3496
13460980771376987028.jpg
  • a.carkey
    #3296


  • Austin Bailey
    #3295
    mondta valaki, hogy nekem az AC 1 tetszett?
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.08. 23:26:21
  • Austin Bailey
    #3294
    kalózos játéknak jó is, csak ac-nek nem. Szeritnem areneszánsz Itáliára tök jól adaptálták az assassinokat. Egyrészt Itália tele volt mindenféle intrikával és cselszövéssel, másrészt a ruhákat sikerült úgy megcsinálni, hogy ne lógjon ki az olasz ruhák közül. A többi részben ez már nem sikerült, ott már tényleg elég közegidegen volt az AC-feeling. Az AC 1 sajnos iszonyatosan monoton volt, de nem bánnám, ha egyszercsak visszatérnénk a Szentföldre. Én úgy csináltam volna meg a történetet, hogy 2-3 különböző ember ül bele az animusba, (akik nem egymást váltják), hanem monjuk Desmont Altair emlékeiből emgtud dolgokat, de nem a teljeset, ezért egy másik részben egy másvalakinek egy másik emlékbe kell visszamennie ugyanoda, és felvenni a fonalat. A helyszínekkel kapcsolatban a kalandkorszakokba mentem volna vissza, aminek lehet jó a renrszánsz és a barokk Itália, a keresztes háborúk, a franciaország az ancient régime alatt (ez a forradalmas szerintem necces lesz, egyrészt mert szerintem olyan unalmas politikai izék lesznek benne, mint az AC 3-ban, másrészt a franciák számára a forradalom-téma még durvább mint a magyaroknak a trianon, tehát lehet hogy nagyon fel lesznek háborodva), a kalózos is jó de például tök jó lett volna egy olyan AC 19. századi egyiptomi angol régészek a keretsztori, és akkor lehetett volna kutatni az óegyiptomiak titkait, meg assassinkodni az orient expresszen, vagy egyipari forradalom előtti anglia, ami meg humoros lehetett volna a feszes társasági szabályok miatt.

    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.08. 23:25:50
  • grebber
    #3293
    Mindenkinek más tetszik. Én meg azt nem tudom felfogni és megérteni hogy a rakás szarkupac AC1 hogy tetszhet valakinek.Annál unalmasabb részt nem sikerült még letenniük az asztalra AC fronton. Még a Liberation HD is toronymagasan veri.
  • Savaran
    #3292
    Amúgy meg tudlak érteni, speciel számomra akárki akármit mond csak az ac1 az elfogadható mint ac, a digó enzió idétlen mesterkélt akcentusa frusztráló volt utáltam...és igen a black flag nem rendes ac mi sem bizonyítja jobban hogy csak első végigjátszásra volt rajtam az aszaszin öltözet, későbbi végigjátszásoknál már a dlc-s kalóz öltözeteket preferáltam.
    Igen talán lehetett volna olyan kalózos ac ami jó ac4-lett volna, de nekem amúgy sem illik az aszaszinok világa egy kalóz sagába, számomra aszik azok templomos lovagokat ölnek és ez csak a közel keleten jeruzsálemben áll jó nekik, jobb hogy Edward is kalóz és csak a legvégén lesz aszi...Összegezve ac-nak gyenge a black flag viszont továbbra is mesteri kalózos játék, mert jelenleg nincs nála jobb a piacon.
  • Austin Bailey
    #3291
    nem tudom megérteni, hogy az szerinted miért nem elszúrása a sorozatnak, hogy az assassin's creed nem assassin's creed. Ezt a kalózosat is tökéletesen meg lehetett volna csinálni assassin's creed-esre . Úgy lehetett volna az egészet életben tartani, ha az ereklyék keresésevel megy az egész korokon és helyszíneken keresztül miközben a jelenben is versenyt futnak az idővel, és a Desmondot sem kellett volna kinyírni, meg ezt a minnerva-junó izét behozni. Ráadásul a 3-nak a végén azzal a baromsággal, amit ott kitaláltak olyat ígértek be a folytatásra, aminek elméletileg mindent túl kellene szárnyalnia, ehhez képest a 4-ben az egész problémát megkerülték, az 5-ben meg ki tudja mi lesz, de ha nem sikerül tető alá hozni valami nagyon jó történetet, akkor nem biztos, hogy 6 is lesz. Pedig az alapöltet az annyira jó, hogy akár 10-12 részen is végigvihető lett volna (+ a mellékszálak) Szerintem az AC 2-ben rengeteg ötlet lett felvetve, aztán szépen mindegyiket vagy elszarták, vagy dobták, behozták helyettük a hülyeségeket, és ezzel elszarták az egész sorozatot. A nagy kerettörténetet túl hamar zárták le, a konspirációs vonal kiveszett az egészből, a történelmi jelleg is megváltozott, például a 2-ben Ezio szerelmi élete Shakespeare-darabokból kiollózott jelenetekbóől állt, ehhez képest a történelem most már csak úgy van benne a játékban mint animus adatbázis, és maga az animus is teljesen eltűnt, és most már csak egy játékmenü. Szóval a sorozat szét lett szarva, és nem lesz már neki sok része. Ezzel együtt ez a kalózos rész egész jó, bár olyan nagyon hangulata már nincs, a helyszínek nem is hasonlítanak az eredetiekre (pl Havannában nincs hegy). Ami viszont érdekes, hogy a hajóval nem olyan élvezet menni, mint a 3-ban volt. Nem olyan a mozgása.
  • Prof William
    #3290
    Hamarosan jön az Assain Creed Black Flag manga könyvesboltokba. Egy 2-3 kötetes melléksztori lesz (Vagyis nem Noname Abstergo alkalmazottunk lesz a főhős.) de közben megismerhetjük Kenway sztoriját.
  • Savaran
    #3289
    Jaja, nálam ez alapmű lett :) Talán gyerekkoromban túl sok kalózos filmet néztem :)
  • TomStorm
    #3288
    Már hónapok óta nem játszottam vele de többször rámjön a dúdolhatnék ezekből a dalokból:)
    Imádtam minden egyes percét a játéknak.
    Lehet nekiállok XB-on még egyszer amíg nem jön a folytatás(Rogue)
  • Savaran
    #3287
    A második se rossz :P
  • NagyiBMX
    #3286
    A legelső a Randy-s az a legjobb :D
  • Savaran
    #3285
    A véleményed szubjektív vélemény amit tiszteletben tarok, de nem csesztek el semmit a fejlesztők, eleve kalózos játékot akartak, az ac sorozat teljesen ellaposodott, az ac3 nál véglegesen, talán az 5 majd javítja az igazi ac-k jövőjét, és igen ez szerintem sem igazi ac a black flag, és azért király, és pótolhatatlan játéktörténeti szempontból...
  • Austin Bailey
    #3284
    nekem nem, én nem pont ilyen assassin's creedre vágyom. Nekem eddig a 2 tetszett a legjobban, a nyomozós konspirációs vonal miatt, ami egyre jobban leépültt a sorozatban. Ez a gyászdalokat éneklő hajózgatás nekem nem annyira jön be. (maga ahjózgatás igeb, csak az eseménytelenség nem. Szerintem a black flag egy hó ötlet volt, amit elcsesztek, és nem volt eléggé kidolgozva.
  • Savaran
    #3283
    :D na ne viccelj, a legjobban ez adja meg a játék hangulátát
  • Austin Bailey
    #3282
    engem nagyon idegesítenek ez az énekek, mert borzasztóan depressziós hangulatuk van
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.07. 15:27:47
  • Savaran
    #3281
  • Xlay
    #3280
    Sziasztok!

    Szeretnék érdeklődni, hogy multiplayerben másnál is előfordul-e, hogy nem kapja meg az abstergo pontokat a játékok után? Már több mint 1 hónapja fent áll a probléma.
  • Savaran
    #3279
    aszem hosszan nyomva shift a lengedezés
  • Austin Bailey
    #3278
    na ezt is megoldottam, csak nem úgy, ahogy a videókban van, hanem a fa törzse és az ág találkozásánál hátrafelé elrugaszkodással
  • Austin Bailey
    #3277
    most meg kingstonben az egyik animus töredéket nemt tudom megszerezni. Néztem róla videót, és az látszik rajta, hogy ott lengeni kellene az ágon, de nekem nem jelenik meg az a billenytű, amivel lengeni kellene. Csak leesni tudok, vagy visszakapaszkodni az ágra.
  • Savaran
    #3276
    az utolsó hajós aszi küldetést csak akkor adja be ha az összes többi már megvan
  • Austin Bailey
    #3275
    ki kellett lépnem az animusból és visszalépni, és újra odamenni, és akkor ott volt. Ami viszont a nagyobb probléma, hogy egy erődnél hiányzik a mellékküldetést adó pali, egy szigeten meg assassin megbízás lenne, de nem világít a galambketrec
  • Austin Bailey
    #3274
    ez a rész nekem is tetszik, és igazi AC is lehetett volna (egyébként az sem baj, hogy nem az, ezt inkább a sorozatra értettem, amiben az 1 óta nincs jelen az a hangulat, ahogy elvegyülsz a városban, és csendben dolgozol, hanem mindenből nyílt konfliktus van) csak kihagytak egy csomó jó öteltet, és megint csak kozmetikázák a már ismert dolgokat. Az AC 3-at én is iszonytosan utáltam.
  • PhantomAss
    #3273
    nem vagyunk egyformák...nekem ez az egy rész ami az egész AC szériából tetszett, szinte le sem bírtam rakni amíg végig nem nyomtam (az AC 1-2 részét kb fél óra játék után töröltem mert annyira untam és az irányítás is nagyon idegesített). A 3. részt végignyomtam teljesen hogy lássam mi az amit ennyire szeretnek ebben a játékban, de alig vártam hogy vége legyen, nagyon untam az egészet. Az irányítás ott is nagyon idegesítő volt.
    Ennek a résznek is adtam egy esélyt mert a kalózos/hajózós téma érdekel, és azt kell mondjam nagyon bejött.
    Szóval számomra ez a legjobb része a sorozatnak, de persze megértem ha valakinek nem jön be mert nem igazi AC.
  • CroftManor
    #3272
    Próbáld megnézni eagle visionnal a palackot, hátha akkor fogod látni.
  • Austin Bailey
    #3271
    Sziasztok, az mitől lehet, hogy két helyen kijelzi, hogy van még mellékküldetés, de amikor odamegyek, akkor nincs ikon, és egy helyen pedig kijelzi, hogy ott kellene lennie egy palacknak, és ott sincs semmi.
  • Austin Bailey
    #3270
    ja azt kihagytam, hogy az irányítás még mindig felháborító. Egyszerűen nem lehet felmérni, hogy mikor mi fog történni, meg összevissza ugrál, és nem lehet elérni, hogy egy tárgyról a talajra ugorjon és nem az 5 méterre lévő 30 centi magas másik tárgyra.
  • Austin Bailey
    #3269
    szóval sok bajom van már a szériával :(
  • Austin Bailey
    #3268
    közben megtaláltam angolul a választ a kérdésemre, de azért köszi. Egyébként nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem eddig a második rész volt a legjobb (meg nekem az első részben tetszett az, hogy zsúfoltak voltak a városok,meg szerintem a keleti hangulatjoz illett a legjobban ez az assassin téma. Bár maga az első rész borzasztóan semiatikus volt), és azóta csak egyre ötlettelenebb a történet is, meg nincs is rendesen kidolgozva, illetve teljesen elhalnak bizonyos fontos elemek a játékban. Például egyre kevésbé van animus, és egyre inkább csak egy átlagos menü az egész. Meg nekem pl hiányoznak az épületeken a titokos jeleki meg a rejtvények is (ezeket a hülye társasjátékokat utálom, ráadásul mindig vesztek), ami az egésznek az összeesküvés-jellegét adta. Ebben a részben már semmilyen összeesküvés nincs, hanem videójátékot fejlesztenek az animussal. Vicc. (bár gondolom az lesz a nagy csattanó, hogy Desmond él, és ő van az Abstregonál)Maga ez a karib tengeri cucc jó lenne, csak nem elég pörgős a játék, meg borzasztóan lassítják ezek a szarok, hogy szedd össze a palackot, a ládát, a kalózéneket meg ezeket a hülyeségeket. ilyen monjuk a kettőben is volt, de ott voltak nagy méretű városok, és lehetett ugrálni a háztetőkön, és ott ezek arra voltak jók, hogy egyfajta szabad mászkálás indokai legyenek. Azóta az ugrálás is teljesen leépült. Megszüntek a nagy háztömbök, meg egy csomó ugrálási figura is. Nincsenek azok a jó kis magasságok sem, mint amik pl San Gimignanoban voltak a kettőben. Meg egyszerűen itt már nem beszélhetünk assassinokról, hanem már olyan az egész, mint a skyrim, hogy mész egy kardos palival, és legyakon aki szembejön. Ráadásul állandóan új elemeket hoznak be, amiket aztán kivesznek, pl az assassinok toborzása és a csaparmunka, vagy pl a mik a Revelations-ben voltak, a bombák, meg a kampós végű rejtett penge. Meg minden részben eröltetik a hülye gazdasági vonalat, ahelyett, hogy egy jó kis fegyvert mondjuk úgy lehessen megszerezni, hogy kilopjuk xy házából vagy a királyi palotából vagy valami ilyesmi. Ráadásul ezzel a karibi pályával sem vagyok megelégedve annyiból, hogy ez egyész egyszerűen nem karibi táj, mégcsak nem is tenger, hanem valami mmorpg szintű fantasy táj. Túl sok a sziget, és túl sok a hegy. Havanna pl úgy néz ki, mintha valami amazonas menti település lenne, hegyekkel meg őserdővel, miközben igaziból havannában nincs is hegy. Az is nagyon zavar, hogy a mellékküldetéseknek nincs történetük. Magyarul a játékból eddig volt hat rész, és még mindig ott tartunk, mint az első részben, hogy van a főtörténet, meg a teljesen jellegtelen egyéb.
    Szóval igaziból ebből a sorozatból ne lett az, ami lehetett volna, és ez azért nagyon szomorú, mert ezzel lelőttek egy csomó jó ötletet, amikhez így már mások nem fognak hozzányúlni, és ezeket az ötleteket szarták el. Én egy olyan sorozatot vártam volna, ahol korokon átívelő egymás üldözése zajlik, városokkal, merényletekkel, (vagy akár ezzel a karibi izével, ha jól lenne megcsinálva), settenkedésel, cselszövéssel, álcázással versenyfutással stb, Egyébként leimádkozhatnák végre az assassinok ruhájáról a csuklyát, mert nagyon feltűnőek tőle. (vagy legalább adaptálhatnák a kor viseletéhez) A kalózkorban miért nem egy piros kendő van a fejére kötve vagy egy admirális sapka?
  • Gary
    #3267
    Természetesen:
    Assassin's Creed IV: Black Flag OFF
  • Austin Bailey
    #3266
    sziaszok, van ebből a témából offtopik?
  • simon007
    #3265
    Megvan a megoldás. Kardokat kellett vásároljak, ekkor elindul a küldetés.
  • simon007
    #3264
    Hello! A 12.fejezet " Már nem kormányzó többé" küldetés nem indul el. Valakinek hasonló problémája volt már? Ötlete van valakinek a megoldásra?/Korábbi mentést tettem már be, de ugyanaz történik, folyamatosan csak " betöltés" felirat, fekete képernyővel./
  • MerlinW
    #3263
    Akinek kellenek az AC DLC-k, az nézzen el gyorsan a greenmangaming-re
  • Savaran
    #3262
    A lényeg hogy a kismilló nem kismilló, erre akartam rávezetni trolluraságot de elbuktam :(
  • Savaran
    #3261
    #3243
    "Továbbá kismillió kalózos játék meg tudta oldani, hogy ne pocsolyában tapicskolás érzete legyen a hajózásnak, de ez, amit itt sikerült összehozni, az eléggé erősen epic fail"
  • Savaran
    #3260
    Én kimondottan a kategóriában mondtam hogy hasonló, tehát sandbox "kalóz-szimulátor" a port royal meg a többi nagyrésze amit linkeltél egyike sem hasonlítási alap mert más kategóriájú játékok. Tehát sandbox kalózosban kb csak a black flag lehet vagy ha nem akkor baromi kevés, nem kismillió amit említettél egy hsz-edben :)
  • MerlinW
    #3259
    Most komolyan nekem kellene helyetted értelmeznem az a hozzászólást? Tehát ha én bármilyen kijelentésre azt írom, hogy nem igaz, az azt jelenti hogy a másik fél hazudik. Még véletlenül sem azt, hogy nem ért egyet a kijelentéssel, hogy ő másképp tudja, stb.
    Csak mert a hazugság - ezek szerint nem nyilvánvaló - másokat rosszindulatúan megtévesztő kijelentés. Szerintem ilyet senki sem mondott neked, csupán rávilágított arra, hogy amit mondasz nem fedi a valóságot :) A kettő nem ugyanaz.
    Szóval magadnak köszönheted, te keresed magadnak a feszkót, csak el ne vigyen a szívroham.
  • Zero 7th
    #3258
    "Én nem látom, hogy bárki hazugnak nevezett volna,"

    Akkor talán ne szólj bele addig, amíg nem látod át a helyzetet, esetleg?
    #3251

    "én csak azt látom, hogy valaki megpróbált veled értelmesen beszélgetni, vitatkozni."

    Ha neked az értelmes érv, hogy "én erről nem tudok, tehát hazudsz", akkor gratulálok, és neked is szól az útmutatás, hogy hová menj...

    "Erre sajnos te képtelen vagy, hiszen számodra minden ellentmondás vérnyomás növekedéssel és az agyacskád parietalis lebenyének megkerülésével, a primitív területek által gerjesztett agresszióval végződik. "

    Egészen addig szerintem normális volt a hangnem, amíg alaptalanul le nem hazugoztak. Talán nem kéne tenyérbemászó parasztnak lenni, és akkor én sem süllyednék a szintre. Egyébként nyugodtan visszaadhatod a fotelpszichológusi diplomádat, tökéletesen nyugodt vagyok.
    A stílus teljesen szándékos és kiszámított, jelen esetben arra hivatott felhívni a figyelmet, hogy a kedves vitapartnerem sokkal taplóbb köcsög volt, csak ő nem a csúnya szavakkal, hanem a mondanivalójával. Szerinted észrevenné magát, ha nem fakadok ki?
  • MerlinW
    #3257
    OFF és némi jó indulatú személyeskedés:

    Én nem látom, hogy bárki hazugnak nevezett volna, én csak azt látom, hogy valaki megpróbált veled értelmesen beszélgetni, vitatkozni. Erre sajnos te képtelen vagy, hiszen számodra minden ellentmondás vérnyomás növekedéssel és az agyacskád parietalis lebenyének megkerülésével, a primitív területek által gerjesztett agresszióval végződik.

    Vagy próbálj meg kulturáltan és értelmesen társalogni, rakd rendbe az életedet, vagy akármi, vagy kerüld el a fórumot amikor ilyen idegállapotban vagy. Mindenkinek így a jobb.