37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • stork13
    #718
    Most őszintén: a WT:A arcade-ja nem ugyanilyen? Ráadásul itt még gondolkodni sem kell. Kinézel egy piros pöttyöt arra mész és arra lövöldözöl.
    Szerencsére van HB és FRB... Ha ez a kettő nem lenne akkor a véleményem egybe vágna Serb kedvenc mondásával:"How terrible!" :D
  • bgabor
    #717
    Másik probléma meg ugye hogy a WoT az igazi népjáték, így a játékosközösség háromnegyede jól érzékelhetően igazi kőegyszerű parasztbunkó, jómodor ás bármiféle taktikai érzék nélkül. Komolyan úgy érzi az ember sokszor a meccseken mintha egy csapatnyi amőba értelmi színvonalán vegetáló fociszurkoló között ülne.
  • bgabor
    #716
    Én is T-54et húznék most, az ideiglegesen belőle megszerezhető object140 miatt de eszméletlenül szar a Wot, nemigen bírok játszani vele, pedig már csak 140E XP kéne. Gyakorlatilag tehetség helyett mostanában három faktoron dőlnek el a meccsek:
    - hogy hülye vagy jó társakkal rak össze (még megérteném bizonyos szintig, bár valahogy a hülyék mindig az egyik oldalon koncentrálódnak)
    - hogy melyik csapatnak van több tier tízes TD-je
    - hogy a szándékosan igazságtalanra és asszimetrikusra tervezett térképeken (redshire, murovanka stb) melyik oldalon kezdesz, a tuti vagy a szopóág oldalon.
    Erről szól mostanában a WoT.
  • Pares
    #715
    Ja, és főleg, hogy nem egy tornyos td is került a játékba...
  • Pares
    #714
    Jelenleg a TD-k gyak. átvették az arty-k helyét. Némelyik egy lövéssel többet sebez, mintha egy arty telibetalálna... Már jóval többek, mint torony nélküli tankok.

  • Zed92
    #713
    Meg akár hogy itt a páncélvadászok pl tényleg olyan lövedéket kapnak ami azért könnyebben átlövi a páncélt... és nem annyit jelent h 1 tank aminek nincs tornya... mert mikor én legutóbb WoToztam (kb 1 éve) akkor nem igazán volt semmi előnye a páncélvadásznak inkább csak hátránya
  • patchaou
    #712
    Pont ma volt egy csatám, ahol a T-54-ben kilőtték a motorom, de mielőtt megálltam volna meg is javították amíg vitt a lendület :)
  • Ninju
    #711
    Én úgy képzelem el a dolgot, mint a WTA-ban. Lelövik a láncodat, akkor szépen kapsz egy kritet amivel csak körbe-körbe tudsz forogni. Ha meg állsz, akkor szép lassan (1-2 perc, HB-n esetleg több) visszarakják. Így nem esel ki végleg a harcból, viszont az sem történik meg, hogy miközben csúszol a lendület miatt, már vissza is raktad a láncod, ráadásul az enemy időt is kap arra, hogy kihasználja a mozdulatlanságodat.
    Ha mozogsz (forgatod a testet), akkor a számláló újraindul.
  • Torzonborz
    #710
    Köszi de az maradjon csak a wotban , ide ilyen orbitális baromság nem kell. Vagy legyen max AB-ban ott úgy se fogok játszani. :D
  • Amaymon
    #709
    Szerintem mindkét fél csalódni fog, aki realizmusra vágyik és az is aki árkádra. A kettő között lesz valahol. Nem szim, de több mint árkád.
  • lammaer
    #708
    Hát, akkor egy meccs nem 5 percig tartana, hanem minimum 25....oda a pörgős akció, ami persze van akinek bejönne. Persze tudom, te a realizmus híve vagy, én meg az árkád felüdítő lövöldözésé :)
  • lammaer
    #707
    hát inkább ez, mint az hogy véreres szemekkel meredjek az 500 méterre lévő bozótosra, hogy az a kis pötty az most egy virág vagy egy jagdtiger lánctalpának kilógó csücske...
  • sulouos
    #706
    A jobb grafika mellett tehetnének bele értelmes játékmódokat, nagyobb és életszerűbb térképeket, hitelesebben kidolgozott tankokat, valós lőtávolságot és ebből fakadóan valós előnyöket és hátrányokat, stb. Lehetne mit újítani a WOT-ban is, csak lusták hozzá...
  • bardocz
    #705
    Az remélem eszükbe sem jut. Egy kalap szar, nevetséges.
  • Torzonborz
    #704
    Mondjuk a wot féle láthatatlansági rendszerhez képest itt kitalálhatnak valami mást.
  • twi452
    #703
    Meg talán itt is bevihetsz a csatába több tankot egymás után aztán mehet a fejetlenség ezerrel :D
  • Amaymon
    #702
    Szerintem olyasmi lesz, mint a WT(A), hogy a sérülések véglegesek lesznek és kihatnak a tank teljesítményére, de páncélozott járművek lévén több találatot elviselhetnek bizonyos pontokon, szögekből. Fikcióm szerint ha valakit telibe nyomnak egy kumulatív lövedékkel, nem 'tom volt-e WWII-ben, az azon nyomban ki is vonhatja őt a forgalomból. Arra is számítok, hogy a ballisztika skill faktor lesz mint a WT(A)-ban. Egyébként nem tudom miben hozhatna újat, mint a WoT, max jobb a grafja.
  • twi452
    #701
    Pedig a repülős résznél is így van árkádban is. 1-1 kritikus találat és már csak kb nyíl egyenesen repülő célpontnak vagy jó :) És ezekhez néha elég 1-1 lövés is. A pilóta halálozásról ne is beszéljünk :D
  • lammaer
    #700
    Hát, sztem nincs az az ember aki egy lánctalptalálat után élvezné hogy nem megy sehova se többé, hanem fraget játszik az ellenségnek :)
  • sulouos
    #699
    Tudom, most is vannak, csak 15-ből 1-2 aki olyan, mindjárt nem úgy áll az ember szája mintha 15-ből 10-en lennének.

    Nem hiszem hogy hagynák, hogy egy tankot ilyen könnyű legyen "kivonni a forgalomból", lehet hogy régebben ide írtam, de nagyjából elfogadható lenne, ha pl. az egyik legénységi tagot ki lehetne küldeni láncot javítani, de abban a fél percben (lehet több is) a tank még a géppuskatűzre is nagyon érzékeny lenne, mert ugye a paraszt kint van.
  • vajakos21
    #698
    Aki megszokta/szerette hogy a tanknak hp-ja van ès gombnyomásra győgyul,annak nem biztos hogy tetszik majd ha kilővik a láncát ès nem tud javitani.Mèg nem tudni milyen lesz de gondolom azt se akarják hogy wot klőn legyen viszont meg kell nyerni az embereket.HB /RB az más persze.De nyugi ott is lesznek hülyèk ;-)
  • lammaer
    #697
  • sulouos
    #696
    Pontosan ez a baj a WOTtal, hogy nem lehet elkülönülni a "hülyéktől", itt legalább valamennyire el lehet. Alapvetően a repülőkkel is HB-ban szeretnék játszani, csak mostanában, a prém gépes akció miatt játszok arcade-ot, mert ott hamarabb összejön a szükséges kill mennyiség. A tankosban (ha tesznek bele HB módot, márpedig miért ne tennének) is ez lesz a helyzet, engem nem érdekel hogy hányan játsszák ugyanazt amit én, az inkább, hogy kik azok.
  • lammaer
    #695
    Látod, neked nem is igazán a WOTtal van bajod, hanem a játékosbázissal... (mindamellett hogy egyetértek veled abban hogy semmi fantáziát nem hoznak, csak tankmodell klónozás meg térképgyártás).

    Az a baj hogy két utat látok:

    A - a WT arcade módja hasonló "bonyolultságú" lesz mint a WOT -> a "hülyék" ott is megjelennek, ergo a WT arcadeos tankmódja ugyanúgy játszhatatlan lesz a JÁTÉKOSOK miatt

    B - jó komplexre megcsinálják a HB-t.... az meg nincs hatással a WOTos tömegekre, mert aki arcadeozni akar, nem fog HBval küszködni.

    Tehát neked a HBra fáj a fogad, az viszont nem a WOT konkurenciája, mert szerintem a WOT népszerűsége pont abban van, hogy egy könnyed arcade játék. Ha a WT ezt a népszerűséget lovagolja meg arcadeban, akkor amit nyersz a réven (jobb játék) elveszted a vámon (tele lesz ez is hülyével) :)
  • sulouos
    #694
    Nem érted. Nem arról van szó, hogy nem lesz WOT, ha kijön a WT (G), hanem hogy aki tankos játékkal akar játszani, az "kénytelen" a WOT-tal játszani, mert nincs más tankos MMO a piacon, és el kell fogadnia, hogy a fejlesztőket nem érdekli a hibás MM, vagy a fantáziátlan játékmechanika, vagy egyszerűen az, hogy valami ÚJAT vigyenek bele a játékba. És nem, itt nem a harmincadik T-54 klónra gondolok, mert az nem új.

    "...ha valami annyira szar, akkor egyszerűen nem játszom vele."

    Pontosan ebben a stádiumban vagyok, a klánbéli régi motorosok jelentős részével karöltve. Nincs semmi új a játékban, nincs miért játszani vele. Maradnak viszont a "tömegek", akik képtelenek elhinni, hogy a báziskörünkön kívül is létezik világ, vagy éppen ha egy spotterrel nem halottak 30s-el a csata kezdése után, attól még nem lesznek noobok. Ha a WT (G)-nek csak a HB részét megcsinálják olyan realisztikusra, hogy ezeket az "embereket" távol tartsa, onnantól sehogy se süllyedhet a WOT szintje alá a játék.

    Hogy a Bf-es példáddal éljek: ha csak a gyalog rohangálás meg a puttyogtatás érdekel, akkor megyek COD-ozni, de ha használni akarom az eszemet is, akkor belépek a Bf-be, beugrok valamelyik helibe, megtanulok vele repülni és átlátni a helyzetet, és a sz*rt is kiverem abból a stingeres semmirekellőből :D
  • lammaer
    #693
    Hát, majd kiszámolják hogy mi éri meg nekik és miért....
    Lásd pl az 50K Xps akciót a tankosban, ami ugye ért 1 nap prémet, minden nap meg lehett csinálni és úgy nézett ki hogy ez csak a 15 éves évfordulóra lesz.

    Azt mit ad isten, prolongálták vmi furcsa okból :D Kitalálnak majd vmi más keresztmarketinges akciót, aztán megy tovább as zekér.

    Rávenni amúgy engem sem lehetett azzal hogy repüljek - no nem azért mert annyira szar, hanem egyszerűen azért mert nem jön be a repülés (ezért nem rontom a levegőt a WT topikban se). De úgy tűnik a tömegek nem így gondolkodnak.

    "Most egy csomóan azért játszanak még a WOTtal, mert egyszerűen nincs épkézláb alternatívája."
    Ezt nehezen tudom elfogadni... egyszerűen azért mert ha valami annyira szar, akkor egyszerűen nem játszom vele. Nehezen tudom elképzelni hogy a tömegek annyira tankfüggők hogy 1 hét alatt meghalnának ha nem tudnak vmi tankos játékkal játszani.

    Nyilván csökkenni fog a játékosbázis ha két azonos stílusú játék lesz a piacon (bár ez sem törvényszerű: mi van ha nekem pl mindkettő tetszik? :) )
    Pl: azért mert van COD, haldoklik a Battlefield?



  • patchaou
    #692
    Engem még azzal sem vettek rá, hogy azzal játszak :) Mentem párat és... annyira nem kell a wot prémium hogy wowp-vel játszak. Wiszont amint lehet majd tankozni a WT-ban szerintem elfelejtem a wotot, legfeljebb cw-kre néha felmászok majd.
  • bgabor
    #691
    Hát ha a token akciót nem fogják működtetni örökké, akkor gyorsan vissza fog esni a játékosok száma a Wowp-ben. Ilyen keresztcsatolt akciókkal be lehet csábítani az emberket, aztán mutogatni a megnövetkedett számokat a befektetőknek, de mind tudjuk hogy ez csak ideiglenes. Ha lejár a WoT-ba prémiumot adó WoWP akció, az emberek visszatérnek majd a jobb minőségű játékhoz a műfajban.
  • [NST]Cifu
    #690


    Hamarosan (na persze kérdés "mennyire"):

    -Új gépek
    -Új játék(mód?) opciók
    -Új dolgok
    -Bugfixek

    És igen, a harckocsik hamarosan jönnek...
  • bgabor
    #689
    Leírták a honlapon, hogy nem a túl sok játékos volt a probléma, hanem más technikai malőr volt. Nem valószínű hogy mégegyszer előfordul.
  • [NST]Cifu
    #688
    Ez a WT-ben is így volt/van/lesz, nemrég lehetett 5 győzelemmel 300 Golden Eagle-t (WoT-ul: aranyat) kapni. No úgy ráestek a népek a játékra, hogy a login szerver lehalt, a játék szerverei pedig túlterhelődtek hála annak, hogy a szokásos játékosállomány durván duplája loginolt be...
  • stork13
    #687
    Figyeld meg majd mennyire megcsappan a játékosok száma ha lejár a free token akciójuk. :D
  • sulouos
    #686
    Szó sincs bukásról, csak arról, hogy a mostani nemtörődöm stílust muszáj lesz valamennyire még nekik is befejezni, mert lesz alternatíva. Most egy csomóan azért játszanak még a WOTtal, mert egyszerűen nincs épkézláb alternatívája.

    Aki képes minden nap játszani a WoWP-vel, az tényleg meg is érdemli azt a két havi prémiumot, akkora szemétdomb az a játék. :D
  • lammaer
    #685
    Többen jövendölték már meg az elmúlt 3 évben a WOT bukását mint amennyien a maja világvégével foglalkoztak.... hol ezért, hol azért :)

    Nagyon olcsóak az emberek, egy 3x vagy 5x szorzóval, ne adj isten 1 napi akciós prémmel a tömegeket kilóra meg lehet venni :D

    Nem találtam statisztikát sajnos - ha valakinek van ne tartsa vissza - de a wowpben ide a rozsdás bökőt hogy megsokszorozódott a játékosok száma, most hogy tokeneket lehet kapni amit WOT+WOWP prémre lehet beváltani... :D

    DE én örülök a helyzetnek, hiszen így is - úgy is mi játékosok csak nyerhetünk.
  • Animefox
    #684
    ja, töröltem is a wotot a rákba.... elég volt... annyi fáradság a semmiért... az a játék szívtelen volt....
  • flashpointer
    #683
    Majd ha kijött a konkurencia és zuhanórepülésbe kezdenek a számok akkor talán Serb is elfogadhatóan fog nyilatkozni :)
  • lammaer
    #682
    Érezhetően kezdenek magukhoz térni és figyelni arra a sok sírásra amit a közönség nyomat (lásd artynerf, pedig hogy nem akarták megcsinálni)... istenuccse, egyszer még a victory bónuszt is eltörlik és csak az egyéni teljesítményt fogják jutalmazni... :)
  • Droughert
    #681
    Off: Mai naptól, ha jól teljesítesz, akkor max xp-t+creditet kapsz a WOT-ban.
  • bgabor
    #680
    Rossz topik. De egyébként ez a War Thunder, és nem a World of Tanks, ahol kapsz kemény 120XP-t ha vesztetek mert éppen siemkanoobokból áll a csapatod, vagy csak éppen az ellenség kettővel több tier10-es TD-t kapott.
  • lammaer
    #679
    Nocsak nocsak... milyen a játék? Szivárógtass infót :D

    (vagy csak rossz topikba jöttél sírni? :) )