850
Cities in Motion 2
  • Zero 7th
    #650
    Tudod, ezzel igazából tompítottam az élét a dolognak, mert látatlanban ekkorát tévedni még mindig kisebb gond, mint megnézni, és így félreértékelni a helyzetet. Elnézést, hogy a neked kedvező feltételezést választottam a kettő lehetőség közül, a jövőben nem fog előfordulni.

    Az én városom kb 20 óra játék és 30 óra éjszakai pénzgyűjtő futtatás után tart ott, ahol, és csak így van egyáltalán pénz ilyesmire, úgy vélem a "kipróbálás" nálad vagy végtelen pénzzel történt, vagy nagyon kis területen. Abban biztos vagyok, hogy mélységében nem ismered a problémáit, buktatóit a dolognak, mert ez egyértelműen lejön a mondandódból.

    Továbbá mindez nem változtat azon a tényen, hogy egyáltalán nem "túl egyszerű" (amit egyébként te is pöcsölésnek nevezel, ez önmagában kiveszi a _túl_ egyszerű kategóriából), és egyáltalán nem hoz gyors pénzt, inkább csak visz, és sokat. Arról meg még nem is beszéltünk, hogy "nulla gondolkodást igényel". Ja, ész nélkül is lehet csinálni, csak akkor olyan is lesz.

    Egyébként meg ha ezzel kezded, hogy nincs kedved ahhoz a pöcsöléshez, ami az új városrész építése, akkor azt gond nélkül elfogadom. Engem is le tud fárasztani. De nem ezt mondtad, meg akartad magyarázni, és hülyeséggel.

    Ezen a besértődött "mert te mindent jobban tudsz" dolgon meg jókat tudok röhögni, majd ha nem lesz igazam, akkor talán el is gondolkodok rajta. Addig meg sajnos ez van, jobban tudom. El lehet kezdeni hozzászokni...

    Az meg, hogy ki mennyire szeret vagy nem, tökéletesen hidegen hagy. Nem a ti szórakozásotokra járok ide, hanem a magaméra. Ami egyébként megvan, köszi a kérdést.
  • Z33noo
    #649
    A már meglévő utakat nem lehet módosítani, upgradelni de saját utakat építhetsz és azokat utána tudod bármikor változtatni.
    Pl ha építesz egy fordulót, ami csatlakozik egy a város tulajdonában levő úthoz és létrehoz egy kereszteződést és "X" okból elbontod a saját útjaidat a kereszteződés már ottmarad, mert azt nem engedi azzal az indokkal, hogy nincs a tulajdonodban
  • precise
    #648
    Bírom, hogy te mindent gondolsz másokról, majd a sejtésed alapján lightos offenzív hangnemben adod elő magad. Ne tedd mert sokan fognak nemszeretni (jó tanács volt).

    "Gondolom nem próbáltad még sosem ezt meg azt"

    Ez kb ma délelőt 2x volt, tehát gondolsz emberekről valamit, majd az alapján röhejesnek nevezed azt amit írnak. Javaslom, tények alapján személyeskedj, de egy fórumon meg még jobb ha semmilyen formában nem teszed.

    Építettem már városrészt, csináltam autópályát meg minden szart amit a játékban lehet, tesztelés szinten. Mivel alapvetően szimulátoros beállítottságú vagyok, ezért nem szeretek olyat csinálni amit a valóságban sem tehetnék.

    De, elhiszem, hogy jobban tudod mint én, és nem csak ezt a cim2 mókát, hanem a világról mindent, sőt látatlanban is tudod ki mit csinált, vagy legalábbis gondolod.

    (elnézést ha engem nem az köt le, hogy egy utat addig húzkodom az egérrel amíg pirosról normál szintre nem vált, nekem ez nem kihívás hanem felesleges pöcsölés)
  • Szthomas
    #647
    Új városrészek kreálása szerintem jó szórakozás. Régebben már hoztam pár képet hogy milyen hangulatos új városrészeket lehet létrehozni. Az úthálózat kialakítása tényleg nem annyira egyszerű, mint ahogy elsőre tűnik. Ha jól működő rendszert akarsz létrehozni van hogy bele kell nyúlni jó párszor, mire végül kialakul valami elfogadható (nem csak formai, hanem funkcionális szempontból is). Megéri? Nem valószínű. Kellemes leköt a vonalak felügyelete mellett? Igen...
  • Szthomas
    #646
    Ez amúgy azt jelenti, hogy egyáltalán nem építhetsz utakat multiban, vagy csak hogy a már létezőket nem piszkálhatod? Engem az annyira nem zavar ha nem tudok belenyúlni a meglévő hálózatba, de saját buszfordulók nélkül elég nehezen tudnám elképzelni a játékot.
  • Zero 7th
    #645
    Igen, meglehetősen.

    Először is nem igazán értem, mi a különbség a meglévő rész és az újonnan lerakott közt, amikor már le van rakva. Városrész ez is, az is, be kell közlekedni. Nincs eltérés ebből a szempontból.

    Másrészt kurvára nem egyszerű a dolog, főleg nem autópályát húzni a dimbes-dombos részeken. Gondolom még nem próbáltad sose, azért gondolod, hogy egyszerű. Két utcát meghosszabbítani egy-egy tömbbel enyhén szólva nem ugyanaz, mint megteremteni egy teljesen új városrészt. Főleg olyanra, hogy az aztán növekedjen is, ne maradjon örökre kertváros.

    Harmadrészt az végképp vicces, hogy szerinted ez a bevétel megtolására van. Kb egymilliót költöttem el az új városrészre, és nagyon messze vagyok attól, hogy nullán legyek. Nem tudom, mikorra fogja behozni az árát. Ha számítana a pénz, eszembe nem jutna várost bővíteni, a létező legrosszabb megoldás rá. (Na meg mondjuk az sem segít, hogy az über gazdasági növekedésből izom recesszióba csapott át az építkezés alatt a világ helyzete, úgyhogy a kezdeti 900e bevételem 600e-re csökkent a végére.)
    Nyilván egyébként a végén a fullra belakott térkép összességében több pénzt fog termelni, mint a kb félig kiparcellázott kezdőállapot, de van is közte két-háromszoros szorzó a befektetendő munka mennyiségében...
  • precise
    #644
    nyilván eleinte használtam, de aztán rájöttem arra amit írtam. Így is röhejes? Szerintem egy közlekedés szervező játék lényege az, hogy adott városban szervezzük meg a lehető leghatékonyabb/gazdaságosabb tömegközlekedési rendszert, és nem az, hogy ha több zsetonra van szükségünk akkor építőnk még városrészeket, ahova járatunk villamost amiből jön jó sok zseton.

    De ismétlem, kinek mi jön be.
  • Zero 7th
    #643
    (Amit nem te mondtál, tudom. Rosszul jött ez ki, bocs.)
  • Zero 7th
    #642
    Aha, szerintem ha nem használod, ne akard megmondani, mennyi gondolkodást igényel. Kb annyira röhej ez a kijelentésed most, mint korábban a "a metróépítés csak egyenes vonalak húzkodása a föld alá"...
  • precise
    #641
    Hát kinek mi, jön be, nem vagyunk egyformák. Szerintem túl egyszerű ez a város bővítás, lehúzok egy utat, rá egy vonalat, szóval szerintem a játékhoz semmit nem ad, nulla gondolkodást igényel ezért nem is használom.
  • Zero 7th
    #640
    Onnantól kezdve, hogy már a múltkor megállapítottuk, hogy a játéknak pont nulla köze van a valósághoz, nem értem, hogy ez hol szempont.

    Én egyébként egy Simcity lightnak tekintem ezt a játékot, ahol a zónázást nem én mondom meg, de befolyásolni tudom. (Na meg nem kell foglalkozni a közművekkel, csak a közlekedéssel) Apró probléma, hogy ipari telkeket nem lehet csinálni, csak lakó és kereskedelmi zónák épülnek újonnan.
    Meg iskola. Bődületesen rengeteg iskola... Ha kiparcellázok egy részt, akkor azt első körben telefossa a játék iskolákkal. Aztán később, ahogy sűrűsödik, néhány lecserélődik használható épületre, de még így is sok. Néha kicsit meg is ritkítom buldózerrel. Mondjuk ebből a szempontból eléggé el van baszva Central City a játék elején, kb 80%-os diák "munkanélküliség"-ről indul. Nem csoda, hogy az új részeken főleg iskola épül, gyakorlatilag a már készen meglévő részen amit a játék ad, alig-alig van belőle.

    Szal Central City nálam már kb 50%-kal nagyobb, mint a játék elején volt. A nyugati parton egy nagy területet laktam be, meg a délnyugati kis belógó földnyelvet. Plusz a déli városrészhez is épültek új negyedek, összesen öt vagy hat új felhőkarcoló épült fel azon a területen. (Ilyenkor röhögök nagyokat azon a kollegán, aki nemrég meg akarta magyarázni, hogy a központ ott van, ahol a felhőkarcolók. Nem gyengén ül fordítva a lovon...)
  • precise
    #639
    Hát nem tudom, fura lenne ha a bkk döntené el hol épüljenek új lakótelepek.
  • Zero 7th
    #638
    Na hát én úgy meghülyülnék az unalomtól...
  • precise
    #637
    én alapban offon hagyom a város növekedést.
  • Zero 7th
    #636
    Nem nagyon értem, minek van ennyiféle és olyan sok nagy út a játékban. Central Cityben csúcsidőben a két várost összekötő autópályát kivéve gyakorlatilag forgalom sincs, nemhogy dugó...

    Láttam egy érdekes dolgot is. Megláttam egy szirénázó rendőrautót, ráállítottam a követést kamerával, meg a kis bal alsó ablakkal is. Egy értelmiségi nő saját autója volt. Átveretett vele a városon, buszsávokban haladt, de a piroson nem ment át. Nagyon érdekelt, hová siet ennyire. Végigkövettem, kiderült, hogy kosármeccsre. WTF? Az aztán tényleg sürgős annyira, hogy megkülönböztető jelzéssel menjen... Aztán mikor elvégezte a dolgát, szintén a rendőrautójával indult haza, de már nem szirénázva, és nem buszsávban.
    Néha elég érdekes dolgokat csinál a játék...

    Aztán történt olyan is, hogy egy meglévő városrész mellé behúztam még némi utat, hogy az eredetileg peremen futó úton vezetett villamosnak legyen utazóközönsége. Egy brutálisan sűrűn lakott külvárosi rész volt ez, Central City délkeleti sarka. Megszámoltam egy játék eleji mentésen, 15db legnagyobb, kereszt alaprajzú, 25 lakásos ház volt azon a környéken.
    Eltelt kb egy év a játékban, most néztem meg újra a környéket. A régi lakótelepből gyakorlatilag semmi nem maradt, kertvárossá fejlődött vissza. Közben meg kb tíz saroknyira onnan, a villamos vonalán kicsit feljebb épült három új felhőkarcoló, meg egy rakás nagy irodaház.
    Nem teljesen értem, mi alapján változik a város...
  • Z33noo
    #635
    Azért az hozzá tartozik, hogy 2 idegesítő apróság miatt mégiscsak jobb a single:
    - Nem látszanak, nem kapcsolhatók a másik játékos járművei, megállói felett az infó buborékok.
    - Nem építhetők,upgadelhetők a City vagy a másik játékos tulajdonában lévő (általa épített) utak. Értsd: én szívfájdalom nélkül cserélek egyirányú utat oda-visszára vagy rakok le buszsávos utat oda ahol nem az van singleben, ez multiban nem lehetséges
  • Tuvok #634
    2-en .
    Tökéletesen fut, semmi baja, csak senkinek ne menjen el a netje :)
  • bPatrik0521
    #633
    ti 2-en vagy többen nyomjátok multiban? mert nekünk törten 2en még faja, de 3-an már pár óra után állandóan hibát írt..
  • Tuvok #632
    Cdgalaxisban 3490-ért meg lehet venni, ennyit szerintem abszolút megér, én úgy vettem meg, hogy kipróbáltam a törtet és katasztrofálisak tituláltam :D De rábeszélésre adtam neki egy újabb esélyt, és tetszik ..
    A patch-ek kellenek hozzá, és multiban játszok főleg, így nagyon érte az árát .
  • Mustangwings
    #631
    nem vagyok hülye a tört játékokhoz ami a crack mappában van azt meg bemásoltam a játék mappájába...igaz "nem eredeti" sajnos nem vagyok olyan helyzetbe h megengedjem magamnak az eredetik megvásárlását na de ezt hanyagoljuk...közben elküldtek egy másik cracket amivel működik úgyhogy én offolom is magam innen azért köszönöm a válaszokat
  • Tuvok #630
    Úgy néz ki egy teljes kigyomlálás és újratelepítés megoldotta a problémákat, a végére teljesen összeomlott a játék és a Steam is hibát írt .
    Multival próbálkoztunk, kisebb hiányosságok mellett elég bosszantó viszont, hogy nincs semmilyen auto-mentés, ha valakinek elmegy a netje, hiába menti el a játékot a másik, nem elég hozzá, mindenkinél meg kell legyen . A mentést átküldve se működik rendesen, valamilyen formában egynek látja a két játékos cégét és borul az egész, lehet újrakezdeni .
    Gyakori quick save javasolt ..
    Lehet a hivatalos fórumba teszek egy javaslatot, hogy legyen auto-mentés, és hogy ha kiesik valaki a játékból, legyen felfüggesztve a játék határozatlan időre, vagy legyen elég egy mentés is .
    Nem tudom ki mit tapasztalt ilyen téren, esetleg valami megoldás van-e .
  • bPatrik0521
    #629
    sokaknak írja ezt tört játéknál. de megoldást nemtom sajna.
  • Zero 7th
    #628
    Ha meg eredeti, akkor meg a Steamen be kell regisztrálni a játékot.
  • Zero 7th
    #627
    Mondjuk a krekket sem ártana bemásolni a helyére...

    (De ilyenkor szokták azt mondani, hogy ha hülye vagy a tört játékhoz, akkor vedd meg!)
  • precise
    #626
    gondolom warez, ahhoz meg nem tudok hozzászólni
  • Mustangwings
    #625
    sziasztok...egy kis problémával fordulok hozzátok feltettem a játékot de az elején kiírja h "Steam initialization failed!Make sure steam client is running" ...nah bánatomra leszedtema steamet mert olvastam h csaka fájlok kellenek a játéknak vagy vmi hasonló...feltelepítettem a probléma még ugyanaz....nagyobb bánatomra beregisztráltam steamre és bejelentkeztem meg minden és miközben futott a steam elindítottama játékot de MÉG MINDIG steam initialization failed.... hát hogy a rákba kell csinálni h menjen is a játék? előre is köszönöm a válaszokat :)))
  • Z33noo
    #624
    Nekem nincs fent (és nem is lesz) [Bocsi :D] magyarositás, de mint emlitettem, nekem is igy néz ki ablakban, tehát nem a magyarositás (vagy nem csak az) a vétkes.
  • Szthomas
    #623
    Az 1.2.2-es javításból kivett infók (hivatalos német oldal fórumából, google fordítóval). Akit érdekel böngészgesse...
  • Szthomas
    #622
    Buses (or trolley buses?)
    - Pavlov Arriva (If you have a line, let the customers satisfy themselves particularly difficult Pavlov The Arriva is small, smart and very comfortable He lets the passengers flock here in droves?.!)
    - Comet Sun (Sun Comet -. Actually around average, the Sun is not a Scandals, but a "round" vehicle with decent capacity and decent pace suitability on virtually every track.!)
    - Maurice Automaton (If your maintenance capabilities are constantly busy, Maurice Automaton is the vehicle of choice Its robust structure and low maintenance requirements qualify him well for the rain downtown traffic with short intervals trip..)
    - Arnauld 202 (Need more capacity, the Arnauld 202 provides amazing amount of space it is very slow, but nevertheless useful, thanks to the enormous capacity on routes with high passenger volumes!).
    - Star Berger ProTerra (in a star-Berger ProTerra Although not fit very many passengers, but its energy consumption is unbeatably low, this small but powerful vehicle among the green investment the first choice!).

    Trams:
    - Scanditram Master (If you're looking for an environmentally friendly tram, you have found it with the master Scanditram The unusual futuristic exterior of your customers interested in an instant, and the tram will take care of envy ... Finally it is not called "Master"..)
    - Louis Qatar (Low power consumption and high attractiveness are the advantages of Louis Qatar It is small, sleek and pretty.!)
    - SC Livingstone (Livingstone, the SC is the method of choice if passengers are to have it as comfortable as possible, but not at the expense of the environment.)
    - Scanditram Universe (If you want speed, then look no further Scanditram The Universe is extremely streamlined and virtually maintenance free!).
    - Bergstrom Lyon (The Lyon Bergstrom is slow but can take many passengers and their energy consumption is low This chic tram will immediately talk of the town.!)

    Furthermore, there is now, or in an upcoming DLC sights that you can unlock:

    - Petronas Towers (Enter your citizens with these great seeing worthiness of a new leisure destination The Petronas towers make your city look like new again two huge towers, slender, shiny and beautiful, this is connected with a bridge - a fantastic addition!. for each city. sights are a sign of wealth and your city as destinations very popular, so lines are sights almost always profitable.)
  • precise
    #621
    biztos, hogy mod pálya lesz, még én sem tudom melyik.
  • bata78
    #620
    Hello GKL!
    Azt azért csinálja,mert a magyarosításnál valami el lett rontva,és ezért így írja ki a szövegeket!
    Ezt onnan tudom,hogy én is magyarosítom!
    A tuti magyarosítás linkem:http://data.hu/get/6450558/strings_hu.xml ez biztos jó lesz neked!

  • Szthomas
    #619
    A játékon rengeteget dob majd ha nagyobb lesz a járműválaszték, bár már így is nagyon élvezetes. Buszoknál szívesen látnék valami 30-ast, de nem emeletest. Én inkább egy három részest járatnék, mint egy emeletes rövidet. Nem az én ízlésem. A villamosok terén talán már nem kellene annyi újdonság, ott a legjobb a választék.
  • Szthomas
    #618
    Nagyon tetszenek a store-ban vehető járművek. Igaz én csak a villamost és trolit vettem meg, de csak azért, mert 5 új busz és 5 új villamos fog érkezni a közeljövőben, ezért a többi pénzt inkább azok valamelyikére tartogatom. Én nekem amúgy is a csuklós a gyengém, szóval szimpla buszt nagyon ritkán használok. Jó nézni ezeket a Solaris hasonmásokat az utakon, a villamos is király, bár ha lehet kerülni kell a nagyon szűk fordulókat, mert ott elég kiábrándítóan néz ki :D
  • Ben92
    #617
    Sehol, ezek fizetős tartalmak amit a játékon belül a Store-ban lehet megvásárolni, ha Steamen van pénz feltöltve a számládra.
  • Levente55555
    #616
    Hello!!!
    az új jármuveket hol tudom letölteni?
  • bPatrik0521
    #615
    np ;)
  • GKL
    #614
    Köszi nagyon szépen!!!
  • bPatrik0521
    #613
    C:\Users\"sajátneved"\AppData\LocalLow\Colossal Order\ (Az AppData rejtett mappa alapból)

    start>futtatás>beírod hogy "regedit">enter>az új ablakban ctrl+f -et nyomsz, beírod hogy "colossal"> elindítod a keresést és ott lesz a Colossal Order, meg azon belül a CiM2

    De ha csak angol nyelvet akarsz akkor másold be a magyart és úgy állítsd vissza angolra.
  • GKL
    #612
    Ezeket hogy kell törölni, pontosan hol vannak? Kösz a segítséget!!!
  • bPatrik0521
    #611
    Mert se az AppData mappa tartalmát nem törli a játék, se a registry-t uninstallnál. Minden beállítás megmarad. Az is hogy ki volt választva beállításoknál a magyar nyelv és újratelepítés után is azzal akar indulni ha bemásoltad, ha nem.