739

  • TVelvet
    #299
    Csodálom, hogy még senki sem beszélt a skandináv országokról... :)
  • extramagascsaj
    #298
    A mostani fizum nem nagyon akar elég lenni,de persze ezért is összeteszem a két kezem,mert otthon anyámnak kellene eltartania,mivel munka esélytelen. :S
    Szóval egyelőre szakma tanulás,és utána lehet jobb fizetést remélni. :)
  • Steel
    #297
    ne sokáig sajnáld, mert nagyon jó helyen kezdtél el "építkezni". Gondolom te is látod magad körül, hogy aki jól dolgozik és megbízható, az gyorsabban is jut előre. :) Egy ausbildung és szakmai tapasztalat után valószínű majd te is letaglózol az első fizunál.
  • Tyler1
    #296
    Végigolvastam a topikot, leginkább engem is Anglia foglalkoztat, viszont nagyon érdekelne Olaszország is, hogy ott milyenek a lehetőségek, az életszínvonal az itthonihoz képest, hogy kezelik a bevándorlókat, stb. Tudom, most ott sem a legfényesebb az élet, de hátha van erről is valakinek valami tapasztalat, esetleg hallomás útján infója.
  • extramagascsaj
    #295
    A skype sem mindent tudó sajnos...és túl sok szabinap sincs...szóval egyelőre ez van.
    Milyen kaját hiányolsz?
  • Strahd_
    #294
    Skype megoldja az ilten hiany dolgokat es vannak fapados jaratok.

    Nekem csak a magyar kaja hianyzik azt nehez potolni illetve lehet de arany aron.
  • extramagascsaj
    #293
    Ilyenkor sajnálom,h nem férfinak születtem. Az ilyen villamosmérnökihez talán akkor lenne huzalmam. :)
  • Steel
    #292
    munkalehetőség az lenne otthon is, szerencsére keresett szakmában végeztem, inkább a "világot látni" verzió illik ide.
    Meg egy kicsit frusztrál az is, ami otthon folyik "országépítés" fedőnéven. Azok akiknek hatalmukban áll/állt fontos döntéseket hozni, mára elbaszták (és magukat jól megszedték) az országot. Én nem akarom tovább tömni a zsebüket.

    Azok a volt évfolyamtársak, akik korábban előttem végezték a sulit otthon, elvégezték ezt az msc-t is már kint. Lényegében ugyanazt a létrát mászom, amin ők már feljebb vannak. Szóval ezek a srácok idén elmentek amerikába 5 hétre nyaralni abból a fizuból, amit azóta keresnek Németben. Engem ez nagyon motivál, mert szerintem otthoni fizetésből viselhetően meg lehetne élni, de egy ilyen mókára évekig kéne spórolni. Család, barátok persze hiányoznak. De tudom, hogy később majd abból a keresetből, akár hetente is hazarepülhetek látogatóba fapados gépen.
  • extramagascsaj
    #291
    Nekem leginkább az,hogy végeztem a sulival, és habár közben is dolgoztam már...volt szakmai tapasztalatom,mégsem kaptam még csak szar munkát sem. Kilátástalannak láttam az egészet. Depis voltam tőle.Nullának éreztem magam. Nagyon kellett a változás.Ennyi...és most minden más. Jobb itt. Persze hiányzik a család,a barátok,dehát ha otthon velük voltam és mégis szarnak se éreztem magam,akkor áldozatot kellett hoznom,és vállalni a hiányt azért,hogy az életem sínre kerüljön.
  • ressy14
    #290
    azt megkérdezhetem, hogy milyen okai voltak annak, hogy kiköltöztetek?
    nem volt munkátok, vagy nem volt megfelelő nektek itthon?
    világot akartok látni?
    elegetek lett Mo-ból?
  • Steel
    #289
    megint előbb kérdeztem, mint olvastam:

    "Annak érdekében, hogy az EGT valamely tagállamában dolgozó személy a közösségi jogszabályban foglaltaknak eleget tegyen, illetve, hogy Magyarországon a járulékfizetési kötelezettség alól mentesüljön, illetve annak érdekében, hogy elkerülje a kettős járulékfizetést, bejelentést kell tennie a lakóhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnél a „Bejelentkező lap külföldön biztosítással rendelkezők részére” elnevezésű, a www.oep.hu weboldaról letölthető nyomtatványon. A bejelentést a külföldi biztosítási jogviszony létrejöttét, illetve megszűnését követő 15 napon belül kell megtenni. A bejelentés elmulasztása mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után."

    köszi az oep file-t
  • IMYke2.0.0.0
    #288
    Mert ahogy írta - hiszen előtte sokáig munkanélküli volt.
  • IMYke2.0.0.0
    #287
    Nem kellett neki, mert - ahogy írtad - automatikusan kikerült a rendszerből.
  • Steel
    #286
    köszi a gyors választ. De igen, életvitelszerűen fogok majd kint élni, miután elvégeztem a sulit, viszont egyelőre egy főállásban dolgozónak megfelelő biztosítást még semmiképp tudnék fizetni. Nem is tudom hány eur-ba fáj, egy átlagos Krankenversicherung. Vannak már hallgatóknak is megfelelő, ilyen havi 30-40-50 eur-os biztosítások (még utána kell járni).

    Elvileg ugye a TB az kötelező mindenkinek. Ha jól értem, téged egyáltalán nem kerestek meg, hogy nem fizetted azt, és nem is akartak semmi büntit rád sózni emiatt ugye? Nekem csak ez lenne a fontos, hogy ha itthon nem fizetek semmit, akkor ne cseszegessenek. Annak idején te elmentél az OEP-be vagy az (akkor még) APEH-be bejelenteni, hogy kint van egy aktív betegbiztosításod?
  • extramagascsaj
    #285
    Ha nem akarsz itt élni életvitelszerűen sztem felesleges itteni tb-t fizetned. Azért nem olcsó...és nem tudom,hogy diákként mekkora kereted van rá...
    Akár a fennmaradó időszakra,ha nem sok,amíg bizti nélkül vagy...még egy egyszerű utasbiztosítás is jó. Sztem. Kevésbé költséges.
    A TB-ről nem sokat tudok ilyen tekintetben,mert én otthon munkanélküli voltam mielőtt kijöttem az utóbbi időben,és automatikusan game over jelleggel szűnt meg a betegbiztosításom. Nem tudtam miből fizetni. Itt meg lett. Aztán nem is foglalkoztat különösebben a dolog,mivel itt élek...lassan minden papírom ide köt. Viszont az egyik fórumon olvastam erről,azt kikerestem,és most szépen be is másolom neked, hátha hasznodra válik és választ kapsz. :)

    " 2009-es törvény rendelkezik róla, hogy a külföldi munkavállalás kezdetétől számított 15 napon belül ki kell jelentkezned az OEP-nél. Van erre rendszeresített nyomtatványuk, csak ezt fogadják el..... egyúttal be kell jelentened a külföldi biztosítód nevét és a biztosítás számát is......ekkortól "kék lámpás vagy" ami azt jelenti, hogy ha M.o.-on tartózkodsz, akkor a külföldi kártyádra itt igénybe vehetsz ellátást, de csak sürgősségi jelleggel....ha viszont sikerül beszerezned a külföldi biztosítódtól egy un. "S1" nyomtatványt, és azt megküldik az OEP-nek, akkor "zöld lámpás" leszel, ami azt jelenti, hogy mindkét országban igénybe vehetsz ellátást, teljes körűen.......ez az információ 3 napos, személyesen az OEP-től..."
    "Nem elég Mo-on kérni az Eu-s tb kártyát?->
    nem elég.....ráadásul ezt a M.o.-on biztosítással rendelkező, vagy ellátásra jogosultak kaphatják meg..."
    több infó az oep-től
  • Steel
    #284
    extramagas, szeretnék erről a biztosításról kicsit kérdezni. Most épp itthon vagyok MO-n, és el kéne intéznem a TB fizetését a NAV-nál. Márciusig hallgató voltam, ezért nem kellett vele foglalkozni, aztán bementem a NAV-hoz, hogy elintézzem, de közölték, hogy "ejj ráérünk arra még". (minden volt hallgatónak jár a biztosítás plusz egy fél évig, a tanulmányok lezárása után)

    Konkrétan októberben lejár a kék kártyám, ami mindenképp kéne a következő szemeszterbe való beiratkozáshoz kint. Ezért mindenképp kell valami bizti, de arra gondoltam, miért ne lehetne kint kötni egy "német TB-t", és kint igényelni egy ugyanilyen kék kártyát.
    Kérdésem: mivel neked már van kint biztosításod, kötelező az itthoni TB-rendszerben részt venned? Ha hozok egy igazolást, hogy én Németországban fizetek unióra kiterjedő biztosítást, akkor azt itthon elfogadják?
    előre is kösz a választ

    (remélhetőleg másnak is hasznos lehet, azért írtam ide, nem pedig PM-be)
  • SötétBarom
    #283
    Ezen mindig meglepődök, ami azt illeti akkor kurva jól keresek.. :D
  • extramagascsaj
    #282
    Szia! Kukkantsd meg ezt a topikot. Ez konkrétan az Euworkról szól.
  • POI33
    #281
    Sziasztok!
    Mi a tapasztalatotok az Euwork külföldi munkát ígérő irodával kapcsolatban? 350 fontot kérnek a közvetítésért amit soknak tartok.Ezért 1 héten belüli munkába állást,szállást, repülőjegy megvásárlását,transzfert valamint a kinti dolgok intézését /NI szám ,bank számla nyitásban is segítenek/ intézik. Szerződést kötnek mind szállásra, mind munkára.Szerintetek bele merjek vágni? Utána néztem más fórumokon is, kb 60-40% az arány a pozitív visszajelzéseknek,hogy nem átverés. De én mégis szkeptikus vagyok. Véleményeteket, vagy esetleg tapasztalatotok kérném. Előre is köszönöm!
  • G_ArchAngel #280
    Nekem jovoheten is koltozik vissza ismerosom. Ennyi, nem birta, Volt meloja, fotozgatott, de a szurke varos, a naptalan, fenytelen nyar kikeszitette.
    Hianyzott a kutyaja, kedvese es Budapest. Vannak olyan emberek, akik nem tudnak beilleszkedni ott, ahol valojaban, legbelul, nem is akarnak. Azt mondta, hogy inkabb boldog szegeny lesz otthon, mint depresszios megbecsult ember itt.
  • Fürtös
    #279
    Valószínüleg azért mert a sikertörténetek száma elenyésző...
    Ugyanez igaz a külföldi magyarok estére,ha belefut valaki egy taplómagyarba kint az sokkal nagyobb eséllyel lesz publikálva mint az ha dumált egy jót egy külföldön élő magyarral.
    Sokkal több olyan van aki elment Magyarországról és nem jött igazán össze neki.
    De azt is hozzáfűzném,hogy van azért azon a blogon sok sikerstory is,de ahhoz az elejétől végig kell olvasni
  • Pretorian
    #278
    #277

    Kicsit sok a sirámkodás ezen a blogon, a sikertörténet pedig gyanúsan kevés.
    Nyilván nem szabad készpénznek venni sem ezeket a sztorikat, sem az ebben a topikban összegyűlő posztokat.
    Persze vannak olyan dolgok, amelyek általános érvényűek, amelyekből bárki profitálhat.
    De ne felejtsük el, hogy lényegében mindenki a saját sztoriját írja le. És az hogy veled ez és ez történt - legyen bármilyen végzettséged, bármennyi tapasztalatod - az nem jelenti azt, hogy ez majd mással is ugyanígy történik.
  • Fürtös
    #277
    Esetleg ha valakit érdekel,az egyik legjobb blog a témában,napi frissítéssel,és rengeteg hasznos infóval:
    Határátkelő
    Jómagam is Angliában élek jelenleg,a kivándorláshoz annyit tennék hozzá,hogy szerintem az a szám jóval több mint 2-300 ezer...
    Kíváncsi lennék mi jönne ki ha komolyan utána néznének annak ,hogy ki él külföldön úgy ,hogy továbbra is otthonra van bejelentve...
    És a kivándorlási hajlam is igen érdekes,én rengeteg megkeresést kapok otthoniaktól de ez lehet csak nálam van így.

    Talán majd a történetemet is megírom,elég regényes:D
  • Masakari
    #276
    Valakinek azt is csinalni kell
  • immovable
    #275
    Aham. Tehát "tearing-operator" vagy.


    Csak viccelek. Kösz a választ.
  • Masakari
    #274
    Na meg persze nekem kell kiszamolni hogy mibol mennyi kell az adott oldathoz:D
  • Masakari
    #273
    Valoban,my bad:D

    Nos mi az amit csinalok. Tomoren kulonbozo szereket rendelek a raktarbol ami eppen kell a kiserlethez,majd ezekbol oldatokat csinalok es ezt "felrakom" 1 geppel az adott anyag feluletere. Kiszaritom,Laminalom es megnezem eleg eros-e(ergo kezzel szet tudom-e barmolni).Ha fasza akkor kuldom tovabbi vizsgalatra ha nem akkor kuka. Gyk ennyit csinalok.

    De igazabol amit tanultam az csak a legkisebb mertekben hasonlit arra amit csinalok.

  • Andr0
    #272
    nem, éreztem... az tripel volt:D
  • immovable
    #271
    #269


    Okés. :D
  • Masakari
    #270
    Na megjott az okos szallodai ember :D westmalle trappist :D (amugy sztem az barna volt :D)

    immovable most at kell ugranom a laborba majd utana leirom valamennyire erthetoen de az 'ipari titkot' nem sertve:D
  • Andr0
    #269
    éntudomdenemmondommeg!!!:D
  • immovable
    #268
    Azt megkérdezhetem, hogy mit takar a gyakornoki munkád? Tehát mit csinálsz nap mint nap a melóban. Mert jól hangzik amit tanulsz, csak nem vágom mi az. :)
  • immovable
    #267
    Nem mondom azt hogy ez egy sztereotípia, szociológiában nálam jártasabb emberek is megmondták, hogy nem zörög a haraszt.

    Hát igen. Épp a #27-es hozzászólásban linkelt valaki egy kanadai magyar fórumot. Mondom beleolvasok a jogosítványos részbe, érdekes lehet. Na mit látok? Már a 4. hozzászólásban elküldi az egyik a másikat a picsbe.
  • Pretorian
    #266
    Szar ember mindenhol van, nem csak a magyarok között.
    Nem mondom azt hogy ez egy sztereotípia, szociológiában nálam jártasabb emberek is megmondták, hogy nem zörög a haraszt.
    Az USA-ban pl. sokan azonnal a feketékre asszociálnak, ha valamilyen komolyabb bűnelkövetésről szólnak a tudósítások.
    Ugyanígy van ez itthon a cigányokkal/romákkal.
    Nem véletlenül.
    Mi magyarok pedig sajnos ott vagyunk az élbolyban, ha csalásról, átverésről, visszaélésről van szó.
    Ettől persze nem lesz minden magyar csaló, és nyilván nem kell mindenkire ferde szemmel nézni.
    Nekem pl. van sok jó tapasztalatom is külföldön élő magyarokkal.

    #250

    Én ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltam Angliában.
    Ha beszéled a nyelvet, talpraesett, intelligens, ambiciózus ember vagy, lehet belőled BÁRKI.
    Nekem a származásom miatt talán picivel könnyebb a dolgom, mert akadt a családban az angolt anyanyelvi szinten beszélő tag is.
    Viszont 8 évig tanultam iskolában az angolt én is, mielőtt először nekivágtam Londonnak. Érettségi után 2 tannyelvű iskolába jártam 2 évig, majd a PTE-BTK anglisztikára 1.5 évet.
    Diplomám nincsen, de szeretnék majd még suliba járni odakint.
    Viszont többször tapasztaltam azt - és nem csak állásinterjúk, hanem hivatalos ügyek intézése során pl. - , hogy a beszélgetőpartnerem a származásom ismeretében komolyan értékeli a nyelvtudásomat.
    Amikor egy angol mondja azt hogy jó az angolod, akkor az csak jelent már valamit.

    Angliai sikersztorit én is ismerek rengeteget.
    Odakint egyszerűen megvan a lehetőséged arra, hogy karriert csinálj.
    Bevándorlóként is.
    Mivel nagyon sok a bevándorló, tisztában vannak vele, hogy ez egy tanulási folyamat, nem lesz belőled angol egyik napról a másikra.
    Szépen végigmész a szamárlétrán, és akkor BIZTOSAN lesz belőled valaki. Tanulsz, okulsz, tapasztalatot gyűjtesz.


    Na itthon ez úgy néz ki, hogy már a legótvarabb, legszarabbul fizetett pozíciókba is sokszor úgy interjúztatnak, mintha a vezérigazgatói posztra pályáznál. És elvárják, hogy meglegyen az érettségi, a nyelvvizsga, a diploma, a tapasztalat. Ha mindez megvan, még akkor sem biztos hogy lesz belőled valaki, sőt.
  • extramagascsaj
    #265
    Igen.
  • Molnibalage
    #264
    Ez nettó?
  • Tikal #263
    minimálbér, picit több.. ezek a melók szerintem mindenhol ugyanaz a kategoria
  • Hedgehunter #262
    Kevesen vagyunk kulfoldon nincs miben valogatni.. :) Fogja mindenki a motyojat es jojjon..
  • Strahd_
    #261
    A papir arra jo hogy ugyanazt lehet gyorsabban elered.
    Erdekes dolog ez a papir , mindenhol ahol megkerdeztek van e, de meg nem neztek soha eddigi palyafutasom soran. Elso allast konnyebb megkapni a szakmadba ha van papirod rola, utana szerintem leszarjak. Bar ez tuti szakma fuggo.
  • Ariakus
    #260
    Nem igen hittem volna hogy a 21. században még léteznek ilyen sikertörténetek. Azt hittem már mindenhol a papír meg ilyen olyan engedély meg végzettség kell...