850
Cities in Motion 2
  • TNH
    #770
    Csinálj egy vonalat, és ha a depóban van jármű, már megy is.
  • galaxypocket
    #769
    üdv! valaki tudna nekem segíteni hogy hogy lehet elinditani a járműveket ha kész a pálya
  • Austin Bailey
    #768
    nekem meg lefagy. A hivatalos honlapon azt írták, hogy ram probléma, de nem az, mert nekem kétszer annyi ramom van, mint ami kell neki. Igaziból ezzel a játélkkal szerintem már nem játszik senki, mert ugy szétpatchelték, hogy játszhatatlanná vált. Nekem például az utolsó patch után egyes vonalaim egyszerűen nem indultak el, és azóta sem derült ki, hogy miért.
  • ckg471
    #767
    Uraim!
    Most szereztem meg eredetiben a játékot, és fellépett egy olyan probléma, ami idáig nem jelentkezett (megjegyzem, a crackelt változat hibátlanul futott, a bugokat leszámítva ugye). Nevezetesen az, hogy 5-10 percenként leesik a tálcára a játék, alkalmanként pedig be is fagy, így nem tudom folytatni. Valakinek van/volt hasonló problémája? Van erre megoldás?
  • TNH
    #766
    Hát igen, de ha nem rég jött ki a motor frissítése. :)
  • Zero 7th
    #765
    Ja, csak azt nem ők fejlesztik. Nekik max beállítgatni kell az új verziót a játékuk alá.
  • TNH
    #764
    Azért egy motort nem kis munka fejleszteni...
  • Tuvok #763
    Nah, közel 2 hónap után érkezett egy tartalmas patch ! :)

    1.4.1 (Release 12 August 2013)

    Updated engine to Unity 4.2


  • Ben92
    #762
    Megjelent az uj troli es hajo DLC :)
  • Ben92
    #761
    Troli DLC 2 hét múlva.








  • bPatrik0521
    #760
    Elkelt...:D
  • BlueMaster
    #759
    Naná! Még jó, hogy kell!!!
  • bPatrik0521
    #758
    Üdv. Kell vkinek az első DLC? Van egy fölös kódom...ingyéé
  • TNH
    #757
    Igen, van Kölnben is villamos, ez afféle segítő megoldás...
  • Austin Bailey
    #756
    szerintem ez így nem igaz. Az összes felsorolt városban volt/van felszíni villamos. Én inkább úgy mondanám, hogy a villamos gyorsítására használják olyan városokban, ahol nagyvasút jellegű gyorsvasutat, és ebből fakadóan többszintes közlekedési rendszert kialakítani nincs értelme. Stuttgartban például a villamosvonalakat építették át "U-Bahnná".Illetve van egy olyan szempont is, mint ami 4-es metró kapcsán is elsöprő érvként működött minden értelemmel szemben, hogy "a metró feljlett" Ezek a városok a saját image-üket próbálják növelni azzal, hogy ha metrót nem is, de olyan rendszereket hoznak létre, amik néhol a metróra hasonlítanaki. Ugyanebből a megfontolásból épült Bécsben az UStraB
  • Z33noo
    #755
    Én a következőképpen szoktam használni a dolgot:
    Van 2 egymástól független, nem nagy városrész ami között lakatlan terület van, akkor a városban villamos sin megy, az összekötő szakaszon, (ha van akkor az út mellé) metró sínt építek és azon megy a villamos.
    Előnyei:
    Baromi jól néz ki
    A villamos gyorsabban megy a metrósínen
    -
    Nincs szükség megállóra a villamos számára a pusztában
  • TNH
    #754
    Ott jó a 'Stadtbahn', ahol kicsi a város egy saját metróhálózathoz, vagy nincs annyi pénze, de a városközpontban nem tudnak kialakítani felszínen villamosvonalat.
  • TNH
    #753
    Tudom, Az S-bahn azthiszem Schnellbahn (lényeg az, hogy gyorsvasút), a Stadtbahn pedig egy berlini vonal, mint a Ringbahn.
  • Austin Bailey
    #752
    a lényeg hogy ha már a villamos tud menni a metró sínjén (amúgy fordítva próbálta műr valaki?), akkor adhattak volna hozzá megállót is
  • Austin Bailey
    #751
    úgy érzem összekeversz fogalmakat. A Stadtbahn meg az S-Bahn nem ugyanaz. Berlin esetében a Stadtbahn egy vasútvonal, amin van S-Bahn meg Regionalbahn meg Fremdferkehr, de olyan Stadtbahn nincs, ahol villamos elszakad a közúttól mint a felsorolt városokban. Viszont én már értem, hogy mit nevezel Stadtbahnnak. (illetve nem csak te nevezed, hanem tényleg ez a neve, csak eddig erre nem figyeltem fel)
    Egyébként én hülyeségnek tartom bevezetni ezt az új típusú kategorizálást, mivel ezeknek a rendszereknek pont az a lényegük, hogy átlépjenek a kategóriákon. Nem kell őket új kategóriákká változtatni
  • TNH
    #750
    A tram-train meg vasútvonalon is halad, ami meg nincs CiM 2-ben...
  • TNH
    #749
    Meg a kölnit is. És mindig Stadtbahnnak írtam.:) Ja és Hannovert, meg Hágat se hagyjuk ki. A Berlini Stadtbahnt ismerem, nem személyesen igaz. :)
  • Austin Bailey
    #748
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amúgy a stuttgartit valóban stadtbahhnak hívják, most néztem meg
  • Austin Bailey
    #747
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mi az hogy "a Stadbahn"? "A Stadtbahn" Berlinben a belvárosi vasútvonal, ami Charlottenburgtól az Ostkreuzig tart. Ezenkívül Stadbhannak nevezik az Otto Wagner-féle vasútat Bécsben, ami ma már U-Bahn vonalakból áll, illetve egy része a normál vasút része lett (Wien Mitte-Prater szakasz). Ezen kívül van olyan, hogy S-Bahn, ami egy brand a Stadtot és a Schnellt egyszerre jelenti, és Németországba egy törvény írja elő a tartalmát, ami főleg a gyorsaságra vonatkozik. Ezen kívül viszont az S-Bahnok hihetetlenül eltérőek. A karlsruhe-i pl egy tram-train, a berlini és a hamburgi kvázi szigetüzemű nehézmetrós rendszer,de a legtöbbször motoronatok és mozdonyos ingavonatok vasúti sínen. (pl Drezda, Frankfurt, München) Ha esetleg a stuttgartira gondolsz, akkor csak mondom, hogy azon mindenhol U betű van, ott elméletileg a villamost metrósították. Az U-ból azt gondolnám, hogy U-bahnnak hívják.
  • TNH
    #746
    Nem. A Stadtbahnra gondtam.
  • Austin Bailey
    #745
    nem inkább a tram-trainre gondolsz?
  • TNH
    #744
    Ja. Jó lenne pedig a Stadtbahn rendszer...
  • Austin Bailey
    #743
    mit hogyan. A villamos tud menni a metró sínjén, ha összekötöd a kettőt. Építettem egy föld alatti hurkot, hogy elosszam a végállomásom terhelését, és azért nem működött, mert a metrómegállóban nem tud megállni a villamos villamosmegállót meg nem lehet építeni a metrósín mellé, de amúgy is béna lenne, mert akkor az alagút száján keresztül mennének be az emberek.
  • TNH
    #742
    Hogyan?
  • Austin Bailey
    #741
    akkor mire jó, hogy tud menni a metró sínjén?
  • TNH
    #740
    Nem.
  • Austin Bailey
    #739
    a villamos nem tud megállni a metrómegállóban?
  • Austin Bailey
    #738
    nekem van blogom és kurvajó, szóval nem értek egyet
  • Austin Bailey
    #737
    nem tudom hogy kaptál-e választ, mert csak most olvsom vissza a több oldal felgyűlt üzenetet, de ebben a felállásban nem szállnak át az emberek, mert csak az út menti járdán tudnak közlekedni. Legalább sétálóutcával össze kell kötni a kettőt.
  • TNH
    #736
    Page Downal.
  • bpo 381
    #735
    Sziasztok,nem tudná valaki megmondani,hogy lehet levinni a metrót a föld alá??
    előre is köszi
  • TNH
    #734
    Nekem jó volt az előző. Azóta soha nem áll le a játék.
  • Tuvok #733
    1.3.6 (Release 28 June 2013)

    Fixed bug: Locale support broken in OSX
    Improvement: In-game store for Mac
    Addition: News feed in the main menu

    Az előző patch óta ennyit sikerült összehozni, hát no comment ...
  • Ben92
    #732
    Oo pedig a troli csomagot vartam. :(
  • Szthomas
    #731
    Sziasztok. Nem tudom hogy figyeltétek-e, de a hivatalos oldalon bejelentették hogy az egész CO csapata nyaralni megy júliusban olyan szinten, hogy még a fórumot sem fogják nézni. Legközelebbi javítás és/vagy jármű csomag így majd csak augusztusban esedékes, legkorábban...