21953
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Renegade
    #124
    várj, lefordítom magyarra:

    nehogy már szegény CV-k (artyk) közelébe tudjon lopakodni egy SS (scout) és veszélybe érezzék magukat, miközben A1-ből darálják a BB-ket...
  • Tababo
    #123
    tudtam hogy itt ólálkodsz.
  • Torzonborz
    #122
    hehh most akartam befirkantani Én is :D

    úgy látszik vmi csak tanultak WoT-ból.
  • Tababo
    #121
    nem lesznek tengeralattjárók.

    indok:"akik hajóval küldik, esélytelenek lennének a torpedózással szemben. Nálunk nem lesz sniperkedés."

    rohadékok akkor miért nem csinálnak valamit az artistákkal...

    No Submarines
  • davidbog
    #120
    OFF:

    Nekem is tökéletesen működik a NF már 2,5 éve. Mindkét gépen. De van külön topikja, oda irogassunk ezzel kapcsolatban.
  • balika95
    #119
    Frissen telepített XP-n, elindítottam a játékot, és csak a fekete képernyőt láttam, ezután ctr+alt+del és folyamat leallitasa, és 3. ra indult el, ezutan ha kibirtam 5 meccset fagyás nélkül, már boldog voltam, ezekkel együtt márciustól augusztusig fizettem rá a premiumot és játszottam 690 órát :)
  • lammaer
    #118
    XPn nekem égegyadta világon semmi bajom nem volt vele.

    Irták a fórumon, nagyon memóriaigényes a játék, lehet az FF sok memóriát megevett és nem maradt az NFnek (ezt írták fórumon is)
  • balika95
    #117
    nem szeretnék rossz benyomást kelteni a játékról, de mar az is muveszet, hogy elinditsd, szvsz win7-en nem érdemes probalkozni xp-n mar konnyebb, de olyan 3. indításra indul, ha fut más is a háttérbe, pl firefox akkor eselytelen

    off:
    Ha gyorsan hasznalhato hajot szeretnel, nemet CV-re menj, kell 2 AA gunner 1 BO 4 FP meg 2DB, 1 hét alatt felhuzhato 0-rol és akkor a CV-t mar tudod hasznalni localokkal, meg lessz penzed is, szerintem a KM CV-nel nem tudsz gyorsabban hasznalhato hajot szerezni a BB-k azok a bb3-nal kezdodnek, az meg lvl 80, és 2 agat kell huzni, blitzben nem kapsz semmi xp-t fel kell huzni 2 AA gunnert lvl 30-ra felpakolni az emdenre, a 4 FP-t egyutt huzni a felso poziciokban az alsoban meg a 2DB-t cserelgeted,
  • lammaer
    #116
    Officiális fórumon keresgélj. Gyorsan ránéztem egy-két topicra ezügyben, de kb az volt hogy vkinek megy vkinek meg nem.

    Semmi konkrét sajnos (én winXPn toltam nagyonrég).
  • Torzonborz
    #115
    gondoltam megnéztem ezt a navyizét itt melóhelyen amíg van egy kis időm....Win7en el sem indult. :( van vmi tipp vagy hagyjam a francba ?
  • lammaer
    #114
    Sajnos nagyon-nagyon elavult grafikájú, és az elején a játékmenet gázos, mert level1-60 hajókat egy csatába rak (hatványozottan kijön a mit csináljak a noobshipemmel a cirkálók meg battleshippek ellen).

    Plusz elég sokat kell várni amig egy csatába be tudsz kerülni (emlékeim szerint volt hogy 10-12 percet is vártam, hogy aztán kiderüljön az adott szoba gazdája AFK, és mehettünk keresni új szobát).
  • Adjunktus
    #113
    A fejlesztők nyilván tisztában vannak a többi hasonló játék nyújtotta lehetőségekkel.Gondolom tanulmányozzák azért őket.(ha van eszük)
    Aztán ha ossze ollóznak belőlük egy saját verziót,akkor akár még jó is lehet.
    Majd kiderül...
    Rengeteg játék van,amiben vannak marha jó dolgok,de valami mással elszúrják.Soha nem értettem,miért nem lehet,azonos kategóriáju játékok,a játékosok álltal legjobbnak tartott dolgait összeszedni és csinálni belőle egy újat.
    Lopás vagy sem,nagyot üthetne.
  • balika95
    #112
    Azzal a navyfieldel vigyázz elveszi az életed :)
  • Caliph
    #111
    hát youtube videon nagyon nem jött be ez a navyfield,de akkor kipróbálom:)
  • lammaer
    #110
    amikor egy 3-4 csövű turretből a lövedékek szinte egy pontba csapódnak be.

    Ha mondjuk ügyesen keresztezed a célponton a 3-4 turretet és jól becsülöd meg a távolságot, akkor mind egy pontban, a hajón csapódik be. Maximum sebzés :)
  • Renegade
    #109
    mi az a blockshot?
  • Caliph
    #108
    szigetek közötti harc taktikai részébe be lehetne építeni pl kis folyókat amik remek búvóhelyeket illetve hátba támadási pontokat jelenthetnek de csak a kisebb, csekély merülésű hajóknak.
  • Caliph
    #107
    még itt el tudnék képzelni olyat hogy a kis rombolók torpedó-vetőcsöveket kapnak,amik halálosak a nagy hajókra,viszont a battleshipeknek meg ott lesz a nagy ágyúk jelentette lőtávelőny és átütés. Ködpamacsokat simán el lehet képzelni a tengeren,vagy szigetek közötti harc ahol simán el lehet bújni egy battleshippel is. Irányítás terén továbbra is a Battlestation midway és Battlestation Pacific rendszere lenne a legjobb. ott is többféle hajóosztályt lehetett irányítani a kis patrol boot-tól kezdve a Yamaton keresztül anyahajókon át a tengeralattjárókig. Ha az ágyúkat irányítottad a légvédelem autómata volt,ha a légvédelmet akkor az ágyúkat irányitotta a gép. torpedóvetők és mélységi bombákat csak manuálisan lehetett kezelni. továbbá volt egy kis beleszólásod a szervíz munkákba is,nevezetesen torpedó ütötte lékekre koncentráljanak,a tüzekre,fizikai sérülésekre(pl kikőtt ágyú), vagy motorikus elemek(motor kormány stb). ÉS a sérülés rendszer is meg volt oldva még ha alap szinten is,de lehetett célozni motorra,lőszerraktárra vagy üzemanyag tartályra is , találat esetén megáll a hajó vagy egy robbanás és hatalmas füstpamacsok eregetése közben(ami pl a lopakodás végét is jelenthetné hiszen messziről kiszúrható)folyamatosan sebződik a hajó amíg el nem oltod a tüzeket. így hirtelen ennyi:D
  • davidbog
    #106
    Igen, egy olyan célzási rendszer kéne mint a NF manuális célzása. Az kiváló volt. Nagy valószínűséggel nem ilyen lesz, egy teljesen 3D-s játékhoz kicsit azért fura lenne, de működne. Gondolom kapunk valami gagyit mint a WoT-ban. Félő, hogy ha túl egyszerű lesz és nem kell hozzá elég ügyesség és tapasztalat, akkor egyszerűen a kisebb hajóban lévő játékosnak alig lesz esélye. Mert mint ahogy Adjunktus írta, nem lesznek fedezékek, csiki-csuki.

    Igen NF-ben tényleg számított az ügyesség és a tapasztalat. Kisebb hajóval is van esélyed a nagyok ellen.
    Nekem a kedvenc szituációim azok, amikor felderítés nélkül küzd két BB és kb egyszerre veszik észre egymást közepes lőtávról. Az valami hihetetlenül izgalmas.

    Ettől a WoB-től én két téren várok előre lépést a NF-hez képest.
    1. Grafika, pontosabban a hajók normális lemodellezése. Ne legyen már jelentősen különböző méretű két azonos osztályba tartozó hajó, csak azért mert az egyik premium hajó.
    2. Normális hajó besorolások. Az 1. vh végi teknők ne legyenek már azonos szinten a '30-as évek második felében készült BB-kkel. Gyalázat, hogy a NF-ben egy kategóriába tartozik a például a Paris, Imperatritsa Mariya, Hood (Nagato még elmegy) és a North Carolina, Bismarck, SoDak, PoW.

    Kiváncsi vagyok hogyan oldják meg a hajók sebességét. Illetve lesz-e páncélátütés számítás és ha lesz hogyan csinálják meg az előtétpáncélzatot és a fedélzeteket.

    A harcrendszer és matrózfejlődés szerintem visszalépés lesz a NF-hez képest, úgyhogy nem várok el tőle sokat, hogy ne kelljen olyan nagyot csalódnom.
  • Willenbrock
    #105
    Ez szimulátorként lenne érdekes:Be lehetne járni a híres nagy csatahajókat,parancsokat lehetne osztani a legénységnek,át lehetne venni egyes állomások munkáját,gazdálkodni az üzemanyaggal,kommunikálni a parancsnoksággal,hajókkal.Dinamikus időjárás,napszakváltás,valós ballisztika,összetett sérülésmodell.Ha ilyen lett volna akkor jobban érdekelne.
  • lammaer
    #104
    Pedig szerintem is az NF sava-borsa a manuális célzás volt, beleértve a blockshotot is. De itt sztem se fog megjelenni.

    Speciel a tökéletes blockshot néha visszafelé sült el nálam, mert elég 1-2 fok tévedés, és az egész ment a tengerbe az ellenség mellett.
    Jobban szerettem a kicsit szellősebb "esőztetést" :)
  • Adjunktus
    #103
    Ugyan olyan tuti nem lesz.
    Max valami hasonló,egyszerűsitett verziót tudok elképzelni.
    Mondjuk az alap,hogy a célzással kell valamit buherkodniuk,mert itt a nagy célpontot nyújtó,nehézkes hajókkal nem lesz csiki-csuki meg fedezék harc mint a tankosban,meg ficánkoló repülős dog fight sem.
    Csak az írányzás marad.
  • balika95
    #102
    Szerintem ha az élvezetes dolgokat kéne említeni az NF ből, akkor első helyen említeném a célzást elég jól meg van csinálva, lehetőséget ad egy ügyes játékosnak hogy hogy egy alacsonyabb szintű hajóból a nagyobbakat is kilőhesse.
  • davidbog
    #101
    Nem valószínű, hogy olyan lesz a célzási rendszere mint a NF-nek. Szerintem az egész rendszere teljesen más lesz mint a NF-é.

    A block shot remélem meg se fordul a fejlesztők fejébe. Irreális, úgy hülyeség ahogy van. Ráadásul még unfair is.
  • balika95
    #100
    Ha a fejlesztők nagy előnyt akarnak adni az oroszoknak elég "csupán" minden orosz ágyút blockshottosra csinálni, a német hajók meg valamai olyasmit kapnak mint a PS Deutschland lvl 45-ös gunnerekkel :)
  • davidbog
    #99
    Üdv. :) Az igazi NF fanok még játsszák a NF-et. :)

    Biztosan nem az elkészült hajók lesznek a top tier hajók. De remélem nem lesznek olyan fiktív hajók, mint a NF BB6-osai. Szerintem a NF BB5-ösei lesznek a BB vonalon a top hajók, Montana, Lion II, H44, Super Yamato. Oroszoknál Project 24-nek, franciáknak, olaszoknál (már ha egyáltalán lesznek) meg fene tudja, mivel NF-ben az orosz, francia BB tree el van csúszva eggyel felfelé.

    A Bismarck tulajdonképpen akárhol lehet, attól függően mennyi H-osztályú hajót raknak be. Ha feltételezzük hogy tier 10-ig lesznek hajók, akkor talán olyan tier 8-as lesz (felesleges 2-nél több H-osztályú BB nagyon hasonlóak voltak).
  • balika95
    #98
    off
    ez az a hely ahol a Navyfieldesek összegyülnek? :)
    on

    szerény véleményem szerint, jót tenne a játéknak, ha a top tier hajok-at a valoban elkeszült hajokbol valogatnak ki, remelem a bissy nem T5-ös lessz
  • lammaer
    #97
    Az is fennvolt a listán.. az egész sorozat vhogy idő hiányában kimaradt :)

    Az utolsó tengeralattjárós amit toltam az vmi c64-es, hidegháborőús cuc volt.. :)

  • Tuvok #96
    A 3 sokkal jobb volt
  • lammaer
    #95
    Ejj, ez a game mindig fenn volt a listámon hogy elmélyedjek benne, de vhogy sose került sor rá :(
  • baly94
    #94
    Szép :O Tengeralattjáró? Big World engine-el hogy oldják meg a víz alatti grafikát, meg azon is gondolkoztam, hogy a víz milyen lesz, gondolom nem olyan mint a WOT-ban(persze nem csúnya az de egy hajós játékhoz azért.. :D).
  • Tuvok #93
    TD ág tengeralattjáró lesz ? UGYE ?!
    :D
  • Tuvok #92
    lőn
  • Tuvok #91
    A Silent Hunter 3-4-ben igen jól sikerült, a grafika a mai napig helytáll .
  • baly94
    #90
    Persze, de ha belegondolsz akkor egy százméteres hajó alapját sem tart tovább lemodellezni mint a loltraktort, annyi az egész hogy nagyobb darabból formázzák meg. Csak aztán a részletek... :D Ahhoz már türelem kell, csináltam már pár nagyobb modellt (csak ilyen fantáziált űrhajtók :D), volt ami hetekig tartott, csak a részletek miatt.
  • Tuvok #89
    Ha jót akarnak alkotni, akkor számít, és egy kisebb romboló is többszöröse méret a Mausnak is :)
    Ich möchte Scharnhorst !! ♥
  • baly94
    #88
    Szerint amúgy itt lesz a legtöbb munka a modellek elkészítésével :D Habár nem tudom, mert a méret az nem igazán számít, hacsaknem a sok részlet miatt, ami a méretéből adódik.
  • baly94
    #87
  • Tuvok #86
    BT7-es meg A20-as élményeket figyelembe véve egy japán öngyilkos torpedó lenne nekem ideális tier 3-4 körül .
  • baly94
    #85
    Tessék van itt még merülőkenu is