121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • lwb
    #77381
    Overwatch loot boxokban csak kozmetikai dolgok, skinek stb. vannak, nincs gameplay módosító (ellentétben pl. a SWBF2-vel, amiről beszéltünk eddig)
    A BF1-ben sem, de a BF1 azért is rossz példa, mert az nem egy multi only játék, kapsz egy egész türhető SP kampányt is a pénzedért.
    CS ingyenes.
  • yesname #77380
    Tényleg vak vagy és semmit sem értesz az egészből, pedig olyan szépen leírtam mi is a probléma. :D
  • Totti5
    #77379
    Overwatch, Battlefield 1, Counter Strike meg a többi.
  • darkSectorxxx #77378
    A baj nem a ftp koncepcióval van, hanem azzal hogy kevés minőségi cucc van köztük.
  • darkSectorxxx #77377
    Én nem értem a problémát a ftp játékoknál.
    Mi a probléma ott?

    Hiszen a lehető legjobb dolog. Minden ingyenes szinte, amit el lehet érni fontos dolgokat.

    Mi a baj?
    Mások gyorsabban fejlődnek?
    Ennyi erővel ha minnél később kezdesz játszani, vagy nem játszol annyit naponta, megint ugyanott vagy.
    Erre sokszor van lehetőség hogy közel azonos szintűekkel tudj játszani.

    Vásárolhat előre amit amúgy fel kéne oldani?
    És akkor mi van? Ha amúgy van rá esély lehetőség elérni ngyen akkor no problem. Nem fizetsz, jatsz többet.
    Ha meg skin meg hasonlók, a gameplay-t nem befolyásoló cuccok vannak pénzért, kit érdekel.

    Én annyira nem látok ebben gondot.
    Sőtt ingyen demo.
    Meglesheted a játékot eldöntve, hogy mennyit ér neked.

    Nem az van hogy fizess 60 euro-t, azt itt a fix játék bazdmeg. :D
    Oda is jönnek fizetős cuccok, akkor minek fitessek 2x ugyanazért?
  • Tikal #77376
    Máris jobban érzem magam tőle.

    Viszont ha nem lenne ez a rendszer akkor mindketten gyorsabban fejlődnénk alapból, mert akkor nem lenne a mesterséges lassítás...mint GTA Online-ban, eleinte csak néhány százezer játékpénzbe kerültek a plusz autók, járművek, most már alap hogy több milliót kérnek el, hogy költsed a valós dollárjaidat.. a Rockstar is elbuzult, és sajnos RDR2-ben is ezt várhatjuk...talán még rosszabbat.
  • Ulthane
    #77375
    Nem te fejlődsz lassabban, te normál tempóban fejlődsz. A többiek fejlődnek gyorsabban.
  • Tikal #77374
    Akkor azt tanácsolnám nekik, hogy fejlesszenek egy jó játékot, vannak kiadók és fejlesztők akiknek ez sikerül...

    Akkor adják ingyen a játékot! Azt hiszem nem érted még mindig mi a gond ezzel. Pénzt kérnek egy freetoplay alapokra épülő játékért


    Amúgy a szövegdobozban lehetne azt a PS4 logót lentebb rakni a sarokba? :D
  • Tikal #77373
    Engem se érdekel az aranycipő, meg a piros puska, de az már igen, hogy ha nem akarok fizetni akkor lassaban tudok csak fejlődni a játékban, és pont azért mert nem egy nolifer vagyok, ezért kurvára nem akarok több száz órát elbaszni valamire, és fizetni meg nem fogok érte, mert már megvettem a terméket 60euróért. Ha pénzért akarok fejlődni, akkor nekikezdek valamelyik freetoplay játéknak, van belőlük rengeteg. Jól néznénk ki ha a Super Marioban vásárolhatnék plusz platformokat hogy át tudjak ugrani egy szakadékot.. pff
  • Ulthane
    #77372
    Amúgy meg azt gondolom, hogy egy kiadó sem azért finanszíroz előre meg 50-100-200 millió dolláros projekteket, hogy sose kapja vissza a pénzét. Nyilván, pénzt akar keresni, s ahol lehetőséget lát rá, ott élni fog vele. Minden vállalkozás profitmaximalizálásra törekszik. Ha ezt fizetős lootboxokkal teszi, na bumm. Hülye, aki fizet ilyenért. De ha fizetnek, miért ne tenné meg?
  • Ulthane
    #77371
    Az ftp játékok sosem érdekeltek, pont azért, mert erre a modellre építenek. És én nem fizetek DLC-n kívül semmiért, azt is ritkán. Nekem nem ér annyit egy játék se, hogy egy csomó pénzt arra költsek, hogy jobban fejlődjek, piros cipőm legyen vagy arany színű fegyverem. De nem zavar, ha valaki ezt megteszi és fizet.

  • Tikal #77370
    Pontosan ezért nem vettem soha semmit f2p játékokban, és néhány óránál többet sose öltem beléjük.

    Amúgy milyen játékokról beszélsz? Lehet csak én nem figyeltem, vagy véletlenül elkerültem ezeket a játékokat, de most a GTAV-n küvl nem ugrik be más, igaz ott nem lootbox van, de fizetős haladás az van...

    Ha jól tudom a Battlefield1-ben is van lootbox, de nem fizetős, vagy igen?
  • Tikal #77369
    csak ő nem látja...
  • Ulthane
    #77368
    Felőlem arról beszéltek, amiről akartok...én is arról beszélek. Más a véleményem, és kész. Pont annyit ér, mint a tiéd vagy a másiké.
  • Tikal #77367
    Nem, nem egy lehetőség, akkor nem ha a játék e köré épül, már pedig ez történik. Akkor lenne lehetőség, ha DLC-ként letölthetném pénzért, de akkor is játékmenetet befolyásoló tényező lenne. Nem egy lehetőség, mert ha nem lenne benne, akkor úgy építenék fel a játékot hogy ne 100 órát kelljen grindelnem valamiért.

    És igen ez egy játék, nem az élet, de attól még engedd már meg nekünk hogy beszélgessünk róla, ha nem bírod akkor lapozz...

  • j0nNyKa
    #77366
    igen, a többiekében - te egyfeszt kurvamagas lóról osztod a fórumozó TÁRSAIDAT (guglizz rá a szóra), és ezt.. hát egy darabig elnézegetem
    egy darabig
  • Ulthane
    #77365
    Nem tudom, hogy mire gondolsz, de itt reggel óta a lootboxokról, a pénzért vett előnyökről, fizetős DLC-kről van szó, mint ahogy a hozzászólásokban olvashatod.
  • j0nNyKa
    #77364
    továbbra sem erről a témáról beszéltem - van valaki amúgy aki látja hogy miről beszéltem? lehet én vagyok érthetetlen
  • yesname #77363
    Nos ebben az egyben egyetértünk viszont ha nem látod mi is a probléma ezzel, akkor megpróbálom röviden elmondani. Két óriási baj van vele:

    1. Multiban a valós pénzért vásárolható játékbeli előny alapból kizárja vagy hátráltatja azokat, akik vagy nem tudnak vagy nem akarnak költeni ilyenre. Ez pedig nem is etikus, főleg ha a játék maga nem is ingyenes. Ezek a játékok töbnyire rövid úton bezárnak, buknak, játékos létszámuk gyorsan redukálódik.
    (Pl. az Audis autópályás hasonlatod messze van a valóságtól, mivel az nem sportversenyhelyzet. Egy audit versenypályán sportban saját kategóriájában fognak összeengedni, nem egy Suzuki ellen.)

    2. Single módban azért probléma, mert amíg ez nem volt addig készítettek egy normális tempóval rendelkező történetű játékot. A loot boxokkal viszont ezt a tempót szándékosan úgy csinálják meg, hogy minnél több játékosban ébresszék fel a vásárlás kényszerét, vágyát. A többi pedig (akik nem tudnak vagy nem akarnak költeni ilyenekre) ha végig akarja játszani, akkor például a normál történetileg is indokolt 20 óra helyett mondjuk 40 órát kell játszania. Ez a többlet ugye semmi más, mint farmolás a történet élvezhető előrehaladása nélkül.

    Magam is vásárlok kozmetikai dologkat és játékbeli előnyt nem nyújtó cuccokat rendszeresen, mert nem hiányzik sehonnan az az összeg.
    Azonban nem játszottam, nem játszok és nem is fogok játszani olyan játékkal, ahol játékbeli előnyt valós pénzért lehet vásárolni.
    A józan ésszel rendelkező nagy többséggel együtt magam is ellenzem a multiban való egyenlőtlen, anyagiakhoz köthető fejlődési feltételeket, mert az anyagiaknak nincs köze azon képességekhez, tulajdonságokhoz, amelyek szükségesek egy játékban való jó szerepléshez.
    De nem ellenzem a kozmetikai dolgok, XP növelő dolgok való pénzért vásárlását, ha az nem ad közvetlen játékbeli előnyt vagy játékbeli pénzért is értelmes áron megvehető. (Pl. Heroes of the Storm és MOBA vagy MMO játékok nagyrésze.)
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2017.10.11. 10:26:42
  • Totti5
    #77362
    Lootboxon nem most kell kiakadni. Évek óta ez megy nagyüzemben a yutuber, twiccser multiplayer játélkokban. Sikítozás, élő közvetítés láda bontogatás, vásárlás, adomány, vásárlás, pénzkeresés stb... ez ott kezdődött el. Azoknál akik most odavannak és sírnak, ők tették ezt olyan dologgá ami most bekerül itt ott single player tartalomba is. Szóval erősen kettős mérce van, talán nem kellett volna nézettséget, pénzt keresni ezekkel és akkor most nem nyomná a kiadó. Ez van, már el lett kúrva, Ők kurták el, a sztrímerek, a multiplayerezők.

    De ez is olyan dolog, hogy el kell menni mellette és egy petákot nem fizetni. Megtettünk a magunkét, majd elmúlik és lesz más évek múlva amin lehet pattogni.
  • Ulthane
    #77361
    Arról nem is beszélve, hogy ezt a piacot is, mint mindent, a kereslet-kínálat határozza meg. Majd ha a BFII-ből eladnak világszerte összesen huszonöt darabot, akkor majd az EA is egyből változtatna.

    De amíg 8-10-12 milliót tolnak el belőle, addig nem is fáj az annyira a játékosoknak.
  • Ulthane
    #77360
    Lárifári.

    Az emberek nagy többsége 20 forintért az anyját is *szná, és egyből rinyál, ha valamiért fizetni kell. Azt hiszik, hogy a 60 dollárért MINDEN jár. Izgalmas, minimum 100 órás játék, legalább 2-3,10 órás sztori DLC. imgyem fegyverek, pályák, MINDEN!

    Ez csupán egy lehetőség, ha valaki dobozol, dobozoljon, aki meg nem akar, az játsszon úgy a teljes értékű 60 dolláros játékkal. Ennyi.
  • j0nNyKa
    #77359
    olvasd össze a hszeinket és keress összefüggést a tiédben, én nem találtam
    ha gondolod ess neki mégegyszer
  • Ulthane
    #77358
    Komolyan veszi, LOL.

    Lehet hőbörögni meg anyázni, Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen. Vagy ha jobban tetszik, nincs ingyen ebéd.

    // mindjárt feljelentem magam a moderátor topikban, hogy eretnek Ulthane mást mer gondolni, mint a topikolók 75%-a. Szerintem ez minimum egy azonnali permaban.
    Utoljára szerkesztette: Ulthane, 2017.10.11. 08:53:12
  • j0nNyKa
    #77357
    elnézést kérek tőled mindenki nevében aki komolyan veszi a gaminget
    egyúttal köszönöm hogy szembesítettél minket hogy nincs életünk, és hogy korlátozott agyi kapacitásokkal rendelkezünk
    magunktól sosem világosodtunk volna meg
    hála!
  • Ulthane
    #77356
    Kövezzetek meg, de én ezt nem látom olyan nagy tragédiának. A lootbox egy LEHETŐSÉG, nem kényszerít semmi arra, hogy megvedd. A te döntésed, hogy élsz vele, vagy nem. Az autópályán sem anyázol azért, mert az Opel Corsadat lehagyja egy A5-ös Audi. Jobb kocsija van, gyorsabban megy.

    Akkor sem anyázol, ha nyaraláskor neked csak az erdőre néz a szobád, ha meg felárat fizetsz, akkor nézhet akár a tengerre is. Az egész élet erről szól, a szebb, jobb, kényelmesebb, gyorsabb stb. dolognak ára van.

    Ha valaki nem akar 100 órát grindelni, de hajlandó fizetni, az miért baj? I

    Tovább megyek, miért baj az, ha valaki aki fel van turbózva, majd megöl a játékban. Megöl, na és? Majd újraéledsz. Nem verseny ez, aki ezt komolyan veszi, az egy idióta nolifer, pont leszarom, hogy hányszor ölnek meg majd a BFII-ben, és azt is, hogy alapból ügyesebb volt az illető, vagy csak a pénzén szerzett lootbox miatt...

    Gyerekek, ez játék, nem az életetekről van szó! Ébresztő!
  • darkSectorxxx #77355
    PS4 Wireless Controller 9000 FT !!!


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.10.11. 02:09:47
  • darkSectorxxx #77354
  • Tikal #77353
    Nem is fogom megvenni. Majd megveszem használtan valakitől, aztán tovább passzolom ha letoltam a kampányt...
  • Tikal #77352
    Nem DLC-kről van szó. Egészen másról.
  • Tikal #77351
    Akkor tessék:

    PCWorld

    Forbes

    Mashable

    és sorolhatnám..

    ja de legyen egy másik youtuber-től is vélemény



    de persze mindenki csak kattintásra megy meg a nézettségre..

    igazad van, a téma nem te vagy, a téma az amihez hozzászóltál úgy hogy semmit nem tudsz és nem is érdekel... de köszönjük.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2017.10.10. 23:51:57
  • darkSectorxxx #77349
    Shadow of War - PS4 - part 1 - NO HUD - NEMESIS DIFFICULTY
  • darkSectorxxx #77348
    Monoton of War - part 2
  • darkSectorxxx #77347
    Ebben igazad van, 50%-ban a kamera előtti müsorok túl vannak játszva, direkt, ha nem nézettségre menne nomrál helyzetbe nem lenne ilyen.
    Valahol félúton van az igazság.

    Egyelőre a gamer világ opcionális, nem kötelező megvenni és játszani.
  • lwb
    #77346
    Ennél rosszabb a helyzet. Ha ma lenyelik az emberek, mert maga a játék, ami alatta van az technikailag jó, akkor holnap, jövőre már ez lesz a norma. Minden játék így fog kinézni. Ez a loot boxos / grindolós business model, az egy az egyben az ingyenes "freemium" mobiljátékokból lett átvéve. Ahol az alapjáték ingyen van és játék közben kell "választani", hogy vagy szopsz órákig a monoton szar játékkal, vagy kicsöngetsz némi lóvét és előbbre tudsz lépni. Ott elfogadjuk, mert maga az alapjáték ingyen van, ki lehet próbálni, ha valakinek nem jön be, max kiszáll. De itt eleve lenyúlnak 60 dollárral vagy többel és aztán még azt is elvárják, hogy játék közben is költs még pénzt. És egy multi only játéknál ez igenis számít, mert aki kicsenget +2-3-400 dollárt a játékra (100e forint!), az simán tolhatja kimaxolt képességekkel ugyanazokat a herokat pl és szarrá fog verni 10-ből 10-szer.
    Pay to win.
  • Totti5
    #77345
    Nem tudom mennyi DLCt vagy bármi mást vettél, de én tudom magamról hogy nagyon minimal mennyiséget, ezeket eleve nem támogattam sosem és nem is érdekelnek. Nekem nem hiányoztnak, nem remegek a GOTY kiadásért és nem veszek mindenhez SPt ( egy van a Forza, de azok autók... ha van benne 700 lehetne 7000 is... teljesen mindegy, mert csak az időn és emberen múlik hogy mennyit modelleznek le és mikorra )
  • Kandurex
    #77344
    Ezek a dolgok nem jók, tudnia kell a kiadóknak, fejlesztőknek, hogy nem akarjuk! Ha elmegyünk mellette, mint Te, akkor az egy nagyon - nagyon rossz irány lesz. Ki kell mondani, bele kell taposni az arcukba, hogy NEM kell semmilyen plusz költség az árcédulán kívül, ami elég vaskos így is....
  • Totti5
    #77343
    Zavar, hogy mindenhova ez van linkelve mint véres kard. Zavar, ez van. Kibeszéltem magamból a dolgot...

    Nem tudsz te semmit rólam és ha lehet ne is erőltesd ezt, légyszíves. Nem ez volt a téma.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.10.10. 18:36:17
  • Tikal #77342
    Nem érdekel a játék sem, meg a youtuberek sem mégis azt mondod, hogy hülyeséget beszél, meg túltolja meg csak a nézettségért :D Inkább meg se szólaltál volna, úgy is tudja mindenki, hogy neked mindig minden úgy jó ahogy eléd rakják.
  • Totti5
    #77341
    Ez is egy vélemény, nem tudok vele vitázni, biztos van.