739

  • HUmanHunter
    #139
    Hali! Én is gondolkozom külföldre költözéssel, még nem végeztem egyetemen, de másfél év múlva végzek angol szakon. Sokat gondolkozom azon hogy esetlegesen Anglia vagy Németország, mert az angol jól megy, viszont most meg akarok tanulni németül is, mert tanulmányi szerződésem van az IT-Servicessel és ott keresik a németül beszélőket, pályakezdőként pedig jó lenne ha nem kéne évekig keresni melót. Diploma után még akarok továbbtanulni informatikai irányba, de ez még a jövő zenéje. Tavasszal egy rövidebb kiránduláson voltam kinn Németországban, és nagyon tetszett az ország. Aki kinn van tudna mondani valamit arra hogy nyelvszakosként el lehetne e helyezkedni odakinn?
  • Steel
    #138
    Nem nagyon vágom, mit is kéne most végig gondolnom, l-o-g-i-k-u-s-a-n? A mondandóm lényege ez lett volna, hogy:
    "Ugyanakkor az is igaz, hogy ellátás után megkapja az ember a számlát, amit otthon visszaigényelhet, de ott a helyszínen vagy csekken azt mindenképp be kell fizetni. Igazából arra jó az a kártya, hogy egyáltalán ellátnak.." (és nem csak életveszélyben)

    na mind1, ennyi biztosítgatás után, szerintem mindenki érti már, hogy mit és mit nem tehet meg a kék kártyájával.
  • extramagascsaj
    #137
    Nem is az,h nem lenne...de pl. a németeknek "aljas" többnyire az ilyen szakmunka. A bácsi,akiéké a ház,amiben lakunk,ő kész Mekk Elek. Mindent megcsinál...pedig ízig-vérig német. Nem mindenkire igaz itt sem,h lebecsüli a két kezi munkát,vagy hogy nem ért hozzá...csak effelé tendál a fiatalság. Amúgy meg örüljünk neki,hogy ez így van,mert legalább így a magyar szakmunkások is tudnak pénzt keresni.
  • Tikal #136
    Azért ez nem ilyen egyszerű szerintem. Kinn azért is keresnek sokat még átlagos kétkezi, szakmunkával is pl mert nincsenek ezermesterek, mint itthon, hogy mindenki ért mindenhez. Aki kinn festő, az festő, és nem fog burkolni meg vizet szerelni...
  • extramagascsaj
    #135
    Fúde idegesítő lehet. Itt amúgy viszonylag normálisan közlekednek az emberek. Csak néha van 1-2 vadbarom,aki kitámasztja tövig a gázpedált és nem törődve a forgalommal próbál mindenkit ledúrni maga elől...függetlenül attól,hogy ez mennyire lehetséges és veszélytelen.
  • immovable
    #134
    Én támogatom. :)
  • TreDoR
    #133
    Meg a britek az indexeléssel se kulonosebben foglalkoznak, a rendoroket pedig nem édekli. De persze olyanok is vannak akik korforgalomban (itt szinte csak az van) belso sávban jobbra indexelnek és kozben balra hajtanak ki.
  • extramagascsaj
    #132
    Megpályázom a házigazdi pozíciót. Van valakinek ellenvetése, vagy 1 támogató szava? :)
  • extramagascsaj
    #131
    Megkapod az ellátást...persze,hogy megkapod...de nem mindegy,hogy utána eléd tolják a számlát,vagy fizeti a biztosítód. Ha kapsz számlát az épp azt jelenti,h a kis kék kártyád nem jó erre a szolgáltatásra. Gondold végig logikusan. Ha mindenkinek lenne kis kék kártyája,és simán ellátnák vele,akkor senki nem fizetne betegbiztosítást. Egyébiránt meg tök mindegy,hogy mi a helyzet a kék kártyával,mert ha dolgozol,akkor előírják,hogy lennie kell betegbiztosításodnak...és itt bezárul a kék kártyás kör.
    Tekintve,hogy én otthon nem tudtam volna autót venni...német ótót vettem,ahhoz meg német biztosítás jár. Hazamenni nem szándékozok Magyarországra,csak látogatóba,szóval amit lehet cserélek németre. Arra van most szükségem. Néhány év múlva pedig az állampolgárságot is szeretném felvenni.
  • Steel
    #130
    A 300-as kaját utólag módosítottam 150-re (#99). A kis kék kártyával pedig az a helyzet Németországban, amit Andr0 írt Benelux-ról. Azt soha nem írtam, hogy ingyen megoperálnak, ha bajod van, csak azt, hogy sok cégnél, főiskolán elfogadják, tehát nem kell az embernek plusz még egy biztosítást kötnie. Ugyanakkor az is igaz, hogy ellátás után megkapja az ember a számlát, amit otthon visszaigényelhet, de ott a helyszínen vagy csekken azt mindenképp be kell fizetni. Igazából arra jó az a kártya, hogy egyáltalán ellátnak. Országonként változik, hogy milyen esetekben látnak el ezért a kártyáért, de az nem igaz, hogy Németországban csak életveszélyben foglalkoznak veled.

    Egyébként én magyar autóval járok, de az otthoni biztosításom az EU-ra is érvényes. Itt tényleg drága a biztosítás, ezért kell meggondolni, hogy ha valaki ideköltözik, akkor magyar vagy német származású autóval akar közlekedni. Most a kollégium parkolójában eláll, de asszem ha valaki huzamosabb ideig akar itt magyar autóval járkálni, azt be is kell jelenteni, ennek még nem néztem utána, mert egyelőre nem aktuális.

    Sephirot T, a német nyelv könnyen ragadt, de valószínű csak azért, mert gyerekkoromban 4 évig tanultam németet. S persze, amikor csak tudtam a németekkel lógtam, nem pedig az angolul bohóckodó többi cserediákkal. :) Sok minden visszajött. Amúgy mindenképp nehezebb nyelv mint az angol. sokan elrettennek, mert elsőre nagyon gyorsan beszélnek a németek, nekem még gyárilag is szar a hallásom, ezért még most is előfordul, hogy vissza kell kérdeznem. Ez olyan, hogy ha megy akkor jó vagy, ha nem, akkor erőltetni kell és sokat gyakorolni, mert egyáltalán nem ragad olyan könnyen, mint az angol pl.
  • Masakari
    #129
    Mokas latni hogy pont Antwerpenbol is vagytok ketten!:D Jelenleg en is itt tengetem a mindennapokat gyakornokkent egy cegnel.Sajnos jovo heten lejar a szerzodesem es haza kell mennem:( A belga emberekrol annyit hogy a kollegak rohadt jofejek,kozvetlenek,vmi gond van segitenek meg allandoan poenkodnak. A boltban is segitenek ha kerdezel vmit,nem az otthoni elkuldenek a faszomba hozza allas van. Viszont alapvetoen zarkozottak es bunkok/kocsogok. 2 pelda van,3an vagyunk magyarok gyakornokok,a tobbiek talalkoztak magyar ERASMUS-os diakokkal es ok meseltek hogy hiaba probalkoztak a belga diakokkal haverkodni az alap kerdesek es valaszok utan mar neztek hogy tudnanak lelepni..... illetve a gyakornokokkal neha van 'party' ami azt jelenti hogy valaki lakasaban osszejovunk dumalunk iszunk,nem is vagyunk annyira hangosak meg valamikor mar 10/11 korul vege es a 'szomszedok' egybol ugy jonnek fel hollandul uvoltozve(amibol annyit ertunk hogy police) mint a sakal...eszmeletlen mennyire rugalmatlanok es ezekbol a storyikbol van 1 par.
    A varos maga szerintem nagyon jo,es a multikulturalitasa foleg udito. Nagyon szivesen maradnek itt csak nem tudom milyen munkara lenne realis eselyem,Nyaralasbol ugy jottem vissza Antwerpenbe hogy 'hazza' jovok.
  • Bucser
    #128
    Ja:) Épp nemrég kellett segítenem a delivery driverünknek baleseti tanúként:)
  • extramagascsaj
    #127
    Kell,hogy legyen nálad kölcsönbeadási szerződés. De ez nem csak külföldön,hanem otthon is érvényes. Főleg a külföldi autókra mennek rá. Zsíros bírságot lehet vele begyűjteni.
  • Bucser
    #126
    Vezethetsz kölcsönkocsit, csak neked is kell legyen biztosításod meg az autón is kell, hogy legyen. Hiába van jogsid, ha nincs autód és nem vagy biztosítva kölcsönkocsit sem vezethetsz mert "megb*sznak"
  • TreDoR
    #125
    No meg ha baleset ért az nem a rendorség dolga Angliában, a biztosítók intézik egymás kozott.
  • Bucser
    #124
    De, már egy 5-6 éves autót kapsz ennyiért.

    Kollégám motorozik (125cc) és neki kerül 350 fontba a biztosítás egész évre.
  • extramagascsaj
    #123
    Én utánakérdeztem. Csak életmentő kezeléshez oké. Ellenkező esetben fizetsz a kórháznak életed végéig.
  • Molnibalage
    #122
    Ez mit jelent? Ha megállít a rendőr és kiderül, hogy kölcsönkocsit vezetek, akkor nekem annyi?
  • Bucser
    #121
    UK-ben kell az autóra is meg sofőrre is ha jól tudom.
  • Molnibalage
    #120
    1200 font az már nem egy lepattant kocsi ára? Mert akkor ez tényleg meredek.
  • picket
    #119
    Konkrétan a kezemben fogom ebben a pillanatban, és ami rá van írva, az a "nesze semmi fogd meg jól" kategória ("orvosilag szükségessé váló egészségügyi szolgáltatások"). Ez így semmit nem jelent, és mindent. Szerintem ebben benne lenne az is, hogy ha megfázom, influenzás leszek, akkor elmegyek orvoshoz, mert szükségessé vált a szolgáltatása. És természetesen nincs benne. Utazz haza kezeltetni magad, vagy fizetős ellátás. De nem erről beszélek, hanem ha ér valami komoly. Akkor aztán földönfutó vagy pár nap kezelés, vagy egy műtét után. Ezt szeretném, ha világos lenne, mert a "kék kártya elég mindenre" hihetetlen nagy tévedés.
  • extramagascsaj
    #118
    hogy nem így
  • extramagascsaj
    #117
    Há' ja. Albi és autófenntartás drága.
  • extramagascsaj
    #116
    Ez mondjuk Németben tuti,hogy így van. Mármint,hogy nem vezethetem az autót,ha nem az én nevemen van a biztosítás.
  • Bucser
    #115
    De ez London. Londonon kívül fele ennyiből megúszhatod.
  • immovable
    #114
    Beszarás. Micsoda árak, csak lesek.
  • Bucser
    #113
    Ja és biztosítást nem az autóra kötöd.... Magadra.

    Ha nincs személyre szóló biztosításod hiába van az autón nem vezetheted...
  • immovable
    #112
    Az igen micsoda biztosítás árak. :O
  • Bucser
    #111
    csak 60 euro? Olcsón megúsztad:)

    Londonban basszus 1200 font egy évre egy Smart Fortwo-ra... Aztán nagyobb értékesebb autóról már ne is beszéljünk:)

    NA meg ugye COngestion charge ami szinten havi 90 font.

    Az autózás nyugaton nem olcsó móka...
  • BenedekFeco
    #110
    Nyilván autófüggő is a dolog. Az enyémre pl.2400CHF egy évre :-) Itt svájcban a különböző szolgáltatásoknak vannak horror árai. Biztosítások, munkadíjak, stb.
  • immovable
    #109
  • extramagascsaj
    #108
    Amúgy olvasok facebookon pár fórumot ezzel kapcsolatosan. Mindenki ki akar jönni,amit megértek,mert szar otthon most a helyzet...nade azért józan paraszti ésszel végig kellene dolgozni a dolgot,hogy anyagi és szellemi tőke nélkül nem sokra jut itt az ember. Anélkül nem lehet,vagy csak 10évnyi felgyülemlett szerencsével. Jönne ki már mindenki szakma,nyeltudás,és pénz nélkül,hogy bármilyen melót vállal...hát ez nem így működik.
  • extramagascsaj
    #107
    Ez előtti autómé 60volt,mostanira 66. Itt annyi egy havi,mint otthon a negyedéves.
  • immovable
    #106
    Autóra biztosítás tényleg kb. 60 euro/hó?
  • extramagascsaj
    #105
    Nem akarok kötözködni, de amit írtál azért nem egészen így van.
    Pl. a kis kék EU-s kártya csak életmentő beavatkozáskor jogosít ellátásra, egyéb esetekben lófaszt nem ér.
    Elintézni akkor könnyű,ha beszélsz németül, és van már bejelentett lakhelyed (ellenkező esetben elég nehézkes a dolog).
    Az életszínvonal tényleg jobb, de sok pénzed nem marad bulizni,ha egy alap melód van,és autóval jársz. Ha 500euro a kecó,300 a kaja,és csak 1tank benzint számolsz 90euro, fizeted az autóra a biztosítást (kb. 60euro havonta)...akkor azért olyan kurva sok nem marad. Hozzáteszem,hogy 5.50 egy whiskeycola egy kisvárosi szórakozóhelyen. Diákként talán másként látja az ember a dolgokat. De aki kijön ide melózni, és nem beszél vmi jól németül...nem szakmunkás vagy nincs honosított diplomája...az ne számítson rá,hogy kolbászból lesz a kerítés. Amúgy se. Ez már nem az a Németország,ahova régen kijártak az emberek és húde megszedték magukat. Persze...jobban élünk itt,mint otthon..de azért itt se minden fenékig tejfel.
  • Andr0
    #104
    rá van írva kártyára hogy milyen esetekben hogy fogadják el, most nem veszem elő de azt hiszem hogy beneluxban pl te kp-ban kifizeted és otthon visszaigényled az összeget...
  • picket
    #103
    "Aki otthon fizeti a TB-t, az igényelhet Európai egészségügyi kártyát (az a bizonyos kék kártya), és azt elfogadják sok helyen mint biztosítás, mert EU-s szabvány" - Azért itt szeretnék felhomályosítani, nehogy abban a tévhitben menjetek külföldre, hogy majd az itthon fizetett eü biztosítás elég lesz oda!
    A kék kártyát persze mindenképpen váltsa ki mindenki, akár csak arra az időre amíg kimegy és munkát talál (vagy bejelentik / bejelentkezik az ottani betegbiztosítónál), de ez csak a sürgősségi ellátást fedezi. Azt pedig majdnem úgy értelmezik, ahogy akarják. Senkivel ne forduljon elő, de ha kórházba kerülsz bármilyen okból külföldön, és valamilyen beavatkozásra, megfigyelésre van szükség, akkor kaphatsz olyan számlát, hogy annyi a külföldi siker álmának, mert életedben nem fizeted ki. A kék kártyára maximum kártyavár építésénél alapozzatok :)
  • Sephirot T
    #102
    Menőn hangzik.Könnyen rádragadt a német nyelv mikor már ott voltál?

    #95: Köszi már valaki berakta,még ma átfutok a dolgon
  • Andr0
    #101
    ha egy lengyel csajnak bejössz akkor rád mászik, elég keményen ;)
  • vg
    #100
    Király lenne, ha nem kellene albérletet fizetni.