22173
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • DasIsFuck
    #704
    Majd ha lesznek németek akkor benézek:D
    (de lehet ide már végképp gyenge lesz ez a vas:S)

    Mondjuk axis oldalt becsülöm, a többi mehet a francba.:)

    egyébként itt mit terveznek német 10-esnek..
    hallom hogy a bismarck 8-as lesz, akkor 9-10-re mit akarnak majd berakni?

    Remélem tengeralattjárókat is terveznek...
  • Malarki
    #703
    Aztán nehogy őt kapd :D
  • DantesHUN
    #702
    Hát bár nem követem a celeb híreket, de pár hír amit láttam róla mostanában meg ahogy kinéz...hát meg is érteném.
  • Master91
    #701
    Őt? :D
  • ikarus44
    #700
    inkább Montana-t
  • davidbog
    #699
    Engem is úgy informáltak, hogy félrefordítás, és biztosan nem lesznek rakéták a játékban.
  • Master91
    #698
    Én is :D
  • Angelus1991ster
    #697
    Gyüjjön már ki az open béta! Yamato-t akarok.
  • lammaer
    #696
    Höhö... az a szomorú, hogy mindannyia el tudjuk képzelni a WGről hogy tényleg beletennék a guided missile cruisert :D

    Mondjuk én csak átpörgettem a videót, de 2:30-nál azok a pályagörbék olyan rakétásra sikerültek :)
  • Ninju
    #695
    A youtube kommentek szerint csak egy félrefordítás. Bámulatos, kiadnak egy videót, ahol az AA cruisert Guided Missile cruisernek fordítják.
  • lammaer
    #694
    Mr szőrszálhasogató, #691
  • MuldR
    #693
    Volt a 2VH alatt is raketa, csak nem iranyitott.
  • ikarus44
    #692
    Mert így is van. A V.H-ban csak a "szimpla" gránáttal való tűzvezetés volt jelen.
  • Ninju
    #691
    Hidd el én is.
    Én úgy tudtam, hogy az irányított hajó-hajó rakéták csak jóval a második VH. után jelentek meg.
  • lammaer
    #690
    Azt hittem a noobbarát dolog a CV lesz...
  • Ninju
    #689
    Arty A'la WOT. :P
    (remélem tévedek)
  • MuldR
    #688
    Azon en is csodalkoztam, hogy mirol beszel.
  • Nazarov77
    #687
    Alig várom már a bétát, nagyon jónak ígérkezik videók alapján.
  • Ninju
    #686
    Köszi!

    A "Guided missule cruiser" csak nálam verte ki a biztosítékot?
  • Master91
    #685
  • ikarus44
    #684
    A WoWs a kiadása után (már ha lesz ilyen) valószínű, hogy hasonló lesz a fogadtatása, mint a WOT-nak annak idején.
  • lammaer
    #683
    Jaja, a hajós az hiánypótló mű lesz.
    A repülés meg multiban amúgy is unxcsi, az ég minden pályán ugyanaz :)
  • MuldR
    #682
    WoWp -nek van konkurenciaja, ami elobb jott ki.
    Azon kivul repulni nehezebb mint uszni. Szoval sokkal tobben lesznek ebben.
  • Sherman0070
    #681
    Azt fejlesztik mint wowp-ban. Szerintem ebben sem lesz 3000-nél több játékos. Alig várom a kitalált hajókat. Ha már hajó lesz benne csillagromboló? Jó lenne orosz T10-nek.
  • lammaer
    #680

    itt a guide :)
  • lammaer
    #679

    No a Victory at sea bukta után jött ki még egy hajós indie cucc: http://www.battlefleetgame.com/

    Ez egész jó, körökre osztott csatával, viszont az ágyúzásnál van távolságbecslés és a manőverezésnek is van értelme. Nem túl bonyolult ez se, de egész szórakoztató, tegnap éjjel elbabráltam vele 3-4 órát mire sikerült megtörni a Japán hadiflottát :)
    Bár a hajók konfigolhatóak, sajnos sok variáció nincsen, a főbb kategóriákon belül (fregatt/romboló/BB/CV) nincsenek altípusok - szóval lehetne jobb is :)
  • SZUsszan
    #678
    Kiss László ír még jó könyveket, de ő inkább az első világháborús vasakat preferálja.
  • CSTKSZ
    #677
    A kezelőfelülete kicsit másmilyen mint a wotnak. Én már azt nagyon megszoktam, és amikor jött a wowp valahogy furcsa volt számomra. Ezért nem tartom túl jó ötletnek a különbséget, de ha az kell megszokom.
    A repülőket meg természetesen bele kell rakni (Korábbi hozzászólásomban a wowp-ra értettem a "repülőket", elnézést, én fogalmaztam rosszul!)


    Utoljára szerkesztette: CSTKSZ, 2014.08.29. 12:05:49
  • DantesHUN
    #676
    Engem a kezelő felelet nem zavar, na és ha olyan mint a WoWP? Régen a WOt is így nézett ki.

    A hangár a kikerült képeken pofás. A repülők, hát a tengeri hadviseléstől nem lehet elválasztani a repülőket. Sajnos. Mert nekem hiányoznak hogy folyton kibombázzanak, de ez van.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2014.08.27. 19:48:44
  • CSTKSZ
    #675
    Én nem aggódnék az olasz ág miatt. Ha a WoT-ot vesszük alapul lesz ott X-es hajó... Kitalálnak egyet, hogy meglegyen a Tier X. (Lásd WoT-ban a T28 és T28 Prot.) Francia, Orosz ág viszont biztosan lesz viszonylag gyorsan. Főleg az orosz. A kínai után az orosz piac a legnagyobb. Történelmi hitelességet a WG-től meg ne várjunk. De én ezt is el tudom nézni a kiegyensúlyozottság érdekében.

    Ami engem nagyon zavar, hogy a menü, hangár, tech tree eléggé hajaz a WoWP-ra. Nagyon erőltetik a repülőket, de az egy zsákutca. Inkább hasonlítson a WoT kezelőfelületére, mert a végén emlékeztetni fogja a "népet" a fertelmes repülős élményekre.

    És még egy kérdésem lenne. Nem értek a programozáshoz, de 3 év alatt csak 2 nemzetet és magát a játékot tudták megcsinálni? Mit fejlesztenek ezek a játékon ennyi ideig?
  • DantesHUN
    #674
    Sajnos. Nem értem, miért nem népszerű téma ez, szemben a tankokkal. Jó, nem vagyunk éppen hajós nemzet, de épp nagy harckocsizók se.

    Aha, hát persze előkerülhet esetleg olaszoknál franciáknál valami tervrajt, amit betehetnek X-be. De szerintem az olasz ágért se törik magukat. A francia még esetleg. USA-Japán, Orosz-német-Angol. A többieknél hát kétséges.
  • davidbog
    #673
    Magyar nyelven a hajókról szóló irodalom is elég szegényes. Bár vannak jó könyvek.

    Ha a Bismarck, North Carolina, KGV tier 8 lesz, ami elég valószínű, akkor a Littorio is tier 8, ahogy a francia Richelieu is tier 8. Tier 9-re az olaszoknak az UP-41 lenne jó, franciáknak az Alsace. Tudomásom szerint tier 10-re egyiknek sincs semmi. A franciáknak lenne löveg hozzá, nem rég került elő 17,7"-esről részletes dokumentum, de hajó nem nagyon. Olaszoknak se hajó se löveg.
  • DantesHUN
    #672
    Ja, meg a másik: az milyen már, hogy magyarként semmit nem lehet tudni, például az OMM hajóterveiről, mégis csak az egyik utódállam vagyunk. Bezzeg német! Tigris tankról ezer könyv van magyar nyelven, magyar író könyve és külföldi szerzőké lefordítva. Pedig ehhez mi közünk van? A flottához mégis csak több.
  • DantesHUN
    #671
    Egyetértek. Lehetne de...lássuk be a mi (magyarok) szép szemünkért nem fognak ezzel foglalkozni.
    Most nézd meg a kínaiakat. Nem éppen a harckocsijaikról voltak híresek a WoT időszakában. Mégis bekerültek. Naná, sok a kínai játékos, akik fizetnek. Épp ezért nem hiszek a magyar ágban, legfeljebb az osztrákokat meg a magyarokat érdekli. Két pici piac, nagyon kevés fizető játékossal. Azért ez egy kicsit szomorú dolog. Minket mindenből kihagynak. Se tankok, se repülők, se hajók.

    De hátha egyszer, legfeljebb prém. hajóként bekerülnek német oldalra a távoli jövőben. De persze olyan játékról van szó, aminek még mindig nincs nyílt teszt fázisa sem. Mire egyáltalán oda eljut, hogy jászható, hát nem tudom, addigra megvénülünk.


    Az olaszok mit kapnának magas szintre? Littorio? Annál kellenének nagyobbak is, gondolom itt már valami csak tervrajzon létező hajók jöhetnének számításba. Az hogy hordozó nincs, egy nemzetnél, hát nem kell minden ág, minden nemzethez feltétlenül.

    Na, de mire a WoT-ban is lecserélik ezeket a tankokat...ezzel a sebességgel, hát..na addig is megvénülünk mégegyszer, nem kapkodják el a dolgot.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2014.08.27. 16:44:03
  • davidbog
    #670
    A WoT alapján lehetne. A hajóknál amúgyis rengeteg az olyan adat ami nincs rendesen dokumentálva vagy muszáj lesz egyszerűsíteni egyetlen számértékbe.
    A Vk45.02B lecserélése folyamatban van, pontosan azért mert irreális, már a mostani buff előtt volt erről szó. Most csak megpróbálták népszerűbbé tenni. A T28, T28 proto TD-ket is le akarták cserélni, meg remélem a T110E4 is kodobják majd.
    A kínaiaknál és a japánoknál nem csak a mostani ágak lesznek. Mindkettőnél lesz elvileg minden, csak változtattak a prioritásokon és jóval később jönnek a tervezettnél.

    Az oroszoknak volt annyi tervük az 1. és a 2. vh-ban/után is, hogy ne kelljen átírkálni az adatokat. Például a Project 24-ből biztosan volt legalább 13 verzió. Azt veszik elő, amelyik a legjobban megfelel majd nekik.

    A németekhez be lehetne suvasztani őket, csak minek. A németeknek a tervekkel együtt annyi hajójuk volt mint a fene. Szerintem az se lenne rossz ha egy két OMM hajó német premium hajó lenne. Úgy legalább nem kéne rájuk olyan sokat várni és még látni is lehetne őket mert creditet farmolni vagy legénységet fejleszteni mindig kell. Mert amúgy csak nekünk meg az osztrákoknak lennének népszerűek. De az OMM hajókról csak álmokat dédelgethetünk. Egy benfentes szerint évekre vannak attól hogy bekerüljenek a játékba, ha egyáltalán bekerülnek.

    Az olaszoknak talán kijönne egy komplett ship tree. De a CV-kkel probléma van. A tier 10 BB-vel szintén. És szerintem a cirkáloknál se állnak túl jól tier 9-10-ben.
  • Pluskast
    #669
    Abszolút! Sőt, még két repülőgép hordozót is építettek, igaz nem fejezték be őket teljesen.
  • DantesHUN
    #668
    Elvileg egy német szerző írt róluk de csak német nyelven, most meg nem mondom fejből, de kerestem egy bkönyvtárban volt meg az adott könyv az egész országban valahol pesten. Így ezt leellenőrizni nem tudom, és bár beszélek németül valamennyire, de annyira nem,hogy hajázási szakirodalmat fordítsak.


    Hát igen. A többiben igazad van de. Én a Wot-ot veszem alapul, ez a probléma ott se zavarta a fejlesztőket. Nincsenek hordozók, tehát csak egy ág lenne? A WOt-ban a Kínaiak meg a Japánok nem kaptak se TD ágat, se arty ágat. Sőt a japánoknak nehéz tankjuk sincs. A felsőbb tier -béli tankok meg azok is innen -onnan összekapart, összeszedett, átvariált tankok sok esetben.
    Igaz, túl régiek a tervek, nem veszik fel a versenyt: de ez mit zavarta eddig is a fejlesztőket? Némelyik tankot, főleg a csak papíron létező tankokat úgy variálták át hogy, mégis csak beleférjenek.
    Toldják ki a páncélt, és adjanak nagyobb hajtőműveket, A legutóbbi patch-ban csak úgy 200 mm-esre emelték a VK45 frontját. Ha akarják minden tervez úgy írnak át, hogy az megfeleljen. Ezeket a dolgokat simán átírhatják, hogy megfeleljenek.

    A fegyverzet meg hát: Az Iowa-kon ügye 9X 406/50 itt meg a terven: 8X 420/45. Hátha az ágyú ilyen formában nem lenne elég, erre is tehetnek egy kis buff-ot. Mint ahogy a WOt tank ágyúit is némelyiket átvariálták, meg olyanokat tettek adott tankra ami nem is volt rajta soha, stb.

    Szóval, ja alapvetően én is azt gondolom amit mondták, csak éppen hogy a tankokhoz való hozzáállásukból kiindulva, ha akarnák belenyúlnak a tervekbe, átírnak értékeket, itt egy kis buff, ott egy kis buff, és teljesen jók lennének.
    A baj inkább az, hogy nem azért nem teszik meg, mert nem lehet, az OMM hajóira nincs akkora piac, hogy megtegyék!
    Ha annyi potenciális vásárló lenne nálunk mint a kínaiaknál lefogadom, az ág már kész is lenne!

    Amúgy majd csak figyeld meg, például mondjuk majd az orosz hajó ágnál, lesznek olyan tervátírások, hogy a hajók egyensúlya meglegyen. De hát az orosz piac nagy. Ez a különbség.
  • ikarus44
    #667
    Szerintem az OMM flottáját kis tierbe a Német tech-tree-be be lehetne rakni.
    Az olaszoknak volt egyáltalán annyi hajójuk (a tervekkel együtt), hogy egy külön tech-tree-be lehessen rakni?
  • davidbog
    #666
    A tervek valósak. Egy hozzáértő ismerősöm szerint van is róluk lektorált irodalom, de sajnos nem tudta megmondani a szerzőt.

    Önálló tech tree-be ez nem elég. Se minőségileg se mennyiségileg. Ezek a tervek 1. vh-sak, nem tudnák felvenni a versenyt a későbbi hajókkal. Nem valami gyorsak és túl gyengén páncélozottak. Például fedélzeti páncélnak a 20+20 az semmi, de a bulkheadnak a 20+10 se sok. Cirkálóból még rosszabb a helyzet, hordozó meg aztán főleg.
    A legkisebb flotta ami még bekerülhet önálló nemzetként az az olasz. De a hordozók ott is elég neccesek.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2014.08.26. 17:54:38
  • davidbog
    #665
    Semennyi. Ha minden jól megy karácsonyra lehet zárt báta.