3496
13460980771376987028.jpg
  • xido
    #3136
    azért milyen,hogy steam 15 euro..ubi 10 euro :)
  • xido
    #3135
    Na steamre felkerül az alapjátékot nem igényló Freedom cry..
    kérdéseim..dlc-ként ha magyar volt,ez is magyar?
    kell ismerni az alapot,hogy teljesen élvezze az ember Asewale karakterét?
  • Malarki
    #3134

    Na végre én is kijátszottam ezt a remek játékot. Számomra egyértelműen a legjobb AC eddig. Hiába más mint a többi, hiába kalózos játék inkább, akkor is veri a többit.
    SPOLIER SPOLIER SPOLIER SPOLIER SPOLIER SPOLIER SPOLIER
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azért a végén, mikor Anne énekli azt a dalt, és ott ül az asztalnál minden meghalt társunk, na akkor elmorzsoltam pár könnycseppet. Azért így végiggondolva elég durva, hogy majdnem mindenki kihalt mellőlünk. A befejezés azért kicsit lapos szerintem, sokkal jobb lett volna ha marad a Karib-tengeren és beáll assassin-nak. Csak hát Haythen miatt ezt nem lehetett megcsinálni.

  • Gary
    #3133
    Na igen, így érthető, ha megfelezi a 200 pontot!
    Ha jobban megnézed ilyenkor az animációt, kapod ám a kést a hátadba, gyomrodba... :Ð

    Majd leszel Te is magasabb szintű. De nem ez számít, pláne, hogy ebben a részben már van XP gyorsító és ha áldoz rá valaki, akkor sokkal gyorsabb a szintlépés is.
  • CroftManor
    #3132
    Használhatsz alakváltást is, ha már elérhető számodra az a képesség, vagy ott van pl a csali, ha az üldöződ egy csalit öl meg helyetted, akkor egy rövid ideig nem tud ölni, és akkor gyorsan leütheted.
  • Tono34
    #3131
    Azok majd később lesznek.
  • CroftManor
    #3130
    Olyankor azt írja ki, hogy Nem tiszta! Vagyis nem tiszta leütés, ezért felezi meg a 200 pontot így: /2 és csak 100at kapsz érte. Ezt a korábbi részekben honorable death-nak nevezték, vagyis méltóságos halálnak, mivel harcoltál az "életedért". Akkor tudod leütni tisztán az ellenfeled, ha ő nem nyomja a kill gombot, ezt pedig úgy érheted el, ha elkábítod füst bombával egy kis időre, vagy ha nem vesz észre, egyéb esetben Testőrt alkalmazol, aki leüti helyetted az üldöződ.
  • Tono34
    #3129
    Nincs méreg, simán kés, pisztoly ..

    Bár mintha írt volna vmit, hogy "nem sikeres /2" ezt nem igazán értem, mert ha nem sikeres akkor miért volt az animáció és miért adott pontot.

    Mondjuk nem tudom, hogy van-e ilyen képesség.., kicsit érdekes volt lvl 1-es karakterrel a 25, 35, 45 ellenében :) Így is le lehet őket szúrni, csak nehezebb.

    Viszont a "CTF" szerű mód az nagyon tetszett.
  • Gary
    #3128
    Meghalás közben nincs torok markolászás, bugyborékoló hang és zöldes képernyő? Ha igen, akkor megmérgezett! Igaz, hogy le tudod ütni, de a mérgezése gyorsabb volt!
    Korábbi részek multijánál is bejött ez, még akkor is, ha füstöt dobtál, pedig azokban a füstbomba hamarabb robbant, mint itt!

    Ha nem méreg, akkor lehet szerver gond is. Nekem volt olyan, hogy már kb. 4-5 másodperce a háztetőről leugrottam, elfutottam és hopp, visszakerültem a tetőre és jön a halálom animációja...
  • Tono34
    #3127
    Látom, hogy időnként van több üldöző is, de ...

    Egy üldöző, leütöm (kiírja, hogy leütés 200), az animáció megy tovább és meghalok.
  • Gary
    #3126
    Mert Rád vadászik! :Ð

    Leütni csak egyféleképpen tudsz: ha nem halsz meg! A másik nem leütés, csak "kétségbeesett védekezési reflex", aminek az lesz a vége, hogy a karaktered meghal, az üldöződ viszont elkábul egy kis időre.
    Ez idő alatt nem tud futni, mászni, viszont képességeket használhat!
    Persze, ehhez Neked is nyomni kell az ölés/leütés gombot!

    Nem csak az embervadászatnál lehet több üldöződ, mindegyik játékmódban előfordulhat. Többnyire a szintedhez mérten és az adott meccsen, a pillanatnyi helyezésedhez képest kapod őket a nyakadba.
    Nos, lehet, hogy leütötted az egyik üldöződet, de egy másik megöl vagy távolról lelő, megmérgez.
  • Tono34
    #3125
    100%-os nekem se lesz, nem is tervezem.

    Viszont a kalózos hangulat az nagyon magával ragadott, bár a hajók megtámadása egy idő után már unalmas volt. Legendás hajó meg bosszant (folyton nekem jön, olyan gyors hogy ihaj).

    Kalózdalokat élvezetes volt hallgatni :) Néha csak ezért hajóztam.
    A merüléseknél azért egy kés elfért volna az emberünknél....

    Az egyik kardon volt pisztoly is, annak kicsit más volt scriptje :)
  • Tono34
    #3124
    Tegnap kipróbáltam a multit. Lenne egy olyan kérdésem: embervadászatnál, ha leütöm azt aki rám vadászik akkor miért öl meg?
  • SirAlo
    #3123
    Hello , ha valakit erdekelne ez a jatek eladnam jo aron, videokartyahoz kapom es nekem ez a jatek nem annyira fontos hogy meg legyen, akit erdekel PM a reszletekert
  • MerlinW
    #3122
    Hoppá, nem is mondtátok, hogy jött új karakterpakk DLC a multihoz (Guild of Rogues)
  • MerlinW
    #3121
    Passzolom, 2009 óta nem telepítettem újra a rendszeremet, így nem volt még rá szükségem. Mondjuk az lenne a logikus, hogy az első UPlay-be való bejelentkezés folyamán az automatikusan letöltse a mentéseket.
  • MerlinW
    #3120
    A Black Sails sorozatot ugye mindenki nézi?:)
  • NagyiBMX
    #3119
    Akkor megint csak egy dologra tudok gondolni, nem lehet valahogy "lehozni" a mentéseket amiket a cloud-ban tárol a uPlay?
  • tomsolo
    #3118
    Az nem a mentéshez hanem az acc.-hoz van kötve.
  • NagyiBMX
    #3117
    Megtaláltam ezt a savegames mappát, viszont a benne lévő fájlok akkor lettek létrehozva amikor most, ma, feltelepítettem a játékot. Nem lehet valahogy a felhőben tárolt mentést szinkronizálni a gépen lévő dolgokkal? Mert mielőtt elindítom az AC-t, ott van a uPlay-ben, hogy milyen achievementeket oldottam fel stb.
  • Savaran
    #3116
    Na igen :) Néha a warezolt fosoknak is van előnye.
  • MerlinW
    #3114
    Azért, mert te warezzal játszol. A bolti verzió a felhőben tárolja, valamint a "/Program Files (x86)/Ubisoft/Ubisoft Game Launcher/savegames" mappában.
  • Savaran
    #3113
    Nálam a játék főkönyvtárának "save3dmgames" mappájában található, nálam nem tüntette el a mentést, mondjuk nekem nem a rendszerpartíción volt a játék :D
  • NagyiBMX
    #3112
    Valaki tudna segíteni? Kb. 2 hónapja játszottam utoljára a játékkal, február elején újra raktam a gépet, ma feltelepítettem az AC-t és nincs meg a mentésem. Találkozott már valaki ilyennel? 60%-nál voltam, nem szívesen kezdeném előröl.
  • ratgab
    #3111
    Vannak bukfencek a történetben ez nem vitás.

    Nekem amúgy az tetszett, hogy nem egy "parasztfiú" felemelkedéséről szól a játék, hanem igazából a jellemfejlődéséről. És ennek során nem csak jó dolgokat él meg Edwardunk, hanem sikeressége leír egy szép nagy cosinus görbét is a játék során. Tényleg mindent megél ami a kalóz léthet hozzátartozik, ami nagyon-nagyon élvezetessé és változatossá teszi a sztorit.

    Már többször említettem, de a valós szál egyébként totál nem kéne ezekbe a játékokba szerény véleményem szerint. Ha csak lenne egy simán adott korban játszódó történetünk ezeken a varázslatos helyszíneken akkor is tudna ilyen jó lenni bármelyik AC.
  • Savaran
    #3110
    Amúgy átérzem amit leírsz, mert inkább kalóz szimulátor játék ez AC elemekkel, mivel néha dilemmáztam a játékban hogy morgen kapitány kalóz ruháját vegyem-e fel vagy öltözzek aszinak, de a mai napig nemtudom eldönteni ezért a helyzetnek megfelelően öltözök, egyébként ami giga fail a főszálban hogy edward egy parasztkölök aki kalóz lesz, de ez a kalóz a kezdetektől úgy harcol mint egy 20 éve praktizáló aszaszin :)
  • ratgab
    #3109
    Helyén kezelve lehet vele jól szórakozni mindenképp.

    Nem mondom én sem, hogy többet elő se fogom venni, mert biztosan mondom már most, hogy hazudnék (pedig most fejeztem be pár órája) .
  • ratgab
    #3108
    A történetről egy szót sem ejtettem. Nem is lényeg a folytatólagosság szempontjából. Most csak szigorúan a játékmenetet ecseteltem és ezt hasonlítottam össze az előző részekkel, amik nem voltak ennyire szabadon bejárhatóak koránt sem.

    Ez egy más irány. Szigorúan vizsgálva, önmagában sandbox játékként az AC4 megállja a helyét minden további akadékoskodás nélkül.

    Ac játékként összehasonlítva a korábbi részek tartalmával, melléktevékenységekkel, lehetőségekkl bizony elvérzik és erre értem a zuhanórepülést.

    Kalózos sandbox játéknak kiváló, csak ha legközelebb is ilyet készítenek azt az Assassin's Creed nevet ne biggyesszék elé és egy büdös szavunk se lesz. Sőt még a temploms-assasszin vonalat is el lehet felejteni a történetben. Ez egy kalózos sandbox játékban bizony bitang jó! Ac-nek nem.

    Lehetőségeket meg azért érzed át, mert nincs összehasonlítási alapod, mivel csak belekóstoltál az előző részekbe. Ettől még kívánok neked a játékhoz jó szórakozást és sok örömet. Elvégre ez a lényege a játéknak magának. :-)
  • Savaran
    #3107
    Az igaz amiket leírsz, de ennek ellenére nekem bejött, mondjuk a kalózos hangulat miatt, akinek velem ellentétben ez nem jön be annak nem való, sőtt talán egy hardcore AC-fannak sem, az általad említett hiányosságok miatt.
  • ratgab
    #3106
    Korábbi részekben voltak egyedi célpontok, többfajta vásárolható fegyver volt egyedi animációval. Igaz, hogy nem volt hajózás meg kalózkodás, de AC-bb volt mint a negyedik rész. És nyilván mai szemmel már nem olyan szép a grafika sem, de ez tényleg sokadlagos dolog szerintem.

    AC4-ben van vásárolható kard és mindnek ugyanazt a harci animációt kapod =0 változatosság.

    Pisztolynál még alá is írom a változatosság hiányát.

    Fúvócső vótmá, ahogy a többi eszköz is minimum egyszer. Itt semmi újdonság.

    Emellett ugyanazok a mozdulatok, kivégzések, mint az előző részekben minden más időlegesen zsákmányolható fegyvernél.

    Mászás, mozgás semmit sem változott a harmadik rész óta és ott is már erősen kopottas volt a mozgáskultúra. Gyakorlatilag részenként maximum egy picit kibővítik.

    Mellékküldik meg egyre unalmasabbak, de ezt részletesen leírtam a wall of textben, hogy miért.

    Szabad hajózáson kívül egyszerűen semmi érdemlegeset nem tud felmutatni a negyedik rész sajnos. Vadászat volt már, nem újdonság (tengeri herkentyű szigonyozás első 2 alkalommal fun), kincskeresősdi érdekes, de annyira nem jó, hogy elvigye a hátán a melléküldetések miatt sírámokat. Sajnos ez van. Előző részek ismeretében (félreértés ne essék ott se eröltették meg magukat túlzottan, de ott még azért az újdonság erejével hatott sok minden, ami mostanra már semmi ilyen érzést nem kelt) sajnos ez erősen zuhanórepülés.
  • Savaran
    #3105
    Mivel szorosan nem az előzőrészek folytatása, akár külön játékként is tekinthetünk rá, én ebben a játékban jobban átéreztem az open world adta lehetőségeket, ebbe én több innovációt látok, de ez szubjektív magánvélemény.
  • ratgab
    #3104
    Multit is kipróbáltam. Játszottam egy Manhuntot meg egy Wantedet.

    Manhunt egész élvezetes volt, Wanteden nem voltam valami eredményes.

    Assassinate-t meg nem játszik senki, ami a leginkább bérgyilkosos játékmód...

    Erről is ennyit.
  • ratgab
    #3103
    Fordítva kezdted el a dolgokat az a baj.

    Nem is a Főhös a lényeg az előző részekben sem hanem a sokkal több apróság, lehetőségek.
  • Savaran
    #3102
    Ja és azóta kipróbáltam a három kivételével az összes AC-t és a legtöbb fan-nal ellentétben nem jött be a Black Flag után, főleg a digó enzio, talán az egynek a "Szentföldi" hangulata tetszett.
  • Savaran
    #3101
    Számomra ezek a hiányosságok eltörpülnek az mellett amit ez a játék nyújt. Nálam már benne van a személyes top 10-ben.
  • ratgab
    #3100
    Eddig nagyon nagy AC fan voltam. De most azt mondom nagyon sok múlik azon, hogy hova viszik el a következő részben a sorozatot. Egy Japán helyszínnel bizony már most érdekelne a cucc, persze igazi ninja cuccokkal csakis.

    És ha megint csak egyfajta vásárolható közelharci fegyver lesz ugyanazzal az animációval, akkor nagyon morcos leszek.

    Most már tényleg ideje lenne kicsit újítani kedves Ubisoft. Kezd már kevés lenni a copypaste (ebben a részben már azért elég pofátlanul tolták az arcunkba).

    Jah és térjünk már vissza a bugmentességre, ami korábban jellemezte a sorozatot. Borzalmas animációcsúszások és egyéb bugok tarkították ezt a részt. Meg is lepődtem, hogy lehet ennyire bugos (hangok is időnként gondoltak egyet és eltűntek).

    Naval Contracts-ok ötletesek voltak viszonylag. Bérgyilkosságban szinte mindig alap kinézetű alakokat kellett kinyírni. NEm ártott volna kissé egyedivé tenni ezeket azért szerintem, mert ez olyan semmilyen volt.
    Víz alatti roncsok egész kellemes kis adalék volt. Legendás hajók bizony még egy fejlesztett Jackdaw-t is megizzasztanak (Nekem a mumusom a páncélos verzió volt, azt nehéz volt szétszedni).

    Főszál így visszagondolva nem rossz. Amit kalóz csak csinálhat vagy átélhet azt itt mind megtapasztalhatjuk és ez nagyon tetszett. Flottázás így ebben a formában teljesen érdektelen. Közeli távra nem termel elég pénzt és folyamatos menedzselést igényel, ha meg messzire mész, akkor meg több órán keresztül mennek a hajók és baromi lassan hozza a pénzt. Jobb hajókat fosztogatni, vagy csinálni a mellékküldiket, illetve meglepően sok láda is van elszórva szerte a világban, amik igaz, hogy pár száz Reál-t adnak, de a mennyiségük miatt igen nagy összeget lehet így is összeszedni.

    Korábban írta grebber, hogy nincs értelme nagyon fegyverkezni Edwarddal. Röviden, egyetértek. Kardok közt nincs sok különbség, ahogy pisztolyok közt sem. Sok esetben 1-1 fejlövés bármely fegyverből halálos, fúvócső is nagyon hasznos tud lenni. Ököllel meg verhetetlen Edward.

    Na de erről ennyit, várom a következő rész helyszínét.
  • ratgab
    #3099
    Nem értem miért kell a legjobb fegyverzetet arany színűre festeni, annyira gusztustalanul undorító, hogy az hihetetlen.

    Arany színű ágyú egy pénzéhes kalóz hajóján.... Röhej.

    Nem lehetne valami eredetibbet kitalálni ez már nem kicsit unalmas, hogy ha legjobb fegyver, akkor az arany színű.
  • ratgab
    #3098
    Hát én egész játék alatt 3x cseréltem vitorlaszínt, de kormányt egyszer sem. Ennek aztán tényleg az ég adta világon semmi értelme sincs szerintem.
  • ratgab
    #3097
    Kösz, erre nem is gondoltam.
  • ratgab
    #3096
    96 %-ban a játék teljesítve. Fő szál kész, Minden helyszín (1 kivételével kimaxolva) maja kövek, bérgyilkos küldik, tengeri küldik kész. Jackdaw 100%-os, legendás hajók a tenger fenekén.

    Eddig 1 db fehér bálnát tudtam levadászni, 1-et meg egyszerűen elfelejtettem.

    100% syncet tuti nem csinálom meg és van egy rakás uncharted láda és miegymás amit már nem vagyok hajlandó összeszedni (4 kincses térkép maradt ki azthiszem).

    53 óra volt