710
  • Agamemnon
    #390
    Az miért van, hogy bizonyos rendszerekbe nem tudok station-t építeni, még ha lakott is a rendszer, korábban építettem is már naval station és van ráérő építő flottám is elérhető közelségben?
  • inkvisitor
    #389
    A végső esetben pontvédelemre használhatóak az emitterek is.
    Meg a beamerek.
  • Ninju
    #388
    Esetleg variable laser.
    Az működik PD és támadó fegyverként is.
  • lammaer
    #387
    Szupi, tehát Xray lézer. Vettem főnök :)
  • inkvisitor
    #386
    Pontvédelem it is van.
    Kifejezetten pontvédelmi célú lézer, phaser és gatling ágyú mellett, ami rakéták ellen használható van a torpedó drónok és battleriderek ellen ideális pontvédelmi rakéták, ezen fellül az összes fegyvrnek van légvédelmi funkciója. Elég látványos a fegyverteszten, amikor egy sugárfegyverekkel megpakolt DN-t pontvédelembe rak az ember :)
    Rakétával nem érdemes bolygót támadni, arra az ágyú (gauss és energia) nehéz sugárfegyverek és a rohamsiklók a legjobbak. a könnyű lézerek hajók ellen jók, ott is csak a kicsik ellen. Egy leviathant meg sem karcolnak.
    falanx légvédelem: rapid fire gaus - falanx system
    Lézer légvédelem: xray laser - rapid fire laser
    Phaser lgvédelem: xray laser - phasor - pulse phasor - phasor point defence
    Rakétás légvédelem: micro fusion drive - missile point defence
  • lammaer
    #385
    Jaja, így már világos, lassan összeállt a kép.

    Végül sikerült kirobbantanom egy kis háborút (hát apám, ez a diplomáciai képernyő se piskóta, milyen faszán eldugták a nyilakat amivel lehet az opciókat pörgetni :) ).

    No, ami kiderült (illetve csak felfrissült az emlék) a védekező bolygók iszonyat erősek, no és persze mindenki rakétával osztja a másikat.

    Rémlik hogy a SOTS1-ben fel lehetett szerelni a hajókra rakéta elhárító fegyvereket - ez megvan itt is? Ha igen, merrefelé kell kutatni. Muszáj lesz mert a bolygók meg az AI rakéta boatjai is szétvernek mindent mire a közelükbe érek (én vegyesen rakéta és laser boatokkal operálok).
  • Sir Quno Jedi
    #384
    Nos emlékeim szerint valamilyen szintig fel kell modulozni az állomást, különben nem engedi upgrade-elni. Akkor megupgradelheted megfelelő flottával szépen és lehet újra modulozgatni, akkor megint engedi fejleszteni stb. goto 10...
  • lammaer
    #383
    Aháá.. tehát az állomások SZINTJÉT növelik ilyenkor, aminek kb semmi köze nincs a modulokhoz...
  • inkvisitor
    #382
    A kezdéskor csak egy fejleszthető állomásod van, egy 3. szintű naval station a főbolygódnál. Azt elfejleszti egy darabig a két constructorod, ami kezdéskor van :)
  • inkvisitor
    #381
    Ha megvannak az előfeltételek, akkor felfejlesztik az állomást következő szintre, ahol újabb modulokat építhetsz bele.
    Naval station pl 3. szinttől már képes hajókat retrofittelni, vagyis a fegyverzetet újabbra cserélni (fegyvercsaládon belül).
    Vagy a Zuul 5. szintű tribute stationnal már hívhat egy suulka-t.
    Minnél magasabb szintű a fejlesztés, annál többe kerül pénzben és építőpontban. 4-ről ötre fejlesztésnek már csak fullra töltött constructor flottával érdemes nekilátni, mert sokáig fog tartani. És belekerül pár millióba.
  • inkvisitor
    #380
    Sok függ a kezdő fajtól.
    Indulásnak a liir és a Solforce ajánlott. A liir gyorsan kutat és elég jó esélye van a legtöbb technológia elérésére, a Solforce meg egy kényelmes középút.
    Induláskor minél gyorsabban érdemes felkutatni a közeli rendszereket, de eleinte 200-nál magasabb hazardú bolygókat nem érdemes kolonizálni, mert egy vagyon a fenntartásuk. Sok különböző taktika van, hogy hogyan érdemes továbbmenni, az enyém, hogy először a biom kolonizálókra megyek, hogy minél könnyebben és gyorsabban terjeszkedhessek. Utána 4-5 biom kolonizálókkal maxra töltött flottát építek, meg egy harci flottát az esetleges találkozásokhoz.
    Az első körben 6-ra emelem az adót, és elkészítem a tervezett hajókonfigokat az elérhető lehetőségekből. Az első körben nincs prototípus költség. Minden lakott bolygóhoz építek egy első szintű Naval stationt. HA jön a bolygó holandi, azt lője szét, ne a bolygót.
    Több belakható bolygós rendszternél meg előny, mert ilyenkor be lehet költöztetni a rendszerbe a kolonizálókat, és körönként csökkenthetik a hazard ratingot (bolygóklíma eltérés az ideálistól), nem kell utazni.
    Kezdőnek morrigi és hiver az egyedi stílusok miatt nem ajánlott, zuul és loa főleg nem. A többit mindenki maga tapasztalja ki, mi illik a játékstílusához.
  • lammaer
    #379
    Én azt szeretném kérdezni, hogyha construction fleetnek azt mondom hogy improve station, akkor mi a jó istent csinálnak?

    Úgy értem, kiváncsiságból kiadtam nekik, bár egy stationon se állítottam be semmilyen modul építést. Aztán jól elvolt vagy 20 körig a construction fleet, hogy ő most improveol, és nem is hagyta abba amig le nem cancelleztem a missiont? Stationokon nem láttam semmi változást...
  • Agamemnon
    #378
    Ha mar ilyen sok idot eltoltottel a jatekkal, nehany tanacsot oszthatsz a most kezdoknek :)
  • inkvisitor
    #377
    Nem lakott rendszerbe csak bányászállomás telepíthető.
    A fejleszthetők, (NAval, civil stb) csak lakottakba.
    Tehát a lakottakban lehet 4 fejleszthető űrállomás, és akár sok bányászállomás (nekem a rekord 22 volt), a lakatlanokban meg a tereptől függő mennyiségű bányászállomás. Ezeknek a termelés a környező lakott rendszerekbe megy.
  • Agamemnon
    #376
    Akkor ez legalább egyszerűbb, mint amilyennek elsőre tűnt :D

    Felfedezett, de nem lakott rendszerbe nem lehet állomást telepíteni, ugye? (Legalábbis nekem nem sikerült...)
  • inkvisitor
    #375
    Rendszerenként 1 űrállomást lehet telepíteni a Naval, Civil, Science és Diplomatic típusokból (a bogaraknak lehet még egy kapuállomást), illetve gázbolygónként 2 bányászállomást. Az aszteroidaövbe annak méretétől függően övenként 3-6 állomás telepíthető.
    A védelmi platformok számát a rendszer ellátási potenciálja határozza meg.
  • Agamemnon
    #374
    Azt nem is tudtam, hogy nem lehet minden bolygó mellé 1-1 űrállomást lerakni, bár egyelőre nem is próbáltam, hiszen még nem volt annyi pénzem, hogy telepakoljam a már kolonizált rendszereket :)

    lammaer, köszi a pályaszerkesztőt! Eszméletlen, hogy pont ezt hagyták ki egy campaign nélküli játékból...
  • bubis asvanyviz
    #373
    Hali!
    Nekem is megvan a játék, csak még nem töltöttem le steam-ről a kieget (nem volt még időm rá, plussz várni akartam egy kicsit, hogy a megfelelő állapotba kerüljön a játék).
    Valakinek esetleg nincs kedve elkezdeni egy online kampányt, mert érdekelne a dolog egy élő játékos ellen.
    Továbbá most, hogy kezd kikupálódni a játék kezdenek szállingózni a modok is.
    Itt van egy ami jónak tűnik: Extended Campaign Mod
    Főleg ez lehet érdekes: "tended Tactical Gameplay
    Tactical gameplay is slower and takes place at more distant ranges; all ship acceleration and turning speeds reduced by 2-4x"
    Eddig nem nyerte el a tetszésem túlságosan, a csatákról készült videókban látható, kis távolságból, furán manőverező hajók által vívott harcok látványa.
  • lammaer
    #372
    Valaki tudna esetleg feltölteni olyan állást, ahol van már valami csihi-puhi... Ma is bridge mapon indítottam 6 playeres meccset, de 1-1.5 órányi next turn, next turn után még mindig semi action. Kiváncsi lennék a csatákra már :)
  • cataflam02
    #371
    Köszi mindent!
  • inkvisitor
    #370
    A flotta mérete függ a vezérhajó és a kisebb hajók típusától illetve a megfelelő kutatásoktól.
    Egy cirkáló flotta 9-11 hajóból állhat, egy tiszta DN azaz csatahajó flotta 4 hajóból (1 command és 3 egyéb típus) Egy leviathan képes 4 DN osztályú hajót magával vinni.
    Természetesen megfelelő típusokkal ez erősen növelni lehet.
    Egy morrigi carrier Leavitahan képes 36 Battleridert (specializált, az első rész rombolójával egyező méretű hajót vinni a burkolatán a mellékelt kísérőflottán kívül.
    Hajók változatossága:
    Méretek:
    Drón (vadászméretű, viszonylag korlátozott hatótávú és fegyverzetű harcigép)
    Battlerider: romboló méretű, csak taktikai hajtóművel és bőséges fegyverzettel ellátott hajó, két, szabadon választható szekcióval.
    Cruiser: 3 szekciós, csillagközi utazásra alkalmas hajó, szekciók száma 15+ választható, max toronyméret nagy
    Drednaught: Csatahajó, 3 szekció. max toronyméret Nehéz
    Leaviathan: Egyszekciós óriás, max toronyméret: szupernehéz.
    Minden hajóosztály3x akkora, mint az előző. Fajonként változnak a hajók fegyverillesztési pontjainak száma, helyzete és tűzíve, a hajók gyorsulása, fordulékonysága, páncélzata. A variációk a zuul alapszintű fegyverekkel telezsúfolt "egyszer használatos" papírhajóitól a hiverek lassú, de agyonverhetetlen csótányaiig széles skálán mozog.
    A kutatások 9-11 típus, (hajtómű, erőforrás, energia, rakéta, torpedó, ballisztikus fegyverzet, ipan, kontol, stb) az egyes kutatások száma bőven 100 fölött, de játékonként adott % esély van (fajonként változó) hogy melyek érhetőek el.
    A diplomácia a tűzszünettől a kereskedelmi és kutatási egyezményeken át a korlátozott idejű szerződésekig terjed. Persze van állandó szövetség is.
    A hasonló államformájú AI-k szívesebben barátkoznak, mint az ellentétesek.
    Dióhéjban ennyi a kérdéseidre.
  • cataflam02
    #369
    Helló!

    Lenne gyors pár kérdésem mielőtt kipróbálnám a játékot.
    Mekkora a flotta maximális mérete ? gondolok itt a hajók számára.
    Mennyire változatosak a hajók és a fajok ?
    Sok kutatni való van ?
    Diplomácia mennyire fejlett ?

    Előre is köszi.
  • inkvisitor
    #368
    Ezt olvastam, igaz telefonon.
    Azért érdekes, hogy olyanok szidták főleg a játékot, akik tört verzióval vitték.
  • lammaer
    #367
    Sztem te az endless space topikot olvastad és ide írtál be. A kártya összesen egyszer szrepel itt a topikban, bankkártya értelemben :)
  • inkvisitor
    #366
    ?
    Ugyanarról a játékról beszéltek, amire gondolom?
    Kártyajáték?
    Nem lehet irányítani a csatákat?
    Csak a fegyvereken 5 féle célzési módot és tűztípust lehet állítani a koncentrált sortűztől a minen környező célpontot egyszerre tűz alatt tartani-ig.

    Az állomásokon van egy olyan funkció, hogy automata fejlesztés, és akkor csak a flottákat kell a szintléptetéshez irányítani, a felmodulozást megoldja maga.
    Amúgy a Loa fajt próbálgatok, 75. kör, 17 kolónia, minden kolónián minimum 1. szintű naval base. ÉS 8 flotta. A sebesség elég jó, a körváltási idő nagyban füg a csillagok és a játékosok számától.
    A rendszervédelmet főleg a rakéták látják el, de ez csak a fejlett rendszereknél játszik komolyan, ott már leszedi a kalózokat.
    A ghostship ellen meg a rendszerenként 1 űrállomás elég.
    csatahajók nélkül kevés esélyvan egy leviathán lelövésére, de szerencsére csak akkor megy bolygó ellen, ha nincs űrállomás.
    fegyverplatformokat nem sűrűn telepítek, mert sokba kerülnek a hatásfokukhoz képest. Inkább kilövöm a közeledőket :)
  • Sir Quno Jedi
    #365
    Nehézdrone-okkal telipaksizom az állomásokat és teliberakom a környéket. Több is kimegy, mint amennyit néha enged, csak másik zónába kell tenni, de a széléhez közel, így egy terülten lesz elég sűrűség belőlük. A CP számít csak igazán. Nagyon druván szét lehet kapni az ellenfelet sok rakétás stb. bázissal és sok rendesen felfejlesztett drón-nal. Ehhez jönnek a felfejlesztett bolygórakéták a felszínről és a csúnya rossz bácsik elmennek. Nomeg kell azé egy jó védő flotta is oda.
  • Ninju
    #364
    Kétféle űrbázis (űrállomás) létezik a játékban!

    Vannak a fő bázisok. Ezek a Civilian (kereskedő), Naval, Diplomatic, Science. Ezekből rendszerenként csak 1 db. lehet. Tehát nem kell mindegyik bolygó mellé rakni. Viszont nem is kötelező egy bolygó köré telepíteni az összeset.
    Ezen kívül vannak a kisebb védő űrállomások. Ezek kb egy CR fő szekciójának megfelelő fegyverzettel és páncélzatával rendelkeznek. Ezekből lehet többed a rendszerben, sőt tartalékot is felhalmozhatsz. Az, hogy mennyi lehet kint belőle egyszerre a rendszerben azt határozza meg a rendszer CP-je. Nekem egyelőre a torpedós jött be a legjobban, mert elég messzire ellőnek.
  • lammaer
    #363
    Ó a tököm....

    De találtam megoldást:

    Amire a devek nem képesek, megcsinálja a nép :)
  • Renegade
    #362
    áááh nem úgy megy mint az egyben, itt van x map, a mapokon fix csillag :-)
    bár tény, van egy pici map, ami 7 játékos által játszható.
  • Renegade
    #361
    Egyébként most hogy is vannak a Suul'ka-k, ők is játszható faj, ennek ellenére ők a Lord of Winters alcím felelősei, a félistenükkel együtt. Vagy ez csak scenario lenne, amit elfelejtettek belerakni a játékba? :-)
    Vagy csak egy grand manace?
  • lammaer
    #360
    Hát, az űrstratégiáknál elég nagy divat hogy akár több 100 csillagrendszer is lehet egy játékban. Distant World pl....

    Én nem szeretem, mert az elég művi dolog a játékmenet kitoláshoz, attól nem lesz jobb a meccs ha 100 kolóniát kell pesztrálni.

    Sztem itt is vmi minimum galaxisba fogok belevágni (15-20 kolóniánál több számomra egyszerűen értelmetlen, ott már beleunok a dolgokba).
  • Renegade
    #359
    újabb patch:

    r24419(2.0.24413.1)
    Critical fixes:
    - Fixed Locust end turn CTD
    - Fixed crash transferring ships to new fleet
    - Fixed crash deleting invoices as Loa
    - Fixed Neutron Star CTD

    Other fixes:
    - Optimized transitions to starmap
    - Fixed bug allowing Zuul to see Loa paths
    - Fixed issue with AM burst torpedo
    - Fixed Loa SDB's not appearing in defense manager
    - Fixed bug that would allow biosphere to go below 0
    - Fixed ship production cost not displaying correct value in some places
    - Fixed bug where Loa production costs were not being calculated correctly for armor selections
    - Fixed bug that would cause polysilicate alloys to be impossible to select in design screen
    - Fixed bug that would allow Loa to continue researching while in debt
    - Fixed Loa audio not changing volume
    - Fixed Loa not dropping gate in origin system when on NPG mission
    - Fixed bug that would cause Loa to build gates in wrong order
    - Fixed bug causing caravan fleets to consume CE at target system
    - Fixed bug where Loa would not use cheapest command design when creating fleet
    - Fixed bug locking players out of espionage

    Other changes and additions:
    - Exposed singleplayer empire colors for modders
    - Global Chat now needs to be enabled in the options menu
    - Tuning of Loa ship costs
  • Renegade
    #358
    én csak egyfajta állomást tudok letenni egy rendszerbe, hiába mutatja, hogy minden bolygó mellé tehetek 4 állomást :-(

    Na igen, kicsit más léptékű a játék mint az egy, nagyon ellehet veszni benne. Mondjuk én őrült lassan haladok, hogy megismerjem, szóval még csak 1 provincia, 8 rendszer 13 pici bázis(1,2 szintű), pár fejlesztés, és ez 80 kör alatt.

    Mi lesz itt 200 rendszernél 7 fajjal a SOTS pályán? Elkezdem egy hét múlva, befejezem nyárra? :-)
  • Agamemnon
    #357
    Igen, tényleg olyan Amerika felfedezése feeling :)

    Ezzel a naprendszerenként több bolygó, minden bolygóra külön állomás, minden állomásra külön modul, mindig külön szintlépés állomásonként logikával lehet, hogy kicsit eltúlozták a részletességet. Ennek akkor lenne értelme, ha 4-10 naprendszeres pályák lennének, nem 10-100 :)

    Megnézném a programozót, aki 50 naprendszerben 100+ bolygón naprakészen tartja az állomásokat és még élvezi és kikapcsolódásnak is tartja...
  • Renegade
    #356
    na én is gyűrtem még tegnap, kb a 70. körig jutottam. Wave pálya (3 fő). Huh, hát elég időrabló játék. A fejlesztés még csak most kezd felpörögni, idáig 8-15 kör volt egy tech. A retrofit egyelőre csalódás, mert elég fapados. A gazdaság szárnyal, a kereskedelmet nagyrészt a civilek irányítják, kezd beindulni (sok az import igény), pedig még csak egy provinciám van. Épp összefutottam egy indy fajjal, most próbálok velük barátkozni, kicsit támogatni őket. Ez a tech 5-ös éra (ami kb a játék első 50-100 köre) amolyan "Amerika felfedezése" feeling, bár áthajózunk a csillaghok között, de a saját rendszerünk sincs szenzorokkal lefedve, a kalózokat nehezen lehet még elzavarni, de legalább már a kereskedőket meg tudom védeni.

    Az az érzésem, mintha ez egy Sim játék lenne, némi űrcsatával, ha az ember beválasztja a SOTS univerzum mapot, akkor kb mint egy babylon 5 (mind az 5 évad), több ezer kör, több 100 óra o0
  • Agamemnon
    #355
    Azt hiszem a wikin belefutottam a keresett válaszba:

    Fleet size is limited by both command ability of the CnC/Admiral and the support capacity of the naval base the fleet is attached too. In combat, an Admiral in the field only has their own command limit to work with.

    Spare ships are kept at a naval base as reserves and will require a turn to reactivate, so they can NOT jump straight into combat.

    Fleet size limits the number of ships available for scouting the battlefield, as well as thereby limiting the numbers of ships available for responding to the enemy in system. Thus you will now have to work for their zones of control.
  • Agamemnon
    #354
    Nekem a 6 játékos mellett sem lassú a körváltás, nem több 2 másodpercnél, semmilyen lassulást, fagyást nem tapasztaltam alt+tab-olásnál sem.
  • Ninju
    #353
    Sokat javult a sebesség, de még mindig ez veszi el a kedvem a játéktól.

    A rendszer saját védelme (rendőrök, kis űrállomások)mindig jelen vannak. Most nem lehet nagyobb egy flotta a benne lévő CnC max command pontjánál, szóval nincs tartalék akik beugranak mellé.
    Nem nagyon voltak több flottás védéseim, főleg olyanok, ahol maradt volna szabad CP, így nekem csak 1 flotta volt bent. Elképzelhető, h ha marad, akkor hozhatsz be másikat is, de nem hiszem.
  • lammaer
    #352
    Mester egy kérdés: ugye régen volt az, hogy 1 flotta 1el harcolt, és egyszerre csak annyi hajó lehetett a csatában, amennyit a CnC kapacitás megengedett, a többi tartalékban volt és lehetett behívogatni.

    Ezen változott vmi, most hogy naprendszer szintű a harc? Pl ha van helyi védelem meg esetleg saját flotta is (ne adj isten 2 vagy több), azok mindketten jöhetnek be egyszerre a csatába?
  • lammaer
    #351
    "Nem lassú!!! Az volt. Mostanra NAGYON sokat gyorsult és sokkal gördülékenyebb, mint volt. "

    El se merem képzelni milyen VOLT, mert nekem még most is dobja a "homokórát" körváltáskor, meg a képernyők közti váltáskor is :D