37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • patchaou
    #759
    A 40%-osnak nem szerencséje nincs, hanem halvány lila gőze sincs arról hogy mit kellene csinálnia, csak rontja a csapata esélyeit. Valóban szerencse is kell, de minél többször minél jobban teszed oda magad és teszel olyan dolgokat a csatákban amik hozzásegítik a csapatot a győzelemhez, annál nagyobb lesz a winráta is. Olyan ritkán van hogy ténylegesen csak rajtad múlik a győzelem, de tizenpárezer csata után már ez is meglátszik százalékban. Ugyanakkor szerintem a winráta nem a legjobb mérőszám, pont a sok agyhalott miatt akit melléd sorsol a rendszer. De visszatérve a 40vs60-hoz az már nem mázli kérdése egy 40-es hiába aktív járja be kétszer a mapot, ha eközben semmi hasznosat nem csinál. De többnyire csak akadályoz, blokkol és lövi a lepattanókat. Egy 60-asból meg lehet hogy annyit látsz csak, hogy 50négyzetmeren mozog, a csata végi jelentésben mégis az látszik, hogy ő hozta le a meccset. Ebből persze a 40-es csak annyit fog fel a csökött agyával, hogy kempelt...
    Aki jó annak jók a statisztikái, aki pedig gyenge annak alacsonyak a számok. Ennyi.
  • lammaer
    #758
    Kb egy éve a másik topikban én is ezen az állásponton voltam, de aztán a tények meggyőztek: több ezer csatás játékosoknál egyértelműen látható az arányosság a ez efficiency/wn6 rating/átlagsebzés és a winrate között (egy-egy pimpelt account kivételével).

    Természetesen a WR csak többnyire a 40-60%os skálán mozog, pont azért mert egy fecske nem csinál nyarat (tehát a csapatnak van szerepe, egy AFKzó bot se lesz 0%os WR), de hosszútávon a jó játékos egy kicsi pluszt jelent, amikor ő a mérleg nyelve és lehozza - mig ugyanezekben a szitukban a hozzánemértő elbukja.
  • Vaktermesz
    #757
    Azért én szeretném látni azt az accountot ahol totál kempeléssel van 60%-os winrate, nem nagyon talász, inkáb csak olyat találsz aki CW-re jár, profin tolja wn7-je is bőven átlag feletti. Pontosan a kis kempereknek van 40%-os winrate-je, miért? mert a csapatnak így egyel kevesebb tankja van, hiszen az nem csinál semmit.
  • sulouos
    #756
    Ez a szórás, amiről te beszélsz, tapasztalatom szerint +-2-3% maximum. Azt te is beláthatod, hogy ha valaki átlag 2-3000 sebzést csinál egy körben, az jobb eséllyel nyer, mint aki beszalad a csata elején, vagy hátul kempel a KV-1S-el.
  • joe38
    #755
    A számok csak akkor jelentenek valamit ha tartalmat találnak ki mögéjük.
    Az hogy vki aktív egy csatában nem jelenti azt hogy jó vagy rossz játékos,pusztán hozzáállás kérdése,egy 40%-os is lehet mindig aktív csak éppen nincs szerencséje és ezért van 40%-on,de egy 60%-os meg lehet olyan aki bekempel valahová és várja a sült galambot és szerencséje van mert a társai lehozzák helyette a meccset.Szóval szerintem a számok csak ezért vannak,mert valamilyen mércével mégis csak mérni kell a játékosokat.











    szóval éne
  • patchaou
    #754
    Szóval aki a top heavyvel csata végéig vigyáz az arty seggére és kb semmit nem csinál, vagy ha mégis megindul akkor sebzés nélkül kihullik, ugyanolyan mint az aki folyamatosan spottol, ott van ahol lennie kell és ossza a sebzést... Az olyan dolgok hangoztatása, mint hogy a számok nem jelentenek semmit blabla stb... a gyenge játékosok egyik ismertetőjegye.
  • bardocz
    #753
    Azért az nem lehet véletlen, hogy az egyiknek 40% a másiknak meg 60% a győzelmi aránya. Valószínű mindkettő tett ezért.
  • joe38
    #752
    Szerintem addig amíg túl sok a random faktor a WOt-ban,vagy akár a WT-ben is,nem beszélhetünk jó vagy rossz játékosról,a győzelmeket nem 1 ember hozza le úgyse,a %os arány alapján mondani valakire,hogy hogy milyen játékos,egy óriási baromság.
  • bardocz
    #751
    Én amikor elkezdtem úgy játszani, hogy figyeltem is hova lövök, meg mit csinálok, folyamatosan nőtt a győzelmi arányom, kis hullámzással, ami teljesen normális.
  • gabor145
    #749
    Egyet értek abban hogy a WG tuti nem befolyásolja olyan szinten a játék kimenetelét, egyszerűen valamiért a MM úgy sorsolja be a játékosokat hogy nem egyformán elosztva a képességek alapján. Én is sokszor megélem azt hogy szopóágon vagyok, de van hogy egymás után 3-4-szer is verjük az ellent 15-0-ra. Sajnos el kell fogadnunk hogy vannak olyanok a játékban akik kevésbé kezelik ügyenesen a tankjukat, vagy csak fáradtak, rossz napjuk volt. Vagy csak egyszerűen beszoptak egy spot és arty áldást.
  • [NST]Cifu
    #748
    Már annyiszor végig lett rágva ez a gitt, hogy a nyálelválasztás alapján már óceánokat lehetne megtölteni vele...

    1.: Tessék belátni, hogy a játék célja a szórakoztatás, teljesen mindegy, hogy WoT-ról vagy WT-ről beszélünk. Az óriási probléma csak az, hogy oldod meg, hogy mindenki számára élvezetes játékot nyújts. Addig mindenki nagyon szeret játszani, amíg a játék végén azt látja, hogy X ellenséget kilőtt, megsebzett, felderített, agyonvert, kifilézett és roston sültként elfogyasztotta. Viszont amikor őt lövik ki, sebzik meg, derítik fel, verik agyon, filéznek ki, és csámcsognak rajta, miután lassú tűzön pörkölték, az már valahogy nem tetszik neki. Csakhogy egy casual PvP játékban magától értetődő, hogy mindkét oldalt meg kell élnie a játékosoknak. Nem fogsz csak nyerni, nem fogsz csak veszteni, aki ilyet állít, az mutasson nekem olyan normális játékost, akinek jóval 50% alatt van a győzelmi rátája.

    2.: Nem létezik a nagy számok törvénye!!! Véletlen számok első szabálya! Ha két lehetőség van (pl. pénzfeldobás, ez esetben győz/veszít), akkor 10 fej után nem lesz több esélyed írást dobni. Az esélyed ugyanúgy 50-50%. Tessék már ezt elfogadni, és nem összeesküvés-elméleteket felállítani arról, hogy márpedig veled csúnyán kibabrál ám mindenki, és bizony 10. szívás után neked direkt egy eleve vesztest kört állít össze a játék...

    3.: Ami sajnos elkerülhetettlen, az a balance problémája. Ez meg olyan, hogy ha nincsenek kiegyensúlyozva a felek, akkor az a baj, ha meg ki vannak egyensúlyozva, akkor az. Lose-lose szkenárió...

    4.: Tessék normális hangnemben vitázni, vagy elgurul a gyógyszerem...
  • lammaer
    #747
    Nos tény, itt van egy jó nagy random faktor (40 vagy 50% variancia), amivel tényleg kéne kezdeniük valamit, nem szabadna ennyire félkarú rablót csinálni.
  • lammaer
    #746
    A bevallottan manipulálás részre én is nagyon kiváncsi lennék...

    Amúgy meg tegyünk különbséget: a szopóág és aközött, hogy esetleg a tápláléklánc alján vagy - ég és föld a különbség.

    Utóbbit látja mindenki, egyszer fenn, egyszer lenn, azon nincs mit variálni. Így van, nem titkos összeesküvés, a +-2 tier miatt ennek olyan ordas nagy jelentősége nincs.

    Amiről viszont te kezdtél beszélni (szopóág, először 15 win, aztán 15 defeat, direkt manipulál a WG) egy teljesen más tészta. Azt még nem láttam alátámasztva vagy elismerve soha. Azt viszont igen, hogy a jobb játékosoknak magasabb a WRje, a nagyon szaroké meg 50% alatt van. Márpedig ha a WG vezérelné kézzel hogy ki győz és ki nem, akkor ez nem igy lenne.
  • joe38
    #745
    Skacok,szerintem tök felesleges vitatkozni azon,hogy mennyire jó vagy rossz játék a WOT ,vagy a WT. Hibája mindegyiknek van bőven,a WOT-nál csak az a gond,hogy ők már több év előnnyel rendelkeznek,lett volna már idejük odafigyelni a játékosok véleményére és jobbá tenni a játékot.Azt remélem,hogy a GroundForces-ban másképp oldják meg a dolgokat mint wot-ban,legyen szó a rejtőzködés,az MM vagy bármi más ami rossz a WOT-ban.
  • ladista
    #744
    Ezekről a bevallott dolgokról tudnál egy linket adni?
    Az érzelmi alapon történő vitákról meg csak annyit, hogy éppen te voltál, aki egy vitánkat úgy zárta le: te csak egy mocskos kis artysta vagy, a te véleményed nem számít.
  • bgabor
    #743
    A tankszázadok játékosállományát a tagok állítják össze, nem a meccsméker, mint a random játékokét.

    Egyébként amint írtam, a készítők által is bevallottan manipulál a matchmaker, amikor 3 olyan csata után, mikor létra alján kezdesz, negyedikre top tanknak rak be. Egy jól sikerült top tieres csata után pedig a kövi csatában a tápláléklánc középső-alsó részébe teszi be a tankodat.
    Ez a feature úgy háromnegyed éve lett behozva a játékba, mert sokat reklamáltak a játékosok hogy mindig a létra alján játszanak.

    Szóval mivel ilyen téren bevallottan figyeli és figyelembeveszi a korábbi csatáidat a matchmaker, innen már csak egy lépés az hogy a random csapattársakat is tudatosan sorsolja be melléd egyszer úgy hogy kedvez, másszor úgy hogy nagyon nehéz dolgod legyen.

    De ezt már leírtam az előbb is, és érdekes módon senki se reagált rá.

    Helyette kaptam ilyen beböffentéseket:
    "most hiába jössz mindenféle logikával meg érvvel, hogy ez nem így van, ezt bárki tudja!
    de hinni, hogy márpedig meg van bundázva és kész, na azt már csak a legjobbak"


    Más szóval kár érvelni nekem, úgyis idióta vagyok. Hát köszönöm szépen(külön köszönet mégegyszer lammaernek hogy ide vitte le a beszélgetést), érveljen nektek ezekután akinek hét anyja van. A WoT topikba is ezért nem járok, ott is érvek helyett teljesen érzelmi alapon megy a "vitatokozás".
  • bgabor
    #742
    Köszönöm a nulla bizalmat, meg hogy levitted demagóg szintre a beszélgetést. Ezt éppen tőled nem vártam volna. Dehát az élet tele van csalódásokkal.
  • bgabor
    #741
    Te meg ha jól látom a körülményekre nem emlékszel, amikor ez történt. Amikor ez készült, mindenki Bearcatekkel és prém Spitfireekkel ment az amerikaiak oldalán, amik leemelkedték az összes német dedikált BnZ gépet.
    Emiatt veszítettek mindig a németek. Teljesen más helyzet mint ami a WoT-ban zajlik évek óta.
  • Jeffjohnson
    #740
    off:
    Szerintem ezeket a dolgokat a páncélátütési random faktor nagyban befolyásolja nem tudom, hogy pontosan most hány %-on áll de két ugyanolyat nem tudsz sebezni hiába lövöd ugyanazt a pontot. Az összeesküvés elméletben én sem hiszek. Mindig a jobb csapat nyer ilyen egyszerű.
  • Rue East
    #739
    most hiába jössz mindenféle logikával meg érvvel, hogy ez nem így van, ezt bárki tudja!
    de hinni, hogy márpedig meg van bundázva és kész, na azt már csak a legjobbak
  • lammaer
    #738
    Pontosan....

    Az tetszik a gondolatmenetében hogy:

    - ugy gondolja az ő 3as platoonja a világ közepe, a játékban résztvevő többi 27 ember az irreleváns hogy mit csinál (még akkor is ha mellettük egy rakás 3as platoon van)

    - ha nyernek, az ezért van ők prók (a győzelem az alapbeállítás CSAK azért mert platoonban van) ha vesztenek akkor meg azért mert a WG belenyúlt ("gombnyomásra elfelejtettünk játszani" gondolatkör).
    Az vhogy fel sem merül, hogy ha már a vereségsorozatot a WG számlájára írom, akkor a győzelemsorozatot miért nem?
  • Droughert
    #737
    Ez így van, de nem erről beszéltem, hanem arról, hogy az a három jó játékos, hozza a 60-70%-os wr-t. Ők sem istenek, ha nagyon suta a csapat akkor veszíteni fognak, de sokkal többet fognak megnyerni az egyéni teljesítményükből kifolyólag. Jó példa erre még a tankszázad. Ott még ennél is jobb százalékos eredményt lehet elérni wr tekintetében. A kérdésem az, hogy akkor itt nem manipulál a wg? Csak a szolo játékosokat szivatja?
  • Droughert
    #736
    Pont erről jutott eszmbe a másik hiba a gondolatmentben, hogy itt nem véletlenekről beszélünk, mivel hatással vagyunk a végkimetelre.
  • Fenrir
    #735
    Viszont sok lúd disznót győz alapon azt a 3 jó játékost is megeszik ha van mellettük 12 kutyaütő. Egy pár WoT meccset tudok már a hátam mögött és sokszor mentünk platoon-ban ahol hiába voltunk az első 3 helyen ha az ellenfél addigra vagy elfoglalta a bázist vagy kilőtt mindenkit körülöttünk. Amikor meg már 3 oldalról lőnek lehet akármilyen jó, kábé ott vége is a játékomnak.
  • lammaer
    #734
    "War Thunderben pedig hogy hogynem egyik meccs ilyen, másik olyan, két győzelem, egy vereség, megint egy győzelem stb. Tehát olyan amilyennek lennie kéne a véletlennek."


    Erre már nem is emlékszel, igaz? :)
  • Droughert
    #733
    Semmi bizonyíték nincs arra, hogy belenyúlnak. Egy jó játékosokból álló 3-as szakasz simán hozza a 60%-fölötti wr-t. Hárman tudnak annyit letenni az asztalra ami esetleg kompenzálja a másik 12 ember hozzánemértését. Érdemes megnézni 1-1 jó játékos adatlapját, mert a recept igen egyszerű: átlagsebzés. Ez minnél nagyobb egy adott tankkal, annál jobb, mert a sebzéssel tudod befolyásolni a végeredményt. Még vesztes csatában is lehet brutális sebzést kiosztani. Átlagsebzést kevésbé befolyásolja a rossz csapat, mint a wr-t. Nézd vissza az előző napi statisztikáidat és gondold át, hogy te mindent megtettél-e azért a győzelemért? Az is lehet, hogy igen, de akkor te ennyire vagy képes, amival semmi baj nincs, de ebben az esetben nem kell előre lezsírozott, elcsalt meccsekről beszélni.
  • bgabor
    #732
    Érdekes hogy ilyen fajta "véletlenszerűség", amikor feldobsz 30szor egy érmét, és egyhuzamban 10 fej, 10 írás majd megint 10 fej jön ki, csak a World of Tanksban és az elméleti matematikában létezik.

    Szerintem ha valamiben jól kimutatható rendszer van az nem lehet véletlenszerű.
  • stork13
    #731
    Vagy csak pirosak helyett zöldeket/lilákat kaptatok ellenfélnek. :D
    Hányszor volt már, hogy a zöldek/lilák 65%-os win rate-re kikaptak a pirosaktól?

    Ez továbbra sem bizonyíték a cinkelésre. 15 fej után is dobhatsz 10 írást.
  • bgabor
    #730
    Így van. Nem véletlen hogy egyetlen Arcade csatát nincs gyomrom végigülni. Meglátom a head onban lövöldöző vérpistikéket és már nyomom is a kilépést.
  • stork13
    #729
    Én ezt értem. Erre reagáltam: #717
    Ez a megállapítás AB-n is simán megállja a helyét.
    A tömeg nem úgy játszik AB-n, ahogyan te leírtad (menettulajdonság például nem is igazán számít ott). Feljebb már más a helyzet.

    Csak párhuzamot vontam az Arcade és a WoT között, arra a megállapításra jutva, hogy az arcade csada a WarThunder WoT-ja. :D


  • bardocz
    #728
    És az frb javítási költség is jóval alacsonyabb lett. Ez azért mindenképpen öröm. Volt gép, amihez több hetes javítási időt írt :D
  • Amaymon
    #727
    "Szerintem az átlagjúzertől egy arcade meccs kevesebb gondolkodást követel, mint egy WoT parti"

    Ez ezért nem teljesen állja meg a helyét. Ne keverjük össze a kettőt, tudásszintet és a játékosállományt. Más stílus térben gondolkodni, és sokszor azonnal döntést hozni, és más egy sakk szerű harcmodorban helytállni, ahol memorizáltad, milliószor végigismételted a mantrát, egy jármű sérülékenységi és a map statikus pontjait. Itt a gépek menettulajdonságait és az alap légiharc manővereket minimum ismerni kell a kiemelkedő sikerhez. A dolgot az nehezíti, hogy a kivitelezést csuklóból végre kell hajtani akármekkora a bonyolultsági foka. Az tény, hogy sok árkád játékos nem tudatosan műveli a több lépcsős fázisokra bontott a harcmodort, csak birkán megy előre.

    1. a helyzet felmérése, szeparáció;
    2. a tényleges harc, mp-től percekig tarthat;
    3. mikor hagyjam abba, fordítsak hátat;
    4. ha megtettem, hogy védekezzek;
    5. lehetne még sorolni, de már így is túl hosszú lesz a komment és nem is ide tartozik.

    Az nem véletlen esemény, mikor AB-ra bemegy pár pofa és lerendezi a fél bandát úgy, hogy köpni nyelni nem tudnak. Nagyon intezív agytevékenység, egy komolyra vett WT(A) AB fárasztóbb, mint egy "nyammogós" tank party. Rengeteg óra gyakorlás és tapasztalat kell hozzá, hogy _kiemelkedj_ a tömegből. Régebben ingame pénzben jól kijött, amikor durván büntetett repair költséggel gazsi. De az "ájvélolók" miatt találtak egy kompromisszumos középutat, kicsit linkebb is lett az AB közösség. De egy szó nem érheti őket, az a tömeg tart el minket HB és FRB-seket, nekik lehet bakizni :)))) Nem csoda ha betéved egy pro, akkor remegő ajkak pusmogása szárnyán száll tova a neve, esetleg hacker bélyegzővel megpörkölve a rosszmájúak szócsövén, a szolidabbak csak nw lagot pusmognak vagy elhagyják a játékot :))

    Nem becsmérlem a konzervdobozokat, de a látszat néha csal. Egy látszólag szabad térben, csak a kreativitásod szab határt annak, hogy mit tudsz megvalósítani a rendelkezésre álló, meghatározott tulajdonságú eszközökkel.
  • bgabor
    #726
    Bizonyíték? Ma mentünk hármas platoonba T9 medekkel, 15 körön keresztül győztünk. Aztán hiretelen elkezdtünk veszíteni 10 körön át. Nyilván mi felejtettünk el játszani gombnyomásra. De minden WoTos ismeri a "szopóágat", amikor bármit csinálsz, nem tud nyerni a csapatod.
    Nekem (és még sokan másoknak)ez bőven elég bizonyíték a cinkelésre, az nem véletlenszerűség, hogy a győzelmek veszteségek egy jól kirajzolódó szabályos görbén követik egymást.

    (War Thunderben pedig hogy hogynem egyik meccs ilyen, másik olyan, két győzelem, egy vereség, megint egy győzelem stb. Tehát olyan amilyennek lennie kéne a véletlennek.)

    Főleg annak fényében igaz ez, hogy ugye a WoTban más szempontokból a készítők által is bevallottan befolyásolja a Matchmaker a játékélményedet. Pl: ha háromszor a lista alján vagy, utána top tanknak tesz a rendszer stb. Tehát bevallottan figyeli a rendszer a játékodat, és ha indokoltnak érzi belenyúl.

    Ezek után simán el tudom képzelni, hogy a "random" csapattársaidat tudatosan sorsolja be melléd a matchmaker, idiótákat szopóágkor, és jó játékosokat a győzelmi sorozatnál.

    De szerintem erre minden értelmes ember rájött már magától néhány ezer(tízezer?) WoT csata után.
  • stork13
    #725
    #720
    Igen, itt jobban díjazzák az egyéni teljesítményt. Még. Aztán majd kiderül.
    A cinkelésről esetleg valami bizonyíték? Érzés nem számít. :) Miért ne lehetne lehetséges 10win/10defeat sorozat (szerintem ez odaát már sokszor ki lett tárgyalva)?
    Amiből visszacsippenthetnének, az a túl nagy random faktor (átütés, sebzés), ami az egyéni teljesítményt bármikor felülírhatja. :D

    #721
    Szerintem az átlagjúzertől egy arcade meccs kevesebb gondolkodást követel, mint egy WoT parti (kb annyit, amennyit leírtam). Amit írtál az az arcade játékosok max 20-30%-ra igaz.
    Röviden. :D

    Próbálok objektív maradni, játszom mindkettővel (bár WT-ben már csak HB-n) és én így látom.
    Szvsz a játékosállomány nem lesz jobb, mint a WoT-ban, hiszen ugyanabból a hozott anyagból építkezik mindkettő, ez pedig adott.
    Itt ami az előnye lesz a WT-nek, az a nehézségi szintek megléte (Arcade, HB, FRB). Ez jelentősen szelektálni fogja a játékosokat és okoz majd a játékélményben minőségi előrelépést (HB-n és FRB-n). Ebben simán veri a WoT-ot már most. :P
  • Amaymon
    #724
    Amíg kicsi volt a community eléggé hallgattak a reális petíciókra. Nyilván ahogy növekedik a játékosszám ez egyre lehetetlenebb feladat lesz.
  • sulouos
    #723
    Nem kell feltétlenül minden fejlesztőirodának seggfejnek lennie az eltartóival, itt legalább még él a remény, nem úgy mint WoT-ban.
  • Pares
    #722
    Majd meglátjuk, hogy miután stabil játékosbázissal rendelkezik a WT is, hogy fognak bánni a játékosokkal...
  • Amaymon
    #721
    "Most őszintén: a WT:A arcade-ja nem ugyanilyen? Ráadásul itt még gondolkodni sem kell. Kinézel egy piros pöttyöt arra mész és arra lövöldözöl."

    "Most őszintén: a WT:A arcade-ja nem ugyanilyen?" - Nem :)

    "Ráadásul itt még gondolkodni sem kell" - De :)

    "Kinézel egy piros pöttyöt arra mész és arra lövöldözöl." - Nem :)

    Röviden tömören.

  • bgabor
    #720
    Itt nem 120 XP-vel távozol ha a csapat hülye és bebukjátok a meccset. Meg nincsenek rejtélyes 10 vereség - 10 győzelem sorozatok egyhuzamban. Másszóval a War Thunderben nem cinkeltek a meccsek, míg a WoTban igen.
  • sulouos
    #719
    De ilyen, csak itt megkapod a pontot, amit a hülyék dacára összelőttél magadnak...

    Végre megvan a prémium Typhoon, holnap vár a HB :D