22220
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • ToCsEk
    #791
  • Master91
    #790
    kit, engem?

    artysta is rám jött?
    én spotterkednék lol oO
  • lammaer
    #789
    Égessük meg!
  • DantesHUN
    #788
    Hát arra azt hiszem még várhatsz jó sokat
  • Malachit
    #787
    ARTYSTA! :D
  • Master91
    #786

    Valszeg ez lesz az első ág amire rá startolok ha játszhatok majd
  • ikarus44
    #785
    A WG kicsit elvan szállva magától, hogy egy korai alpha fázisban levő játék kezdeményt jelöltet, ráadásul már rég kijött trailer (mit trailer, inkább videó) válogatásokból ahelyett hogy csinálnának egy gameplay videót mint az összes többi induló, ja persze olyat nem készíthetnek, mert nincs miből. Tipikus WG...
  • Malarki
    #784
    Új trailer
    Szokásos WG videó, a tényleges játékhoz vajmi kevés köze van.
  • Ninju
    #783
    Ahogy elnéztem elég fakezű lehetett. Volt pár teljesen tiszta lövése, amikor elforgathatta volna a hajóját, hogy teljes oldalsortüzet adjon le, de nem tette.
    Orosz tree.
  • DantesHUN
    #782
    Fene tudja. Meg vajon milyen játékos játszik a videón? Fakezű siemkawarrior, vagy jobb játékos? Mindenesetre a korábbi videóban úgy tűnt tényleg nehezebb célozni, és mozgó hajónak alaposan elő kell tartani, hogy találjon is...de mi lesz ebből a véglegesben? Meg az nagyon rossz minőségű felvétel is volt, abból bármit látni.

    Oroszok, hát persze mint harmadik nemzet. Bár jobb lenne az angolok, mégis csak több valójában is megépült hajójuk volt.
  • davidbog
    #781
    Azért jó volt látni működés közben a játékot. valóban nehezebbnek tűnt a célzás mint a WoT-ban, lassan mozgó hajóval is volt hogy mellé lőtt. Viszont ilyen célzás esetén mitől függ az hogy rövid vagy hosszú lesz a lövés?

    Amúgy a harmadik nemzet az orosz lesz. A hazai piac miatt...
    Közvetlenül azután jön majd az angol nemzet, időben nem lesz sok különbség köztük.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2014.10.06. 18:06:06
  • DantesHUN
    #780
    Miért, mire számítottál? Jó mondjuk ez egy kiszivárgott zárt alfa videó, ahogy elnéztem nem egészen ilyenek voltak a korábban kiszivárgott videókban a játék. Az hogy épp most milyen , azt nem tudhatjuk. De ettől függetlenül: mire számítottál? Távolságbecslés? Szögbeállítás? Amikor a többség a Wot-ba se tud célozni? Minek? A játékosok nagy része az első nap ott hagyná, ha kicsit is bonyolultabb, és nem hoz neki siker élményt.

    Azért a korábbi videók alapján kicsit nehezebb telibe találni mint a WOT-ban. Plusz torpedók + repülők. Hát mást nem lehet tőlük várni.
  • lammaer
    #779
    EGy kicsit....

    Úgye fedezékek meg terepadottságok használata kiesik, így nagyon száraz lesz. W-vel ki a térkép közepére, aztán kurzor a célpontra és bal gomb.

    Kb kempinovka fedezékek nélkül.
  • DasIsFuck
    #778
    Mást vártál?:D

    Nekem picit túl gyorsak a hajók, így olyan mintha távirányítású kis makettek puffoktatnának petárdákat egymásra...:D
  • lammaer
    #777
    Na végre ingame video. Jól látom hogy a célzáshoz pont annyi skill kell mint a WOTban? Semmi távolságbecslés, szögbeállítás - azaz megint a randomisten kezében leszünk?
  • Ninju
    #776
    Az a verzió szám elég elszomorító. Sokára lesz ebből open. :(
  • ToCsEk
    #775
  • lammaer
    #774
    Szerintem csak nem találta a szarkazmus szmájlit :)
  • Rue East
    #773
    Jaj. Mutass már ezekre a "tényekre" valami forrást légyszíves.
  • Kotomicuki
    #772
    Azért vonták ki az Iowa-kat, mert 5 perc alatt több kárt tudtak volna a 9 csővel okozni a vietnami partvidéken, mint egy egyórás légicsapás!
    - nem szerették volna, ha mások is ilyen fejlesztésbe fognak, azokat folytatják
    - nem tudták volna igazolni a csillagászati hadi kiadások létjogosultságát az otthoniak előtt
    - ha valóban bevetik ilyen "munkakörben" őket, akkor a CCCP, más válaszlépési lehetősége nem lévén, atomcsapást is kilátásba helyezett/helyezhetett volna (különben az USA csont nélkül nyeri a (kis hideg)háborút)

    ...

    Az all or nothing csatahajók ebben a játékban is uo sérülékenyek lesznek, mint a valóságban voltak?
    Utoljára szerkesztette: Kotomicuki, 2014.09.26. 11:44:35
  • lammaer
    #771
    Megkeveri az embert az állandó időgép használat :)
  • Pluskast
    #770
    Na időben nem is tévedtem olyan sokat! :)
  • lammaer
    #769
    Most volt cikk az SGn :)
  • ikarus44
    #768
    Nos lehet, hogy minimális, de (DE) az USA védelmi törvényében van 1 cikkely arról, hogy bármely nagyobb háború esetén (ami mellett azt értem hogy a tengerészetet is igencsak érinti) az IOWA osztályú csatahajókat azonnali hatállyal reaktiválni kell, és azonnal csatlakozni kell a flottához. Ezért is van hogy bár igaz mind múzeumhajó, de nem szerelték le őket (II. vh-ús állapotokra).
  • Pluskast
    #767
    Talán tavaly év vége környékén olvastam egy cikket, hogy az USA haditengerészete erősen gondolkozik, hogy újra reaktiválja az Iwoa-t, mivelhogy a jelenleg futó új generációs romboló projektjük baromi drága és olcsóbb lenne felújítani és modernizálni az Iwoat mint egy egész új generációs flottát felépíteni. Mondjuk nem tudom, hogy ennek mennyire van értelme.
  • lammaer
    #766
    Nemtudom miért pörögsz túl, hozod ide be a cirkálókat meg a tengeralattjárókat, azokról szó se volt :)

    És igazad van az okot illetően (vietnámiaknak, észak-koreaiaknak és az araboknak NINCS jelentős flottájuk), de ez nem változtat a tényen. Ez az OK amiért a BBk jelentősége minimális.
  • Rue East
    #765
    Koreában, Vietnamban és az Öbölben is az Iowa-k lőttek szárazföldi célpontokat. A cirkálók, rombolók és a tengeralattjárók a mai napig eregetik a tomahawkokat minden légicsapás alkalmával. Én azért nem mondanám, hogy semmit se csináltak. Lammaer gondolom arra célzott, hogy háttérbe szorultak. Szerintem nem sok köze van ennek a hatalmi rendhez. Meg azt se magyarázza meg, hogy akkor a jenkik miért vonták ki őket. Náluk már a háború alatt a háttérbe szorultak a BB-k, a flotta elsődleges harceszközeiből a repülőgép-hordozók kísérete lett. Arra meg luxus, maga a hordozó egyszerűen egy sokkal jobb fegyver. A csatahajónak koncepciója az ami teljesen elavult és szükségtelenné vált.
  • davidbog
    #764
    Persze, mert ugye vietnámiaknak, észak-koreaiaknak és az araboknak is mind a NATO-val egyenrangú flottájuk volt...
    Ennyi erővel a tengeralattjárok se csináltak semmit. Az SSBN-ek se lövöldöztek ICBM-eket meg a vadász tengók se süllyesztettek több milliónyi bruttóregisztertonnányi hajóteret. Meg a cirkálok se csináltak semmit. Egyedül a CV-kre lehetne mondani, hogy csináltak valamit, de azoknak se épp a szárazföldi célpontok támadása a fő profiljuk. Szóval ennyi erővel a 2. vh után az összes nagy hadihajó, aminek nem csak a biztosítás, kísérés, a feladata, hanem a megsemmisítés, pusztítás nem csinált semmit, mivel nem is volt olyan feladat amier szánták őket.

    Eleve azért tűnt el a BB, CA, BC kategória, mert úgy változott meg a világ hatalmi rendje, hogy egyoldalú lett a tengeri uralom. Ha az európai államok nem lettek volna lekötelezve az USA-nak, vagy az oroszoknál az 1 vh után nem marad abba a nagy hadihajók gyártása és a hidegháborúra értelmes flottájuk van, akkor maradtak volna még egy ideig. Aztán szépen átalakultak volna vagy eltűntek volna.
  • ikarus44
    #763
    a parlament előtt.
  • DantesHUN
    #762
    Amúgy, konkrét hajós téma: múzeumhajó lett az SMS Lajta-ból. Budapesten horgonyoz, nem nézte még meg senki? Jó hát nem egy tengerjáró sok tíz ezer tonnás csatahajó, de ennyi maradt a Monarchia flottájából.
  • lammaer
    #761
    Dehogynem, ez a spacebattleship Yamato... lökött japánok, mindenhova felteszik azt az epic fail hajójukat :)
  • ikarus44
    #760
    pláne hogy ez nem is csatahajó
  • Dagohun74
    #759
    Ugye hogy csináltak valamit.
  • Caliph
    #758
  • lammaer
    #757
    Na várjá, én nem trollkodtam :)

    A 2.vh után a csatahajók milyen jelentős haditetteket hajtottak végre? Korea, Vietnam, Arab háborúk....?
    Nekem max az jut eszembe, hogy tomahawkokat lőttek ki irakra, ami valljuk be, nem kimondottan BB feature.

    Ja, de még eszembe jut egy BB tett - a Missouri visszaverte az idegen inváziós flotta felderidőinek támadását... (na EZ trollkodás volt)
  • davidbog
    #756
    Nem hát, a repülőik voltak ott. :D

    Dehogynem, ugyanúgy ott voltak, csak vissza trollkodok, a "csatahajók sokmindent nem csináltak" hsz-re. Ha az igaz, hogy nem csináltak szinte semmit, akkor a CV-k se voltak ott.
  • lammaer
    #755
    Ne már, miféle szőrszálhasogatás ez? :)

    Most tényleg jól értem, egy konfliktusban a CV-t te nem tekinted ott levő hajónak csak azért mert a megsemmisítendő célponttól mondjuk 100-200km-re lebzsel?
  • davidbog
    #754
    Én a repülőgép-hordozókra gondoltam, csak kimaradt az alany. Maguk a repülőgép-hordozók nem voltak ott, mivel 1-200 km-el hátrébb voltak. Úgy mondjuk nem nehéz túlélni egy ütközetet...
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2014.09.24. 07:48:29
  • ikarus44
    #753
    De pont hogy ott voltak, csak nyilván sok mindent nem tudtak csinálni, hiszen alapvetően az utolsó igazi tengeri háború a II.vh-ban volt.
    A japán-Amerikai (tengerészeti) viszonyok pedig inkább, Salamon környéki csatákban volt egyenlő.
    Utoljára szerkesztette: ikarus44, 2014.09.23. 20:23:48
  • davidbog
    #752
    Épp ezaz, hogy nem voltak ott. A repülőik voltak ott. Amik nem sokat tudtak volna csinálni, ha a hajók kapnak rendes légifedezetet. Talán csak egy olyan csata volt, ahol az erőviszonyok körülbelül egyenlek voltak, ez pedig a Midway volt. Na itt addig alig volt a hajóknál veszteség amíg az amerikaiak eltévedt zubói véletlenül megtalálták a japánokat. Addig leginkább a repülők csak elvoltak egymással.

    Asszem egy '80-as évekbeli hadgyakorlaton volt egy eset, amikor az egyik modernizált Iowa teherhajónak álcázta magát. A radaron nem látszott hogy mi, elhitték hogy az, aztán amikor lőtávolba került ~25-30 km, már lelepleződött de későn, pár perc alatt szétcsapta volna a CV-t, ha tüzelt volna. Éles helyzetnem nemvalószínű hogy összejött volna, megaztán lehet hogy csak UL.