16775
banner
  • horthy
    #14095
    Most vagyok " Az enyém a vár " küldetés elött ! 49-es szint 1928 pont

    Kérdés : Az enyém a vár küldetés ( Capture the castle) után folyamatosan tolja végig a finish-ig a játékot a Blood of Wine , tudok-e még a térképen Velen-be stb menni a főküldetések között ? 48-as szintű Tufoi Szörnyeteg Witcher küldetés-t meg tudom-e csinálni még a föküldetések között mielött elérném a 54-es karakterszintet ?

    Van egy 48-as szintű küldetés amiért kb 500 pontot kapok a 48-as szintű Tufoi Szörnyeteg Witcher küldetés megcsináljam-e a Capture Castle elött ? Mivel ha megcsináltam a Capture Castlet 1500 pont ugy emlékszem és az utána jövő The Night of Long 47 szint küldetés is 1500 pont a többi utána jövöt nemtudom egyszoval nem-e ugrik a szintem a föküldi alatt 53-as szint főlé és utána nem kapok pontot a Tufoi szörnyeteg után
    ha meg hamarabb csinálom meg akkor meg a föküldik után ugrik 52 szint főlé a karakter és a főküldikért nem kapok pontot . Mi a jó megoldás ?? Hogy csináljam ?

    Utoljára szerkesztette: horthy, 2017.05.27. 13:16:25
  • Mephike
    #14094
    Milyen is legyen a sorozat?
  • Prof William
    #14093
    Pont ezért írtam, hogy bizakodó vagyok.

    A hírwket olvasva elsőször azt hittem álmodok. :) Netflix és az író is benne van stb... :)
  • DantesHUN
    #14092
    Elvileg olyanok keze van a dologban akik szakemberek, és pénz is van. Miért ne lehetne bizakodni?
  • Prof William
    #14091
    Pont ezt írtam. eddig kb semmit sem lehet tudni arról, hogy milyen lesz a sorozat csal azt amit Dantes leírt. Ez alapján meg kb bármi lehet. :)

    Ráadásul még -Netflixes ötletelések után- még változhat is koncepció. Szerintem még ők maguk sem döntötték el 100% -ra hogy milyen is lesz végül.

    Én azért bizakodó vagyok. :)
  • DantesHUN
    #14090
    Nem, úgy viselkedik mint a a tipikus elvakult rajongók. Mitől kellene a karaktert félteni? Azt se tudni ki lesz a színész. Mit tudni? Ott lesz a könyv írója. A Netflix csinálja a stáb tagjaiban olyan emberek lesznek, akik k9zül az egyik az Expanse sorozaton is dolgozott, meg a Baginski nevű illető akinek a játékban lévő videók készítésében vett részt, tehát valamit tud a Witcher világról és nem játékot hanem a könyvet dolgozzák fel, és nem ugyanaz lesz mint a könyv/játék.

    Ennyi alapján mit kell félteni?
  • Madi92
    #14089
    Pont ezt akartam írni. Nem tudják ertelmezni egymás írását. :D Szegény Dantesnek nekimennek minden ok nélkül.
  • Prof William
    #14088
    Ahogy nézem még semmi konkrétumot sem írtak csak annyit hogy más lesz mint a játékban. Ez kb 6 -os szintű bullshit duma. Mintha mondanának valamit de aztán mégsem.
    Ebből még bármi lehet. Ha könyves Geraldot sikerült hozni én annak is nagyon örülni fogok. Ő is jó arc. :)
  • wedge31
    #14087
    Elbeszéltek egymás mellett, jarlaxxe csak Geralt karakterét félti és ebben szerintem igaza van, Dantes meg az alkotói szabadságról beszél és ebben neki is igaza van.
  • DantesHUN
    #14086
    Megmondtam márt: Ne nézd. Kész ennyi. Ne nézd. Szar lesz. Neked van igazad. Egyetlen képkocka sincs belőle leforgatva de elképesztően szar fos lesz, szóval ne nézd. Meggyőztél.

    És igen. Minden képregény szar gagyi. Igazad van. Megmondtad. Úgy van.
  • jarlaxxe
    #14085
    Akkora nagy marhaságokat bégetsz, hogy már elég volt belöle,az egész csak és kizárolag Geralt karakteréröl szólt, hogy a játékok és a könyvektöl eltér majd és ez érthetöen kifogja verni biztositékot.
    Az összes többi faszság amit itt összehordasz a te agyszüleményed és nem is volt szó róla a cikkben semmi az természetes, hogy sok mindent megváltoztatnak majd de azt ami tökéletes azt minek?

    Nekem gagyi szar a képregényes müfaj, ez van, ez neked nem kell, hogy tetsszen és öszintén szólva ez ügyben köpök a véleményedre és mivel ez a sg ezt várom el töled is.
  • DantesHUN
    #14084
    Olvastam a könyveket. Pontosan tudom, értem milyen a Witcher és miről szól, de ha valaki felületesen nézi csak, akkor erre is rá lehet húzni hogy gagyi fantasy ostobaság.

    Ugyanez áll sok képregényre, a trónok harcára, stb.

    Ez volt a mondandóm lényege. Rohadtul utálom, ezt a műsznob viselkedést, hogy ami képregény=csak gagyi nem minőségi szar lehet. Ami abból adódik hogy csak felületesen ismeri a témát. Mint ahogy felületesen nézve a trónok harca is csak dugásból áll.

    Illetve, aki annyival lesöpri, hogy úgy is szar lesz a Netflix sorozata , és mit jövök ilyen képregényes gagyikkal...az egy idióta. Nem állítom hogy olyan hű de magas művészet, vagy hogy nagyon jók voltak, mert voltak hibák és bénázások , de például karakterábrázolásban jellemekben, odavágnak jó pár nagy költségvetésű filmnek.

    Igenis minőséget tettek le az asztalra, épp ezért felesleges aggódni a Witcher sorozat miatt, minőségi sorozat lesz az is. Ha olyan TV -s társaságról, szolgáltatóról lenne szó, ami eddig is sok szart csinált, például...a Gigacápa vs Óriás polip 8. készítői kapnák meg a Witcher jogokat lehetne aggódni. De nem így van, éppenhogy azóta nyugodtan meg,hogy a Netflix-hez került, egész addig nem bíztam a Witcher sorozat ötletben mert ehhez jó szakember gárda és sok pénz kell. Ez pedig nem sok társaságnál van meg, alkalmas lenne még az HBO ilyen feladatra.

    Továbbá, tegyük már azt is hozzá: senki nem tudja milyen változások lesznek. De már rinyálni kell? Ez nem (csak) neked szól.

    Sapkowski meg nem garancia...ja direkt hagyja majd elszarni mert ő ilyen sértődött kisfiú vagy mi? Meg elmarják a rajongókat. Ja, azokat akikről tegnap is írtam már: az elvakult fanatikusokról, akik képtelenek megérteni.,hogy szó szerinti adaptáció nincs.

    Szóval : ott a könyv írója, meg egy olyan cég aminek van pénze és nem szart csinál. Akkor min kell aggódni?
  • molnibalage83
    #14083
    A GoT sokkal több annál, mint amit írtál... Konkrétan nem is emlékszem, hogy hány évad óta nem volt dugás... (Ha a Sansa megerőszakolása nem az, amit nem mutattak explicite, de az is az 5. évadban volt.)
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.05.25. 12:58:40
  • Palinko
    #14082
    Nem nagyon értetted meg ezeket ha így állsz hozzá, nézd csak meg a könyvben Geralt vívódásait, pl a kisebbik rossz témakörében. Képregényt is fel lehet tölteni tartalmi mondanivalóval pl a sötét lovag trilógia, az nem olyan mint a korábbi Batman filmek. Trónok harca is tele van mélyebb gondolatokkal, jelenlegi világunknak tükröt tart stb.
  • DantesHUN
    #14081
    Hát ha Netflix sorozatai neked képregényes gagyik, akkor hagyjuk inkább. Képregényes gagyik...mert az ám nem gagyi hogy van egy mutáns pasas fehér hajjal és két karddal a hátán egy teleportáló csajt kerget állandóan. Nem bazd meg, az magas művészet.

    Meg a Trónok harca aminek a lényege a dugás, a sok vér meg piáló törpe.

    Hogy világos legyen: nem azt mondtam, hogy pl: a trónok harca hülyeség, csak épp ,mitől lesz egy képregény alapú sorozat gagyi, egy fantasy sorozathoz képest? Egyik se a mély gondolatokról és vagy kirkekardi filozófiáról szól. Ezek szórakoztató ipari termékek.

    Képregényes gagyi...a Netflix Witcher sorozatát meg már most kaszáld, az előtt hogy egyetlen képkockát készítettek belőle. Szar lesz oszt kész. Ne nézzed!
  • wedge31
    #14080
    Elképzelni se tudom mit akarnak rajta változtatni mert az hogy a story meg background a saját szájízük szerint lesz, az várható volt de Geralt szerintem is tökéletes figura egy sorozathoz.

  • Palinko
    #14079
    Nem erről van szó, hanem arról, hogy transzpozíciónak örülnénk és nem kölcsönzésnek vagy egyéni intepretációnak....
  • molnibalage83
    #14078
    A keményvonalas idióták képtelenek megérteni az adaptáció szó jelentését...
  • jarlaxxe
    #14077
    Nem ezeket a képregényes gagyikat kellenne nézned ha már minöségről papolsz itt...

    A GoT jó példa mert hasonló müfaj és hasonló szinvolúak a könyvek is.
    Sapkowski meg semmire se garancia valszeg most az anyját is eladná annyira dühiti, hogy a játékokból nem sok pénz kapott a saját hülyesége miatt.
    Ugyhogy ha azt mondják neki, hogy Geralt egy meleg néger faszi lesz arra is rábolintana ha megfizetnék de ez persze nem fog bekövetkezni.

    Geralt könyvbeli karktere ugy tökéletes ahogy van még egy netflixes sorozatnak is kielégiti minden igényét.
    Azzal ha nagyon megváltoztatják a karakterét elmarják mind a játék mind a köny rajongókat és ennek rajtad kivül senki se fog örülni.
  • DantesHUN
    #14076
    Mert egy rakás idióta hisztipicsa rinyagép elkezdett ríni ott is jajbrühühü ez nem is így volt a könyvben. Pedig a változtatás épp előnyére szolgált. A Trónok harca sorozatot be kell fejezni, a szálakat összehozni lezárni, de a könyvben erre jelenleg esély sincs, sehol nem tart az egész.

    Igaz, a sorozatnak van egy rakás hibája, sok mindenbe bele lehet kötni, de a könyvbe is. A regények egyáltalán nem tökéletesek. Csakhát a fanatikus rajongókkal nem lehet bírni.

    Ez egyébként is állandó probléma minden adaptációnál: a keményvonalas rajongók fejébe nem fér bele: szó szerint nem lehet egy könyvet a vászonra vinni.

    A witcher sorozatot pedig nem a játék alapján készítik, ez eddig is tudott volt. A Netflix meg bizonyított már, nem mondom hogy hibátlanok ,mert a Netflix sorozatokba is lehet hibát találni jócskán, de értik a dolgukat. Tudják mit kel eladni az embereknek.

    És Sapkowski is ott van sorozat stábjában. Nem hinném hogy hagyná elszúrni a sorozatot.

    Aztán ott van az is: nem lehet mindenkinek megfelelni.
    A sorozatnak szólnia kell azokhoz is, akik nem olvasták, és nem játszottak vele
    De megkell felelnie, a játék rajongóinak
    Meg kell felelnie a könyv rajongóinak.

    Na ez gyakorlatilag lehetetlen, a fentebb leírt rajongói viselkedés miatt. Úgyis lesz a három csoportból akik csalódottak lesznek mert nem pont azt kapják amit várnak.

    És...egész biztosra veszem azt is , hogy a lényeg nem fog változni, amitől Witcher a Witcher.

    Persze. most borítékolom, a sorozat legyen benne bármi is, már az első epizód után lesz egy rakás toporékoló, aki a Witcher 3 jelenetit követeli a sorozaton...hiába hangzott el nem a játékot filmesítik meg.
  • Palinko
    #14075
    Bár ne a Trónok Harcát hoztad volna fel példának, ahol legtöbb embernek az első évad a kedvence, ami pont arról volt híres, hogy 100%-ban lekövette a könyvet 1 jelenetet leszámítva ahol kicsit kispóroltak egy harc jelenetet, de ezt leszámítva igen. Aztán persze, hogy eltért, de sokan ott is hagyták a sorozatot ez miatt.

    Nem azt mondom, hogy nem csinálhatják jól, de arra is megvan az esély, hogy elbasszák, mert a rajongók megkedveltek egy stílust nagyon nem térhetnek el, mert idegennek fog hatni.

    Daredevil megint nem jó példa, egy képregény meg szuperhős dologba sok mindent bele lehet vinni, meg újra feldolgozni, ez ott bevett szokás, pl a Gotham-nél is milyen jó hogy Batman fiatalkorát mutatja be, de egy Witchernél ez inkább úgy hatna mint a Prince of Persia film, aki ismerte a játékot igen csak csalódott a filmben.
  • DantesHUN
    #14074
    Én viszont pont erre számítottam. A Netflix készített már kérpegény adaptációkat, ahol alapvetően a karakter és a lényeg azonos maradt, de mégis másképp vitték vászonra, más megközelítésben.

    De ez nem baj. Sőt, egy könyvet egyébként sem lehet szószerint visszaadni sorozatként vagy filmként. A Trónok harca is eltér sok dologban a könyvtől.

    Na persze egyből ríni kell hogy jajmásleszgeralt.

    Nyilván nem egy kövér néger nőt csinálnak belőle, hanem arról lehet szó, hogy nem a könyv történéseit viszik ugyanúgy vászonra.

    Például ott volt a Daredevil, : főellenfél azonos maradt, a cél azonos maradt, a főhős is azonos volt, de mégis egy új megközelítése volt a sztorinak.

    Vagy a Jessica Jones: az is új megközelítést kapott a képregényhez képest, de ez nem vált kárára. Sőt, marha hülye lett volna a sorozat, ja Jessica Jones nemezise tényleg egy lila! fickó.

    A Netflix tudja mit csinál.
  • jarlaxxe
    #14073
    Ebböl egy szót se értek a játék és a könyvek sokban eltérnek egymástól kivéve Geralt karakterét aki szinte tök ugyan olyan.
    Na most, ha a sorozatban egy teljesen más karaktert kapunk akkor az nem a könyvekröl lesz mintázva hanem kitalálnak majd valami totál újat ami rossz ötlet, szvsz.
    Igy aztán nemcsak azoknak lesz idegen a karakter akik a játékokból ismerik hanem azoknak is akik a könyvekből.
    Utoljára szerkesztette: jarlaxxe, 2017.05.24. 21:42:02
  • Daermon
    #14072
    Sorozat infó!
  • TBTPumpa
    #14071
    Ciri!

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2017.05.24. 19:19:11
  • TOMSILENT
    #14070
  • molnibalage83
    #14069
    Közben videót is találtam erről.
  • jocika
    #14068
    Igen, a második.
  • molnibalage83
    #14067
    Ez már a DLC? Egyszer már tényleg elkezdem azt is, csak a MOD-ot is fel kell tenni és előtte backupolni a save-t.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2017.05.24. 14:45:13
  • jocika
    #14066
    Banyek, az El Condor Pasa-t énekli az egyik szolgám a birtokon. Állandóan képes meglepni ez a játék....
  • Systore #14065
    pár modder elkezdett csinálni egy E3 UI modot, work in progress, de elég jól néz ki.

    Inventory
    inventory 2
    minimap
    új töltő képernyők
    meditáció
    E3 hp bar

    CDPR forum thread

    Utoljára szerkesztette: Systore, 2017.05.24. 12:40:54
  • robi3
    #14064
    Geralt meg négykézláb csúszik a 7-szeres túlsúly miatt!!! XD
    Amúgy érdekes a játék optimalizálása, nvidiával optimalizáltatom mindent felrak cuftig kivéve a hajas dolog mert az csak 4-szeres illetve a növényzet látótávolsága mert az meg magas, a felbontásom mondjuk kicsi mert a monitorom elég régi (1680x1050) igy szinte fix a 60 fps kint erdőben 58-ra ugrál nem vészes de látszik az akadás mert gyakori falvakban már szarabb a helyzet, ha én állítom akkor van amit lerakok közepesre így szinte ugyanúgy megvan az a minimális törés csak ritkábban, vsync nélkül meg 100-110 az átlag az én beállításommal illetve 90 a legkisebb de 10 fps simán ugrál és csúnyán meglátszik rajta nagyokat beleszaggat, de vsyncel szinte tökéletes SZINTE, csak gondoltam megosztom. Mert például far cry primal fullon töredezés nélkül ment, érdekes...
  • Zegi Norbi HUN
    #14063
    Szerintetek nem lett kicsit erős? :D


    Amúgy eddig még nem tűnik OP-nek :)

  • Daermon
    #14062
    Jaja 24-én gondolom :)
  • TBTPumpa
    #14061
    Gwent CGI animáció coming:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2017.05.22. 15:51:56
  • Count Adyn
    #14060
    vagy:D
  • Evoluti0N
    #14059
    Promó kép a sorozatból.

  • ratgab
    #14058
    Netflixes lesz. Amihez azok a srácok nyúlnak az arannyá válik. Kizárt hogy elcsesszék.
  • blackcalibra
    #14057
    Közben meglett a megoldás, a "Scan & Import Folders" megoldja a dolgot.
  • jocika
    #14056
    Nekem volt egy ilyesmi, mikor megjelent a GotY verzió. Újra kellett telepítenem a játékot, mással nem tudtam rendbe tenni.