121099

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Kandurex
    #120857
    .
  • Kandurex
    #120857
    :) loller…
  • Zozo76
    #120856
    hogy legyen valami...

  • lwb
    #120855
    Egy hónapja. De a játék már augusztusban kijött, azt hiszem kb akkor vittem végig elsőnek, szóval az első végigjátszásom volt. Egyébként tartom magam hozzá, szerintem a játék sztorija gyengébb, mint az 1 meg a 2 története volt abban az időben.

    BG1:
    1998-ban jött ki a játék, ezt fontos leszögezni, mert ma már nyilvánvaló lenne a "kiválasztott" főhős-szerep, de akkoriban ez nem volt az. A régi ssi gold box játékok (pool of radiance, curse of the azure bonds stb stb) vagy az EoB játékok játékos által kreált karakterei nem voltak különlegesek, nem volt Dragonborn meg utolsó Grey Warden meg Starborn meg a fene tudja micsoda, csak egy szimpla partit csináltál, szimpla kalandozókkal. Akkoriban még a Bethesda játékaiban sem volt a főszereplő különleges valaki (Arena, Daggerfall), csak egy szimpla kalandozó. Ezért is volt meglepő az egész Bhaal gyereke vagy történetvonal. Engem teljesen letaglózott, ez volt az első alkalom egy nem jrpg-ben, hogy a főszereplő, akit teljesen mi csináltunk, rendelkezett egy ilyen erős háttértörténettel.

    BG2:
    Irenicus-Joneleth tragédiája. Aki játszott a játékkal az tudja és érti. Irenicus a hátán elvitte az egész játékot, a világ egyik legjobb főgonosza volt, a végén még picit sajnáltam is.

    ToB:
    Tökéletes lezárása a történetnek, búnusz lehetőség Viconia meg Sarevok "rehabilitációja", egy kiegészítő csak, de jobb a története, mint sok teljes játéknak. Pontot tett a történet végére és adott választást a játékosnak, hogy mit szeretne csinálni.

    BG3 (ide teszek már spoilert, 20 éves játékokhoz nem):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nincs is benne igazi főellenség, vagy legalábbis fogalmunk nincs, ki a főellenség egész az Act 2 végéig. A 3 Actből. 2/3 játéknál derül ki, hogy ki is az ellenségünk. A dead three három kiválasztottját is csak act 3-ban látjuk (kivéve Ketheric nyilván, őt az act 2 végén). Ez történetvezetés szempontjából nem szerencsés. A BG1-ben Sarevok az első perctől ott van, hogy elhagyjuk a tutorial kolostort, sőt, később kiderül, hogy ő volt az egyik kántáló szerzetes Candlekeepben, már ott figyelt minket. A BG2-ben Irenicus az első figura, aki a játékban megjelenik. Fel vannak építve mindketten, készülsz a végén a leszámolásra. De Amelyssan is ott van már a játék legelején, amikor az ostromlott városba érkezünk.
    Nem csatlakozik a franchise-hoz: a Bhaal-vonal lényegében csak fan service, pár - néha lore idegen - cameoval, mint Minsc meg Jaheira vagy a legrosszabb példák: Viconia meg Sarevok. Ezt a kettőt én teljesen jó útra térítettem a ToB végén, ehhez képest itt mindketten pont ott folytatják, ahol a BG1 végén abbahagyták. Mintha BG2 nem is lett volna. Arról nem is szólva, hogy 30+ szintűek voltak a ToB végén, itt meg 10-12. Minsc statjai közelébe sincsenek annak, amilyen a BG1-2-ben volt. De még a fickó figurájához sem igazodik a viccesen alacsony erő. 18/93 volt ADnD szabályokban, itt meg talán 14-es. Akár ki is hagyhatták volna őket, jobb is lett volna.

    Szerintem egy jó fantasy történethez kell egy jó főgonosz. A BG3-ban ki az? A Netherbrain? Nincs is személyisége, lényegében először a végső harcban látjuk, előtte meg se jelenik. Az Emperor? A végigjátszások egy jelentős részében szövetségesünk végig, de mindegyikben az egészen a játék legvégéig. A 3 chosen? Az elsővel az act 2-ben találkozunk és meg is öljük, a másik 2 elő se jön az utolsó actig. A nevüket se halljuk addig, azt se tudjuk, hogy léteznek. Megjelennek, pár óra és meg is öljük őket. A BG3-ban nincs főgonosz, nincs végső ellenfél. 60 óra játék és nincs meg ez a katarzis.
    Maga a történet is csak oké. Illithidek meg ősi ereklye, meg elder brain. Nem egy személyes történet, mint az alap BG volt, ahol lényegében a saját sorsunk ellen küdöttünk két és fél játékon át. Kicsit visszalépés a régebbi stílusú játékokhoz, ahol a főszereplő lényegében bárki lehetett.


    Ettől még a BG3 története nem rossz. Csak nem annyira jó, mint az elődei voltak. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.11.22. 08:33:59
  • Ulthanito
    #120854
    Arra gondoltam, hogy amikor ezt írtad, biztos nem több 10 órányi játék után tetted, szerintem hetekkel ezelőtt volt.
  • lwb
    #120853
    Nem nyert. Van benne 100+ órám, másfél teljes végigjátszás (inkább 1 és 2/3) és egy tegnap indított MP koop kampány is pluszban még. A sztorira nem azt írtam, hogy gyenge, hanem hogy az 1 meg a 2 sztorija sokkal jobb volt.
  • Ulthanito
    #120852
    60 óránál járok a Baldur's Gate-ben, nem gondoltam volna, hogy eddig eljutok vele. Azt hittem, hogy a körökre osztott harc megöli nekem a játékot, de nem így lett.

    Összességében nagyon elégedett vagyok vele, lwb írta, hogy milyen gyenge a sztorija, valószínű, 2-3 óra játék után írta, Összességében szerintem egy nagyon komplex, sokrétű és jó sztorija van a játéknak.

    Csak az a kibaszott dobókockázás egy teljes agyrém a játékban.
  • Ulthanito
    #120851
    Hatan. :-D
  • blackfire001
    #120848
    Mindegy melyik kontrollerrel kapcsolod be a konzolt. Csinálj magadnak egy accot meg a fiadnak, illetve lehet egy vendég ha valaki érkezik és ennyi.
    Amikor te játszol fogod az új kontrollert (nem a fehéret ami nem tetszik), bekapcsolod és belépsz a profilodba. Játszol.
    Jön a fiad, hogy játszani akar. Oké.
    PS Gomb, profilra rámész és kijelentkezés. Fiad (ugyan azzal a kontrollerrel - tehát nem a fehérrel) bejelentkezik a SAJÁT accjába, tehát nem a tiédbe.
    Aztán ott azt csinál amit akar, oda ment ahova akar, a te mentéseidet nem tudja összekavarni hiszen nem a te accodból játszik.

    Ha jönnek 10en fifázni. 2 kontrollered van, szóval elég 2 profil. Az egyikből indítod a másik meg belép vagy vendégbe vagy a másikba amit éppen nem használsz.

    Elsődlegesen azért vannak különböző accok a gépeken, hogy elkerüljétek azt, hogy valaki felülírja a másik mentését. Játékot mindegy melyiken vesztek digitálisan, bár célszerű csak az egyiken mindig.
  • hawkie22
    #120846
    Ez eddig tiszta. De amikor bekapcsolok egy kontrollert, akkor megkérdezi, hogy melyik accounttal akarok játszani. Van két accountom, de mi van akkor, ha mondjuk fiam haverjai jönnek át és négyen akarnak mondjuk FIFA-zni. Nekik nincs PS-ük, én meg nem akarok 4 accountot csinálni, hogy mindenki külön beléphessen. Meg lehet egy accountról oldani a 4 kontrollert?

    Nem vagyok nagy kontrolleres, a PS-t azért vettem, hogy fiam is tudjon játszani, illetve volt pár játék, ami érdekelt és még nem jelent meg PC-re.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2023.11.18. 14:32:41
  • TomStorm
    #120846
    Szerintem jól sikerült CoD MW3 sztori+Multi pályák.
    Veteránon most tartok Trojan Horse-ba.Azért meg kell szenvedni ezen a fokozaton de hála a 80% lopakodós küldiknek,élvezem:)
    Sajnos lemarad mindig 2-3 intel az open map-ról de az már nem fér bele:)
  • Voltan
    #120845
    Mi köze a kontrollernek az accounthoz? Ha egy accounttal játszol egy játékot, egyazon gépen másik accounttal is tudod, külön mentésekkel, mindennel.
  • hawkie22
    #120844
    Azért, mert mindkettönknek az a kontroller tetszik, amit pluszban vettem konzolhoz, az alap fehér színüt nem szeretjük. :) Tudom, hülyeség, de ez van. Az mondjuk nettó hülyeség, hogy ha négyen akarunk valamit játszani, akkor négy accounton kell bejelentkezni. Nincs is annyi accountom. :)
  • lwb
    #120841
    .
  • xymano
    #120842
    Egyenlőre szerintem az emeleten lesz a számítógép mellett az asztalon.
    Lent van egy 55" tv de valamiért a ps4 el sem szerettem azon játszani. Igaz a monitor csak 24" 144hrz és full HD de lehet a későbbiekben cserélem egy 4k monitorra.
  • xymano
    #120841
    Köszönöm.
    A gép amúgy mennyire melegszik?
  • lwb
    #120840
    A PS5? Nekem kb semennyire. Nem észleltem semmilyen melegedést és nincs is olyan leszálló gép hangja, mint régen a ps4 pro-nak volt. Azért ne tedd be egy fiókba, de normál szobai használatnál, ha egy asztalra ki van rakva, akkor a melegedés egyáltalán nem lesz gond.
  • lwb
    #120838
    .
  • xymano
    #120838
    Köszönöm.
    A gépaga amúgy mennyire melegszik?
  • lwb
    #120837
    Nem. Az crossgeneration játék, ami úgy jelent már meg, hogy külön dedikált PS5 verzió van. Visszafelé kompatibilitás csak olyan ps4 játékoknál van, aminek rendszerint nincs külön értékesített ps5 változata.
    Régi játékaidnál nézd meg a sony oldalát, hogy visszafelé komaptibilis-e.

    Új játékoknál, amelyek már ps5-re is megjelentek egy időben a ps4-re rendszerint külön a ps5-ös verziót kell megvedd, különben csak a ps4-es, rosszabb változatot fogod megkapni, ami ha fut is, nem olyan szinten.
  • lwb
    #120835
    .
  • xymano
    #120835
    Az tök jó köszi.
    Akkor igazából a god of war ragnarök böl vehetem a ps es verziót is?
  • lwb
    #120834
    Működik, de azt vedd figyelembe, hogy a lemezt ugyan be kell tegyed, de le fog tölteni egy rakás dolgot, szóval internet az legyen.
    Sőt, kapott külön PS5 patchet is a játék, 60 fps-en tudod majd játszani.
  • lwb
    #120832
    .
  • xymano
    #120832
    Hello mindenki.
    Hamarosan én is ps5 tulaj leszek.
    Ps4 em volt de azt már elcseréltem egy rtx2070super re
    A lemezes Last of us 2 ps4 verzió az működik ps5 n, vagy csak a digitális ps4 játékok mennek ps5 n?
  • mucsácsó
    #120831
    Nálam ez szerintem így fog kinézni:
    1. Alan Wake II
    2. Diabo 4
    3. Spider-Man 2

    indie toplista:
    1. Coccoon
    2. Jusant
    3. Turbo Overkill
  • blackfire001
    #120830
    Egész jó ötlet lwb, az utóbbi napokban én is ezen gondolkoztam, hogy nálam mik.. Nagyon fontos, hogy olyan játékokat írok amiket VÉGIGjátszottam. A Cyberpunk PL-nek, a BG3-nak és az Alan Wake 2-nek még nem álltam neki. Így ha a 2023mas megjelenéseket nézzük akkor nekem 10 játék sincs amit végigjátszottam, ezért egy TOP 5 + 1 listát írok.

    Amiket végigjátszottam és idén jelentek meg:
    Hogwarts Legacy
    Forspoken
    Hi-Fi Rush
    Resident Evil 4
    Dead Space
    Starfield
    Final Fantasy XVI
    Star Wars Jedi: Survivor
    Marvel's Spider-Man 2

    A Győztesek:
    1.) Final Fantasy XVI
    2.) Marvel's Spider-Man 2
    3.) Star Wars Jedi: Survivor
    4.) Hogwarts Legacy
    5.) Starfield

    +1.) Hi-Fi Rush

    Szóval nekem az év játéka a Final Fantasy lett, és ezen én is meglepődtem. :D
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2023.11.16. 11:09:50
  • lwb
    #120829
    +1 esélyes, ha kijön jövő hónapban: WH40K: Rogue Trader
  • lwb
    #120828
    Az sg sajnos haldoklik már egy ideje. 4-5-en vagyunk, akik még írunk ide.

    De akkor leheljünk bele némi életet, hátha sikerül. :) GOTY 2023 lista. Nekem:

    1. CP2077: PL
    2. Jedi Survivor (tudom, tudom ...)
    3. BG3
    4. Starfield
    5. Alan Wake 2
    6. Dead Space remake
    7. Hogwarts Legacy
    8. Dave the Diver (ez azt hiszem tavalyi mondjuk)
    9. Dead Island 2
    10. Resi 4 remake
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.11.16. 09:25:25
  • Amiga
    #120826
    Nagyon halottak a fórumok. :(
  • TomStorm
    #120826
    Ti látjátok valahol Diablo 4 akciós árat?
    Webes felületen nem tölti be konzolon meg az eredeti ár van
  • blackfire001
    #120825
    Nem is értem miért nem két külön accról játszotok.
  • hawkie22
    #120824
    Szerintetek az mitöl lehet, hogy a Spider-Man 2-ben kompletten törlödtek a mentéseim? Fiam ott járt, hogy Venommal kellett harcolni és meg most kezdtem, két különbözö pozícióra lettek a játékok lementve, hogy még véletlenül se kavarjuk meg a másik játékállását. Ma beléptünk, mert akart a fiam játszani, erre azt kellett látnunk, hogy minden mentés kompletten eltünt. Ilyet még nem tapasztaltam. Nem lehet valahogy visszahozni?

    Update: Közben meglett a probléma, rossz accounttal jelentkeztünk be. Hiába, konzolon még nincs sok tapasztalatom. :)
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2023.10.28. 17:13:50
  • Zóanagyvarázsló
    #120823
    A God of War: Ascension (a TLoU1 kortársa) egy évvel a megjelenés után is bugos volt, egy fejezetnek többször neki kellett futnom, hogy beadja a szkriptet a továbbjutáshoz, és persze nem csak az én PS3-amon volt ez így. A Rift Apartból csak látni láttam bugvideókat. (És mintha a The Last Guardianből is rémlenének.) A Killzone 2-ben volt, hogy láthatatlan falban fennakadtak a lövéseim. Az összes PS3-as Unchartedben futottam bele checkpoint bugba, pedig mindent agyonpatchelve játszottam. A 2-ben egyszer a pálya alá is beestem, mármint a padlón át, nem valami mélysége lezuhanva. Emellett a 3 irányítása megjelenéskor lagos volt, meg is indnokolták, hogy direkt olyan, évekkel a remasterig az volt az alapértelmezett, csak patcheltek bele egy alternatív, lagmentes opciót is. Végigjátszottam mindkét célzással, nem értem mit gondoltak, de talán nem véletlen, hogy a többni részben vagy a remasterekben nem erőltették.

    Ha az Unchartedeket nézem, a rivális TPS-ek nem voltak bugosabbak PC-n. A Vanquish portjával volt egy kis kalamajka pár nappal release utánig, mert 60 fps-sel négyszeresére nőtt a bekapott sebzés, ez a 30 fps-es verzióban nem volt PS3-on. Érdekes módon a Max Payne 3-ban ugyanazt a pálya alá esést éltem át, mint az UC2-ben. A Gearsek hasonló szint, de a legalja a Gears 2, alapvetően nem bugos, de ha nincs szerencséd, korrumpálja a profilod. Máig nem javították ("nem lehet"), XSX-en a második végigjátszásomat meg is hiúsította így.

    Az eredeti PS3-as Demon's Soulst nem említettem, mert nem belsős, de volt egy-két furcsaság benne. Inkább a performansdz volt problémás persze.

    Mindenesetre a PS-exkluzívok jellemzően nem nagy komplex RPG-k vagy stratégiák. Nem tudom, hogy mostanában a nyílt világokat milyen szinten szimulálják, de az inFamous 1-2-ben ez elég visszafogott volt, a HZD gyakorlatilag halott világa pedig az egyik legkevésbé reaktív a mezőnyben (és ha "rendes" bugok nem is, indokolatlan láthatatlan falak vannak). A kooperatív szintén nem jellemző, pedig az sok esetben hoz elő bugokat: a UbiSoft játékai szenvednek ettől, de a Gearsekben, Halókban is hoz elő érdekességeket. A kompetitív multi is kevesebb fókuszt visz el. Egy kissé árnyalja a képet, hogy ezekből a szempontokból a Sony hagyományosan biztonságibb játékos, mint a konkurencia.
  • Evoluti0N
    #120822
    Az a poén, hogy PS játékok általában szinte bugmentesen szoktak megjelenni. Insomniac játékok is. Ok, volt Days Gone, de az kivétel. TLOU játékok, God of Warok, előző Pókember játékok, Horizonok, stb. Mind szinte tökéletes volt megjelenéskor. Szal ezért is elég meglepők voltak a bugok a Pókember 2-ben.
  • Ulthanito
    #120821
    Ezért kell várni vagy 3-4 hónapot az új megjelenéseknél, hogy felpeccselgessék. Első játékélmény nincs másodszor, lehet, megéri az a kis várakozás.

  • Evoluti0N
    #120820
    Nekem is meglett a platina. 32 óra alatt. Bugokat leszámítva jó volt. Igazából ez volt a legjobb, de legbugosabb játéka is egyben az Insomniacnak, amit játszottam eddig. Na nem annyira bugos, mint pár idei megjelenés, de Insomniactól ez meglepő volt. Stáblista utáni jelenetek alapján lesz 3. rész. Szeretettel várom. Amilyen sebességgel dolgozik az Insomniac, valószínűleg 3-4 évvel többet nem is kell várni rá.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.10.23. 22:24:19
  • Kandurex
    #120819
    Spider kipörgetve legnehezebb fokozaton, máson nem is érdemes mert túl easy.

    Legjobb, legszebb játék eddig PS5-re.

    10/9
  • hawkie22
    #120818
    Én is megvettem, pénteken elkezdtem (volna) játszani, de a 8 éves fiam hamarabb lecsapott rá. :D Ha ö végigvitte, majd elkezdem én is. De amit eddig láttam belöle, az tényleg nagyon ott van. Mondjuk nekem ösrégi PC-sként még szoknom kell a kontrolleres irányítást, de fiam rögtön kente-vágta. :D Mondjuk ö napi szinten FIFA23-ik, szóval van már rutinja. Ö is olyan gamer lesz, mint én (30+ év tapasztalat), de ö "sajnos" már a konzolos vonal. Én megmaradok örök PC-snek.
  • mucsácsó
    #120816
    bugok ide-oda (legirritálóbb, amikor 180 fokban random maga mögé lövi Póki a hálót), de ez egy teljesen új szint, amit még nem igazán láttunk gémingben :D brutálisan néz ki és részletes qualityben, eszméletlen az élő város, és brutál fluid animációk... Nótidog szint vagy afölé raknám

    talán a 3rd party fejlesztők eljutnak erre a szintre 1-2 generáció múlva:D