739

  • GregSB
    #339
    Ázsiáról van valakinek tapasztalata? Kína, India, Thaiföld, Malajzia?
  • nagy hős
    #338
    Egesz kozel vagy, en miamiban elek, de cruiseokon dolgozom, szoktam puerto ricozni is, az van hozzad a legkozelebb. szep helyek ezek, kivancsi vagyok birnam e ilyen pici szigeten egy evig mondjuk :)
  • Gibor
    #337
    Erőmű építkezésre jöttem ki. Hétköznapok a gyönyör látványával telnek kicsit messzebbről mivel munka van (melóhelyet a part illetve 4-5 "hegy" veszi körbe dzsungellel), hétvégente kirándulgatunk úszkálunk illetve most szerelkeztem fel búvárszettből és most hétvégétől megyünk búvárkodni is. Körülbelül 3hete vagyok itt de valószínű hogy az idei évet már itt töltöm (melón múlik). Pár képet is hozzáteszek hitelesség végett :) terasz part
  • G_ArchAngel #336
    tessek, itt az egesz tortenet...

  • kamionosjoe
    #335
    Mesélhetnél kicsit bővebben. Mit foglalkozol ott? Hogyan telnek a hétköznapok? Mióta élsz a szigeten?
  • IMYke2.0.0.0
    #334
    [A banner bazi nagy - nem lehet kisebb?]
  • IMYke2.0.0.0
    #333
    Ilyenkor nagyon szégyellem, hogy magyar vagyok (nem csak cigányok menekülnek, mennek ugyanis így ki): Ezzel próbálkoznak a magyar menedékkérők Kanadában
  • SötétBarom
    #332
    Egyetlen hely ahová kiköltöznék hosszabb időre is :DDD
  • Tikal #331
    Ezt azert nem mondanám, a danok eléggé igényesen öltöznek, fontos nekik a divat, a stílus...sokat adnak erre, a fiatalok többsége, a mi generacionk meg azok akik nem kétkezi melot végeznek mind ugy néznek ki mint ha most jöttek volna egy katalógusból :)
  • G_ArchAngel #330
    Szerintem ez ertheto, mivel otthon sokkal tobbet tartozkodnak, mint az utcan, ellentetben egy olasszal:)
  • GregSB
    #329
    Amit még érdekesnek találtam skandinávokban, az az, hogy amíg egy közép európai vagy dél európai ha igényes akar lenni, akkor ezt úgy fejezi ki hogy divatos, drága ruhákat vesz fel, menő kocsit vesz magának, addig a skandinávoknál ezek másodlagos dolgok, és ami az első az az otthonuk. Hihetetlen igényesek belsőépítészet szempontjából.

    Na ez nem azt jelenti, hogy mindenki úgy öltözik mint egy csöves, de a tiniken kívül nem látsz nagyon hivalkodó / kirívó öltözködésű embereket, meg agyontuningolt / drága kocsikat :D Ha viszont eljutsz egy kinti ember otthonába, akkor beszarsz a látványtól. Egyedi tervezésű lámpák, bútorok, kellékek mindenhol, minden otthonnak egyedi stílusa van, a színek tökéletes harmóniában vannak egymással, tényleg hihetetlen. Az IKEA gyakorlatilag ezt a felfogást / stílust vitte nagykereskedelemi piaci szintre meg külföldre.
  • IMYke2.0.0.0
    #328

    Csak aztán a veséd/derekad meg ne bánja (felfázás).
  • G_ArchAngel #327
    En naponta szivtam meg az angol idojaras-elorejelzes toketlensege miatt az utcara felvett ruhak kivalasztasat.
    Aztan rajottem, hogy azt kell csinalni, mint az angolok: ignoralom az esot poloban, ingben, nem foglalkozok a meleggel, napsutessel, kabatban, sallal a nyakamon:)
  • IMYke2.0.0.0
    #326
    Bocs, a korábbi rosszul sikerült - Teljes európára kiterjedő időjárás-előrejelzések korszakában ez nem kicsit fail :)

    #325-öt törölnéd kedves házigazdánk? :)
  • IMYke2.0.0.0
    #325
    [url=Teljes európára kiterjedő időjárás-előrejelzések[/url] korszakában ez nem kicsit fail :)
  • G_ArchAngel #324
    Haverom elment egy csapattal termeszetfotozni Norvegiaba. Mondtak nekik, hogy huvos lesz, jol oltozzenek fel.
    Majdnem megdoglottek a thermo-ruhakban, amig a helyi termeszetjarok poloban, rovidgatyaban fotoztak, madarasztak - +32 C fok volt:)
  • GregSB
    #323
    Szerintem mindegyik skandináv országról elmondható:

    Magas fizetések, mellé viszont magas adók is - amik egy nagyon erős és fejlett szociális hálót táplálnak. Az emberek alapvetően kedvesek, de zárkózottak, nem annyira közvetlenek mint a "déli népek". Szinte mindenki beszél angolul, de hacsak nem valami nagy multinál dolgozol, ahol az angol a munka nyelve, akkor elvárt hogy beszéld a helyiek nyelvét. A munkakultúra is nagyon pozitív, mindenkit emberszámba vesznek, a top manager tök jól elbeszélget a sori dolgozóval a kantinban, a legaljább munka is meg van becsülve, és a fizetésekben sincsenek akkora különbségek a sori dolgozó és manager között mint otthon.

    Ami az egészet elrontja, az az időjárás: kb mint angliában, van hogy hetekig felhős - esős - hideg minden, még nyáron is. Főleg Dániában nagyon hektikus az időjárás, mivel két tenger is közrefogja, totál el tud szaródni az időjárás pár órán belül. Finneknél, Norvégoknál és Svédeknél nem éltem még, csak túrista voltam, ezeknél gondolom északabbra a kontinens belsején stabilabb időjárás van - viszont az már annyira észak, hogy ott melegek nem nagyon vannak, max ilyen 22-25 fokok nyáron szerintem.

    Ami a legrosszabb viszont, az a tél ezekben az országokban. Nagyon későn kel fel a nap, és hamar le is megy, van olyan hely ahol csak pár óra világosság van egy téli napon. Az emberek ilyenkor mégjobban bezárkóznak, nincsenek kint az utcákon, iszonyat depressziós időszak ez. A nyár viszont ennek pont a fordítottja: este 11 körül megy le végleg a nap, és soha nincs korom feketeség, mindig kicsit kékes a horizont, hajnal 3-4körül meg már kel fel a nap. Ez egész jó, viszont az időjárás ezt is el tudja rontani, nameg az emberek ekkor se annyira kimozdulósak. Összehasonlításképp egy délebbi kisvárosban az utcák ilyenkor általában megtelnek emberekkel, tele vannak a kávézók éttermek kiülős részei, pezseg az élet késő estig. Ezzel szemben pl egy Dán kisvárosban délután 3-4 után (nyáron!!!) kiürülnek az utcák, az emberek hazamennek a családjaikhoz / ismerőseikhez, és nem tudom mit csinálnak, biztos dallaszt néznek :D
  • Gibor
    #322
    Érdekes téma, hogy a többi kint élőhöz csatlakozzak, én jelenleg Karibi szigeteken vagyok, pontosabban Martinique szigetén, Francia gyarmat, Francia nyelv, EU-s színvonal.
  • jackoneill90
    #321
    http://hataratkelo.postr.hu/ Vannak tanulságos esetek is.
  • extramagascsaj
    #320
    Akkor írj még pár hsz-t :D Amúgy nem érdekes annyira, mire megnézik egyáltalán,h kérvényeztem,addigra meglesz talán az elvárt mennyiség is.
  • G_ArchAngel #319
    Mi viszonylag gyakran jarunk haza, lehetoleg valtva a parommal, azaz 1-2 havonta mindig van otthon valaki, igy mindenunk lehetne, de nincs ra szuksegunk. Egyreszt mindent meg lehet venni Londonban az ugynevezett 'lengyel boltokban' - fuszerek, Eros Pista, vegeta, kaposzta, turo rudi - masreszt meg a Waitrose-ban is van Pick mangalica kolbasz (olcsobb, mint otthon).
    S vegul, de nem utolsosorban, elkezdtunk leszokni a magyar alapanyagokrol, mivel az igazan nemzetkozi kinalatnak koszonhetoen minden kaphato, ki is szeretnenk mindent probalni es sajnos a magyar alapanyagok es agyonfuszerezett konyha nem is a legjobb valasztas hosszutavon. Foleg 40 fele kozeledve.

    Amikor kikoltoztunk, akkor nekunk is hianyzott minden, jott a 'csomag' allandoan, de 5 ev utan mar elkoptak ezek az igenyek.
  • Bucser
    #318
    Kaját nálunk futár megoldja:) szülőkkel rendszeresen küldetek jó kis szegedi paprikát, meg háztáji szalámit:) Nincs is jobb annál:D
  • Strahd_
    #317
    En csak a magam peldajat tudom ;) nekem a csalad hianyzik dolgot megoldotta a skype, tobbet beszelek es latom oket mint normalisan lattam amikor Pesten dolgoztam.

    Kajabol meg tul sokminden hianyzik, nem ugyanolyanok az izek, sajt, kolbasz stb stb. Mondjuk en ezt ugy oldottam meg, hogy aki kijon hozzam vendegsegbe az hoz nekem kolbaszt, sajtot es ami meg kell cserebe a szallasert es kajaert ;).
  • davidka003
    #316
    500 hsz alatt le sem szarják a kérvényt.
  • ManoNegra
    #315
    +1
  • Hedgehunter #314
    Az egyik baratom norvegiaban van az elet fantasztikus ha van melod.. Rengeteget adozik es dragasag van de boven van hozza fizu.. :)
    De ugye az idojaras az pocsek es sokaig nem lehet huzni ( a baratom 1 honapot melozik a masik honapban otthon el)..
  • IMYke2.0.0.0
    #313
    Gyermekpedagógusnak tanult itthon. Budapesten és Marcaliban tanított. Odakinn ugye csak kanyarok után tudott a "szakmában" elhelyezkedni - de biztosan segített neki.
  • Steel
    #312
    nem úgy értettem, hogy neked kell fizetni az ausbildung-ot, de valaki másnak igen (természetesen nincs ingyé). :) Egyik német srác cnc gépkezelői ausbildungot végzett, még az iskolában. A mostani cégénél van lehetősége elmenni egy magasabb képzésre, ami után persze a fizetése is igen jó lenne. Két lehetősége van: vagy kifizeti az ausbildungot zsebből (asszem 8000 euró volt, vagy valamivel több), és azonnal kezdheti, vagy meg kell várnia, amíg a cég küldi el (ergó a cég csengeti ki helyette a 8 rugót). Mindkét esetben tudná csinálni munka mellett persze.
  • Tyler1
    #311
    Jó sztori. :) Gondolom azért a római ösztöndíj sokat nyomott a latba a későbbiekben.
  • IMYke2.0.0.0
    #310
    A Római Egyetemre jutott ki, 1 éves ösztöndíjjal - Budapestről. Annyit tudok, hogy az ösztöndíj után szinte azonnal hazajött, majd gyorsan elintézett mindent, amit ilyenkor kell és ment vissza, az akkori szerelme miatt, és a sráccal együtt dolgoztak egy kisvállalkozó pizzériásnál.
    A lánynak azért lehetett könnyű dolga, mert ugye volt hol laknia, és dolgoznia is. Bár, a munka nem volt egyszerű, és az olasszal is erőlködnie kellett, mert az sem ragad olyan könnyen, de tudtommal, minden gond nélkül megoldotta mindkettőt.
    Majd a második évben sikerült honosíttatnia a diplomáját, és valami ottani suliban óraadó lehetett, és nem kellett már lótnia-futnia. A srácot azóta "lecserélte", és bár ha meglátnátok a férfit, kirohannátok a világból (komolyan, mintha odakozmált volna a szoláriumban), de imádja a húgomat, és dolgos ember.
    Röviden: nem kellett szamárlétráznia, de a pizza-futárkodás (karöltve a híres római közlekedési szokásokkal) biztosan nem volt a kedvenc időtöltése :)
  • Tyler1
    #309
    Szakmája szerint helyezkedett el egyből, vagy ő is az alapokról lépcsőzgetett felfelé? :)
    (mármint az unokahúgod)
  • extramagascsaj
    #308
  • IMYke2.0.0.0
    #307
    Ja, és őket nem "tartotta vissza" a család, mert sajnálatos módon elég fiatalon elvesztették az édesapjukat, és pár évvel rá az anyjuk is távozott.
    A gyámjaik - külön éltek - nagyon segítették őket, és 18 évesen már egyetemre ill. főiskolára jártak, és határozottan tudták [sok évvel ezelőtt], hogy nem itthon fognak boldogulni.
    Én egészségügyi okok miatt nem tudok kiutazni, és nem mellesleg gyáva is vagyok, mint a nyúl :)
  • IMYke2.0.0.0
    #306
    Unokahúgom annyira jól érzi magát Rómában, hogy immáron 8 éve haza se jött - megházasodott egy ott élő bevándorló kolumbiai pasival, és már a gyermekáldáson ügyködnek :)
    Amikor beszélgettünk - iWiW -, azt mesélte, hogy bár hajtós melóba vágott [itthon diplomázott pedagógus, ott honosította és még tanult mást is, és emellett nonprofit szférában karitatívkodik], boldog, és ahogy ő írta: "nem kell számolgatnom a napokat a fizetésig".

    A testvére, az unokaöcsém 1 évig élt kinn Hollandiában - neki annyira megtetszett a nyelv, hogy a szociológia és a francia szak mellett megtanult hollandul is :)
    Szerintem, de ezt már nem tudom megerősíteni, több mint 1 éve nem beszéltem, ő ki is fog költözni oda :)
  • Tyler1
    #305
    Igen, elég szürkék a felhők, de talán még ott sem annyira szörnyű, mint itthon(M.o.-n). Volt osztálytársam dolgozott ott próbaként pár hónapot tavaly, sajnos sokat nem tudtunk beszélni ezzel kapcsolatban, de amit mesélt az pozitív volt, és vissza is akar menni.
  • extramagascsaj
    #304
    Ahol apukám dolgozik,az végül is egy büdös nagy cég. Közel van,meg minden, és van náluk Ausbildung. Pont most beszélt a főnökével,mert láttam olyan kiírást,ami tetszett. Elvileg hétfőre vagy keddre kapok vmi kis tájékoztatót róla. Segítőkésznek tűnt a főnök,szóval talán lehet egy kis esélyem rá. Drága? Pont az a lényege,h fizetnek,mialatt megcsinálod. :) Vannak helyek,ahol kérnek pénzt, de a normál az,ha ők fizetnek az ausbildung alatt. Hm. Nemrég megcsináltam egy katedrás szintfelmérőt kutyafuttában. Németből B1-re, angolból A2-re lőtt be,amin kicsit el vagyok kenődve;de vmilyen szinten reálisnak látom. Sajnos nagyon megkopott mindkét nyelvből a tudásom az elmúlt évek alatt, és nehéz visszatornázni magam.Régen német B2/C1 szinten volt, angol meg B1/B2. :S
    szintek
  • Steel
    #303
    cégen keresztül nem tudnak elküldeni ausbildungra? Tudom, hogy általában arschteuer (kurvadrága :)), és megválogatják, kit küldenek el. Amúgy hogy megy a német?
    Én pl. két hét múlva kezdek egy B2-es Sprachkurs-t az Abendakademie-n, mellette melózni fogok a suliban részidőben. Aztán szeptembertől már jön a hochschule-s sprachkurs, ami szerencsére ingyenes hallgatóknak.
  • extramagascsaj
    #302
    Úristen. Most látom,hogy a "fiúk,lányok,kapcsolatok" témában van a topik. Megmernék esküdni rá,hogy az általánosban nyitottam. :O Lehet az,hogy a moderátor átpakolta ide,vagy csak ennyire fáradt voltam,mikor nyitottam?
  • extramagascsaj
    #301
    Amennyire én tudom, Olaszországban sem vmi jó a helyzet...sőt egyre rosszabb. Angliából is sokan visszaballagnak,h nem egészen az,mint amire számítanak. Viszont azt gondolom,hogy egy "jég hátán is megélek" ember még a mostani viszonyok ellenére is tud boldogulni akár ezekben az országokban is. Otthon sajna nem lehet ezt elmondani.
  • TVelvet
    #300
    Hisz, sokan mondják, hogy ott a legmagasabb az "életszínvonal"