710
  • inkvisitor
    #470
    Bár ez a 390 gyanús, hogy számlázási hiba.
    74 enemy ship destroyed: A morry supply és cnc hajóknak alapból vannak drónjai, ha emellé dróncirkálókat is rakott, akkor símán összejön ez a szám..
    Destroyed units 390: ez ütközik az előző üzenettel. Szerintem ideszámolta a pontvédelem által lelőtt rakétákat.
  • Renegade
    #469
    akkor elégé komolyan veszi a gép a rendszer védelmet, mert a második hullámban jött még 140 o0
  • inkvisitor
    #468
    Nem, de a drónok, boarding podok és battleriderek igen.
    És egy cirkáló símán visz magával 6 drónt vagy 3 battleridert.
  • Renegade
    #467
    persze a két bukta is az első hullámban befoglalt hajó volt :-(
  • Renegade
    #466
    még nem, egyenlőre a standard fegyvereket próbálgatom, mi az az összetétel ami stabil fog drone/board mániás ellenfelet (nekem eddig minden játékban próbáltak).

    Jut eszembe a destroyed unitba a rakéták is benne vannak? Vagy ez a csoda ellenfél képes csata fordulónként (körönként kétszer kiköhögni 300-400 dronet?)



  • inkvisitor
    #465
    Assault shuttle-t próbáltad már?
    Egy 9-es csapat rettenetesen gyorsan leazabálja alakosságot a bolygóról. Gyorsabban mint a nehézlézerek.
  • Renegade
    #464
    azért így már könnyebb az élet, pont nem érdekli innentől az embert ha csak 2-es a flották endurance-a, hiszen az supply gömbön belül az 4 (supply admirallal 6), annyi idő alatt meg kényelmesen megehető egy 2 bolygós rendszer, ha az ember visz becsülettel PD Cruisereket. Ami nekem egyelőre bevált a játék elején, az 7 battlebridge-es blazer + 3 battlebridges PD (ezek legalább nagyjából együtt mozognak, így megmarad a PD védelem, mert siralmas, ahogy szétesik az alakzat, ha támadnak). A CNC meg hátul málnázik, vagy ha valaki meglátja akkor max speedel szaladgál. Ha az ellenség tulnyomó részt rakétázik (onnan lehet tudni, hogy mindíg a seggét mutatja) akkor azt max rangből szereti csinállni, így nyugodtan lehet menni bolygót bögdösni :-)

    Persze tuti vannak jobb taktikák, meg nyugisabbak, de a bridge pályán már a 20. körben megy az adok kapok :-)
  • lammaer
    #463
    Szuper hogy megosztod ezeket a nyalánkságokat itt.

    Nekem a relocate kapcsán jött elő egy olyan megfigyelés, hogyha mondjuk a bolygó ahovan relokálni akarom a flottát túl messze van mert nincs a flottában elég supply hajó (ezért nem is jön a relocate opció), ha szétszedem a flottát és átküldön transferral, akkor úgy átmegy bármekkora távolságra.
  • Renegade
    #462
    na rendesen kiteszteltem szóval:

    mehet mindkét flotta vegyes hajókkal, mert csata előtt van lehetőség pakolászni. Viszont csak típusokként lehet, teszem azt van 2 armour meg 4 armour mk2, akkor ők kettesével, illetve négyesével pakolhatóak (de ugye ez sem gond, kell vinni egy 3. üres flottát buffernek). Továbbá a második csata onnan indul, ahhol az első abbamaradt. Ezzel a módszerrel több bolygós, több száz védővel felszerelt rendszer is könnyebben üthető, remek érzés bolygó mellől kezdeni a csatát, hvy laser rangen belül :-) Majd mégnézem, hogy a salvagerrel mi a szitu (egyelőre bentmaradt a támadókkal, szóval nem tudom, hogy akkor is gyűjt-e, ha csak a support flottában van).
  • Renegade
    #461
    ja, bug vagy feature?

    elküldesz 2 flottát egy azon rendszerbe támadni, legyen az egyik flotta A (csak csatahajó+cnc+supply guru leader) a B meg pár supply, meg salvager hegyek. Csata elején simán megadható, hogy mindkét csatát az A flotta vívja meg (hiszen annyi csatát vívsz egy körben ahány flotta ott van), utána meg a másik flotta felgyógyítja, repeat
  • inkvisitor
    #460
    Tippre board.
    Ha jól látom az ellenfél elég sok rakétát indított. Azok közt átnavigálhatott pár.
    A tech szintet nem tudom, a másik ötlet a Pszi. A morri elég erős abban.
  • Renegade
    #459
    másnak is nyúlja az ellenség a hajóit? (gondolom boardolnak, csak nincsen róla visszajelzés, vagy pszi?) Nekem rohadt gyakran, először boardra gyanakodtam, de direkt van két pd cruiser is a flottában, meg marineok. Ja a +100 dront (gondolom azok voltak) egy kör alatt varázsolta ki.

    szitu: Bridge pálya (mindenkinek max 4 rendszer ugye, mert rohadt zsúfolt map, pénzhiány, stb), a csata 2. köre, háát van baj, ráadásul 5 hajómat nem kilőtték, hanem átállt o0

  • inkvisitor
    #458
    Eddig egy bugot találtam, de másnapra az is javítva lett.
    Ha jól tudom, a max kilőhető kockamennyiség 300K, ami épp elég egy leviathanra. De nem vagy korlátozva abban, hogy egy kapu hányszorlőhet körönként. Indítottam már egyszerre 4 flottát egy bázisról. Megteheted azt is, hogy 4-5 részletben (flottában) indítod el a tápos hajókhoz szükséges kockamennyiséget, és aztán a célnál összerakod az egészet. Csak bírnod kell supporttal az indítóállomáson.
  • lammaer
    #457
    Ötletes cucc, az tényleg jó a SOTS-ban hogy minden faj igen eltérő módon működik (pl ami az űrutazást illeti, bár a LOA ugye aztán végképp egy eszement koncepció ezek alapján).

    Viszont ahogy nézem a patchlogokat meg a fórumkommenteket, elég bugos még a LOA.

  • inkvisitor
    #456
    Akkor van még egy dolog, ami miatt aggódni kell.
    A Loa meg vicces egy faj. A flottái nem igazából hajókból állnak, hanem legókockákból. És a célfeladattól függően bármilyen, prototípus szinten legyártott hajót ki lehet rakni belőlük. Más szóval a flottáid mindig a legújabb hajókból állhatnak, ha van elég kockád. De a fényfeletti utazás náluk úgy történik, hogy kilövik az építőkockákat, azok meg 4-4-3-2-1 sebességgel alapján haladnak. 1 után fényalatti sebességgel kocognak a célig.
    De: lassabban szaporodnak, mint a többi faj, nincs kiber, pszi és bio kutatási fa, a kilőhető kockamennyiség alapból 70K, 2. szinten 150K, míg egy normálisan megépített csatahajó 70K kockát kér páncélzat nélkül...
    Tehát nehezen lehet full flottákat küldeni vele. Viszont ha megtámadnak kolonizálás kozben, az asszimilátorokat abban a pillanatban átkonvertálhatod hadihajókká, amíg a készlet tart. És a hajóik kb annyit bírnak mint a hiver téglák. A drónjaik meg alapból közepes ágyúkkal vannak felszerelve, nem könnyűkkel, mint a többi faj.
  • ACi000
    #455
    Meg van a válasz a kérdésemre:
    A netronstar flotta érkezése tüntette el a kezdő rendszeremet,de egy üzi jó lett volna erről az eseményről nem csak annyi hogy új kapitálom lett
  • lammaer
    #454
    No, de legalább tudjuk a választ :)
  • ACi000
    #453
    Azért kérdeztem, mert egy netronstar flotta! közeledik a kezdő rendszerem felé egy ideje, de nem látszik semmi.
    Meg jelent a system killer a szomszédos üres rendszerben, majd eltűnt a kezdő rendszerem.
    Mi lehet a magyarázat?
  • inkvisitor
    #452
    A system killer köröknként kilő egy bolygót a rendszerben, ahol tartózkodik, majd a bolygók elfogytával elindul egy szomszédos rendszer felé.
    Neutroncsillaggal még nem találkoztam, de valószínűsítem, hogy aszupernovarobbanás utáni maradék az.
  • ACi000
    #451
    Sziasztok!
    Két kérdésem lenne:
    - a system killer eltudja pusztítani a szomszédos rendszereket is vagy csak azt ahol van?
    - találkozott már valaki "netronstar"-ral?
  • Renegade
    #450
    naaaaa, szarjanak sünt:

    Only one of each type of station is allowed in any single system, except for mining stations which can have more per system. Additionally, stations are now limited by population - one station per 750M population (Imperial + Civilian).
  • Renegade
    #449
    na de találtam egy remek nézetet, amin tök jól látszik, hogy mennyire kevés stationt engedélyez rendszerenként

    csak azért szűrtem naval-ra, mert abból mindenhol van, de továbbra is mutatja, a szabad helyeket:



  • Renegade
    #448
    csak tapogatózom, simán lehet még a bolygó méret + lakosság kombó. fejlettség kizárva, mert nav, civ, science megvan.

    Jelenleg kb így fest:

    2-es bolygó max populáció (200m/200m), emellett pihen a szinte maxos 1es szintű naval base
    5-ös bolygó (itt még gyerekcipőben van a kolonizálás (16k/1,5k)

    de így szvsz még látszik is

  • inkvisitor
    #447
    Ja, és sotsverse map-on a terjeszkedés a LOA fajjal: Amíg be nem korlátozott az szomszéd átlag 2 körönként került be egy új kolónia. 40 kolónia után kezdődött csak a csúszás.
  • inkvisitor
    #446
    Ez érdekes.
    A jelenlegi játékomban több rendszert is megnéztem, de bárhova fel tudtam húzni az új állomásokat.
    Nem véletlenül az a helyzet, hogy nem voltak meg az előfeltételek a köv állomáshoz?
    Mert alapból csak Naval és science építhető. Civilhez és diplomatához egyéb kutatások kellenek.
    Ugyan csak 3 science állomásom van, de bárhova építhettem diplo-t és kapásból ajánlott hozzá bolygónként 4 helyet.
  • Renegade
    #445
    na egy gyenge tipp az alacsony állomás számú rendszerekre:

    Írjátok már le, hogy milyen több bolygós rendszernél tapasztaltok túl alacsony állomás számot.

    Nálam eddig a rekord, az 5 bolygó (4 lakható) és még is csak 1 állomás lehet összesen, viszont, a csillag az G1VI (fényes sárga szubtörpe). Hátha a nap mérete befolyásolja az állomások számát.

    Ja a számokhoz info: színképosztályzás

  • Renegade
    #444
    őőő csak én nem látom a képet? képkezelőről sem lehet már feltölteni?

  • Renegade
    #443
    ja, a kép:

  • Renegade
    #442
    ja, Inkvizitor taktikája nagyon baba (erős colony fleet, 6-os adó, 1. körben fittelés). én a bunker taktikát alkalmazva (lassú fejlődés, + naval base mindenhova) is a 40. körre már 4milla+ban voltam teljesen liberális kormányzással, úgy hogy volt 250k-s colony projekt, amit ráadásul 3* is lenullázott a holland srác meg a slaverek. 60. körre így néz ki a történet, ha picit bátrabb vagyok és több flottám lenne, akkor simán lehetne hozn ennek a másfélszeresét szvsz:

  • Renegade
    #441
    pedig hát:

    A Mining Station is a special type of station that can either be built by the state or by it's citizens. They can be built around Asteroids, Gas Giants and Barren worlds.

    Each mining station in a system gives +500 IO to all the colonies in that system. Each mining station in a system without any colonies gives +250 IO to the nearest system with a colony. This bonus IO does stack with multiple mining stations. The player does not build mining ships anymore. Instead, they are created automatically and will travel to and from mining station to production center on their own. However if the mining ship gets destroyed it "stuns" the mining station for a couple turns. [1]

    Requires Mega-Strip Mining Tech to construct (either by empire, or spontaneously by citizens)


    egyébként pont a hazard egy kvázi könnyen megtippelhető érték, mert tudod, mi az optimális a fajodnak, meg az 1 techtreejéből kisakkozható, hogy mi lesz az a +- érték amit majd tudsz kolonizálni

    Jut eszembe, most azért bújom a wikit, mert sikerült belefutnom nekem is egy olyan naprendszerbe, ahol már 2 bolygót is kolonizáltam (több van)több mint 1 milliárd a lakosság, de még mindíg 1 (azaz egy) állomásom lehet csak összesen :-(
  • Agamemnon
    #440
    Na, a mining állomásos gondomat visszavonom :) Azzal a feltételezzél éltem, hogy azokra a bolygókra is lehet bányász állomást telepíteni, amik amúgy még nem kolonizálhatóak és esetleg szerintem a jövőben sem érné meg kolonizálni... ha olyan helyre próbálom, ahol gázóriás van, vagy aszteroida öv, oda természetesen engedi az állomás telepítését.
  • inkvisitor
    #439
    Akit a többi részlet is érdekel, az olvassa a Lore-t
  • inkvisitor
    #438
    Biológia:
    Ember: No comment 1 férfi 1 nő.
    Hiver: A társadalom java része terméketlen dolgozó, külalakjuk és fizikumuk nagyrészt a hercegnő által tojásrakás előtt genetikailag módosítható (hiver norma szerint, ha egyszerűbb űrruha helyett vákumbiztos dolgozó készítése, akkor a vákumálló dolgozót részesítik előnyben). egy terméketlen dolgozó 30-60 kg, mérete 0,9, 1 m. Egy katona súlya 120-240 kg, mérete 2-3,2 m.
    Termékeny hím v herceg. Meglehetősen nagy önállósággal bíró szárnyas egyedek. Közel szabadon vádorolhatnak a klánok közett, vagy egy hercegnővel kötött szaporodási megállapodás alapján akár saját klánjuk is lehet.
    Termékeny nőstény v hercegnő: Klánvezetők, bármely hiver variációt képesek szülni, kivéve újabb hercegnőt. Ezt csak a királynő tudja. Egy királynő folyamatosan olyan hormonokat bocsát ki, ami megakadályozza a hercegnők királynővé érését. Királynő hiányában több évszázad kell egy hercegnő átalakulásához, de a folyamatot egy királynői hormonnal való találkozás azonnal nullázza. A koronagyémántok (tulajdonképpen királynői memóriakövek gyűjteménye) képessé teszi az őket lenyelő hercegnőt órák alatt királynővé érni. Élettartam: évezredek.
    A hiverek agyában fejlődik egy kőszerű anyag, amiben az adott hiver személyisége és emlékeinek java rögzül. Ha ezt a követ egy hercegnő lenyeli, a benne levő információkat képes átvinni egy friss tojásba. Újjászületési és előléptetési lehetőség. Így egy dolgozóból lehet katona vagy akár herceg is, ha kitünteti megát eléggé.
    Tarka: közel emberméretű, termékeny nőstények, havi 1 terméketlen tojás termeléssel + terméketlen (nem váltott) hímek. A nőstények nagyrabecsülésük jeleként adhatnak egy tojást egy terméketlen hímnek aki kivívja elismerésüket. Elegendő különböző nősténytől származó terméketlen tojás elfogyasztásával a tojásokban levő hormonok beindítják a változást. A Váltott hím 2,5 m magas, eléri a 200-300 kg-ot is, termékeny lesz, de élettartama erősen lerövidül. A katonai vezetők és az uralkodó általában váltott hím.
    Liir: hímnős, biológiailag halhatatlan pszionikus képességekkel bíró tengeri emlősök. Egész életük során folyamatosan nőnek. 400-1000 éves kor között válnak Elderré, ekkor táplálkozásuk is megváltozik, ragadozóból planktonevővé. Baleset hiányában addig nőnek, amíg puszta súlyuk agyon nem nyomja őket. Az adott bolygó legnagyobb Elderje felveszi a bolygó nevét, és onnantól ő a bolygó hangja.
    Zuul: Értelmes, 60-80- kg-os hímek, erős telepata képességekkel és kb 800 cm3 agytérfogatú alacsony intelligenciájú 150-250 kg-os nőstények. A társadalom alapegysége a kéz: 1 hím és 4-20 nőstény. A nőstények folyamatosan terhesek, de az embriók a nőstény pusztulásáig felfüggesztett állapotban vannak. A nőstény halála után nőni kezdenek, felemésztik az anya testét és a környező szerves élelmiszereket, majd alakot váltva kezdik felnőtt életüket. Egy zuul hím élettartama kb 40 év, a tanulásukat gyorsítja az emlékek telepatikus úton (sokszor erőszakosan) történő megszerzése. Az előrelépés/előléptetés teljesen megszokott útja az orgyikosság.
    Morrigi: Pszionikus faj. A madárszerű hímek az elbájolás, a sárkányszerű nőstények a telepatikus védelem szakértői. Űrhajót csak a hímek vezethetnek, de az utódnevelés, fejlesztés és hajóépítés csak a nőstények kiváltsága. A hímek rajokban járják a világűrt, ahol relikviákat, ingóságokat gyűjtenek, mejd a kolóniákhoz érve felveszik a fiatal hímeket a nőstényekkel folytatott komoly alkudozások után, akkor is a feltöltik a készleteket, a szerzeményekkel és bájoló képességeikkel pedig megpróbálják párosodásra rávenni a nőstényeket. A legvonzóbb nőstény az, amelyiknek a legnagyobb az ellenállóereje, a legvonzóbb hím pedig a legerősebb meggyőzőerővel bíró.
  • Renegade
    #437
    cool :-)
  • inkvisitor
    #436
    Kis SOTS történelem.

    A Lore a fajok fiziológiájának, történelmének és társadalmának leírása. A Történelmekben közös, hogy alig valamivel az első ember-hiver kapcsolat (és a lakosság 80%-ának kiirtása) előtt mind a négy alapfaj egy komoly kataklizmát élt át.
    Tarka: az ezüst birodalom pusztulása: 20+ kolónia tűnt el fizikailag is a világegyetemből, jelentős technológiai és területi veszteségek. Az esemény akkor történik, amikor a Hiver királynő diplomáciai látogatásra megy a Tarka uralkodóhoz. Az esemény okáról nincsenek információk, csak sejtetett morzsák utalnak arra, hogy a két faj által használt hajtóműrendszer (ugyanannak az elvnek két ellentétes végpontú alkalmazása) kölcsönhatása okozhatta a katasztrófát. Az eltűnt királynő keresésére induló Hiver flotta lerombolja az ezüst birodalom maradékát, miközben maga is elpusztul.
    Hiver: A királynő pusztulása, a koronagyémántok (amik valójában nem gyémántok, hanem speciális anyagú kövek, amik lehetővé teszik, hogy egy hercegnő évszázadok helyett órák alatt királynővé fejlődjön és új hercegnőket szüljön) eltűnése, ami polgárháborúba taszította a Hiver birodalmat. Ennek során emelkedik ki Radiant frost hercegnő, aki a rivális Obsidian Crown száműzése után régens lesz.
    Liir: Egyújabb suulka felemelkedése és a faj rabszolgaságba taszítása, majd az azt követő lázadás, ami során 7 kivételével az összes korábbi suulkát kiirtják. A Black (a liir normák szerint önkéntes halált választó Elder) vezetésével megkezdődik a liir űrkorszak.
    Solforce: Az elszabaduló környezetszennyezés és felmelegedés, majd a nyomában járó háborúk kiirtják a lakosság nagy részét. Az egyik emberes űrrepülés során egy kutatóhajó a rajta levő szezorgyűrűvel együtt váratlanul eltűnik a radarokról. Pár órával később a Jupiter pályáról jelentkezik be a hajó utasa. A jármű légkörbe zuhanása előtt elküldött adatok alapján készül el a Node-drive, az emberi fénynél gyorsabb meghajtás. Az első kiküldésre szánt kolonizáló, a Nova Maria pár órával az indítás után belefut a rendszerbe lépő Hiver flottába, ami nem más, mint Radiat Frost, a Hiver régens által száműzött Obsidian Crown hercegnőt és új hazát kereső klánját szállító együttes. A bolygó kipucolásának 3. napjára sikerül az embereknek aktiválni a múzeumokba került nukleáris fegyvereket. A mintegy 3000 nukleáris rakéta egyidejű kilövése végez a hiverek összes rombolójával, cirkálójával és súlyos sérüléseket okoz a hercegnőt szállító csatahajónak, de addigra a lakosság 80%-a halott. A csatahajó elmenekül a rendszerből, de az ezt követő erőltetett űrfegyverkezés és kolonizáció közben, pár évtized múlva egy közeli rendszerben utolérik és elpusztítják a Solforce erők.
    Az terjeszkedés első éveiben az emberek kérdés és kommunikációs kísérletek nélkül elpusztítanak minden felfedezett Hiver kolóniát és árművet, miközben a bogaraknak fogalmuk sincs, kik ezek az agresszív idegenek. Mire sikerül tisztázni a helyzetet, és az erőszakos támadások leállnak, 5 hiver klán örök vérbosszút esküszik az emberiség ellen, és az egykori Hiver területek jelentős része emberkézre kerül.
    Zuul: Az egyik Suulka, He who shapes által készített biofegyverek, akik alkotójuk szándékától eltérően nem pusztultak ki a célbolygó, egy morrigi kutatótelep teljes lepusztítása után, hanem az ott talált technológiából építkezve kiléptek a világűrbe.
    Morrigi: A morrigi birodalom 15.000 éve érte el csúcspontját, majd lassú hanyatlásba kezdtett 600 évvel ezelőtt egy újabb terjeszkedő felemelkedő fázisba léptek amit két suulka, a Szirén és He who shapes brutálisan derékba tört. A liir biofegyveres támadás, ami elpusztította a suulkák javát és elűzte a túlélő hetet lehetőséget adott a Morrigik újabb felemelkedésére. A suulka támadásának valószínű oka a Morrigi hajtóműrendszer, ami gravitációmanipulálás elvén működik. A suulka pedig épp azért hagyta el a bolygófelszínt, mert mérete miatt már nagyon érzékeny a gravitációra. Veszélyesnek tartották az utazók hajtóműveit.
  • Renegade
    #435
    ennyire nem ástam bele magam, mert már ezen az oldalon elhültem: Lore

    Gondolom van külön szekciója a hölgynek a Kerberos fórumon, minden esetre elég termékenynek tűnik. ahogy nézem rá van kattanva a témára, itt a weblapja: Arinn

  • inkvisitor
    #434
    Biom colonizáló:
    teletöltött cirkálóflotta fordulónként 45-90 ponttal javítja a hazardot.
    GYK (loa kivételével) mire befejeződik a kolonizálás, a csúszkát teljes infrafejlesztésre állítva, a biohazard 0-ra csökken bioszféraveszteség nélkül. Minden biom kolonizáló a flottában 6-10 pont biohazardot visz el fordulónként.
  • Agamemnon
    #433
    Minél több supportot tudnak vinni, vélhetően annál előbb lesz önellátó és termel profitot a kolónia.
  • ACi000
    #432
    Magasabb szintről indul és a support is hatékonyabb
  • lammaer
    #431
    Egynél több kolonizálónak flottában van értelme? Esetleg gyorsabban fejlődik a kolónia - magasabb szintről indul ha nem egy hajó alapítja?