710
  • inkvisitor
    #430
    Szímáitó=számító
  • inkvisitor
    #429
    Több is van?
    Mert az elsőt elolvastam, amikor az első 4 fajban tudatosul a zuul fenyegetés...

    Amúgy az elsőben levő scenáriók pont ezeken az eredettörténeteken alapulnak.
    End of Flesh scenárió: A Via Damasco szímáítógépes vírus által felszabadított AI-k őrjöngése. Ezek egy része símán lelépett, ők lesznek 70 évvel később a Loa.
    A hiver koronagyémántok megszerzése scenárió: Ez után lesz megkoronázva Radiant Frost hercegnő, és tud átalakulni királynővé.
    Temérdek apróság, ami mind színesebbé teszi a világot :)
    A nyitó képeken levő karakterek és szövegük meg a könyvből vett idézetek.
    A hiver princ szövege: "Az Ő fényébe húzom ellenségeit, akár akarja, akár nem" közvetlen azelőtt van, hogy kitépi a saját szárnyait = lemond a hercegi rangjáról, hogy következmények nélkül üldözhesse a Slavereket.
    Lan MaKoona, az ezüstkezű fél karját egy zuul nőstény tépi le a Jade Mirror (ez egy Hiver teherhajó, itt csípnek egyben egy zuul ellátóhajó és a "Püspököt", egy domináns zuul hímet) csatájában.
    A Liir meg eléggé kényelmetlen. Barátságos meg minden, de közben halottnak tekinti magát, és a megy mint a gép. Az egyik zuul hajót úgyszólván egyedül takarítja ki.
  • Renegade
    #428
    óóó a jó öreg locust, amikor összefutottam velük az egyben, akkor még infó sem volt róluk kitéve rorschanton (ugye a fejlesztők meg direkt nem írtak/írnak a grand menace-ekről, legyen meglepi alapon), lásd SOTS1 topik hozzászólásomat. Szóval az volt az a játék amikor mind és mind az AI kikaptunk és a Locust nyert mert felzabálta a galaxist :-)

    Jut eszembe, ha valaki szeret angolul könyveket olvasni igazán elolvashatná a SOTS galaxisban játszódó novellás köteteket és megoszthatná itt a többiekkel, elvégre ez egy ugyanolyan élő univerzum mint a Star Wars, csak egyenlőre nem annyira ismert. :-)
  • inkvisitor
    #427
    Emellett meg az egyik rendszer napja szupernovává válik, és telepítheted ki a lakosságot 12-16 fényév átmérőjű gömbben. Akkora távolságban irt ki minden életet a fénysebességgel táguló lökéshullám.
    Szerencsére akár 12 körrel az akció előtt kapsz figyelmeztetést.
  • inkvisitor
    #426
    Hehe, az 1-ben többször is elkaptam a VN world-öt, itt még nem voltszerencsém. De a grand menace, avagy a random főgonoszok kicsit erősebbek.
    A world killert annyi idő alatt kell kilőnöd, amíg eléri az első bolygót.
    A locust world-re, meg...
    Hát láttam egy érdekes képet a kerberos fórumon. Taktikai nézet volt egy locust támadásról. A srác hozzászólása: Do you ever have that sinking feeling...
    3 cirkáló pucolt teljes gőzzel, utánuk 30-40 locust vadászdrón, utánuk meg 8-10 locust world méretű radarjel. A nagy anyahajón kívül akár 30! scout locust world (2/3 méretű az anyahajóhoz képest) is kísérheti a flottát.
    Ennyit láttam de még van jó pár. És a kertészek teremtőiről még semmit sem tudni. Csak azt, hogy a csápos izék a terraformálóik.
  • Renegade
    #425
    persze az igazán szép az lehet, amikor szívsz a Neumannokkal, fellázad az AI-d, megjön a Puppet Master és egy elszabadult vírust nem sikerül karanténba zárni és egy komplett szektort fertőz, jeeeee :-)
  • Renegade
    #424
    ja és úgy ilyen hosszú idő, hogy az ember nyers erővel harcol, nem kémkedik, nem foglal hajókat és nem állítja át a civileket :-)
  • Renegade
    #423
    Egyébként az egy is belassul, ok az első 100 kör gyorsan lepörög, de utána ahogy nő a birodalom egyre több mikro kell. Én most egy 2D 100 rendszeres játékot nyomok. 300. kör és még legalább kell 100 pedig a halacskákkal szöviben miénk a galaxis 80%-a. Neumann meg tényleg szivatós, a berserker irdatlan kemény az bármelyik bolygót kiüti, ha nem védi atom flotta, ami képes kilőni a főhajót és ugye ha azt kiütüd még mindig ott a Constructja meg a homewordje (ezeket még nem is láttam soha sem). Ők ugye a kötelező +1 faj.

    Szóval továbbra is fentartom ez egy birodalom menedzselős Sim játék amibe a csaták csak szintesítés, ha nincsen szabad 500 órád, bele se kezdj :-)
  • lammaer
    #422
    Hát ja, hozzá kell szokni, nem véletlenül küzdök vele. Csak ne lenne ilyen lassú és körülményes a játékmenet, 1-1.5 óra után mindíg elmegy a kedvem tőle :(
    (pl miért kell 6 klikk meg 1 külön képernyő ahhoz ha egy legyártott hajót át szeretnék küldeni egy másik bolygóra ahol a flotta alakul)
  • inkvisitor
    #421
    Ez benne a kockázat. Terjeszkedhetsz ész nélkül, és akkor vállalod a kockázatokat, vagy biztonságra játszol, és lassabban építkezel.
    A bolygó hollandira ott vannak az űrbázisok, először azt lövi le, és szigorúan egy célpontra megy. A spectre-k kinyírják a kezdő kolóniákat, de a felnőtt, teljes populációval már nem bírnak. Ez benne van a kalapban.természeti erő.
    A slaverek úgyszintén. A kalózoknál meg nem kell beindítani a keresekedelmet, amíg nem tudod megvédeni a hajókat.
    A legveszélyesebb ellenség a VN. Az ellen csak a flották tudnak valamit tenni, a rakétákat lelövi. HA kilövöd a begyűjtőt, akkor az első elkészült berserkert ellened küldi. Ha nem lövöd ki, akkor gyorsabban megépíti a csatahajóit. Szívás mindenképp van. Ez egy "élő" univerzum, rajtad kívül is vannak események.
  • lammaer
    #420
    Értem én hogy mindenre van tech, de még liir-rel is 80-100 kör után még sehol nincs az ember. Ezek meg jönnek már az első 20 kör után is.

    Fullra kifejlesztett techtreevel meg dreadnoughtokkal nyilván nem lenne semmi sem probléma. :D
  • inkvisitor
    #419
    A kereskedelem láncon fölfele haladva nő az adótűrés. maxolva 7-es adószinten sem csökken a morál. Az archológiák bolygónként adnak +100 M Adófizetőt.
    Ha az összes rendszeredet lezárod, akkor nem kell költeni a korrupció visszaszorítására.
    Vannak lehetőségek.
  • Agamemnon
    #418
    Van valami kutatás ami az adott bolygó által termelt bevételeket növeli? (Trade-en kívül.)
  • inkvisitor
    #417
    Miért nem gyorsítod a rakétákat?
    Micro-fusion drive: Gyorsabb rakéták, kevesebb idő van lelőni őket.
    Heavy planet missile: lassab, de nagyobb életerejű rakéta. Több lövést kibír.
    Multi warhead missile: a pontvédelem hatótávjának szélén 4 rakétára válik szét, nehezebb lelőni.
    Tower installation: Az kifejlesztett legnehezebb sugárágyút telepíti bolygóvédelemre. 300 millió lakosonként egyet.
  • Agamemnon
    #416
    Este, ha lesz időm, akkor próbálkozom még a mining állomással :)

    lammaer, azt hiszem, hogy inkább a bolygók számától függ az építhető állomások száma, vagy még számításba veszik a bolygók méreteit is...
  • lammaer
    #415
    Hát, a slaverek pl konkrétan minimális sebzést szenvednek egy 500 millás kolónia leraideléskor - egyszerűen azért mert tökig vannak PD fegyverzettel, szimplán MINDEN rakétát lelőnek amit a kolónia kilő rájuk. De nem is nagyon érdekelnének ha pl lenne rendes autoresolve, és nem kéne végignéznem hogy betölt, slaver bejön, leszáll, visszamegy.

    @Állomások száma: na erre tényleg jó lenne valami logikát találni, mert eddig nekem sem sikerült hogy mitől függ hogy egy naprendszerben 1 vagy 3 állomásra van hely. Gondoltam hogy a kolóniák számától függ, de nem ilyen triviális.
  • inkvisitor
    #414
    Ez érdekes. Nekem eddig mindig lehetett a rendszerenként 4 állomás (Naval, diplo, civil és science). Bár elég ritkán használtam ki őket. Diplomata állomásból 1-2 darab szokot lenni, de azok maxolva. Science-ből dettó. Bár most a Loa-val kell, mert anélkül elég nehéz kellő sebességgel kutatni. Szóval a 4 állomáshely sincs kihasználva az esetek 99%-ában.
    A mining állomások meg nem azokat a helyeket foglalják, mint a normál állomások. Ezeket lakott bolygóhoz nem, hanem az aszteroidaövbe, barren planetek és gas giantok mellé lehet építeni. De oda lakatlan rendszerebe is!
    Volt olyan rendszerem, ahol 22 űrállomás volt egyszerre! 20 mining, 1 naval,1 civil.
  • Agamemnon
    #413
    Tegnap sikerült kikutatnom, hogy tudjak mining állomást telepíteni, de ahogy nézem, az is pont egy állomásnyi helyet foglal el rendszer szinten, mint ahogy a nav, sci, trade is. Ez csak azért szar, mert ahol volt még plusz helyem, az átlagos 1 mellett, oda már régen leraktam a public-ot trade miatt... 3 vagy több állomásnyi hely nagyon ritka sajna nálam :S
  • inkvisitor
    #412
    A slaverre és pirate-re ha jól emlékszem van egy olyan jellegzetesség, hogy ha nem találnak komolyabb ellenállást, akkor nő a gyakoriság és az érkező hajók száma. Könnyű koncra gyűlnek, mint a legyek. Ha nincs zsákmány, és erős az ellenállás, akkor ritkábban próbálkoznak. Egy slaverflottát egy full colony simán visszaver, a kalózok ellen meg ott a fegyveres kereskedőhajó, a konvoj rendszer, de ezek természetesen csökkentik a profitot hajónként. Viszont nem kell körönként pótolni a kilőtt járműveket.
    A kerberos fórumon azt írták, hogy valamelyik faj fegyveres kereskedőhajója gyorsabb, mint a kalózhajók.
  • inkvisitor
    #411
    Ehem. A küldetésnél nem strike volt a választásod?
    Mert az egykörös támadás. Ha tovább akarsz maradni, akkor az invasion a célszerű.
    Ja és a ballisztikus/rakéta lőszernek van egy olyan hátránya, hogy hajlamos kifogyni. Energiafegyveres hajók tovább bírják. Vagy csatolni kell supply hajót a flottához, de akkor kevesebb harci egységed marad. Valamint érdemes tervezéskor figyelni az egyes hajók endurance értékét.
    A legtáposabb verziók sajnos sokszor alacsony kitartással bírnak, ezekhez külön ellátóhajó kell, egykörös csatákban használhatóak, vagy rendszervédelemre.
  • lammaer
    #410
    Tudom, de ettől a flottakezelés ugyanolyan szar marad....

    SOTS1-ben is volt olyan (ahol a csata ugye kisebb területen zajlott) hogy kifutott az ember az időből, a kövkörben ment a második menet. Na itt meg várjak amíg a flotta hazatér... de ugyanez igaz mindenre - most ha 2 állomást szeretnék felépíteni egy rendszerben, miért kell a flottának ingáznia oda viszza? Felderítők detto.

    Na mind1, lehet hogy most csak hisztis vagyok, tolok valami mást aztán még visszanézek.
  • Pares
    #409
    Az időlimitet játék kezdéskor be lehet állítani, ha jól emlékszem.
  • lammaer
    #408
    Eddig csak advanced sensors van, de a hócipőm tele van az egésszel. Minden 4-5 körben jön valami random cucc (mostanában slaver hegyek vannak), semmi infó.

    Meg a csaták is - vicc ez az egész időlimites marhaság. Mondom kiváncsiságból (mert már unom a 80 környi next turn-t) megtámadok egy frissen kolonizált idegen bolygót. Összerakom a flottát, strike. Indul a csata, a fenébe elrak a bolygótol ahol a kolónia van. Elindulok a hajóimmal, de lejár az idő mire egyáltalán a közelébe érnék (direkt néztem battle managerben, nem adhattam meg honnan induljak).

    Mondom sebaj, majd kövkör - na ja, a flotta szépen elindult haza, mondván hogy gőztünk, 4 kör utazás.

    Na elmennek a p*csába ezzel a flottás baromkodással, sztem én befejeztem. Ez számomra teljesen élvezhetetlen (mondom ezt úgy, hogy a SOTS1-et ronggyá játszottam).
  • inkvisitor
    #407
    kikutattad a deep space sensorokat?
  • lammaer
    #406
    Igazából leginkább az nem tetszik most a SOTS2-ben, hogy semmiről se kapok hírt előre. Random, minden figyelmeztetés nélkül esnek be a különféle véletlen események, nem lehet reagálni rá csak úgy hogyha állomásoztatok mindenhol flottát (Liir-el tolom, 2-3-4 kör is egyik kolóniáról a másikra menni, de az embereknél se volt gyorsabb). DE még a más fajok survey flottáit is csak 1 körel előre látom meg sokszor.

    Tudom hogy lehet az állomásokra telepíteni scannert (katonaira meg a kutatóra), de még egy 2. szintű állomás fullra felszkennerezve se mutatott meg soha előre semmit.
  • inkvisitor
    #405
    Amúgy a kicseszés az, hogy a 112. körben bejön a world killer. A legnehezebb hajó a heavy beamekkel felszerelt cirkkáló. Eddig csúcstechnológiás csatahajóflottánál kissebbel még nem sikerült kilőnöm.
  • inkvisitor
    #404
    A ghost ship ellen a legjobb taktika, hogy kiraksz minden rendszerbe egy űrállomást, amíg nincs ütőképes flottád.
    Lelövi az állomást, aztán elmegy.
    De egy kis segítség: A Ghost ship (vagy bolygó hollandi, ahogy a hivatalos fórumon nevezik) valójában nem más mint a Solforce 001, a Lords of Winter trailerben a Suulka által elkapott leviathan. És még egy dolog, a bekapott sebzések nem javulnak!
    tegnap 5 loa heavy beam blazer cirkálóval lepucoltam az egyik oldaláról az összes mediumnál nagyobb ágyút. És bolygót már nem tud támadni, csak álldogált előtte. De az öt cirkálómat felaprította. Ja, és fényalatti sebességgel közlekedik, random választva a közeli bolygók között.
    Védelem: Kereskedelemmel egybekötve lehet kiépíteni erős, Battleraider platformokra kihegyezett védelmet, de flottákon kívül csak az van, hogy a fronton magas reakciójú admirálissal rendelkező gyors! flotta járőrözik 1 környi utazón belül. Volt már olyan eset, hogy egy ilyen admirális két különböző rendszerben is harcolt ugyanabban a körben. Morrigi gyorsflottával ez határozottan könnyebb, de ezeknek az anyaszomorítóknak a feltöltött nehéz flottái megtesznek 20 fényévet is egy kör alatt.
  • Renegade
    #403
    provincia nélküli hátország: police
    ütközőzóna: flotta és/vagy dronok eleinte, aztán ha már fejlettebb vagy, passzpiros, megmondják az okosabbak :-)
  • lammaer
    #402
    Srácok, bolygó/kolóniavédelemre mi a bevált stratégia? Állomásoztassak mindenhol komplett flottát, vagy a police cutterek meg az állomások érnek vmit?
  • lammaer
    #401
    Na jó, a ghost ship az egy dreadnought kategóriájú hajó, hát jó hogy semmit nem lehet kezdeni vele az elején (sztem elég nagy kicseszés is amikor a 20. kör környékén bead egy ilyet).

  • Agamemnon
    #400
    Hát AI-t csak akkor lehetett fejleszteni, ha az AI slaves-t néhány körön belül ki tudtad fejleszteni, különben necces volt, hogy elvisz néhány bolygót :)
  • Renegade
    #399
    azért ez mennyire komplex már :-)
    gondoltam leporolom az egyet amíg nem oldják meg a provincia kérdést, felületes ground battlet, ilyesmi(2D galaxy, 100 csillag), 270 kör, aztán még sehol nem vagyok a kimaxolástól (nem mertem AI-t fejleszteni, mindíg elvitt egy csomó bolygót) :-)
  • Agamemnon
    #398
    Egy tech tree-s képpel nem futott senki össze?
    (Mint mondjuk az 1-hez ez: http://sots.rorschach.net/images/8/87/SOTS_ANY_1.7.1_techtree_v1.4.png )
  • Agamemnon
    #397
    Az ellen semmit sem :)

    Bár az alap hajók sem, ha jön egy ghost ship...
  • Agamemnon
    #396
    Igen, a navigáció az meglehetősen nehéz/zavaró a csaták közben, főleg amíg kis hajói vannak az embernek, aztán a csillag mellett lévő bolygóról kell eltalálni a peremen járőröző police-t...
  • lammaer
    #395
    Hát, én eddig egy pirate raidot láttam, 5 kalóz jött, de egyszerűen nem érték utol a kereskedőhajót, szóval az szépen lelépett :)

    Amúgy ezek a rendőrhajók kalózokon kívül érnek vmit? Gondolom egy rendes támadó hajó ellen semmit se...
  • lammaer
    #394
    Amúgy érdekes ez a SOTS2, lassan kezd megtetszeni (hál a wiki oldalnak, mert pl magamtól az életbe nem jöttem volna rá pl a kereskedelem működésére).


    Igazából a strat rész teljesen más a SOTS1-hez képest - sokkal lassabbnak, megfontoltabbnak tűnik, kb olyasmi mint a sakk, nem annyira pörgős egy egy kör, meg a játékmenet se. Meg ugye hogy szinte minden az állomások körül forog, ez tök más lett.

    A csaták szerencsére ugyanolyan jók - mondjuk tök jól néz ki első blikkre hogy még forgatni is lehet a hajókat a tengelyük körül, meg egy rakás opció van, de gyakorlatban abban a kuplerájban ami a meccsek között van, nincs erre szerintem idő (pedig poén lenne mondjuk ha a jobb oldala szét van lőve a hajónak akkor a balt forgatni az ellenfél felé, de hát ez esélytelen abban a káoszban).

    Ami egyedül nagyon zavar a taktikai harcban, hogy a csatatéren nem lehet billentyűzettel navigálni/scrollozni. Még egérrel se. CSak úgy ha a középsővel kattogtatok a célpontokra. Meg grafikailag, ahogy elmossá a hajókat amikor ki vagyok zoomolva - az nagyon ocsmány.
  • Agamemnon
    #393
    Jah, ha valaki nem olvasta volna a wiki-t, a kalózok ellen -1% esély a police/db az adott kolónián.

    With Trade comes the chance of Piracy. Each pirate raid has between 1 and 5 pirate ships. The base chance of a Pirate attack is modified by several factors:
    Modifier Chance
    Base Odds 2%
    Police Cutter
    (per ship) -1%
    Naval Base -2%
    No Naval Base +2%
    Zuul faction
    within 10 LY +2%
  • Agamemnon
    #392
    Délután meglesem, de addig csak egy nav-ot építettem, mondván, hogy az lesz a frontvonal, és most szeretnék science-t is építeni a jobb radar miatt, de nem engedi... bár még bőven tudok máshová építgetni addig is :)
  • lammaer
    #391
    Lehet hogy elérdted a maximumot abban a rendszerben. Ugyanis nem mindenhol lehet ugyanannyit építeni.

    Nézd meg a nagytérképen hogy hány üres karika van a rendszer neve mellett - nekem van ahol 4, van ahol 3... talán a bolygók számától függ hogy mennyi állomást lehet építeni...