121098

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Mephike
    #120815
    A mai napomat elvitte a SM2, valami eszméletlen lett.
  • Evoluti0N
    #120814
    Egyetértek. Belevittem pár órát és eddig nagyon bejövős. Ugyanakkor volt pár bug, valamint egy crash. Amilyen hibátlan volt eddig az összes Insomniac játék, amit játszottam, meglepődtem ezeken. Ellenség félig belelógott a földbe, feliratok sorrendje nem egyezett az egyik átvezetőben levő beszélgetésben, valamint egy alkalommal, amikor az ellenségnek erősítés érkezett, akkor az erősítés egy sarokkal odébb állt t-pózolva, ameddig meg nem támadtam őket.
  • Kandurex
    #120813
    Atyaisten! Ez a Spider Man 2 egy döbbenet minőségi szintet képvisel, ez az egész hangulat, harc, grafika….agyam eldobom.
  • TomStorm
    #120812
    Nekem nem.100" vásznon indítok néha játékot hát abszolúte nem élvezem.Sz.tem túl nagy.
    55" és 65" az kicsi nekem is,ezért gondoltam 75 vagy 85 de 85-ös jobb tech-es Tv drága most nekem így csak egy maradt:)

  • Zozo76
    #120811
    En 2 honapja hasznalok egy Samsung S90C-t 77" 195cm. Hat alom egy TV. Viszont neha kezdem ugy erezni hogy ez is kicsi... :D

    Nalam a minnel nagyobb annal jobb elv van futtatva.
  • TomStorm
    #120809
    .
  • TomStorm
    #120809
    Pénz kérdés is igen!
    Jó lesz a 75" qled az még baráti áron is van.
    55" oledet használtam de már nagyon kicsi ide(nem akarom elhasználni projektor lámpát netflixre stb.)
    A tiednek az ára meg sok szerintem mert extra 22" +1millió az 55-öshöz képest hát na:D
    Viszont tényleg komoly és egyszer kell megvenni,nagy,időtálló de borsos az ára azért azt hagyjuk meg..
  • Kandurex
    #120808
    Inkább ez pénz kérdés, nem? Mert ugye ekkora méretben már a szar TV -k is elég drágák....de egyébként nekem egy 77" LG OLED GX van és teljesen meg vagyok vele elégedve.
  • TomStorm
    #120807
    85" Tv-t használ valaki Ps5-el?
    Kiváncsi lennék tapasztalatra,hogy milyen rajta a game.
    Másra biztos hogy jobb,mozi stb.de nekem játékra is kellene.
    Vagy inkább 75"?
    Kép Qled 60hz lenne
  • TomStorm
    #120806
    Lords of the Fallen úgy rendben van azért:)
    Tsushima-val végeztem,majd megy a new game+ de most LotF!
    Eléggé eldurvult a helyzet itt Q4-re mert Pinokkió se lett így véglegesbe gyenge.
    Spiderman 2 még fogalom de eljön az ideje
  • NEOreg3
    #120805
    Közben Spider man 2 preload elindult, 86.27 giga.
  • Zóanagyvarázsló
    #120804
    Ez alapján csak még jobb, hogy nem direkt folytatás.

    Szerintem is jobb lett volna, ha "alcímes" részt csinálnak belőle, és a BG-s "hagyományokat" így nem törné meg, de amíg a játékoknál szinte (?) többségénél a számozás nem direkt folytatást jelent, addig ez kevésbé tűnik szarvashibának.
  • lwb
    #120803
    Az első két rész + kieg ezerszer jobb történet, mint a 3 fősztorija szerintem.
  • lwb
    #120801
    Azért történet-spoilerek nem nagyon voltak elérhetőek a játék megjelenése előtt ... Direkt folytatást nem vártam,de valami épkézláb kapcsolódási pontot igen.
    Számozott folytatás más játéknál valóban lehet, hogy nem folytatása a történetnek, mint pl DA, de BG-nél ugye az 1-2 az direkt folytatás volt, a 3-nak meg semmi köze az alapsztorihoz. Nem véletlen, hogy a ME1-3 után az Andromeda nem ME4 címet kapott.

    Na mindegy, ez nem akkora baj, csak jelzem, hogy ez nekem pici csalódás volt.
  • Akra
    #120801
    Hála istennek, hogy semmi köze az első két részhez. Teljesen jó volt egy új sztori ebben a világban. Továbbá ezt anno mondták is, hogy új történet lesz még early előtt.
  • Ulthanito
    #120800
    Biztos vagyok benne, hogy ezt előre lehetett már tudni, és nem a játék elindítása utána szembesült vele bárki is, hogy ja, ez nem is folytatás.

    Így akinek az fontos, nem veszi meg, ha nem fontos, akkor meg a címe hót mindegy szerintem. Ráadásul úgy, hogy egy csomó számozott folytatás nem folytatása a korábbi résznek, és erre most "millió példát" lehetne sorolni.
  • Bercy #120799
    Az a cím egy egész más jellegű terméknek van fenntartva :)))
  • lwb
    #120798
    Ja, világos, hogy a tartalom szerint bírálom el és úgy nagyon jó lett. Csak kicsit sajnálom, hogy erre "fecsérelték el" a franchise-t. Lett volna ötletem, hogy lehetett volna felvenni a szálat pedig. Mondjuk az is kevésbé félrevezető lett volna, ha nem számozzák, csak mondjuk Baldur's Gate: Fun Time with Tentacles vagy valami ilyesmi nevet adnak neki. Akkor nincs az a téves elvárás, hogy folytatódik az 1 és a 2 történetszála. Mert ugye az 1 meg a 2 folyamatos történet voltak, nem olyan, mint a Dragon Age, hogy minden rész tök más.
  • Ulthanito
    #120796
    Nekem tök mindegy, hogy hívják, a jognyilatkozatokat sem azok címe, hanem tartalma alapján kell elbírálni. :-D

    Én nem játszottam az első két résszel.
  • n000rbi
    #120796
    Sok értelme nincs, de itt a ps5 slim
  • Bercy #120795
    Valószínüleg pont azért amit mondtál, a BG egy bejáratott név. Még én is felkaptam rá a fejem, pedig nem vagyok megszállott RPG rajongó.
  • lwb
    #120794
    Ezt vágom, de akkor meg minek a név meg a számozott folytatás?
    Plusz, de ezt csak zárójelben, a BG1-2 sztorija ezerszer jobb volt, mint ez a mind flayeres - githyankis izé, amit kaptunk itt.
  • Evoluti0N
    #120793
    Nagy hiba lett volna tőlük, ha szükség lett volna a sztori élvezéséhez játszani egy 25, illetve 22 éves játékot. Ok, tudom, hogy kaptak remastert, de a többség nem vette volna csak azért elő, hogy értse a 3. részt.
  • lwb
    #120792
    BG3-mal a legnagyobb bajom, hogy teljesen felesleges volt BG3-nak hívni. Egy-két full kihagyható cameo-t leszámítva semmi, de semmi köze nincs az amúgy fullosan lezárt BG1-2+Throne of Bhaal szériához.
    Sokszor végigvittem az évek során az alapszériát és nagyon érdekelt, hogy hogyan fogják hozzáfűzni a 3. részt történetileg. Hát, megkaptam a válaszomat: sehogy. Ez azért picit csalódás. A név itt inkább csak azért kellett, hogy eladja a játékot.
  • Ulthanito
    #120791
    Amilyen lassan haladok vele, bőven felpeccselik, mire számítani fog nekem. :-D

    A harc nem nagyon megy eddig, annyi lehetőség van, hogy még nagyon nem látom át. Minden harc előtt mentek, ha agyonvágnak, máris töltöm vissza az állást.

    Egyelőre jól elszórakozom vele, remélem, így is marad. A Divinity-t elkezdtem anno, de bedarált az összetettsége, abbahagytam pár éve.

    Most elszántabb vagyok.

  • Evoluti0N
    #120790
    Baromira jó játék. Idén simán a kedvencem, de ráfért volna még pár hónap fejlesztés. Előfordulnak bugok rendesen. Főleg az act 3-ban. Valamint pár rész kicsit elsietett vagy hiányos néha. Megint csak főleg act 3-ban. Végigjátszottam PC-n és nagyon élveztem, de várok pár hónapot, vagy akár egy évet a második végigjátszásra. Divinity Original Sin 2-ből csak a definitive editiont játszottam, amikor már az utolsó patch is kijött, de olvastam, hogy az alap megjelenésekor ott is elég sok volt a bug az utolsó két actben, amiket idővel kikalapáltak, valamint játékosi visszajelzések alapján változtattak, javítottak, bővítettek különböző részeken. Szal a BG 3 esetében ez a teljes megjelenés inkább nevezhető early access 2.0-nak :D

    Szerk: Szó se róla. Dolgoznak rendesen. Megjelenés óta kijött 3 nagy patch, meg 9 hotfix. Az más dolog, hogy néhány dolgot elrontott a patch 3, ami közül nem mindent javított ki a 2 hotfix, ami kijött azóta. :D
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.10.09. 14:12:08
  • Bercy #120789
    Az biztos. Minden procikájában igényes darab. Én eddig 48 órát tettem bele és még csak a játék 1/3-ánál tartok. Persze lehet gyorsabban is haladni, de lassabban is, mert mér én se jártam be minden szegletet.
  • Ulthanito
    #120788
    Tegnap belevágtam a Baldur's Gate-be. Két órát tettem bele, a kezdeti benyomások pozitívak. A milliónyi kontrol eleinte elég ijesztő volt, de aztán találtam egy átfogó videót a játék alapjairól, végignéztem, és így már sokkal érthetőbb az egész mechanika.

    Ahogy így a tempóját néztem, ez simán 100 órás nagyságrendű cucc.
  • blackfire001
    #120787
    Szuper!
    Majd ha a PS Plusban benne lesz akkor rámegyek :D

    Mirage hogy fut?
  • Evoluti0N
    #120786
    Mindenféle nagy hajcihő nélkül 60 FPS patchet kapott a legutóbbi frissítéssel a Read Dead Redemption remaster. Ez az első alkalom, hogy játszható a játék 60 FPS-sel.
  • Ulthanito
    #120785
    Mindenki egye meg, amit főzött. Nekem biztos nem kellene olyan nő, aki beszabályoz, hogy most nem játszhatsz, nem mehetsz sportolni, foglalkozz velem. Úgyis foglalkozik vele az ember önként is, nem kell rányomni ezt a hülyeséget pluszban. Vagy akkor olyan csajt keress, aki jobban érdekel majd, mint a hajóépítés a Starfield-ben. :-D
  • blackfire001
    #120784
    Ulthanito mert gondolom nálatok ezt így működik. :D Valaki nekem azt mondta, hogy náluk ezzel nincs gond, megvan a tökéletes egyensúly, ha akar akkor 3-4 órát is simán videójátékozik egy nap és a barátnőjével is van ideje foglalkozni.
    Ezért választotta az IT-t, HOban dolgozik, csaja meg sokáig dolgozik utána meg edz és ilyen 8-9 fele ér csak haza. Utána közös progik vannak aztán miután lefeküdt a nő akkor ő még felkel és nyomat valamit ha úgy van kedve. :D
    Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés.
    Érdekes ez amúgy, a pasik nem annyira kötődőek és sokkal jobban elfoglalják magukat mint a nők.

    Am most ingyenes lett a Disney Speedstorm, teszünk majd vele egy próbát. :D
  • Ulthanito
    #120783
    "mert hiányzik neki a társaság."

    Találkozzon a barátnőivel, addig te meg nyugiban tudsz játszani. :-D

    Foglalja le magát ő is, keressen hobbit. A közös időt meg ne otthon töltsétek. Ha meg otthon vagytok, akkor mindenki csinálja, amihez kedve van. Például süssön neked süteményt, amíg játszol. :-D

  • csgj
    #120782
    Viszont nagyon fura az is, hogy nálam a PS HDR beállításában csak az első és a harmadik lépést menti el (ha visszalépek, azok változatlanok), de a második lépés (a második brightness setting) mindig visszaugrik az alapbeállításra. Ami egyébként egy kicsit világosabb, mint amit én állítanék be rá. (Kb. 3-4 lépéssel).
  • blackfire001
    #120781
    PS Plus október, The Callisto Protocol!
    Mázli, hogy a Dead Space-t vettem meg anno. Kíváncsi vagyok erre egy ideje, így biztosan teszek egy kört.
    Mondjuk a Weird West is érdekesnek tűnik, csak kár, hogy nincs benne coop.
    A harmadik játék pedig a Farming Simulator egyébként.

    Más:
    Köszi a visszajelzéseket!
    Érdekes téma ez szerintem, a sors fintora, hogy tegnap pont elő is került otthon. Mint ha megéreztem volna :D Mivel párom szinte folyamatosan HO-ban van ezért neki több együtt töltött időre lenne szüksége mert hiányzik neki a társaság. Valahogyan meg kell találni az egyensúlyt, dolgozni fogok rajta. Csak ilyenkor tényleg idegesítő, ha mondjuk Starfieldben elcseszek 1 órát a hajóépítésre és nem haladok semmit a sztorival.. :D Napi 1-2 órában egyeztünk meg, hogy mindenki a saját hobbijával foglalkozik, a többi időt meg lehetőleg töltsük együtt. (6kor érek haza melóból). Szeretnék valami egészséges életvitelt kialakítani, na meg persze lassan számolnék gyerekkel is így 30 évesen.
  • Zozo76
    #120780
    Ez engem is erdekelne, engem is zavar ez a dolog, boven eleg egyszer beallitani, nemhogy minden jatekban kulon-kulon tokoresszek vele...

    Samsung S90C 77" (195cm) QD-OLED
    Utoljára szerkesztette: Zozo76, 2023.09.28. 10:14:15
  • csgj
    #120779
    Lehet, hogy hülyeség, de...
    Lehet, hogy az van, hogy bizonyos játékok (Cyberpunk, Baldur's Gate 3) a saját HDR-jüket erőltetik rá a gépre, így nem érvényesül a Playstation vagy a tévé beállítása. Ezért a saját csúszkáikat kell bütykölni (csakhogy nem olyan egyszerű megtalálni a megfelelő beállítást).
    A Final Fantasy XVI például ezzel szemben tökéletesen néz ki úgy, ahogy van.
    Eleve a tévémen (Samsung 50Q80BA) van egy HGiG szabvány (Játék HDR a menüben), ami automatikusan állítja magától a szinteket. Valószínűleg a Baldur's Gate 3 vagy a Cyberpunk ezt is felülírja.
  • csgj
    #120778
    Egyébként a Playstation HDR beállításában a második kép mindig resetel. Nem menti el azt a beállítást.
  • csgj
    #120777
    Állítólag akkor túl sötét volt. Nálam viszont ugyanilyen.
    Ja, most kipróbáltam, hátha a többi game átvezetőjében is a HDR a hibás, de nem. Anélkül is ugyanolyan pixelesek. Akkor ez két különböző probléma
  • Evoluti0N
    #120776
    Ja tényleg. Arra emlékszem, hogy megjelenéskor volt gond HDR-rel a játékban. De aztán az első patch-csel, ami kijött PS-re, azzal kijavították. Furcsa.