739

  • hungary27
    #499
    Szerintem úgy is kilehet menni külföldre(nem feltétlenül az USA-ba), hogy elvégzel itthon egy főiskolai szakot, elmész egy nagy céghez dolgozni, majd pár év utána áthelyezést kérsz, külföldre. Szerintem például az AUDI, Mercedes-nél simán meg lehetne csinálni. Persze a német nyelv szükséges.
  • Steel
    #498
    nem mondtam, hogy könnyű lesz :) de a szüleiddel megbeszélni a dolgot, talán még a könnyebbik része.
    előttem írták, hogy ha kétségeid vannak, akkor bele se vágj. ezen tényleg gondolkodj el, mert az nagyon önbizalom romboló, ha kimész, és utána anyagi vagy netán idegi kimerültség miatt haza kell menned. lehet végkép elmenne a kedved a külföldtől.
    érdemes úgy kimenni, ha van valami ismerős vagy rokon kint. tök egyedül belevágni, és mindent egyedül intézni-kiépíteni az kemény meló.

    angollal hogy állsz? legfeljebb még azt próbálnám meg a helyedben, hogy valami 2 éves OKJ-t megcsinálni, hogy legyen egy szakmai alapod. angolt azt brutálisan tolni suli mellett, és nagyon sok élményleírást olvasni usa-ról, mi hogy működik ott, stb...
    ez már agyoncsépelt szólás, de örökzöld: a legalja munkához is kell olyan angol, hogy ne tudjanak eladni-átvágni.

    pl. most mekibe jelentkeztem melóra, amíg nem kezdődik a következő szemeszter, bármikor felhívhatnak vagy behívhatnak, de ha nem megy a német, fel se vesznek
  • TVelvet
    #497
    Sokan mondják, hogy kint nem érdemes Magyarnak dolgozni...

    Kell valamilyen kapcsolat, egyébiránt elég nehéz a dolog. mindenképp itthon kell elkezdeni munkát keresni kintre.


    Úgy tudom, hogy ott a főiskolák nagy része (szerintem 90%-a) fizetős. Nem hiába.
    Európában sokkal egyszerűbb a móka, mert ugye union belül vagyunk.
    De őszintén, én is kimennék az USA-ba, ott majdhogynem egy életre való felfedezni való van. :)
  • TVelvet
    #496
    USA-ba nem olyan könnyű, hogy is mondjam... dolgozni. :)

    Két lehetőséged van.

    Vagy van Green Card-od. De azt elég nehezen szerzel csak úgy. :)

    Vagy kapsz kint egy Visa-t. Amit az ottani munkáltatód váltat ki neked.
    (azt ne kérdezd, hogy ez neki kerül e valamibe.)

    Egyébiránt kimehetsz 89 napig turistaként. :)
    Ja és állnod kell a repülő jegyet, oda is vissza is. Cirka 300.000 HUF

    Ez úgy megérné, hogy kimenni 4-5en, bérelni egy helyet, de még előtte melót keresni. (igaz a repcsijegy akkor is baszott drága)

  • Gaba94
    #495
    Üdv!
    Én is hasonló cipőben járok, mint Peti95 kollega. Ez lesz az utolsó évem, jövőre érettségi. Mindenképp szeretnék majd külföldön letelepedni, engem Spanyolország vonz irtózatosan (tudom, hogy jelenleg nincsenek a legjobb gazdasági helyzetben, de ez akkor sem változtat semmin, nem tudok mit tenni. apropó, ha valakinek van kintről tapasztalata, élménye, akkor azt szívesen olvasnám). Persze más országot is szívesen kipróbálnék (pl Anglia), de hosszabb távon nekem Spanyolország a cél.
    Mondtátok itt, hogy ne habozzunk, ha lehet már érettségi után vágjunk bele a kinti életbe. Mit javasoltok, hogyan? Nem születtem pénzzel a zsebemben, külföldi kapcsolataim nincsenek. Ha kimennék, hol laknék? Ki tudna nekem segíteni elhelyezkedni? Angol középszintű nyelvvizsga előtt állok, szóval a kezdeti időkben a nyelvi problémák is előjönnének.
    Esetleg itthon elvégezni egy 3 éves alapképzést, aztán szerencsét próbálni - kicsit érettebb fejjel?
  • Gibor
    #494
    19 évesen mentem ki először külföldre (Hollandia) Már fél Európát bejártam és jelen pillanat 21 évesen Karibi szigeteken vagyok ahol még jópár hónap vár rám :) Az egész csak azon múlik bele mersz e vágni vagy sem, amondó vagyok ha kételkedsz neki se indulj, abból jó nem jöhet ki ha félve mész bele valamibe.
  • Peti95
    #493
    MÉG.de ahogy nézem itt egyre rosszabb a helyzet.egyre több lesz a nyugdíjas és aki nem dolgozik csak lop stb..(sztem tudjátok kikre gondolok)
  • extramagascsaj
    #492
    Németben merre vagy?
  • Tikal #491
    Pedig hidd el sok olyan hely van a vilagon ahol nem jobb mint otthon... Talan tobb is mint jó...
  • Peti95
    #490
    és mit dolgoztok? ..ha szabad kérdeznem...
  • Attila8805
    #489
    Németországban vagyunk.
    Nem sok hely van ahol ne lenne jobb világ mint otthon sajnos.
    Ha van rendes munkád és nincs otthonról hiteled akkor 1000-1200 euróból vígan megélsz és még félre is tudsz tenni.
    Még nekem is marad az 1300-1500 euróból 300-400 költőpénz pedig 150 ezret küldök havonta haza.
  • Peti95
    #488
    és te hova mentél? jó világ van arrafele?:)
  • kamionosjoe
    #487
    18 éves korod után a szüleid már nem igazán szólhatnak bele, hogy te mit csinálhatsz. A te dolgod, hogy megfogadod-e amit neked mondanak de vissza nem tarthatnak.
  • Attila8805
    #486
    1.Nekem is és páromnak is vannak szüleink sőt nagyszüleink is.Én 24 ő 20 éves.
    2.Nem biztos hogy engednék?Nem vagy még felnőtt?Ha de akkor miért hátráltatnak?Szüleim örültek hogy kijövök és nem otthon szenvedek és nem azért mert nem szeretnek hanem pont azért mert igen.
  • Peti95
    #485
    "ne viccelj, ha ennyi idős lennék, már nem is felvételiznék otthon, pláne, amiket olvasok mostanában: egyre jobban szétbarmolják a felsőoktatást..."

    azért ez nem ennyire egyszerű.18 évesen menjek ki külföldre?azért vannak ám szüleim is, akik nem biztos hogy engednék a dolgot.bár az igaz hogy így lenne a legjobb esélyem.nehéz az élet...:)
  • nagy hős
    #484
    Egy magyar baratom indianaban tanul a purduen managementet, ha jo vagy akkor tokmindegy mit valasztasz.
  • Steel
    #483
    ne viccelj, ha ennyi idős lennék, már nem is felvételiznék otthon, pláne, amiket olvasok mostanában: egyre jobban szétbarmolják a felsőoktatást...
    főleg ha még röghöz is kötnek ezzel az új tanulmányi szerződéssel, abból nem lesz usa egy ideig
    helyedben kimennék minél előbb, mondjuk érettségi után, és azonnal keresnék valami melót, ha fiatal vagy jobb esélyed van, mert ki tudnak képezni még bármire. azzal számolj, hogy kint nem olcsó az egyetem (ha jól hallottam), tehát pár évig gürizned kell majd, hogy összegyűjtsd a tandíjat, addig viszont belejönnél az angolba rendesen, suliban már nem lenne probléma

    hát ez az én receptem, nem rövid projekt, de ha kint tényleg elvégzel egy sulit, és diplomásként utána elhelyezkedsz: amerikai álom...
  • Tikal #482
    van valmi speciális oka hogy éppen oda akarsz menni? igy 17 évesen ez elég nagy elhatározás.. onnan nem lehet csak ugy haza ugrani hétvégente :) Szerintem már tanulni is kinn kéne folytatnod, vagy ahogy irták, europában valami nevesebb egyetemen aztán kimenni szerencsét próbálni.
  • Peti95
    #481
    most gimibe járok.fizika meg a matek érdekel.szoval vaéami műszaki szakban gondolkozok.csak nem tudom hogy keresik e őket amerikában.
  • ressy14
    #480
    a legtöbb esélyed akkor van kint dolgozni a diplomával, ha kint végzel egy sulit. Gondolom én. Vagy egy komolyabb európai egyetemen, amit kint is számon tartanak.

    ez csak magánvélemény, tapasztalatokkal nem tudom alátámasztani
  • Tikal #479
    azért ez igy elég tág... mit tanulsz most és mi érdekel? informatikaban tuti felszivnak :)
  • Tikal #478
    ezt a bmw-s példádat alá is támaszthatnád.. mert ugyan igazad van hogy olcsobb kinn az autó, de attól még egy 5ös BMW kinn is 50e dodonál kezdődik, és ahhoz hogy egy ilyen autót vehess, azért kinnt se szart kell lapátolni, hanem office job kell, nem? :)
  • Peti95
    #477
    sziasztok
    amerikába szeretnék majd kijutni.most 17 éves vagyok.szerintetek mien egyetemi szakot kéne elvégeznem hogy ott eltudjak helyezkedni?
  • Tikal #476
    Mexico??? Mit lehet ott melozni egyáltalán? Őszintén szólva nehezen tudom elképzelni hogy ott bármikor is jó volt melozni, azt hittem azért megy minden mexikoi az USA-ba mert nincs otthon melo... meg ugye a franc menne oda fehérként, hogy elraboljanak vagy lelőjenek, pláne az utobbi években eléggé forró ott a helyzet :)
  • bajgunar
    #475
    Nem csak ámeríka!!!
    De mivel ez volt a téma! De mind 1, nyomassátok a flam-et, meg az off-ot!
    Angliában is van ismerősöm, ott is király az élet! Csak az emberek eléggé el vannak szállva maguktól! Ír-ben is dolgozik nem egy ismerősöm, ott normálisabbak az emberek, de gané az időjárás. Mexico-ban szintén padlón van most a meló, álláslehetőség, de ugyanakkor baromi jól élnek ott is az emberek.
    Mivel ámeríka volt a téma, arról írtam a megjegyzésemet. ;)
    Mi rajta a sarkított és alaptalan? 2 szaros példát említettem a sok közül!
    Az h nincs vízdíj kaliforniában? Nállunk azért is fizetsz, hogy van vized + azért is, hogy használod, meg azért is hogy kifolyik, meg az adón is adó van, meg a csekkpapíron is adó van, meg h kiküldik is adózol, meg a póstának is adózol. Ennyi.
    A kocsi meg? Igen, vedd meg itthon akkor a negyede akkora motorral szerelt fullos bmw-t 50-ért, kinnt meg a 4x akkora motorral szereltet kapod 20 ért. Aztán persze fizesd is itthon a baromi drága adókat utána.

    Vissza minek? Mert 89 napra lehet kimenni, azért. Sajnos. Mert nem EU.
    De értem a poénod! ;)
  • Tikal #474
    Vissza minek?:))
  • S2000
    #473
    Én nagyon bírom ámerikát, de ez a tipikus "csakazamerikamindenkimásegyrakatfos" hozzáállás elég gáz :D Meg a példád is elég sarkított és alaptalan
  • Bucser
    #472
    A fizetes rendszeressege nem helyfuggo hanem munkaltato. HA salary-t adnak tehat nem orabert hanem megallapitott, fix fizud, akkor lehet havi meg ketheti vagy heti. Ha oraber akkor altalaban heti vagy ketheti de van ahol basic + commission mellett is havit adnak nem is negyhetit. van ahol meg fix negyheti.

    Legalabbis angliaban.
  • bajgunar
    #471
    Baromi jó lenne kijutni, kimenni, ami aztán tényleg egy vagyon. Tavasszal megvett repjegy, ami akkor volt 180k, most 320k lenne. Oda-vissza egyértelműen. :S Már ez heroin árban van. :(
  • bajgunar
    #470
    Calfiorniában lenne most meló, gyógyszergyár takarítás, 12-15$-os órabérrel. Céges kocsival + egy ~üres kecó (lakás), max 1 óra kocsikázáson belül a 2 gyógyszergyár. Reggel este letolni a 2 gyárat. Összvissz ~6-8 óra meló lenne naponta, csak felosztva, reggel 3-4 óra, meg este 3-4 óra.
    Első két heti fizud "behúzzák" a kocsi miatt. Így elsőre ~ 1 hónap mulva kapsz fizut. És túlórát igen, szemrebbenés nélkül kifizetik (sőt!!!, nem garasoskodnak).
  • nagy hős
    #469
    Tudom hogy reszletkerdes de szerintem ez munkaltatotol fugg ott is, nem parttol. Letexteltem az unokatesommal o san franciscoban dolgozott idegenvezetokent es ket hetet irt. Igazibol ez csak a rent miatt szamit ugye ami havi, meg a tobbi biztositas miatt. Nekem sosem volt meg hetente fizeto melom de valszeg itt is letezik a reszmunkaidosoknel
  • IMYke2.0.0.0
    #468
    Keleti parton biztosan heti van - ismerős útján tudom.
  • nagy hős
    #467
    En tippeltem, nem eltem meg floridan kivul, de tudom hogy californiaban magasabbak a fizuk mint nalunk, nagybatyjam 2 hete kezdett az uj munkahelyen "diplomaskent", 70k, teljes health csomaggal elorelepesi lehetosegekkel.
  • Bucser
    #466
    80-100k? Almodozni lehet... jo az 45-60k-nak is USD-ben.

    Friss diplomas UK-ben altalaban 20-25K kozott keres fontban, aztan ha jon a tapasztalat kuszhat fel 45-50k fontra evente. Aztan ha mar elorelepett a letran mehet a 100K-s hatarig ahonnan alkalmazottkent nehez elorelepni.

    USA kb ugyanez, csak duplazni kell az osszeget es font helyett USD-ben adjak a let.

    Persze mindehhez egy helyi diploma kell jo egyetemrol.
  • nagy hős
    #465
    Es a tulora irto jo penz is, az atlag 1.5x fizet, ami nem mindegy ha szutyok allasod van 12$-os oraberrel
  • nagy hős
    #464
    Hat ez sok mindentol fugg, 80-100k a tippem kezdokent, de ez a diplomas fizu nagyon tag
  • nagy hős
    #463
    Nem, van ahol heti van de szerintem a ketheti gyakoribb. Nalunk is ketheti van, tegnap kaptam fizut hah!
  • hungary27
    #462
    :D
  • Steel
    #461
    ez meg egy lenne, ha FB lenne :D
  • Andr0
    #460
    ez egy kérdés volt.. nemtudom ezért kérdezem mert érdekel...:D