22172
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Caliph
    #543
    ilyenekre nem is kell számítani,még mindig nem hajószimulátor a game:)
  • Ninju
    #542
    Fasza. Tehát nem lehet majd felborulni attól, hogy túl sok víz került az egyik oldalra. :S
  • TomDantes
    #541
    Válaszolnak pár kérdésre, egy videóban.
  • Nazarov77
    #540
    USA

    Japán
  • Nazarov77
    #539
    FTRre nézzetek fel, van egy kis USA Japán hajómodell kiszivárgás.
  • TomDantes
    #538
    Hát márpedig ez is ,,arcade szar" lesz. Egyébként nekem semmi bajom az arcade dologgal, nem is értem, miért szar ettől valami? Nem mindenki az összetett szimulátorosabb irányt szereti. Például van aki az NFS szerű könnyed autózást szereti, van aki a szimulátorokat, bár igaz az NFS széria egy ideje tényleg szar, de nem azért szar mert arcade játék, önmagában az. Na de messzire kanyarodtam, a lényeg, ez egy nagyon arcade hajós lövölde lesz. Többet nem érdemes tőle várni, és aki nem szereti az ilyen irányvonalat, jobb ha hagyja.
  • KonoHUN
    #537
    Hát elnézve a WT Ground Forces első tesztvideóit, nagyjából annyira az elődje a WoT, hogy tankok vannak benne és csá :D Se grafikára, se irányításra, se kivitelezésre (lásd van beltere a tanknak, ha sniper módba váltasz vagy nem látod szépen megjelölve, szinte wallhack mintára az ellenfelet a képernyőn stb), sőt még a mmm is tökéletesen más megoldásra hajaz. Egyébként meg minden tankos játék korábbi próbálkozásokból ered, de eddig nulla szimulációval... Close béta óta WoToztam nagyjából előző decemberig, de még mindig teljesen arcade szar, ráadásul egyre több a retardált gyökér, akik miatt játszhatatlan a public :D

    Visszakanyarodva erre, itt lentebb volt már írva ilyen kérdezz felelekben, hogy a gépek csoportban lesznek és nem lehet majd olyan részletesen irányítani őket, mint a Navyfieldben. Magyarán az össze játszani képtelen ember tuti hordozóval lesz, ami gyakorlatilag csatákat dönt el, mivel tengeralattjáró tudtommal nem lesz.
  • ikarus44
    #536
    Nekem lenne 1 kérdésem a fejlesztőkhöz: A CV-ről indított repülőegységek komplett századok (16-18 gép) lesznek vagy csak 3-4 gép.

    Ill. ennek egy kiegészítése: Hogy olyan opció lehet-e, hogy nem egyenként küldjük az egységeket a hajók ellen hanem esetleg a hajónk fölött köröztetjük őket, míg az összes egység fel nem száll és így 1 nagy ált. támadást lehessen indítani.
  • ikarus44
    #535
    ez kétségtelen, de azt se felejtsd el, hogy a WW ground forces-t is hatalmas várakozás övezi, pedig annak van "elődje", ami ugyebár a WOT.

  • davidbog
    #534
    A NF crew rendszere szerintem nagyon jó volt. Tulajdonképpen az volt a játék lényege. Már az elején úgy kellett nekiállni a játéknak, hogy a kiszemelt végső hajónak (ami CV6/BB6 szokott lenni) megfelelő legénysége legyen. Alacsonyabb szinten többször is végig kellett menni, mert egy hajóra nem fért rá a teljes BB6/CV6 legénység és közel azonos szinten kellett tartani mindet. Eleve úgy kellett nekiállni a játéknak, hogy ismerőstől megkérdezted, hogy mit hogyan érdemes vagy fórumokat olvastál, anélkül esélyed se volt. Én is négy hónapig össze vissza fejlesztettem a legénységet ami maitt összességében kezdhettem előről. De legalább tanulságos volt és második nekifutásra már élmény is.
    A játékban volt trade ami főleg a legénység kereskedelméből állt, ami szintén nagyon jó dolog volt minden szempontból.
    A kiegyensúlyozással voltak nagy problémák és hogy kevés játékos volt.

    Ikarus44: lehetséges hogy ettől kéne várnom, de a Gaijin-os bandától én már semmit nem várok. Mert iszonyatosan lassan dolgoznak szerintem a WG-nél is lassabbak. A tankos részéről is már szinte lemondtam, amire lesz abból is valami tényleg élvezhető open béta vagy 1.0 addigra már az is lehet hogy a World of Warships bétájával játszunk. És nálam nagy előnyt van egy új hajós MMO, sokkal nagyobbat mint még egy újabb tankos.
  • ikarus44
    #533
    Ezek jó részét, (mint pl. a kommunikáció megszűnése esetén a hajó kiválását a harcból) inkább a WT hajós részétől várd.
  • Ninju
    #532
    Ahogy én kivettem a cikkből, csak akkor tüzelhetsz külön, ha egy torony már célon van és a többi nincs.

    davidbog: Sajnálom, azt hittem ez mindenkinek világos. Ha tudom, szólok. :(
    Nekem is megvan a kedvem a hajókhoz. Az NF-el nekem csak az volt a bajom, h nem értettem meg azt feleslegesen bonyolult crew rendszert. A NF2 meg... háát... Nagyon fizettetni szeretett volna.
  • TomDantes
    #531
    A lenti cikkben lévő képek alapján külön külön is tüzelhetnek majd a tornyok. Na ez jó. Tartottam tőle hogy nem lehet. Ám ha itt lehet külön-külön tornyokkal lőni, hogy lhet hogy a tankos verzióba nem került be még a multi-tornyos tankok?
  • davidbog
    #530
    De kár. Ezt nem tudtam, hétfőn jobban is megerőltethettem volna magam. Pár gameplay tényleg jó lenne.

    Sokunknak már évek óta megvan a kedve a hajókhoz, a NF már meghozta. :D Kívncsi leszek mennyire lesz konkurencia az NF2 vagy az NF:NA. A Warships nem lesz olyan monopól helyzetben mint a WoT, vannak akik NF-ezdet és már vannak elvárásaik egy hajós MMO-val kapcsolatban. Ezeket vagy teljesítik vagy elveszítik ezeket a játékosokat.
    Amúgy a kérdéseim egy része is NF-ben való megvalósításból vetődött fel.
  • Ninju
    #529
    Feltenném én, de nem fognak válaszolni. Ez egy kvázi interjú volt tegnap 4-5 között. :(
    Igazából még nem tudjuk, h mit hogyan is oldottak meg. Ezért lenne jó végre látni egy kis gameplay-t. Mert simán lehet, h nem lesz zavaró az automata AA és secondary.
    Aztán azt is simán el tudom képzelni, hogy ez meghozza majd az emberek kedvét a hajókhoz aztán meg a War Thunder hajós része elégíti majd ki a realizmusra vágyók igényeit.
  • TomDantes
    #528
    Aknák nem lesznek, erről már olvastam.
  • davidbog
    #527
    Elég alap szinten áll még. :( Sok dolog automata. Inkább tűnik hajó skines WoT-nak mind igazi hajós játéknak.
    Eszembe jutott még pár kérdés. Lehet valamelyikre már korábban válaszoltak. Ha van közte jó akkor ezek közül is felrakhatnál párat.

    - A CV-knél van valamilyen maximális limit levegőben lévő repülökre?
    - CV-ken a különböző kategóriájú repülőknél van-e valamilyen mennyiségi korlát? Tehát lehet-e kizárólag zuhanóbombázókkal vagy vadászokkal feltölteni egy CV-t?
    - Vadászgépeknél elfogyhat-e a lőszer és az üzemanyag ami miatt vissza kell térni a CV-re?
    - A CA, BB hajókon lévő felderítő repülők vissza térhetnek-e a hajóra, vagy a hajó már nem tudja felszedni ha egyszer elindította.
    - Ha már automata az AA (és a másodlagos tüzérség) akkor a különböző kaliberű lövegek különböző célpontokat lőnek vagy mind mind ugyanarra tüzel (már ha olyan közel van a célpont hogy benne van a legkisebb lőtávolságú löveg lőtávolságában is).
    - A parancsnoki híd kritikus sérülése (piros lövik a modult) esetén harcképes marad-e a hajó? A hajó különboző részei közt ezekután is él-e még a kommunikáció vagy olyan statikus céltárgy lesz mint a WoT-ban a harckocsi miután kilőtték az összes embert a tankból.
    - Ha egy tornyot kilőnek (pirosre sérül a modul) és harcképtelen lesz az ott tárolt lőszer felhasználható lesz-e más tornyoknál?
    - Tudnak-e aknákat telepíteni/felszedni a rombolók?
    - Csata elején ütközhetnek-e a hajók vagy egy rövid ideig átmehetnek-e egymáson?
  • ikarus44
    #526
    nyilván lesznek kivételek, de akkor már nagyon fogom várni a "noob battleship" szövegelést. (lengyel forever )
  • Nazarov77
    #525
    Érdekes post! Várós már a játék.
  • TomDantes
    #524
    Cikk

    Valami a lövegtornyokról(angolosok előnyben).
  • Ninju
    #523
    Itt ugye az volt a kérdés, hogy akkor borulhat e ha még nem lőtték ki.
  • Nazarov77
    #522
    WoWPból kiindulva szerintem lesz borulás, kilőtt hajókat láttam oldalra dőlve.
  • kissssss
    #521
    "akkor csak magára vethet"

    ohh biztos lesznek ilyen helyzetek.... már alig várom.
  • ikarus44
    #520
    " Egy teljes torpedó sortüzet még a Yamato sem bír ki."

    A Yamatot (a bombák kivételével) 5-6 torpedótalálat érte, így ha hozzávesszük hogy pl. a Fletcher osztályú DD-k 10 torpedót tudnak útnak indítani így ez helytálló. (plusz, aki a yamato-jával hagyja, hogy egy DD teljes torpedó sortüzet indítson útnak (ill. ha hagyja hogy ezek közül az öszes eltalálja akkor csak magára vethet.)
  • Ninju
    #519
    Fordítás:

    -Célzás: WoT stílusban, ahova lőni akarsz oda viszed a célkeresztet.

    -Ágyúnkénti lövések: Jelenleg csak teljes sortűz van, de ez a tesztek alapján változhat.

    -Különböző lőszerek betöltése egyszerre: Nem. Más a ballisztika. (Bár itt szerintem nem gondolt arra, hogy a hátsó tornyokból lehetne lőni másik célpontra.)

    -Javító csapatok: Jelenleg automatikusan dolgoznak, de esélyes, h belekerül majd a lehetőség, hogy mi legyen a legfontosabb.

    -Hajó upgradek: Lesznek olyan jelentős változtatások amik külön hajóként jelennek meg.

    -Valóságban nem létező ágyukonfig: Sok tényezőtől függ (pl. a barbetta méretétől), de a Scharnhorst kap 3*2*380mm konfigot a 3*3*280mm helyett.

    -Felborulhat e a hajó a túl sok víztől: Igen, a legénység megpróbálja majd megállítani a dőlést (pl. ellenárasztással) és a vízbetőrést, de a maximálisan felvehető víz mennyisége függ a hajód úszóképességétől. Egy teljes torpedó sortüzet még a Yamato sem bír ki.

    A gameplaybe meg nem kukkanthatunk bele. :(
  • Ninju
    #518
    Válaszok:

    a biiig question from Ninju:
    > How is the aiming works? Something similar in WoT, like aiming with a crosshair or something similar in Navy Field (direction and gun elevation)?

    WoT-style – pointing “crosshair” where you wanted to aim all your guns(wheter can do that)

    > Will we be able to fire a half salvo or separately with one gun? Do you have to conserve ammunition sometimes?

    For no – full salvos only. This _could_ change depending on tests results.

    > Is it possible to load different type of ammo at the same time? Like AP’s at the front turrets and HE’s to the rear.

    No, you can’t load different type of shells(the have different ballistic characteristics, you know?).

    question from Ninju, “part 2″
    > Are the damage control teams working automatically or I have to assign them a task manually?

    So far – automatically; it’s possible that we will add control on “what to fix first” someday(depending on tests, again).

    > A question about ship upgrades. Usually battleships were served many years and some received very powerful upgrades. Will the upgrades affect the match maker? For example the Tennessee was built in 1920. It served until 1947. Can you upgrade it to its 1944 state or the later stages are different ships in the tech tree?

    Yes, there will be big upgrades like Mogami class cruiser(5*3*155mm -> 5*2*203mm) or New Mexico(list of upgrades from wikipedia). Some upgrades will be represented as separate ship in the “tree” – like Mogami “cruiser-carrier” and Fuso “battleship-carrier”.

    > Are there any modules did not exist? For example King George V can have double or triple 15” towers instead of the quad 14”?

    Not sure about KGV thought, it depends on many factors(like barbettes size, gung weight). But Scharnhorst will get his 3*2*380mm as upgrade from 3*3*280mm.

    > Is a ship able to sink because of too much water in the hull in one side? I mean it still has some HPs but it rolls over?

    Yes. Ship crew will automatically try to stop rolling by counter-flooding, but your buoyancy is limited(by displacement of the ship) and full torpedo salvo from DD or torpedo bomber squadron could send any ship right to the bottom of the sea. Even Yamato or Montana.

    -Can we have a short sneak peak video about the gameplay? :)

    Sorry, no! Someday though… my bet is on “right before OBT”.
  • TomDantes
    #517
    Nekem még egy dolog jutott eszembe. Felborulhatnak-e a hajók? Például ha léket kapnak betör a víz, és megdől az egyensúlyuk?
  • Ninju
    #516
    Köszi, akkor ezt a részt majd kihagyom.
  • gseldon
    #515
    david, kérdéseid némelyikére az #506-os post-ban található második linkben már van válasz.

    Gyors összefoglaló:

    Összesen 8 féle "funkcionális komponens" létezik, amely fejleszthető, ezek: fő fegyverzet, másodlagos fegyverzet (ezek gondolom a kisebb 5-ös, 6-os ágyúk a BB-ken pl.), torpedók és torpedóvetők, AA fegyverzet, repüléstechnika (ez más-más lesz gondolom CV-nél, meg más felderítő katapult BB-ken pl.), meghajtás és motorok, fire control rendszerek (egybeépítve a felderítő rendszerekkel = detection system), ill. a hajótest és annak páncélzata.

    Ezek a komponensek csak a fejlesztés szempontjából lettek így egy csoportba rakva, valójában rengeteg külön kis modulból állnak (minden egyes AA ágyú egy modul pl. minden része le van modellezve egy komponensnek, fő fegyverzet pl: minden ágyú, torony, a hidraulika, a lőszeremelő liftek, a lőszerraktár stb.), amik külön-külön eltalálhatóak, de nem üti ki a teljes "komponenst", csak az adott modult. A modulok és komponensek NEM javíthatóak, mint WOT-ban, ha teljesen (pirosra) ki lettek lőve. Ha egy torony használhatatlanná vált pl. csata alatt, az a végéig az is marad. Ha csak sérült, akkor javítható.

    Többféle lőszertípus lesz, az AP jó a BB-k ellen, a HE meg a rombolók ellen.

    20km-es távolság esetén a fő fegyverzet szórása sokkal nagyobb ellipszis lesz, mint a célpont hajó teljes hossza.
  • ikarus44
    #514
    hát az jó lenne, de félek, hogy a ebben is a WOT-ra fog hasonlítani.
  • TomDantes
    #513
    Ezek nagyon jó kérdések, érdemes lenne feltenni.

    A modulok kapcsán, én annak örülnék ha kisebb dolgokat lehetne fejleszteni, azért na, egy hajó ne kapjon két számmal nagyobb kaliberű ágyút, ha egyszer olyat arra sose terveztek. De az légvédelem, esetleg a gépek, kormánylapát, célzás, ezek lehetnének fejleszthető modulok, szerintem. Aztán ki tudja ők mire gondolnak ügye.
  • davidbog
    #512
    Engem a célzés kérdése foglalkoztat leginkább. Lesz-e valami komolyabb célzás? Vonás alapján történő távolságbecslés majd lövegek emelkedésének beállítása? Vagy esetleg olyan mint a Navy Fieldben, hogy lövegek emelkedésének beállítása majd becsapódás helye alapján korrekció a lövegcsövek szögállásán. Vagy csak olyan WoT-os ráviszem az egeret.

    A egyszerre lőnek a főtüzérség lövegei vagy lehetőség lesz kiválasztani, hogy csak az elsők lőjjenek, vagy csak a hátsók?

    Lehet-e félsortüzeket leadni? Mondjuk ennek csak akkor lenne értelme ha komolyabb célzás lenne és számítana a lőszermennyiség.

    Vagy a lőszerek beállítására is rálehetne kérdezni. Lehet-e tornyonként vagy esetleg csövenként más-más típusú lőszer betölteni?

    Az említett damage control team automatikusan javít vagy a játékos adja meg a javítani kívént modult, egységet.

    Mennyire lesznek fejleszthetőek a hajók? Például egy Tennessee 1920-as állapotában kezd és azt lehet úgy upgradelni, hogy 1944-es verzióra jusson. Vagy két külön verziója lesz egy '20-as évekbeli és egy 1944-es. Ha egy verziója lesz akkor azt hogyan kezeli a match making, mert jelentősen változhat a hajó hatékonysága. Például az említett Tennessee '20-as verziója olyan tier 5 a 1944-es kb tier 7.

    Ha fejleszthetőek lesznek a hajók kapnak-e majd olyan modulokat, amelyekkel a valóságban nem rendelkeztek. Például a King George V osztályú hajók a quad 14"-es tornyok helyett dupla vagy tripla 15"-es toronnyal.

    Csatahajóknál a hatékony lőtávolság mekkora? A valós 16-20 km az ami általánosnak számít vagy 30+ km-re is hatékonyak lesznek. Illetve a lövedékeknél körülbelül milyen szórásra lehet számítani ilyen nagy 30 km-es távolságről. Például egy 3x3 elrendezésű átlagos pontosságú, csőtorkolat sebességű 16"-es lövegekkel felszerelt hajó milyen találati arányra számíthat 30 km-rőle egy nagy BB, CV ellen?

    Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha valamelyik kérdést érdemesnek találod arra, akkor feltehetnéd. Előre is köszi a fáradozásod.
  • Ninju
    #511
    Az ilyen kérdésekre gondoltam én is. A másodlagos fegyverzet automatizálásán átsiklottam. :)
  • TomDantes
    #510
    De, volt róla szó: automata lesz, akárcsak a másodlagos fegyverzet. De mintha olyasmit is olvastam volna, hogy bár automata ki lehet jelölni célpontokat? Fene tudja.
  • Ninju
    #509
    Az AA kérdést fel lehet tenni, mert arról nem nagyon került még ki infó.
  • TomDantes
    #508
    Mikor lehet goldammo-t venni a hajókba?Nem tudom , most így hirtelen nem jut eszembe semmi, de biztos lenne sok minden, azért is mondtam, hátha valakinek konkrét dolog eszébe jut.
  • Ninju
    #507
    Ha van valami specifikus kérdés felteszem angolul, ha szeretnétek.
  • TomDantes
    #506
    Cikk

    Hm, nem sok új infó volt ebben.
    De szigetek. Érdekes, de remélem nem lesz camp fesztivál a szigetek mögött. Időjárás, itt viszont remélem lesz vihar, meg hasonló dolgok

    Ez viszont érdekesebb

    Ha jól értem, írni kell ide, és a faszi válaszol a kérdésekre. Van-e önként vállalkozó aki kérdezne?
  • ikarus44
    #505
    De azt is hozzá kell tenni hogy a cikk szerint az ellen összes hajója vette sortűz alá az ha esetleg mondjuk 15 vs. 15 BB csata lenne akkor el lehetne képzelni az erejét.
  • TomDantes
    #504
    Meg hogy a Yamato-t ilyen hamar kiütötték. Oké, értem én, csak na, kissé elcseszné a játékélményt, ha egy hajót marha gyorsan elsüllyesztenek. Mert a játékban: a repülőknél oké, pár bekapott lövés, lezuhan. Tankok kicsivel tovább bírják. De hajókkal legyen valamivel lassabb játékmenet, szerintem. Ritkán persze előfordulhat olyan mint a HOOD esetében, de azért ne ez legyen az általános. Nem találnám túl izgalmasnak, hogy baszott nagy hajókkal kergetjük egymást, és bumm-bumm-bumm, egy újabbnak vége. Kicsit taktikusabb, lassabb játékmenet volna jó.