16775
banner
  • Daermon
    #14015
    Emiatt ne aggódj szerintem :)
  • Palinko
    #14014
    Tényleg benne van Shani a könyvben, most eszembe jutott már hol volt, de olyan kis szerepet kapott, hogy nem is csoda hogy elfelejtettem :D

    Malakainak kell adni egy pontot, hogy a játékot tényleg ki lehet zárni amiatt amit mondott. De remélem azért nem olyan lesz hogy 1 epizód 1 kis történet és semmi összefüggés, jó régen elnéztük így a Herculest meg a Xenat :D de manapság már nagy elvárások vannak egy sorozattal kapcsolatban és pont az összefüggő, csavaros jól megírt történetet szerettük a játékokban is. Szerintem tudják ezt a sorozat készítői is azért :D
  • horthy
    #14013
    A Blood and Wine kiegészitésben van a Lebioda profétás rész . 5 küldetésből áll a térképen 5 kis szobor " market " jelölésel ( Felnőni a feladathoz ! ) . Már mindegyik jel fehéhérröl szürkére változott és amikor odamegyek Pafnuzió müszakvezetőhőz nem beszél vele csak annyit mond lemaradásban van ? Ez valami bug vagy még milyen feltétel hiányzik a küldetéshet mert már csak annyi van irva menjek a müszakvezetőhöz ? A szobornak feje mindene kész .
  • Malakai
    #14012
    Játék tuti nem, akkor nem Sapkowski-t emlegetnék, mint tanácsadó, hanem a CD Projekt-et (is). :)
    De még semmit se tudni. Amennyiben a könyvek feldolgozása is, akkor is melyik időszak ugye (amivel kezdenek). Ha nagyon visszamennek, akkor a felsorolt szereplők közül majdnem senki se lenne benne, Geralt nagyrészt egyedül kóborolna és egy-egy részre ugrana be Dandelion (főleg ő), meg Yen és Triss. :)
    Nem tudjuk mit akar vele a Netflix, de időközben kifut a GoT, lehet annak helyét akarja elfoglalni, akkor biztos későbbi történeteket dolgoznának fel, ahol több a szereplő és politika.
  • DantesHUN
    #14011
    Shani a játékban és a könyvben is benne van. Viszont azt nem tudni mi a Netflix elképzelése, a könyv, a játék? Eredet történet? Mit akarnak képernyőre vinni? Ezt nem tudni.

    A korábbi terveket a sorozattal kapcsolatban én is olvastam, de a Netflix lehet teljesen más koncepciót akar.
  • Palinko
    #14010
    Sztem az első 4 után akiket írtál egyáltalán nem biztos, hogy lesznek, Dandelion kivételével meglepődnék ha kihagynák, de Shani meg Milva simán kimaradhat sztem. Mert egyik a könyvben nincs másik meg a játékban.
  • Daermon
    #14009
    Igen szerencsére jó kezekbe kerül. Külön öröm az Expanses emberek részvétele, mert az is kikúrt jó sorozat lett (hát még a könyvek).
    Witchernél nem mondták ki, de gondolom Geralt kalandjai lesznek. Sapowski részvétele miatt én a könyv érára tippelek. A castingon fog sok múlni még: Geralt, Yennefer, Triss, Ciri, Shani, Dandelion, Regis, Milva, Zoltan mind fontos részesei több sztorinak is.
  • DantesHUN
    #14008
    Kezdek hinni a Witcher sorozatban. Netflix-es lesz? Náluk van pénz és adnak a minőségre is. Ez akár így jó is lehet!
  • molnibalage83
    #14007
  • wedge31
    #14006
    Látott, csak volt olyan hülye, hogy fix összeget kért elöre és nem részedesést a bevételböl.
  • Prof William
    #14005
    Vagy rájött hogy ha már játékból nem látott pénzt akkor itt az alkalom hogy még szakíthasson magának némi orent. :)
  • jarlaxxe
    #14004
    Ez márcsak azért is érdekes mert tudjuk mennyire utálja a játékokat...ugy látszik a sorozatokat meg szereti.
  • Prof William
    #14003
    Azért Geralt, Yen, Ciri és Triss + Dandellion lazán belefér a "unconventioncal family" címszó alá. :) Főleg hogy erre még egy-két utalás is van.

    Amúgy tényleg remek hír. Egy igazi kardozós, baxzós, intrikázós sorozatot lehetne összehozni a könyvek alapanyagából. A Netflix résztvétele pedig mindenképpen jó hír. :)

    Amúgy meg minek feldolgozni? Hiszen már van belőle sorozat. :)

  • wedge31
    #14002
    Hát igen azt nem írták még, hogy Geralt lesz a föszereplö, na meg az se semmi, hogy Sapkowski tanácsadói szerepet vállal állitólag...ugy tünik megjött az esze az öregnek.
  • Malakai
    #14001
    Mondjuk, amit az producerek mondtak az azért picit fura leírása, mégha kicsit belemagyarázva az ismert karakterekre is igaz lehet.
    The Witcher stories follow an unconventional family that comes together to fight for truth in a dangerous world. The characters are original, funny and constantly surprising and we can’t wait to bring them to life at Netflix, the perfect home for innovative storytelling.
    Kíváncsi leszek miről fog szólni, de nem lepődnék meg, ha nem újra feldolgoznák az ismert sztorit, hanem csak a Witcher világában játszódó új történet lenne.

    Szerk: Ja és hurrá! :)
    Utoljára szerkesztette: Malakai, 2017.05.17. 13:28:59
  • Daermon
    #14000
    Kurvára várós, csak a casting és a forgatókönyv legyen jó :) Mert a büdzsé és a 18+ az garantált, hálisten a Nezflix nem szívbajos :)
  • jarlaxxe
    #13999
    Ez az év híre, csak el ne k@rják.
  • wedge31
    #13998
    Lesz witcher sorozat.
  • molnibalage83
    #13997
    A két DLC-vel is megy. Ezzel fogom kitolni őket szerintem. Remélhetőleg megy a mentésemmel.
  • molnibalage83
    #13996
    Ez is egy overhaul MOD.
  • Daermon
    #13995
    Egy kis Dettlaff zenére :)
  • molnibalage83
    #13994
  • Count Adyn
    #13993
    hu hát én még fanmade angol forditást olvastam az nem volt tulbonyolitva:)
  • Daermon
    #13992
    Nem tudom én nem éreztem ezt. Szerintem kerek volt amennyire kellett, főleg a folytatás tudatában. Nagyon várom a záró darabot, mert ugye az majd rendbe tesz gondolom jó pár dolgot. Plusz ebben a kötetben több jó történet volt :) Bonhart szerintem az egyik legjobban eltalált karakter ebben a részben.
  • Palinko
    #13991
    Most én is nagyon gondolkodom hogy a befejező résszel nem várom meg a fordítást és inkább elolvasom angolul, csak az eddigi magyar könyvekből kiindulva elég nehéz a nyelvezete. Szerinted mennyire vészes? Vagy túl lehet lendülni az ilyen ritka szavakon és meg lehet érteni a lényeget? Mert a magyar fordításban azért belevittek régies kifejezéseket meg mindent abból feltételezem hogy az angol is hasonló lehet.
  • Count Adyn
    #13990
    jah télleg azok kicsit hoszabbak már, nekem összefolyt nagyon mert egyhuzamban olvastam mindet angolul, igy nem volt zavaró :)
  • Palinko
    #13989
    Az első két könyv valóban, de utána már kitört a sztori a novellák keretei közül szerintem.
  • Count Adyn
    #13988
    igen mert nem regények hanem novellák:)
  • Palinko
    #13987
    Megvoltak a jó pillanatai, élvezetes volt olvasni, nagyon jól ugrált a szálakon sztem. Na de innen asszem Fecske torony könyves spoiler

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megvolt a végén a katarzis is, de most így pár órával a befejezés után van egy olyan érzésem, hogy ennyi? Kicsit olyan érzésem van, hogy nem történt semmi a könyvben a 430 oldalt össze lehetne foglalni fél oldalban és nyugodtan folytathatná a következő könyvvel az olvasó, mert érteni fog mindent.

    Pedig elég sok szereplő volt, már nekem több is mint amit meg akartam jegyezni, legtöbbnek csak úgy kb tudtam a nevét és történet alapján beugrott hogy na ő az. Szerintem kicsit túlzásokba esett az író itt.

    Ciri történetén látszik, hogy az volt a fő meg legjobban kidolgozva, meg legjobban megírva, de úgy érzem történhetett volna vele még egy és más az 1 hónap alatt még a kunyhóban volt, ne csak mindig a mesélés, visszaemlékezés.

    Geralték története nagyon fele más, az nyilván lényeges volt amit beszélt a tündével, meg annak ott lett a vége igazából, de hogy ha más nézőpontból nézzük egész végig keresi a druidákat akiket végül megtalál, azt nem történik ebben a regényben semmi... Meg látjuk igazából tök mindegy, mert Ciri már pont el fog teleportálni onnan ahol van, bár kéltem hogy vissza a szigetre, de valszeg olyan helyre ahol a druidák nélkül gyorsabban megtalálnák.

    A töltelék szálak működtek, nagyobb képet kaptunk Ciriről, meg egy kicsit a politikáról. Csak egyszerűen van egy olyan érzésem, hogy utolsó előtti könyv és nem haladtunk sehova. Nagyon arra számítottam hogy a Geralt-Ciri-Yen-Triss négyesből legalább 3 találkozni fog és Ciri tuti egy lesz a 3 közül. Hát nagyon nem ez történt. Kicsit olyan érzés, hogy végtelenségig elhúzhatná az író így sztorizgatva. Valahogy a játékok annyira jól működtek ilyen szempontból, egyik után sem volt ilyen hiányérzet, kerek történet mégis akkora nyitott véggel ahol mindig lehetett jól folytatni.

    A könyvek viszont sokszor olyanok mintha 2-3 nagyon vaskos fejezetek lennének 1 könyvben és önálló könyvként már nem is nagyon funkcionálnának.
  • MerlinW
    #13986
    Hunglish.

  • Tuhajohn
    #13985
    Azt szeretném kérdezni, hogy AQUA Electromax-ban (Győr) milyen nyelvű a borító a dobozos The Witcher 3 GOTY-n???
  • Daermon
    #13984
    Kezd előről a trilógiát, én is azt szoktam :)
  • Danton12
    #13983
    Kint vannak az udvaron, a házban a páncél és fegyverállványok vannak többek között. Tegnap előtt toltam végig a blood and wine-t nagyon hiányzik, egyszerűen nagyon sajnálom hogy vége van, még a szoborépítős questet megcsinálom és kifújt... :(
  • Daermon
    #13982
    Gagyi. :/

    Elovastam a Fecske-tornyot. Hát nagyon jól sikerült maradjunk annyiban :) Remélem már fordítják a záró darabot...
  • horthy
    #13981
    A Blood of Wine-t most most kezdtem el játszani . A Sweet House küldetésben megrendeltem elöször a köszörükövet és a páncéljavitó asztalt és nem találom őket pedig a mappon rajta vannak . 1 nap eltelt kiirta megérkezett . Hol vannak valami pincében ? A ház renoválást 5000-ért még nem rendeltem meg .
    Utoljára szerkesztette: horthy, 2017.05.01. 18:15:54
  • TOMSILENT
    #13980
    Pajzs mód + páncélok
  • xido
    #13979
    Én is "belelapoztam"...és azzal szembesültem,hogy már megint olyan nevek,akiket 2 pillanat alatt elfeledhettem...aztán tisztán emlékeztem,hogy ért véget az 5.kötet..és keresem a fonalat,meg a hangulatot,hiszen persze,hogy megint a Geralt/kaland arányt fogom kevésnek érezni és az egyebet sokallani....:)
  • 6600GT
    #13978
    Sziasztok! a sigi reuven gróf kincse illetve a kölyök nyomában fő küldetés mind a kettő 12 szintet követel,nos az lenne a kérdésem,hogy mind a kettőt meg kell csinálni vagy ha választok egyet akkor másik automatica nem vállasztható köszönöm további szép napot!
  • Palinko
    #13977
    Ja így már értem.
  • Daermon
    #13976
    Anno az első könyvnél a PalyOn nyilatkozta valahol, hogy külön kezelik, mivel a könyv irodalom, a játék meg játék. Szerintem is jobb lett volna meghagyni a játék kifejezéseit, de igazából így is jó.