22172
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • ikarus44
    #623
    Ilyen valósághű megoldást inkább a WT hajós részétől várj.

    Amúgy meg szerintem a direct fire is jó lesz ide.
  • ikarus44
    #622
    AEz azt jelenti, hogy közvetlenül célzod be az ellen hajóját, nem pedig egy közvetett célzórendszer segítségével, mint pl. a WOT-ban az arty-knál.
  • Dani271
    #621
    Igen, részben ez (is) az én problémám, hogy ez így nem lesz jelen a játékban:
    "hey fired projectiles weighing from 1,900 to 2,700 pounds (850 to 1,200 kg) at a maximum speed of 2,690 feet per second (820 m/s) with a range of up to 24 miles (39 km). At maximum range the projectile spent almost 1½ minutes in flight."

    forrás:
    [URL=http://en.wikipedia.org/wiki/16%22/50_caliber_Mark_7_gun]16"/50 cal[/URL]
  • Dani271
    #620
    Közel sem... illetve talán a "wot-arty" egy végtelenül lebutított NF célzás.

    A régi NF-ben a hajó terelgetése mellett neked kellett a lövegek emelkedését is belőni a távolság függvényében, az irányt meg a relatív mozgás figyelembe vételével.
    Azért valljuk be ez egy "kissé" bonyolultabb, mint az "artymódi".
  • Carmang
    #619
    Jah, hogy közelről lövöldözik egymást a hajók, mint pl a Pirates!-ben?
    Az artillery mód pedig az lett volna, hogy kilométerekről kezdik el egymást lövöldözni... és ezt vették ki. Azért ez csalódás.
  • Caliph
    #618
    nem játszottam a navy fields el...én úgy gondolom hogy az a mód amit kivettek az inkább a wot arty célzásához volt hasonló inkább.
  • Caliph
    #617
    én azt vettem le a szövegből hogy olyan mint a wot-ban . azaz van egy célkereszt+x százalékos nagyítási lehetőség.
  • Carmang
    #616
    Láma kérdés: mit jelent a direct fire mód?
  • ikarus44
    #615
    Ezek alapján nekem elég szimpatikus, a készülő játék.
  • Dani271
    #614
    "csak direct fire mód van"
    Tehát a Navy Field viszonylag szórakoztató mechanizmusának itt búcsút is mondtak?

  • Caliph
    #613


    forrás
  • Caliph
    #612
    pár info e3ról:

    - egyes cruisereknek,bb-nek lesz indítható felderítő repülője.
    - ezeket a gépeket AI irányítja de megadhatunk neki waypontokat amit követ
    - 2013as verzióban volt direct fire mód és artillery mód(mint a wot arty nézete). Az arty mód ki lett véve,csak direct fire mód van. ez a tankoshoz hasonlóan kell elépzelni.
    - több camera mód van,pl torpedókövető vagy felderítő repülő nézet.
    - az ágyúknak tradícionális zoom/célkereszt célzása van,a torpedóknál más a helyzet. Torpedó sortűznél megadhatjuk mennyire húzódjanak szét a torpedók kilövés után(azaz közeli célpontnál érdemes szűk "formációt" megadni nekik hogy minél több találjon,míg távolra ha jobban szétszóródnak nagyobb esély van találatra,főleg ha több hajó is van a célterületen)
    - a hajóknak két fő paramétere lesz: életerő és úszóképesség. ha bármelyik elfogy süllyedünk. a hajó egyes részei értelem szerűen több pontot vesznek le az egyik paraméterből mint a másikból(azaz lőszerrekesznél több hit pont fogy,torpedótalálatnál több úszóképesség pont)
    - a hajókat részletesen kidolgozottnak tartja a teszter,történelemhűen modellezve
    - a hajókasztok ismertek,romboló cruiser battleship carrier
    - a carrier waypontokkal irányítható repülőszázadokkal rendelkezik,ez egy külön térképen van megoldva.
    - 4 repülőtípus: felderítő ,elfogóvadász,zuhanóbombázó,torpedóvető
    - tengeralattjáró és kamikaze gépek nincsenek
    - az igazi hajóütközetek lassú haladásához képest némileg fel vannak gyorsítva az események hogy a játékidő ne több kilóméteres hajókázással és az ellenség keresésével teljen el. Ami csatákban részt vett a teszter volt hogy a start után 1 percel már tűzharcba keveredtek a gyors rombolók


    ennyi röviden
  • Torzonborz
    #611
    Valamennyire biztos lesz , kérdés az átmenetet mennyire lesz részletes.
    De nem ez volt a lényege a hsz-nek.
  • Lokker
    #610
    Mondták, hogy nem lesz sérülés modellezés?
  • Torzonborz
    #609
    Elég zsenge kifogás hogy mmo meg egyéb blabla . A 2008as Pirates of the Burning Sea-ben meg tudták csinálni a legénységet a fedélzetre akkor 6 évvel később ennek lazán kéne mennie. Ráadásul ott 24vs24 ment és látható volt a sérülés a hajókon is.
    A kor besorolás az mondjuk más kérdés meg az is hogy ezt itt ki bambulászná
    Szerintem nem sokan. Mert míg egy vitorlásnál jól néz ki ahogy rohangásznak a fedélzeten meg árbocokon/kötélzeten addig itt...hát tényleg csak az ugrálás maradna süllyedés esetén. :D
  • Darun
    #608
    Látom oda nem ment át az irónia. Remélem a többiek azért értették. Egyébként sztem az átlag usernek semmilyen pluszt nem adna a vizbe ugráló legénység. Elég ha abból indulok ki, hogy WoWp-ben lelősz valakit és 90% hogy azonnal ki is lép a garázsba, még azt se várja meg hogy a gép lezuhanjon.
  • MuldR
    #607
    Ugralo emberek = 16 vagy 18 as rating = kevesebb penz. Mi nem ertheto ezen?
    Mar a Wowp ben is azert mert benne van a repuloben a pilota, aki meg se hal, mert amint kilovik azonnal eltunik, 12+ os lett.
  • Darun
    #606
    Miután az egyik WoT-os patch-ben eldicsekedett a WG, hogy az egyik pályára 2 új madarat is beraktak, sztem simán áldoznának erőforrást a vizbe ugráló legénységre is. Én azon röhögtem, mikor azt nyilatkozta valamelyik nagyokos arra hogy "...a War Thunderben ezt már megoldották" hogy több "hülye" ötletet is felvetnek majd, amit aztán konkurencia meg meg is valósit. Ők meg csak programozzák a madarakat a pályákra.
  • Master91
    #605
    De minek ?? Ki a szart érdekel hogy ugrálnak a vízbe vagy sem ?
  • TomDantes
    #604
    Ne értetlenkedj már. Nem volt érthető, hogy miért nem lesz így?
  • Angelus1991ster
    #603
    16 évesek már gta játékokat végigjátszották. Total warokban is van már vér mód. gagyi véreffektes játékoktól nem lesz senkiből sem Dexter/pszichopata. Warhipsből én pl hiányolnám ezt legénység módot. elég 10-20 matróz menekülésének meganimálása.
  • Angelus1991ster
    #602
    Az animálásról van szó. Mindkettő tengeri csatás. Empire/Napoleon/Shogun 2 FoTs/ Rome 2 és World of Warships. Miért te szellemhajókat akarsz látni mint a wot legénység nélküli tankjait? Ott is bevezethetnék a legénységi modelleket. Nem kell GTA 4-5 szintű modell, elég egy kevés polygon számú modell. GTA III-ban már megoldották a végtagszakadást, vér effektet.
  • TomDantes
    #601
    Attól függ , lesz hogy gyorsan, lesz hogy lassan süllyed el egy hajó, mint a életben. a Hood felrobbant és gyorsan elsüllyedt, más hajók meg jóval lassabban. A vízbe eső embereket felesleges hiányolni .A nyitott tankokban TD-kben sincs legénység. Lehet látványosabb lenne a harckocsikban benn égő emberek látványa, de akkor szigorúbb korhatár besorolás alá esne
  • Master91
    #600
    "Pedig 2014 van és a Total War széria ezt már 2009-ben megoldotta. "

    Total War az mmo?

    Ja nem.
  • Angelus1991ster
    #599
    Hajók elsüllyedésénél remélem benne lesz, hogy ha sekély részen kezd el süllyedni és nem borul fel akkor még lehhessen lőni az ellent. Süllyedés is remélem nem 10-20 mp lesz hanem látványos és hosszadalmas. De a róla ugráló emberek nem lesznek meganimálva. Pedig 2014 van és a Total War széria ezt már 2009-ben megoldotta.


    Hajók többtornyos rendszer bevezetésekor a Wot-os többágyus tankok rendszerét is meglehetne csinálni. Elvileg mindhárom langyigamingos játék hasonló BigWorld vagy micsoda motoron fut.
  • Carmang
    #598
    Bennem is megfogalmazódott, hogy véletlenszerűen összerakott emberkék milyen jól tudnak majd együttműködni.
    Ha tudni fogják egyáltalán, hogy milyen képességekkel bír a hajójuk.

    Majd lesz néhány összeszokott guild, aki ownolni fog mindenki mást. Aztán a mindenki másnak szépen el is megy a kedve a játéktól.
  • Carmang
    #597
    De egy ilyen rendszerben a tengeralattjáró dúúrván OP cucc. Mindenki azzal akarna nyomulni. Miféle hadihajós játék lenne utána ebből?
    Aki pedig véletlenül felmerészkedik hajóval, mert neki csakazértis az a kedvence(és az nem destroyer), azt pillanatok alatt szétkapják a tengeralattjárók.
    Ebbe játékba TILOS tengeralattjárót rakni.
  • Caliph
    #596
    jó hát még kérdés hogy hány rajt küldhetünk fel,azok mennyi gépből állnak,mennyi a carrier össz gép kapacitása stb

    bár már látom hogy az lesz hogy a carrierek kiküldenek egy felderítőt meg a vadászokat,aztán ha azok lelőtték egymást akkor próbálkoznak a bombázókkal ,torpedó vetőkkel
  • Pluskast
    #595
    Fasza. Kb az elmondottak alapján az lesz, hogy a repülők mindent szarrá fognak bombázni.
  • Master91
    #594
  • lammaer
    #593
    Nem biztos az. Megint csak a sokszor előrángatott NavyFieldre gondolnék - ahol eredetileg nem volt tengó és a nehezen kigrindelt BB-k meg CV-k uralták a meccseket. Aztán jöttek a sunyi tengók, és számomra nem túlságosan jó irányba vitték el a játékmenetet. Pl ha jól rémlik a csatahajók nem is tudtak védekezni a lemerült tengeralattjárók ellen, arra csak a destroyerek voltak képesek, destroyerek viszont nem jöttek high tier csatába.

    Ergó volt egy szép elmélet arról hogy ez milyen jól fog működni csapatmunkában, csak éppen az NF fejlesztői is elfelejtették: X darab véletlenül összerakott játékos nem fog csapatmunkázni.

    Remélhetőleg - bár sztem hiú ábránd - a WG már megtanulta ezt, és nem építenek fel egy szép kő-papír-olló játékmechanikát hogy az eggyüttműködő játékosok majd milyen jól fognak játszani.

  • rico86
    #592
    De ez olyan hülyeség, tengeri csaták tengeralattjárók nélkül? Ez hülyeség hogy csak na.

  • Caliph
    #591
    #579 es kommentben lévő videóban egyértelműen mondja 4:05nél,hogy there will be no submarines
    előtte mondd is pár indokot miért nem
  • Caliph
    #590
    nem lesznek tengeralattjárók
  • rico86
    #589
    Engem érdekelne már egy két kép a tech tree-k ről , meg persze hogy lesznek e tengeralatjárók.
  • Carmang
    #588
    Nemcsak a repülők, hanem a hadihajók sem harcolnak ilyen viharban. Ilyenkor csak a túlélés, kivárás lehet a cél.
  • Plata
    #587
    Mikor lesz béta?
  • ToCsEk
    #586
    sarcasm?
    rákok tuti lesznek btw:D
    Tűz! Főlövegekről röviden
  • lammaer
    #585
    Már hogyne lehetne.

    1:06-tól kezdve látható pl a fejlesztett MM (természetesen WG által levédetve), mely mutatja hogy egy T8-as battleship hogyan alázza le a T2-es destroyert.

    Hasonlóképpen látható a certified randomfaktor is, mert a destroyer sortüze még a közelében sincs a lóbaszó (TM) méretű battleshipnek, amely alószinüleg kitölti a destroyert irányító játékos képernyőjét.

    Végül említsük meg az olyan apróságokat, mint a hadihajók kormánylapátjába kapaszkodó integető rákocskákat, a surroundben vijjogó albatroszokat valamint a park homokjába fúródó vizicsigákat, melyek kidolgozásába annyi erőforrást fektetnek, hogy a játékmenettel kapcsolatos fejlesztésekre már csak a takaritó személyzetből tudtak kirendelni valakit.
  • TomDantes
    #584
    Az a baj ez egy semmi. Nem játékmenet videó, tehát a játékra semmilyen következetest nem lehet levonni belőle.