739

  • milk4
    #19
    Hát, ha itt Belgiumban akarsz munkát, akkor kell egészségügyi biztosítás, amihez kell egy belga állandó lakcím, amihez kell egy "munkahely igazoló" papír vagy bármilyen papír amivel tudod igazolni,hogy van jövedelmed(alternatív megoldás,hogy 1évre előre kifizeted a lakbért), de ügye munkahely nélkűl ez nehezen jönne össze. Szóval, max akkor gyere ki, ha átesel egy interjún és a munkaadód beleegyezzik abba,hogy várnia kell 1hónapot(szerintem ez reális) míg minden papírmunkával megvagy.
  • extramagascsaj
    #18
    Először honosíttasd adott országban a diplomádat...és utána lehet gondolkodni. Anélkül sehogy sem ilyen munkakörben. Egyébként nem tudom,hogy ilyen műszaki diplomával mit keresnek,de az tuti,hogy 1500euro felett.
  • vg
    #17
    Én arra lennék kíváncsi, hogy konkrétan milyen munkákat lehet "külföldön" végezni, amit itthon nem. A takarítás, mosogatás --> 3000 euró fizetés kamu dolgokat inkább ne feszegessük. Arra lennék kíváncsi, hogy mondjuk egy "átlagos" műszaki diplomával(mint amilyen nekem van)/jó angol nyelvismerettel milyen karriert lehet csinálni. Akinek vannak ilyen tapasztalati leírhatná, mert bár olvasgattam pár blog-ot ilyen témában, de ott mindenhol takarítás, mosogatás, meki-ben eladó a munka, ami azért nem valami elképesztő dolog.
  • milk4
    #16
    Ismerős a helyzet, 2telet bírtunk ki egy házban mielőtt beköltöztünk egy sokkal modernebb és sajnos kisebb lakásba. Az emeleten elektromos fűtés volt, ott mindig játszani kellett vele. Az földszinten meg a fűtés olyan sz@r volt,hogy a kandalló nélkűl képtelenség volt ott lenn meglenni.A szigetelés penészedett és gombásodott, de a ház tulaja b@szott vele bármit is kezdeni, úgyhogy elmentük a f@szba, az emeleten lévő zuhanyzóban meg fürödni képtelenség volt, nem volt nyomás a csőben.

    Amúgy itt Belgiumban még takarítónak is megéri elmenni, őket is rendesen megfizetik.
  • extramagascsaj
    #15
    Blogot írok róla,hogy könnyebb legyen azoknak, akik jönnének ide ki Németországba. Egyébként a rövid verzió: jól elvagyok itt,de még gyerekcipőben jár a dolog. Sok intézni való van még. Nem tervezem,hogy hazaköltözzek.
  • TreDoR
    #14
    Hátja, albérlet g*ci drága, de ezzel nem lehet mit kezdeni. Meg az se hátrány ha bírja az ember a hideget, mert a britek a futés/hoszigetelés fogalmakkal se nagyon vannak kibékulve (rohad is minden). Persze ha olyan lakásba koltozik valaki ( na nem egymagában... ) amiben kozponti futés van, természetesen elektromos ( foldgázzal se nagyon foglalkoznak ), akkor ott tudnak futeni, mondjuk akkor viszont nem esznek.
  • Andr0
    #13
    én most Belgium, Antwerpen-ben vagyok. itt is esik eleget...:D kaja árak kb magyar színvonal lakás árak nem annyira... de élhető nyugis hely. fizu/költség arányaiban sokkal jobb mint magyaro.
  • TreDoR
    #12
    Akkor készulj fel rá, hogy itt bizony esik az eso, nem keveset... Viszont legalább nem halsz éhen... Orvosi ellátás mondjuk mint olyan nincs.
  • Vaxi
    #11
    +fav. 1-2 éven belül anglia a cél.
  • Molnibalage
    #10
    Megkérjem havert, hogy írjon ide? :)

    Az elmúlt 4-5 évben, ha nem járt 30 országban, akkor egyben sem. Volt, ahol hónapokat tölött el és többször is visszatért. Asszonyt is kintről hozzott.

    (Madagaszkári a felesége.)
  • kamionosjoe
    #9
    Üdv! Én is Bécsben vagyok, de még csak idén június óta. :)
  • EnxTheOne
    #8
    Én szivesen élnék külföldön.
    Leginkánn japán meg dél korea. De szivesen mennék usába vagy egy észak europai országba is. Vagyaz egyik örök favorit egy tropusi siget. :D
  • tigeroo
    #7
    fav
  • davidka003
    #6
    Na akár még érdekes topic is lehet ebből. +
  • polluxware
    #5
    föööö, a hazaáruló topity



    jó nektek.. kívánom, hogy sikerüljön odakint az ami ebben a zártosztály bíírka országban soha nem jönne össze
  • Sephirot T
    #4
    Én is most tervezek kimenni Németországba kicsit melózni.Mit tudnál elmondani az ott élésről,mik a tapasztalataid stb?
  • extramagascsaj
    #3
    Én kicsit tovább merészkedtem.
    Németország Baden-Württemberg tartományba. :)
  • HöfEE
    #2
    Akkor kb egyszerre mentünk ki, én is tavaly Augusztus vége óta élek külföldön, Ausztriában Bécsben.
  • extramagascsaj
    #1
    Sziasztok! Még egy hónap és már egy éve lesz, hogy külföldön élek. Igyekszem szimbiózisban élni a környezetemben. :) Mindenesetre jó lenne megosztani a tapasztalatokat másokkal...ami nagy segítség az itteni életben,és főleg az ügyintézésben. :)