739

  • Tikal #379
    3honap?:) ügyes.

    Mennyire voltak masok a receptek mint amit megtanultal itthon?? Arányokban tértek mondjuk el vagy osszetevokben, díszítés stb... Neha itthon is találkozom fura dolgokkal, persze minden bar ugy csinálja ahogy akarja, de pl ha egy bloody maryben nincs zeller szár nekem ki se hozzák:)
    gondolom azért van olyan igényes a hely hogy nem dolgoztOk "szörpökkel" pl :)
  • heady
    #378
    Alap dobalasok meg a free pouringot termeszetesen. De azokat itt a barban nem csinalom, nincs ra ido, nagy a forgalom.

    3 honapot mixerkedtem itthon kb.
  • Tikal #377
    Mennyi gyakorlattal mentél ki?
  • Tikal #376
    Show ? Flairt is tanultal akkor? Vagy csak az alap dobalasok, free pour stb
  • heady
    #375
    Itt vegeztem: BestMixer
    En Pecsett jartam, de van irodajuk Bp-n is meg meg egyeb varosokban is, nem tudom pontosan hol.
    A lenyeg, hogy a recepteket pontosan tudd ertelemszeruen :), csempessz bele egy kis show-t, tunjon neheznek, amit csinalsz :)
    Otthon eskuvokon, ceges bulikon ( a legnagyobb rendezveny amin voltam, az a British-American Tobacco bulija volt a pecsi Expoban, 1200 fo volt jelen), egyetemi partikon voltam. De azokon csak koktelokat csinaltam, semmi mast.

    Most ide, a Slug and Lettuce-be vettek fel.


    Ez mar egy kicsitt komolyabb hely, Canary Wharf is egy irodanegyed nagyjabol, csupa oltonyos vendeg van, vastag tarcaval. De komolyan, egyik este egy csavo 200 font folott koltott, es meg meg is lepodott, hogy "csak" ennyi, mert o tobbre szamitott...

    Altalanos iskola elso osztalyatol kezdve tanulok angolt, gimiben is angol tagozatos osztalyba jartam, van felsofoku nyelvvizsgam is. 1-2 kemenyebb akcentus meg neha be tud zavarni, de amugy tokeletesen beszelem es megertem a nyelvet.
  • Tikal #374
    Hol vegezted a mixertanfolyamot, jöhet privátba is. Mik az elvárások a mixerkedesben, mennyire igényes a hely vagy whisky cola mindenkinek stb:) nyelvtudasod milyen?

    Hirtelen ennyi:)
  • heady
    #373
    Sziasztok!
    Mivel mar joparan megosztottak elmenyeiket, torteneteiket, en is beallok a sorba :)
    Tavaly nyaron dontottem ugy, hogy mivel az egyetemi szakom lofaszt sem, illetve nem is erdekel igazan (politologia), szerencset probalok Angliaban.
    Megismertem egy sracot meg tavaly januar kornyeken xbox liveon ( :D ), akirol megtudtam, hogy Angliaban foszakacs egy etteremben.
    Nyaron akkor emlitettem neki, hogy kimennek Angliaba, tudna-e esetleg segiteni. Mondta, hogy korbekerdezoskodik, aztan majd szol, ha lesz valami. Aztan egyik vasarnap, julius elejen szolt, hogy akkor 3 nap mulva, szerdan kene menni, mert csutortokon mar lehet dolgozni. Hatalmas kapkodas volt otthon, a repjegy is eleg draga volt emiatt sajna, de vegulis sikerult elrepulnom szerdan.
    A munka annal az etteremlancnal (Elite Pubs) volt, amelyiknel o is dolgozott, csak egy masik etteremben. Kitchen porter volt a munka lenyegeben.
    A szallas az etterem emeleten volt, nem kellett erte vegulis kulon fizetni, internet volt, kajat napi ketszer kaptunk, nagyon finomakat, talan neha egy kicsit kis adagokat.
    A melo ugy nezett ki, hogy reggel 10kor kezdtem, fel 12kor volt egy feloras kajaszunet, utana fel negyig melo, majd onnan 7ig szunet. Aztan 7tol olyan ejfel-fel 1 korul lehetett vegezni. Kis elteresek voltak azert, mert pentektol ketten dolgoztunk, de nagyjabol igy nezett ki.
    Ezert kaptam havi 7-800 font korul. Ugye ebben az volt a szep, hogy ezt kb mind el lehetett baszni/tartalekolni, alig kellett valamire kolteni.
    3 het utan atkerultem abba az etterembe, ahol az ismerosom dolgozott. Ez mar joval forgalmasabb, tobb volt a melo, tobbet kellett takaritani is, igaz, valamivel a fizetes is tobb volt. Egy nagy hatranya volt meg ennek a helynek, hogy a konyha ket kulon emeletre volt szetszedve, igy lepcsozni kellett, ami meg munkavedelmi cipoben is eletveszelyes tudott lenni, ha tele volt a kezed es nem tudtal kapaszkodni. Ez lett nekem is a vesztem, lezugtam a lepcson, bevagtam a terdem, feldagadt, fajt stb. Elmentem korhazba, rontgen meg minden szar. Kaptam anti-biotikumokat a gyulladasra, aztan hazakuldtek, hogy egy hetig fekudjek. Sajna utana sem nagyon javult, megrontgeneztek megint, kiderult, hogy van egy elszabadult porc, amit muteni kene, igy emiatt sajna haza kellett jonnom szeptember elejen.
    Otthon nagyon nem tudtam mit kezdeni magammal, hianyzott a melo, az orszag, minden. Nagyon jol ereztem kint magam.
    Elterveztem, hogy most nyaron megint kijovok.
    Addig otthon elvegeztem 3 okj-t, ebbol igazabol csak az egyik lenyeges a tortenet szempontjabol, ez pedig egy koktelmixer tanfolyam volt, amivel otthon jartam is dolgozni valamennyit.
    Ugy terveztem, hogy most kihagyom a tavalyi kitchen porterkedest, meg mivel megbeszeltem egy regi osztalytarsammal hogy egyutt jovunk ki, igy London lett a celpont.
    Szallast az otthoni mixeres cegtulajdonos kinti haverjaval inteztunk, sajnos elegg kint vagyunk a 4-es zonaban, Hounslow-ban. 2 emeletes haz, dupla haloszobakkal, 4 furdovel, 11-en lakunk jelenleg itt magyarok. A heti rent 75, ebben benne van a net is.
    Sajnos az utazas sok ido, meg azert draga is. Foleg amig nincs meloja az embernek. Sajnos a jelentkezeseink 95%-ara meg egy automatikus valasz sem erkezett.
    Dolgoztam egy hetet egy marketinges/hazalos cegnel, de mivel nem volt alapfizu csak teljesitmeny alapjan fizettek, az ugy nagyon necces es ingadozo volt, ugyhogy otthagytam inkabb.
    Es itt jott kepbe a tavalyi ismeros megint. Felhivtam, hogy lenne-e hely valamelyik etteremben, akar kitchen porternek, akar valami masnak. Mondta megint, hogy korbekerdezoskodik, meg szol az occsenek is, aki Canary Wharfon dolgozik egy barban, hogy ott van-e valami.
    Vegul szolt az occs, nevezzuk Gabe-nek, hogy kuldjuk el a CV-nket az barba, hatha lesz valami.
    Masnap mar mentunk is be interjura. Behivtak vegul mindkettonket probanapra ket kulon napon. Sajnos a baratomat par ora utan hazakuldtek, hogy keves o ehhez. Vegulis ertheto, meg annyi baros/vendeglatos tapasztalata sincs, mint nekem, pedig aztan nekem sincs hu de sok.
    Engem vegul az nap ot tartottak vegig (ez volt mult szerda), es visszahivtak csutortokre es pentekre is.
    A shiftek ugy alakulnak, hogy reggel 11-tol 8-ig, 4-tol zarasig (ejfel-1), illetve van egy hosszu shift is, az 11-4, majd 5-zarasig (az lesz nekem most holnap :D ).
    Akkor hetvegen es hetfon-kedden offon voltam. Tegnap 4-zaras, ma meg 11-8ig lettem volna, de bent volt a fomanager, es behivott 7kor az irodajaba, mondta, hogy jo gyerek vagyok, megy azert a melo, 1-2 het es lazan kitanulok mindent. Jah, es udv a csapatban, fel vagyok veve.
    Szoval most eleg boldog vagyok. 7 fontos oraber van ( legalabbis remelem a kezdok is megkapjak azt).
    Viszont mindenkeppen koltoznom kell, mert egy nap 3 orat elutazgatok, azt azert szivesen kihagynam. Meg azert 75 fontnal is lehet olcsobb helyet talalni.
    Ez lenne az en kis tortenetem eddig, ha van valakinek barmilyen kerdese, tegye fel nyugodtan :)
  • Wrdfv
    #372
  • precise
    #371
    londoni buszosok
  • Pretorian
    #370
    Komoly. Eddig mindig Kijev, Moszkva, Berlin, München szerepében tetszelgett a város. Mondjuk az elmúlt néhány évben már Budapestként is el lehetett adni Budapestet, csak kellett hozzá egy kis CGI. lol.
  • Yoda001
    #369
    érdekességképp: pár órára NY ideköltözött

    mellékesen amit lejjebb linkeltetek, azon a határátkelő blogon nagyon nagyon sok jó dolgot lehet olvasni, eszméletlen, hogy milyen különbségek is vannak és lehetnek... persze ez nem újdonság, de amikor kicsit részletesebben is tud ezekről az ember... akkor az tényleg szíven üt
  • Aquir
    #368
    érdekes beszámolókat írtatok, jó minél több ilyet olvasni
  • G_ArchAngel #367
  • Pretorian
    #366
    Az USA-ban el tudom képzelni hogy divat írnek lenni, konkrétan tudom hogy arrafelé nagyon bírják az íreket. Csakhogy ezek közül azok, akiknek legalább az egyik nagyszülője ír származású, általában rendelkeznek ír állampolgársággal is, és nagyon sokan vannak ők is.
    Pl. a zsidóságnak (és nem csak nekik) is megvan ez a kollektivitása etnikai alapon (is), akkor a nem izraeli, és nem vallásos zsidók sem zsidók?
    Nehéz téma ez.
    Én nagyapám után vagyok részben ír, a harmadik nevemet is tőle örököltem. És mivel ennek alapján jogosult vagyok az ír útlevélre és állampolgárságra, az írek szerint ír vagyok.
    Szerintem addig amíg nincs a kezemben az útlevél, egy ír származású magyar vagyok.

    A gyűlölet részét igazából én sem értem a dolognak.
    Egy ír-amerikai faszi mondta nekem egyszer Budapesten, hogy "You're irish, you have to hate all english".
    Ez azért mókás, mert ha mondjuk ezt egy észak-ír szájából hallom akkor azt mondom ok, megértem a dolgot. Bár egyet nem értek vele, de megértem. Te élsz ott, neked kell katonai checkpointokon keresztülmenned ha el akarsz jutni A-ból B-be. A te városodban bombáztak/robbantottak fel iskolákat és kórházakat nem olyan nagyon régen.
    De egy amerikai szájából ilyesmit hallani...
    Még szerencse, hogy az én fejemet nem tömte szarral senki.
  • Molnibalage
    #365
    Mert divat írnek lenni. Az "annak vallja" magát résznél bukik az egész. Egyébként számomra vicces, hogy egy olyan "ír", akinek a dédszülei vagy még régebbi ősei vándoroltak ki, az miért után egy olyan nemzetet, amihez semmi köze. Egyáltalán hogyan lehet utálni egy olyan nemzetet, ami ma már nem az, ami 100+ éve volt.

    Nekem az egyik legnagyobb netes spanom török. Pedigház itten voltak 150 évig.
  • Pretorian
    #364
    Igen, az angolok mintha még ma is kicsit valamiféle gyarmatként tekintenének az USA-ra, picit mintha lenéznék őket.
    Az USA-ban pedig kb. 45 millió, magát ír származásúnak valló ember él, Ausztráliában 6 millió, Kanadában is 5 millió.
    Azt pedig ugye tudjuk, hogy nagyon sok ír és skót zsigerből gyűlöli az angolokat. És nem csak az "igazi" írek, akik a szigeten élnek (bár ők talán még jobban), hanem a kanadai/amerikai/ausztrál írek is.
    Megy a szopatás orrba-szájba, de ilyen történelemmel ez nem is csoda.
  • G_ArchAngel #363
    Az USA-UK temaban az a legmokasabb, hogy UK-bol sem a legegyszerubb az Allamokban munkat vallalni, de cserebe egy amerikaiaknak nagyon szopatas jar itt, mint barmely nem EU-tagallambol erkezonek.
    A nagy 'haverok' szeretik egymast szopatni:)
  • Pretorian
    #362
    A vízumlottóhoz azért meg kell felelni néhány elvárásnak + valamilyen szintű anyagi befektetést is igényel.
    Én jelenleg nem igazán vágyok az Állatkertbe, tök jól elvagyok Európában.
    Több ismerősöm próbálkozott az USA-ban ezzel-azzal, de a legtöbbjüknek nem nagyon jött össze odakint.

    A britek nagyságrendekkel rugalmasabban kezelik ezt az egész beutazás/munkavállalás témát, pedig a UK az USA mellett a nemzetközi terrorizmus által leginkább fenyegetett ország a világon.
    Tudom, ők tagjai az Európai Uniónak.
    Aki volt kint az tudja, hogy nem csupán erről van szó.

    Viszont amerikai ismerősök mesélték, hogy nagyjából ugyanaz a szar van ott is mint ideát, csak kicsivel alacsonyabbak a bérek, viszont olcsóbb is valamivel az élet mint pl. Nyugat-Európában.
    Erről mondjuk van emlékem nekem is, hogy amerikai formák panaszkodnak nekem Londonban, hogy milyen drága itt a cigi meg a pia meg a közlekedés meg a mittoménmi.
    Én meg ilyenkor rendre felvettem a "de sajnállak vazze" -arcomat.
    Én szívom a lengyel Lucky Strike-ot, meg gyaloglok a városban (még a legelején mindennek) + próbálom valamilyen szutyok melóval összekaparni a napi 40 fontot, hogy meglegyen a pénz a szállásra meg a kajára nem te baz.
  • nagy hős
    #361
    Helyenkent valtozik, nalunk 10-12 ezer dollarba, nagyobb varosokba, los angeles, new york 20 ezer kozott mozognak az arak.
    En is hazas vagyok, ingyen, szivessegbol tettem, nem nehez maga a rendszer, ha 5 evig hazas maradsz megkapod az allampolgarsagot automatikusan. Egy magyar lanyt vettem el 2 eve, most jerseyben el, gyorsan talalt munkat, azota is kosztumoskent dolgozik.
    Yoda, az emberek nyelven ertes elengedhetetlen ha sikeres akarsz lenni human kozpontu dolgokban. A tecnhikai szamitastechnikai dolgokhoz en semmit nem ertek, igy gondolom a mas bealitottsagu emberek mashogy is dolgoznak.
    Gyakorlatilag 1 perc alatt rajovok hogy kivel milyen hangemben, milyen szemelyisegemmel kell beszelnem. Vannak hiressegek akiket konnyebb kezelni mint egy 40-es ferfit aki csak egy buzis koktelt akar inni. A legpozitivabb peldam marc anthony, nem tudom mennyire hires otthon, enekes, mindegy is, de ugy lehet beszelgetni vele 2 perc utan mint ha 20 eve haverok lennetek, elso alkalommal 3 orat ult nalunk, kb. 600 dollar borravalot hagyott nalam.
    Nehez es kemeny melo, hiaba csak annak latszik hogy beszelgetned kell valakivel, az oraber egy atlag felszolgalonak 2-3 dollar, a borravalobol kell megelniuk. Persze nem az en peldamrol beszelek, nalunk az alapber magas, de ha valaki fiatalkent kijon jo kommunikacios kepessegekkel mindenkepp a felszolgalast ajanlanam itt. A borravalo 15% atlagban, szinte mindenhol meg is adjak, meg egy sarki kinai etteremben is, bevalt szokas, mukodik.
    Megfelelo hattertokevel, eros szemelyiseggel itt barkibol lehet barmi, sehol sem konnyu elni, de szerintem az allamokban kicsit konnyebb.
    Joe, turistakent ne, csak ha van kihez jonnod, talan ez a legfontosabb az egeszben. Nalunk nem nehez feleseget talalni,nokent moralis szempontokbol nehezebb lehet szerintem, egy baratnom eleg durva ajanlatokat kapott, pl a szex alap a kp melle, voltak akik sajat berelt lakast akartak es hogy eltartsa oket a lany mig tart a hazassag, szoval eleg elborult peldak vannak.
    Rooney, nekem van egy ismerosom aki neten talalt maganak feleseget, hosszu projekt de gazdasagos :D
  • rooney8
    #360
    ez szép és jó, csak ez a rész nem stimmel: "vigyek ki sok pénzt"
    ugyanis nincs sok pénzem :D
    de végül is lehet beleszeretnénk egymásba és nem is kellene elválni :D
  • kamionosjoe
    #359
    A jó sztorit én is arra írtam. :)
  • Yoda001
    #358
    ejha, nem csak olvasni volt egy élmény, hanem belegondolni is hogy milyen lehet ott neked személy szerint kint... na meg ezek nem annyira (sőt!) unalmas dolgok amiket mondtál ;)
    az tény, az emberek nyelvén ha értesz, tulajdonságokat tekintve, te nem igazán jöhetsz ki rosszul az átlagos fordulópontokból... bár ez nagyon relatív, hogy miről is van szó

    én is köszönöm rooney-al egyetemben az írásod, egy amerikai írást én is szívesen olvastam volna... és hát itt is lett...
  • Strahd_
    #357
    Errol volt egy jo film

    Green card

    Ne ugy probalkozz szerintem hogy a rendszert probalod kijatszani, de ez lehet csak az en velemenyem
  • kamionosjoe
    #356
    Jó sztori!
    Rooney régebben én is gondolkodtam Amerikán egy barátnőtől azt a tanácsot kaptam, hogy turistaként utazzak ki, vigyek ki sok pénzt és beszéljek rá egy amerikai lányt, hogy jöjjön hozzám feleségül, a pénzt kifizetem neki, utána elválunk és már meg is van az amerikai állampolgárságom. :D
    Egy ennél hosszabb verzió a vízumlottó, de ott még az sem biztos, hogy kihúznak.
  • rooney8
    #355
    érdekes és tanulságos volt mindenképp :)
    viszont akkor én bajban vagyok. iden érettségizem, de fogalmam sincs merre kellene továbbtanulni, egy sima érettségivel pedig kitörölhetem a seggem. eleve nem vagyok az a nagy dumás, megnyerő típus, az emberrkhez sem értek annyira, tehat nekem mindenféleképp kellene valami végzettség. jelenleg építőipari suliba járok, nem tudom az úgy a tengeren túlon hogy áll, de itt magyarországon teljesen össze van omolva, ezért sem akarom ezt továbbtanulni (na meg amúgysem igazán tetszik, megutáltam ezalatt a négy év alatt). ismerősöm pedig abszolut nincs senki (na jó, egy diák lány, tavaly nyáron voltam vele párszor egy társaságban, mert nyárra hazajött pár napra, de azon kívül, hogy fb-n ismerősök vagyunk, kb. 2 szót nem beszéltünk egymással. ő is magyar, csak kiment tanulni, ki tudja mikor jön haza). na meg a távolság nem elhanyagolható, eleve csak az utazás már "egy vagyon", nem úgy mint pl. ausztria, ami itt van a szomszedba és autóval is el lehet menni.
  • IMYke2.0.0.0
    #354
  • Andr0
    #353
    ma reggeli élmény:
    Csávó Kávé-automata szerelő az irodában megfogja kifordítja a gépet (mert elromlott) lefotózza az iPhone-nal és beküldi a központba tudod hogy WTF lehet a baj, bluetooth-os fülesen megbeszéli a kollégájával hogy migáz van, 10 perc múlva küldik az alkatrészt, a rosszat időközben kiszedi a gépből és mire megjön az alkatrész már csak be kell rakni.

    Nem egy magyar munkamorál... :) kb az egész történet fél óra volt tokkal vonóval cigivel zuhannyal.. :D
  • nagy hős
    #352
    Mint emlitettem, papirokkal mindenkepp.
    Van egy baratnom new yorkban,miutan a valsag eveben 300 millio forintot vesztett, kijottek ide mindenfele papirok nelkul. Jelenleg a ferje pakol o pedig egy oreglanyt apolt masfel evig, penzuk van europai cegekbol, maradni is akarnak de nulla munkat kapnak papirok nelkul, nagy tartalekokkal rendelkeznek, de szar helyen elnek rossz szomszedsagban, lehetetlen tovabblepniuk, egyszeruen sehova nem veszik fel.
    Viszont ha barki ki tud jonni papirokkal annak hajra, azt mindenkepp tamogatom es drukkolok. Az en sztorim nem tul csavaros, felig kubai vagyok igy kerultem ki miamiba a csaladom nagy resze ( na jo, vagy 40 fo, lol ) itt el, viszont eloszor a nagybatyjammal tartottam akinek jacksonvilleben volt egy fuvarozos sajat cege. Ez 7 eve volt, akkor voltam 15 eves. Gimibe nem jartam, helyette bejartam egesz amerikat egy evig kamionon, mindig mas fuvarra szallva. Megtanultam a nyelvet, 16 evesen megcsinaltam az elso ket evet a gimiben miamiban, 17 eves koromra gradualtam, majd 1 evre clearwaterbe koltoztem ahol egy szorakozohelyen dolgoztam bartenderkent ( ide szurnam be eloszor hogy sokan jokepunek talalnak, a 30+-os atlagkorosztalynal pedig mindig taroltam, folyamatosan kaptam az ajanlatokat, csinaltam ejjeleket mikor csak a borravalokbol 2 ejjel alatt meglett a rent penzem a szamlakkal egyutt.persze feketen dolgoztam olyan tekintetben, hogy 21 eves koromig ra sem nezhetnek az ilyen helyekre, de sosem volt belole gondom, gyakorlatilag 14 eves korom ota 20 evesnek neztek. Szoval duborogtek a bulik, ket kezzel szortam a pent persze mint minden 18 eves hulyegyerek, azt hittem enyem a vilag satobbi, lenyegtelen) Itt talalkoztam a mostani fonokommel, aki ocean hajozassal dolgozik ( ahogy irtam tegnap cruiseokon dolgozom ) meghivott magahoz texasba ahol a cege kozpontja van, berugtunk megint, majd azt mondta hogy szeretne ha naluk dolgoznek. 2 het hezitalas utan megegyeztunk egy 3 hetes probaut/probamunkaban. Sima csicskaskent kezdtem, hisz meg mindig a kozeleben sem voltam a 21-nek, viszont itt mar nem lehetett elintezni a dolgokat ket kamupecsettel meg kamu idvel. A lenyeg hogy pincerkedtem, poharakat mostam gyakorlatilag heted nyolcad oraberert mint amennyit megkerestem a clubban. Az elso harom honap depisen is telt, sokkal nagyobb porgeshez szoktam, a borravalok sem ugy jottek ahogy az jo lett volna, a 60-as golf clubos korosztalynak lehetek akarmilyen jokepu, nem szornak meg ugy mint a reszeg nok egy barban. De hat kiadasom nem volt, kurva szep helyekre mentunk, de gyorsan rauntam ugyanarra a kis kikotovarosokra. Most ez megint szarul hangozhat de igen a bahamak dokkjait is mocsok konnyu megunni. Mivel nem tehettem sokat, elsirtam a szanalmas kis panaszaimat a fonoknek (nem kozvetlen fonok, sokkal magasabb pozicioban van, emiatt az akkori kollegaim utaltak is ) aki atrakott international hajozasra, mixerkent dolgozni. Ezek a hosszu, 90+ napos utak, teljes luxussal. Na itt jott el az en idom megint a tul gazdag unatkozo 30-50es korosztalyu nok szetszedtek, a ferfiak pedig csak szimplan jo borravalot adtak. Itatok hiressegeket, fejeseket, szineszeket enekeseket, barkivel elvagyok, egy dologhoz ertek igazan, az emberekhez es hogy hogyan kell kezelni oket. Egy evig csinaltam ezt is, kozben egyre feljebb leptem bla bla, 21 evesen mar az egesz bar egyseget mozgattam, de mar sok volt, rengeteget kellett dolgoznom, sokszor azt sem tudtam mit csinalok, hiaba ment minden jol, egy roncs lettem. Nagyon sokszor csak az utolso pillanatban sikerult megoldanom dolgokat, ha nem tudnek jol hazudni/manipulalni sehol nem lennek. Ugyhogy visszabattyogtam par lepcsofokot, ujra kis utakat 3-7 naposokat csinalok most mar egy eve (22 vagyok az adatlapom felejtos, a topicot reklam celjabol egy otthoni baratomnak nyitottuk)
    ahogy irtam a kornyezo szigetekre jarok, bahama puerto rico, altalaban egy honapban 2 hetet dolgozom, az automert keszpenzzel fizettem egybe, sajat hazban elek amit igaz meg fizetek 28 evig de gyakorlatilag a felet mar most le tudnam tenni az asztalra. Meg mindig nem tudok banni a penzzel, gondolkoztam egy iskolan, mivel csak erettsegim van, itt nagyon szamitanak a papirok, vagy pedig megnyeronek kell lenned, de nagyon. Es szep sem leszek orokre, ugyhogy ki kell hasznalnom a kovetkezo 20 evet. Szerencsere gazdagok mindig lesznek, igy biztos helyem van, erdekes de a magyar itt egzotikumnak szamit, marmint az amerikaiaknal persze, az utakon sokszor hazudtam hogy honnan szarmazom ( akcentusom van, a nok nem kamu, maguk ala pisilnek tole) de most tobbet vagyok szarazfoldon atlagban mint vizen.
    sorry az unalmas megaposztert, de ha mar elolvastad rooney, akkor mar megerte talan :)
    ha van lehetoseged kijonni es egy biztos pontod, szivesen segitek a kis kerdesekben, vagy akar magyar kontaktokat is tudok adni nagy varosokba, cheers :)
  • rooney8
    #351
    értem

    szóval akkor itt nem játszik, hogy kimész 20 évesen, először aljamunkát végzel, de aztán felküzdöd magad a szamárlétrán?

    egyébként kíváncsi lennék (szerintem nem csak én :) ) a te sztoridra is :)
  • nagy hős
    #350
    Kapcsolat nelkul magyarkent vilagot probalni nem jonnek, maximum nagy hattertokevel. 8 eve vagyok itt, nem elnek mashol, bar eddig csak egy allamon belul laktam, igaz 3 kolunbozo nagyvarosban.
    Vannak barataim montanatol kezdve new yorkon at californiaig, mindenhol meg lehet elni, sot. Nem szeretem a sajat sztorimat meselni mert nagykepuen hangozhat, de a lenyeg ha okos/attraktiv vagy, vagy van egy szakmad amiben kibaszott nagy kiraly vagy, akkor jo jovod lehet.
    ja es papirok nelkul felejtos.
  • kamionosjoe
    #349
    Nekem egy ismerős dolgozott Kínában a Foxconn gyárában pár hónapot, olyan dolgokat mesélt, hogy szinte rabszolgaként dolgoztatták az embereket és úgy is bántak velük. Oda ne akarj menni. Egy másik munkatársam meg Indiában volt onnan csak jó dolgokat hallottam, ha van egy kis pénzed akkor úgy élhetsz ott mint a királyok és a fehér embereket nagyon tisztelik az indiaiak.
  • rooney8
    #348
    amerikában van valaki? vélemények róla? :D
  • GregSB
    #347
    Munkahelyemen lehet lesz lehetőség a jövőben dolgozni ázsiai projekteken (a felsorolt országokban, de szingapúr is benne van). Igazából egyelőre még csak barátkozom az ötlettel, még abban sem vagyok biztos hogy jó lenne ez nekem :D Mondjuk tapasztalatszerzés szempontjából mindenféleképpen. Melyik ország a legélhetőbb ezek közül európai szemmel? :)
  • Rage47
    #346
    köszi a válaszokat :)
  • Hedgehunter #345
    Meg lehet elni belole de buli, mozi, szinhaz kilove.. :)
  • Rage47
    #344
    most voltam Düsseldorfban egy hónapig, ott 250 eurót használtam el úgy, hogy mentünk Amsterdamba, Brüsszelbe, Kölnbe, Wuppertalba.
    Tömegközlekedés 46 euró volt YoungTickettel Düsseldorfban.

    Hát még várok valakit, aki tényleg Brüsszelben él, hátha megnyugtat, mert 1089 eurót kapok max. és abból ki kéne jönni szállással együtt :D

  • IMYke2.0.0.0
    #343
    500/30 = 16 euró naponta
    1300/30 = 43 euró naponta.

    Nem tudom, hogy 16 euróból mit lehet kihozni, de vannak elképzeléseim egy városban életről [tömegközlekedés, szórakozni-vágyás stb.], és az bizony napi 16 euróból bajosan...
  • Andr0
    #342
    negatív

    kb 1000-1300 euró az nem ártana hogy meglegyél. amúgy a 460-as szállás az jóárt.
  • Rage47
    #341
    Brüsszelben él valaki? 5 hónapig lennék kint, 460 euróért találtam szállást és maradna kb. 500 euróm havonta. Abból meg lehet élni szerintetek?
  • Strahd_
    #340
    Attol fugg mi a celod , de nezd meg Singapurt is. Nekem spec India tul nagy kulturalis sokk lenne ;)