710
  • Renegade
    #550
    Tudom, hogy csak szörszál hasogatás (na meg ugye scifi), írtam is, egyszerűen hiányoznak a nagy csaták, ahol vadászrajok védik/támadják a nagy hajókat, azok meg igyekeznek egymást kinyiffantani.

    Nálam ez elég elcseszettül működik, minnél többet nyújt egy játék, annál magasabbak az elvárásaim a játék egészét illetően. :-)
  • inkvisitor
    #549
    A kiírt súlyok azt jelzik, hogy mekkora súllyal modellezi a fizikai motor a gyorsulásokat, meg a kinetikus fegyverek hatásait. Ugyanis a hajókhoz tartozik tolóerő, a kinetikus fegyverekhez meg impulzus, amit átvisz a hajótestre. Ha meg valaki azzal jön, hogy akkor ez nem valós, kipróbálták a full valós fizikát is, de az olyan csaták nagyon nem jönnének be a játékosoknak, mivel az összecsapások alig pár másodpercig tartanának, olyan gyorsan elsüvítenek egymás mellett a hajók. Szóval maradt a korlátozottan valós fizika. A bolygót pusztító kitételre meg annyit, ha valamit bolygó körüli pályára raksz, az már alapból nagyon veszélyes. Annó kiszámolták, hogy az emberiség kiirtásához 5-6 kobaltbomba elegendő lenne. Ennyit simán elszállít egy 17000 tonnás jármű. Az 1-ben nem véletlenül tolta a hazardot eszméletlenül a rakétás bolygótámadás.
    A 2-ben jóval nehezebb megvédeni egy bolgyót a rakétáktól, mivel itt nem lehet védelmi szatellitláncokat telepíteni. Ezért vették ki a rakétát a populációra hatással levő fegyverek közül.
  • lammaer
    #548
    Battle managerben először ki kell rakni a platformokat a csatatérre.
    Plusz kézzel irányított csatánál a droneokat kézzel kell elindítani a platformokról.
  • nyirog
    #547
    hm, érdekes, építettem drone platformot de nem látom hatását se a kalózok ellen, sem pedig a kicseszett swarm queen ellen aki amúgy sok nyűgöt okoz a fő rendszeremben...
  • lammaer
    #546
    Ez egy másik galaxisbeli mértékegység, nem kilogram hanem KiloGiga tonna :)

    Hehe, én eddig nem is láttam hogy van tömeg is írva vhol.
  • Renegade
    #545
    hát ezzel a hatalmas hajók koncepcióval még egyet is értenék, ha nem lenne oda írva egy cruiser mellé, hogy 17500 kg! Egy dreadnaught meg 110000 kg.

    Sajna ha az ember picit ért a hajókhoz, akkor tudja, hogy ez "picit" kevesebb mint a II. vhs Liberty class, amiből amerika 2710 db-ot gyártott (mondani sem kell, a gyárto kapacitásuk csekély része ment el erre a tipusra) 4 év alatt :-)

    persze az is mulatságos, hogy ebből a bolygó pusztító cruiserből 3 kell, hohgy kijöjjön egy tigris 1-es tank :-)

    De ha elírták, és az valójába tonna, akkor is siralmas (Liberty 14000tonna).

    Szörszálhasogatás tudom, de akkor ne írják le, mert az ember még elképzeli
  • lammaer
    #544
    Nekem a darabszámmal nincs bajom, jó az hogy van vmi limit és nem értelmetlen rokkoncert lesz mert 50vs50 cruiser üti egymást. Azt én nem látnám át, csak katyvasz lenne az egész - lásd ha beküldesz 12db battlerider cruisert, darabonként 3 battleriderel... az a 36 hajó már átláthatatlan káosz, sztem amikor ráküldöm őket az ellenfélre, egymást lövik darabokra :)

    Szóval ez a 8-10-12 hajó nekem elegendő (a kevesebb néha több szelllemében), de jó lenne ha lehetne taktikázni mint az egyben, hogy a sérültet kivonom, hozok be frisset. Urambocsá ha még választható is lenne hogy mit hoz be az ember, maga lenne a taktikai paradicsom :)

    Az meg hogy mi elfogadható és mi nem... én el tudom képzelni, hogy egy bolygónak évekbe tellik egy csillaghajó összerakása. Kb olyan mint a Freespace 2-ben, ahol a nagy földi csatahajót évekig rakták össze - ezek óriási erőforrást igeényelnek, cserébe egy cruiser egy bolygót is le tud radíozni. Ez nekem rendben van, így lőtték be az arányokat.
  • Renegade
    #543
    nekem már egyben sem tetszett ez a 3 hajó a flotta mert a többi már olyan bonyolult, hogy még egy AI-nak sem menne levezényelni egy csatát (biztos sosem láttak II.vh.s légiharcot)

    Sajnálom, hogy ezt a koncepciót választották, bár mondjuk ez sajna elég sok játék sajátja:

    5 év alatt rendbe rakunk egy bolygót (eltakarítjuk a romokat, visszaültettjük a fákat, eldugunk 1 milliárd szétéget holttestet)
    remek!
    hogy áll flotta? 2db 400m-es hajót legyártunk egy év alatt!
    o0

    értem én, hogy nem elvárható, az mint a MOO-ban, hogy egy bolygó egy év alatt 200 rombolót gyárt le, mert nem bírnák az enginek

    Persze a legszomorubb az egészben, hogy a SOTSII még így félkész állapotban is köröket ver a mostani 4X-ekre :-(
  • Renegade
    #542
    olvass már picit vissza, ott a tech tree
  • nyirog
    #541
    dreadnaught osztály építésének engedélyezéséhez mit kell kikutatnom? emberi fajjal tolom
  • lammaer
    #540
    "Térhajtómű technikák egyedi kiterjesztései?"

    Ezen mit értesz? A fajok a LOA kivételéve már megvoltak az 1ben is, a magukra jellemző FTL technológiával. Van még vmi plusz amit "kiterjesztésnek" hívsz?

    Diplomácia - hát őszintén, ez még így is igen basic, a gép 99%ban visszautasít mindent, amúgy is, ki diplomáciázik ha van Dread flottája? :)

    A fegyverek sebzése az elméletben ugye részletesebb lett, gyakorlatilag a játékban nincs jelentősége ennek a modellezésnek. Ugyanúgy szét kell lőni mindent mint eddig, ugyanúgy lehet részegységeket célozni, lefűrészelni a turreteket stb. Páncélfogyást csak magadnál látod, az ellenségnél nem, tehát kb én ugyanazt látom az ellenség hajóin mint a SOTS1ben. Lövöm őket ahogy kifér a csövön, lángolnak, aztána végén felrobbannak.

    A taktikai harc tényleg jobb, mert nagyobb, bár sokkal több opció csak a védekezők részére van, támadásnál ugyanúgy tolni kell neki. Az viszont pl jó hogyha három flottával van az ember, akár ugyanazzal is támadhat 3x, illetve a csata onnan folytatódik ahol abbamaradt.

    De pl marhára hiányolom a formációkat (hogy tartsák is menet közben), azt hogy a battlemanagerben hiába rakom szellősen egy vonalba a flottát, így is véletlenszerűen elcsúsznak előre-hátra (ecsém, nem lehet wall formációba rakni 9 hajót, mert a managerben jól néz ki, a csatában meg csak jóindulattal hasonlít arra amit összeraktam).

    Aztán taktikai harcban pl a reinforcement teljesen megszűnt, ezt szerintem a nagyob csatatéren pont hogy meg kellett volna tartani (az előre beállítható "melyik flotta harcoljon" azért messze nem ugyanaz).

    Szóval kicsit olyan ez a taktikai harc mint a szamba: egy lépés előre, egy meg hátra :)

  • inkvisitor
    #539
    Fegyverek sebzése? Páncélfogyás? Térhajtómű technikák egyedi kiterjesztései? Megnövelt diplomácia? Új technológiafák.A csaták is többek lettek. Az 1-ben adott távolságra megjalentek a hajók, aztán megindultak a bolygó felé, amíg a készlet tartpott. Semmi manőverezés, csak nyomulás. Itt egy kicsit bővebbek a lehetőségek, ugyanakkor látható az is, hogy a valóságban milyen nehéz és drága megvédeni egy civil célpontot.
  • lammaer
    #538
    Hát, én nem fogalmaznék ennyire radikálisan: tartalmilag valamennyivel több van a második részben (pl az állomások, a naprendszer szintű csata, új fegyverrendszerek - főként a battlerider koncepció), viszont cserébe a megvalósítás 2es alá: főleg a lassúság és az összecsapott UI miatt.

    A flottamenedzsment egyértelműen nem előrelépés, viszont szándékosan lassítja az egész játékmenetet. Nem rossz, de ezt kb le tudták volna hozni egy SOTS1 kiegészítőként. Nem látszik mi tartott ennyi ideig nekik.
  • Cobra.
    #537
    Azért vicc, hogy az első rész ( az összes kiegészítővel) mindenben fejlettebb volt, mint a második rész. Még a grafikára is azt mondom, hogy az 1 jobban néz ki (mindenesetre sokkal átláthatóbb).
  • Renegade
    #536
    F7 a trade nézet

    felső pöttyök: export árú
    alsó pöttyök import árú
    háromszögek: szállítók

    ha ezek az alakzatok tele vannak akkor jó, ha birodalom színű akkor állami kézben van (te építed a szállítókat) ha fehérek akkor a civilek
  • lammaer
    #535
    Válts a galaxisban kereskedelmi nézetre. Lehet nem állítottál elég nagy trade-t a csúszkákon, így az adott rendszer még nem termel árút.

    Minden bolygó mellett van 3 sor:


    - felső sorban karikák, azok a rendszerben termelt áruk. Ahogy viszed fel az adott rendszerben a csúszkákat, szépen telítődnek meg a karikák, az jelzi a rendelkezésre állást. A csúszkákon vannak kis beosztások, az mutatja hogy mennyit kel tolnod hogy egy árút termelj.

    - a középső háromszögek mutatják a kereskedelmi flottádat. A civil állomásokon dokkokat kell építeni, akkor lesznek üres háromszögeid, és ha gyártasz hajót akkor az üres háromszög tele lesz, jelezve a szállítási kapacitást. Ideális esetben annyi teli háromszöged kell legyen mint amennyi szállítható árud.

    - a legalsó sorban a karikák az import kapacitást (üres körök) illetve az aktuálisan importált árumennyiséget (teli körök) mutatják.

    A rendszer kb automatikusan megy. Csak az export rendszerekben (ott ahol az árukat termeled) kellenek freighterek, azok bármilyen rendszerbe elvihetik az árukat.
  • nyirog
    #534
    építettem, a rendszereimhez civil állomást, meg 2 rednszerben a csúszkát a trade felé toltam maxra, építettem is heavy freightereket, de mikor belemegyek költségvetés nézetbe a trade-hez 0 van írva. Tehát a kérdésem az lenne h hogyan tudnék a birodalmamon belül kereskedni? Vagy ha azon belül nem is, akkor úgy általánosban hogyan lehet a játékban kereskedni? _:D
  • lammaer
    #533
    Ez mondjuk jó ötlet, mert a - nálam csak akkor működik ha az alt+shift-el átváltom magyarról angolra a billentyűzetet. triviális dolgokat elfelejtek :)

    Néha olyan vagyok mint egy rossz férj: amikor nyitvahagyja az ablakot és kezd fázni, felvesz egy kabátot, ahelyett hogy becsukná.... :)
  • Renegade
    #532
    de ezek rendesen átállíthatóak, nekem első dolgom volt num+-ra rakni
  • inkvisitor
    #531
    Azért érdemes megnézni a beállítások pontban, mert nálam pl nem a + és - voét eredetileg, hanem add és minus (betűkkel). Át kellett állítanom, hogy működjön.
    A pontvédelem meg nálam is gyatrábban szerepel gyorsításkor. De már régóta.
  • SaGa Jr
    #530
    Köszönöm (hogy ez miért nincs benne a beginners guide-ban?).

    Miként lehet növelni az economy értéket? Volt már 4 meg 5-ös értéken is nálam, de hogy mitől arról fogalmam sincs (vannak civil állomások, védve vannak a freighter-ek a kalózoktól - q-ship-eket építek). Pedig lehetne akár 100 is (ráadásul a magasabb értékek morál bónuszt adnak).
  • lammaer
    #529
    + és - gombok csata közben (nem a numerikuson)
  • SaGa Jr
    #528
    Hol állítod/kapcsolod be az időgyorsítást?
  • lammaer
    #527
    Ezt multizni.. na az vmi perverz dolog lehet :)

    Két megfigyelés:

    - a rapid prototyping nálatok is csak dread tervekre vonatkozik, cruiserekre nem?

    - létezik az hogy időgyorsításban a PD fegyverek hatékonysága romlik (nyilván nem szándékosan by design)? Többször észrevettem, hogy pl amíg egy bolygót ostromlok időgyorsítás nélkül, a PD heavy flottám minden rakétát megállít, de ha feltolom az időgyorsítást hirtelen átmennek a rakéták a védelmen és ki sebeznek rendesen. Egyszer egy komplett flottám elpusztult kb 2 percnyi időgyorsított játékban, mig ha szépen végigültem, 6 perc alatt is max 1-2 rakéta sebzett...
  • nyirog
    #526
    Apáám, most látom h működik a cset, pedig csak tört játékkal tolom o.O, ne már h multizni is tudjak vele így... Ja igen, most lett egy kis időm és nekiültem megérteni a játékot, most ismerkedek vele, eddig nem dobott le az asztalra ha kattintottam, szóval ez már egy jó jel h egy játszható verziót próbálok ki :D
  • lammaer
    #525
    Nem nagyon, de az új patch már virágbolti változatban is elérhető.
  • nyirog
    #524
    magyarítás nem készül hozzá? :P
  • SaGa Jr
    #523
    Köszi. Jól eldugták ezt az infót és opciót, pedig hasznos.
  • Renegade
    #522
    jobb gomb, retrofitt (még orbital tech sem kell hozzá)
  • SaGa Jr
    #521
    Több elvesztett kolónia és számtalan próbálkozás után végül sikerült lenyomnom.
    Kellett hozzá egy halom battle raider (4 állomásról ment neki olyan patrol típus amin phaser-ek meg point defense lézerek voltak, plusz volt két carrier-em direkt arra, hogy battle raider-eket hurcibáljon), jó sok heavy drone (drone carrier és station-ok ontották magukból), feltápolt rakéták amikkel a bolygó lőtt, meg pár point defense és barrage cruiser. Így is kilőtte a level 5-ös civil station-t, leradírozta a flottám felét meg a kis állomások felét. De végül csak lenyomtam. Remélem nem jön vissza ám ha mégis ezt tenné, már várják az asteroid monitorjaim meg a missile állomások (bár ez utóbbi olyan harmatos hogy ha valaki tüsszent rajta akkor is leesik, pedig nem lenne rossz mert jól el van látva fegyverzettel).

    Jut eszembe, fel lehet valahogy fegyverezni saját kezűleg a naval station-t? Noha a leírás szerint medium ágyúi vannak (már ha van rajta combat module) de én valahogy mindig csak sima AP gauss-t láttam eddig rajta.
  • Renegade
    #520
    egy idő után elpukkan mert nem javítja magát, nálam valamilyen pervezióból a civil stationt szedte, így egy idő után a 3-as naval + 6 zsaru( no meg a bolygó) lefaragta annyira, hogy elpukkant
  • lammaer
    #519
    CSak flották közti adok kapok (a kolónia igen kicsi volt).

    Amúgy egyértelműne látszik most második nézésre, hogy pl benne van a PD fegyverek sebzése, ami ugye nem hajót ért, hanem egyértelműen rakétákat. Ez máris egy ok a devianciára :)

    Az meg külön érdekes hogy így a statisztika alapján tényleg rakétapárbajnak látszik, holott csak az ellen jött rakétákkal jól megpakolt hajókkal, nekem meg rakéta csak a cruiserek hátrafelé néző slotjában voltak csak (darabonként egy egész rakéta), az előrefelé néző fegyverek az lila lézer meg a plazma, meg rengeteg PD amivel sikresen negálltam a rakétás flottáját.
  • lammaer
    #518
    Hát, én nem láttam logikát benne, a ghost ship jött mindenféle pályaméreten elég hamar. Szerintem csak szimplán egy véletlen esemény, ninncs triggerje.

    Mivel ártani neki nem nagyon lehet, megtanultam együttélni vele, minden friss kolónia mellett gyorsan felhúzok egy stationt, azt lelövi azt elmegy.
  • SaGa Jr
    #517
    Nem tudja valaki esetleg, hogy a ghost ship felbukkanása mihez kötött (terjeszkedéshez, technológiai fejlettséghez, netán fajhoz)?
    Eddig mindegy milyen méretű pályán játszottam, mindegy mennyi ellenfél ellen, ez a dög legkésőbb az 50. körben meglátogatott és gyalázott mindent ami az útjába került. Akár óvatoskodtam és lassan terjeszkedtem, akár gyorsan, nagyjából a 30-40. kör környékére valahol mindig felütötte a fejét.

    Egyébként ez a ghost ship ez grand menace-nak számít vagy csak sima random encounter?

    Egy bolygósérülés után (elhulló lakosság, mindegy hogy meteoritok vagy ellenség tette) másnál is előfordult esetleg olyan, hogy teljesen átalakult a finanszírozás (egyszínűvé vált a finanszírozós diagram) és utána az istennek sem lehetett rajta módosítani? Ezt mi okozhatja?
  • inkvisitor
    #516
    Azon gondolkodok, hogy a damage inflicted azok a sebzések, amik a hajótestet elérő lövések képesek okozni és ebbe be van számolva a rakétákat érő lövések sebzése is, a damage taken pedig az, ami a páncélon átjutva tényleges rombolást okoz. bár az össz sebzés nem éri el egy cirkáló kiiktatásához szükséges sebzést.
    Bolygópusztítás vagy sima rakétapárbaj volt?
  • inkvisitor
    #515
    Ezért jók a sugárfegyverek. Bár a hazard ratingot kicsit megtolják a bolygóknál, de pontosak. A cannon és ballistic az 1-ben is okozott gondokat.
    Volt hogy több sérülést okoztak a saját hajóim mint az ellenfél. Ami a farokrész szétlövésénél idegesítő.
  • Renegade
    #514
    a friendly fire igen erősen jelen van a játékban, nézd meg mondjuk a #459 -et, simán megszeretgetik egymást a hajóid, ha nem szellősen vannak
  • inkvisitor
    #513
    pszi kapacitás
  • Agamemnon
    #512
    A planetary missle-k, és talán a deffense station-ok missle-jei sem számítanak bele a Te általad okozott sebzésbe.

    Egyéb:
    A bioszféra mire van hatással?
  • lammaer
    #511
    Erre van magyarázat?

    Hogy a damage taken (kapott sebzés) és a damage inflicted (bevitt sebzés) miért nincs szinkronban a két csapat közt?

    Átlag egyorrúként azt várnám, hogy az én 13900 bevitt sebzésem az ellenfélnél kapott sebzésnek jelenne meg és viszont. Ehhez képest köszönő viszonyban sincs a kettő.