele vannak kényszerítve a játékosok egy előre felvázolt helyzet megoldásába és nem egy teljesen az ad-hoc match maker dönt.
  • patchaou
    #873
    Én abból indultam ki, hogy pl a wotban a nagy többség sokezer csatával a háta mögött sem sajátított el olyan alap dolgokat, mint pl azt hogy nem a tank seggével támad...
    Mint már említettem, azért nincs a wotban az ágyúknak úgymond teste, mert a játékosok többségének meghaladná a szellemi képességeit az, hogy még arra is oda kell figyelni. Ha megoldható például az, hogy az egyik játékmódban "testetlen" a löveg egy komolyabban pedig beakad a falba, akkor ezzel máris egy nagy adag szobanövénynek elmegy a kedve az élethűbb játéktól, és nooboskodhat az arcade módban :)
    Persze lehet hogy ez szóba sem került, még nem tudunk semmit. De mindenképpen bízom benne, hogy a realisztikusabb játékmódok nem fognak majd bejönni a sok 2 bitesnek.
  • Amaymon
    #872
    Várod mit reagálok, mert olvastad AF-ban, hogy csak most vettem meg a német heavy ágon őket? :)

    Megvettem, mert az eventeken az eddig szerep nélküli torpedóromboló, zuhanóbombázó teret nyert. Élveztem velük menni, pedig fighter párti vagyok. Tovább fejtve nem alaptalan gondolat, hogy a német heavy ág teret nyer a megfelelő Eventen. Pláne hogy a játék WvW módra van tervezve, ahol az attackerek nem igazán egymotorosok ellen fognak menni, hanem bomber vagy földi jármű.
  • twi452
    #871
    Viszont ha majd lesz olyan térkép ahol a németeknek kell bombázóköteléket likvidálni akkor a 410esek azokat pillanatok alatt leradírozzák majd :)

    Arra bevinni, hogy talán ha szerencséd lesz akkor a játékosok között lesz 1 vagy 2 bombázó tényleg felesleges :)
  • [NST]Cifu
    #870
    ak. A járművek között enyhe unbalance van, viszont a "jobbat" drágább megvenni és fenntartani is.

    Nem értek egyett, például a Me-410 esetében hiába a magas tier és az amúgy erős fegyverzet, sem manőverezőképesség, sem emelkedőképesség, sem végsebesség tekintetében nem versenyképes az azonos tier-ű egymotors gépekkel. Cserébe a javíttatás és megvétel nem nagyságrenddekkel könnyebb.

    Szóval akadnak ott is problémák. Ezt pedig a játékosbázis a szokásos módon egyenlíti ki: nem használja azokat a gépeket, amelyek feltűnően gyengék a saját tierjükben...
  • Amaymon
    #869
    Na de hogy ugyanígy? A WT:AF-ban viszonylag hosszú a tanulási idő Realistic módban. Egy taktikai manőver begyakorlása napok vagy hetek kérdése, egy guruló tanknál szimplán nincs ötletem hogyan fogják behozni a skillt, amitől realisztikus lesz.
  • patchaou
    #868
    Ugyanígy?
  • Amaymon
    #867
    A teljesítményt elég jól díjazzák, ha valaki oda teszi magát. Tulajdonképpen alap mottója a játéknak. A járművek között enyhe unbalance van, viszont a "jobbat" drágább megvenni és fenntartani is. AF RB-n nincs egyértelmű határ jó és rossz között ott eléggé számít ki mennyire skillesen tudja irányítani a gépét. Ezt a tankoknál el nem tudom képzeni hogy fogják megvalósítani.
  • Coral Springs
    #866
    Nálam minden full -ra van állítva, és így is megvan az ~50-60 fps -em 1680x1050 -ben.

    Szerintem ma már nem egy nagy szám a gépem.

    CPU > Intel i5-760 (3.3GHz -re húzva)
    VGA > ASUS EAH6870
    RAM > Kingston HyperX 4GB DDR3 (1600MHz -en)
  • XenHai
    #865
    Az oké ,hogy legyen reális de akkor ne legyen úgy megoldva mint wotban ..

  • Nazarov77
    #864
    jó komment :D

    Someone enter in the PzIV in the Wt booth and shoot down the Wargaming pickup please! (igromiren ugye van WTnél egy kiállított Panzer IV)
  • Amaymon
    #863
    Szvsz a megjelenés egy jó techdemo lesz, hogy mi várható majdan a játéktól. Kelleni fog egy kis idő, amíg kiforrja magát a WT:GF. Mindenesetre a tank fanoknak érdemes a kezdeti stádiumban a hivatalos fórumban brainstormingolni, aktívan vitázni, mert a jó és megvalósítható ötleteket beépítik!

    A startkor nem szabad extrém elvárásokat támasztani, mert csalódás lesz a vége. Arra is fel kell készülni, hogy nem nagyon lesz casual barát az arcade ellenére sem, és ha próbálnak valamennyire történelmileg hűek maradni a gépekhez az elkerülhetetlenül kis unbalanszot fog bevinni a játékba. Én a WT:AF-ben azt tapasztalom, hogy realizmus felé hajlanak inkább a fejlesztők annak ellenére, hogy a bevétel az árkádból jön.
  • sulouos
    #862
    És tényleg, általában a második fül szokott az air forces topik lenni a böngészőben, most valamiért fordítva van, bocs.
  • lammaer
    #861
    Rossz topik :) Stílusban a WOT topikba illik (hüpp-hüpp), játékügyileg meg a WT Air Forcesben, ott felül a link CSAK neked :)
  • bardocz
    #860
    Berakom szekvenciálisra
  • sulouos
    #859
    Ennek a japó eventnek így nem sok értelme van, az összes vadászunk elmegy egy TBF után, a fél térképen keresztül kergetik mire lelövik, utána nincs lőszer, engem meg, aki balga módon próbálom megmenteni a bombázóink seggét, szétkapnak a P-39-esek...
  • sulouos
    #858
    Ja, aztán amikor a 60 ezer forintos kormány mellé való H-váltóval nem tudod végigzongorázni a tank 14 sebességét + 6 hátramenetet... Hú, ott milyen sírás lesz :D

    (trololo)
  • Glo
    #857
    Viszont tuti sokkal több hardcore tankos lesz majd FRB-n, mint amennyi a repülősöknél van.
  • setchoo
    #856
    Én nagyon jó esélyt látok arra, hogy rengeteg új arc fog becsábulni.
    Pl én. Eddig a wot-al toltam, de most fogom magam és délután beregelek a WT-be. A wot-os játékos társaim és személyes barátaim is remegve várják WT:GF indulását.
    Szerintem nem vagyok egyedül. ;)
  • Glo
    #855
    FRB módban tolhatod majd pedállal, joy-al (mint a WWIIOL-ben), de akár billentyűkkel is. Ott már lesz kuplung, stb stb. Persze a WASD meglesz az árkádosoknak is. Győzzük kivárni az első videókat :)))
  • bigmano
    #854
    Én is a WOT-nak köszönhetem hogy mostmár felismerek egy Stug lll-t.
    Nagyon sok barátság kötődött ezalatt a pár év alatt a wotnak köszönhetően,remélem a WTGF-el tudom folytatni....
  • twi452
    #853
    Az tuti, hogy nagy sorban állás nem lesz, hogy játékba dobjon majd :D

    Az az átlag 25ezer online ember aki mindig tolja a repülőst kb 85-90%ban tankozni fog plusz még ugye a jó ég tudja mennyi új ember csábul be :D
  • Glo
    #852
    Vegyél prémiumot, akkor elég 1 nap is :D

    100GE, az olyan 300ft. Egy nap szabi spórolást megér :)
  • sulouos
    #851
    Azt mondták, hogy amikor a PS4-et kihozzák, már játszható lesz a GF. Hamarabb kihozhatják, később nem.
  • setchoo
    #850
    Már nagyon várom! Kiveszek 2 nap szabit és addig fel nem állok a géptől ameddig a Panther meg nem lesz!!!
  • Torzonborz
    #849
    3 hét ? múltkor azt írták PS4 debut az vagy nov.15 vagy 29...messze van még :(
  • Glo
    #848
    Azt hallottam, hogy 3 hét és kijön a szárazföldi haderő. Addig meg csorgathatjuk a nyálunkat az Igromir-os videókon :)
  • Glo
    #847
    Kéne? :D

  • twi452
    #846
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az egy zsákmányolt prémium amcsi gép :) Elég régi a videó, akkor még kb semmi tapasztalatom nem volt és ezzel a tier 4es Hien-nel nagyon szépen lehet repülni :) FRB-ben sokkal könnyebb fordulgatni mint jól végrehajtani az energiaharcot úgyhogy tanulógépnek tökéletes volt :)
    Igazából nincs olyan amit nagyon utálok, úgyhogy akármilyen frb event van tuti találok magamnak tetsző gépet :)
    Mostanában sajnos nem jut idő igazán repkedni..aztán majd ha jönnek a tankok akkor aztán még kevesebb lesz mert már nagyon kíváncsi vagyok rá :)


    tankos gameplay elvileg holnap lesz csak az expón
  • Jeffjohnson
    #845
    B-17-en Arcade-ban lesz elég bomba ahhoz, hogy megtaláld :D
  • Eisenberg
    #844
    Twi Én is feliratkoztam. H-h Japókkal mész? Ez az ág a main-ed? Olyan kevesen vannak akik velük mennek leginkább. Azt hittem egyedül Én vagyok ilyen elvakult fan :D On: Függetlenül attól, hogy nem kedvelem a tankokat mert lassú dögök kb mint egy harcos egy RPG-ben (ott is mindig tolvaj, íjász stb-vel megyek) ki fogom próbálni a GF-et, mert a Wot valahogy...hát ha nem is megszerettette de megkedveltette velem ezeket a masinákat. Na jó egy részüket. Kis részüket. Amik szépek meg gyorsak :) Nemsokára utána is nézek majd a Japán tankoknak, hajjaj mi lesz itt xD
  • sulouos
    #843
    Twi, én lettem a harmadik feliratkozód :D
  • Torzonborz
    #842
    kérdés megtalálod e mert ugye azt írták hogy a közös mapeken nem lesz player vechile jelölés. szóval azért keresgélni is kell majd ott.
  • Nazarov77
    #841
    Én úgy tudom csak Berlin parádén voltak ott az IS-3asok, az valószínűleg csak propaganda hogy harcoltak is. De ha mégis betennék akkor is max csak berlines historical mapon lenne az 1 a sokból.

    Még nem világos nekem teljesen milyen módok lesznek és mikor de mondták szerintem, hogy lesz olyan hogy csak tank vs tank, meg ugye a közös ahol lehet repülő is és tank is nálad. Vicces volt ahogy a vidiben mondták hogy miután kilőtték a tankodat visszamehetsz bosszút állni rajta akár egy bombázóval is azon aki kilőtt :D
  • twi452
    #840
    azt kihagytam, hogy ilyen beállításokkal így néz ki nálam
    720p-re butítva meg ezt még bandicammal vettem fel replay-ből úgyhogy az megevett egy adag fps-t :)
    szóval a motor elég szépen muzsikál, saját bevallásuk szerint kenyérpirítón is elfut, jobb gépeken meg lenyűgöző :D