710
  • lammaer
    #510
    A wiki megvan, azt lapozgatom is bőszen. Sajnos tény hogy jó részletes ez a mechanika, csak kár hogy max a saját hajóimon bámulhatom ezeket a szép kis zöld+piros téglalapokat. :)
  • Renegade
    #509
    ja ne erről a két képről nézzétek le a criticalt, mert pl a hvy drive-é +30% a gausé +15%, stb
  • inkvisitor
    #508
    A törékenyek:
    Zuul: olcsó, tele van fegyverekkel, de gyenge. A csatahajó elég jó.
    Liir-zuul: törékeny, tele könnyű löveggel, de jól kutat a zsírosabb fegyverekre. A battleriderek, battlecruiserek és battleshipek prester-zuul legénységgel üzemelnek, és határozottan veszélyesek
    Morrigi: drága, törékeny cirkálók, szuper csatahajók, jó eséllyel a tápos fegyverzetre.
    Közepes szint:
    Tarka: jó cirkálók, jó előremutató fegyverzettel, de a hajtóműgondola sérülékeny.
    Solforce: Jó átlagos cirkálók, hátrafele sok vakfolttal.
    Hiver: a CSÓTÁNY. lassú de sokat bír. alacsony gyorsulás, magas végsebesség. elvégre a taktikai hajtóműve ugyanaz, mint a csillagközi.
    Loa: tele fegyverrel, nagyon erős hajók, nem lehet boarding poddal támadni (tömör hajók)
  • Renegade
    #507

    persze, hogy van, játék elindít, tervező megnyit, adat kiír, másik fajnál repeat :-)

    lézer nem üt critet (alap lézerek -15%, vicc), remekül lehet fegyvereket leszedni vele, viszont a páncélt ép hogy megégeti

    kinect, alig talál (+15% +30%, irdatlant sebez és eltünteti a fél páncélt és minden 2-3 horror criticalt üt, amit sajna csak látsz, ha rázummolsz a másik hajóra (mint Ninju megjegyezte a pontos lövedék oda megy ahova böksz) de vissza jelzés nincs róla, majd valamelyik patchbe

    Természetesen a crit mellett van még ricochet, malfuction amivel szintén számol a program, olvas s wikit :-)





  • Agamemnon
    #506
    Köszi, én kerestem :)
  • lammaer
    #505
    Srácok arról van vmi infó vhol, hogy az egyes fajok hajói mennyivel erősebbek/gyengébbek egymásnál?

    Pl így érzésre egy liir cruiser sokkal sokkal törékenyebb mint egy hiver (ezt általánosságban tudom is), de jó lenne vhogy számszerűen látni :)

    ---

    Másik: liirként első körben csináltam kinetic armor hajókat (ezt írták a guideok), de vhogy marhára hatástalanok voltak - látványosan soha nem találtak el semmit, a lövések (optimal lőtávon) óriási százalékban mellé mentek. Ezért átálltam lézerekre - ezek ugye pontosabbak, de afféle "ezer csípés" módon tudják csak lebontani az ellenfelet (még egy hiver supply hajó lebontása is elég macerás, ami azért ciki).
    Van esetleg vmi tapasztalat-trükk, hogyan lehetne ezt jobban művelni, vagy kb ez így van balanceolva (kinetik nagyot üt de ritkábban talál, lézer kisebbet üt de pontosabb) azt csá?

    ---

    Harmadik: van olyan technológia aminek a kikutatása után az ellenséges hajóknál is látom az páncélzat állapotát úgy mint a sajátokon?
  • Renegade
    #504
    innen meg összevadászható a felrajzolt fa (százalékokkal)

    tree
  • Renegade
    #503
    valaki kérte a full tech treet, java appban megtaláltam:

    url
  • Sir Quno Jedi
    #502
    Én is idealista vagyok, hajlamos a kompromisszumokra és meggyőzhető vagyok észérvekkel is, de a tények nem az idealistákat igazolják. :D
  • Renegade
    #501
    én idealista vagyok és a földön megírt több fajú galaxissal foglalkozó könyveket/űroperákat veszem alapul :-)

    Bár tény, hogy pl Hawking is az aggódok közé tartozik.

    Ennek ellenére számomra elképzelhetetlen, hogy egy több ezer éves felnőt faj még mindíg olyan gyerekbetegségekkel küzdjön, teszem azt, hogy írtsuk ki mindenkit akinek kevesebb csápja van mint nekünk.

    Nem valószínü, hogy bármelyikünk is megéli azt, hogy eldőljön, hogy az első csapat akivel összefutunk melyikünket fogja igazolni, de remélem engem :-)

  • Sir Quno Jedi
    #500
    Nem lehet merőben más fajokat 1xűen csak "meghódítani", majd békésen beolvasztani a birodalomba és teljes jogú állampolgárrá tenni őket. Rómában ez azért műkődödtt, mert azonos faj tagjai vagyunk és azonosak az igényeink (és itt is mindig generációkra volt szükség egy-egy új provinciánál). DE ha ezek merőben eltérőek, akkor az együttélés nagyrészt csak fantazmagóriákban létező elérhetetlen utópia.

    Itt ha meghódítod egy merőben különböző faj egy anyabolygóját mondjuk, miért is akarnának ők maguktól együttműködni veled?! Mi indokuk lehet, amit nem az elnyomás, megfélemlítés, erőszak, szolgasorba taszítás diktál. Mindig sokadrendű állampolgárok lesznek és idővel szükségtelenné válnak, hiszen ott a saját populációd, azoknak is hely kell a terjeszkedéshez, méghozzá exponenciálisan nőnek az igények.

    Sajnos reálisan tekintve a helyzetet, nem marad más, mint a faj végső megsemmisítése, max. állatkertekben mutogathatunk belőlük néhány példányt, mint őslakosság, vagy rezervátumokba zárva, hiszen ezt tettük a saját fajtánkkal is mindig az idők során. A győztesek írják a történelmet...
  • Renegade
    #499
    ne felejtsd azért el, hogy a SOTS univerzum is multikulti, mert a frakciók az szinte mindíg fajok összessége, pl a Solforce sem csak ember, bár ők a főfaj. A Hiverek is megtűrik a más fajuakat (másodrendű polgáként) stbstb. Szóval bízom benne, hogy a Lore&Game jó pár patch múlva összhangba kerül :-)
  • inkvisitor
    #498
    Ha kicsit belegondolsz, a társadalmi/fizikai különbségek komoly gondolkodásbeli változások nélkül garantálják a népirtást bolygófoglaláskor:
    Solforce/hiver: A föld elleni támadás népirtással indult, ami komolyan meghatározta a visszavágást, az első idők (hiverek nézőpontjából) indokolatlan mészárlásai meg tetézték a kölcsönös gyűlöletet.
    Zuul horda: Minden más faj kaja vagy rabszolga. Minek védeni?
    Liir: Csak barát létezik és kiirtandó ellenség.
    Tarka: harcmániás, hüllők, még velük érti meg legjobban magát az ember.
    Morrigi: "look to the sky, children of the dust, and beware..."
  • Renegade
    #497
    huh, mit vegyünk alapul?

    A földi kultúrát?
    voltak civilek/hadifoglyok a sereg előtt golyófogónak, meg túlkapások (Holocaust/Holodomor/Vendée) de még is csak a civilek döntő többsége megmaradt mert kellett a munkaerő.

    Scifi világok? Itt is nagy részt multikulti van, legyen szó Star Warsról/Trekről Babylon5ről, bármiről akármiről.

    Scifi játékok? detto Orion, Endless space, stb

    Az általam megismert történelem/scifi érában a SOTS a legradikálisabb, annak ellenére, hogy ez próbálja legjobban lemodellezni a kolonizáció viszontagságait. Ok, hogy vannak elfogadhtató vagy értelmezhető fajírtások, itt a Loa, vagy a Borg a Star Trekben, na de az az unicum, nem a standard modell.

    Amiról te írsz, az szvsz a járulékos veszteség :-)

  • lammaer
    #496
    Honnan is ismerős ez az élő pajzs "taktika"? :)
  • Renegade
    #495
    nyomkodtam picit a next gombot a PC gamer best of 2012 szekcióján. Erre nem ott a Northstar (kerberos, scifi rpg, mars2)? Persze még ép hogy fejlesztgetik tudtommal :-) a játékok nagyrészéről nem is hallottam

    bestof2012
  • Sir Quno Jedi
    #494
    Azért ez a nem írtjuk ki a civileket száztrilliárd számra dolog messzire vezetne. Ha az ellenfél látja, hogy morális és erkölcsi megfontolásaid is vannak a galaktikus szintű hadászatban, akkor a civilek közé telepítik a védelmi rendszereket, hadiüzemeket és ott állomásoztatják a katonáikat, civileket vesznek a hadihajóikra (sőt saját fajtádból foglyul ejtett telepesek millióit veszik magatok közé élő pajzsnak, mindre robbanótölteteket kötnek...).

    Vajon szétlőssz-e egy cirkálót, ha tudod, hogy ezernyi ártalan kisgyermek utazik rajta és apró, kikerekedett szemeikkel bámulják a kilátófedélzet pajzsain keresztül a mélyűri nebulából előbukkanó, iszonytató dreadnought osztályú csatahajókból álló végeláthatatlan flottád, amint egyenesen az aranyos buksijukra céloznak a csillagpusztító gauss gyorsítók és téridőfaló torpedók százai, harci droggal túllőtt megszálló csapataid pedig őrjöngő állatok módjára már ököllel ütik az assault shuttle-k puszta adamantium falát... Vajh... Van helyes döntés?
  • lammaer
    #493
    Kényelmi funkciók...

    Nekem teljesen agyonvágja a csaták fun factorát ez az idióta kamerakezelés. Kihullott tőle a maradék hajam is :) Néha teljsen megbuggyan, azt nyomogathatom én mindenen a középső gombot, nem csinál semmit.

    Ánéztem a hotkeyeket, egy pillanatra feléledt a remény bennem a numlock 2-re (free camera) meg az F billentyűre (center on mouse vagy mi), de egyik sem azt csinálja amire gondoltam, még rosszabbak mint a másik.
  • inkvisitor
    #492
    A loa nem ismeri a kiber technikát.
    A loa alapból adatformában létezik a mainframekben.
    Fizikai vázat csak a gazdagok birtokolnak közülük, de ők is csak időnként használják, mint egy jachtot.
    A kolonizálás náluk úgy történik, hogy az egyik asszimilátor leszáll, és ez lessz a kolónia magja. A többi meg elkezdi megtisztítani a bolygót minden élőlénytől, tehát kiirtják a bioszférát.
    A kettőben a leggyakoribb nyerési módom az, hogy az utolsó 3-4 faj kisebbtől a nagyobb fele haladva lehetőséget kap a megadásra vagy kihalásra.
  • Renegade
    #491
    nem jutottam messzire azon az ágon, azért kérdeztem :-)
    sosem tudtam azonosulni az írtsuk ki, lakjuk be újra elvü taktikával.
    Loanál gondolom nem kérdés, mindenkiből önfeledt cyberman/borg lesz :-)
    anno a SOTS egyben (1.0) az FTL trade elérhetetlenül messze volt, aztán bekerült a hamar kifejleszthető dolgok közé, remélem a szárazföldi harcok bevezetésével a bolygó anexálás (lakosság megtartása, államforma függő teljes vagy másodrangú polgárnak, stb) is hamar kivitelezhetővé válik. Mert így nehezen értelmezhető a liberális államom, miközben évente kinyír több száz milla máshogy kinézőt
  • inkvisitor
    #490
    Meglévő provincia tényleg nem bővíthető.
    A kereskedelem támogatásánál ha jól emlékszem 150K feletti támogatás nem hasznosul, az nokiásdoboz.
    A diplomácia ágon meddig jutottál? Trade Enclave, annex, eclipse kutatások mondanak valamit? Azok az ilyen megadod magad? bolygó és birodalomszintű megfelelői.
    Kolonizálásnál meg most gondolkodok azon, hogy mi van ha egy lakott bolygó megadja magát a Loa-nak?
  • Renegade
    #489
    illetve, ugye az egyben a bolygó kapitulálhatott csata közben (vagy előtte), most nem tudom, hogy van-e ilyen lehetőség
  • Renegade
    #488
    huh de másként látjuk, szvsz:

    -a kolonizálás egy befektetés (sok pénzbe kerül, de nő a birodalom, jön az adó, kereskedelmi bevétel gyártás, stb), ha önálósodik remek (ha más nem ütköző zónának) de legyen aktív, ne malmozzon
    -ne a civil szféra szóljon, hanem a miniszter (ha már ez a hasonlat). Illetve nem gond ha tolom a pénzt, akkor ha van igény, de ha elfogyott a szabad bánya/fregatt hely, akkor az csak pénz égetés, hiszen nincs hova költeni, nem halmozzák fel a civilek
    -Provincia BŐVÍTÉS amire gondolok, tehát az alap 3 rendszeremet kutatás után felbővithessem 5 rendszeres provinciára
    Civilek: bele én, ahogy a fejlesztők is, emlékszel az egyre?

  • inkvisitor
    #487
    De ha nem tudsz megállni, akkor nem limitált, hogy mekkora távot tudsz megtenni?
  • Sir Quno Jedi
    #486
    bolygókról van szó
  • inkvisitor
    #485
    Solforce-ként utána meg nézel hülyén, hogy a szétrobbant csillagok után megszűnő node line-k hiányában csak lassúzva tudsz átkelni a galaxison, míg az ellen lazár lerohan 10x
  • inkvisitor
    #484
    toltál havi 50K-t.
    Megnézted, mennyi a hazard rating?
    És neked mennyibe kerül egy magasabb ratingú bolygó fenntartása?
    Morrigivel találtam olyat, ahol 1 000 000 körönként. Nem cssda, ha csak kimaxolt biom flottákkal kolonizálok, és minden fejlesztett bolygót 2-3 másik ilyen flotta supportol, amíg vissza nem esik a hazard. Magas hazardon meg nem szaporodnak.
    Valóságban mikor szól a civil szféra a kormánynak, hogy vegye vissza a támogatást?
    A következő faj elvileg olyan lesz, aminek az erőssége a felszíni harc. Szóval lehet találgatni, mikor kerül be ez a feature.
    A nagyobb provinciákhoz meg kutasd a kereskedelem fát.
    A civil lakosság meghagyásánál belegondoltál abba, hogy a fajok hazardja negyon különböző? 400 is lehet az eltérés, ami ahhoz vezet, hogy egy rakás pénzt kell költeni arra, hogy a lakosság fele életben maradjon. Akár annyit, hogy ne termeljen bevételt, hiába max a lakosság
  • Sir Quno Jedi
    #483
    Én MoO3-ban mindég szétkúrtam a bolygókat napágyúval és így nem volt gond a kolóniák elfoglalásával, mert ami nincs azt nem kell elfoglalni, fenntartani, megvédeni ugye... :DDD Kicsit foghíjas lesz a galaxis itt-ott, node aki belémköt az számoljon az efféle megtorlással is. :DDDDD
  • Renegade
    #482
    ja és lehessen bővíteni a kúrva provinciákat :-)
  • Renegade
    #481
    azért kiváncsi vagyok, mikor jut el odáig a játék, hogy bele kerüljenek a kényelmi funkciók, teszem azt:

    -ha elfogy a fregat/mine slot vegye 0-ra a támogatást (vagy legalább szóljon mert így több száz millát is elherdál az ember, ha nem figyel
    -lehessen cserélni az admirálisokat és NE automatán jelölje ki a nyugdíjas helyére az újoncot, rém kellemetlen állandóan visszahívni és átrendezni a flottát mert pásztor vezeti a támadást, stb
    -bár az egyben sem volt de rohadtúl kellet volna: gyártáson belül is lehessen rendszert váltani
    -ne gombfoci méretű legyen a battle manager map-en a védő, micsoda hülyeség, hogy 10 rendőr hajónyi "sor" csak a föld-jupiter távon fér el

    és legyen végre lehetőség megküzdeni a bolygó katonai erejével, röhej, hogy Sztálin/Hitler/Mao Ce Tung taktikával miliárdokat kell kiirtani a birodalom bővítéshez, nonszensz
  • Renegade
    #480
    Amióta Ninju elmondta, hogy ez azt jelenti amit te is írtál azóta 0 a kolonizálás támogatása nálam.
    Támogatnám én, ha hinnék abban, hogy jól működik a diplomácia :-)
    Elvégre zseniális játéktechnikai húzás, mint a pionírok É-Amerikában, remek lehetőség lenne egy államszövetség megalkotására.
    Ezidáig egyszer találkoztam ilyennel: egy csapat ember létrehozott egy 10k-s coloniát (már ez fura, hiszen több millióan is lehetnének), meglett a kereskedelem a protektorátus, toltam nekik havi 50k pénzt még pluszba, de nem szaporodtak, nem építettek hajókat, ez így kevés egyelőre :-(
  • lammaer
    #479
    Én small discen tolom 4 ellenfél ellen, most a 130-140. körben kezdett a bogár nagyon agresszívkodni (ecsém, ezek minden rendszer minden bolygóján megélnek), és azzal szórakozik hogy a CnC shipemet foglalja be egy halom shuttleval (de úgy hogy közben a 9 másic cruiser meg van pakolva PDvel), aztán csata végén már oszlik és szét az egyébként alapvetően sértetlen flottám....

    Szóval mostanában a CnC ship az megy a francba el a naprendszer másik végébe :)
  • Renegade
    #478
    132%-os SOL dreadnaught volt, visszatöltöttem és árgus szemekkel néztem, hogy mi történik. Ha jól láttam 8-10%ot szed le a legénységből a board (nem volt Semper Fi). Mivel a töltés után nem buktam el (102% maradt) így sajna nem tudom, hogy meddig kell zuanni a %-nak, hogy elessen az ürhajó. Lehet, hogy ez csak a Bridge pálya sajátja, mert nagyon kevés a rendszer és ezt tekinti olcsó de erős fegyvernek az AI, de eddig 3 fajjal harcoltam ezen a pályán és mindegyiknél alaptartozék volt.
  • Agamemnon
    #477
    Renegade, te támogatod a független kolonizálást? És ha létrehoznak egy-egy koloniát, utána mit kezdesz velük?

    Én simán 0-n hagyom, így nem fordul elő, hogy mire a kiszemelt bolygóhoz elér a kolonizáló hajóm, addig a civilek létrehoznak rajta egy telepet...
  • inkvisitor
    #476
    Fajfüggő is. Egy liir vagy morrigi DN-en jóval kissebb a legénység, mint egy zsúfolt hiver vagy zuul járművön.
  • Renegade
    #475
    hát a boardingon még kéne egy kicsit csiszolni, mert a 330 fős dreadnaughtot is nagyjából 7 mp alatt állítja átt az ellenfél o0
  • inkvisitor
    #474
    Nálam a kezdő cruiserek általában rakétások.
    Bár én az elején a fjlődésre koncentrálok, Solforce-t pedig már egy ideje hanyagolom. A morrigi volt az eddigi kedvenc, a LOA-t meg most kóstolgatom.
    A rakéták és drónok elvégzik a piszkos munkát, bolygók ellen meg assault shuttle megy második flottának.
    A rakéta bolygósebzése utolsó infók szerint 0.
  • Renegade
    #473
    :-))

    szerintem az elején jobb a kinetic cucc, ami nagyon fontos:

    lézerek nincs critical hiszen -15%-ok van rá
    hvy drive: +30% critical
    még a csóró gaus canonnak is +15% criticalja van.

    így tippre az első körben a következő a joly joker SOL-nál rushra 1200-1500-mes harcnál

    15 UV lézer 51*15= 765 DPM
    1 hvy drv 420 DPM
    2 missile hátra: passz

    ehhez a konfighoz nem kell kiegészítő (supply persze mehet, így nem kell supply ship), olcsó, fapad, igazi rush jószág, a lézer borotvál, ricochet szinte biztos nincs, criticalt nem okoz, emellé ott a hvy drive, ami nehezen döglik be és borzasztó criticalokat üt közelharcban és elméletileg 1 perc alatt egy ilyen szét kap 2 ellenséges hajót.

    Persze bolygó harcnál elvérzik, bár egy, egy bolygós rendszer ellen 2*8 armornak még lenne is esélye.


    Na majd megnézem az atom cruisereket :-)



  • inkvisitor
    #472
    Az összetétel: Könnyű fegyverzetbe nálam már sztenderd a tiszta légvédelem. max alacsonyabb szinten, amikor csak páncélozatlan cirkálókkal fut össze az ember, akkor érdemes kirakni pár olyan hajót, ahol mindent lézerekkel: uv vagy xray raksz tele. GYengébb videokártyát megfektet, de ennek van a legjobb DPS (damage per secon) értéke a gyakori lövések miatt. Bolygók ellen nem sokat ér és akkor sem a legjobb, ha már DN vagy LV ellen megy az ember. Egy LV páncélja ellen a legdurvább kisfegyver, a pulse phasor konkréta 1 sebzés tud bevinni körönként. Adamantit páncéllal annyit sem. De cirkálók ellen hatékony.
    HA komolyabb vadászhajókat akarsz létrehozni, próblád ki tower installationt kikutatni. Utána lehet építeni WAR mission sectionokat. Egy ilyen cirkálóra felfér 5 nagy torony (battle bridge 1 mission 3, engine 1), és rakj rá meson beamet. :)
    Durvák lesznek.
  • Renegade
    #471
    én is erre gondoltam, bár ennek ellent mond, hogy akkor ő nem volt képes leszedni egy rakétámat sem, pedig volt pd-je