121099

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • csgj
    #120656
    Kicsit OCD-és vagyok ilyen téren (is). :'D
    A Hisense-szel kapcsolatban attól félek, nincs mögötte olyan jó szoftver, mint az LG mögött (hiába van onnan a panel). Egyébként valószínűleg az lesz augusztusban, hogy azt rendelem, ami épp elérhető lesz. Ha mindkettő, akkor mérlegelek, vagy eccpecckimehetsz...
  • mucsácsó
    #120655
    szerintem sem kell félni, nekem most 3 éves az LG B9-em (55"), kapta rendesen az ívet azért, főleg játék terén (persze próbáltam figyelni rá, meg minimalizálni a HUD-ot, ha tudtam/akartam)
    pláne gyanítom az újabb szériák azóta méghatékonyabban implementálják a pixel-shifter/dimming/pixel-frissítő algoritmusokat
    igazából amire szerintem figyelni kell csak, hogy ne max OLED fényerő legyen folyamatosan (leszámítva HDR persze), és hogy változatos tartalom menjen rajta; ha nem 0-24 megy valami statikus tartalom, sokszor ismételve, akkor sztem nem kell fosni, persze olvasni horror storykat, főleg a régebbi modellekről, de szerintem ez az 1000-ből 1 effekt

    ha játszol többmindennel, filmezel, sorizol felváltva, és nem hiszem, hogy gond lesz
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2023.07.14. 22:49:59
  • Zozo76
    #120654
    Nem kell felni az OLED-tol de azert erdemes odafigyelni ra, hogy tenyleg ne egesd be. Nekem pont egy hete van a Samsung S90C 77" -os, 195cm-es QD-OLED (2023) televizioja. Hat oriasi! Van egy opcio benne amivel kikapcsolhatod a kepernyot, en pl ha kimegyek a slozira, vagy megyek kajalni akkor kinyomom a kepernyot.

    De a haverom tavaly szeptember ota nyomatja a Samsung S95B 55" (2022) verziojat, szinte ejjel nappal megy neki, PS5, Series X, es o nem kapcsolgatja ki... Semmi beegese nincs pedig kapja nala az ivet rendesen...
  • Moby
    #120653
    Vedd a samsungot, jó lesz az is.
  • csgj
    #120652
    + egy indok a Hisense ellen: Oled, és én sok statikus tartalmat nézek, a YouTube-on vagy PC-vel összekötve is túl sok a statikus kép (ikonok, thumbnailek stb.), amik ha jól tudom, könnyebben beégnek Oleden.
  • csgj
    #120651
    Nagyon jó lenne, ha a hangprojektor nem takarná ki az alját.
    Ráadásul nem tudom azt sem, mennyire megbízható ez a Hisense márka. És nincs Rtings teszt róla, a többi meg nem elég részletes. Például a grey uniformity se derül ki.
    Utoljára szerkesztette: csgj, 2023.07.13. 11:12:33
  • csgj
    #120649
    Itt is azt írják a tesztben, hogy HDR10.
  • TomStorm
    #120649
    Nem 10bites,8 bites.
    Amit Moby linkelt na az 10bites 120hz-es,sokkal komolyabb tv és nem sokkal kerül többe.
  • csgj
    #120648
    Nem 8 bites, 10 bites. De kb. ugyanannyiba kerül, mint amit linkeltél. Gondoltam arra is, de nem fér elé a hangprojektor, túl alacsony. (Falra nem akarom szerelni a szolgálati lakásban.)
    "Az ár ingatag kifogás" duma sajnos csak egy könnyű duma, az ország nagy részének olyan szutyok fizetése van, hogy nem engedhet meg magának még 200 ezerért sem tévét. Én a 300-at tettem meg limitnek, de már 2-3 éve gyűjtök tévére, a mostani sajnos nagyon csúnyán beégett, nem szeretném már így használni (nem is oled, mégis beég a kép). (Hogy tisztán lássatok: nettó 210-et keresek, ilyen fizunál igenis számít, hogy mennyit költök egy tévére.)
  • Moby
    #120647
    8 bites panel, meg HDR? :D Szerintem ott nem a FALD lesz a korlátozó tényező. Meg ezeknél az olcsó tévéknél amúgy sem szokott jól elsülni a game mód és a local dimming együttes használata. Ha játékra kell, és fontos a normális HDR, ahhoz jobb tévét kell venni. Ilyen méretben szerintem csak oled van ("48). Ez az árban meg csak ez fér bele a leginkább ingatag kifogás. Vedd később, kapsz jobbat.
    PL.
  • csgj
    #120646
    Annyi fejlemény van, hogy a hivatalos Samsung ügyintéző szerint ennek a típusnak minden mérete micro dimminges. Ami ugyanúgy zónákra bontja a tévé képernyőjét. (Direct Full Array egyébként.)
  • csgj
    #120645
    Hali! Mit tudtok a Samsung Q80B QLED tévéről? Nem akarok feltétlenül 120 Hz-eset, az 50 colos pedig csak 60 Hz, de nagyobb tévé nem fér el nálam. (Na meg árban is ez fér bele.) Viszont fontos lenne a local dimming a HDR-hez. És nem tudom biztosan, hogy ebben a méretben van-e benne, mert állítólag ez VA panel, és nem IPS, mint a nagyobb verziókban (kivéve a legnagyobbat, mert az is VA). És nem találok egyértelmű infót arról, hogy van-e local dimming benne vagy nincs...
  • Kandurex
    #120644
    köszi!
  • Moby
    #120643
    Igen. Nem egy nagy mutatvány, millió videó van youtubeon, gondolom már nem garis. Thumbsticket meg kapsz aliról, ebayről. Itthon fogalmam sincs tart-e valaki ilyet. Vagy vidd be szervizbe. Több konzolboltnak is van (platinumshopnak biztosan).
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.07.05. 13:36:46
  • Kandurex
    #120642
    A fenébe :( gondolom akkor az egésszet szét kell hozzá szedni?
  • Moby
    #120641
    Az nem cserélhető. Az egész thumbsticket cserélni kell. Léteznek rá gripek, de azok is úgy vannak méretezve, hogy az eredeti gumiborításra, anélkül lefordulnak róla.
  • Kandurex
    #120640
    Kis segítséget kérnék. Az egy dualsense kontrolleren az analóg karról lejött a kis védő gumi-sapka, akármi. Honnan lehet rá rendelni ami rá való?
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2023.07.05. 12:05:07
  • Ulthanito
    #120639
    Desktop only.
  • Zóanagyvarázsló
    #120638
    Én telefonon is az asztali verziót nézem, annyira fapados az. Persze fórum az már, de az még rosszabb. Így viszont a mobilos verziót használók kommentjeit nem látom, amíg nem jön új asztali hozzászólás.
  • lwb
    #120637
    Amikor újonnan kijött, akkor nem volt az annyira ronda. Mármint szép sem volt nyilván, de a kor színvonalának kb megfelelt.

    (ha a mobil oldalról nézed az sg fórumot, akkor jó, de a desktop verzió döglődik)
  • Ulthanito
    #120636
    Midir DS3 DLC boss, és kb. 10-szer nehezebb, mint a DS2 sárkány..

    A DeS nekem most volt meg, amikor kijött a remake, anno egyszer kipróbáltam PS3-n, de olyan ratyadék ronda volt, hogy abbahagytam az első pálya elején, ahogy felértem a lépcső tetejére. :-D
  • Ulthanito
    #120634
    Érdekes, azt látom a topikgyűjtő oldalon, hogy lwb 12:25-kor írta az utolsó hsz-t, mégis a sajátomat látom utolsóként.
  • lwb
    #120634
    Az a sárkány az ancient dragon lesz szerintem. Hirtelen más opcionális sárkány bossra nem emlékszem, bár már tény, hogy régen volt. Midir az dlc boss, nem?
    Nekem alig van már meg, csak az Ajula zene. Amúgy teljesen keverem a DS1-gyel meg kicsit a 3-mal is.

    Nekem az első souls az az első souls játék volt: Demons' Souls, még ps3-ra. System seller volt, lényegében miatta vettem ps3-at az xbox után. Nyilván akkor már becuccoltam unchartedekből is egyben, de a DeS volt az, ami miatt igazából a konzol mellett döntöttem. Mondanom sem kell, hogy természetesen évekig nem tudtam végigvinni, nyilván semmi trükköt nem ismertem, bár royallal mentem (varázsló), de nem tudtam, hogy kell a firestormot meg a többi táp varázslatot megszerezni, ezért alap soul arrow-val meg ilyenekkel szenvedtem végig és rendszerint adjudicator környékén meg is haltam. De firelurkerrel se nagyon bírtam, pedig az még ráadásul gyenge is a varázslatok ellen.
  • Ulthanito
    #120633
    Ez volt az első DS, amit végigjátszottam, közben a kezem fogta LBandi, és adta a tanácsokat, mit és hogy, azt se tudtam, merre van az előre. Sose felejtem el, volt egy rész, egy vár tetején, ahol egy böszme nagy sárkány volt, talán valami gyűrvel a szájában. Már ránézni is rossz volt Odamentem hozzá, nem csinált semmi a sárkány, kérdeztem Bandit, ilyenkor mi van, azt mondja: basszak rá egyet. :-D

    Hát így is lett, és az akkori életem egyik legnagyobb szopója lett belőle, ugyanis meg kellett vele küzdenem. Húúú, egy világ dőlt bennem össze, olyan mérges voltam Bandira, hogy másnap reggel írtam neki itt egy üzenetet, hát eléggé lekaptam a lábáról, hogy mi a szarért nem mondta előre, ha tudom, tuti nem baszarintok rá, csak elveszem a gyűrűt vagy mi, és továbbállok. Aztán utólag elnézést kértem tőle, mert tényleg nélküle addig se jutottam volna a játékban, kvázi nekem ő tanította meg a DS-t (mondjuk úgy, megfertőzött egy életre :-D ), de akkor lehetetlennek tűnt, hogy lenyomjam azt a sárkányt, azt hittem, neekm itt lesz vége a játéknak. Hát nem így lett, a sárkány elhullott, persze Midir ezen jó nagyokat röhögött már akkor is...

    Ha egy valami, nekem ez jut eszembe a DS2-ről, remélem Bandi nem haragszik, hogy leírtam ezt ide. Amúgy nem szerettem ezt a játékot, állandóan eltévedtem benne, ez a Majula központi hub-os dolog nem jött be. Ronda is volt, most még rondább, de valahogy tolom egyik pályát a másik után.

    Nem emlékszem belőle szinte semmire, néha azért bevillannak dolgok, de hogy mi merre van, meg milyen sorrendben kell haladni, az totál kiesett.
  • TBTPumpa
    #120632
    Kicsit személyes - 2 kedvenc játékom az utóbbi évekből: :)
  • Kandurex
    #120631
    Végignyomtam az ffxvi-ot. Jó játék volt, de.

    Jobban állt volna a nyitott világ neki.
    A velünk szintet lépő ellenfelek mechanikát elfelejthetnék végre.
    Ez rengeteget csapdosó, alig látok valamit harc is gyenge volt.
  • mucsácsó
    #120630
    lehet akkor tényleg csak az én balfaszságom, nem tudom, de nagyon úgy érzem, hogy néha "meg van kötve a kezem" egy-egy eseménynél, vagy egyszerűen csak ennyire a PC-t szoktam meg

    XSX-en lehet fasza, ott is meg kéne nézzem, mert PS5-ön és/vagy a TV-t akárhogy állítom a black levelt, fátyolos/mosottas marad
  • Moby
    #120628
    WT4-en nyomom kontrollerrel, főleg partiban :D
    És lvl64-en mentem át WT4-re (most vagyok 75-ön, tegnap csináltunk kettő 31-es nightmare-t is, mindenki kontrollerrel volt, a legmagasabb szintű tag 78-as).

    /ok, nem PS5-ön, hanem XSX-en, ott a színek, a black level, és minden más fasza DolbyVision-ön.

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.07.01. 19:51:19
  • TomStorm
    #120628
    Van rezgés Pc-n is területes sebzésnél ha benne állok,szintlépésnél,mérgezésnél.
    Sajnos ha a HP alacsony akkor nincs.D3-ba volt ilyenkor rezgés a szívdobogásnál mikor alacsony volt.

    Ha Nightmare necces lesz kontrollerrel akkor rámegyek egérrel ha szükségeltetik.Egyelőre veterán lvl45 itt még vígan elvagyok:)
  • mucsácsó
    #120627
    akkor hogy legyen egy ellenpélda is, nekem nem adja a controllerrel a D4 :D tolom PC-n és PS5-ön is toltam pár órát, de szerintem sokkal-sokkal reszponzívabb vagy PC-n, amire egy bizonyos szintig nincs szükség és tényleg kielégítő, működőképes a controller, viszont WT4-en a nightmare dungeonökben mikor rátokszabadul annyi mob egy 4 fős partyban, hogy nem látod kb hol vagy, akkor már számítani fog a pontosság :D tegnap ezért döglöttem meg, mert nem tudtam a healing wellre "rákattintani" a tömeg közepén, mert rohadtul nem arra fókuszált, akárhogy mozgattam az analógot.. nyilván ritka az ilyesmi eset, de NM dungeonökben elő-elő fordulnak nálam hasonlók, és rohadtul felbasz, ha ilyen miatt kell halni.
    de aztán lehet megvan erre is praktika, nemtom, de PC-n én sokkal jobban és pontosabban mozgok - ráadásul fakó, szar a HDR is, akármilyen beállításokkal, és nem is annyira éles a kép (nincs sharpening slider, pedig amúgy closed bétában tuti volt anno) - úgyhogy itt bizony a mászterrész a befutó nálam, áldom az eget, hogy oda vettem meg (PS5 verza kölcsönben van nálam átmenetileg)

    btw, nálatok amúgy rezeg a controller? akármit akárhogy állítottam, egy rezzenést nem éreztem még :D

    szerk2: PC-n is van amúgy natívan controller support, ha valaki emiatt nem venné oda
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2023.07.01. 11:22:30
  • Zóanagyvarázsló
    #120626
    Pedig a konzolos többségnek annak idején is az irányítása (az exkluzív dodge miatt is), én viszont gyakran úgy éreztem, hogy nem azt csinálom, amit szeretnék, 4-5 ször is ki-bejártam egy-két dungeonbe, ha a beszorítottak a feljárathoz..
  • blackfire001
    #120625
    Meglepődtem, hogy mennyire pozitív a tapasztalat. Na jó, akkor beleszaladok én is! :D
    PC-re csak az irányítás miatt vettem volna de így akkor a konzolos lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #120624
    Nekem az nem jött be PS3-on, PC-n végigment kontrollerrel (ráügyeskedett nem gyári kiosztással) és egérrel is.
  • Rage47
    #120621
    sztem a diablo 3 is jobb volr már konzolon, mint pc-n, játszottam mindenhol azzal. a 4-nél is így vagyok vele, csak konzolon
  • TomStorm
    #120622
    Én egér+billel nem is játszanám.Pc-n is a Ps5 kontrollerrel játszom.
    Utoljára még 23évvel ezelött használtam Diablo 2-höz egeret de akkor is azért mert nem volt még kontroller Pc-hez:)

    De Diablo mindig is jeleskedett a kontrolleres irányításban!
  • lwb
    #120621
    Szerintem tökéletes a kontrolleres irányítás, nagyon természetes.
  • Moby
    #120620
    Mármint Dio4-be.
  • Moby
    #120619
    Lassan 200 órám nekem is beleszaladt már.
  • blackfire001
    #120618
    Milyen PS5tön az irányítás? Szokható?

    Én eddig csak PC-n diabloztam, de PS5-tön van lehetőség a couch co-opra szóval lehet arra venném meg és barátnőm néha becsatlakozna.
  • Mephike
    #120616
    Nálam most a Diablo4 megy és fog is maradni egy ideig még, nem hibátlan alkotás, de rég volt már olyan játék, ami hosszabb távon lekötött.