121096

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Ulthanito
    #121016
    Lies of Pi-t nyomta itt valaki Bloodborne-huszár? Tegnap elkezdtem, egyelőre nem tudom mit gondoljak róla, van némi Bloodborne-féle hangulata, kérdés, érdemes-e időt beletenni.
  • TomStorm
    #121015
    Amúgy egész jól néz ki de nekem még mindig ilyen középút a stílus.
    A karakterek arca manga ez nem tetszik,más igen:D
    Nem tudom bázison milyen játék alatti zenékre lehet váltani de a demo-s végigjátszás alattival inkább offra tenném:)

    Nem zárom ki hogy egyszer megveszem!
  • TBTPumpa
    #121014
    Úgy tűnik, a Stellar Blade fejlesztőinek is tetszett a Resident Evil 6.
    Az ADA-s szerkót EVE is megkapta (legalábbis nagyon hasonló). :D






    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.03.09. 10:39:34
  • TBTPumpa
    #121013
    Tegnap késő este elérhetővé vált a Stellar Blade demója (amit amúgy áprilisra ígértek, de a Sony megint bénázott, ebből is látszik, mennyire komolyan kezelik ezt az egész PS5-ös érát), de 1-2 órán belül a Sony le is vette az áruházból és elvették mindenkitől (a digitális vásárlás "pozitív oldala".)
    Szerencsére akadt 1-2 leleményes, aki még le tudta tölteni a játékot és tudott játszani a demóval...

















    A demóban elérhető ruhák

    1 óra gameplay a demóból

    Örülök, hogy sok-sok év után újra kapunk egy woke propaganda mentes AAA játékot. :)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.03.09. 08:10:15
  • Voltan
    #121012
    Az a baj, hogy az eddigi videók, meg infók alapján én nem látok benne semmi olyasmit, amit eddig máshol nem, vagy akár olyat, ami kicsit is kiemelné a tökátlag akciójáték kategóriából.
    Ez persze nem feltétlenül baj, ha igazán faszán lesz összerakva, akkor nem kell megváltania a világot, de kicsit szkeptikus vagyok. Persze kíváncsi is.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2024.03.06. 10:51:57
  • TBTPumpa
    #121011
    Stellar Blade - Gameinformer

    - Development began in 2018
    - Set in space and a ravaged Earth
    - Nier: Automata was the biggest inspiration
    - Combat is flashy but tense
    - Defend, parry or use evasive moves
    - Parrying enemies will make then "groggy" to open up an attack window
    - Consecutive parries lead to dealing a huge blow to enemies
    - Assassination combat options
    - Wanted to make a game with an ending
    - Difficulty options
    - Will have a Story Mode but battles will still be fun
    - Eve is human
    - Eve can be seen "as an angel that descended from outer space with a sword"
    - You can make story decisions, but not too much freedom
    - Outfits are cosmetic only (about 30 outfits)
    - More outfits are planned for after release!
    - The Stellar Blade is Eve's only weapon
    - Weapon critical hit and speed can be upgraded

    Néhány új screenshot:







  • lwb
    #121010
    A ME nagy kedvenc, de minden kritika, amit írt a kommenttárs megáll és valós. Az 1 valóban eléggé jank, a 2 meg a 3 meg inkább akciójáték lett. Mindez lényegtelen, mert a karakterek, a világ, a történet és a hangulat kárpótolt mindenért.

    A ME legnagyobb előnye az, hogy három részből áll. A karakterek jól vannak megírva, de az ME1 önmagában kevés lenne az élményhez, kell hozzá a 2 és a 3 is. Jó ötlet volt egyes karaktereket a 2-ben "átugrani" és a 3-ban visszahozni. A 3. játék végére, a citadel dlc-nél konkrétan nem csapattagokban, hanem családtagokban gondolkodik már az ember. Az évek alatt hozzánk nőttek a karakterek. Ez egyben meg is magyarázza az ME Andromeda egyik nagy kudarcát: úgy akart ugyanolyan érzéseket kiváltani a játékosokból, hogy nem dolgozott meg érte. Nem véletlen a 3. játék után lett a citadel dlc és nem az első vagy a második végén. Mert Garrus, Liara, Tali addigra "megdolgozott" azért, hogy megkedveljük őket. Ehhez egy játék kevés, ezért volt üres a ME:A végén a Liam-mel meg Coraval meg a többiekkel a hasonló szabadidős lazulós izé. A citadel dlc nem működött volna, csak ott, ahol volt: a trilógia végén.

    Azt is osztom, hogy én is mindig egyféleképp játszom végig: male shep, soldier, paragon, default kinézet. Romance option-nél variálok néha Liara, Tali, Ahsley vagy akár Miranda, de minden más marad. A döntéseim is maradnak ugyanazok. Bár Kaiden és Ashley között szoktam néha variálni, hogy ki maradjon életben.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2024.03.06. 09:09:53
  • Ulthanito
    #121009
    Ez tök jó sztori! :) Akkor ez a PC verza lehetett, mert konzolon én nem emlékszem magyar feliratra.

    Szép volt, jó volt, kár, hogy elmúlt. Nagyon szerettem ezt a játékot.
  • Amiga
    #121008
    Nekem nem volt választásom, mert amikor a magyar megjelenés előtt becsődölt az első hivatalos magyar fordítás, a CDP felkért egy fantasy írót, aki összehozott egy új csapatot (ennek a tagja voltam én is). Szóval némi pénzért végig kellett játszanom a játékot (többször is) és screenshotolnom a fellelt helyesírási és nyelvhelyességi hibákat. Végül több, mint ezer screenshotot készítettem (a többiek is rengeteget dolgoztak).
    Aztán abban a megtiszteltetésben is részem volt, hogy a magyar kézikönyvbe én screenshotolhattam a képeket. Mindezért az igazi jutalmam, hogy a magyar verzió credits-ében ott vagyok a stábban (Amiga és a valódi nevem). Szerk: Azt hittem a kézikönyvbe is bekerültünk, de abba most belenéztem és nem látom. :D
    Biztosan nem lett tökéletes a magyar verzió, nagyon kevés időnk volt és rengeteg munka volt javítani az elszúrt eredeti fordítást, de talán a PC Guru írta akkoriban, hogy jó lett a felirat, erre azért büszke voltam/vagyok. :)
    Így az első részt mindig fura kicsit játszani, mert eszembe jut a munkával töltött idő is. :D
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2024.03.05. 15:46:51
  • Ulthanito
    #121007
    Dr. Chakwas. :-D

    Amúgy az az érdekes, hogy a játék első részét, akkor még lewarezolva elkezdtem, mondván, hogy mindenki hogy isteníti. Addig jutottam, amíg találkoztunk Talival a Citadelen, és akkor félredobtam, hogy mi ez a szar, na, én ezzel tuti nem játszom.

    Hozzá sem nyőltam egy évig, majd ismét elővettem, és akkor beszippantott. A többi már történelem.

    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2024.03.05. 14:04:20
  • Amiga
    #121006
    Igen!
    Teljesen megértelek, nálam is ugyanoda futott ki minden végigjátszás.
    Nagyon emlékezetes számomra a harmadik részben, amikor a Citadellán buliznak Shepard lakásán. És közben ott lógott a fejünk felett, hogy talán senki nem éli túl ezt az egész reaper-inváziót. Nagyon tetszett, hogy a karakterek között igazi barátságok szövődtek. Nem sok játék van, ahol az NPC-ket ennyire közel éreztem volna magamhoz. Egy sem jut épp eszembe. :)
  • Ulthanito
    #121005
    Nem számoltam hányszor, de jó néhány alkalommal végigtoltam a trilógiát, és mindegyik után elhatároztam, hogy na, most más döntéseket hozok. És mennyire nem tudja az ember meghazudtolni magát, sosem sikerült, azt vettem észre, hogy mindig pont ugyanúgy játszom, ugyanazokkal a karakterekkel. Kaident például mindig megöltem az első részben, annyira nem bírtam azt a semmilyen, feminin karakterét. Wrex mindig óriási kedvenc volt, sosem bírtam ki, hogy ne sunázzam meg Kelly-t, szóval pontosan ugyanarra mentem minden alkalommal. :)

    A játék legnagyobb sokkja pedig az volt az első végigjátszáskor, amikor nem csináltam meg a Family Armor küldetés-t Wrexnek, és ez az életébe került. Amikor eldurrant a shotgun, és összeesett ott a vízparton, emlékszem, tátva maradt a szám, annyira ledöbbentem, és másodpercekig nem tértem magamhoz, hogy akkor ezt most hogyan. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #121004
    Én is bírtam, és bárki megélheti a történelem legnagyobb élményeként, csak a ténybeli állításokat érzem túlzónak, és ezért más játékokkal szemben unfairnek.

    Őszintén szólva az 1-et a maga idejében is janknek éltem meg*, a 2 pedig túláramvonalasítással "oldotta meg" a problémákat, de az alapok amúgy is erősen korlátozottak voltak (menni és lőni, majd a dumánál eldönteni, hogy kék vagy piros). Sok dologban gyenge vagy közepes volt. Tervezem azért az újrajátszást, csak én kritikusan élvezem ki :)

    *Az a gunplay, az az inventory, az az itemization... Iszonyú fájdalmas gyengeségei voltak.
  • Amiga
    #121003
    Igen, nekem is fantasztikus emlékeim vannak. :)
    Néha arra gondolok, ha lenne rá pénzem, megépíteném a Normandy-t egyfajta Mass Effect múzeumnak. Be lehetne járni, felidézni a hajón történt eseményeket... Aztán persze elszontyolodok, hogy erre sosem lesz pénzem.
  • Ulthanito
    #121002
    Nekem a kedvencem a második rész, de az egész trilógia gyakorlatilag talán a legjobb játék számomra a BB után. Olyan aprólékos, konzisztens világgal rendelkezik, olyan szerethető és utálható karakterekkel dolgozik, amit más frencsájzokban nem találtam meg. Sosem felejtem azt az izgalmat, amit a Suicide mission alatt éreztem, meg a végén, amikor a fél csapatom elhullott. Teljesen lelombozódtam akkor. Wrex és Liara egy életre hozzám nőtt, imádtma a zenéjét, a hangulatát, fantasztikus volt az egész.

    Meg is van a trilogy, a felújított, de már felújítva is csalódás lenne, hisz eltelt már 10 év, így megmarad az egyik legjobb játékélményemnek.
  • TBTPumpa
    #121001
    Dél-Koreában lesz gyűjtői változat a Stellar Blade-ből, amely a játék zenei anyagát is tartalmazni fogja Vinyl-en és pendrive-on.


    Nyugati megjelenésről még nincs infó!
  • Kandurex
    #121000
    Valamelyest javult a véleményem, de egyelőre nem látom a 10/10 élményt amire a média felszopta. A harc továbbra is katyvasz, olyan le van ide - oda dobva dolgok érzés, talán indulásra is túl sok a lehetőség, (már az előző részben, de itt sem értem a summonok megjelenését, h mikor jönnek) számomra a kártyázás is negatívum…

    Szóval szerintem ez megy használtra.
  • Amiga
    #120999
    Nekem nagyot ütött a második rész is, de nem vagyunk egyformák. Én nagyon beleéltem magam Shepard szerepébe, a harmadik részben is komolyan vettem a feladatot, hogy meg kell mentenem a világot. Óriási élmény számomra az egész trilógia.
    Persze, történetalapú játékok már jóval korábban is voltak.
  • Zóanagyvarázsló
    #120998
    Nem tudom, a ME1 önmagában csak a történet eleje, nem egész, a 2 meg főszálon már nem ütött akkorát. De korábban is voltak történetfókuszú játékok, köztük RPG-k, a tálalás volt kevésbé filmszerű.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2024.03.01. 09:51:37
  • Zóanagyvarázsló
    #120997
    Egy csomó RPG-ben van save import, sőt még japó példák is vannak erre. Nem a Mass Effect találta ezt fel, és nem is vele halt ki.
  • TBTPumpa
    #120996
    Frissült a Stellar Blade oldala!

    (a lap alján)
    Bemutatkozott egy új társ (Companion) Tachy személyében + kaptunk új in-game videókat a harcrendszerről és a különböző harci mechanikákról. A harc nagyon jónak tűnik. Kíváncsian várom a játékot!

    A megjelenés továbbra is: 2024. április 26.

    És igen Eve még mindig olyan szexi, mint az eddigi videókban (főleg abban a feszülős latex ruciban), (még) nem nyúltak hozzá a nyugati cenzorok "kedvéért". :)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.03.01. 09:17:18
  • Amiga
    #120995
    Ne is mondd, a Mass Effect hihetetlenül egyedire sikeredett, Nem egyszerűen megelőzte a korát, hanem mutathatott volna egy olyan irányt, amire sajnos kevés kiadó mozdult rá. Vagyis a nagyívű, epikus történetmesélésre gondolok, ahol a sztori nem csak alibi a játékmechanika mellett, hanem egy kész, megálmodott, egységes egész.
    Az FFVII mégis csak egy felújított jrpg, innen nézve bátor és zseniális újragondolása az eredetinek.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2024.03.01. 06:37:41
  • TBTPumpa
    #120994
    Köszönöm mindenkinek!

    Bár hatalmas kihagyott ziccernek érzem, hogy a Remake utolsó mentett állása nem vihető át a Rebirth-be (hozná a progresst, az összegyűjtött cuccokat magával és a karakterekkel való viszonyt), az még nagy csavart adna az egésznek, nem csak újrajátszhatósági szempontból. Mert ugye a klasszikus játékban eléggé más szinten voltunk, amikor az itt látható Rebirth területeire mentünk. Itt meg kicsit olyan, mintha megint a nulláról kezdenénk a játékot.
    Kár, hogy ilyen funkciót csak a Mass Effect tudott, annak is már vagy 14 éve (Mass Effect - Mass Effect 2). Ha ilyen twistet beleépítettek volna ebbe a trilógiába, akkor messze az évtized egyik legjobb játék trilógiája lenne (sokáig emlegetnék vissza), így "csak" 3 nagyon jó játék marad. És ugye, ahogy a Mass Effect trilógia úgy a Final Fantasy VII trilógia is Unreal motorra épül.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.29. 21:22:54
  • Kandurex
    #120993
    Én most nyomtam vagy 3-4 órát….

    Nekem kicsit sok, a harc kaotikus, úgy általában szép a grafika, de némely NPC még az előző generációban is elmaradott lett volna. Egyelőre nem jön át. De még holnap nyomogatom.
  • Amiga
    #120991
    Igen, addig jó, amíg ilyen gondok vannak. Gratulálok a zsákmányhoz! :)
  • TomStorm
    #120991
    Na akkor mehet a game!:)
    Nekem FF mindig kimaradt eddig de lehet ezzel majd egyszer bepróbálkozok..
  • TBTPumpa
    #120990
  • TBTPumpa
    #120989
    :)))
    Megérkezett a játék, mind az alap fémtokos kiadás, mind a Deluxe verzió. Szerencsére egyik sem sérült, bár elég jól becsomagolták (a Tifás fémtok eléggé menő). Boldogság van, ha oda jutok, csatolok fotót is róla.
    El sem hiszem, hogy még tavaly szeptemberben rendeltem meg őket. :)
    Jó lenne játszani vele este, de még a Crisis Core-ból is sok van hátra. First World Problems. :D
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.29. 09:14:27
  • Amiga
    #120988
    Tifa pont az esetem. :D Persze kinek nem. :)
  • TBTPumpa
    #120987
    Néhány órája megjelent a Final Fantasy VII Rebirth bizonyos országokban, ennek hatására már mennek a streamek szerte a neten, illetve rengeteg spoileres videóba lehet már belefutni a YT-on (főként ending részekbe), úgyhogy csak óvatosan!

    Rajongói rajz:


    Szerencsére a Remake Artbookját nem tudják "patchelni" (vagy inkább cenzúrázni) 4 év után sem. :DDD





    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.28. 18:54:31
  • TBTPumpa
    #120986
    Én már egy kicsit félek tőle - főleg a tegnapi Square Enix cenzúra és woke támogatás miatt (új patch a 2020-as Remake-hez). De szerencsére lemezes és, ha tényleg tele lesz cseszve woke propagandával, akkor mielőbb megszabadulok tőle (amíg még ér valami kis pénzt a piacon).
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.27. 08:59:10
  • Amiga
    #120985
    Én csak március 1-én tudom majd megvenni, de már nagyon várom. Mindenhonnét azt hallom, hogy nagyon jól sikerült.
  • TBTPumpa
    #120984
    Most hívtak a Platinumshop-tól. Beérkezett hozzájuk a Final Fantasy VII Rebirth (legalábbis a raktárukba és nem a boltba).
    Sajnos csak csütörtökön lehet érte menni a boltba/hozza a futár. Addig nem adhatják át. :(
    (Most kaptak bőven ajándék Steelbook-ot és Deluxe változatot is!)
  • TBTPumpa
    #120983
    FINAL FANTASY VII REMAKE Update 01.001.000 Released!
    Update Size : 4.652 GB
    New Full Game Size : 81.728 GB

    Frissítést kapott a Remake!

    A PS4-es verzió is frissült az 1.03-as verzióra.
    Ott írják, hogy mi módosult, de a PS5-ös verzió esetében még nincs Patch notes.

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.26. 11:28:01
  • TBTPumpa
    #120982
    FINAL FANTASY VII REBIRTH
    Download Size : 145.7 GB
    Version : 1.010.000
    Pre-Load : Feb 27 - Midnight
    Release : Feb 29 - Midnight
  • TBTPumpa
    #120981
    A Suicide Squad már a kiadó Warner szerint is megbukott ("várakozáson alul teljesített"). Kérdéses a játék jövője és a további tartalmak érkezése!
    (Steam-en is már csak maximum 800 emberke játszott vele egy időben. Hamar elvérzett ez a "szolgáltatás" is.)
  • TBTPumpa
    #120980
    Japánban is elindult a Stellar Blade előrendelése (a tokokban nincs lemez, csak reklámanyag az egész)!







    Illetve a tegnapi Final Fantasy VII Rebirth-ből (a kikerült Tifás fotók miatt) kilőtt az előrendelések száma (de lehet, hogy a pozitív tesztek miatt) néhány bolt szerint.
    Square Enix ennek ellenére tolja a játék marketingjét ezerrel, de hisz mi szükség marketingre, ha van egy Tifád? :D
  • TBTPumpa
    #120979
    Az IGN szerint:
    "Final Fantasy VII Rebirth may not be available until February 29 but fans are already obsessing over Tifa." :DDD

    Már látom előre áprilisban...
    "Stellar Blade may not be available until April 26 but fans are already obsessing over Eve." :)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.23. 14:06:17
  • TBTPumpa
    #120978
    Jelenleg 116 review alapján is 93 ponton van a játék, szóval, ennyi ember nem tévedhet/a Square Enix csaknem vett meg ennyi embert.

    A Wired oldalán a kultúra részlegben lévő cikk mindent visz! :)))


    Ahogy a hozzászólások is:
    "This is what we all needed. After all the wokeness around in gaming."
  • TBTPumpa
    #120977
    Kint vannak a Final Fantasy VII Rebirth tesztek!
    63 review alapján 94 pont! Wow, nem mostanában láttam J-RPG játékot ilyen magas pontszámmal!



    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2024.02.22. 15:15:12