121097

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • TomStorm
    #120734
    Semmit nem kell nekik hagyni semmire.
    10 óra Starfield után factory reset azt ment fel SX eladásra.Én ezekkel végeztem.
    7 éves Pc-ken jobban fut mint ezen a szaron és még szebb is..
  • Ulthanito
    #120733
    Lehet vitatkozni azon, hogy ez 7 vagy 6 vagy 5, de hogy azon biztosan nem, hogy 9 vagy 10, az tuti.

    Aki ilyen véleményen van, az szó szerint VAK. 2023-ban ilyen vizuális prezentációval és technoval kiadott játék szerintem a legyintek rá kategória, nem a pidesztálra felsz***tt játék.
  • mucsácsó
    #120732
    +1, tűpontos

    nekem 10-12 óra környéke ment bele, szinte ugyanez a véleményem:
    én is elengedtem a gémet, nekem túl lapos és a (fő)küldik se kötnek le, a felfedezés meg... hát nekem nem ad túl sokat az, hogy bescannelek ezt-azt fél kilóméter cammogás után, esetleg találok random egy kacatos ládát, ezt már akármelyik Borderlands is tudta, talán jobban is..? lehet, hogy én voltam túl kevés bolygón, de igazából a random generált POI-k se túl különbözőek, meg aztán ott van mindenhol ugyanaz a barlang kb...

    mentem vissza a D4-be, az legalább stabil, aztán jöhet a Lies of P majd! :P

    az meg már tényleg mellékes, hogy 1-2 helyen a játék OKÁDÉK, ahogy kinéz (PC-n is láttam ultrán, meg XSX-en is toltam pár órát poénból átvitt mentéssel) főleg pl. New Atlantisban -- viszont ugyanakkor meg néha állejtősen jó pár textúra és modell, gyakorlatilag 2-3 generációs gap van néhány modell között... :D beleértve az animációkat is, és a nemlétező facial animokat -- de ez már csak kukacoskodás részemről, nem ez volt a fő bajom a gémmel.

    gyanús volt a pár 7/10, és azt kell mondjam, hogy nem volt véletlen... :D kurvamessze van a GOTY-tól, szerintem.
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2023.09.11. 20:11:42
  • NEXUS6
    #120731
    A Starfield farvizén evezve ahogy olvasom hirtelen megugrott a No Man's Sky látogatottsága is. Fellelkesülve a híren én is felhúztam a VR2-őt. Hát bizony le a kalappal, rendesen kikupálták a játékot. Még mindíg nem az én stílusom ez a WoW-szerű túlszínes, túl egyszerű fizikájú megoldás, de azért van egy hangulata, gyak töltőképernyő nélkül szabadon barangolni egy univerzumban. :)
  • Rage47
    #120730
    Megnéztem most xbox cloudon, mert nincs egyébként nextgen konzolom. Ez max ilyen 7/10-es játék szerintem. Én hagytam volna nekik még 1 évet fejlesztésre, bár lehet ez a csapat ennyit tud max.
    Nem is értem, miért nem lehet szabadon hajókázni és a fast travel miért nem opció. Olyan, mintha a Zelda Totk-ban nem lehetne szabadon járkálni bármerre a világban, mintha kivágná a játék, ahogy ugrok le egy magaslatról és nem látnám, ahogy szétterül alattam a világ.
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2023.09.11. 16:24:16
  • Ulthanito
    #120729
    Tegnap én is tovább játszottam vele, és gyakorlatilag pont ugyanez a véleményem róla.

    Ebben a játékban semmi szórakoztató nincs, de tényleg. A menürendszer fos, az örökös töltés rohadt idegesítő, eddig minden küldetés az volt, hogy menj A-ból B-be és ölj meg mindenkit.

    A harcrendszer rém buta, a grafika komolyan ratyadék, szerintem jobban nézett ki az Andromeda, mint ez. A framerate katasztrófa.

    Hogy kapott ez 9-10 pontokat?
  • Mephike
    #120728
    Nekem ez a videó tökéletesen lefedi a Starfielddel kapcsolatos érzéseimet.
  • Zozo76
    #120727
    Belenyomtam a Starfield-be olyan 6 ora kornyeken, de mar elengedtem. A grafika kb 10 evvel ezelotti szint. Talan meg a New Atlantis ami kinez ugy-ahogy azt' gatter. Az inventory managment egy pokol (egy jo darabig tobb ugyanolyan fegyverrel rohangaltam, hirtelen nem volt egyertelmu hogy tobb is van az adott fegyobol nalam), meg az egesz menurendszer. A csillagterkep nem tul jo, a varos/terulet terkepe kriminalis. Series X-en sem tartja rendesen a 30 FPS-t, mindezt 1440p-rol skalazza, a Series S meg rosszabb, 900p -rol (!) skalaz. Mar itt latszik hogy ebbol soha nem lesz 60 FPS, mert akkor Series X-en is le kene menni 1080p-re de inkabb 900p-re hogy valahogy birja. Szar geci elavult engine van a game alatt (creation engine 2.0?). Az "urhajozas" kesz kataszrofa, fel es leszallas nuku. Ja es az a kurva sok toltokepernyo. Oke, par masdperc csak de allandoan talalkozol vele. Egy ilyen atlagos kuldi igy nez ki kb:

    1. megkapod a mission-t, mondjuk azert a nyomorult artifax-darab miatt.
    2. ott allsz new atlantis-ba, oda se kell menned az urhajohoz, terkep, travel a hajoba, toltokepernyo.
    3. csillagterkep, travel a bolygohoz, toltokepernyo.
    4. ott allsz a bolygonal, csillagterkep, leszallasi hely kivalasztasa (nyilvan ahova mutat a marker), majd toltokepernyo.
    5. lemegy a leszallasi animacio, kilepsz a hajobol, toltokepenyo.
    6. bemesz a bazisra/barlangba, toltokepernyo.
    7. kinyirsz mindenkit (az AI HOT' HULYE!!!), megkeresed amit kell (ha artifax akkor azt).
    8. ki sem kell menned (!) a hajoig, hanem terkep, hajora mutatsz es toltokepernyo.

    Borzalmas, unalmas, agyonhype-olt, repetitiv, vontatott.

    A sztori meg valami artifax korul megy ami segit a galaxisban utazni vagy mi, ami azert poen mert eleve kepes mar az emberiseg a jatek vilagaban erre, vagy valami ilyesmi. Szoval a vegere mar RUHHELTEM A JATEKOT... :D

    Ja, meg azzal a nyomorult szutyok-szar REDFALL-al is jobban szorakoztam, mert azt legalabb a haverral kozosen letoltuk, ugy meg turheto is volt. De ott is rettenet volt a 30 FPS. Nemtom az MS-nel ez a 30 FPS divat lesz a jovoben vagy mivan???

    Egyik game sem er egy fillert se, igy ketten az 1 honap GPU arat talan megerte, a REDFALL-t mert letoltuk meg ezt a szart hogy kiprobaltam. :D
    Utoljára szerkesztette: Zozo76, 2023.09.10. 18:40:26
  • Ulthanito
    #120726
    Sokat még nem játszottam vele, nagyjából 2 órát, de ez a jótól nagyon messze van. A látványvilág kb. ME Andromeda-szintű, a 30 fps gyalázatos. A facial animation középkori. A harcrendszer, amit eddig láttam belőle, az vicc, fedezékrendszer nuku.

    Kíváncsi leszek, meddig lesz hozzá türelmem.
  • TomStorm
    #120725
    Úgyhogy kezdjük is egy Horizon FW-el:)
  • TomStorm
    #120724
    Új vagy visszatérő embereknek(mint én pl.1 év kihagyással) ez a Ps+ kánaán.Még ha drágább is,jó dolog
  • Evoluti0N
    #120722
    Én elvagyok vele és egynek jó, mint számomra az összes Bethesda játék. Pókember 2-ig el leszek vele. Vagy Alan Wake 2-ig. Nem emlékszem, hogy melyik jön előbb. :D
  • lwb
    #120722
    Nekem nagyon bejön, kb mint az eddigi bethesda játékok.
  • Mephike
    #120721
    Játszottam a Starfielddel, de az nem az én játékom. Örülök, hogy sokaknak tetszik, de engem már rég baxot fel játék ennyire.
  • lwb
    #120720
    Teljesen játszható volt eddig is. Ahol bezuhant a frame rate az főleg a város volt, ahol amúgy se volt nagy akció. Nyilván ez jó hír, hogy most már ott is minden rendben, de ettől még day1 nagyon jó volt a jedi survivor. Nekem a BG3 és a Starfield mellett 3. az idei GOTY listámon.
  • blackfire001
    #120719
    2 hónapja vettem 17000ért használtan.. Nagyjából tartotta az árát, végre hozzá láthatok.


    Múltkor írtam a FF16ról, hogy milyen kár, hogy nem lehet kombózni a képességeket.
    Tévedtem beismerem, lehet, csak Master szintre kell őket fejleszteni.
    Így egy tűz alapképességgel (kör) tudsz csapatni villámokat vagy energianyalábot is.
    Szuper, csak kár, hogy a játék végére jön el ez a rész és még így sem teljesen mert rengeteg ability point kell hozzá.
  • Rage47
    #120717
    Csak platform exclusive játékot vennék 0day, mint a Zelda, TLOU, stb.
  • Zozo76
    #120717
    xbox-on havi ment fel,ott nincs is eves, vagy van?
  • TBTPumpa
    #120716
    Patch 7 for #StarWarsJediSurvivor arrives today (9/5)

    "Performance mode on consoles has been completely reworked to provide a solid 60 FPS. Additional performance & optimization improvements for PC have also been added, including DLSS support."

    Közel 5 hónap alatt azért csak sikerült rendbe tenni a teljesítmény gondokat konzolon. Erre gondoljon mindenki, aki legközelebb AAA játékot akar venni 0day! ;) Főleg úgy, hogy most már jóval olcsóbban is adják a játékot.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.09.05. 18:58:52
  • bakkerman
    #120715
    Egyebkent a havi dijak is felmennek vagy csak evesek? Errol nem talaltam infot
  • lwb
    #120714
    Nekem most október végén lett volna a fordulónapom a PS extra előfizetésnél, de én is lelőttem. Nem feltétlen az ár, bár nyilván az volt az utolsó csepp, inkább a tartalom, ami nem érdekel. Azokat az exkluzívokat, amik érdekeltek, megvettem megjelenéskor, a 3rd partykra meg ott a GPU boxon és pc-n.
  • NEOreg3
    #120713
    Nekem jövő év októberig van extra előfizetésem, de már most lemondtam, hogy véletlenül se legyen meghosszabbítva. Ahhoz túl drága, hogy talán adnak majd olyan játékot, amit még nem játszottam, érdekel is, de külön nem fizetnék érte (ilyen félévente ha 1 van). Multizni se szoktam.
  • Bercy #120712
    Csatlakozom az elöttem szólókhoz. Sajnos a jaték felhozatal elég gyenge. Új beszállóknak még jó lehet, mert hirtelen sok játékhoz hozzáférsz, de pár év után már kevés az újdonság.
  • Ulthanito
    #120711
    Most vettem pont GPU-t 17 hónapra 27 ezerért. Nekem lejár a Plusom valamikor nemtom, tavasszal, nem veszek újra. A havi játék mind szar, multizni ritkán szoktam, most majd nem, fogok. Nem adok 25 ezret én ezért. Az akciós 13-at megérte.
  • Zozo76
    #120710
    Premium: 36.000 -> 54.000 = + 18000FT

    ELEG VASTAGON FOGOTT A CERUZA...
    Rendben van, elviselem ha emel valamennyit, de ez azert pottyet sok.
    2024 kozepen jar le az elofizum, lehet nem hosszabitom meg, ami erdekel megveszem akciosan, a multirol meg lemondok.

    Az XBOX-nal is emelet az MS, ott 1 evre 57000-re jon ki kb az Ultimate. Szoval ott sem jobb a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Zozo76, 2023.09.02. 09:27:27
  • Ulthanito
    #120709
    Az 50%-os emelés, hogy basszák meg a kurva anyjukat! Kell a kövér részvényeseknek, nincs még elég pénzük.

    Még a rekord, magyar inflációnál is 2,5-szer több.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2023.09.01. 08:26:22
  • TBTPumpa
    #120708
    PS+ éves előfizetés áremelés mértéke idehaza:
    Essential: 18:000 -> 25.600
    Extra: 30.000 -> 45.000
    Premium: 36.000 -> 54.000

    Egy másik fórumról:
    "Emellett még 360 Ft/Euró a Sony új váltószáma a 300 helyett."

    #fortheplayers :D
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.08.31. 14:11:04
  • TBTPumpa
    #120707
    PS+ áremelés következik:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.08.30. 21:15:57
  • Kandurex
    #120706
    Én majd megnézem karácsonykor, olyankor mindig van 1-2 hét szabadságom és az ilyen lepattanó vackokat akkor szoktam űzni.

    De ja, a suszter maradjon a kaptafánál.
  • Ulthanito
    #120705
    Geeez, mint egy 30 évvel ezelőtti játék. :-D
  • Ulthanito
    #120704
    Nem tudom minek erőltetik ezt a vonalat, "Senkit" nem érdekel ez a játék. Inkább koncentrálnának a Bloodborne 2-re e helyett.
  • Seth
    #120703
    PS Plus-ban Day1, várós
  • TBTPumpa
    #120701


    Sea of Stars | Reviews

    10 - Gamepur
    10 - Prima Games
    9.5 - WellPlayed
    9 - PSX Brasil
    9 - Screenrant
    9 - Nintendo Life
    9 - Game Informer
    8 - IGN
    8 - Push Square
    8 - GameReactor
    5/5 - Dexerto
    4/5 - Eurogamer
    4/5 - Digital Trends
    4/5 - Hardcore Gamer

    Metacritic: 93

    Opencritic: 95

    Launch trailer:


    Megjelenés: 2023.08.29.
  • TomStorm
    #120701
    Annyi,hogy rövid sajnos és nem túl nehéz.
    Újrajátszási faktor nekem nulla de ez ugye nem lehet negatívum az viszont igen hogy a missziók újraindításával lehet farmolni pénzt(és kell is!) mert nem kötötték össze mapot.Így nem,köszi.Missziókat nem indítgatom újra..

    Úgy érzem azért nagy fejest ugrottam a játékba.
    Eddig az összes játékuk simán 100+ óra volt nekem hát ez nem
  • Ulthanito
    #120700
    Ez valami vicc?

    Új PlayStation?
  • Ulthanito
    #120699
    A körökre osztott harctól mindig vert a víz, a Personában is a harcot utáltam a legjobban (beállítottam, hogy játssza le maga), a körítés viszont tetszett.

    Nincs mese, meg kell szeretnem emiatt a játék miatt.
  • Ulthanito
    #120697
    Egy párszor, igen. :-D Valahogy mindig visszatérek hozzájuk, más játék nem nagyon köt le.

    Elden Ringet platináztam, de valahogy az nem tud visszaszippantani magához. Armored Core nem érdekel, az új LoF az biztos egy misét megér majd.
  • TomStorm
    #120697
    Armored Core,te jó ég,ez game:)
    Azt kaptam amit vártam.
    Csillagos ötös!
  • TBTPumpa
    #120696
    Nekem a Final Fantasy VII Rebirth megjelenéséig (2024 eleje). :)
  • Evoluti0N
    #120695
    Klasszikus RPG izometrikus nézettel meg körökre osztott harccal meg sok választással, valamint sokszor nem fogja a kezed a játék és nem mutatja a térképen, hogy hova kell menned mellékküldi alatt, ha a karaktered sem pontosan tudja, hanem az információkból kell rájönnöd. Szóval ha ez mind úgy hangzik, h tetszene, akkor be fog jönni a játék. Kategóriájában az egyik legjobb. Konzolra amúgy csak szeptember elején jön, de PC-re is van kontrolleres irányítás és noha én nem próbáltam, azok akik igen, azt mondják, hogy jó az irányítás.

    Szerk: A játék meg azért sikeres, mert amellett, hogy fantasztikus, ez az első cRPG, ami a mostani AAA szintet eléri. Értsd: Grafikai részletesség, kamera ráközelít a karakterekre beszélgetések közben, mint a 3rd person RPG-kben, motion capture, átvezetők. Meg gondolom, hogy az sem árt, hogy betölti azt az űrt, amit a Bioware hagyott: csapatalapú RPG, jól kidolgozott társakkal, akiknek sztorija van, hozzájuk kapcsolódó küldik és románcolhatók.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.08.25. 11:25:18