121096

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • lwb
    #120693
    A BG3 nem RTS, hanem klasszikus izometrikus rpg, mint a DOS1-2 stb volt. Előbb próbáld ki ezeket, vagy a pillars of eternity-t és ha az bejön, csak akkor ugorj bele szerintem.
  • blackfire001
    #120692
    Egy ideje olvasom a fórumot, és úgy rémlik, hogy te azokkal már játszottál nem is egyszer.
    Miért nem tetszenek a mostanában megjelenő souls-like játékok?
    Kaptunk eddig párat, és hamarosan érkezik a pinokkió meg a lords of the fallen is.

    Remélem azért az Armored Core nem lesz annyira hardcore játék. :D
  • Ulthanito
    #120691
    Én nem károgok kicsit sem, de sokat elmond a helyzetről, hogy a DaS2 után letoltam két DLC-stől a DaS3-at is, 33 órát pakoltam bele.

    @Kandur: Milyen a BG3? Barátom akar rávenni, hogy vegyük majd meg téli akcióban, de én sosem kedveltem az RTS-eket, de ennek nagyon tetszik a világa, meg amit láttam belőle.

    Nem nagyon bendzsó az irányítás konzolon?
  • blackfire001
    #120689
    Szerintem is nagyon jó ez az év. Vannak károgók, hogy jajj mi lett a videójátékiparral stb, de én abban a táborban vagyok akik élvezik. Annyi játék van, hogy alig tudom utolérni az aktualitást. A gamescom azt hozta a mit vártam, megspékelve a Crimson Desertttel és a Cyberpunk DLC-vel. Mindkettő álleejtős volt nekem.

    Amúgy most a FF16 pörög nálam, mellette pedig a Shadow Warrior 3mat játszom amikor több interakcióra vágyok a kontrollerrel. :D
    Idén nálam eddig év játéka az FF16, nagyon bele tudom élni magam a világába.
    Persze, vannak benne hiányosságok, meg sok az átvezető de ez engem nem zavar.
    Az jó lenne mondjuk, hogy ha a képességeket szabadabban lehetne testreszabni.
    Arra gondolok, hogy egy képesség sorhoz hozzá lehessen adni különböző elemeket. Tehát nem elem szerinti megkülönböztetés lenne, hanem harcmodor.
    Pl.:
    Közelharci: Körrel odamegyek a tűz képességgel, négyzettel odavágok egyet a villámképességgel, háromszöggel pedig égetek a tűzzel.
    Távolsági: Körrel védekezek a föld képességgel, négyzettel távolsági tűz támadás, háromszöggel távolsági villámcsapás

    Persze, összehozható ha a ravasszal folyamatosan váltogatok az elemek között, de meh.. Sony biztos erre mondaná, hogy erre való a pro kontroller, hogy makrózzam a támadásokat külön gombokra. :D
  • lwb
    #120689
    Wukongnál én a frame rate miatt aggódok inkább. Nyilván izmos pc-n demózták, de ez is messze volt a folyamatostól. Milyen lesz ez egy konzolon?
  • Seth
    #120688
    Wukong 2024 nyarára van belőve
  • n000rbi
    #120687
    Nekem mostanában a Resi4 remake ment le ps5-ön, fasza volt. Switchen a Metroid Prime remasztit nyomom, azt se hagyja ki senki szerintem.
    A tegnapi gamescom mókából a Wukong vitte nálam a show-t, de ki tudja hány évig kell még rá várni.
  • Kandurex
    #120685
    BG3 orrba - szájba
  • lwb
    #120685
    Sokan leszünk ezzel így annyi kiegészítéssel, hogy engem a pókember se érdekel, szóval sanszosan az Elden Ring dlc-ig pihen a ps5.
  • Evoluti0N
    #120684
    Nálam a BG3 megy most PC-n, utána meg Starfield. Októberi Pókember 2-ig pihen a PS5.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.08.23. 11:04:41
  • lwb
    #120683
    Vagy mindenki pc-n játszik bg3-mal esetleg diablo 4-gyel. :D
    Ha kijön valami új és jó ps-re vagy konzolra úgy általában, akkor feléled a topic is szerintem, de ez most a nyári uborkaszezon.

    Mondjuk az ősz elég durván néz ki. Az egész év kiemelkedően jó. 10 éve legalább nem volt ilyen jó év a videójátékokban.
  • Ulthanito
    #120682
    Mindenki nyaral, vagy ez már a végjáték?
  • Mephike
    #120681
    Azért a konzolon való megjelenés ma már nem akkora meglepetés. A 2. rész eljövetele viszont az lesz. Remélem lesz olyan jó, mint az első rész a maga idejében volt.
  • TomStorm
    #120680
    Na ne.Soha nem gondoltam volna,hogy lesz új része ráadásul konzolra is:
  • Ulthanito
    #120679
    Én most a DaS2 után elővettem a DaS3-at. :-D

    Érdekes, hogy újra és újra előkerülnek ezek, valójában ezek a játékok szórakoztatnak, más nem.
  • Ulthanito
    #120678
    .
  • Moby
    #120677
    Jön az új lecsatolható driveos kivitel, szórják ki a régit.
  • Mephike
    #120676
    Ha van lehetőségetek a Remnant 2-re nézzetek rá. Megéri.
  • Ulthanito
    #120675
    Azt a játékot csak össze kellett tenni, az pedig a stúdió munkája. Azt biztos nem lehet mondani, hogy nem a stúdió érdeme. Az, hogy kinek tetszik, kinek nem, egy másik kérdés.

    Én sem voltam odáig érte, a platina után még vagy kétszer próbáltam nekifutni, mindkettő érdektelenségbe fulladt.

    Én sem akarnék újabb open world From-játékot. Nekem elég lenne a régi formula, megfűszerezve esetleg valami kis újdonsággal.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2023.07.30. 07:28:49
  • Ulthanito
    #120672
    Tegnap moziban volt egy PS reklám, ami szerint most nyári akcióban 190 ezer a konzol ára 220 helyett.
  • Kandurex
    #120673
    .
  • Kandurex
    #120672
    Még egy open world das? Ehh…elhiszem, h nagyot ment az Elden, de abba nem vagyok biztos, h ez valóban a játék érdeme vagy a studió reputációja…
  • TBTPumpa
    #120671
    Bepókhálósodott a kontroller is:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.07.29. 10:03:54
  • Ulthanito
    #120670
    Mondjuk rátolni egy 60 fpst, esetleg beletenni egy DLC-nyi új tartalmat szerintem nem olyan óriási befektetés, és el lehetne adni 15-20 dollárért. BB fanok biztos megvennék, és ennyiért azok is, akik még nem játszottak vele.

    Valahol ugyanakkor igazad van, olyan lenne ez mint felújítani a DaS2-t, pontosan egy évben jelentek meg.

    Mivel az Elden Ring nagyot ment, meglepő lenne, ha nem annak a második részébe tennék bele mindenüket, ami van.
  • Kandurex
    #120669
    Újra elkezdtem a BB.

    Ez alapmű.
  • Moby
    #120668
    BB remaszternek nem sok értelme lenne manapság. Egy remake-nek is maximum akkor, ha nagyon kibélelnék kivágott/hozzágyártott tartalommal, mert a BB a mai eldenringen, niohkon nevelkedett népnek egy lepkefing. Hosszra, tartalomra, mindenre. Cseliszekkel nem lehet ma már alibizni. Tavaly év elején elővettem én is, megdöbbentett mennyire más dimenzió élt az emlékeimben. 25 óra lement az összes bossra. Ma már erre nem nagyon repül a nép. DeS remake sem ment akkorát a kasszáknál, bármennyire király lett az is. Ott is a java inkább bevárta, mig beleesik az ingyenesbe. Ilyenért ma már óvatosan lehet csak pénzt kérni. Nem baszna az mamár semmit meg. Ezt a from is tudja. DeS rímékből a tizede sem ment el, mint elden ringből.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.07.26. 22:35:44
  • Kongy
    #120667
    Már egy BB remaster/remake is megbaszna mindent, mégsem akarnak vele foglalkozni... érthetetlen.
  • Ulthanito
    #120665
    Nagyon kéne valami új már, vagy egy BB2, vagy egy új DaS. Most, hogy tolom a második részt, nagyon játszanék már egy kurrens látványú, DaS formulával ismét.

    Az az érzés, amikor egy új pályát kezdesz el, és fogalmad nincs, mi vár rád, mi merre van, csak érzed, hogy ebből baj lesz, az számomra baromi izgalmas.

    Ez a robotos izé kicsit se érdekel.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2023.07.26. 07:53:33
  • Moby
    #120665
    Elden ring jóvót, de ez a robotos fasság totálisan érdektelen.
  • Kandurex
    #120664
    Nekem nem jön be ez az új mechwarriror-os From játék. Elpazarolják a tehetségüket.

    Bár lehet, h velem van a baj. Nálam szuper sztárrá avanzsált Elden Ring is egy közepes újrahasznosított DaS open world-nek tűnt. A Bloodborne és Sekiro óta a lejt menet látszik.

  • Kandurex
    #120663
    Jó cuccnak tűnik.
  • TBTPumpa
    #120662
    Marvel's Spider-Man 2 - Story Trailer
  • Ulthanito
    #120661
    Én remélem nekem nem lesz a C9-en. Most április körül volt 3 éves, és egyelőre rendben van. Igaz, nem megy sokat a tévé, este tolok egy kis Netflixet, meg ritkán játszom rajta, bár az első két évében sokkal intenzívebb életet élt.

    Az a helyzet, hogy az a benyomásom, hogy ha most kéne tévét venni, nem tudnék jobbat, nincs miért eladni, lecserélni. Ez nekem tökéletes most.
  • Ulthanito
    #120660
    Tegnap befejeztem Dark Souls 2-t. Tanulva a múlt hibájából, most a Bandi-féle nagy sárkányt békén hagytam. :-D

    Az a helyzet, hogy úgy emlékeztem, hogy ez nehezebb játék, gyakorlatilag két boss volt, akinél kicsit többetg időztem.



    Az egyik Smelter, nála több mint 2 órát, meg volt még egy, akinek nem emlékszem a nevére, nála másfelet. A több max. 2-3 próba után lement. Még a főboss is, aki elsőre, rá emlékeztem, hogy nagyon gyenge.

    Jöhet a DLC, ami anno kimaradt, tudom, hogy baromi nehéz.

    Összességében tök szórakoztató volt a játék, azt elfelejtettem megnézni, hányszor haltam meg, de majd munka után ma megnézem.

    Egy idő után az se zavart, hogy randa, a végén már szépnek láttam. :-D

    Soha nem fogom megérteni, hogy miért egy 8 éves játék az, ami leköt, talán ez a második játék, amit idén végigjátszottam, pedig lenne választék bőven, de egy se érdekel. Ez meg ronda is, öreg is, és beletoltam most is vagy 30 órát, és megint előjött az az érzés, hogy már munka közben azt terveztem, merre fogok menni, mit fogok csinálni, és alig vártam, hogy hazaérjek. Szóval ez egy örök rejtély marad..Ahogy Bandi mondta anno, a Dark Souls nem ereszt el...
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2023.07.17. 07:31:36
  • mucsácsó
    #120659
    biztos, hogy lesz, sőt, valszeg nem is oly sokára -- viszont azokra a horror-storykra próbáltam reflektálni ezzel, ahol 1-2 hónapos tévéknél beégett a HUD, vagy a retekklub logója. nem kételkedem a létezésében, mert lehetett itt-ott látni sajna rá példát, de talán nem az volt a többség. több helyről hallottam, hogy garin belül cseréltek panelt évekkel ezelőtt beégés miatt is, valakinek 2x is, de ez lehet már nem így van manapság -- ettől függetlenül gáz, és ott lebeg a kaszás a fejünk fölött, tény..

    egyébként én is rohadtul fostam a beégéstől, próbáltam "ésszel" használni, nem széthajtani a picsába, meg bejáratni is az ajánlások szerint (mégha lehet placebo is volt), és szerintem betegesen sok órát feccöltem abba, hogy melyik TV legyen (C9/G9 lett volna itt is eredetileg, de addigra pont kifutott totál, úgyhogy "rákényszerültem" a maradék B9-re), de végtére nem bántam meg. azért persze remélem, hogy nem kell kibasszam tokkal-vonóval azért 3 év után, de nyilván lesz utódja neki is.

    monitornak mondjuk nem biztos, hogy mernék OLED-et amúgy :D

    a butításban meg szerintem is lehet valami, eleinte okádékszar volt az interpoláció B9-en (nyilván szarabb SoC is egy C9-hez képest), amit amúgy idővel tök faszán feljavítottak, de most egy ideje megint ótvaros, szóval ez tuti "tudatos"...
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2023.07.16. 19:22:03
  • Moby
    #120658
    Nekem sincs a C9-en máig, de lesz neked is, és lesz nekem is, ne legyenek illúzióid. OLED-et nem az örökkévalóságnak vesz az ember (ahogy mást sem).
  • Moby
    #120657
    Abszolút jogos a félelem. Kevesen adnak olyan kiváló szoftveres támogatást, mint az LG, akik épp az idén pusztították ki a 4 évvel ezelőtti tévéiken a DTS-t egy frissítés keretében. Amikhez amúgy kettő éve nem adnak már ki semmit, de erre azért még volt energia, mert a kiváló szoftveres hátteret biztosítani kell. Hogy a C9-be évekig igérték a freesync támogatást, végül sosem érkezett meg, arra sem jön már frissítés, hiszem már legalább 3 éve nem forgalmazzák, de azért az idén azt is le tudták butítani. Arra is volt még idő.
    Szóval abszolút jogos. Szerintem a Hisense-nél ilyet nem kap az ember, bár nem ismerem őket, simán lehet, hogy akkor aljapatkányok, mint az LG, meg a Samsung. Vagy a Sony, ha már a szuper és megbízható gyártókról beszélünk.
    Szóval ha tényleg jót akarsz szoftveresen, akkor ne habozz LG-t venni, csak az internetre jobb ha nem kötöd, mert a C8-C9-CX-en már végigbutították, előbb-utóbb lesz energia az újakat is butítani, csak nem tudni mire, mert azokból alapból is lassan kipusztít mindent az LG.
  • csgj
    #120656
    Kicsit OCD-és vagyok ilyen téren (is). :'D
    A Hisense-szel kapcsolatban attól félek, nincs mögötte olyan jó szoftver, mint az LG mögött (hiába van onnan a panel). Egyébként valószínűleg az lesz augusztusban, hogy azt rendelem, ami épp elérhető lesz. Ha mindkettő, akkor mérlegelek, vagy eccpecckimehetsz...
  • mucsácsó
    #120655
    szerintem sem kell félni, nekem most 3 éves az LG B9-em (55"), kapta rendesen az ívet azért, főleg játék terén (persze próbáltam figyelni rá, meg minimalizálni a HUD-ot, ha tudtam/akartam)
    pláne gyanítom az újabb szériák azóta méghatékonyabban implementálják a pixel-shifter/dimming/pixel-frissítő algoritmusokat
    igazából amire szerintem figyelni kell csak, hogy ne max OLED fényerő legyen folyamatosan (leszámítva HDR persze), és hogy változatos tartalom menjen rajta; ha nem 0-24 megy valami statikus tartalom, sokszor ismételve, akkor sztem nem kell fosni, persze olvasni horror storykat, főleg a régebbi modellekről, de szerintem ez az 1000-ből 1 effekt

    ha játszol többmindennel, filmezel, sorizol felváltva, és nem hiszem, hogy gond lesz
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2023.07.14. 22:49:59
  • Zozo76
    #120654
    Nem kell felni az OLED-tol de azert erdemes odafigyelni ra, hogy tenyleg ne egesd be. Nekem pont egy hete van a Samsung S90C 77" -os, 195cm-es QD-OLED (2023) televizioja. Hat oriasi! Van egy opcio benne amivel kikapcsolhatod a kepernyot, en pl ha kimegyek a slozira, vagy megyek kajalni akkor kinyomom a kepernyot.

    De a haverom tavaly szeptember ota nyomatja a Samsung S95B 55" (2022) verziojat, szinte ejjel nappal megy neki, PS5, Series X, es o nem kapcsolgatja ki... Semmi beegese nincs pedig kapja nala az ivet rendesen...