37354
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Rue East
    #678
    én pontosan értettem mire gondoltál

    lehet lesz dinamikus kampány is, de se nem lesz olyan kidolgozott (mint a wwii onlie-ban), se nem ez lesz a prioritása a játéknak (fejlesztőknek)
    alapvetően más a két játék koncepciója és amit szeretnél itt látni, pont abszolút nem illik a WT-be
  • Animefox
    #677
    Most komolyan mi van a játékkal???? Legszarabb vesztes csata után is plusz 5 ezer lionnal jövök ki? Régen egy ilyen csata után nem kaptam volna semmit nem hogy plusz 5 ezerbe jöjjön ki a dolog... xp is egész jól jön, valami akciós időszak van?
  • lammaer
    #676
    Hát, én nem mondom hogy a ww2 online jobb.. inkább MÁS :)

    Évekkel ezelőtt kipróbáltam amikor volt vmi free weekend, jó hogy nagy a térkép meg minden, de kb annyi volt a játékélményem, hogy:

    A. gyalogosként spanoltam, elindultam arrafelé ahol az akciót jelölték, aztán vki egy bokorból kempelve lelőtt 10 perc séta után. Ezt elismételte még 4x, mir vhogy sikerült kitalálnom hol volt és revansot vettem. kellemmes 1 óás játék volt.

    B. szintén gyalogosként spawnoltam, vmi házat kellett elfoglalni/tartani, mindezt úgy hogy ellenséges tankok elől kellett bújkálnom. Választhattam hogy hogyan halok meg, mert ugye bakaként sok opcióm nem volt tankelhárításra.


    Nyílván nem méjedtem nagyon el a játékban (ahhoz túl csúnya volt szegény), de kb az volt a benyomásom hogy ez nem az a játék, ahol amikor éppen időm van beugrok és tologatom egy kicsit... szóval nagyobb elkötelezettség kell hozzá, az meg nekem elég a család és a munkahely területén.

    Nekem már a WOT klánháború is túl időrabló, gyakorlások, aztán időre ott kell lenni, aztán éjfélig húzódnak a csaták... nem is járok oda se.
  • Adjunktus
    #675
    Sajnálom ha nem jött át amire gondoltam.
    Csak a háború leszimulálásának alapjait szeretném itt látni nem az egész játékot...
  • Rue East
    #674
    ez nem tudom miért merült fel benned, de a WWII online és a WT igen távol áll egymástól
    meg ha erre vágsz, miért nem játszol azzal?
  • Adjunktus
    #673
    Ott azt mondták vegyétek be Caen-t(példa)és kijelölték rá az alegységeket akkor onnantól már viszonylag nagyobb mozgástered volt,mit a wot-os kis térképeken,ahol a field commander sokszor azt is megmondta,hogy a C3-ban lévő 5-ik bokortól 23 méterre állj meg.Ez a halálom volt egyébként.Mintha meg lettem volna kötözve.:)
  • Jeffjohnson
    #672
    Szerintem nem WWII online szerűen lesz megoldva. Egyszerű klán szintű lesz az összfegyvernem. Minek bonyolítanák. Klánban x repül y tankozik z meg hajózik ha a map erre lehetőséget ad.
  • lammaer
    #671
    Hát, ha egyszer összfegyvernemezni akarják, akkor muszáj lesz olyanra csinálni.

    CSak hát az nagyon elriasztó a pénzes casual tömegek számára... rendes parancsnoki lánc ahol csak kis fogaskerék vagy és azt kell csinálni amit a kövér német kisfiú (az "admirális-generális" mond).... :)
  • Adjunktus
    #670
    Nincs infó,hogy hogyan tervezik a háborúzást?
    A ww II online mintájára pl el tudnám képzelni.Ott kurva jól megoldották.
  • [NST]Cifu
    #669
    Ebben teljesen igazad van, én csak arra akarok rávilágítani, hogy a többség az AB-t fogja favorizálni.
  • Rue East
    #668
    én az égvilágon senkit nem akarok rávenni semmire, nem érdekel
    én csak szeretném, ha lenne egy olyan szintű harckocsi szimuláció, mint amilyen a red orchestra 1/darkest hourban volt, már pedig itt HB, RB módban (ha lesz ilyen) van remény erre
  • Amaymon
    #667
    Az a fő kérdés mennyire tudják majd ebbe az elég statikus harcmodorba átültetni a WT alapfilozófiáját "get more skill to earn much"! Ha nem sikerül teljes bukás és a Ganjin gazdasági, erkölcsi csődje lesz a tankos rész.

    WT(A) árkád rossz példa, mert a tournamentek kizárólag HB vagy RB módban mennek.

    "tűzzel-vassal se fogod rávenni a tömegeket, hogy úgy játszanak, ahogy taktikai okokból szükséges lenne."

    Ha a bőrükön érzik majd, mint a WT(A)-nál, minimum a törekvés meglesz, vagy klánokba mennek.
  • [NST]Cifu
    #666
    Ez egy játék marad attól még, amelynek a célja a szórakoztatás, arra pedig tűzzel-vassal se fogod rávenni a tömegeket, hogy úgy játszanak, ahogy taktikai okokból szükséges lenne. Csak nézd meg a Arcade Battle WT(A)-t...
  • Pares
    #665
    Emlékeim szerint nem volt IQ-teszhez kötve a HB. De reméljük a legjobbakat...
  • Rue East
    #664
    pontosan ez a jó hír, ez a lényege a játéknak, hova tovább az egész evolúciós elmélet ezen alapszik, az győz (győzzön az) aki a legjobban tud alkalmazkodni

    én állítom, hogy a wot-os frusztráció igen nagy része pont abból adódik, hogy hiába vagy jó (például egy igen ígéretes szituációba kerültél), még hatost is kell dobnod
    (szvsz ez egy tűzzel-vassal irtandó felfogás)
  • Torzonborz
    #663
    AB-ban vegyes felvágott lesz ha követik WTA vonalat szóval ott tök mindegy , HB-ban meg azért már össze lehet játszani .
  • Pares
    #662
    Azt, hogy a való életben a technikai fölény legyőzhető jó taktikával. Ha bevezetik azt, amiről itt egyesek beszéltek, hogy csak olyan tankok fognak egymás ellen játszani, amik a való életben is találkozhattak, az nem valami jó hír, ha azt vesszük figyelembe, hogy a játékosok többsége nem valami jó taktikus, sőt sokuktól még az egyszerű együttműködés is távol áll...
  • Jeffjohnson
    #661
    Ha lesz rá lehetőségem megkérdezem az illetőt, hogy mit írattak vele alá és mégis, hogy van ilyen hírzárlat. Addig felesleges ezen vekengeni.
  • Adjunktus
    #660
    Nyilván.Ez most is így van.Elfoglalni egy addot pontot és x ideig tartani.AI Utánpótlás konvolyokat megsemmisíteni stb.
    Ha valaki bújkál a map szélén az érdemben nem igazán tud beleszólni az ilyesmibe és különben is,ott rohadjon meg,ahol van!:)
  • Rue East
    #659
    ne haragudj már meg, de ez amit leírtál, ennek mégis mi értelme van?
  • Amaymon
    #658
    A WT(A)-ban el lehetett veszteni HB mapot, ha az ai harckocsik elfoglaltak valamit.
  • Malarki
    #657
    Ezt meg lehet oldani úgy, hogy nem az összes harckocsi kilövése kell a győzelemhez, hanem pl. stratégiai pontok elfoglalása.
  • Pares
    #656
    Azért azt tegyük hozzá a nagy realisztikussághoz, hogy a II.VH nagy csatáit nem eszetlenül lövöldöző tankok és katonák harcolták, hanem ott voltak a nagy taktikai zsenik is mögöttük, akik képesek voltak olyan helyzetekben is győzelemre vinni katonáikat, ahol technikai hátrányban voltak az ellenféllel szemben. Szóval amíg nem rendelkezik minden játékos Guderian-féle képességekkel, addig nem kell annyira komolyan venni a valósághűséget...
  • Jeffjohnson
    #655
    Blizzardnál előbb van friends & family teszt mint closed beta.
  • [NST]Cifu
    #654
    Van annyira komoly, mint azt feltételezni, hogy csak "friends & family" szinten lehet egy ilyen szintű hírzárlatot fenttartani. :)
  • [NST]Cifu
    #653
    Igen, már az M3 General Lee/Grant mindkét ágyúja (a 37 és a 75mm-es is) rendelkezett egy kezdetleges giroszkópos lövegstabilizátorral, ám ezt csak az amerikai egységek kapták meg, a szovjet és brit hadseregnek a Land-lease keretében küldött harckocsikról ez hiányzott.

    Ugyanakkor ezek a kezdetleges lövegstabilizátorok még nem igazán tették lehetővé azt, hogy menet közben hatásosan tűzeljenek, inkább az volt a cél, hogy a tűzkiváltásokkori megállások közötti manőver hatásait negálja, vagyis ugyanarra nézzen a löveg (és irányzóberendezés) a megállás után is, mint előtte, így gyorsabban megtalálta az irányzó a célt, rövidebb időbe telt a korrekció, hogy aztán a tűzkiváltás után ismét mozgásba lendülhessen a harckocsi...
  • Jeffjohnson
    #652
    Azért ezt a hasonlatot te sem gondolod komolyan :) .
  • bgabor
    #651
    Marha egyszerű, ezek a tankok még nem tüzeltek menet közben, meg kellett állni ehhez. Bár egyes tigris ászok tüzérei nagy gyakorlatuk miatt képesek voltak erre, és az amerikai tankoknál a Shermantól(talán már a Leetől?) kezdve volt kezdetleges függőleges tengelyű lövegstabilizátor, azért a főszabály ez.
  • Adjunktus
    #650
    nem volt még.
    Az előző postodhoz pedig,40-41-ben még nem volt direkt 88 pak.max a 88 flak-ot használták,tankok ellen.
  • mijki
    #649
    Akkor legalább lesz értelme a gyors, papírtankoknak. :)

    Más: Az akkori tankokba már volt lövegstabilizátor? Mert ha nem és úgy raknák be a játékba a tankokat, vicces lenne menet közben tüzelni. :)
  • [NST]Cifu
    #648
    Én pont ettől félek. Egy nagyobb mapon simán belefut az ember abba a problémába, hogy a pálya két szélén karistol az utolsó harckocsi, na most próbáld meg majd megtalálni a másikat...

    Remélem, hogy lesz felderítés, és lesz jelentősége, így a könnyű harckocsik, esetleg páncélautók fontossága is meglenne...
  • mijki
    #647
    De, de gondoltam rá. De ez is a játék része lesz.

    Úgy érzem, vagyis inkább remélem, hogy HB és FRB módokban jobban kimutatkozik majd a játékos ügyessége, mint a WoT-ban. Akkora mapon mint a repülősöknek van, eszméletlenül sok lehetőség lenne taktikázni. Elképesztően király lesz. :)
  • [NST]Cifu
    #646
    Ugyanez vica-versa lesz, ha a 76mm-es löveggel szerelt T-34-76 szembesül egy Tigrissel, nem gondolod?

    Persze a lenti dolog egy fél-hivatalos álláspont, említette az angol nyelvű fórum Gaijin szuper-adminja, hogy terveznek ilyet, nincs összefüggésben a kérdés a WT(G)-vel, de logikusnak tűnik, hogy azonos besorolás és MM lesz mindhárom fegyvernemnél.
  • mijki
    #645
    Nekem az lesz a problémám, hogy teszem azt, egy PzIII 50mm-s ágyúval, hogy fogok sikeresen fellépni egy T-34/76 mod.1940 vagy egy KV-1 ellen. Ha jól tudom, a Barbarossa alatt is főleg a légierő vagy a 88mm-s AT lövegek semmisítették meg ezeket a harcjárműveket. Már előre látom, hogy kell majd vörösök oldalába sunnyogni és onnan lőni hátha átviszi. :)



  • [NST]Cifu
    #644
    A hivatalos fórumon volt olyan válasz, amely szerint a fejlesztők szeretnék a jelenlegi Tier alapú rendszert időpont-alapúra változtatni. Tehát mondjuk 1939 előtt készült harcjárművek, 1940-ben készült harcjárművek, és így tovább.

    Azt ők is elismerik, hogy ez rengeteg alapvető kérdést fog felvetni, és nem lesz egyszerű. Ugyanakkor sokkal reálisabb megközelítés lenne a valóság lemodellezésének.

    Egy példával élve 1939-40 esetében a német és szovjet harckocsik tömege a könnyen páncélozott, és jellemzően max. 50mm-es hosszú csövű ágyúkkal, ill. 75mm-es rövid csövű tarackokkal lenne felszerelve. A fő előny pedig (dobpergés) a szovjeteknél lesz, mivel a T-34-76 és a KV-1 illetve KV-2 messze-messze hatékonyabb volt, mint a velük szemben álló Pz.III és Pz.IV, illetve Pz.39(t) típusok. A Pz.VI (Tiger) megjelenésével, illetve a hosszú csövű 75mm-es lövegekkel felszerelt Pz.IV változatokkal valamelyeset kiegyenlítődik persze aztán a dolog, de ne feledjük, hogy a jelentős része a harckocsiknak ezeknél jóval gyengébb típus (szovjeteknél rengeteg BT-7 van még mindig, a németeknék Pz.III változatok).

    Szumma szummarium, ha ezt megvalósítják, és a WT(G) is ezen elvekre fog eleve épülni, csúnya anyázások lesznek mindenestre... :)
  • [NST]Cifu
    #643
    1939-44 között Japán két Jamato-osztályú csatahajót és egy Jamato-teknőre épülő repülőgép-hordozót (Shinano) építettek úgy, hogy a szövetséges hírszerzésnek semmi, de semmi információja nem volt róla, amíg ki nem futottak.

    A szovjetek nagyon fejlett lézer-kutatást folytattak, az egyik ilyen program része volt egy "lézer-harckocsi", ami rubint szilárdtest lézerrel volt felszerelve, és az ellenséges pct. rakéták ill. aknagránátok elleni védelmet biztosította volna egy konvoj számára. A programról 2009-ben került nyílvánsosságra az első információ.

    A Blizzard Titan projectjéről 2007 óta csak annyit tudni, amit kvázi ők engedtek ki (létezik, nem a meglévő három Blizzard franchise része, stb.).

    Ezek olyan példák, amikor messze nem "friends & family" szintű projectet tökéletes hírzárlatot tudtak fenttartani...
  • Jeffjohnson
    #642
    Szerintem ez csak "friends & family" teszt közben elképzelhető.
  • mijki
    #641
    *már más
  • mijki
    #640
    Kíváncsi vagyok, hogy lesznek Tier-ekbe osztva a tankok. Például 41(low tier?)-ben német oldalon lesz PzII, Panzer III, PanzerIVD, szovjet oldalon KV-1 és T-34 és persze T-46, BT-7? Ez így cumi lesz a németeknek. Persze, mid tierben(42-43) már már lesz a helyzet, remélem. :)
  • [NST]Cifu
    #639
    Például úgy lehet ilyen hírzárlatot tartani, hogy akik részt vesznek benne, komolyan veszik a munkájukat, feladatukat. Ennyi, és nem több...