121054

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • davidka003
    #120894
    Facebookon van PS csoport magyar.
    Ott már több embernél olvastam, hogy visszakapta kártyára az árát.
    Szvsz undorító ez a gyakorlat, hogy kérdés nélkül megújítja ha nem figyel valaki.
  • tigeroo
    #120893
    PS Plus refunddal van valakinek tapasztalata?

    Pont egy éve vettem egy fullos PS Plus 12 hónapos előfizetést. Ugye azonnal cancel subscription ment...
    Nyáron megújult a rendszer, akkor upgradeltem a legnagyobb csomagra még egy kis különbözetet ráfizettem.

    Aztán tegnap este levont a paypalom 54 000 Ft-ot. Mint kiderült, ismét 12 hónapot levont a PS Plus Premium. Természetesen amire nem figyeltem, hogy tök mindegy hogy cancel subscription van-e, ha a payment settings-ben az Auto renewal be van kapcsolva... igy megszivtam.

    Irtam refund kérelmet azonnal a Sony-nak, most várok. Szerintetek van esélyem? A neten, redditen több félét olvastam. Van aki kapott, van aki nem.
    Kb. 120 játékom van, Fortniteban meg olyan havi 5 000 Ft-ot költök. Olyat is olvastam hogy az ilyen account "értéktől" is függ mennyire bánnak barátian veled.
    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2023.12.22. 18:52:29
  • TBTPumpa
    #120892
    A Resident Evil 4-el mennyire élmény PS5-ön játszani? Nem tudom eldönteni, hogy PC-re vagy PS5-re vegyem (a szebb grafika/technika nem érdekel, inkább a smoothabb gameplay), mert most mindenhol 10k körül van.
  • lwb
    #120890
    Hát igen, nem nagyon volt semmi nagy bejelentés. ER dlc-t én is vártam pedig.
  • lwb
    #120888
    .
  • MrAndree
    #120888
    Ja eléggé az volt. El is mentem aludni közben. Most nézem Elden Ring DLC trailer se volt pedig biztam egy megjelenési dátumban.
  • lwb
    #120887
    Csak én gondolom így vagy tényleg egy kövér nagy nulla volt ez a mostani VGA?
  • Amiga
    #120884
    Ez brutális. :-)
  • TomStorm
    #120885
    Megtartom mert sorozatokra,Tv-re jó és nem volt drága.
    Veszek egy 48" Oledet külön játékra és így lesz a jó árban is a 2 Tv-ért.
  • bakkerman
    #120884
    2026 december eleje,ps6 megjelenessel egyidoben,bundle-ban,mar latom magam elott,300ezerert :D
  • Ulthanito
    #120883
    Majd 2026-ban talán :-D
  • Voltan
    #120882
    Majd a PS6-on :P
  • lwb
    #120881
    30 fps upscaled 4K talán lesz, de lehet, hogy csak 1440p
  • Ulthanito
    #120880


    Lehet előrendelni :-D :-D
  • blackfire001
    #120879
    Megvártam volna az oledet.
  • Kandurex
    #120878
    de sajnos lesz, sötétben ne nézd, meg nem szabad rajta játszni :D
  • Ulthanito
    #120877
    QLED? Vidd vissza. :-D
  • Ulthanito
    #120876
    Szerintem nem csak a PS, hanem ami a videojáték fronton megy, az kritikán aluli. Nem hiába nem játszom, más hobbik kaptak főszerepet, a géming már csak a futottak még kategória. Kár érte, mert a technológia adott, csak a szándék hiányzik, meg a tetves profitéhség mindent megzabál.

    Teljesen érdektelen játékok, ezer éves franchise-ok előtekerve,felújítva, nulla egyedi ötlet. A lehúzás megy minden fronton, játék meg nincs. Ami van, azt nem nevezem annak.

    Az, hogy 2023-ban még ottartunk, hogy félkészen jönnek ki játékok, alfa változatban, még mindig nem sikerül megugrani a 60 fps-t 4k mellett, az a legalja.
  • TomStorm
    #120875
    Megjött a Samsung 75" qled na ez már igen,ez képméret.
    Nincs olyan képe persze mint a volt 55" oledemnek de szégyenkezni valója sincs!
    Majdnem belefért volna a 77" oled de más keresztbe tett:D
    Kicsit sajnálom de ez van.Majd egyszer..
  • TomStorm
    #120874
    Utána nézek majd ezeknek akkor,jó is hogy említetted.Ha ennyire szarul futnak hagyom őket..
    De ez van és ez is marad max kevesebbet fogok játszani.
  • Moby
    #120873
    Ezt még érteném is, mert arra sem jön semmi, de beteszel egy ilyen listát, amibe olyan címek vannak pont, amiknek egy jelentős része okádékul fut PS5-ön. most, amikor már olcsó a hardver, ráadásul van dögivel, ellenben jönnek a konzolos moslékportok, mint az előző generációban, most kényszerÍted magad ebbe... Van egy gusztusod, az biztos :D
    Mondjuk ez az elenvékkel, meg lordsofthefallennel pont az a legkisebb gond, hogy hogy fut ps5-ön (jó szarul, de nem ez a fő gondjuk). És azon tényszerűen nem segít a pc sem. Bár úgy tudom a BG3 sem k8iratakba való PS5-ön, de ez lehet még megjelenéskori állpot. Pedig az talán még meg is érdemelne valami normálisabb minőséget.
  • Voltan
    #120870
    De hát két exklu is jött, nem? FF 16 és A paukembör kettő. OK, ezek gondolom, csak ideiglenes exkluk lesznek.

    Egyébként minden porcikámmal próbálom szeretni a FF16-ot, mert vannak benne ragyogó dolgok, sokmindent nagyon csípek benne. De amikor olyan kretén száni dolgok jönnek elő benne rendszeresen, amiket már 20 éve is körberöhögtek, akkor az sajnos nagyon levon az értékéből. Gondolok itt a faék primitívségű side questekre - vigyél kaját 3 embernek a kocsmában, meg szedjél nekem 2 virágot - hát ez már iszonyat gáz 2023-ban, vagy igazából a Witcher 3 után konkrétan.

    Amitől pedig egyenesen falra mászok, az az, hogy rengeteg végtelenül érdektelen szövegelős átvezető van, ahol NEM LEHET soronként léptetni tovább. Ezeknek a jeleneteknek kb 80%-ban nem hangzik el semmi értelmes, vagy érdekes, csupán karakterek nyígnak egymásnak, tudom, hogy a japók imádják ezeket a gyerekes párbeszédeket, de engem nagyon fáraszt. Viszont soha nem tudhatod, hogy mikor hangzik el 1-2 fontos mondat a történetről, vagy a következő küldetésekről, esetleg karakterekről, ezért nem nyomod el az egész párbeszéd jelenetet, nehogy lemaradj valami valóban fontosról. Könyörgöm, mi az, hogy nem lehet soronként léptetni? Átfutnám, mi a szöveg, és mennék tovább, ehelyett viszont halálosan érdektelen, "Szomszédok" alatti szintű diskurzusokat kell végighallgatni, hosszú-hosszú perceken keresztül.
    Menjenek a francba.
  • TomStorm
    #120871
    Dragon's Dogma 2 2024 03.22.
    Van hozzá trailer is.Várós nagyon
  • TomStorm
    #120870
    Én meg Pc-vel számoltam le.Már mindent Ps-en játszok.Fel sem tűnik a hiánya:)
    Mondjuk ilyen még nem volt nálam de így döntöttem.
    Holnap jön egy 75" Qled és ennyi a gaming.
    Max játékokra költök de most van bőven az is.

    BG3,UFC 5,Lords of the Fallen,Pinokkió,Alan Wake 2,CoD MW3 csak így hirtelen ennyi ami eszembe jutott ezek közül Ufc,Cod már behúzva a multi miatt többi várat mert még van pár elmaradt 2022-es cím.
    Ezért nem érdekel jött e idén Ex.cím vagy sem
  • Moby
    #120869
    >De erős év volt,ilyenkor észre se venni hogy nem jött Ps Excl.cím.

    Ezt mondjuk adom. Mármint a végét. Két évig volt úgy a PS5-öm, hogy szinte be sem kapcsoltam, most lassan 1 éve már gép sincs. És tényleg fel sem tűnik a hiánya. Ez is mutatja mennyire kiváló év volt ez. Akárcsak az előzők :DD
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.11.30. 15:29:38
  • Voltan
    #120867
    Sajnos sok igazság van benne... :S
  • TomStorm
    #120867
    Én Avatar-t megvárom még ezzel a Goty témával:)
    De erős év volt,ilyenkor észre se venni hogy nem jött Ps Excl.cím.
    Mondjuk ezt tudták ők is..
  • lwb
    #120866
    "Nem tudom mi volt idén a fejekben tényleg"
    A Gollamban meg a King Kong Skull Islandben bíztak szerintem :D Mondjuk a Waking Dead Destinies se lett semmi :D Három ilyen szar játék egy évben az azért nem volt semmi.
  • blackfire001
    #120865
    Hát Moby ezzel azért nem értek egyet.
    Playstation idén hozott egy gyenge teljesítményt, a Spider-man 2 és az ideiglenes exklúzív FF16 mentette meg őket a nullától. Mondanám, hogy hátradőlten hozták a minimumot de ez a minimum alatt volt szerintem.
    Microsoft egy erős közepes nálam idén, eddig viszont minden évben csak keresték magukat.
    Multiplatform címek tekintetében viszont azt kell mondjam nagyon erős volt ez az év, érkezett sok jó játék ahogy lwb is írta és ha ilyen lesz a következő év akkor én elégedetten fogok csettinteni.
    Csak tényleg, konzol exklúzívokkal kellene feltölteni, hát ezért vettem én PS-t a jó ég áldja már meg őket!

    U.i.: Bár lehet a Forspokenre alapoztak.. Csakhogy az PC-re is megjelent. Nem tudom mi volt idén a fejekben tényleg. :D
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2023.11.29. 08:09:37
  • lwb
    #120864
    Vagy ez vagy csak megöregedtél :D

    Egyébként meg én szoktam lenni itt a doom and gloom, aki sír mindig, hogy nincs kontent, nem te. De szerintem 2023 kifejezetten jó év volt. Jó, konzolexkluzívok terén nem, de úgy ált. multiplat játékok terén az volt. BG3? Papíron folytatás, valójában semmi köze a BG-khez, teljesen új játék. De mondhatnám az Alan Wake 2-t is, ami szintén egy régi játékot folytat papíron, de mechanikailag teljesen más, mint az előző rész volt. Új IP-k is jöttek: Hogwarts Legacy vagy Starfield. Egyik sem lett tökéletes, de mindkettő teljesen rendben van. Kisebb játékok terén ott volt a HiFi rush, sea of starts, dave the diver. Ezek mindegyike nagyon jó lett.

    Általában igazad van, de ez az év mondjuk épp a ritka kivételek egyike volt.
  • Moby
    #120863
    Az egész generáció az. Hitvány fos. Hardver van. Szoftver nincs. Ami van, az minek. Folytatás, ötlettelen szar, remake, remaszter, remaszter-remasztere. Az egész géminget lehúzták a klozeton. Ms, sony, bárki, tökmindegy. Mindenki. Mindenhol. Vége. Már csak a szarpaszírozás megy. Nem lesz más jövőre, sem, sem azután, sem azután. A tehetségek, akik voltak, leléptek ebből a nyomorúságból valami szakmailag komolyabb, normálisabb kihívások felé. Maradtak a lilahajú lányok, meg a kutyaütők. Ezek gyártják ezt a moslék állapotú, fűrészporizű semmiket, kínkeservesen, sok év alatt. 3X újraindítva a projekteket, hogy aztán az összes iteráció legszarabbikával jusson a finisbe. Vagy összeomlik az egész pénzügyileg,és nyom az élet az egészre egy rebootot, ami talán még rejthet valami normálisabb célt valahol a távolabbi jövőben, vagy ennyi, és itt már nincs mit várni.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.11.28. 22:16:20
  • lwb
    #120862
    Redfall hulladék, nem közepes, a Forza sajnos közepes lett, a Starfield viszont szerintem kifejezetten jó lett, hiába van tele az internet hisztivel. Ezeket le kell osztani. A Bethesda visszament a Daggerfall idejére (TES2), amikor a játék a főszál mellett szinte teljes procgen volt és random. Ott nem ezer bolygó, hanem ezer település volt, de az elv azonos. Van akinek ez nem jött be, mert Skyrimet meg Obliviont meg Fallout 4-et várt, mert az első TES játékokkal nem is játszott még, azokat nem is ismerte. Ők valóban csalódtak. Ettől még a játék jó lett. Hibái vannak, főleg a megbocsáthatatlanul szar térkép meg a béna UI, de a játék összességében jó lett szerintem.

    Átlagban így valóban egy közepes jött ki a MS-nak (egy rossz, egy közepes és egy jó játék átlaga ez). A spiderman 2-t nem vettem meg, videókat néztem és egyáltalán nem éreztem késztetést arra, hogy megvegyem.
  • blackfire001
    #120861
    Ja, az év elején volt az a DLC.

    Oké, persze a Microsoft sem volt hűha, de még is inkább éreztem rajtuk a törekvést, azt hogy értünk van (for the gamers). Egész jó kínálata van már a Gamepassnak, bekerülnek első nap is játékok. Nem volt egy hűha az évük igen, de hozták azt amit egy játékos elvár ma már.
    A sony viszont tényleg egy játékot leszámítva nem foglalkozott velünk, és amikor kellene kicsit hypeolni az embereket akkor bejelentik a harmincadik remake meg remastered játékukat. Ráadásul a last of us 2 nem is néz ki rosszul már alapból sem.

    Kicsit bele kellene húzni jövőre.
    Egyáltalán milyen exklúzívokról tudunk amik 2024ben jönnek? A lou 2 remastered és FF Rebirth? Ennyi?
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2023.11.28. 12:33:51
  • NEOreg3
    #120860
    Valóban több exkluzív jött xbox-ra (+PC), de azért szerintem nem kéne hasra esni egy Redfall/Forza/Starfield-től. Ezek jóindulattal is max közepesek lettek, a Pókember megeszi őket reggelire.

    Ugyanakkor egyetértek azzal, hogy a Sony teljesítménye idén egy nulla volt. Pókemberen kívül nem is nagyon kapcsoltam be idén a PS5-öt. Volt tán egy felejthető Forbidden West DLC is idén, már nem emlékszem.
  • blackfire001
    #120859
    Az idei év a PLAYSTATION-nél hát a béka segge alatt volt. Ha nem lett volna Spider-man 2 akkor egy nagy büdös nulla lett volna.
    Microsoft viszont nagyon belehúzott, idén szerintem ők jobbak voltak.
    Nagyon várom mit hoz 2024, mert most már tényleg durrogtatni kellene az exklúzívakat!
  • Kandurex
    #120857
    .
  • Kandurex
    #120857
    :) loller…
  • Zozo76
    #120856
    hogy legyen valami...

  • lwb
    #120855
    Egy hónapja. De a játék már augusztusban kijött, azt hiszem kb akkor vittem végig elsőnek, szóval az első végigjátszásom volt. Egyébként tartom magam hozzá, szerintem a játék sztorija gyengébb, mint az 1 meg a 2 története volt abban az időben.

    BG1:
    1998-ban jött ki a játék, ezt fontos leszögezni, mert ma már nyilvánvaló lenne a "kiválasztott" főhős-szerep, de akkoriban ez nem volt az. A régi ssi gold box játékok (pool of radiance, curse of the azure bonds stb stb) vagy az EoB játékok játékos által kreált karakterei nem voltak különlegesek, nem volt Dragonborn meg utolsó Grey Warden meg Starborn meg a fene tudja micsoda, csak egy szimpla partit csináltál, szimpla kalandozókkal. Akkoriban még a Bethesda játékaiban sem volt a főszereplő különleges valaki (Arena, Daggerfall), csak egy szimpla kalandozó. Ezért is volt meglepő az egész Bhaal gyereke vagy történetvonal. Engem teljesen letaglózott, ez volt az első alkalom egy nem jrpg-ben, hogy a főszereplő, akit teljesen mi csináltunk, rendelkezett egy ilyen erős háttértörténettel.

    BG2:
    Irenicus-Joneleth tragédiája. Aki játszott a játékkal az tudja és érti. Irenicus a hátán elvitte az egész játékot, a világ egyik legjobb főgonosza volt, a végén még picit sajnáltam is.

    ToB:
    Tökéletes lezárása a történetnek, búnusz lehetőség Viconia meg Sarevok "rehabilitációja", egy kiegészítő csak, de jobb a története, mint sok teljes játéknak. Pontot tett a történet végére és adott választást a játékosnak, hogy mit szeretne csinálni.

    BG3 (ide teszek már spoilert, 20 éves játékokhoz nem):
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nincs is benne igazi főellenség, vagy legalábbis fogalmunk nincs, ki a főellenség egész az Act 2 végéig. A 3 Actből. 2/3 játéknál derül ki, hogy ki is az ellenségünk. A dead three három kiválasztottját is csak act 3-ban látjuk (kivéve Ketheric nyilván, őt az act 2 végén). Ez történetvezetés szempontjából nem szerencsés. A BG1-ben Sarevok az első perctől ott van, hogy elhagyjuk a tutorial kolostort, sőt, később kiderül, hogy ő volt az egyik kántáló szerzetes Candlekeepben, már ott figyelt minket. A BG2-ben Irenicus az első figura, aki a játékban megjelenik. Fel vannak építve mindketten, készülsz a végén a leszámolásra. De Amelyssan is ott van már a játék legelején, amikor az ostromlott városba érkezünk.
    Nem csatlakozik a franchise-hoz: a Bhaal-vonal lényegében csak fan service, pár - néha lore idegen - cameoval, mint Minsc meg Jaheira vagy a legrosszabb példák: Viconia meg Sarevok. Ezt a kettőt én teljesen jó útra térítettem a ToB végén, ehhez képest itt mindketten pont ott folytatják, ahol a BG1 végén abbahagyták. Mintha BG2 nem is lett volna. Arról nem is szólva, hogy 30+ szintűek voltak a ToB végén, itt meg 10-12. Minsc statjai közelébe sincsenek annak, amilyen a BG1-2-ben volt. De még a fickó figurájához sem igazodik a viccesen alacsony erő. 18/93 volt ADnD szabályokban, itt meg talán 14-es. Akár ki is hagyhatták volna őket, jobb is lett volna.

    Szerintem egy jó fantasy történethez kell egy jó főgonosz. A BG3-ban ki az? A Netherbrain? Nincs is személyisége, lényegében először a végső harcban látjuk, előtte meg se jelenik. Az Emperor? A végigjátszások egy jelentős részében szövetségesünk végig, de mindegyikben az egészen a játék legvégéig. A 3 chosen? Az elsővel az act 2-ben találkozunk és meg is öljük, a másik 2 elő se jön az utolsó actig. A nevüket se halljuk addig, azt se tudjuk, hogy léteznek. Megjelennek, pár óra és meg is öljük őket. A BG3-ban nincs főgonosz, nincs végső ellenfél. 60 óra játék és nincs meg ez a katarzis.
    Maga a történet is csak oké. Illithidek meg ősi ereklye, meg elder brain. Nem egy személyes történet, mint az alap BG volt, ahol lényegében a saját sorsunk ellen küdöttünk két és fél játékon át. Kicsit visszalépés a régebbi stílusú játékokhoz, ahol a főszereplő lényegében bárki lehetett.


    Ettől még a BG3 története nem rossz. Csak nem annyira jó, mint az elődei voltak. Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2023.11.22. 08:33:59
  • Ulthanito
    #120854
    Arra gondoltam, hogy amikor ezt írtad, biztos nem több 10 órányi játék után tetted, szerintem hetekkel ezelőtt volt.