4614
DayZ - Zombie apocalypse online FFA permadeath survival (Arma II mod)


DayZ WIKI



\" target=\"_blank\">DayZ kezelési videó guideok



DayZ térkép 1  |   DayZ térkép 2



Helikopter roncsok térképe



DayZ Teamspeak szerver: 80.249.163.55:1111

  • Laza
    #2493
    Na, bementem egy kicsit, lefeküdtem a Chernoi tűzoltóság mellett (2 ember volt még a szerveren), mondom megnézem már hogy lehet 3th nézetre váltani, full elfelejtettem ... ALT+TAB ... jövök vissza, erre egy másik gyerek ott fekszik velem szemben, AK-val :)
    Mondom barát vagyok, ő is ... aztán együtt mentünk kb egy órát. Ilyen is rég volt, hogy valaki nem lőtt agyon rögtön :D
  • JanáJ
    #2492
    ok, igazad van, en tevedtem.
  • Maróth
    #2491
    Valóban a térkép és a rajta beállított spawnpontok sokat rontanak/javítanak a kezdők helyzetén. Ahogy előttem Janaj is írta, ha szerencséd van és nincs senki a nagyvárosban, vagy a környékén, akkor percek alatt olyan felszerelésed lesz, mintha már több órája a szerveren vagy. Aztán mehetsz vadászni, keresni a heli roncsokat, hogy jobb fegyvered legyen.
    Keress olyan szervereket, ahol lehetőleg kevesen vannak, vagy menj fel magyar szerverre. Mondjuk a Hu1-et nem ajánlom, van néhány idióta fent, de próba szerencse. :)
    Aztán el lehet gondolkodni, hogy csapatban játssz. Könnyebb lesz összeszedni ugyan a cuccot, de néha nagy lehet a zűrzavar és egymást is lelőhetitek véletlenül. :D Csapatban játszani abszolút más játékélményt ad. Ettől függetlenül egyedül is jó. Én is sokszor haltam meg, amikor egyedül játszottam, elsősorban zombik öltek meg. De nem érdekelt, mert tetszett a játék. :)
  • Susarc
    #2490
    persze,hogy nem azt kérdeztem hogyan kell tüzet rakni...én már az OP flashpointtal is sokat játszottam ami a játék elődje...és rengeteg játékot kipróbáltam ezért mondtam,hogy szerintem az nem jó,hogy a semmiből poppolnak a Zombik....ha már annyira realisztikus ez a játék akkor ha látok 3 Zombit amerre elakarok kúszni akkor mikor féltérdre áll a kari ne jelenjen meg a semmiből még 12.....,mert arra nem vagyok felkészülve "kezdőként" aki nem ismeri még a map adta lehetőségeket...stb.
    azt is leírtam,hogy mennyire tetszenek dolgok,de sajnos igen van sok dolog ami meg nem tetszik...nem így van ez rendjén?
  • JanáJ
    #2489
  • JanáJ
    #2488
    Ebben igazad van, ugyanakkor a map adott. Akkor játssz chernon kívül.
    Az hogy két nagyváros is spawn ponthoz közel van az előny is, mert ha mázlid van, pillanatok alatt feltápolod magad.
  • JanáJ
    #2487
    "Ahogy látom értő olvasás nálad se megy, azt írta, hogy azokkal van baja, akik a kezdőket kempelik, szerinted ez normális? Teljesen jogos a felháborodása."

    Erre írtam neki, hogy olvasson wikit, ahol leírják mi a szitu. Hogy jöjjön magyar szerverre ahol nincs, vagy kevesebb a hacker meg hülye.

    "Az meg, hogy így leszóljátok,..."
    Nem tudom mi ez a többes szám, én a magam nevében beszéltem vele. Mindenki bénázik az elején, de nem azt kérdezte, hogy hogy kell tűzet rakni, hanem hogy ez nem jó, az nem jó.

    Azzal hogy "saját" szerver van, azzal csak annyit nyersz, hogy szűrheted kivel játszol. Azzal meg hogy 10-en csak nagyobb biztonságban vagy.

    Senki nem mondta, hogy profi vagyok, pont azt írtam hogy én a láma röhögve megoldom a zombi kérdést. Akkor most hogy is van a nagy arc meg az értő olvasás?
  • Susarc
    #2486
    lehet ,hogy map struktúrája is a bibis emiatt a helyzet miatt hiszen kezdőként leszületsz a legjobb loothely/legnagyobb város mellé ahol óhatatlanul is előfordulnak azok akik már nemnagyon tudnak mit kezdeni magukkal csak a deathmatch....

    valószinüleg ha előbb kisebb faluk/loothelyek lennének a mapen ahol kezdessz és akkor a tapasztaltabb játékosok a kezdőktől sokkal jobban el lennének távolítva mivel nekik nem egy balta vagy konzerv a kincs hanem a táposabb lootok egy nagyvárosban!
    Tehát a kezdők mire beljebb jutnának a mapen egyre jobb geart tudnának szerezni és mire a nagyváros/katonai helyekre érnek már akár méltó ellenfelek is lehetnének
  • Susarc
    #2485
    Köszönöm! Ilyen egy korrekt játékos!

  • Panzeradler #2484
    Azért 1-2hétre böven letudja magát kötni azzal, hogy motort/autót/helit épít, vadászik, sátorba gyűjti a lootjiat, utána ugy is ő is megy pvpzni.

    Ahogy látom értő olvasás nálad se megy, azt írta, hogy azokkal van baja, akik a kezdőket kempelik, szerinted ez normális? Teljesen jogos a felháborodása.

    Az meg, hogy így leszóljátok, teljesen vicces, vissza lehet olvasni, hogy ti milyen bénák voltatok az elején és milyen értelmetlen kérdéseket vetettetek fel.
    Úgy könnyű kitapasztalni a játékot, hogy vagytok 10+an saját szerveren és összeszedtetek mindent, és nektek ennyi volt, ti vagytok a profik.
    Vissza kéne venni az arcból és segíteni neki inkább.
  • Maróth
    #2483
    Annyi sört fogok bezsebelni tőletek, hogy egész évre elég lesz! :D
  • Maróth
    #2482
    Susarc! Nem vettem magamra, csak válaszoltam a hsz-hoz. :)

    Az én térképemen nehezebb lesz ilyen módon vadászni a friss játékosokra, hisz nem is egy helyen a két város szinte össze lesz nőve és ritka lesz az, hogy több száz méterre lesz a következő település. És eleve népes lesz egy-egy település a zombiktól, így, ha valaki elsüt egy nagyágyút, amivel általában vadásznak a friss játékosokra, garantálom, hogy néhány másodpercen belül rámegy egy horda. :D Mert lesz az is benne.
    Szóval igen, nálam nem a másik játékos miatt kell majd aggódni elsősorban, hanem, hogy túléld a hordákat. Kicsit megpróbálom ezzel a walking dead című sorozatot belefonni ebbe a játékba.
    Don! Ne aggódj! Ettől függetlenül lesz bőven lehetőség a PvP-re. Ja és a járműspawnok is bőségesen elégségesek lesznek. :)
  • JimKirk
    #2481
  • JanáJ
    #2480
    Hogy magamat ismételjem: benned van a hiba. Annyira jól nem megy az értő olvasás dayzwikin, ha még mindig itt tartunk.

    Ne menj csernóba, elektróba és nw airfieldre oszt nem lőnek le. Gyere magyar szerverre, legyen a nickedben a "HUN" és nem lőnek le.

    Eleve jelenleg zsákutca a progi. Felszereled magad és utána mi lesz? Mindened megvan. Persze, hogy megunod és elkezdesz playerre vadászni.

    Ha csak panaszkodni akarsz, akkor nem szóltam.
  • Laza
    #2479
    Ez sajna alap ezeknél a játékoknál ... anno a DayZ aranykorában is voltak olyan streamek, ahol a gyerek egész nap egy távcsövessel feküdt Cherno melletti hegyen egész nap és mindenkit lelőtt aki arra járt ....... és ugyanez megvan a WarZ-ben is, nem véletlenek az olyan streamek, amiknek az a címe, hogy "200+ PK sniper", stb.

    Csak a WarZ-ben nem lehet egész nap egy helyről művelni, mert koncentráltabb a terület, és mivel 5 karid lehet, ráadásul van global inventory, így perceken belül meg tudod bosszulni egy állig felfegyverzett karival (főleg az óraátállításos művelettel, amikor a halott karid fél percen belül vissza tud kerülni a halálának környékére felfegyverezve).

    De ha nem akarsz multizni, akkor le kell szedni a privát szerver telepítőt, és akkor a saját gépeden kalandozhatsz egyedül :)
  • JimKirk
    #2478
  • Susarc
    #2477
    igen warZ ben azért egyszerübb felgearelődni ha meghalsz, nomeg ugye 5 karakter/játékos...

    a lopakodással nincs gond sőt a nagy távolságok is bejönnek,igazából a sokféle cucc vonz meg a járművek meg,hogy szerelgethetsz/vadászhatsz és rengeteg a felfedezni való dolog.Céltalanul nem öldöklök és kerülöm is a kontaktot, volt már olyan,hogy a kezdő tengerparttól az első faluig nem jutottam el,mert valaki kilőtt többszáz méterről....ez a fajta játékstílus a legalja a játékosoknak.Direkt kempelik a kezdő területeket és kiszedik a friss karikat...
  • JimKirk
    #2476
    Rendben maganak is!:)
  • Laza
    #2475
    "nem a PVP zavar az rendben van és az ad igazi izgalmat,de mikor kedvtelésből kacsavadászatot tart néhány unatkozó kisgyerek és lehetetlenné teszi a "fejlődést" az úgy nem kóser...."

    Hát ez a másikban is pont így van :)
    Ugye alapvetően a koncepció innen van nyúlva :)
    Csak a másikban 'instantabb' a cselekmény, az akció ... eleve a melee 'kiforrottabb', minden településen van értelmes loot hely, nincsenek 100km-es távolságok a települések között, nem a térkép szélén tesz le, hanem mindig egy település/város szélén. Szóval egy koncentráltabb DayZ :) annyi, a WarZ-ben, hogy csak a közvetlen közeli zombik jönnek rád, ha meglátnak, és nem a fél város ... de mondjuk nem is kell nagyon lopakodni ezzel ellentétben, ahol meg szinte mindig :)

    Mindkettő más játékstílust igényel. Itt eleve az a cél, hogy lehetőség szerint észre se vegyenek.
  • Susarc
    #2474
    nem a PVP zavar az rendben van és az ad igazi izgalmat,de mikor kedvtelésből kacsavadászatot tart néhány unatkozó kisgyerek és lehetetlenné teszi a "fejlődést" az úgy nem kóser....

    Maróth! ne magadra vedd csak szarkazmus volt részemről az a komment mármint,hogy fölösleges egy olyan map! nagyon is hálás vagyok egy ilyen map elkészítése iránt! köszönjük előre is!

    JumKirk te pedig nem vagy valami túl udvarias emberke sajnos....tehát leírok egy szerintem igenis aggasztó problematikát te pedig javaslat/segítség helyett elhajtassz...ez "kedves"... a veled hasonló emberekkel nem játszom...
    amúgy épp warZ-ben én a hasonló kérdésekre/kérésekre segíteni szoktam és nem elzavarni az illetőt! gondolkozz el ezen!
    Azért bátorkodtam érdetem közösségre gondolni,mert itt nem úgy van mint más FPS-ben ,hogy ha lelőnek 15 sec múlva éledsz fullos gearben és mehetsz ölni hanem órákba telik felgearelődni és egyetlen halállal kezdheted előröl...gondoltam éppen ezért jobban tekintettel vannak egymásra az emberek...

    Laza
    nemtudom lehet jobban parázom a kelleténél,de inkább a random spawnoló Zombik kavarnak be
  • Panzeradler #2473
    Ha van még ACE mod-os szerver, akkor próbáld ki azon, ott kevesebb a pvp, és iszonyat jó lesz tőle a játék.
  • Laza
    #2472
    De tény, hogy a random generált zombikat én is utálom, mindegyik játékban. Sajna ebben is van, hogy a semmiből előterem kva sok.

    Csapatban is volt anno, hogy befutottunk a reptéren a tűzoltóságra, nem is lőttünk kint, mégis egyre több zombi ragadt ránk a semmiből, konkrétan ugyan a zombik elvileg nem érnek utol, mégis odasprintelnek pár méteres közelbe. Bent meg mészárszéket tartottunk a befelé áramló, sétáló zombik között :)

    De legalább itt lehet normális sebességgel guggolni, kúszni :)
  • Fabio Capello
    #2471
    nekem is :(
  • Laza
    #2470
    Itt el lehet futni simán a zombiktól. Eleve sohasem érnek utol már akkor sem, ha simán futsz. Ha átmész egy épületen, akkor ők lelassulnak bent, tehát simán el lehet hagyni őket. A szabadban is leszakadnak egy idő után. Illetve ha a városban rohangálsz akkor nem látnak a falakon keresztül, ha elfutsz egy sarkon és a földre veted maga (olyan helyen ahol a szem ikon alapján nem látszol) akkor leszakadnak rólad. Igazából simán lehet köztük futkosni ... inkább a többi játékostól kell fosni, hogy meghallanak :)
  • JimKirk
    #2469
    Ha megcsinalod nyaron viszek neked jofajta belga soroket!:)
  • JimKirk
    #2468
    Irany a WarZ!
  • Maróth
    #2467
    Nem is azoknak készítem! :) Azoknak készítem, akik a játékért jönnek fel egy-egy szerverre. Mindenki más le van szarva a részemről.
  • Susarc
    #2466
    az elmúlt egy hét játéktapsztalatából kiindulva totál fölösleges ez a fáradozás.....
    beteszel 2 lőszeres ládát egy 2x2 km-es sziget 2 végére 2 spawn ponttal és mehet a deathmatch....
    kurvára nem akar senki felfedezni vagy Zombit ölni...mindenki a másikat akarja ölni a lootért azt hali.....,de igazából még a loot se fontos,mert a frissen spwanolókat szeretik ölni a legjobban,mert azok még vissza se tudnak lőni....

    komolyabb/ÉRETTEBB! Community-t hittem már a játék Arma mivoltja miatt is,de a látottak/tapsztaltak a legköcsögebb "CSÉS"13 éves gyerekek szinvonalát tükrözik!

    sorry
  • Maróth
    #2465
    Megvan a térkép. Hasonló lesz Csernóhoz, tengerpart lesz a déli oldalon, de kevesebb helyet foglal majd. Egy-két szigetet is rakok majd be, hogy még több helyet használhassunk. Ja és 25X25 km-es lesz a térkép. Tele lesz városokkal, falvakkal. Hegyeken is települések is lesznek. Van egy-két vár, egy hatalmas reptér. Egy nagy laktanyát is akarok mé valahova besűríteni valahova, lehet, hogy az egyik szigeten lesz majd. :)
  • Cimbi
    #2464
    Nem kell futni egyszeruen rejtőz el egy bokorba es kesz a zombok kiabalnak egy kicsit es kesz.:)
  • Maróth
    #2463
    Mára leginkább mindenhol a második változat, vagy tele van hackerrel! :D
  • tutituti
    #2462
    Amikor utoljára játszottam ez így volt

  • JanáJ
    #2461
    Akkor nem tudom. Erdőben, emelkedőn 2 perc lerázni őket.
    Városban meg átfutsz egy épületen és már leráztad.
    Így tényleg hiperérzékenyek, de este meg 2m-ről sem vesz már észre. :-)
  • Maróth
    #2460
    Nehezebb megtalálni a megfelelő területet, mint ahogy azt gondoltam. :D
  • Susarc
    #2459
    nem veszem annak nyugi:)

    amit a wikben irnak azokkal meg eddig is tisztában voltam...semmi újat nem irnak szóval nem vágom....
    ahogy a 2453-ban irtam a példát kb mindig olyan óvatosan megyek mégis 48 csillió méterről aggróznak pedig épphogy 1-2 rovátka van a szem/fül ikonon és még a LOS-ra is figyelek mármint,hogy fizikálisan ne kerüljek a Zombi látószögébe....
  • JanáJ
    #2458
    Akartam írni, hogy inkább az eredeti ACR-es mapot day Z-sítsd, de rájöttem mi a baj. Hogy teszed fel a szerverre a mapod? Vilayer ha nem veszi át akkor ÍJ.
  • Maróth
    #2457
    Kicsit kisebbre veszem. Hegyek biztos lesznek, de nem lesznek kopár földtömbök. :) Víz is biztos lesz benne itt-ott, még nem biztos, hogy lesz benne tenger is. Egyenlőre keresgélem a google earth-en a megfelelő helyszínt, amit lemásolhatok. :)
  • JanáJ
    #2456
    hogyan hagyjunk le zombókat :-)
  • JanáJ
    #2455
    Mondom:
    1, benned a hiba (no offense)
    2, day z wiki
  • JanáJ
    #2454
    ha megcsinálod vendégem vagy egy jó adag sörre
    Ha ilyen nagy lesz, akkor sivatagot is tegyél bele, az nagy terület, de keveset eszik mert kopár.