850
Cities in Motion 2
  • Szthomas
    #450
    Ilyet már én is tapasztaltam. Szerintem nincs rá logikus magyarázat. A játék valószínűleg még nem tudja értelmezni az ilyen helyzeteket. Gondolom későbbi javítás során kezdenek vele valamit.
  • halaszfi
    #449
    De visszatermeli az árát?
  • Mighty
    #448
    Megfigyeltem egy furcsaságot, amit az utasok követnek el :)

    Van két buszvonalam, amik egy depóból indulnak első két megálló közös, aztán szétválnak az útjaik, de a következő megállóik még mondhatni fedik egymást. Az első vonalra felszáll x ember és mielőtt szétválna a két vonal, leszállnak, átsétálnak a másik vonal megállójába és ott várnak. A másik vonalon is ugyan ez történik. Kérdésem, ha átszállnak, miért nem egyből arra a buszra szálltak fel?
  • precise
    #447
    Nem csak egy busz jár. Ma 263-as leszek.
  • precise
    #446
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!



    Öreg te miről beszélsz??? A vita arról szól, hogy a játékban tudod a Cities in Motion 2-ben mi a pálya a metró-val. Egyszer csak te elkezdtél a való életből példákat hozni, és arról beszélsz, hogy a Tube meg az Underground miben különbözik Londonban miközben a játékban 1 fajta metro van. Meg akarod magyarázni, hogy Londonban nem Metro van hanem föld alatti vonat mindezt azért mert a Londoni metro tud menni az országos vonathálózat sínein. Az nem zavar, hogy teljesen más vállalatok máshogy néznek ki, más a jegy rendszer tehát utas és igazából minden szempontból külön rendszerről beszélünk, amiket elvileg összelehetne kapcsolni, azért elvileg, mert a metro (underg. tube) jóval sűrűbben hálózza be a várost mint a First Capital meg a többi több tucat országosan közlekedő vonat társaság melyeknek egy harmadik fél a Network Rail tartja fent a sínpályát.

    Persze, hogy önmagában életképtelen a metro, de metro nélkül meg meghalna minden nagyobb város közlekedése.

    Leírok egy példát a TFL oldaláról, ahol összehasonlítom a Metrót mással ugyanazon az útvonalon, mindenhogy a metró nyer vagy fél órával, erre az mondod a metro veszít. :) Atyaég


  • Faterx
    #445
    Értelemszerűen Data/Building/Tourist filter, Night Club, Opera stb.
  • Z33noo
    #444
    Kizárt, hogy 384-es Te vezetted, megnéztem ... olyan bantu néger volt a soför, hogy még a szeme fehérje is fekete volt :)
  • halaszfi
    #443
    Valaki csinált már éjszakai járatot? Ha igen, bevált? Mert estére nem tudom, hogy megérné egy hosszú, városon átívelő, ritka járat.
  • bPatrik0521
    #442
    Működget multiban. De 3-4 óra játék után elkezd egyre sűrűbben hibát kiírni és megszakad valamelyik játékosnak. mi 3-an próbáltuk és vagy 4x kezdtük újra. Amikor másnap újra betöltöttük a pályát h folytassuk, akkor már nemtudtunk játszani, mert amint lerakott az egyik játékos vmit rögtön hiba. de lehet h ez mind csak a tört játék miatt van. azt meg nem sikerült kiderítenem h eredetivel mi a helyzet ilyen téren, pedig lehet megvennénk ha müxik úgy.

    Amúgy TTD-hez képest kicsit gagyi a multi. Nem jelöli a másik játékos járműveit/épületeit/megállóit SEMMI. Mi teamspeak-en beszéltünk játék közben, de elég macerás elmondani hogy hol van amit mutatni akar vki... Meg én nem bánnám ha lehetne utakat rombolni. (építeni lehet amúgy)
  • halaszfi
    #441
    Pedig annyi. A lényege, hogy ki szerez több pénzt megadott idő alatt.
  • Szthomas
    #440
    Annyit vágok, hogy competitive módban nem törölhetsz utakat (hogy építeni sem lehet?, jó kérdés). Elvileg azért, hogy ne tudd megszívatni a konkurenciát a vonalai szabotálásával :D
  • Szthomas
    #439
    Jó kérdés. Sajnos egyelőre nem tudok véleményt alkotni, de ha nekem is meglesz szívesen tennék vele egy próbát. Addig valaki más véleményére kell hagyatkoznod :D
  • Ben92
    #438
    Multiplayert probalta mar valaki ?

    Hogy mukodik egyaltalan egy ilyen jatekban a multi resz ? Mert nem tudom elkepzelni hogy ket ember rakosgatja a megallokat, indit vonalakat csak ugy ossze vissza. :D
  • Szthomas
    #437
    Köszönet! Mindenkinek le kell nyelnie ezt-azt azt itt elhangzottak után, de ez van. Folytatásra semmi szükség. Ettől még élvezhetjük a játékot és a közös agyalást a különböző lehetőségeken.
  • Austin Bailey
    #436
    nem, én reagáltam az ő korábbi hozzászólására. Tudod mivel ő tett fel az elején egy kérdést, ezért folyamatosan én vagyok a válaszoló szerepében és nem ő. Ő az, aki folyamatosan folytatja, amit én lezárok. Most pedig le van zárva.
  • Szthomas
    #435
    Ő csak egy korábbi hozzáoszlásodra reagált, te viszont már megint csak kelted a feszültséget. Ha nem kezdenéd újra meg újra, ó uram, mint nem adnék...
  • Austin Bailey
    #434
    a tube az undergroundon belül egy változat, és az építési technikában különbözik (ebből kifolyólag az űrszelvényben). Az hogy te nem bírod megérteni, hogy Londonnal kapcsolatban nem hivatkozhatsz a metró sikerességére, mivel nem arról van szó, az a te bajod. (1, mivel a Londoni tömegközlekedés maximum közepes 2, mivel a te fogalmaid szerinti metró nem hálózza be a várost és önmagában életképtelen. Olyan helyeken pedig, ahol "metrót" össze lehet hasonlítani mással egyértelműen a "metró" veszít. Jó lenne ha mostmár befejeznéd ennek a témának a firtatását.
  • precise
    #433
    Én meg megyek ráhordani a Northen és a Piccadilliy line-ra a valóságban :) (meló erősen, route 384)
  • Szthomas
    #432
    Jól hangzik. Lehet hogy teszek vele egy próbát.
  • precise
    #431
    Ruhrgebiet

    Előre lehelyezett metró illetve "Hév" sínpályák, tehát igazából helyközi vasút vonalakat kell kialakítani, melyek 1-2 helyen állnak meg városonként a többi meg busz villamos stb..
  • Szthomas
    #430
    Sandbox-nál ti melyik várossal nyomnátok? Kicsit el akarok szakadni a central city-től.
  • Szthomas
    #429
    Viszont sajna új városba kell kezdenem, mert a degradáció miatt jó pár fontos épület is eltűnt a városból, mint például egy stadium (amihez külön vonalat is vezettem :S) és azok már az istenért sem akarnak visszaépülni. Több figyelmet fogok fordítani a különböző leosztásoknak is, mármint a városrészek eloszlásának, munkahelyek, lakások, stb.
  • Szthomas
    #428
    Szerencsére eléggé szabadjára enged minket a játék. A járművek depóhoz és nem közvetlenül vonalhoz tartozása pedig nagyon jó ötlet volt (szerencsére szakítottak az alap cim-beli megoldással). Így ha valahol hiány van és van szabad busz a garázsba nyugodtan besegíthet. Ezekért a megoldásokért szeretem a játékot, a hibák ellenére is.
  • precise
    #427
    Teljesen jól működik a több jármű, soha nincs bent egyszerre az összes, a Londoni Holloway buszgarázsba sem fér be az összes busz, ami onnan megy, mindig van olyan ami kint van, kapásból 60 db éjszakai járat, ha azok is megpróbálnának beállni éjjelre, nem férnének be, jól van megcsinálva a játék.
  • precise
    #426
    Én nem erőltetek semmit, csak leírom amit látok. Te akarod megmagyarázni, hogy a metro szar (nem megyek bele abba a debil játékba, hogy mit minek nevezünk, a földalatti vonat az metro, a köznyelv, és rajtad kívül amugy magyarul 99 százalék igy nevezi). Én csak leírtam mi van akkor ha véletlenül nem müxik. Be áll az egész város, az emberek nem tudnak eljutni sehova időben. Csak arról tudok beszélni amit tapasztaltam, nem érdekel pl moszkva, mert a komcsik mindent elbasznak.

    Példa:
    High Barnet - Victoria Station (Szándékosan olyat választottam ami nem tehető meg mindössze 1 metroval)

    Metro 1 átszállással azaz két vonalat használva: 48 perc.
    Metro nélkül 1:32 perc. Ezen a távon nem tud végig menni 1db busz ezért át kell szállni. A Northen Line vonalán Finchley Centraltól van olyan busz ami végig megyVictoriáig, ez metroval egy átszállás 32 perc, busszal 1:11

    A Tube és az Underground egy és ugyanaz, legalábbis a TFL oldalán egynek nevezik nem is tudsz olyanra keresni, hogy underground, csak arra, hogy Tube.

  • Szthomas
    #425
    Körjáratoknál amúgy tényleg megoldható, hogy több jármű legyen a depóban, mint amennyit karban tud tartani. Én is ezzel kísérletezgettem mostanában. Általában jól működik, kivéve amikor véletlenül túl sok jármű érkezik egyszerre a depóhoz. Szóval még nem az igazi nála, de már alakul. Az sem kizárt, hogy végül visszatérek az alapfelálláshoz, ami bár nem igazán hasonlít a valóságban használt megoldáshoz, de talán egy fokkal stabilabban működik...
  • Szthomas
    #424
    Ez a funkció talán nem is baj, hogy kimaradt. Néha így is elég kaotikus tud lenni a helyzet a járatokkal.
  • Szthomas
    #423
    De legalább ő már befejezi. Én hajlandó vagyok felejteni a későbbi béke és nyugalom érdekében...
  • Austin Bailey
    #422
    Zero 7th ugyanezt mondta a csomópontodról.
  • Austin Bailey
    #421
    Meg például kihagyták belőle azt, amit megígértek, hogy lesznek közúti balesetek, és alternatív útvonalakat kell megadni a járműveknek. Szerintem ezt már nem is teszik bele, mert nem lehet beleintegrálni az útvonaltervezésbe
  • Szthomas
    #420
    Ember, te nem tudod abbahagyni. Rajtad kívül már mindenki felfogta hogy ennek semmi értelme...
  • Szthomas
    #419
    Ezt már szeretem. A játék amúgy tényleg sok sebből vérzik, vélhetően az erőltetett és idő előtti megjelentetés okozta ezt a sok átgondolatlanságot, például a város degradáció járatok hatására, ami nevetséges (és még csak most orvosolták)
  • Austin Bailey
    #418
    mellesleg ne álljon neked feljebb, ha te teszel fel kérdést
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1364479233&no=401]#401[/URL]

  • Austin Bailey
    #417
    vajon mit kell tudni egy olyan játékról, ami 2 hónapja jött ki, amit szerinted te tudsz, én meg nem?
  • Szthomas
    #416
    Na végre. Köszönet a felismerésért, hogy ennek semmi értelme. Remélem Bailey is hasonló konklúzióra jut...
  • Austin Bailey
    #415
    igen, a gazdasági modell szar. Főleg, hogy állandóan figyelmeztet ha túl alacsonyak a jegyárak. Egyébként én azt vettem észre, hogy valahogy a vonalak számától és az átszállási lehetőségektől függ a különböző jegytípusok árváltozása.
  • Zero 7th
    #414
    Te meg a játékról, úgyhogy most már tényleg legyen elég!
  • Zero 7th
    #413
    Azokkal a hozzászólásaimmal senki nem foglalkozott, gondoltam akkor a flém a fő téma.

    Akkor mondom megint, a gazdaság modellezését kurvára gyűlölöm.

    Én egyébként szívbaj nélkül hagyom ott éjszakára a játékot pénzt gyűjteni. Tegnap újrakezdtem expert sandbox módban Central City-t megint, most egy, a két szigetet összekötő metróval kezdtem. Rákötöttem kb még vagy négy-négy buszjáratot a két végére, de azokat csak ész nélkül leszórtam, úgyis meg lesznek szüntetve, át lesznek alakítva.

    Most az a koncepció, hogy az alatt a park alatt, amit az előző játékban belaktam, lesz megint a fő csomópont, de egy pontban fognak találkozni a metrók. Majd rakok képet...
  • Austin Bailey
    #412
    oké, lehet törlni amiket írtam, de akkor ti se forszírozzátok, én sem akarom a sok butaságot hallgatni tőletek. Nyilvánvalóan semmit nem tudtok ezekről a dolgokról.
  • Austin Bailey
    #411
    azt próbáltam elmagyarázni, hogy Londonban a te fogalmad szerinti megközelítésben 0 darab metró van, hiába erőlteted. És ők sem nevezik annak. A földalatti egyébként nem azonos a metróval.