3496
13460980771376987028.jpg
  • TomStorm
    #3336
    Üdv.
    Szeretném játszani PC-n de nem tudom mi az esélyem egy ilyen géppel:
    -Intel E6500 2X3GHz,5GB DDR3 1066HZ,HD 5770 1GB GDDR5.7200RPM 8MB puffer HDD,Win8.1 OS 64bit

    Ha nagyon akadna akkor inkább kihagynám
  • Austin Bailey
    #3335
    Freedom Cryban hogy kell fölmászni a templomtornyon lévő kilátópontra? Van két bütyük a torony tetején,. addig még feljutok, de a harmadikhoz, ami a mellette lévő toronysüveg oldalon van, ahhoz már nem ugrik fel, és bármit csinálok, nem tud továbbmenni.
  • Austin Bailey
    #3334
    soha nem foglalkoztam monitorokkal. Akkor az is lehet, hogy az enyémen is van több bemenet
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.15. 22:15:12
  • MerlinW
    #3333
    lassan 20 éve létezik monitor switch, létezik hdmi elosztó, a legtöbb monitoron 2+ bemenet van, stb.
  • Savaran
    #3332
    Van még egy megoldás, szerintem praktikus, konzolosoknak is jól jöhet, nem veszel monitort hanem rádugsz mindent egy led tv-re és kész :) Nálam is úgy van hdmi kábel kell és kész.
  • xido
    #3331
    nem vannak már több aljzatú monitorok? :)
    mindent rá lehet kötni lassan ezekre is egyszerre :)
  • Austin Bailey
    #3330
    és akkor mindig átkötögetem a monitort?
  • MerlinW
    #3329
    Konzolt beteheted a PC-d helyére/tetejére és rádughatod a monitorodat. Nem kell TV hozzá...
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.08.15. 17:04:38
  • Austin Bailey
    #3328
    Én például azért nem veszek konzolt, mert nincs hozzá helyem. (nem használok tévét) Pedig nem lakom az átlagnál kisebb lakásban. Ez az átlag egyébként Magyarországon 60 nm vagyis az még mindig nagyon kicsi. (viszont nem kisebb, mint egy New York-i lakás) Ráadásul a családosok is ilyenben laknak. Vagyis egy 16-18 éves gyereknek, aki igaziból a játékkotrszakában van jut egy 10nm-es félszoba. És akkor még ezt kéne telepakolni ilyen szarságokkal?
  • TomStorm
    #3327
    Szinte minden konzol port.Csak átportolják PC-re fél év alatt és kész a PC verzió.Ezért vannak PC-re játékok.
    Utoljára szerkesztette: TomStorm, 2014.08.15. 16:34:45
  • Savaran
    #3326
    De ahogy amúgy tök mindegy kár ezen vitázni, kinek a pap kinek a papné, aki úgy gondolja neki az elméletben olcsóbb konzol jobban bejön ám tegye én nem fojtatom a vitát, mind kettőnek megvan az előnye hátránya, de egyértelmű hogy egy jóféle gamer gép porigaláz bármilyen konzolt, csak nézzétek meg a gta5 is feltuningolva fog kijönni pc-re, csak nem értem hogy a 10 százalékos pc-s közösségnek amit Merlin emleget mi a fenének csinálnak játékokat?
  • Savaran
    #3325
    "~2010-körnéykén érte el a PC a 360 teljesítményét" Ezt te is tudod hogy nem így van :) Csak nézz meg pc vs. xbox vs. ps3 összehasonlításokat, egy komolyabb gamer gép porig alázta már évekkel ezelőtt is a konzolokat
  • MerlinW
    #3324
    Én teljesen megértelek, nekem sem azért nincs konzolom mert nem telik rá, egyszerűen nincs rá igényem.
  • MerlinW
    #3323
    "exponenciálisan emelkednek a gépigények"

    ~2010-körnéykén érte el a PC a 360 teljesítményét, ~2012-környékén a PS3-ét. Miután a konzol célhardver, fix feladatra van tervezve, ezért még ugyanazon a hardveren is jobban fognak futni rajtuk a játékok, mint PC-n. Emellett konzolra sokkal gyorsabb és olcsóbb fejleszteni.
  • mike01010101
    #3322
    OFF: Az a baj, hogy van aki nem tudja elképzelni, hogy valaki nem azért nem vesz konzolt, mert nincs rá pénze hanem azért, mert egész egyszerűen nem akar (van nem képes rá) a TV elött ülve kontrollerrel játszani. Nekem a játék az ha számítógép elött ülök, és bill+egérrel irányítok. Ez az én nyomorom sajnos, de én is örülnék ha pár konzol only játék megjelenne PC-re. (Red Dead, Uncharted-ek, Heavy Rain stb)
  • TomStorm
    #3321
    Ennyi,köszönöm
  • grebber
    #3320
    Az 100% hogy jobb mint a pc hosszabb időre!! Ezt csak a konzolt elvből gyűlölök nem látják be akik fel se tudják fogni miért jobb ill. miben rejlik a konzol ereje.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2014.08.15. 13:19:19
  • TomStorm
    #3319
    Mert 8 év múlva egy mostani PC-n nem döcögnek?Mondok jobbat,egy régebbi PC-n amiben nincs elég RAM vagy VRAM de akár processzor azon el se indul nemhogy döcögne az a játék még a konzolon vígan 30fps-el elvannak a legújabb játékok is és nem nyúltál hozzá nem fejlesztetted:)
    Mindent lehet állítani de azt,hogy gond nélküli játékra,hosszabb időre egy konzol nem jó befektetés azt nem.
  • Savaran
    #3318
    A lényeg az hogy nincs garancia hogy 8 évig kihúzzák a mostani konzolok, amikor exponenciálisan emelkednek a gépigények, és majd ezeken a konzolokon 8 év múlva lebutítva döcögnek majd a játékok, az hogy 5x cseréltél gépet az azt jelenti hogy 5 ből 4x nem high end konfigod volt!
  • TomStorm
    #3317
    Legyen mindenkinek otthon konzol,notebook,PC és nem fog fórumokon sírni többet ezt garantálom!
    Én is sírtam mikor még csak egy szaros PC-m volt itthon évekkel ezelött,hogy jajj konzolra van csak ez meg az és a többi.
    Azóta válogatok mit mire veszek meg.Meg lecserélni 2-3 évenként?MIT?2006 óta van egy konzol generáció 8 kibebaszott éve(ez alatt volt vagy 5PC-m de mindegy) emberek és a mai napig mocskos mód élvezetes rajta játszani.Lehet,hogy jövőre lecserélem de az most írom,hogy ismét 8 évig simán kiszolgál.
    Kicsit gondolkodjanak egyesek,nézzenek utána,próbálják ki és ne sírjanak:))
  • Savaran
    #3316
    Kissé kisarkítva de fején találtad a szeget.
  • Austin Bailey
    #3315
    ha ezt hozzáadjuk ahhoz, hogy több forrásból lehet hallani, hgy a multinacionális vállalatok megpróbálják az internetet a saját ellenőrzésük alá vonni, és a szaját szempontjaik szerinti cenzúrát kialakítani, akkor ez a konzolos erőszakoskodás még akár úgy is értelmezhető, hogy azért kelleneke az eldobható külön játékgépek, hogy ne legyen az, hogy valaki leteszi a tálcára a játékot, és utánanéz a neten ha valamit nem tud, mert akkor bele lehet akadni olyan dolgokba, mint az antipay oldalak, a proxyoldalak a warez meg a minden ilyesmi és ezek már veszélyeztetik azt hogy a nagy cégek szerint kb mennyit kellene évente fizetni azért, hogy a játékokkal valaki játszhasson.
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.14. 22:02:19
  • Austin Bailey
    #3314
    én ezt a konzol-dolgot egyértelműen egy fogyasztásnövelő kényszerítésnek látom, amiben megrpóbálják az embereket rászoktatni az eldobható számítógépre.
  • Savaran
    #3313
    80-90 százalék max a pc analfabétákra vonatkozik, ezt te is tudod...A PC a csúcs és az is lesz, ha megvan a háttérben a jó hardwer, az alkalmi játékosok a konzolosok akik max 1-2x kijátszák kedvenceiket és polcrateszik, én nekem 1997-2014 ig vannak a gépemen játékok, mert ami 10 éve kedvenc volt az most is az és ami 2014 ben kedvenc az 2024-ben is az lesz...
  • wedge31
    #3312
    Itt valszeg a hc gamerekröl beszélt merlin mert egyébbként pc-n ezerszer többen játszanak napi szinten mint konzolon csak az nem generál pénzt vagy csak nagyon keveset mert free to play vagy facebook, stb.
  • Austin Bailey
    #3311
    igen, csak azt felejted el, hogy az emberek neteznek is meg minden ilyesmit csinálnak, vagyis nem az a helyzet, hogy vagy gép vagy konzol. Valamilyen számítógépe/laptopja mindenképpen van és a konzol az egy plusz valami a számítógépén felül. Szerintem az sem igaz, hogy az emberek csak ikont tudnak rakosgatni a gépen. Főleg nem az y-generáció, akiknek ez az egész készül. Szerintem ti programozók azért veszitek meg az összes ilyen új kütyüt, mert nektek ez szakmai lelkesedés.
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.14. 19:28:48
  • MerlinW
    #3310
    A játékosok 80-90%-a konzolon játszik, mert: a konzol kényelmes és nem kell hozzá érteni, céleszköz. A PC-hez érteni kell valamilyen szinten szoftveresen és hardveresen is, drágább, macerásabb, több helyet foglal, több áramot fogyaszt, hangosabb, stb. Az emberek nagy része egyszerűen nem is akar érteni/foglalkozni a PC-vel. Mert valóban, minek ha ott a konzol?

    Tehát ha objektíven belegondolsz: tegyük fel, hogy - ahogy az emberek nagy részének - közöd sincs az informatikához, nem is érdekel, az élet teljesen más területén mozogsz. Mikor hazamész meló után és ki szeretnél kapcsolni mi a kényelmesebb? Beülni a PC amiről annyit tudsz, hogy ikonokat lehet kattintgatni és a falat verni, ha egy játék hibaüzenettel indul, vagy beülni a fotelbe, megnyomni egy gombot és játszani.

    Én informatikus vagyok, '84-ben 4 évesen már videojátékokkal játszottam, 6 évesen már kisebb programokat írtam C64-re, így értelemszerű, hogy nem mozgat a konzol, én jobban szeretem megoldani a játékok által okozott problémákat, mint magával a játékokkal játszani:)
    Viszont én/mi vagyunk az abszolút kisebbség. Tehát a konzol jó és van létjogosultsága. A PC munkaeszköz és én személy szerint csodálkozom, hogy foglalkoznak vele a fejlesztők. Nem csak a warez miatt fogy kevesebb a PC-s játékokból (sőt!), hanem mert alapvetően kevesen játszanak PC-n. +1: rengeteg informatikus ismerősöm van akik konzolon játszanak.

  • Austin Bailey
    #3309
    de azért mindent konzolra kell csinálni
  • Savaran
    #3308
    Pontosan! Ezért nem éri meg konzolra beruházni, mivel az egyetlen előnye fog elveszni a pc-vel szemben "hogy nem kell rá költeni" ez mostantól nem így lesz, pont fordítva lesz a tendencia, a pc-k erősödni fognak, mert 2 évente videókari 4 évente proci csere olcsóbban fog kijönni mint két évente 120k ért konzolvásárlás
  • Austin Bailey
    #3307
    de akkor ezek szerint az ubisoft meg a rockstar azt hiszi, hogy ha eléggé nyomatják konzolra az új tartalmakat, akkor rá tudják szoktatni az embereket arra, hogy 3 évente vegyenek egy úk kütyüt 100 000 forintért vagy nemtudom mennyi dollárért, amiben ott kerül?
  • Savaran
    #3306
    Nem hát :) Van sok vitathatatlan előnye a konzoloknak, de sok vitathatatlan hátránya is, a PC-ben több a lehetőség csak ugye drágább, a konzolok egy idő után kiöregednek, lásd xbox360 és ps3, és a végefelé már lebutított graffal voltak képesek döcögtetni 30-al a játékokat, pl. ac4, pc-n szebb is volt, már ha volt megfelelő erőmű alá...most az xboxone és ps4 csúcsra tört, mert már most ugyanolyan mint a pc-k, csak két év múlva vagy 4 év múlva megint lemaradnak...
  • Austin Bailey
    #3305
    egyébként az miért jó nekik, hogy folyamatosan arra próbálják erőszakolni a játékosokat, hogy vegyenek egy konzolt? Nem jönnek rá arra, hogy akármennyire nyomatják ezt valahogy mégsem halad olyan dinamukusan a lakosság konzolodása., és hogyha valakinek választania kell egy konzol meg egy pc között, akkor nem a konzolt fogja választani?
  • mike01010101
    #3304
    Örülök, hogy van aki még elhiszi a marketing szövegeket :) De kívánom, hogy legyen igazad.
  • MerlinW
    #3303
    Rouge egy 40+ órás teljes értékű játék lesz, Unity-ből átvett újdonságokkal, teljes történetvonallal, új karakterekkel, mindennel. Közel sem DLC vagy kiegészítő kategória.
  • mike01010101
    #3302
    Ezt a Rogue-ot nyugodtan adhatták volt egy AC: IV standalone DLC-nek, mert ez az. Bármelyik Fallout 3 DLC-ben több újdonság volt.
  • MerlinW
    #3301
    Csak konzolra megjelenő Black Flag spinoff féleség.
  • xido
    #3300
    azonnal mars a topikjába ha van és felzárkózni :D
  • Austin Bailey
    #3299
    a Rogue az mi? Én arról nem is hallottam
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.08.13. 01:08:02
  • NagyiBMX
    #3298
    Szerintem akkor amikor a Unity meg a Rogue jelenik meg.
  • hemmis
    #3297
    azt tudja valaki hogy mikor jelenik meg a következő assassin játék mobilra legyen az bár milyen is kiváncsi lennék rá? köszi