739

  • Andr0
    #419
    Dél-Koreába hogy megy ki az ember?:D Jelentkezik egy állásra?
    Mármint tudom hogy megy ki... elrepül. De én úgy nem mennék hogy se meló se semmi.
  • G_ArchAngel #418
    Nekem a zenek nem tetszettek, van az angoloknak sokkal enekesuk, egyuttesuk, akik fel tudtak volna 'robbantani' a stadiont, pl. egy Robbie Williams vagy Coldplay, nem ilyen senki altal nem jegyzett egydalos Jessie J.
  • IMYke2.0.0.0
    #417
    Nekem a pekingi sokkal jobban bejött.
  • GerY5
    #416
    Nekem is bejött nagyon, egyedül Mike Oldfield-ot hiányoltam, de ő ott volt a megnyitón, gondolom ezért nem volt most... Eric Idle egyértelműen az egyik csúcspontja volt az eseménynek - már ha élhetek ilyen képzavarral. :D

    Remélem felteszi valaki torrentre HD-ban a komplett műsort. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #415
    Szerintem meg nem volt nagy cucc. TV-ből (ahol ugye minden jobban látható, mint a helyszínen a 41234. székről).
  • Yoda001
    #414
    ez az Olimpia záró valami csoda volt emberek, véleményem szerint
  • Tikal #413
    Akkor irány!!
  • Tikal #412
    Legtisztább, legszebb nagy város amit lattam Európában... És nagyon élhető, rengeteg park, sportolási lehetőség, bicikli úthálózat a legfejlettebb Európában, tömegközlekedés szinten nagyon jó ( tiszta, pontos, zónarendszer )
  • TVelvet
    #411
    Közeli rokonok élnek kint, eléggé átrágtam ezt a skandináv országos témát mostanában. :)

    Nyilván a helyi nyelvet előbb utóbb meglehet tanulni, ezzel nem hinném, hogy probléma lenne.
  • Tikal #410
    Nehéz a nyelv... Hallgatni is szörnyű nem hogy beszélni:)
  • Acusio
    #409
    Dánia
  • Tikal #408
    Angliára érted?
  • Acusio
    #407
    Lehet, hogy a nyelvi elszigeteltség az oka, de én alig találkoztam olyan magyarral, aki hosszú távon is el tudta volna képzelni magát az országban.
  • kamionosjoe
    #406
    Szia! Szerintem így általánosságban te is leírhatnád, hogy mit csinálsz ott, hogyan kerültél oda ki és milyen az ottani élet stb.. Én szeretem az ilyen történeteket olvasni. :)
  • Tikal #405
    Sulit is kiviheted. Diákoknak vannak mindenfele kedvezmények, de vannak feltételei... Pl havi kb 5000dkk visszanemtéritendo támogatás :)) SU... De nezz utana, nem vágom ezeket annyira.
  • Rockynhooo
    #404
    Igen igazad van.

    #403 Ebben is igazad van. Igazából sulira gyűjtök jövő szeptemberre meg ki szeretném próbálni milyen kint élni. Szóval mondogatom spannak ezt a skandináviát :D Ha nagyon bejönne a kinti lét akkor meg még mindig mehetek bármerre több tapasztalattal. Csak ne süljek fel és legyen vmi meló de hát céltudatosnak kell lenni oda kell menni a helyekre és próbálkozni. A lényeg hogy szerintetek egy összehozható dolog dán nélkül is. Kb egy tanévnyi időt szeretnék kint tölteni addig meg elvagyok én a mosogatással is.
  • Tikal #403
    Szvsz ha hosszútávra tervezel külfölddel akkor Anglia, ha csak gyors penz kell akkor Dánia:)
  • Tikal #402
    Penz az tobb de dán nelkul nincs előrelépés. És ha olvasgattad itt a hozzászólásokat akkor láthattak hogy Anglia előnye az hogy könnyebb feljutni a ranglétrán...
  • Rockynhooo
    #401
    Suliba jár mellette meg egy bárban pohárszedő meg ilyen kis mindenes alap dolgok. Lehet be tud ajánlani mert ő megy egy másik helyre. de azt mondja legszarabb esetben megyek táblatartónak sétáló utcára :D aztán majd lesz jobb ha keresünk. Végig kell járni minden vendéglátó egységet ilyen pohárszedés mosogatás stb csak nem kell hozzá dán. mindegy még ezt a témát átrágom vele de azt mondja ne legyek beszarva szerinte jobban járok mint Angliával járnék.
  • Tikal #400
    Nem minden étteremben szeretik az angolt, de el lehet vele helyezkedni. Haverod étteremben dolgozik? Ha be tud oda tenni akkor menjel.
  • Gibor
    #399
    Nálam kicsit szerencsétlenebb a helyzet, itt Martinique-on Franciául beszél mindenki, meg az ősi mittomén milyen kevert nyelvük van, de néhol tudnak angolul is, de elég kevés helyen :( Viszont nagy baj nincs, mert melóhelyen mindenki tud angolul és ezáltal egésznap tudok kommunikálni szinte bárkivel...
  • IMYke2.0.0.0
    #398
    Egyik exem, aki egyetemi éveink alatt 1 évig kinn volt Svédországban (Erasmus), gond nélkül el volt, mert angolul el lehetett pötyögni az emberkékkel - jellemzően több volt a közelében a bevándorló, mint az "őshonos".
  • Rockynhooo
    #397
    Haver is ezt mondja hogy nem kell neki tudni dánul mert elég az angol. Mondjuk voltam nála egyszer ez látszódott is csak egy munkahelyen nem tudom hogy működik de szerintem kicsit túl stresszelem. Te Svédországban élsz vagy rokonod él ott hogy van róla tapasztalatod? Vagy esetleg tervben van?
  • TVelvet
    #396
    Én úgy tudom Dánia is legalább olyan mint Svédország, mindenki azaz mindenki beszél angolul, kb anyanyelvi szinten.
  • Rockynhooo
    #395
    Szeptember első napjaiban szeretnék menni Londonba szerencsét próbálni. Erre tegnap szól egy jó barátom aki kint él Koppenhágában hogy menjek hozzá. Direkt meg sem akartam kérdezni eddig mondván nem akarok ráakaszkodni. Erre tegnap mondja hogy valami csöves melót találok ott is. Sőt ő most ott hagy egy helyet ha minden igaz és ajánlana a helyére. Mehetnék lakni hozzájuk. Ergo minden megoldva. Ha még a meló nem is jön össze bemegyek minden étterembe meg bárba. Egy dologtól viszont félek ha végül oda megyek. Csak nem az angol az anyanyelv. Belegondolok hogy mondjuk egy magyar étterembe mikor vennének fel olyan embert aki nem beszéli az anyanyelvet és csak angolul lehet vele kommunikálni...
  • TVelvet
    #394
    Ha mehetnék, én rögtön indulnék...

    Brutál békés város, kevés autó, iszonyat tiszta és szép hely, jó fizu. Még Svédországnál is jobb hely. :)
  • Rockynhooo
    #393
    Valakinek tapasztalata Dániával/Koppenhágával kapcsolatban?
  • zotja22
    #392
    Én MÁltán vagyok,akit érdekel,kérdezzen :)
  • precise
    #391
    Nem ezért írtam, én inkább fizetek többet, csak civilizált emberek vegyenek körül. Fent lakom északon Potters Bar-ban. Ez az olimpiai meló csak ideglenes, ezért nem költözöm, amúgy is csak azért vállaltam mert 700-800 font hetente adó után, normálba meg 600 a max ami összejön. Na meg ugye jó kaland, szép emléklesz, hog melóztam olimpián. :D
  • Bucser
    #390
    Attol fugg melyik reszere koltozol. Mindenhol vannak normalis kis zsebreszek ahol erdemes lenni. A problema az, hogy meg kell nezni hova koltozol. Ha valami council estate kozelebe az gazos.... Szoval nem a lakas a legfontosabb hanem a kornyek es csak utana a lakas.
  • precise
    #389
    Én azt hallottam, hogy East az elég "mókás" hely. De pl most olimpián melózom (hétfőig) DLR-el megyek Bank-Becton Park között, és nem tűnt vészesnek.
  • heady
    #388
    Most gyorsan rakerestem hirdetesre (gumtree), nana hogy nincs mar fent...
    Az ismeros nem tudom pontosan hol-hogyan lakik, csak azt, hogy 10 percre Canary Wharftol es hogy csak ketten vannak a baratnojevel.
  • G_ArchAngel #387
    Erre en nagyon kivancsi lennek, foleg, hogy az Olimpia miatt fel lett ujitva, ki lett takaritva Stratford es az ingatlanarak is felmentek azon a kornyeken.
    Eddig a legolcsobb studio, amit talaltunk az 500 volt, de mar oda is csak vonat ment.
  • Tikal #386
    Mondjuk egy jó white russiannél nincs is jobb:) max a black :)
  • heady
    #385
    Stratford-ban kis onallo lakas (halo, konyha, furdo, nappali) 60/het.
    Az ismeros, aki szinten ott dolgozik, gyalog lakik 10 percre, o is kevesebbet fizet :)
  • G_ArchAngel #384
    Tisztesseges koktelban nincs gyumolcsle.
    Igaz, ezt egy orosz mondta...:D
  • G_ArchAngel #383
    "Viszont mindenkeppen koltoznom kell, mert egy nap 3 orat elutazgatok, azt azert szivesen kihagynam. Meg azert 75 fontnal is lehet olcsobb helyet talalni."

    6-os zonaban esetleg, vagy osztott szobaban valami pakisztani negyedben East Londonban, mazlival Lewisham, ahonnan DLR-rel at tudsz menni Canary Wharf-ba.:)
  • heady
    #382
    Fogalmam sincs, szerintem csak a bar sajat szabalya.
    Itt nem tudok csinalni, otthon meg tudtam.
  • Tikal #381
    Pff, hat ez gáz! Ez az 5cl ez törvény vagy helyi sajátosság? Komolyan spórolnak a gyumolcsleven? Na mindjart megnézem az áraitokat:)

    Akkor nem is tudsz csinalni egy tisztességes long island-et vagy mai tai-t?:))
  • heady
    #380
    Mindegy milyen koktelrol van szo. Osszesen 5cl alkohol lehet benne. Szoval nekem mar ez boritott mindent. Arrol nem is beszelve, hogy amig mi otthon 100%-os gyumolcsleveket hasznaltunk, itt ilyen 20% korulieket. PEdig draga hely amugy...

    Az alkoholok mind-mind top markak, szoval azzal nincs gond :)