710
  • nyirog
    #630
    van nekem is egy gyanúm h nem, legalább is van egy karika amiben megy egy csík, és minden újrapróbálkozásnál ment a csík, de mivel a színe a zöld árnyalat felé váltakozott ezért úgy gondoltam h biztos nőnek az esélyeim ha minél többször próbálkozok, aztán bumm, körbe ért és azóta csak piros; a javasolt telepátia képességet próbáltam kikutatni, eddig nem sok sikerrel :\.

    Bugokról meg annyit h képtelen vagyok legyártani a dreadnaught oszályú drone carrierem prototípusát mert egyszerűen mikor berakom inconvience-be akkor kilép a játék.
  • lammaer
    #629
    Ez a játék meg a "bugmentes" kifejezés.... erős szarkazmust érzek :)
  • Pares
    #628
    Boldog bugmentes karácsonyt kívánok mindenkinek! :)
  • nyirog
    #627
    Hm, köszönöm a tippet, remélem a psi ágas megoldás hatákony lesz, csalni nem igazán szeretnék :)
  • Cobra.
    #626
    Jeej, 5 kör alatt le tudtam szedni egy Locust felderítőt, már csak 14 marad meg a fő hajó :D
  • lammaer
    #625
    No, azt nem is tudtam hogy újra lehet próbálkozni.
  • SaGa Jr
    #624
    Például a pszionikai ágon (nem emlékszem a nevére) ha kutatsz akkor eljuthatsz egy olyan fejlesztésig ami megemeli a siker esélyét (a kiírt százalékos esély nem fog változni de mégis valahogy sikeresebbé válik a dolog, még ha továbbra is előfordul pár belesülés, később még mindig meg lehet próbálni újra).

    Ha meg nagyon meg akarsz szerezni valamit tuti biztosra, még mindig átírhatod a százalékos esélyt egy sima szövegszerkesztővel a játék adott fájljában (techtree.techtree).
  • nyirog
    #623
    akkor úgy kérdezem, hogyan tudnám növelni az esélyt?
  • lammaer
    #622
    Persze, csak kevés eséllyel :)
  • nyirog
    #621
    kikutathatóak e valahogyan azok a fejlesztések, amik a study után kevés esélyt adnak a sikerre?
  • Ninju
    #620
    Pedig én rakétával szoktam. Illetve a bolygók.
    Sebzi őket minden, csak nem látod mennyire lóg a belük. :-)
  • Cobra.
    #619
    A Spectre-eket csak energiafegyverrel lehet megölni.
  • lammaer
    #618
    Egy cruiser flotta megtámogatva a szabvány védelemmel (+ a bolygó rakétái) nekem 1-2 alkalommal elegendő volt.

    De olyan nagy kárt nem okoznak szóval alapvetően érdektelen. Ja, meg ha jól láttam, amiket "elnyeltek" azok a csata végén sértetlenül visszakerültek, szóval még kevésbé érdekes a történet...
  • nyirog
    #617
    elvileg 22.-én kijött hozzá valami peccs féleség, tud róla valaki valamit? :)

    Más: Haunted spectre ellen mivel érdemes védekezni meg támadni? Csak mert, jött vagy 6 db az egyik rendszeremben és hiába lőttem, őket mindenféle cruiserrel, egyszerűen hatástalan volt, a köd belepte ahajóimat és egyenként emésztette fel őket - ennek ellenére azt írta ki ajáték h győztem, de az én lelkem ettől akkor se nyugodott meg :D.

    Még egy: nem annyira játékhoz kapcsolódó, de ha már menüben viszonylag jó zenék szoktak szólni, nem értem h játék közben miért csak a 2 alap zene megy, az ambient ami a stratégiai nézetben, meg egy csata zene és kész. Nem akkora para, mert mikor már az agyamra lehúzom és alárakok winampot, csak most így feltűntek a főmenü alatt szóló zenék...
  • ACi000
    #616
    Becsülettel elhalálozol:)
  • Cobra.
    #615
    A Locustokkal mit lehet kezdeni, ha nincs Dreadnought flottám?
  • lammaer
    #614
    Igen, pont ezért merült fel bennem a kérdés - jelenleg az AI elég rakéta heavy hajókkal jön, így gyakran csinálja azt hogy amikor meglát a flottája hátat fordít, és menekül miközben ontja a rakétákat. Kárt nem okoz, mert erős vagyok PDben, csak húzza az időt amíg beérem, és egy jó darabig csak a seggét tudom lőni a hajóinak.
    Szóval amint a hajtóműnek kampec, érdemes egy másikat elkezdeni lőni, amíg be nem érem a leállított hajót.
  • Cobra.
    #613
    Cruiserek azért általában előrefelé tudnak a legtöbb fegyverrel lőni, de ha nincs hajtómű vagy orrész, akkor nem tudnak ráfordulni a hajóidra. A rakéták meg úgyis mindig a hajó közepére mennek, szóval azt puhítják közben.
  • inkvisitor
    #612
    Csak éppen a középső szekción szokott lenni a legtöbb olyan cucc, ami fáj.
    Amúgy szerintem azt a részt érdemes lőni, ami a legtöbbet van a saját hajóim fele fordítva. A második fajfüggő.
    PL Solforce és Tarka esetében a hajtómű. Könnyen eltalálható, és viszonylag gyengén páncélozott.
  • Cobra.
    #611
    A 2-ben is gondolomhasonló a rendszer, mint az 1-ben, szóval érdemes először az ellenséges hajó orrát vagy hajtóművét lelőni, majd a középső szekciót. A szétlőttet már nem érdemes lőni, mert onnan már nem kap sebzést.
  • Ninju
    #610
    Én másodiknak egy ép szekciót szoktam célozni. Általában a hajtóművet, mert annak a legnagyobb a célfelülete. Esetleg azt az oldalt, ami már sérült, mert oda kevesebb kell. A borotválást én általában az enyémeknél erősebb, vagy nagyobb hajók ellen szoktam használni.
  • lammaer
    #609
    No, raktak mikulás sapkát minden bolygóra, hát igen, vannak fontos dolgok :)

    Ti hogy látjátok: ha egy ellenséges hajó valamelyik részegysége (orr, test, hajtómű) felrobban, akkor érdemes/célszerű még azt osztani, vagy az már olyan mintha vmi halott részt ütnék és nem okoz igazán kárt a hajóban, tehát célszerűbb átváltani egy ép testrészre ilyenkor....

    Liirként igen erősen rá vagyok kattanva a beam fegyverekre, azokkal meg ugye nagyon pontosan lehet égetni/célozni egy részt (a SOTS1ben is odavoltam ezekért, amikor egy ellenséges hajó össztüzet kap 10 pozitron beames hajótól egy pontba, az vmi fenomenálisan néz ki, és pusztitó is :) )
  • Ninju
    #608
    Köszönöm!
    A becenevet láttam, de nem esett le, hogy az lenne az.
  • inkvisitor
    #607
    egy új hajótípus első csatájakor kaphat egy tulajdonságot.

    Hajlamos csaták alatt sok legénységet veszteni, extra gyors. Fordulékony, Ellenálló sebzéssel szemben, lajhár stb stb.
    Virtual engineering ezt a tulajdonságot már legyártáskor előhozza, a következő tech meg gondoskodik, hogy ez nagyobb eséllyel legyen pozitív.

    Persze lehet haszontalan is: Extra pontos ballisztikus fegyverekkel, de a hajón csak energiafegyver van (megtörtént eset)

    A tulajdonság a hajó terveinél, a hajótest képe alatt jelenik meg.
  • Ninju
    #606
    Az mit jelent, hogy a hajó terve jó lesz vagy rossz?
    Nem tudom hol lehetne megnézni és mi az effekt.
  • lammaer
    #605
    Ez akkor vicces amikor 2vs2 flottaharc van: az ellenség 2. flottája ugye ott kezd, ahol az első volt a meccs végén (amit ugye előre csak megsaccolni lehet), míg a védő 2. flottája ott, ahol a battlemanagerbe tette.

    (a rutintalan mint én mindkét flottáját az ellenfél belépési pontjához rakja. Aztán a második csatában, ahol az ellen már beljebb van lehet rohanni utána és reménykedni hogy hamarabb érem utol mint ő a bolygómat :) )
  • inkvisitor
    #604
    De jelenleg csak körönként 1-el.
    (tervezik emelni)
  • inkvisitor
    #603
    Az overharvest csak az ipari termelésre, a hajóépítésre hat. A bevételt az empire lapon, az adószinttel tudod javítani, de ez negatív hatással van a morálra. Nagyon alacsony morál pedig lázadást okoz.

    lammaer: elvileg ez a helyzet. De ha mozgott a flotta ugyanabban a körben, akkor többcsatás körben az utolsó pozíciótól indul tovább
  • Ninju
    #602
    Esetleg felnyomhatod egy bolygó civil lakosságát 100%-ra. Az megdobja a bevételt, bár az erőforrások fogyni fognak.
  • lammaer
    #601
    Lehet, de akkor nagyon eldugta :) Az így is - úgy is kib*szás, mert bolygó védelemnél hajamra kenhetem a flottát, ami nem ér oda mielőtt lebombázza az ő flottájával a kolóniámat.


    Más: azt hogy lehet megtippelni honnan indul csata elején az ellenfél, ha már van a naprendszerben általa "elfoglalt" szektor? (mondjuk azért mert az előző körben döntetlen lett, ő viszont eljutott egy darabig).

    Az ellen mindíg ott kezdi ahol utoljára volt, a védekező flotta meg ott ahová a battle managerbe rakom?.

  • nyirog
    #600
    érdekes, ha feltolom az overharvestet kb 5 pontig, akkor hirtelen mínuszba kerülök, pedig abban a hitben tettem h majd kilendít a pár százezres adósságból erre pont h mélyítette milliós faktorba. Akkor gondolom az ipari termelés nem befolyásolja a bevételt. Kérdés hogy mit érdemes akkor tennem mikor megyek mínuszba és akármit teszek már nem nő vissza bevétel plusz a morál is folyamatosan csökken, ami gondolom negatív hatással van a kereskedelmre, tehát az már nem hoz annyi bevételt.
  • inkvisitor
    #599
    Nem lehetett az, hogy a flotta másik felét a térkép túloldalára rakta? Mert már láttam olyat. Főleg csata előtti átcsoportosításkor.
  • lammaer
    #598
    Sőt, most éjjel olyan is volt, hogy a flottámnak csak a fele jelent meg a csatában.

    Egy armada CNC és mellé 100 cp-nyi cruiser volt a flottámban (3 féle hajótípus, elavult első körös kineticekből 6 darab, a maradék fejlettebb hajó). Indul a csata, mondom jól elpáholom az ellenfelet, erre a csatában csak a 6 kinetic hajó jelent meg, még a CnC hajó sem.

    Mondjuk ennek sejtem mi lehet az oka: egy frissen kolonizált bolygó felett volt 2 flottám patrol módban, és a csata előtt átszerveztem őket. Sztem ez betett rendesen a játéknak...
  • inkvisitor
    #597
    Ez nálam is előfordult. Szerencsére senkivel sem voltam háborúban, csak a bolygóm felett harcoltak a felderítők egymással.
  • lammaer
    #596
    Eddig azt hittem értem a csata mechanikát. Következő történt:

    Ellenfélnek egy bolygós rendszere, elindultam támadni ugyanarról a helyről (!!!) 2 flottával, egy harcival és egy fullos repairral.

    Amikor a két flotta egyszerre odaért, nem kinálta fel a rendszer hogy melyikkel akarok támadni (battle manager), egyből bedobta természetesen a repair flottát harcolni, egymás után 2x (gondolom mert két flottával mentem). Ki is pusztult ahogy kell.

    Autosave visszatölt, a repair flottának cancel mission, igy csak a harci érkezik meg, így ő játszik.

    Szóval a kérdés: miért nem kaptam battlemanagert hogy eldönthessem melyik flottával támadok. Egyszerre értek oda, ugyanarról a helyről indulva. Ezt már láttam működni, most nem értem mi van...
  • inkvisitor
    #595
    Komment valakitől, aki max GM csúszkával játszik:

    Pffffftt. I always play with max Grand Menaces
    In my current SolForce game on SOTSverse, it's about turn 250 and the Locusts probed me with 3 herald moons about 50 turns ago, and I haven't heard anything from them since.
    The Gardener is floating dead in space about 10 LY's above Sol.
    I think I remember seeing a Peace Keeper flying into Zuul space a while ago, and never saw it again.
    Haven't seen the System Killer or a Supernova, they probably hit somewhere else on the map.
    No sign of the Puppet Master.

    P.S.
    I don't want Chuck Norris on my side.
  • inkvisitor
    #594
    Megvan mi a neutronstar:

    If you can set up a science station next to the incoming neutron star, you will be able to do the special research project. Once the project is complete, the neutron star is destroyed.
    Once your station is set up, other players may destroy your station and pause your studies.
    Also other players may put a station on the star to prevent other players from doing the research project (example: star is heading for enemy system, I create a science station to stall prevent the enemy from destroying the neutron star).

    Az érkező neutroncsillaghoz telepíteni kell egy science stationt, és megvédeni addig, amíg befejezed a speciális projekt kutatást. A kutatás befejeződésekor a neutroncsillag elpusztul.
  • inkvisitor
    #593
    Most épp a sotsverse mapot tolom. A nagy térképeket egyébként diplomáciával szoktam befejezni. Ha megunom a foglalósdit gyorsan felszaladok a diplo fán eclipse-ig, aztán növekvő sorrendben felszólítom a szomszédokat megadásra. A kicsik viszonylag gyorsan megadják magukat, mire meg eljutok a maradék nagyig, már jóval kisebbnek tűnik.
    A Loa-t épp azér próbálgatom, mert egyedi. De a kedvenc a morrigi. stratégiákban ált gazdasági vonalon nyerek. Jóval több a pénzem és a seregem mint az ellennek. :)
  • Renegade
    #592
    egyébként végig is szoktad tolni a nagy galaxisos mappeket, teszem azt a SOTS Univerzumot? Rohadt sok ott a csillag. :-)
    Nem megy nálad az újrajátszás rovására?
  • Renegade
    #591
    na majd egyszer kipróbálom milyen a játék úgy, hogy végig kézben a gyeplő, mondjuk a Hiver-ekkel :-)

    A Loa az még túl meredeknek tűnik :-)