739

  • ManoNegra
    #259
  • ManoNegra
    #258
    Maradt az ilyen típusból itthonra is sajnos. Csak arra akartam célozni, hogy általánosítani nem szabad, mert szinte mindig ezt hallani, és én mégsem szeretném azt gondolni, hogy az összes távolra kényszerült hazánk fia ilyen arc lenne.

    Egyébként az általánosítás nem csak ránk jellemző. :-)
  • extramagascsaj
    #257
    Teljesen egyet értek. Itt kint is szájhagyomány,hogy az itteni magyarok hátulról támadják egymást...de én amondó vagyok,h vannak szar emberek,meg jók mindkét nemben, kortól, vallási hovatartozástól,nemzetiségtől függetlenül. Nem árt sosem az óvatosság,de a túlzásba vitt tartózkodás másoktól sem az igazi.
  • extramagascsaj
    #256
    Attól is függ,h közvetítőn keresztül,vagy direkt a cégnél dolgozol,meg h van-e éjszakás műszakod,stb., de hozzávetőleg errefelé 800-1500között lehet belőni. Inkább a 900-1200 ami átlagnak mondható,de azért vannak jobb és rosszabb helyek. :)
  • extramagascsaj
    #255
    Mikor érettségiztem,akkor felsőfok környékén karistoltam,de az már 6éve volt. Nem használtam abszolút a németet, szóval elég gyérül ment,mikor kijöttem. 10-es skálán olyan 3-nak értékelném. Most olyan 6-7 felé tenném már magam. Anno voltam olyan 8,5. Persze a 11 a cél. :D
  • G_ArchAngel #254
    Magam ellen beszelek, de Londonban a magyarok tobbsege nem az, aki egy konyv felett zuhan alomba. Es most diplomatikus voltam.
    Nem tartom magamat Nobel-dijra erdemesnek, de siralmas erzes neha magyarokat hallani utcan vagy buszon. Legszivesen a fold ala sullyednek 'a kurva annnnyat, de meg bazzznam' es hasonlo megjegyzesek hallatan. Nem ritka, de inkabb gyakori, hogy ezt hangosan, telefonba intezik.

    Higienia, foleg egyedulallo fiuk eseteben ismeretlen fogalom, ellenben ireket, lengyeleket megszegyenitoen lereszegedni, szinten eleg magyaros tulajdonsag.
    A legszebb, hogy a nagyszoknyas rezgyujtoknek koszonhetoen a magyar/roman/alban a bolti szarka szinonimaja.
  • ManoNegra
    #253
    Bocsánat hogy belekotyogok, de akik arról beszélnek hogy: "Bárkivel, csak magyarokkal ne" azok kicsit magukról is beszélnek. Nem kétlem hogy rossz tapasztalatok mondatják veletek, de nehogy abba a hibába essetek, hogy MINDEN magyart ebbe a halmazba soroltok! Nem hinném hogy más nációból ne lehetne találni sz@r embert...
  • Bucser
    #252

    Nem a diploma a lényeg, hanem hogy van-e eszed és tudod-e használni. Gondolom angol szakra nem azért mentél mert imádod Shakespeare-t eredetiben olvasni, hanem mert baromira nem tudtad mit akarsz csinálni. Egy ilyen külföldi kiruccanás egészen ki tudja tágítani az ember horizontját...

    Egyik legjobb itteni haverom egy ide született kínai srác, 16 éves kora óta dolgozik soha nem érettségizett le, mégis már Manager szinten van orange-nál és biza lehet hogy Area managert fognak belőle csinálni. Ilyen otthon mikor történt volna? Területi főnök legyél ahhoz legalább egyetemi diploma kell otthon, addig elő sem léptetnek.

    Itt nem a diploma a lényeg hanem hogy mit értél el és van-e valaki aki igazolni tudja és te is tudod e bizonyítani.

    Ennyi.
  • Hedgehunter #251
    Az angol szakos diploma valoban nem sokat segit kinnt azon kivul hogy erted mi van.. :)
    De egy bizonyos szintig ervenyesulni lehet kulfoldon 3-4 eves sulik elvegzese nelkul csak tudni kell mit akarsz csinalni.

    Magyarban nagyon tulertekelt a diploma, a haverom itt a Hiltonban operacios manager ami eleg jo es semmi vegzettsege sincs erettsegin kivul.. :) Magyarorszagon kizart hogy elerte volna valaha is.
  • Ariakus
    #250
    Én örülök a sikerednek, de valahol mindig is csodálkoztam ezeken az amerikai álomszerű "kimentemnullaangoltudássalésbejöttazéletangliában" sikertörténeteken. Mondjuk az nagy előny , hogy nem egyedül mentél ki, de én a frissen szerzett angol szakos diplomámmal például tartok kimenni Ausztráliába, mert angol nyelvterületen sokra nem megy vele az ember, max csak annyira jó , hogy jól tudok angolul beszélni. Meg egyébként is külföldön sztem nem vmi versenyképes a magyar diploma , meg ott hát ugye a jegyet is nézik , hogy hányasra végeztél, meg ami Magyarországon 4-es az néhány más országban alapból 3-as. Max az orvosok meg talán néhány műszakis vagy esetleg manager diplomás lehet még versenyképes, legalább is én így látom, de javítsatok ki ha nem így van. Bár olyat is hallottam, hogy vki alulról kezdi aztán kap egy jó állást később ami egyáltalán nem kapcsolódik a diplomájához vagy végzettségéhez.

    Engem nem is zavarna ha meg kéne másznom a szamárlétrát, mert már 17 éves korom óta csináltam jó pár diákmunkát, hozzáteszem sosem szakmához kapcsolódót. Meg Ausztráliában is ha alulról kezdeném akkor is kb meglenne a havi 400 ezer forintnyi dollár (bár az nagyrészt lakbérre el is menne ha egyedül bérelnék). Egyébként dolgozott vagy lakott/lakik közületek vki Ausztráliában? Én Sydney-be szeretnék menni , ott van egy jó barátom. Arra lennék kíváncsi, hogy Magyarország milyen kategóriába eshet vízumigénylés szempontjából. Gondolom nagyobb esélyem lenne mint az ázsiai illegális bevándorlóknak.
  • IMYke2.0.0.0
    #249
    Olimpiát, ahogy Forma 1-et is lassan tévében jobb nézni, mint testközelből.
    Mert hiába van meg a hangulat, amikor szart se látsz az események jó nagy részéből...
  • Hedgehunter #248
    Mosogatas -> night porter -> night manager -> duty manager -> network system admin... En itt megalltam jol erzem magam ebben.

    Annak idejen 8 gyerekkori baratommal jottem ki ide abbol 5 meg mindig itt van szoval sokkal konnyebb volt nekunk itt mint a nagy tobbsegnek. Meg a mai napig ha megkerdezi valaki mi kell ahhoz hogy sikeresen elinduljon Magyarbol azt mondom minel tobb jo barat (Itt baratokrol beszelek nem "ismerosokrol"). Sokkal tobb az esely hogy megmaradjanak mert ugye ha legalabb egynek van meloja az a tobbit huzza magaval anyagilag es a baratoknal a penz ugysem gond. Meg aztan az hogy van kivel beszelgetni (egy kukkot nem beszeltem angolul amikor kijottem) sokat segit.. :)

    Sajnos a magyar "baratkozas" nem igazan mukodik itt rengeteg rossz tapasztalatunk volt eleinte a hazankfiaival es inkabb ha lehet keruljuk a tarsasagot. Szomoru de ez van...
  • G_ArchAngel #247
    Parom kimegy az apjaval az evezos versenyekre, engem nem erdekel igazan es van is mit csinalnom.
  • Bucser
    #246
    Nem az árak a magasak, hanem a jegyeket nehéz találni amik igazán érdekelnének.
  • ressy14
    #245
    az olimpiára kinéztek londoniak? vagy magasak a jegyárak?
  • nIsTv4n
    #244
    A _hivatalos_ itthoni minimál órabér nettó 450 körül van, nem? Persze mindenki tudja, hogy a bér alsó korlátja nálunk az, amiért még valaki megcsinálja. És mindig van, aki csinálja..
  • HöfEE
    #243
    Én jelen pillanatban Ausztria legnagyobb Saturn üzletében a Marihilfer strasse-i Gerngross-ban vagyok kasszás, túl sok mindent nem hiszem hogy kell részletezni, reggeltől estig húzogatom a scannerrel a cuccokat és néha elmesérültekkel vitatkozom. Jelenleg is munkát keresek perpill 5 helyre van beadva jelentkezésem mindegyik Grafikus jellegű munka.

    Haverok, barátok. Mivel 1 éve tökegyedül jöttem ki az első pár hónapban csak külföldiekkel ismerkedtem, mostanra elmondhatom van pár osztrák haverom, de mivel Bécs elég durván multikulturális (a lakosságnak csak a 40%a "igazi" osztrák) ezért sok horvát, szerb, lengyel stb is akad köztük. Viszont azóta rengeteg magyarral is megismerkedtem lakótársaim is magyarok, és egy elég szép baráti kör alakult ki. Nagyon sok a közös program, Bécsben a magyar bulik nem ritkák, de rendszeresen járunk bringatúrákra, röplabda, lasertag.. múlt héten meg leugrottunk hétvégén Tihanyra. Szóval összeségében jól telik :)
  • IMYke2.0.0.0
    #242
    Vidéken meg 380 Ft-os órabérért, 38 fokban dolgoznak az emberek, a földeken...
  • vg
    #241
    Elepesztő.
  • GerY5
    #240
    Átlag 4% inflációval számolva ma olyan 400-420 Ft, ha jól számolom.
    Alig kevesebb, mint amit legutóbbi interjúm alkalmával kínálni akartak (Grafikusi állásban, mérnöki diplomával).
  • davidka003
    #239
    Mostani értékre átszámítva az a 250 Ft most hány Ft-ot érhet?
  • Molnibalage
    #238
    Ez csináltam itthon 1999-ben 250 Ft-os órabérért (feketén) fél 4-kor kelve 16 évesen. Számomr akkor eszméletlen mennyiségű pénzt jelentett. :)

    Ezért mennyit fizetnek ma odakint?
  • Rockynhooo
    #237
    Mielőtt elindultál milyen szinten voltál németből?
  • immovable
    #236
  • extramagascsaj
    #235
    Am ha valakinek van kedve a kint lévők közül megírhatná mit dolgozott/dolgozik/mit szeretne dolgozni. TV-t néz-e, sport, külföldi haverok vannak-é, stb?.

    Immo:
    Raktárban dolgozok. Kommissiózásnak nevezik amit csinálok. Raklapra szedem össze a megrendeléseket, kamionokat pakolunk meg,meg szedünk le...ilyesmi. Fizikai meló....és habár a közgazdász végzettségemtől igen messze van. Örülök ennek is,mert legalább nem otthon várok a csodára munkanélküliként. Épp Ausbildungot keresgélek...ez gyakorlatilag szakmai képzés cégnél/és vagy iskolánál,ami ideje alatt fizetést is kap az ember. Itt ilyen logisztikai ügyintézői melót,meg kereskedelmi ügyintézőit,esetleg adótanácsadóit nézegetek...bár ez egy hosszú folyamat.
    Német tv egyelőre nincs. Pár dvd-t azért vettem már...de a tv is intéződik,mint oly sok más dolog még.
    Külföldi barátok...hát barátok annyira nem még. Többet kellene eljárni itthonról...de kollégákkal állati jól kijövünk,csak ez még nem jutott külön programozós szintig.
  • Bucser
    #234
    BT homehub-ban nem tudom a DNS-t változtatni. A primary dns mindig a központjukba visz és advanced settingsben sem tudom változtatni...

    HA valaki tud rá megoldást szívesen fogadom.
  • kamionosjoe
    #233
    Ne is mond, nekem azt szokták mondani Erme, Ermi meg ilyen hasonlókat, itt se tudják kiejteni. :)
  • milk4
    #232
    Piratebay-re megoldás: OpenDNS
    Belgiumban is blokkolták, 1-2perc alatt meglehet oldani a problémát ezzel.
  • immovable
    #231
  • Pretorian
    #230
    Igen, csak az Emery csiszolóport jelent, sosem szerettem. Egyébként a Henry is Imre, nem csak Henrik. De azt sem igazán kedvelem :)
    Amerikát is rólunk nevezték el :)
    A harmadik nevem pedig Ivor, mivel ugye részben ír vagyok. Nagyapámtól örököltem. Ennek meg szlávos hangzása van, bár odakint egy közepesen ritka angol/ír név.
    Úgyhogy maradt az Imre.

    #225

    Halál normális volt mindenki, nem volt velük semmi problémám. Ők is csak emberek. Itthon is vannak arab ismerőseim.
  • Masakari
    #229
    En tavaly ev vegen vegeztem a Miskolci Egyetem Muszaki Anyagtudomanyi karan Vegyipari Technologia-Nano Technologia szakiranyon,Bsc azt hozza kell tennem(uristen ezt leirni is hosszu nemhogy kimondani).
    Meg a vegzes elott egy baratom hivta fel a figyelmem egy EU-s osztondijra ami a frissen vegzetteknek szol es segit munkatapasztalatot szerezni(nemi vilaglatas mellet:)).Igy aztan meg vegzes elott bementem az egyetemen a megfelelo irodaba,beszeltem a tanarral es mondta hogy lenne 1 lehetoseg ide Belgiumba,mondta hogy gondoljam at es ha ugy erzem akkor vigyem be az onletrajzot,motivacios levelet es o elkuldi a cegnek. Elkuldte es masnap mar irt is a gyakornoki program HR embere,lemaileztuk a telefonos interjut,megvolt(nagyon paraztam tole hogy ne valami nagyon brutal akcentusa legyen angolul mert nem fogom megerteni)majd a leendo ProjectLeaderrel is volt 1 telefonos interju,o pedig mondta hogy gondoljam at es remli igent mondok. Gondolkodtam rajta kb 2 mp-t majd 2 nappal kesobb kuldtem neki a mailt.
    Aztan iden februar elejetol itt huzom az igat.A fizetes nagyon alacsony itteni szinten(mivel csak gyakornoki),de megis jobb mint otthon es mivel a lakast a ceg fizeti gyk a fizetest csak a kajara kell koltenem kotelezoen. Vagyunk vagy 30an gyakornokok(Franciak,Kanadaiak,Kinaiak,Szerbek,1 Japan,Angolok mikor jottem volt Svajci is).
    Foleg a franciak vannak tobbsegben,bar amita megjottek az angolok mar sokkal tobbet beszelnek angolul is:) de igyis sokukkal eleg joba vagyok/vagyunk(es bar sokunk most fog vegezni mert jar le mindenkinek a szerzodese,es tobbseguk meg megy vissza suliba,remelem hogy sokukkal fogom tudni tartani a kapcsoaltot a jovoben is). Belgium elott sose jartam kulfoldon szoval eleg nagyot ugrottam a melyvizbe,de elek mint lathato :D Voltam veluk Parizsban,Amszterdamban,Brusszelben stbstb (otthoni barataimat meg eszi az irigyseg:))).Szoval nagyon franko,nem bantam meg hogy igent mondtam az ajanlatra.Viszont elegge szomoru vagyok,hogy par nap mulva lejar a szerzodes es haza kell mennem. Szeretnek ide vissza jonni Antwerpenbe vagy legalabb a kornyekre mert nagyon szep,es abszolut elheto.Csak jelenleg nem tudom hol kene munkat keresni.

    Tv-t nem nezek,csak F1-et mint sokan,de arra ott a net:) Sport meg...itt azt csinal az ember amit akar,a Parkokba jarnak ki minden felet csinalni az emberek(+ rengeteg edzoterem van).Bicikli uthalozat az nagyon fejlett,es amig otthon a gyalogos az ur a jaradan addig itt ok vannak a rangsor aljan es ha a bicikli uton mesz mert figyelmetlen vagy akkor konnyen ra lehet fazni:)
  • immovable
    #228
    Jó beszámoló. :)
  • nIsTv4n
    #227
    Na az kemény.. Látod erről van szó, mikor azt mondják, hogy az értelmes embereket megszívatják itthon, és lehet sírni mikor kimennek, itt marad a... Na mindegy, de tényleg idegesítő ez. IT szektorban szerencsére egyre inkább azt látom (tapasztalom), hogy nem a HR-es tehetségekkel találkozunk (legfeljebb a legelső idegen nyelvű telefonos teszt esetén), hanem szakember kérdezget. Eddig mindig sikerült átjutni a HR-es hölgyeken, hogy szerencsém volt-e, vagy ezen a területen ez nem jelentős szűrőtényező, nem tudom.

    Első diplomám nekem is tiszta IT-s, a második már gazdasági és IT keverék, mivel előbbi is érdekel, de főként IT szempontból.
    Tanultunk kis hazai meg kis nemzetközi számvitelt is, ég és föld a kettő, de alapból respect a számvitel iránti érdeklődésért :)

    MS még tőlünk a BME-ről is gyűjtött embereket, főként IT-seket, ott is inkább adatelemzés, -bányászat címmel, az számomra nem pálya. Azonban volt egy lehetőség, ami bejött volna, de azt mondták, fél éves londoni "kiképzés" előzi meg a valódi munkát. Nekem viszont nem éri meg azért kimenni fél évet Londonba, itt hagyni családot, barátnőt, hogy kiképezzenek. Vagy ne kelljen menni, vagy hosszabb időre, hogy jöhessenek velem :).
    Bár egyelőre elvagyok itthon, nem panaszkodom, de jó képben lenni a külföldi viszonyokkal.
  • IMYke2.0.0.0
    #226
    Emery... :)
    Ritka név az Imre.
  • bakvarnyu
    #225
    Az arab munkatársakkal hogy jöttél ki?
  • Masakari
    #224
    Sajnos en is mindenhol csak rosszat hallok meg olvasok,Ide is ugy jottem ki hogy nemigen kerestem a magyarok tarsasagat(van belole eleg otthon ha epp haza megyek). Inkabb kerestem a kulfoldieket,legalabb igy uj elmenyekkel uj tapasztalatokkal lettem gazdagabb.
    Aug vegen(vagy minel hamarabb)baratommal+bnojevel tervezzuk kijonni valahova ide vissza Belgium/Hollandia es keresni 1 kozos lakast(azert barattal mas lakni mint 1 ismeretlennel)es a munkat mindenki keresi maganak.Nem igen akarok otthon elkezdeni nyomorogni,Amiota itt vagyok nagyon megtetszett ez a kornyek,nameg hogy senki se idegbeteg mint otthon.
  • Bucser
    #223
    2 diplomám van. Voltam interjún Morgan Stanley-nél Merryll Lynchnél, Societé Generalnál, De Lage Landennél idekint. Mindenhol utolsó körig jutottam, aztán mindig mást választottak, mondván nincs meg az angol tapasztalatom sajnos.

    Otthon egy lízingcégnél lehúztam 2,5 évet mint aláíró és kockázatmenedzser amikor beütött a krach 2010 elején. 2007 végétől 2010-ig kerestem otthon munkát meló mellett.

    2 év alatt 2 interjút sikerült összehoznom. A telefonos hülye picsákon nem jutottam tovább a legtöbbször csak ha valami szakmabelivel sikerült beszélnem. Aztán betelt a pohár mikor bruttó 20 ezres fizetés emeléssel akarták kiszúrni a szememet 3 nyelvet beszélve, 2 diplomával. Leléptem hoztam menyasszonyt, öccsét és annak barátnőjét.

    Diplomám a Szegedi Egyetemről van. Sajnos nemzetközi számvitelhez sok köze nincs az otthoni közgazdász képzésnek és tudom hogy abban gyenge vagyok. Úgyhogy eléggé evidens volt, hogy egyrészt networking szempontjából egy iskola jó választás főleg ha felnőttképzési intézmény+ a számvitel szak itt főleg GAAP, IFRS és management accounting nem beszélve arról, hogy CEMAP és ACCA alól is felmentést kapok rengeteget ami későbbi előrelépéshez kell majd.

    Plusz a MS otthon főleg a PSZF-ről gyűjt embert az Operations programjukba vagy az ELTE-ről IT-sokat.
  • Pretorian
    #222
    1 hónap alatt 6 állásinterjúm volt, 3 helyre vettek fel.
    South Kensingtonban kezdtem a második héten a Perfect Pizzánál részidőben.
    Ez egy take-away pizzéria, elsősorban irániak, pakisztániak, indiaiak dolgoznak ott. Igazi starter meló, cash in hand. Az elején főleg toppingoltam (feltéteket tettem a pizzára).
    Arra jó hogy a szállást kifizesd és meglegyen a kajád.
    Valahogy eljutott az egyik CV-m Amirhoz a managerhez, ő hívott fel.
    Az arabok ugye nagyon brutál akcentussal beszélik az angolt, mint Ahmed a terrorista kb.
    "Would you be interested in making pizzas?"
    Ezt sosem felejtem el, még ma is itt cseng a fülemben lol.
    Folyamatosan a röhögőgörcs környékezett amikor velük beszélgettem, persze nem rosszindulatból, csak hát egyszerűen mókás akcentet nyomnak.
    Nekem viszont majdnem hogy anyanyelvem az angol, bár kevert akcentusom van. Úgyhogy vicces volt amikor átvettük a toppingokat az egyik iráni sráccal. Ő sorban végigmondta az összes feltétet a perzsa vagy fárszi vagy mittoménmilyen akcentusával, én meg utánamondtam mindent a saját kevert amerikai/cockney akcentusommal.
    Ott az arab formák elneveztek Emrennek, mert nem tudták kiejteni a nevemet (Imre), az Emren meg valami török/arab név, aztán rámragadt lol.
    Nem sokkal később felvettek egy hotelbe housekeepernek, a Hyde Park észek-keleti részénél, Marble Arch-nál.
    Az már egy komolyabb állás volt. Amikor megkapod az első ehhez hasonló munkádat, ugye azonnal el kell kezdened intézni az NI numbert, a bankszámlaszámot, és az összes többi hasonló formaságot.
    Közben a Creative Minds nevű szervezetnél elvégeztem egy tanfolyamot, ami a brit társadalomba való intergációmat hívatott elősegíteni, meggyorsítani.
    Ezek nagyon hasznos tanfolyamok, és teljesen ingyenesek.

    Fontos, hogy ha nem érzed elég erősnek az angolodat, vagy nem tudsz CV-t írni, akkor mindenképpen látogass el egy job centre-be. Az ilyen helyek arra specializálódtak, hogy segítsenek az embernek minél hamarabb elhelyezkedni. A job centre-ben terminálokon válogathatsz az állásajánlatokból ingyen használhatod a telefonokat munka ügyben, és ha mondjuk nem elég jó az angolod, akkor az ügyintéző is segít, ledumálja az interjút neked stb.
    Ha melót keresel, a job centreben érdemes kezdeni.
    Minden boroughban van legalább 1, de van ahol 2 vagy 3 is.
    Van még egy nagyon népszerű, Gumtree nevű oldal (gumtree.co.uk), ott ingyenesen lehet hirdetni. Érdemes oda is minden nap álláskereső hirdetést feltenni.
    Persze sok szarsággal is meg fognak keresni, de azért a Gumtree-ről is beesnek néha korrekt állásajánlatok.

    Én pár éve hazajöttem, mert olyasmibe kezdtem, amiből itthon jól megélek.
    Viszont jövő augusztusban visszamegyek annyi pénzzel, hogy 6-7 hónapig még akkor is ellegyek, ha csak a seggemet vakarom és nem csinálok semmit (ami kizárt, mert pár héten belül úgyis lesz normális munkám).
    A BBC-nél szeretnék majd műsorszerkesztőként dolgozni 1-2 évet, az tökjó ugródeszka lenne majd a jövőre nézve. Én nem is túl nehéz bejutni.
  • Bucser
    #221
    TV nálunk sincs de az oktoberben változik. Egyébként annyira nem hiányzik, csak az Iplayert meg a netflixet kurvára kényelmetlen ágyban laptopon bámulni:D

    Piratebay-re van megoldás: ukbay.org

    Magyarokkal való érintkezés: Munkatársként nincs gond velük ha egy szinten vagytok, de megbízóként vagy esetleg vevőként/ lakótársként soha többet magyart...

    Az első ház amiben laktunk egy londonimagyarok által intézett ház volt 5 szobával 2 fő/szoba 1 fürdő meg egy zuhanyzó... Kedves lakótársaink nem gyengén undorítóak voltak, na meg hangosak... Este 2-kor még kint gitároztak, mikor másnak hatkor már munka volt... Takarytani négyünkön kívül seni nem takarított, mi meg amikor már tényleg nem bírtuk nézni a putrit megcsináltuk az egész házat 2 hetente...

    Megbízóként hát, ott vágnak át és használják ki a magyar kártyát ahol csak tudnak. Egyik magyar vevőmnél csináltam installálást (tévét falra, hangrendszert bekötni, beállítani) jó kis 2-3 órás meló erre ki akarta szúrni a szememet 30 fonttal holott előre mondtam neki, hogy munkafüggő, hogy mennyibe kerül ha falra megy a tv meg hangsrendszer is benne van akkor 150 font alatt biztos nem áll meg. Azt mondta rendben csak menjek már ki egy bráti magyarhoz megcsinálni.

    Mikor közöltem vele, hogy ezért az angolok legalább 140-et fizetnek ideges lett és azt mondta, hogy nincs nála pénz. Mondtam neki, hogy rendben menj el vegyél fel a kártyádról. Itt megvárlak vagy utald át internet bankingon. Nem akaródzott egyiket sem, úgyhogy fogtam szépen leszedtem mindent, összecsomagoltam, kiszedtem a kábelezést elbarmoltam a beállítást és hazamentem a 30 fonttal amit adott munkadíjra hivatkozva. a harminc fontba csak a kicsomagolás volt benne.

    elbaszta 4 órámat + utazás világ végére és még neki áll feljebb...
  • G_ArchAngel #220
    Kimondottan programozorol nem tudok, de aki IT teruletre jott ki, azoknak nem kellett pincerkednie egy percet sem. Legyen jo referenciad, lehetoleg nemzetkozi es egybol £25000+-rol indulsz (/eves fizetes).
    Ha nincs angol vagy akarmilyen nemzetkozi anyagod, de jo a referenciad es tudsz felmutatni ajanlast, akkor sem remenytelen.