542
  • AnarchoiD
    #342
    allits be a termelo szigeten a depotban egy kis adag eladast igy sose lesz fullon a cucc es jon a della is annak fugvenyeben hogy mit adsz el .. pl holoprojektort .. ;) 6x 90t -rt adnak 100kt is ;)
  • simon7108
    #341
    olyat is lehet?azt hittem,hogy csak partra lehet.
    am már kezd egyre bonyolódni a dolog ahogy egyre több szigetem van.figyelni kell mindenre.mindenre be kell állítani trade útvonalakat mert el kell látni minden szigeten az embereket ha nem akarom,hogy mínuszba menjen a sziget.ezzel csak az a baj,hogy valamiből amit szállítok egyikről a másikra előbb utóbb többlet lesz és az meg elfoglalja a hajón a helyet ami elég nagy baj mivel csak 3 hely van.ha meg kiveszem,hogy ne szállítson már többet oda abból amiből többlet van akkor meg előbb-utóbb megint hiány lesz belőle.továbbfejlődni meg még nem tudtam,hogy csinálhassak nagyobb hajót mert nem termelődik elég kaja.majd kell csinálnom még1 depotot kajával körülvéve.am tényleg segített az az oldal.mindent úgy rendezek ahogy ott van és mindenből van rengeteg.folyamatosan adok el cuccokat.most 2000 korül van a bevétel csak a lakosságból meg +2000 a trade.már 250 ezer pénzem van.
  • AnarchoiD
    #340
    Kikoto kozelbe rakhatsz, de magas szinten kilockolodik a segedmolo ugy lehet 2 kikotod is. Amugy nemfontos vizpartra rakni, rakhatod vizbe is a depotba kis helikopterek ugyis elviszik a fogast ...
  • simon7108
    #339
    értem thx.
    most elég jól sikerült kiépítkeznem.jön a pénz csak egyre kevesebb a hal:S
    1 szigeten csak a fő raktárhoz lehet halászokat tenni?mert máshová nem engedi.akkor,hogy kellene halat szereznem?azt is más szigetekről szállítani?
  • AnarchoiD
    #338
    jaja pl : banya melle raksz kozvetlen egy depotot ugy hogy a "kijaratabol" 1 block szabadon maradjon, azt feltoltod 1block uttal amitol is depotba megy rogton az anyag es pl egy szeneromunel ugyanez egy masik pontjan a szigeten .. aa cucc instant megy a depotok kozott es csak 2 db ut blockert fizetsz ;)



    nyilak muytatjak az utblokkot


    mondjuk kicsit rossz pelda mert tycoon-nal egy db szeneromu + egy darab szenbanya osszekotve 1 block uttal is tokeletesen eleg lenne

    ut egyedul a varosban kotlezo mert azok(civil hazak) besirnak ha nincsneek a varoskozpontal osszekotve
  • simon7108
    #337
    mármint úgy gondolom,hogy a depotokat nem kell összekötni akkor egymással?
    mert azért elég sok pénz elmegy az utakra.
  • simon7108
    #336
    thx átnézem.
    hogy érted,hogy nem kellenek utak?
    tehát csak a depot és a gyár közé kell tenni utat?(a házakon kívül persze.)

    amúgy lehet valahogy lenni más frakcióval is az Eco-n és a Tycoon-on kívül?mert a játékban láttam másokat is,de azokat nem lehet kiválasztani.
  • kHares
    #335
    Problémád az lesz hogy a termelőegységek részei nem 1-1 arányban szükségesek. Pl.: conveninence food termeléséhez kell 2db. meat factory és csak 1 flavor lab. De mint lentebb is írták a wikiben megnézheted, production chains aloldal.

    @sthewe #281-ben a válasz.
  • AnarchoiD
    #334
    ime itt a bibliad :

    http://anno2070.wikia.com/wiki/Building_Layouts

    Ezt tanulmanyozd at eszerint epits es 100% os lesz a termelesed csak a felesleget kell majd boszen eladogatnod...

    Pl: sokaig enis feleslegesen epitgettem boszen az utakat .. holott ut csak depot es az epuleted kozott kell minnel rovidebb es a szigeten belul teleportalodik a cucc ;)

    pl2: arkal viszel a tycoon szigetedre masik vilagodbol mondjuk vizeromuvet .. az negy boost ;)
  • sthewe
    #333
    Sziasztok!, nem tudok tovább lépni, 3 fejezet második pályáján, szét folyt az olaj, megépítettem a 3 atom töltetű hajót, már csak meg kell találnom a szabotört...de az hogyan kell ??? 2 órája szenvedek, de nem jöttem rá hogy hogyan kell megkeresni...segítsetek!
  • simon7108
    #332
    hát addig még nem jutottam el mert becsődöltem:D
    2000 Tycoon Employments-em volt.
    az a baj,hogy nekem egyszerűen valamikor nem termelik a cuccot.hiába van két hús termelőm meg 2 zöldséges egyszerűen alig termelik a kaját.mostmár úgy ahogy beindult a kaja meg az az olajból készült cucc ami kell nekik,de elfogyott a lé...
  • AnarchoiD
    #331
    akkor valamit rosszul csinaltal , vagy nagyon sok ember kell minden termelo szigetre hogy a fenntartas es ado egyensulyban legyen
    VAGY
    brutalis kulkereskedelmet kell csinalnod BRUTALIS gazdasaggal .. nekem pl az egyik jatekomban -5k ballancom van 1milla credittel mert olyan durvan adom el a cuccokat, hogy +25k jon a kereskedelembol ;) es meg valami, autoroute/trading -nal en azt verttem eszre kevesebbel veszik a cuccokat mintha kezzel hajozom el ugyanoda ... erti ezt valaki ? :)
  • kHares
    #330
    El kell találni a ritmust. Először kielégíted az alapigényeket és mindig csak annyi termelő-épülettel ami kell, nincs szükség túltermelésre. Aztán ha összejött annyi ember ami a következő szinthez kell érdemes rögtön arra átállni mert a köv. szint sokkal jobban adózik.
    Illetve lehet az adót átállítani magasabbra de normál játék alatt erre nincs szükség.
    Lehet még kereskedni ha magasabb szintű dologból fölhalmozódik valami (vagy ráállni értékes dolog termelésére, tier3-4). Adott szigeten eladva kapod a legtöbbet értük(warehouse-on belül), ennek hátránya viszonylag ritkán járnak az npc-k.

    Amúgy mennyi az a jó kis társadalom? 3000 executives? Nekem nem volt nehéz megszokni a játékot mert előtte nyomtam az 1701-et és az 1404-et, tény hogy kezdőknek nincs jól elmagyarázva egy rakás dolog, nem egyszerű.
  • simon7108
    #329
    sikerült kiépítenem egy jó kis társadalmat,de becsődöltem:(
    elfogyott a pénz...
    pedig sok a lakos akik adóznak és kereskedek is.igaz,hogy nem sok mindennel mert egyszerűen még annyit is éppen csak ki tudok termelni ami az én lakosaimnak elég.
    van valami megoldás?
  • mutator
    #328
    úgy látszik az eco-k a valóságban is megkezdték az ecobalance helyreállítását :P
    Indigo Tower - a légtisztító épület
  • Petko
    #327
    nincs nekik az átépítéshez szükséges építőanyag (szerszám)... 1 tool kell minden upgradehez
  • simon7108
    #326
    kezdtem egyet zöldekkel is,de itt sem megy a továbbfejlődés...
    minden megvan a lakóknak.mind a 4 dolog 100% és mégsem fejlődnek tovább.
  • simon7108
    #325
    feltettem a 1.01-es patchet.most már tudok berakni hajókat a trade útvonalakra,de most meg nem fejlődök...
    nem értem.Már 500 felett van a population,de még mindig mind Tycoon Worker.Amúgy a gyárosokkal kezdtem.legalábbis azt állítottam be kezdésnél.van egy csomó szén bányám meg hozzávaló energia termelő.
  • Christian
    #324
    1: csinálj kereskedelmi útvonalakat. Veszel a hajógyárban egy szállító hajót, és beállítod hogy A szigetről rakodjon be +40almát, és rakodjon ki B szigeten -40almát. Egyébként ha pl. üveget szeretnél gyártani, azt érdemes egy szigeten megoldani, hogy már csak a végterméket kelljen szállítani. Bonyolultabb termékeknél úgy is ide oda kell transzportálni a nyersanyagokat.
    2: nincs :]
  • simon7108
    #323
    nagyon jó játék,de én kicsit belebonyolódtam:D
    már megfájdult a fejem is...
    esetleg ha valaki válaszolna pár kérdésemre akkor nagyon jó lenne:)
    1: hogy lehet megoldani,hogy egy másik szigetemről bányászott cucc automatikusan átmenjen a fő szigetre is?mert egész jól ment egészen addig amíg nem kell homok is egy anyaghoz csakhogy az nincs a szigetemen ezért át kellett mennem egy másikra.na de nem tudom átvinni az anyagot a főre.igen egyenként sikerült,hogy felpakoltam a hajómra és átvittem,de nem lehet beállítani,hogy automatikusan vigyen valamennyit X időközönként?
    2: nincs olyan pálya ahol minden nyersanyag van a fő szigeten?:D

    Persze most a szabad játék módról beszélek.
  • calmar
    #322
    Meg az adrenalin is...
  • calmar
    #321
    Álmodj csak jóbarát, kell még az nekem. :)
  • Christian
    #320
    Én szívesen átveszem tőled a játékot discounted áron ;) :D
  • calmar
    #319
    Olvastam az apró betűset, jó, husi? :) Nem tudom mikor leszek Online, majd figyelj, és írj. Most BF3-aztam. Áruló vagyok. :( Tudnám minek vettem meg... :/
  • Christian
    #318
    Lehetne több pálya, mert a campaign elég gyorsan átvihető (meg nem is túl jó szvsz), scenarióból meg van kb 5 pálya (amit egyedül lehet játszani), a continouos game meg jó mondjuk, de egy idő után megunható (pláne hogy az 1404-ben elég sokat játszottam ezzel a móddal, a 2070 ez most annyira nem kötött le).

    Hiányoznak az 1404 érdekes és változatos küldetései, pl. mikor egy hajóval voltál és egy labirintusban kellett mászkálnod, vagy mikor nem lehetett adót beszedni a néptől, hanem csak tradelésből lehetett pénzt csinálni.
  • AnarchoiD
    #317


    nyugi teso ;) egyebkentis mikor leszel online ?:) szinte soha nemlatlak ;)
  • Christian
    #316
    na lassan sikerül megcsinálni a Power Games-t, már megvan az 5000 tycoon executive. Mondjuk kedvem lehet nem lesz már az 5000 ecohoz is:D


    Itt meg még a háborús időszak, egy szigeten minden:


  • calmar
    #315
    Akkor még mindig nem értjük egymást. Így elhasználod a hat kockát, én csak egyetlen egy kockáról beszélek, mivel a hajón 6*90 vagy akár 99 hely lenne, érted? De így csak 3*90-et kapsz. Nemde?
  • AnarchoiD
    #314
    necsinald mar calmar : :) en igy allitok be 90-et :



    bar igaz ez csak econal jarhato ut ;)

    engem azzavar hiaba van 1000 fejlesztesem storage capacity temaban , egy szigeten 999t -nel tobb adott anyag nem fer el .. szemetek....
  • calmar
    #313
    Nem semmi, fizetek egy játékért, és még meg is írhatom magamnak. :) Na, ez a jövő útja! :) Természetesen köszönöm az infót. Ami fura az az amit direkt kiemeltem, hogy egy hajóban is össze vissza pakol be. :( Talán más is észreveszi és megigazítják.
  • kHares
    #312
    Igen, ez mondható bugnak mert elfelejtették nagyobbra venni a számot de létezik megoldás. Letöltöd az rda explorer-t amit még az 1404-hez készítettek majd át kell írni egy file-on belül az értéket.
    Sajnos a részletek a hivatalos forumon voltak ami most költözik de lehet kísérletezni. Valószínű a data2.rda, patch1.rda és patch2.rda-ban érdemes szétnézni
  • Christian
    #311
    Hát én már huszonhatszor újrakezdtem a pályát, most épp jól állok, benne van vagy 20 óra játék, épp fejlesztem a missile-t, aztán szétbombázom vele a hülye picsát :@ de az hogy lerohan 30 hajóval, nagynehezen szétlövöm őket, majd kb 2 perc múlva ugyanakkora flottája van az vicc....
  • calmar
    #310
    Olyannal találkoztatok, hogy van egy konténerhajód, ARK-ban van cucc, ami bónuszt ad a bepakolható mennyiségre és sebességre. Ugye alapból 60 db cucc mehet bele, ezzel az upgréddel 90. Na már most, van hogy odamegy valahová, bepakol, cucc van bőven, marad is miután elment a hajó. Ugye az útvonalnál nem lehet beállítani neki hogy egy hajón több cuccot felvegyen mint 60, már ez is baj, de a lényeg, hogy ugyan abból bepakol egyszer 90-e, és kétszer 60-at. Nem mondjuk háromszor 90-et. Cucc van, mondom, nem lenne gond. Szerintetek bug lehet? Néha kimondottan dühítő. :(
  • Petko
    #309
    Szerintem lehetetlen. Csak azért rakták be, hogy nehogy valaki a végén aztmondja, hogy megcsinálta a kampányt és a scenariókat és kivégezte a játékot.
    Eleve elérni az 5000 executivot egy szigeten gyakorlatilag lehetetlen még monumentel is. Gyakorlatilag mind a 4 szigetet fel kéne használni monumentekkel, hogy meglegyen mindkét fakcióból az 5000 executive. Csak akkor már termelni nem is marad elég hely.
    De katonailag is gyakorlatilag lehetetlen megoldani. A fórumon csak exploitokkal tudták megcsinálni, hogy láthatatlan bombázóval szőnyegbombázás abilityvel szedték le a csatahajót, meg összevissza EMP-ztek.
  • Christian
    #308
    Power Games-t valaki megcsinálta? Kegyetlenül brutálisan übernehéz
  • calmar
    #307
    BUÉK minden kedves olvasónak!
  • AnarchoiD
    #306
  • MetalWolf
    #305
    Próbálj meg Vasfarkas néven keresni.
  • mutator
    #304
    te milyen néven vagy?
  • Petko
    #303
    nem talál ilyen néven a rendszer