121209

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • n000rbi
    #7085
    Lehetne már péntek késő délután
  • Moby
    #7084
    Egy csomó mindent láttam, ami tetszik, de mind spoiler, szóval úgyis látni fogjátok. Viszont a kidolgozás az egyszerűen földbedöngöl. Őrület. De jó vele játszani is, persze ehhez nagyban hozzájárul, hogy a csodás környezet felfedezése és élmény.
  • TDC Geronimo
    #7083
    Szerintem leghamarabb ez 2015 év végén jöhet, legalábbis nem látok esélyt hamarabbi megjelenésre. Ha eltalálják az árat meg lesz hozzá szoftver is, akkor ezzel nagyot durranthatnak.
  • TDC Geronimo
    #7082
    Jól hangzik. Meglátjuk majd mi sül ki belőle.
  • n000rbi
    #7081
  • n000rbi
    #7080
    Szerintem lesznek direkt csak vr-ra fejlesztett játékok. Nem hinném, hogy bevállalják a normál és a vr editiont.
  • Moby
    #7079
    Nyah, most néztem olyan user I:SS streamjét, akit nem a "nextdzsen grefix" meg a ószom érdekelt, hanem a játék, és nem is nyomta rosszul.
    Azt kell mondjam jó a játék. Okés. Jöhet! (majd, egyszer) :)
  • Moby
    #7078
    Ez már inkább a deveken múlik, a kijelző ettől még nyilván tudhat ennyit. A stúdió meg oldja meg. Ha egy forza kihozható a gyengébb vason 60 fps-el, akkor az vr-en 30fps-re már oké. Vagy mondhatnám a guerilla trükkjét a killzone multiban, ésatöbbi. Kompromisszumot kell kötni a setupban. De mivel szűz terület, abszolút fejlesztési kérdés, hogy miként vezetik be. Az más kérdés, és továbbra is nagyonnagy félelmem, hogy rettenetes pluszmunka lesz a kétfelé optimákolás, kétféle assetek, kétféle megoldások...nem sokan fogják bevállalni. Pécén ez ugye egyszerű, és ez lesz az oculus sikere: vegyél nagyobb vga-t. Egy-az-egyben leképezhető a 2d tartalom. Ugyanúgy ahogy most is: az nvidiának saját megoldása van arra, hogy bármilyen randomtartalmat "sztereoszkóposít". Itt fixhw-en nem lehet majd egyazegyben leképezni. Melózni kell majd hozzá sokat.
  • n000rbi
    #7077
    Nyilván, csak az eddig látottak alapján a műszerfallal, kocsibelsővel nem lenne gond ennél a játéknál. (ugye a Driveclub-ról se tudunk semmit, lehet vele csúszik :D)
  • SlickAdam
    #7076
    en az 1080p-t nem hiszem el. tovabbra is ket kijelzöröl / keprol van szo / szem. ahhoz a ps4 gyenge.
  • Moby
    #7075
    Ez még saccra két-három év, mire leveszed a polcról.
  • n000rbi
    #7074
    Driveclub!
  • Moby
    #7073
    Az ár és a tartalom fog dönteni. Egy morpheusra rácsiszolt gt7-el, meg egy jó árazással még akár pukkanthatnak is vele. Csak hát ahhoz rögtön feledni kellene pl. a recycled/nem létező műszerfalakat és hasonlókat, ami nem tudom menni fog-e japó barátainknak :)
  • n000rbi
    #7072
    Na csak sikerült kiokoskodni :)
  • Moby
    #7071
    #7064
  • SlickAdam
    #7070
    sot, 90 fok korul mar meg is pillantja a hatso fenyeket.
  • SlickAdam
    #7069
    ugy latom ket oldalon alul es felul is vilagit. 4 pont tehat. azokbol (el- es feltunesebol, meretebol) siman tudja mi a helyzet. joval 90 fok felett kene forogni, hogy ne lasson semmit.
    no de majd kiderul :)
  • Moby
    #7068
    Egyébként az új oculus prototípuson is ottvannak a lightmarkerek+kamera, tehát szinte teljesen megegyzik a két koncepció.
  • Moby
    #7067
    És így lopja át a NASA az ötleteket az oculusból :D
  • Moby
    #7066
    >miert ne latna a kamera?

    Végig a szemcsin lévő lightmarkerekről beszéltünk, nem a move/ds4-ről.

  • SlickAdam
    #7065
    - annyit tud, hogy kb merre van a keszulek, de hogy a karjaid (move) milyen tavol vannak attol, arrol sztem fingja sincs

    - fejmozgasra gondoltam, igen. nos ha en jobbra forditom a fejem, a karjaim nem feltetlen mozognak vele egyutt, max egy kicsit ---> miert ne latna a kamera?

    mint irtam, teljes szobaban forgolodas nyilvan nem megy, de szvsz nincs is ra szukseg.
  • Moby
    #7064
    Bár a kép alapján mintha hátul is világítana. Ez lehet a megoldás a problémára.
  • Moby
    #7063
    >maga a szemcsi (es a move a kezedben) pedig azert vilagit, hogy belül is pontosan megjelenithesse a dolgokat.

    No, mivel a giroszkópok által amúgy is pontosan tudja a szemcsi pozícióját, ez könnyen beáltható, hogy erre a világon semmi szükség nincs.

    >teljes 360 fokban meg biztos jo mozogni
    Nincs szó elmozgásról. Ha oldalra fordítom a fejem, a két világító baszból jó esetben az egyiket, rossz esetben egyiket sem látja. Bármilyen további történésről a kamera már nem tud. Bármire is használja, az a funkció ilyenkor nincs. Aka szó nincs 360 fokról.
  • n000rbi
    #7062
    "pl egy skyrim-on belül ha elkezdenel hadonaszni, akkor tenyleg latnad a karjaidat. lehet ehhez a szemcsi poziciojara is kivancsi. "

    Ez így van, a Castle nevű demóban karddal, pajzzsal hadonászhatsz move-val a kezedben.
  • SlickAdam
    #7061
    en ugy ertelmezem, hogy van benne normal szenzor, mint az oculus-ban is. maga a szemcsi (es a move a kezedben) pedig azert vilagit, hogy belül is pontosan megjelenithesse a dolgokat. pl egy skyrim-on belül ha elkezdenel hadonaszni, akkor tenyleg latnad a karjaidat. lehet ehhez a szemcsi poziciojara is kivancsi. vagy nemtom...
    teljes 360 fokban meg biztos jo mozogni (es lehetseges is), de nem hiszem, hogy az jarhato ut lenne a jatekoknal. gumiszoba meg apolo kene minden jatek session-hoz.;) eleg, ha a fotelben szedeleg jobbra-balra az ember.
  • n000rbi
    #7060
    Gyanús, hogy ez is casual bohóckodásra lesz jó, mint a move, de ne legyen igazam.
  • Moby
    #7059
    Amúgy pont holnap lesz oculus prezi is. Kíváncsi vagyok ők hol tartanak, mert a szájkarate az nagyon megy mindenkinek, de produktum az egyik oldalon sincs, se specifikációk, se semmi kézzelfogható.
  • Moby
    #7058
    "Az Oculusnak ott van Carmack, nekünk a NASA. Vajon ki fog győzedelmeskedni?" :P"

    Az oculus. A devkitből eladtak eddig 50000-et :D Ami egyúttal előrevetíti a rá majdan megjelenő tartalom mennyiségét is.
  • n000rbi
    #7057
    Nem tudom, kérdezd a NASA-t :D
  • Moby
    #7056
    Az világos, de minek? Mert ha látnia kell a kamerának, akkor szó nem lehet 360 fokról (még 180 sem). Pozicionáláshoz nem kell, ahhoz gyro kell. Maximum a kamerától mért távolságot lehet vele megállapítani, de ehhez rá kell látnia a kamerának, ami egy szabadmozgású eszköznél totális fail. Éshát a távolságra meg aztán mi szükség lenne?
  • n000rbi
    #7055
    Ahogy a move-nál, látod ez is fénylik kéken, hogy a ds4, meg move-val a kezedben már karácsonyfának hass. :D
  • Moby
    #7054
    Ezt én sem értettem, mindenesetre őrületes fasságnak hangzik.
    Akárcsak ez a "Forward prediction is key to getting rid of latency". És ha rosszul tippel, az különösen fasza lesz, mert az meg plusz lag.
  • deep
    #7053
    Mi a túrónak használja a kamerát? Milyen tracking?
  • zzeN
    #7052
  • n000rbi
    #7051
    Ezek még lemaradtak (fáradok :)):

    Tracking builds on PS Move and DualShock 4 technology, "supports forward prediction." Position and rotating head tracking: 1000HZ, 3 Meter Working Volume, Full 360 Degrees.

    Audio: "True spatial sound, synthesized by simulating the human ear... Created by real world experiments using speaker/microphone arrays.
  • n000rbi
    #7050
    A teljes ign liveblog, fotókkal, akit érdekel
  • n000rbi
    #7049
    Prototípusról van szó, fejlesztőknek szánták. Ezért is jelentették be a GDC-n.
    -kijelző 1080p, 90+ fov (nem végleges)
    -bármilyen fej-, fülhallgatót támogat
    -a trackinghez a kamerát használja
    -irányításhoz ds4, move, szintén a kamera segítségével (vr headset + kamera bundle incoming :))
    -a játékokra fókuszálnak elsősorban, de más piacot is megcéloztak vele
    -egyelőre csak ps4-gyel kompatibilis
    -a prototípus vezetékes (5m), de dolgoznak a wireless megoldáson
    -low latency, high framerate kulcsszavak, meglátjuk mit tudnak kihozni belőle
    -egyelőre a London Studio fejleszt vr-ra (The Deep), más csapatok egyelőre kísérleznek vele
    -kipróbálható demók a gdc-n (többek között egy oculus rift cím is, valamint egy speciálias Thief demó)
    -ár, végleges specifikációk, megjelenés nem ismert

    Végül egy idézet a konfról:

    Az Oculusnak ott van Carmack, nekünk a NASA. Vajon ki fog győzedelmeskedni?" :P

  • n000rbi
    #7048
  • n000rbi
    #7047
  • n000rbi
    #7046
    Úgy néz ki tényleg megcsinálják...