121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Tikal #77422
    Ott semmi, és nem is erről beszélgetünk :D
  • darkSectorxxx #77421
    Gratula. :D
  • LBandi77
    #77420
    A kép közepén a faszi hasonlít a mi nagy vezírünkre.
  • robotnyk
    #77419
    üdv! próbálgatom a gt sport demot. tetszene, viszont nem tudom használni a beállítás menüt, mert azonnal lefagy az egész. láttam a játékon belül a hírt, hogy tudnak róla, de némi játék után egy manuális mentés megoldja, de hiába játszom vele akármennyit, soha nem tudok manuálisan menteni, mindig network errort dob. gondolom ehhez a részéhez nem lenne kötelező a PS+. valakinek esetleg hasonló probléma/megoldás?
  • TBTPumpa
    #77418
    Nem. Ő csak 100% uncut.
  • Seth
    #77417
    Ez remélem nem PayToWin :)
  • CptFlint
    #77416
    Ne is mondd. Mikor a verekedős játékokban még meg lehetett nyitni a plusz karaktereket, ha végigvitted a játékot. Ma meg már mindnél dlc. Ilyen kiadásban meg olyan kiadásban meg amolyan kiadásban. A ruháik is mind plusz pénz már nem lehet megnyitni másképp.
    Ez van sajnos. A többség fizet. Nincs mit tenni. Fórumokon meg sokan megvédik és ezt népszerűsítik. Ilyen fogadott bloggerek. Kifordult a világ önmagából.
  • CptFlint
    #77415
    Képzeld Destiny 2-ben a megjelenés óta olyan hiba van, hogy nem tudok lemenni bármikor a social placere. 10-ből úgy 8-szor kidob a játék error kóddal. És a Bungie-nak még mindig fogalma sincsen, hogy mitől lehet. Még a sony mérnökeit is megkérték, hogy segítsenek, mert tanácstalanok. 33.000HUF-ért... Egy csomó kozmetikai cucc korábban játékbeli tevékenységekhez volt kötve, mint például volt minden raidnek hajója, motorja, színezése amiket onnan meg lehetett szerezni. Most mindez teljesen mikrótranzakció. Tudsz nyitni azzal is, hogy csak játszol, de már az egész lelketlen lett. A raid full bugos. Javítgatják, de már nem is érdekel. Endgame mint olyan nem létezik a játékban. Nekem már 2 hete platina és már mindhárom karim max szintű és megvan minden. És mindemellett teljesen le lett egyszerűsítve a játék. Pedig az első rész sem volt bonyolult. Sőt. De képesek voltak teljesen lenullázni. 3 évig dolgozott rajta 3 csapat majdnem 1000 ember több 100 millió dollárból és ilyen lett amilyen. És repkedtek rá a 8-as pontszámok. A mai gaming média kilóra meg van véve. Hiteltelenek már.
  • Rage47
    #77414
    Régi szép idők, mikor a Team Fortress 2-ben Achievementekért jártak az új tárgyak és valamikor összeálltunk többen, hogy segítsünk egymásnak megszerezni őket :D
    Nekem manapság csak az olyan mikrotranzakcióval van gondom, ahol konkrétan felborulhat a játék egyensúlya, ha valaki jobb fegyvereket vagy kiegészítőket vásárol magának. Ott már nincs értelme játszani, mert úgyis az nyer, aki pénzesebb. Ezért jó még az Overwatch és társai.
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2017.10.11. 15:04:49
  • j0nNyKa
    #77413
    igen, ott a kulcs! nyilván ha valami szar, azért vagy sehogy vagy keserű szájízzel fizet az ember
    én abból indultam ki, hogy a... nagy nevekről beszélünk, olyan játékokról, amik potenciálisan nagyot durrannak, meg évekre lekötik a játékosokat - ezek nem tehetik meg, hogy szarok legyenek
    ha helyes a feltételezésem, pl. az SW BF2 ilyen akar lenni
    nemtom a Destiny 2-vel mi volt a cél - persze a céltól függetlenül gáz hogy félkész manapság ~minden - nőtt az ipar, nőtt a kereslet, a kínálat, aztán elkorcsosult sok szempontból :(
  • CptFlint
    #77412
    Ezt értem. Oké álljanak át arra, hogy a játékok szolgáltatások. De akkor azért le kéne tenniük valamit az asztalra. A peer to peerbe nekem nem fér már bele a mikrótranzakció és a félkészen kiadás úgy, hogy ráadásul 30.000Ft+ ma már egy játék plusz a multi havidíj. Szerintem nonszensz, ami megy most.
  • CptFlint
    #77411
    És már csak azért sem jó dolog, amiért sokan ezt elnézik, mert e mellett meg full bugos játékokat adnak ki. Most éppen Destiny 2-őt bánom, hogy megvettem. A Bungie annyira béna fejlesztőcsapat lett, hogy az eszméletlen. Full bug az egész játék. Arról nem is beszélve, hogy dedikált szervereknek a hírét nem hallották még. Ráadásul minden játékot lebutítanak a kazsuál pistike szintjére, kiadják félkészen és nyakon öntik mikrótranzakciókkal. Megérett az egész gaming ipar megint egy csődre.
  • j0nNyKa
    #77410
    szvsz nőtt akkorát az egész informatika, meg játékipar, hogy indokolt legyen a plusz pénz lehúzás
    sorry csak a lolt ismerem mélyebben, de ahhoz hogy olyan minőségű legyen amilyen, többszáz embert jópár országban foglalkoztatnak folyamatosan - ha nem lenne folyamatos mikrotranzakciós bevétel, nem lenne lol sem
    szóval azt mondom hogy ha tényleg csak kozmetika van a lootboxban, az legyen - ha belegondolsz, azt a skint is valaki leült, megtervezte, lemodellezte, beletolta a kódba, tesztelte, stb., érthető, ha pénzt kérnek érte
    azért pénzt szedni, hogy egy skilled 50% valamit ad, vagy 100% valamit ad, na az szimpla köcsögség :)
    mondom, szerintem

    tehát azt nem látom, hogy fenn tudnak maradni ezek a produktok "klasszikusabb" pay modellel
    bár végülis jelen beszélgetésben az utolsó mondatod a lényeg, amivel nagyon egyetértek
  • CptFlint
    #77409
    Szerintem mindegy, hogy csak kinézeti dolgok (pl: Overwatch) vagy a tényleges fejlődés (pl: SW BF2) van loot box mögé rakva, mert egyik sem jó. Régen a kinézeti cuccokat különféle feladatok teljesítés után lehetett megnyitni. Ma már sajnos csengetni kell érte lóvét. Ahogy az SWBF2-be van az meg egyenesen elfogathatatlan.
  • CptFlint
    #77408
    A CoD-ban már az Adwanced Warfare rész óta ez van, azaz 2014 óta :(
    Sajnos ez van. Ma már minden játékban benne van, mert a többség sajnos hajlandó fizetni érte. A 2016-os évben például az Activision-nak 3,6 milliárd azaz 3600 millió dollár bevétele (nem forgalma, hanem nettó színtiszta nyeresége) volt kizárólag a lootboxos mikrótranzakciókból. Szóval ez már marad az 100%.
  • Kongy
    #77407
    persze, hogy minden üzenet törölve lesz, ami nem tetszik, ez is csak abban erősít meg - nem csak engem- hogy amit leírtam szóról szóra így van. :D nem is értem mi a rákot keresek én még itt, readyonlyban is egyáltalán.
  • lwb
    #77405
    Akkor megint leírom: a fogyasztók birkák és le fogják nyelni ezt is. Szóval nem lesz bukás, szépen fizetni fog mindenki. Mármint én biztosan nem, engem ebből a 4 játékból egy sem érdekel, egyébként akkor sem érdekelne, ha nem lenne benne loot box, de ezzel együtt még annyira sem.

    Ennek ellenére nem örülök neki, mert ami egy online shooterben kezdődik az gyorsan beszivároghat olyan játékokba is, amik már engem is érdekelnek. Ha látják, hogy a játékosok minden szart megesznek, akkor túl nagy lesz a csábítás, hogy más stúdió ne éljen ezzel a plusz bevételi forrással. Nem hiszem, hogy nagyon túl kéne magyarázni, miért nem örülünk annak, hogy ugyanazt a terméket vagy szolgáltatást innentől magasabb áron tudjuk megvenni.
  • Ulthane
    #77404
    Kb, két perc újraregelni, szóval engem ez sosem érdekelt.
  • arty
    #77403
    eddig is megtette - csak nem veled :)
  • j0nNyKa
    #77402
    #77396
  • arty
    #77401
    ... aztán gondolom sunyi módon, szó nélkül elkezdesz törölgetni?

    ügyesen fejeztem be a mondatot vagy másra céloztál?
  • arty
    #77400
    ?
  • Ulthane
    #77399
    Nyilván ők is változtatnak csiszolnak rajta, de ez a két nappal most kitoljuk szerdáig dolog gyanús volt, hogy inkább népszerűsítés, mint béta.

    Bár nem tudjuk, nem dolgozik ott egyikőnk sem, tuti, hogy nem kevesen foglalkoznak a játékkal.
  • TBTPumpa
    #77398
    Főleg, hogy az EA féle béták inkább publikus demók, mintsem valódi bétaverziók, amik több hónappal a megjelenés előtt vannak (hogy egyik-másik valamirevaló fejlesztő kis mértékben változtasson, a visszajelzések alapján csiszolgasson a játékon a megjelenésig).
    Az EA és a DICE nem ilyen, tavaly a Mirror's Edge Catalystnál is bebizonyították. Ami bug a bétában benne volt, az helyet kapott a kiadott "végleges" változatban is. Jött 1 kisebb patch hozzá, aztán be is fejezték a 16 000 forintos játék támogatását.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2017.10.11. 13:58:14
  • Ulthane
    #77397
    Tégy belátásod szerint. Ha neked ez örömet okoz, akár most is megeheted.
  • j0nNyKa
    #77396
    kövnél töröllek. mármint úgy téged.
  • Ulthane
    #77395
    De nektek nem tök mindegy, hogy a 20-ból 14. vagy 7. leszel egy meccs után? Mert én pont lefosom. Az a lényeg, hogy szórakozzak, az meg független attól, hányadik leszek.
  • j0nNyKa
    #77394
    najó viszont akkor van egy olyan tippem, hogy aki végül igazán kaszálni fog, az az, aki szembemegy ezekkel a birkákkal
    mittudomén el tudom képzelni, hogy van egy akármilyen konkurens játék (mondok egy faszságot a példa kedvéért, Overwatch), ami nem p2w, és abba amúgy hamarabb áldozok pár ezrest egy szép fegyverért vagy skinért, mint az SWBF2-be, amit meg se veszek, mer tudom hogy abban a pillanatban ahogy megvettem, már hátrányból indulok - vicc
    míg megveszem a konkurenciát, amit Pistike is pont ugyanúgy megvett, és legrosszabb esetben az ő karaktere csinosabb lesz - puffneki, ha zavar, vásárolok

    magamból indultam ki, ha a játékosok nagy része ilyen, akkor -reméljük- bebukik ez a fizetési model hamar
  • Ulthane
    #77393
    Srácok, ha ez annyira fáj nektek, keressetek másik hobbit, de tényleg. Van annyi sok jó dolog a világon...

    Leírom ismét: ha majd a BFII-ből launchkor induláskor világszinten eladnak huszonöt darabot, az EA azonnal változtat a modellen. De amíg első nap el fog menni 8-10 millió, addig nincs okuk bármin is változtatni.

    Tudod, ahogy Dr. Bubó is mondta: ha valakinek fáj, és csak nyavalyog, annak nem fáj még eléggé.
  • lwb
    #77392
    A játék ugyanaz, szóval ez.
  • j0nNyKa
    #77391
    hát akkor bizony készítsétek a pénztárcákat :)
    vajon ez lesz (van?!) PCn is?
  • lwb
    #77390
    Ja, és persze az új NBA is. Az talán a legdurvább példa.
  • lwb
    #77389
    Nem hiszem, hogy ez véletlen lenne. Egyidőben lépi ezt meg az új Forza, az ME: Shadow of War (egy szingli játék!) és az EA a SW Battlefront 2-vel. Ha ezek nem beszéltek össze, akkor senki sem. Én azt gondolom, hogy ez az új teljes árú játék - loot box hibrid rendszer, ez lesz az új mikrotranzakció vagy "lópáncél dlc", amin anno még az Oblivion és a Dead Space 3 idején felháborodtunk. Akkor sem eléggé, és ezért mára teljesen sztenderd lett ez a gyakorlat. Itt is elmarad majd a felháborodás. Totti és Ulthane hangja lesz az erősebb és jövőre már az új CoD is ezzel jön meg a többi játék is.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2017.10.11. 13:39:18
  • j0nNyKa
    #77388
    hm ja megnézve a redditet (sorry ott nincsenek személyeskedő trollok, könnyebb infót találni), szóval tényleg gáznak tűnik a helyzet
    amit nem értek, hogy egy csomó nagy névnél bevált már másmilyen pay model, mindenki tudja hogy az adott cég is szarrá keresi magát, a játékosok sem érzik magukat átbaszva, és úgy egyáltalán működik az egész (a LoL-t tudom kiemelni mert én azzal töltök sok időt, de vágom a DOTA rendszerét is, vagy pl. a CS:GO-t, meg egy csomó mást)

    erre ha jól értem, jönnek ezek a birkák, és telibe felrúgnak mindent, kvázi rétegjátékot kiadva a kezük közül (réteg = akinek van pénze, sok)
    jól értem?

    amúgy a témáról egy egész faszás videó:

    Utoljára szerkesztette: j0nNyKa, 2017.10.11. 13:36:47
  • lwb
    #77387
    Az EA nem szokott a bétáin változtatni, szóval lényegében kizárt.
  • j0nNyKa
    #77386
    hinnye az gáz
    esetleg ez.. változhat játékos visszajelzések alapján?
  • lwb
    #77385
    Teljes lista nincs, de a bétából elég jól látszik. Ebből tudod fejleszteni a fegyvereket, új fegyvereket venni, új képességeket venni a karakternek, a hősöknek. Elég jelentős különbség pl. Boba Fett egyik képessége (death from above) 1. szinten 50% damage reductiont ad, 4. szinten 100%-ot. A teljes karakterfejlődés és crafting loot boxra van kihegyezve. Ha valaki beletol 1-2000 dollárt, az képes day 1 kimaxolni az egészet és letarolni a teljes mezőnyt.
  • lwb
    #77384
    Nem érted a problémát. Nem a loot box-okkal van alapból probléma, hanem azzal, hogy egy teljesárú játékhoz még úgy adnak el loot boxokat, hogy az a játékot befolyásolja. Ilyen eddig csak ingyenes, freemium játékokban volt. Ha a Hearthstone-ban kibontok egy booster packet, ami lényegében egy loot box, az oké, mert az ingyen van, ha nem akarok, nem veszek semmit, nem is bukok semmit. Ha meg akarok, költök pénzt és legend leszek a pirate warrior vagy jade druid dekkemmel pár hét alatt. Ez egy tipikus freemium játék, tele ilyennel az összes mobil store pl. Nagyon nem jó irány, ha teljesárú játékokat ezzel a modellel keverünk. Eddig az volt a kifogás az ilyen pénznyelőkre, hogy de az alapjáték ingyenes. Most mi a kifogás?
  • j0nNyKa
    #77383
    tudjuk amúgy hivatalos forrásból pontosan, hogy az SWBF2-ben mi az amit pénzért lehet venni? van valami lista?
  • lwb
    #77382
    1. az autópálya az nem autóverseny. Ott nem az győz, aki hamarabb ér célba. Ellentétben a kompetitív multiplayer játékkal, mint az SWBF2. Egyébként az audi a5 és a corsa női autó és egyik sem az autpálya császára, ha már.
    2. igen, gazdagnak lenni zsír. Csak tudod van egy határ. Eddig a multi játékoknál nem volt szokás a pay-to-win, vagy legalábbis a teljesárú, nem freemium játékoknál nem volt szokás. A CCG-k és egyéb freemium játékok más tészta, de az az idei, új trend, hogy fizetsz az alapjátékért és aztán még fizetsz, hogy élvezni is tudd, ez teljesen új dolog. A fogyasztó meg csak annyit tehet, hogy felháborodik. Ha ebbe belenyugszol, mi lesz a következő lépés? Percenként levonnak mondjuk 5 dollárt a hitelkártyádról az új COD kampány alatt? Vagy 10 dollár/állásmentés a legújabb AC-ben? Ha a fogyasztó hagyja, a kiadók az utolsó bőrt is lenyúzzák róla.
    3. az SWBF2 lényegében a multiról szól. A kampány kedves dolog, tart is majd vagy 4-5 óráig gondolom, de mindenki a multi miatt veszi. Eddig sem CoDban sem máshol nem az volt a trend, hogy pénzért vehettél fejlődést. Pénzért vehettél egy rakás kozmetikai dolgot, pl. CS-ben is, de pénzért nem válthattad ki a gyakorlást és a skillt. Ez változik most meg éppen. És igenis befolyásolja a játék élvezeti értékét, ha folyton veszítesz szemben azzal, ha néha azért nyersz is. Mert erről szól a játék: nyersz vagy veszítest. Nincs más tartalom benne. Nem igaz, ha valaki azt állítja, hogy mindegy, hogy nyer vagy veszít, fenét mindegy. Egy idő után kurvára eleged lesz, ha sokat veszítesz és inkább kilépsz és játszol mással, így működnek az emberek.