850
Cities in Motion 2
  • Ben92
    #690
    Én megpróbálkozom vele :D
  • precise
    #689
    Illetve esetleg jelezhetnétek ki az aki részt vesz a versenyben, mert (bár más helyeken is hirdetem pl vonatmagazin) jó lenne tudni egyáltalán egyedül játszom-e vagy többen is vagyunk.
  • Ben92
    #688
    Nemrég kezdtem egy új térképet.

    Hoztam pár képet róla.








  • precise
    #687
    Na az Offline versenyhez Barvil 1.0-át választottam. Letöltés, infók itt. (valaki kipróbálhatná mielőtt megyek dolgozni, mert a google drive-omba raktam fel)

    Alternatív letöltés (cimexchange)
  • Zero 7th
    #686
    A harmadik kép alján is van két egyelőre kihasználatlan megálló (dimbes-dombos terep, rohadtul nem volt kedvem behúzni az utakat), meg a négyes kép bal oldalán lóg be a sarka egy hatalmas területnek, ahová lehet, hogy még pluszban fog kerülni egy metró, mert kb akkora az a rész, mint az egyik belvárosi sziget. Ott is van vagy négy megálló a prérin a már lerakott vonalon.
  • Szthomas
    #685
    Majd ha lesznek újragondolt felszíni vonalaid is, azokról is hozhatsz képeket, vagy ahogy gondolod. Sokkal jobb, amikor nem csak bírálódásokkal jössz, hanem képekkel is.
  • Szthomas
    #684
    Jaja,többek között azokra a megállókra gondoltam...
  • Zero 7th
    #683
    Persze, le akarom fedni az egész térképet, a hegyek kivételével.

    De pl azt most vettem észre, hogy az előbb említett híd mellett a parton a megálló tökfölösleges, odébb kell rakni, vagy megszüntetni. Amikor azt építettem, a föld alatti nézet volt bekapcsolva, és nem láttam, hogy olyan baszom meredek a part...
  • Szthomas
    #682
    Nem akadok fenn semmin, ha van hozzá magyarázat.
  • Zero 7th
    #681
    Az a vicc, hogy a híd csak azután került oda, hogy a város kinőtt a földből. Gyakorlatilag úgy keletkezett oda város, hogy csak és kizárólag a metró volt a kapcsolatuk a külvilággal, és abból is csak az egyik vonal volt meg még akkor.

    Meg eleve úgy keletkezett az a rész, hogy először kihúztam a metrót a semmibe, leraktam az állomásokat, majd az állomások fölé húztam egy rövid szakasz utat. Körülbelül amint befejeztem a klikkelést, telerakta a játék iskolával a sehová nem vezető útszakaszt.

    Aztán később ezekből a szakaszokból csináltam meg a fő útjait a területnek, amikor lett rá türelmem. (Ja, igen, a pénz már nem akadály, az egyetlen dolog, ami az építkezés ütemét befolyásolja, az az, hogy van-e türelmem leklikkelni.)
  • Zero 7th
    #680
    A felszíni járatokat csak akkor próbálom ésszel lerakni, ha már a metróhálózat az adott területen kész van. Addig meg tökmindegy, mi jár fölötte, csak járjon. Bármit teszel le a játékban, az emberek használni fogják, főleg, ha csatlakozik a meglévő rendszerre.
    Viszont az elején nincs pénz. Valami kell, hogy termelje. Ezért szoktam leszórni buszt, csak úgy.
    Ezeket a járatokat a metrók általában kiváltják és értelmetlenné teszik, viszont felszedni is meló, úgyhogy marad.

    Amikor leraktam, még nem volt értelmetlen, csak kissé átgondolatlan (pl nem feltétlen buszsávon vittem, csak egyirányú mind, stb). A legtöbb mostanra átgondolatlan ÉS értelmetlen.

    Főleg azért szólok, hogy ezeken ne akadjatok fenn, ezek szerintem is szarok.
  • Szthomas
    #679
    Rengeteg metró megállód látszólag a semmi közepén van. Ez előzetes kalkuláció, kvázi még oda is várost akarsz, vagy csak a lefedettség miatt csináltad?
  • Szthomas
    #678
    "És a hangsúly azon volt, hogy valahogy, nem azon, hogy ésszerűen és jól"
    Jó látni tőled néha ilyen hozzászólásokat is. Itt legalább nem magasztalod az egekbe minden egyes megoldásodat. Amúgy az új városrészek nem tűnnek rossznak, bár az első képen lévő külváros csak egy híddal kapcsolódik az egész kócerájhoz (persze metró, de amúgy)?
  • Zero 7th
    #677
    Ja, szintén a négyes kép jobb felső sarkában, a déli sziget közepén van az a csomópont, amit korábban linkeltem.
  • Zero 7th
    #676
    Ami a négyes képpel kapcsolatban fura, hogy először a villamos került le, aztán jóval később pont alá tettem a vele párhuzamosan futó metrót. Érdekes módon használják mindkettőt. De egyébként a villamost át akarom építeni...

    Ez egyébként sok vonalra igaz. A buszok 100% meg lesznek szüntetve, troli vagy villamos lesz helyettük, ha kell, és vannak részek, ahol teljesen át kell gondolni az egészet.
    Ez azért van, mert valamivel meg kellett teremteni a pénzt a metróvonalakra, tehát raktam le a metróra csatlakozó szárnyvonalakat, hogy hordják rá az embereket a gyors vonalra valahogy. És a hangsúly azon volt, hogy valahogy, nem azon, hogy ésszerűen és jól. Aztán ezek a járatok a mai napig nem lettek megszüntetve. Majd vissza fogok térni ezekre a területekre is, és ésszerűsítem, újratervezem. Addig meg nem zavar, járjon hülyén...
  • Zero 7th
    #675
    1: Új városrész a délnyugati félszigeten.
    2: Új városrész eggyel odébb, az 1-es képen látszik a sarka.
    3: Új városrész az előző folytatásában, itt már a közlekedés is meg van csinálva egy darabon a metrón túl is.
    4: A lenti, új részen ésszel lerakott járatok, a fenti két szigeten a játék elején agyatlanul leszórt buszokkal (a metró ott is jó, de még hiányos)
    5: A délkeleti sarok átrendeződése felhőkarcolós, irodaházas belvárosi durvulattá. A járatokon van mit dolgozni még, azok nem sikerültek jól.
  • Zero 7th
    #674
    Képek:
  • Zero 7th
    #673
    Hogyan csinálok olyan screenshotot, amin rajta van az UI is? A térképet megmutatnám szívesen...
  • Zero 7th
    #672
    Ja, és mondok még egy okot. Ez nem mérvadó, mert a játék hülyeségét használja ki, de végeredményben ez is egy érv a középső átszállás mellett:

    Az utasok akkor lesznek mérgesek, ha sokat kell várniuk egy megállóban. Ha egy vonalról leszállnak, átmennek egy másikra, és ott új várakozásba kezdenek, akkor ott kisimul az arcuk.
    Tehát átmenő vonalnál az volt, hogy az az utas, aki az egyik végéről jött, és végigment volna a másikig, foglalta a helyet a középen felszálló elől. Aki meg mérges lett, mert nem fért már fel, és meg kellett várnia még egyet, vagy még néhányat, mire sikerült megkezdenie az utazását.
    Most meg az van, hogy középen mindenképp leszáll mindenki, és az átmenő utasnak várakoznia kell egy kicsit ugyanúgy, mint annak, aki eleve középen akart felszállni. De összességében egyik sem vár annyit, hogy mérges legyen.

    Ja, és fontossági sorrendben az utolsó szempont: két vonaljegy jobb, mint egy. :P Mondjuk most már bezónáztam a várost, a vonaljegyekkel már nem lehet végigmenni az egész vonalon amúgy sem.
  • precise
    #671
    Ok, értem. Mondjuk én még nem játszottam olyan pályán ahol a széleken is szükség volt metrora ott mindig ilyen kicsi városkák voltak (építei meg ugye nem építek) DE gondolom ha nagyon kiépített város van akkor tényleg nem jó a teljes áthúzás.

    Az első részhez volt egy nagyon jó mod valami real szerű, sokkal drágább volt minden és ott már tényleg kellet figyelni, tehát egy-egy új vonal nem volt feltétlenül nyereséges. Remélem a 2. részhez is megcsinálja valaki.
  • Zero 7th
    #670
    Tudom, lehetne olyat is csinálni, hogy egy végén két depó, az egyikből jár félóránként egész nap, a másikból meg csak csúcsidőben. Nem érzem jobb megoldásnak, mint a két irányból indítást.

    Ja, és még egy dolog: fél hosszban húztam ki a vonalakat. Nem mindig van ám pénz végigépíteni. Ezzel meg faszán be lehet szakaszolni.
  • Zero 7th
    #669
    Átmenőnek túl hosszú. Még metróval is túl nagy a táv. Próbáltam, a bal lentről jobb fel menő vonal volt a legelső, és az először egy végállomásról átmenő forgalmas volt.

    Az volt vele a baj, hogy a félórás járatsűrűség kevés volt rá, száz emberek várták a tele metrókat csúcsidőben. Megpróbáltam átszabni a menetrendet, hogy általában fél órás, csúcsidőben húsz perces, akkor meg kevés lett a szerelvény, kellett még venni. És az lett belőle, hogy amikor vége lett a húsz perces időszaknak, akkor nem fértek be a maradék szerelvények a depóba, ott álltak előtte, és feltartották a többit is.
    Az egész nap húsz perces meg iszonyat kihasználatlan pl hajnalban, az durva pazarlás, meg hülyén is néz ki a 20/120.

    Persze máshogy is meg lehetne oldani ezt a problémát, de ez a kettévágás a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb, legésszerűbb módja.

    Egyébként ahogy épülnek a kijjebb lévő kapcsolatok, egyre kevesebben használják ezt az átszállást. Mostanában a körmetró fut kapacitáson, ez a belső átszálló csomópont olyan 40-50 embert tölt egy itt forduló szerelvénybe. Régebben, a körmetró megépülése előtt fullra rakta a 180-as metrókat.
  • precise
    #668
    De miért kell a metronak vissza fordulnia a város közepén? Ezt nem értem.
  • Zero 7th
    #667
    Minden ágon fél óránként jár szerelvény. Egy körgyűrűn beszorulnának. Ebben egészen biztos vagyok, mert van egy kicsit kijjebb egy körgyűrűm, sokkal nagyobb sugara van, és amikor megpróbáltam belőni 20 percre a járatsűrűséget, beszorultak a depókra lehajtó vágányoknál, és végül leállt a teljes forgalom. Az összes szerelvény kint volt a depókból(a +5-6 tartalék is), és állt a síneken. Az csak négy vonal volt, ez nyolc. Kizárt, hogy gyűrűvel működjön.

    Plusz így egyetlen megállóban át tudnak szállni. Egy átszállással a város bármelyik végéből átjut bármelyik másik végébe.

    Ez a rendszer teljesen ésszerű. Mi a faszomnak húznám szét a megállókat, mikor AZ A JÓ, ha egy helyen vannak? Az előző megoldásom egyébként meg pont olyan volt, mint amit most javasolsz, akkor meg azt fikáztad. Gondolom ez most ilyen van rajta sapka-nincs rajta sapka szitu, csak hogy visszahülyézhess.
    Nem jött be, egy picit sincs igazad, úgyhogy nem veszem fel.

    Bizonyítani senkinek nem akarok, próbálnék tippeket adni, hogy ne olyan borzalom faszságokat csináljatok, amiket szoktatok (egyirányú buszsávos felüljáró, OMG), de hát látom, lepereg.
  • precise
    #666
    Nekem ez asz egész fura, nem látom ugyan a teljes pályát, de ilyen hurkokat még egyszer nem csináltam. Általában lerakok a város egyik végébe egy depot, a metro átmegy az egész városon a másik végén meg egy másik kis depóban fordul esetleg csak egy sima hurokban. Mi az értelme az embereket átszállítani a központban egy másik metrora mikor amelyikkel mennek mehetne végig is. Még pénz szerzésre sem jó, ugye a dupla jegy fizetés miatt mert azt megoldom zónákkal.
  • Szthomas
    #665
    Na ennek aztán sok értelme van. Egy kis körgyűrűbe be lehetne kapcsolni az összes elcseszett metró vonalat, ahelyett hogy negyven vonal egymás hegyén-hátán lenne. Akkor túl zsúfolt lenne az állomásnál? Akkor mondjuk 2 vonalanként (ami úgy látom négyet jelent). 2 egymás alatt, illetve fölött elhelyezett egyirányú körgyűrűbe be lehetne kapcsolni az egész kócerájt, 1 irányú metróalagutakkal, az esztelen mennyiségű hurkok nélkül. Olcsóbb, kevesebb helyet foglal és nem is annyira hivalkodó, mint ez. Mivel nálad (és gondolom mindenkinél) a szerelvények a szokásos módon járnak (nem az utolsó megálló az első) így ez nem okozhatna problémát. Mindig jössz a - de ésszerű a rendszerem és hasonlók - dumákkal, de valljuk be, ez aztán távol áll a logikustól. Már múltkor is próbáltad bizonygatni az igazad, de amint hozol pár képet kiderül, hogy jó pár elfuserált megoldásod van, persze hivatkozva a rengeteg pénzre, az - ezt ne vegyétek figyelembe - hozzáadásoddal. Nem tudom kinek akarsz bizonyítani és mit, de eddig a szájkaratén kívül egyszer sem sikerült...
  • Zero 7th
    #664
    A buszt kéretik figyelmen kívül hagyni, na az tényleg ész nélkül lett lerakva, még a játék elején, hogy hozzon pénzt.
  • Zero 7th
    #663
    Nyilván relatíve. Az előbb írtam, hogy az egész játék gecire könnyű, talán elolvashatnád, vagy ha olvastad, akkor megpróbálhatnád értelmezni, hátha sikerül... Egy vonal lebaszásához képest "egy kicsit" összetettebb feladat a városépítés. Nem NEHÉZ, hanem kb 10x annyi dologra kell figyelni, ÉS pöcsölős.
    De nyilván amíg nem csináltad, ezt nem fogod felfogni.

    Ha már metrónál tartunk, akkor tessék egy kép:

    Nem két pont összekötése a föld alatt a macerás. Ez sem NEHÉZ, de van vele szopás a játék kötöttségei miatt.
  • precise
    #662
    A metro építésnél nem az egyszerűségéhez szóltam hozzá hanem a szükségességéhez. Az építése totál egyszerű. Ha neked az is bonyolult akkor szerintem végeztünk. Számodra az bonyolult ami számomra nem, ez kb olyan hogy nekem a kedvenc színem ez neked meg valami más ezért sosem fogunk egyetérteni.

    Továbbra sem értem miért beszéltem volna hülyeséget, a város építés egyszerű, az ember a simcity-vel sem azért játszik mert bármi féle kihívást okoz az utak lehelyezése.

  • Z33noo
    #661
    Kezd újra felrémleni bennem miért is hagytam abba a fórumozást ... :(
  • Zero 7th
    #660
    Igen, éppen ezért vicces, hogy nem veszed észre a párhuzamot a kettő közt. Egy új városrészt építeni pont annyira könnyű és agyatlan, mint amennyire a metróépítés csak egyenesek húzgálása a föld alá. Pont ugyanannyira röhejesen idióta kijelentés mindkettő. A különbség csak annyi, hogy az egyiket te mondtad, és most véded.

    Mindkét állítás végtelenül leegyszerűsíti a dolgot, ezáltal kurvára nem is igaz. Én rögtön az elején javasoltam, hogy ha nem ismered mélységében a problémát, akkor talán ne próbáld megmondani a tuti, mert csak hülyeségeket fogsz beszélni. Hát ezt nem fogadtad meg, hülyeségeket is beszélsz.

    Igen, pöcsölés lerakni dimbes-dombos területre az autópályát. IGEN, EZ ADJA A NEHÉZSÉGÉT, mert nem viheted akármerre az utat, és ha nem csak két centit raksz le, hanem egy nagyobb területet akarsz lekeríteni vele, akkor ez a kis pöcsölés már durván befolyásolja a nyomvonalat, nem vezetheted arra, amerre "ész nélkül" szeretnéd, mert a terep nem engedi. Meg ha mégis sikerül lerakni, akkor nem tudsz rá kerszteződést rakni, mert szikla. Vagy nem települ be, mert híd lett belőle véletlen.
    Továbbá nem árt tekintettel lenni már építésnél a megállók vonzáskörzetére, a buszsávosításra, egyirányúsításra, meg arra, hogy a parcellák ne legyenek se túl kicsik, se túl nagyok. De persze ezt már nem látod át, mert sosem csináltad.

    Ez TÉNYSZERŰEN nem "túl egyszerű", gyakorlatilag az egyik legbonyolultabb, legpöcsölősebb dolog a játékban. Legalábbis ahhoz képest, hogy lebaszok egy depót meg öt megállót, és kész a buszjárat. Nem nehéz, mert az egész játék olyan kibaszott egyszerű, mint a faék, és akkor is sikeres vagy benne, ha hülye vagy a közlekedéshez, mint a fő'd (lásd mellékelt ábrák itt a fórumban). De ha valaminek ötször neki kell futni, mire jó lesz, arra azt mondani, hogy túl egyszerű, az szimplán debilség.

    Az külön vicces, hogy kiakadtál, hogy feltételezgetek, aztán a mostani hozzászólásodból kiderült, hogy tökéletesen helytálló volt a feltételezésem. NEM építettél még nagy területen új városrészt. Építettél egy kicsit, aztán kikapcsoltad a funkciót a picsába. Pontosan ezt feltételeztem, amikor úgy kikeltél ellene.

    Amit írsz az új részekről, teljesen igaz, el is tudom fogadni. Azzal semmi gond nincs, ezek az érvek már teljesen rendben vannak. Az viszont, hogy egyszerű és agyatlan, az nem. Az legfeljebb távolról tűnhet úgy.

    Nem ártana felfognod végre, hogy nem a véleményed, játékhoz hozzáállásod miatt hülyéztelek le, hanem mert hülyeségeket beszéltél.
  • precise
    #659
    Ha esetleg van javaslat még jöhet. I. Offline verseny kiírás
  • precise
    #658
    "A barátaim nem hülyék, többek közt ezért is a barátaim."
    -Ez mondjuk relatív

    A metrós dologban ugyan a te pártodon álltam abban a vitában, és az mellett kitartok, annyi kiegészítéssel, hogy bizonyos méretű városok alatt és sem használok metro-t, mert nem életszerű illetve nagyon megkönnyíti a játékot. Hülyén néz ki egy Tatabánya nagyságú városba egy 3 megállós Metro.
  • precise
    #657
    Tehát én mondok A-t te B-t ráadásul ezek vélemények (szerintem unalmas felesleges stb, szerinted meg az ellenkezője) majd te eldöntöd, hogy a te érzésed véleményed a jó és mindenki más hülye. Ok legyen akkor így.

    Nem mondok magamnak ellent, egyszerűen nincs kedvem minden jöttmentnek 40 soros válaszban kifejteni a dolgokat. De neked megteszem mert szpesöl vagy.

    Tisztában vagyok az árával a városépítésnek, ugyan nem építettem egész városokat de egy egy nagyobb buszpályaudvarnak is komoly ára van, illetve az egyik korai küldetésnél kénytelen voltam építeni egy kisebb városrészt mert feladat volt és láttam, hogy pillanatok alatt lenulláztam a zsetonom. De ettől függetlenül gazdaságilag megéri ha az időtényezőt nem nézzük, mivel képes voltál 30 órát járatni a géped pénzgyűjtési céllal, gondolom neked ez amúgy sem szempont. Mivel a játék alapból elbaszott (bocs felvettem a stílusod) arányokkal dolgozik, ezért minden új vonal rengeteg pénzt hoz, vagy legalábbis nem könnyű olyat csinálni ami mínuszba megy. Tehát a befektetett pénzed mindenképpen megtérül, csak kicsit járatni kell hozzá a géped az íccaka.

    Az értelmezésről néhány szó. Én a pöcsölést arra írtam válaszul, hogy "hegyek közé autópálya" vagy ilyesmi. De ott is csak olyan szinten pöcsölés, hogy addig kell mozgatni míg pirosról normális színre vált.
    Azt is leírtam, hogy miért nem építek városrészeket. Nem azért nem építek mert túl könnyű, azaz nem kell hozzá sokat gondolkodni, bár ezeket továbbra is fenntartom, hanem azért mert szerintem nem életszerű, hogy mondjuk a BKK határozza meg a Budapesti lakóövezetek helyét. Sokkal nagyobb kihívásnak tartom adott körülmények közé szervezni a mókát, figyelembe véve a dugókat stb. Ellenben egy általam épített városban kapásból nem lenne dugó mert úgy építeném, sőt úgy építeném, hogy a lehető legkönnyebben tudjam lefedni tömegközlekedéssel. Ennek azonban nem látom értelmét, annak meg főleg nem, hogy ezért éjszakákat járassam a gépem, hisz fura lenne ha a világon bárhol a tömegközlekedési bevételekből építenének utakat, miközben a legtöbb helyen de talán mindenütt állami támogatás nélkül veszteséges a tömegközlekedés.

    Ha várost akarok építeni játszom SimCity-vel, de semmi kép a legújabb Casual fossal, hanem 4. résszel, mert míg CIM-ben én lehetek Dávidka a Bkk élén az SC-ben meg én lehet a polgármester, a kettő sosem fedi egymást.

    Mindenkinek szíve-joga, hogy játszik, a gond akkor van ha valaki leírja azt, a másik meg ezért offenzívan lehülyézi.

    (tudom, hogy nem fogod megérteni, az egész nem is neked szól hanem a többi topik látogatónak)
  • Zero 7th
    #656
    Mivel EZ szórakoztat, nem a blogírás, így idejövök. Így jártatok.

    A barátaim nem hülyék, többek közt ezért is a barátaim.

    Egyébként én is szívesebben beszélgetnék értelmes módszerekről a játékban, de a jelek szerint itt mindenki csak a fél játékkal játszik. Az egyiknél nem nő a város, a másik elvből nem használ metrót... és közben mindenki hülyeségeket beszél.
  • Zero 7th
    #655
    Látom nehezen megy az értelmezés. Nem bonyolult, hanem pöcsölős (ezt TE mondtad, baszdmeg!), és nem árt rá odafigyelni. De semmiképp nem "túl egyszerű és agyatlan". Nem túl egyszerű, mert pöcsölős, nem agyatlan, mert ha agyatlanul csinálod, akkor szar lesz.

    Ha önmagadnak mondasz ellent, akkor is én vagyok a hülye, ugye?
  • precise
    #654
    mekkorát is tévedtem, már elnézést? Számomra a városépítés minimális agymunkával jár, azaz beleesik az unalmas kategóriába. Az ,hogy számodra bonyolult azt leszarom, de legalább ne reklámozd, és főleg ezek után ne legyél már ekkora tudós...
  • precise
    #653
    Szombaton indul az offline verseny, lentebb írtam róla.
  • Szthomas
    #652
    Köszi az infót. Nincs valaki, aki ráérne majd multizni kicsit? Hétvége is jó szerintem...
  • Szthomas
    #651
    OFF
    "Nem a ti szórakozásotokra járok ide, hanem a magaméra"
    Ember, ez azért elég vicces. Ha ilyen jól elvagy magaddal minek erőlködsz velünk? Mindent jobban tudsz, de senki sem igazán kíváncsi rá? Szomorú. Írj egy blogot a játékbeli élményeidről és olvasgasd újra meg újra. Próbálok túllépni a nevetséges - sajnálom hogy ti hülyék vagytok - hozzáállásodon, de mikor ilyeneket írsz valahogy nem megy. Nem sok barátod lehet ilyen egóval, gondolom azért fárasztasz minket :D
    ON