739

  • Vaxi
    #219
    van aki esetleg programozóként dolgozik angliában?
    eddig kb 2 éves java fejlesztői tapasztalattal rendelkezem + 1 éves android fejlesztési tapasztalat.
    ismerősökkel egy állás hirdetési oldalt néztünk csak meg, ASAP állásokat hirdettek, olyan bérezéssel, hogy magunk alá szartunk kétszer.
  • nIsTv4n
    #218
    Valószínűleg nem azok mennek ki külföldre, akik itthon a GDP jó részét termelik, mert ők azért itthon is eléldegélnek.

    Azok számára, akik kimentek, mi lenne az a körülbelüli nettó fizetés, ami reális és hazajönnének/nem mentek volna ki miatta? Számomra 350-400 körüli nettó már a határeset, azzal itthon eléldegél az ember, nem szűkölködik annyira, de bőség sincs; viszont cserébe nem idegen a környezet, nem szakad el a barátoktól, családtól.
  • nIsTv4n
    #217
    Neked van itthoni gazdasági diplomád, nem? Hol végeztél, nem sikerült honosítani, vagy egyszerűen csak kihívásként tekintesz a sulira, és nem árt egy kinti diploma? :)

    Másik kérdésem, hogy miért nem próbáltál meg még Magyarországon egy multit, például Morgan Stanley-t, több ismerősöm is ott kezdett melózni, és onnan mehetett is ki egyenesen Londonba, szintén MS-be. És "megúszta" a szamárlétrát.

    Jelenleg én is ilyenen ügyködök, bár nem MS-nél, egy másik multinál (informatika), csak nehéz lavírozni, mert ha nem vagy jó, nem figyelnek fel rád, ha túl jó vagy, nem akarnak kiengedni...
  • bakvarnyu
    #216
    Én többre becsültem volna, vagy 400-500ezer. De még ha most nincs is annyi, pár év és annyi lesz. Itthon nincs jele a pozitív változásnak, bármennyire is azt akarja a kormány elhitetni.
  • G_ArchAngel #215
    +1
  • G_ArchAngel #214
    Annyit meg a beszamolomhoz, hogy 9:1 az aranya azoknak a magyaroknak, akiket ismerek es bejott az elet. Igaz osszesen ketten fizikai munkasok. A tobbseg vagy kreativ vagy IT szakmaban van, ketten mar sajat lakasban elnek. Akiknek nem sikerult, azok egytol-egyig az utobbi ket evben jottek ki.
    Sajnos mar itt sem annyira konnyu, mint 2007-ben volt. Baratnomeknel egy 2 diplomas negy nyelven beszelo angol, feher srac mosogat, mert gyakornokkent nem kap penzt (intership) a reklamirodanal, ahol majd dolgozna foallasban. Ilyenkor pedig a briteket mindig elonyben reszesitik, nehol a munkaltato tamogatast is kap, ha angolt vesz fel. Par eve egy epitkezes mellett elhaladva szinte csak lengyelt, albant vagy magyart lehetett hallani, most mar az angolok is beallnak dolgozni.
    Ettol fuggetlenul ahol en lakom, csak tegnap este lattam 4 allashirdetest uzlet ablakaba ragasztva. (1 etterem, 1 pekseg, 2 ruhauzlet)
  • GerY5
    #213
    Abszolúte támogatandó javaslat!
  • immovable
    #212




    Na csak jönnek a jó kis beszámolók. Jó ezeket olvasni. :)
  • G_ArchAngel #211
    En az otthon, onkormanyzatnal alulfizetett baratnommel jottem ki, az interneten keresztul epiteszkent dolgoztam egy magyar cegnek Londonbol (noveltem a magyar GBP-t), aztan elfelejtettek kifizetni egy nagyobb munka utan. (ez magyaroktol nem szokatlan, az epitoiparban meg lassan elvaras).
    Kozben, hogy a papirjaim meglegyenek reszidoben pizzafutarkodtam, illetve egy evig nyelviskolaba jartam, heti 5 nap. Nem beszeltem angolul, igy muszaj volt, de eletem egyik legnagyobb elmenye volt - mindenkinek erdemes jelentkezni, mert amit egy nemzetkozi tarsasagtol kaphat, az feledhetetlen:)
    Lassan egy eve fotozasbol es retusalasbol elek, mellette tanitok Londonban es Budapesten is PS-t es retusalast.

    TV-nk nincs, csak F1-et nezek, az meg van online is. Mozi nem draga, TPB bannolva van lassan minden szolgaltatonal. Neha teniszezunk, mert kozel vannak ingyenes palyak, amugy 1 orat mindig csinalok valamit, mert sokat ulok es hizasra hajlamos vagyok. Nem igazan tartok kapcsolatot magyarokkal (3 londoni munka alkalmaval 3szor vagtak at, amit magyaroknak vallaltam, kulfoldi meg sohasem), akivel igen, az vagy szinten fotos vagy szinten fashion teruleten dolgozik. Az angol miatt amugy jobb is nem magyarokkal erintkezni, illetve lakni sem laknek magyarral.
    A lakotarsunk egy lett par, a srac ingatlanugynok, a lany egy fashion designernek dolgozik, mint asszisztens. Az en parom amikor kijottunk egybol kapott munkat pultoskent egy etteremben, most ugyanennel a cegnel assistant manager es nemsokara manager lesz. MUTF utan nem egy alomkarrier, de lehetett volna rosszabb is.
    En szeretem amit csinalok, de meg sokat kell tennem azert, hogy folyamatos es magas jovedelmem legyen belole, igy a jovoben is maradnek fotos.
  • Tikal #210
    Ha.. az a ha ott nem lenne, ha az a 2-3ezer magyar hazajönne akkor csak nőne a munkanélküliek száma...
  • Tikal #209
    Gratula, ügyes :)
  • immovable
    #208
  • Bucser
    #207
    A GDP nem azért folyik a tévéből, mert attól nő a komfortérzeted, hanem egy jó indikátora a politikusi teljesítménynek. De ha lehet ne politizáljunk.
  • Bucser
    #206
    Hát miután kijöttem 6 hétig nem dolgoztam semmit:)

    A lányok gyorsan találtak munkát, menyasszonyom 2 hét alatt, kedvesem öccsének a barátnöje 1 hét alatt. Kedvesem egy Eat ltd nevezetű kávéző/sandwich/leves/egészségeskaja hálózatnál lett eladó, azóta előléptették trainerré, az öccsének a barátnője meg mosogatós lány lett egy pubban london bridgenél. Azóta ő is az Eat-ben dolgozik mint eladó rész munkaidőben, mert azóta suliba is jár nappalin.

    Én csak a 6. hétre futottam be:) Tottenham Court roadon éppen embert kerestek egy kibővítés alatt lévő Sony Centerben meg a mellette lévő Samsung szaküzletben. Interjú megvolt, éppen akkor kaptam meg az állást amikor már olyan szarul álltunk anyagilag, hogy MCdonaldsnal aláírt szerződéssel formaruhában indultam dolgozni amikor közölték velem, hogy felvettek a Samsung boltba.

    Kedvesem öccse két hétre rá kapott kitchen porteri melót ugyanazon cég másik pubjában mint a barátnője. Azóta ő is továbblépett egy Le pain Quotidien nevű helyre étterem hálózat ahol lehet bent enni meg elvitelre is kaját venni. ott lassan már kitchen manager lesz. (ő úgy jött ki hogy alig pár szót beszélt angolul. amit tud az itt ragadt rá, meg persze tanult idekint önszorgalomból, meg szükségből)

    A boltban lehúztam majdnem két évet és most vettek fel a GE CApitalhez mint portfolio elemző gyakornok 1 éves szerződéssel. Cégen belül szabadon jelentkezhetek máshova közben + a Graduate programjuk is nyitva áll előttem. Hátha felvesznek:)

    Mondjuk ez is olyan mázlis volt, hogy éppen volt kollégám benyomott az Orange/t-mobilehoz egy fast track programra ahol asszisztens manager lettem volna 1 éven belül, de ahogy zajlott a kiválasztási folyamat behívtak a GE-hez is interjúra.

    Tipikus. 2 évig semmi aztán egyszerre 2 interjú. Mindkettőn megfeleltem mindkettőre felvettek, de inkább a GE-t választottam habár kevesebb pénz, karrier szempontból jobbnak tűnik.

    Mellette meg októberben kezdek sulit, esti szakon BSC számvitelt a University of London-on.

    Tervek azok vannak bőven, de elkiabálni semmit nem akarok:) egyenlőre örülök hogy lyuk van a hátsómon:)
  • G_ArchAngel #205
    Szerintem ezt gondold at annak fenyeben, hogy ennel tobb ember van jelenleg otthon, aki termelne, de nincs ra lehetosege.
    Ha most mi hazamennenk, akkor vagy munkanelkuliek lennenk vagy masokat tennenk azza. Ez igy sehogy sem jo...
  • picket
    #204
    Ahhoz azért kéne a lehetőség is. Ha nincs aki elfogyassza a terméket amit legyártasz, nincs aki igénybe vegye a szolgáltatást, amit kínálsz (mert nincs rá pénze), akkor nem tol az a 2-300k tenni vágyó ember semmit a gdp-n, mert nincs munkája. A gdp amúgy is egy túlmisztifikált dolog, mert rohadtul nem az a lényeg, hanem hogy jó körülmények között, kényelmesen, boldogan élj. Ezt lehet Tibet gdp-jével is hozni, és lehet Svájcéval is bukni. Szerintem. Persze a médiából az ömlik, hogy a gdp-vel mi van, mert csak attól függ a komfortérzetünk. Szerintük.
  • Masakari
    #203
    Attol fugg mennyire vagy belpokolos:)))
    En nem koltok 50 euronal tobbet kajara havonta szerintem("tesco" markas dolgokat veszek tobbnyire a Carrefour-ban,mivel az occso:)).Reggel mindig bedobok 1 kis muzlit vagy kenyeret,delre magamnak viszem a kajat bentre(altalaban 3-4 napra fozok).Este meg falatozok amihez kedvem van a rendelkezesre allo keszletbol.
    Neha ha a varosban maszkalok/maszkalunk akkor be szoktam dobni esetenkent gofrit vagy gyrost is stb(ez neha megdobja a kaja penzt:) )
    De ha ugyanugy mint otthon nezi az ember hogy ugyanabbol az olcsobbat vegye akkor eleg barti aron ki lehet hozni a kajat,ha nem akkor szep osszegeket ott lehet hagyni a boltban:)
  • Andr0
    #202
    úgy hallottam valami statisztikában, hogy kb 2-300 ezer magyar él külföldön... ha ennyi ember +ba termelne a magyar GDP-re... hmmm.
  • bakvarnyu
    #201
    Annyi ismerősöm van már kint, lassan már ilyet kell nyitni: magyarok akik még itthon vannak..
  • Hedgehunter #200
    Dublinban a bicikli kolcsonzo jo uzlet. 10E a berlet 1 evre es az elso fel ora ingyenes uatana 50cent az elso ora, 1.5E a masodik. Vannak bicikli utak, az autosok meg elozekenyek..
  • immovable
    #199
    TV-t néz-e, értsd, mikor kint voltam svédeknél semmi nem volt szinkronizálva. Szóval ilyen érdekességekre gondolok.
  • immovable
    #198
    Marha jó a topik. :)Raklap pluszt kiosztottam itt az élménybeszámolókért.
    Am ha valakinek van kedve a kint lévők közül megírhatná mit dolgozott/dolgozik/mit szeretne dolgozni. TV-t néz-e, sport, külföldi haverok vannak-é, stb?. :)
  • Pretorian
    #197
    Biztosan az, csak hát nem volt biciklim. Ez még mindennek a legelején volt sok évvel ezelőtt fresh off the plane, amikor próbálod megvetni a lábadat odakint az első 1-2 hónapban. Ilyenkor minden font számít hidd el.

    #183

    Vannak kiterjedt bicikliutak, de nem a belvárosban.
    Úgy láttam, hogy inkább a bus lanet használják a kerékpárosok (ahol van).
  • extramagascsaj
    #196
    Németországban tudom,de az english menek nem tudom mennyié gyúrnak. :)
  • Rockynhooo
    #195
    Ó tisztában vagyok én azzal 4 éve dolgozom vendéglátásban, örülök néha ha a lakásig eljutok :D Csak tájékozódtam a bp-i árakhoz képest. Köszi a választ.
  • extramagascsaj
    #194
    Hm. Hát nem tudom...egész munkaidő alatt gyalog mászkálok megállás nélkül,és kartondobozokat pakolok a palettára. Levezetésként pedig egy kis takarítás.

    Egy olyan napon,amikor alig volt meló...lemértem ilyen fitness órával..."csak" 8,5 km-t mászkáltam. Pedig csomószor kikapcsolt,és fél óra után vettem észre,hogy hopp..újra kéne indítani. Aznap párszor le is ültem. Ez akkor nem elég fizikai?
  • Bucser
    #193
    Attól függ mennyire fizikai a meló milyen jellegű a mozgás és milyen traininget csinálsz utána.
  • SötétBarom
    #192
    Akkor nem elég fizikai :DDD

    Egy jó 22 óra meló, 3 alvás, 12 óra meló kombó hamar elveszi az ember kedvét a pattogástól :DDD Mondjuk ez nem sűrűn esett meg velem, de na..
  • extramagascsaj
    #191

    Jogos,de pl. én is fizikai melót végzek...és azért nagy duzzogva rá veszem magam az extra mozgásra is.
  • G_ArchAngel #190
    Amugy egy 8-10 oras pincerkedes vagy futarkodas utan te majd mindent szeretnel, csak nem mozogni:)

    (ez attol is fugg, milyen melot talalsz)
  • G_ArchAngel #189
    £40-tol a csillagos egig.
    Az elviselheto helyek olyan £70 korul kezdodnek, de nem mindegy mit keresel, mert van ami inkabb csak fitness centrum kardio es kondi gepekkel. Ritkabb a szabadsulyos terem.

    En a lakotarsammal vettem par sulyt, padot (befer az agy ala osszecsukva), van resistance tube (ez most nagy divat, mert mezore is viheted, a legerosebb valtozata pedig barkit megizzaszt), ahol mi lakunk van egy halom park, ingyenes teniszpalya, stb...
  • Rockynhooo
    #188
    Jó mondjuk én Budapesten sem merek bringázni nem hogy majd Londonban fogok :DDD
    Ami érdekel hogy mennyibe kerül egy havi bérlet kondi terembe? melo mellett örülnék ha eltudnék kicsit járni mozogni.
  • Csirke4
    #187
    A KdG-nek az IWT intézménye lent van délen Wilrijk és Hoboken határánál kb.
    Egyébként Antwerpenben hány euróra jön ki kb. egy havi kaja?
  • Aquir
    #186
    Ingyenes, napi testmozgással nem kell már foglalkoznod :)
  • Yoda001
    #185
    hűha, nagyon sokan írtatok és nagyon sokat, öröm volt tegnap esti legutolsó írástól ideig olvasgatni a dolgokat :)
    extra, szerintem is mehetnél házigazdának egyébként

    tervezem én is a külföldre pakolódást, bár az elég nagy dilemmám, hogy csak egy időre (huzamosabb), vagy akár életem végére is... csak sajnos én nem tudnék meglenni szüleim-ismerőseim-haverok/barátok nélkül kint, akármennyire is társaságkedvelő és nyitott, pozitív ember vagyok... tudom, mert nemhogy csak a rokonok és a hasonló emberek hiányoznának, hanem maga az ország a kis szaros dolgaival együtt (Ikarus buszokat, trolikat is hiányolnám nagyon).. viszont ettől függetlenül mondhatni minden jobb kint (akármerre), mint itt.. akár csak egy fél fokkal is, de jobb, élhetőbb...
  • Bucser
    #184
    Tömegkötlekedés:) Az ára nem rossz itten:) csak a busz 80 font egy hóra, de ha metrózól azzal zone 1-3 130 fontomban van:)

    Itteni fogászt nem fogok a számhoz engedni inkább hazalépek az otthoni dokimhoz aki vicces módon idekint is rendel, de a szülővásrosomban is ellát:)

    Bringázás: Sokan csinálják Zone1-2n belül messzebbről azért annyira nem gakori.. na meg csúcsban nem egy életbiztosítás... a Taxisok mellett pláne... úgy vezetnek mint az állatok...
  • Rockynhooo
    #183
    Egyébként Londonban mennyire van jól kialakítva a biciklis közlekedés? Mikor Koppenhágában jártam teljesen jól lehetett haladni biciklivel a legtöbb szakaszon. Ott mennyire jellemző a bringázás?
  • TreDoR
    #182
    Ha nem akarsz kocsi alá kerulni, akkor nem.
  • Aquir
    #181
    nagyon kényelmesen lehet tekerni hegymenetre állított váltóval olyankor nem erőlködsz csak normál tempóban lassan mész:)
  • G_ArchAngel #180
    attol fugg merre kell menned - van ahol a busz is elso ket fokozatban tud felmenni, ott tekerjen a halal:)