739

  • Tikal #459
    A masik auto árából meg fizess biztosítást nehogy ház nelkul maradj ha bevisznek egy keztoressel :)
  • bajgunar
    #458
    Na mennyi?
    Californiában nem 2 hetente van fizu?
  • IMYke2.0.0.0
    #457
    Félreértesz: Heti fizetés van Amerikában is, mint Angliában.
  • Andr0
    #456
    Azt tudod hogy emnnyi egy átlag havi diplomás fizu Californiában? érdekelne az infó.
  • bajgunar
    #455
    Nem értelek. Itthon egy heti munkával nem keresel annyit, mint kinnt egy napival, simán. És mellette pl californiában nincs vízdíj, 2 naponta lecseréled a medence vizét, annyit locsolsz amennyit akarsz, stb. meg miegymás.
    Itthon a legfullosabb bmw ~ 50 milla, a "legyengébb" motorral szerelve persze. (ami itt nálunk a legerősebb, legnagyobb), kinnt ua a bmw persze 5x akkora teljesítményű motorral ~20 milla. Nállunk az adók árából, kinnt megvehetnéd mégegyszer ua-t a bmw. És nem a legkisebb, hanem a legnagyobb motorral. Ennyit Mo-ról!
  • IMYke2.0.0.0
    #454
    1 hetet akartál írni, ugye? :)
  • bajgunar
    #453
    Jah, meg amcsiban 1 napi munkával keresel annyit, mint itthon 1 hetivel (se)!
    S van ahol még lakást is kapsz, meg céges kocsit is ;) .
    És 2 hetente van fizu, nem havonta.
  • Waczkor
    #452
    Én dolgoztam kint Amerikában 3 nyarat,volt hogy napi 10 órát.Itthon is néha befigyel ennyi,a különbség csak annyi hogy kint amcsiban kifizetik a 10 órát,itthon meg ugyanannyit kapsz a 8 óráért mint a 10-ért,mivel nem órabérben fizetnek,plusz ugye kint szigorúan kifizetik a túlórákat is,itthon meg annyi hogy akkor be kéne jönnöd dolgozni:)
  • Steel
    #451
    németben is hasonló: jobb vagy magasabb pozícióban 8-9 órás munkanap lazának számít, műszaki szférában akármilyenmenedzser napi 10-et letolja, gyakornokként megkaptam a "kis Schüler" jelzőt is munkatársaktól, mert volt pofám napi "csak" 8 órát dolgozni :)
    lassan már otthon is ezt látom ex-évfolyamtársaknál, csak mégse ugyanazért a pénzért sajnos mint itt, vagy usa-ban
  • hungary27
    #450
    Nekem az amerikai életstílus tetszik. Kijárni baseball, kosárlabda meccsekre. Este átmenni a 70km-re lévő szomszéd városba vacsorázni. stb.
  • G_ArchAngel #449
    Legalisan munkat vallalni, meg az angoloknak sem konnyu. Volt ismerosom, aki meg a munkaszerzodese es meghivoja ellenere sem kapta meg a hivatalos papirokat es ujabb evet kellett varnia. Pedig egy nem egy kifozdehez ment, hanem egy produkcios csapathoz.

    Amugy vicces, hogy az europaiakat mennyit szivatjak, az osszes latino, azsiai es arab meg ki-be setal.
  • zotja22
    #448
    amcsi melo kőkemény,főleg nők tudnak kimenni "fix" helyre zsidó családokhoz..housekeepernek,, jó pénz! kőkemény meló! nó magánélet!
  • Yoda001
    #447
    én is, és még velem együtt - rajtatokon kívül jó páran :D
    egyébként tényleg, oda nagyon sokan mennének, bár az is biztos, hogy ebből talán a fele nem is maradna sokat, elég nagy divat ez az "amerikai dolgok majmolása" sajnos, na meg villogni is tudnak ilyesmikkel...

    az a gond, hogy ott kint munka nélkül nem sokáig maradnánk, vagy esetleg nektek már van fix helyetek...?! :D
  • hungary27
    #446
    USA-ba mennék.:D
  • TVelvet
    #445
    Valaki Svédbe, vagy esetleg USA-ba nem megy?:)

    Hozzá csapódnék :D
  • extramagascsaj
    #444
    hirdetés feladva
  • extramagascsaj
    #443
    Nézem.Köszike.
  • extramagascsaj
    #442
    Nem. Nem félek.Miért kellene?
  • ManoNegra
    #441
    Hát mer' a tenoristák miatt!4
  • kamionosjoe
    #440
    Nem tudom minek ennyi marhaság, amikor egy 200 km-el arrébb lévő városba mennék csak, ráadásul Unión belül, már régen utaztam egyébként repülővel.
    Magángép fogalmam sincs mennyibe kerülhet, pedig biztos járnak azok is a két város között.
  • ressy14
    #439
    legegyszerűbb, ha veszel egy helikoptert :D
  • Bucser
    #438
    Felszallas leszallas varakozas a beszallas elott security check meg az összes lófaszjóska miatt valószínűleg még a MÁV is gyorsabb bécsbe mint a repülő. Hacsak nem magángéppel mész...
  • kamionosjoe
    #437
    nézd meg ezt Extra: http://www.oszkar.com/ :)
  • kamionosjoe
    #436
    Azt tudom... a busz nagyon olcsó 19 Euro, csak én itt lakok majdnem a reptér mellett azért gondoltam. :)

    Nehogy azt mond, hogy a vonat gyorsabb mint egy repülő! :D
  • Rockynhooo
    #435
    A leghasznosabb közösségi portál amit láttam. Spanyolban az oldalon keresztül találtam embert aki befogadott pár estére. Illetve annyira megtetszett maga az ötlet hogy amíg Budapesten laktam én is láttam vendégül pár utazót.
  • Yoda001
    #434
    ilyet sajnos nem, de olyat igen (ez a topikban talán pont jól jöhet mindenkinek), ahol lehet keresni a világ minden részén élő embereket, akik befogadnak adott időre :)
    persze, ez nem egy életbiztosítás semmire, de ha az ember csak nézegetni szeretne pár hétig, esetleg hónapig, annak nagyon hasznos lehet, illetve a külföldi kapcsolatok száma ezzel csak nő, ami megad minden esélyt későbbiekben egy huzamosabb kint maradásra, akkor már ismerősként mintsem idegenként...

    ez az oldal lenne az, páran hallottatok már róla szerintem :)
  • Rockynhooo
    #433
    Orangeways elvisz 2750Ft-ért :)
  • Bucser
    #432
    Bécs Budapest??? Repülővel??? Időmilliomos vagy? Vonattal gyorsabb és olcsóbb szvsz...
  • Strahd_
    #431
    Lany letedre nem felsz az ilyentol??

    Ertem en a penz sporolast meg minden...
  • extramagascsaj
    #430
    Hali!
    Tudtok olyan netes oldalakat,ahol útitársakat lehet keresni?
    Szeptemberben megyek haza...és kurva jó lenne,ha az oda-vissza úton lenne vki aki jönne velem,mert egymagamnak a 350euro eléggé szarul esős lenne.
  • kamionosjoe
    #429
    Én tegnap kerestem Bécs-Budapest repülőjegy árát és a legolcsóbb 60.000 volt.
  • Rockynhooo
    #428
    Megnéztem. Januárban velük voltam Malmöbe. Onnan egy busz bevisz a központba 50 perc út kb 3600Ft a központi vasútról meg Koppenhága még 3500Ft. Januárban ezt toltam most számoltam egy irányba a jegy 5000Ft Malmöbe plusz a poggyász 15 euro illetve valami kártyakezelési költség is van pár ezer forint. 20ezerből meg vagyok kb. Pelikan Koppenhágára egyből 40ezret írt.
  • Tikal #427
    A norvégok repülnek koppenhagaba .
  • Tikal #426
    Nem repülnek Dániába ..
  • Gibor
    #425
    Wizzair olcsóbb :)
  • Tikal #424
    5-600dkkból megúszod
  • Rockynhooo
    #423
    De van rá meg van félre rakva pénzem. csak szeretek spórolni amin csak lehet. meg van egy ismerős aki nemzetközi kamionos ő angliába el tudott volna vinni sajna dánia fele nem szokott menni :( De amúgy meg fogom venni a jegyet végül kijön 30-40ből kb. Múltkor Malmöbe megvettem 3 hónapra előre és 16ból megjártam. Mondjuk ez wizzair gondolom a ryanair olcsóbb.
  • Tikal #422
    Szerintrm meg vedd meg a jegyed most, ha arra sem futja akkor kemeny napjaid lesznek kinn:)
  • Rockynhooo
    #421
    Esetleg ha valami kamionos megy arra az jelezze :D már az irány is jó kisebb távot lestoppolok már németből is :D
  • Rockynhooo
    #420
    Szeptemberben indulok :) Pénteken meg vissza spanom beszél még lakótársaival. Októberig lakhatnak a mostani lakásukba aztán ha visszament dől el hogy mehetek már lakás váltás előtt vagy csak utána. Addig meg írok egy fasza CV-t meg ahogy van info veszem is meg a jegyet.