22963
Shepard végső küldetése a Föld megmentéséért

extended_cut-p.jpgWIRÁGBOLT
FOV állítása
A játékmenettel kapcsolatban használjátok a SPOILER! gombot!

  • Seth
    #10339
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem a fejlett civilizációk pusztulnak ki, hanem a szintetikus élőlények
  • Hoz_Hun
    #10338
    Ahogy mondtam nem akarok vitatkozni a végéről. Tudod miért? MERT NEM AKARLAK MEGGYŐZNI! Erről vitatkozni kb olyan mintha tökfőzeléket hoznának a menzána, amit te szeretsz én meg nem. Szerintem és nagyon sok másik embernek, nem tetszik a vége, és csalódott. PONT! Ne akarj már meggyőzni szerinted miért kurva fasza a vége. Nem fog menni.
    Ez van ezt kell szeretni. Ha csinálnak egy Ending DLC akkor örülök, ha nem akkor sem tudok mit tenni.
  • IJIazz
    #10337
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De a Föld sorsára nézem csak 3 lehetőség van, ha a Reaperek elpusztítása mellett döntesz:
    -megmenekül
    -megmenekül, de nagyon romokban van
    -elpusztul

    A videókban van a végén ez így van megoldva:
    -a robbanás hulláma csak a reapereket nyírja ki, a Big Ben és a katonák túlélik
    -a hullám megrogyasztja a Big Ben-t, a katonák elégnek
    -elpusztul minden, ami az útjába kerül

    A kérdés változatlan: Mi köze ennek ahhoz, hogy mekkora sereget gyűjtöttünk?
  • Belkar
    #10336
    Ezért gagyi az ME3:

  • Pluskast
    #10335
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amikor a számítógép felajánlja, hogy ugye egyik esetben átveszi az uralmat a reaperek felett de meghal, a másik esetben pedig kiírt minden fejlett civilizációt bele értve a reapereket is. Ezután ugye lemegy az intró illetve a készítők névsora és a végén bejön egy kis intró ahol az öreg fószer beszél a kölkéhez. De ugye ha a megsemmisítést választod, akkor azt látod, hogy kipusztúl az élet a földön illetve mindenütt a galaxisban, ahol fejlett civilizáció volt.
  • Atilorn
    #10334
    Persze, hogy elmondhatod. Azzal van a baj, ahogy mondod. Mindenkinek neki támadsz, pedig nem igaz, hogy ezt nem tudod más hangnemben. Igazad van sok mindenben, de akkor se kellene neki támadni, és mindennek lehordani azt akinek nem tetszik a vége.
  • Pares
    #10333
    Mi? Melyik választással? Ilyenről még nem hallottam...
  • Pares
    #10332
    3 fajta? Néhány hsz.-el lejjebb az egyik Spoilerben elég sok kombinációt olvastam...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Here is what the strategy guide says so if you don't wanna know don't read this comment. If Collector Base was saved:

    If your readiness ratting is below 1,750 points, Earth is destroyed regardless of the choice to destroy the Reapers or become one.
    1,750 rating, if you choose to destroy the Reapers, Earth is destroyed.
    2,050 rating, if you choose to become a reaper, Earth is saved.
    2,350 rating, if you choose to destroy the reapers Earth is devastated but still there.
    2, 650 rating, if you choose to destroy the reapers, earth is saved.
    2,800 rating, you're able to create synergy between organics and synthetics, saving earth and the galaxy..
    4,000 rating, if you choose to destroy the reapers and "saved" Anderson, shepard Lives
    5,000 rating, if you choose to destroy the reapers and did not "save" Anderson, Shepard Lives
    If the collector base was destroyed.

    Below 1,750 rating, earth is destroyed regardless of what you choose.
    1,750 rating, if you choose to become a reaper, earth is destroyed.
    1,900 rating, if you choose to destroy the reapers earth is devastated but still there.
    2,350 rating, if you choose to become a reaper earth is saved.
    2,650 rating, if you choose to destroy the reapers, earth is saved.
    2,800 rating,you are able to create synergy between organics and synthetics, saving earth and the galaxy.
    4,000 rating, if you choose to destroy the reapers and "saved" Anderson, Shepard lives.
    5,000 rating, if you choose to destroy the reapers and did not "save" Anderson, Shepard lives.
    There is a special rewward available only to players who have imported a save from ME2 with the Prejek Paddle Fish purhased by Commander Shepard. If the Prjeck Paddle Fish survives through all of ME3 and ME3 New Game Plus, visit Liara's quarters aboard the Normandy for a very special intel bonus.**
  • Pluskast
    #10331
    Hááát az egyik esetben még talán, de a másik esetben....... Nem igazán tudom elképzelni. Sőt kicsit furcsáltam ilyen értelemben a végkifejletet is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nevezetesen, a vén tata hogyan tud mesélni Sheperdről, amikor az egyik választásoddal kiírtod az egész univerzumot
  • RamsayBolton
    #10330
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, csak a magas war asset-ek ellenére, Londonban játszva, végig arra számítottam, hogy még a Citadel sugár előtt vége lesz és meghalunk. Fel is nyögtem hangosan, hogy igen erre számítottam, mikor Harbinger sugara elkapott. Aztán persze mégis folytatódott.
  • Pares
    #10329
    "Ha egyszerűen beolvasztották volna a 3 végkifejletbe semmivel sem lett volna több, mint írtam nem kérek video-s véget minden csip-csup dologról, elég némi leírás is."

    Aha, persze, akkor meg az lett volna a baj.

    "Ez így nem igaz mert azok nem az én döntéseim voltak én teljesen mást döntöttem, és amúgy mindegy mit döntesz mindenképpen eljutsz a végéig."

    Wut? Arról ki tehet, hogy a kistesód nyomogatta helyetted az egérgombot? Vagy most mire gondoltál? Az egész játék során és a legvégén is Te döntesz. És még szép, hogy mindenképp eljutsz a végéig, különben mi értelme lenne a játéknak... Az számít, hogyan jutottál el a végéig!
  • Corten
    #10328
    Azért Shepard elég rendesen szórta a magvait meg egypár Reapert is kinyírt
  • IJIazz
    #10327
    Akkor ezt magyarázd el nekem légyszíves:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha a reaperek elpusztítása mellett döntünk az EMS-nek mi köze van, hogy a piros robbanás miket pusztít el?! Mert 3 fajta videó van ehhez a befejezéshez.
  • xblades
    #10326
    "Ha olyan befejezéseket csináltak volna, hogy azt a rengeteg változót is integrálják, akkor szerinted hány lemezre tudták volna rápréselni a sok változós jeleneteket?"

    Ha egyszerűen beolvasztották volna a 3 végkifejletbe semmivel sem lett volna több, mint írtam nem kérek video-s véget minden csip-csup dologról, elég némi leírás is.

    "Nem lett értelmetlen egyetlen döntésed sem, mert azokkal jutottál el idáig."

    Ez így nem igaz mert azok nem az én döntéseim voltak én teljesen mást döntöttem, és amúgy mindegy mit döntesz mindenképpen eljutsz a végéig.


    MerlinW

    "A könyveket ne vedd ide."

    Ezt csak azért hoztam fel mert van ami abban volt megmagyarázva másképpen meg sem tudod miért is történt másképpen mint amit te döntöttél.
  • Pares
    #10325
    Nem hát, csak burkoltan, a jobbik esetben. Meg folyamatosan azt hallom: Légyszi ne írd le a véleményed! Légyszi légyszi légszi! Kicsit felcsesződtem már, bocs.
  • MerlinW
    #10324
    Kilátástalan háborúban, totális túlerővel szemben majdhogynem egyedül mi vezéreljen, ha nem a remény?:)
  • Pares
    #10323
    Na, hát épp ez az. Ha olyan befejezést csinálnak, amiben valakinek ez van, valakinek az, de nincs egy közös pont sem, akkor azzal nem lehet mit kezdeni. Így tudjuk hogy a Reaperek és a Relék kilőve. De van egy pár elképzelésem, hogyan lehetne folytatni...
  • MerlinW
    #10322
    Amilyenben te:) Bár többnyire még akkor sem faszoznak, meg hülyéznek.
  • MerlinW
    #10321
    Lesz új rész az majdhogynem biztos. Már a ME2 idején mondták hogy, ha a bevétel is úgy akarja, már megvan a köv. 2-3 rész forgatókönyvének terve. Valamint ME3 megjelenése előtt is figyelmeztettek, hogy tartsuk meg a mentéseinket.
  • Pares
    #10320
    Hozzám milyen stílusban írnak?
  • RamsayBolton
    #10319
    "Szerintem a játék vége nem ott kezdődött, amikor felértünk a Citadelre, hanem bőven az előtt."

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már az egész londoni harc azt sugallja, hogy hiába próbálkozunk, semmi értelme, reménytelen az egész. Csak az érzelmek és a "csakazértis" visz tovább.
  • Pares
    #10318
    Hogyne lenne értelme: Mindenkit kinyírsz, más döntéseket hozol, akkor a ME3 során másokkal találkozol, sok dolog máshogy alakul, itt nem kapsz segítséget, ott meg kapsz.

    A játék nem a legvégső átvezető videóról szól bassza meg... 45+ órát beleöltem a játékba, és az igazat megvallva nem az maradt meg bennem legjobban, hogy mit láttam a legvégén, mert számítottam rá, hogy valami ilyen lesz, hanem az maradt meg bennem, ahogy odáig eljutottam, na az volt hatalmas élmény.
  • MerlinW
    #10317
    ME3 karakterimport képernyőjén írja miket vesz figyelembe a karakterek túlélését és a DLC-k meglétét leszámítva.
  • MerlinW
    #10316
    Ebben a témában nagyrészt egyetértek veled (mi a fene), csupán az alpári lekezelő stílusod nem tetszik senkinek. Ezzel a stílussal nem várhatod el, hogy bárki is komolyan vegyen.
  • Pares
    #10315
    Ne zavarjon. A Mass Effect története lezárult, valahogy le akarták zárni, ez nem volt titok. Így, hogy univerzálisan minden befejezésben elpusztultak a relék, nagyobb esély van, hogy a jövőben lesz valami folytatás, mert univerzálisan lehet feltételezni, hogy az élet a Mass Relay technológia nélkül fejlődik majd tovább más irányba. A kreditek utáni rövid videó is ezt erősítette meg bennem. Bár nem biztos, hogy lesz új játék, szerintem pont azért lett kész, végleges befejezése az egész játéknak, mert megsemmisültek...
  • RAMyMamy
    #10314
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    na, igen, ezek miatt az első 2 részt nem is érdemes újra megcsinálni 100%-ra. pont most van egy karakterem, akivel még csak me2-ben tartok, suicide misson előtt. erősen gondolkodom rajta, hogy ne csináljam meg vele az összes küldetést, mert értelme nem lesz a me3-ban :( pedig az első részt majdnem 100%-ra csináltam meg (egy bug miatt), vele szerettem volna az összes részt maxra megcsinálni... de asszem, hogy hagyom a francba.
  • MerlinW
    #10313
    A könyveket ne vedd ide. Azok a játék alapján inspirált regények. Nincs Lucasfilm féle cenzúra, teljesen független a játék forgatókönyvének írójától. Megkockáztatom, hogy senki sem olvasta BW-nél. (Amivel nincs is gond, hiszen nagyon középszerű könyvsorozat lett - nem tudom miért kapta Karpyshyn a NYTB-t, de a ME könyvtrilógia citromdíjat érdemelne). Egyébként a kritikusok is mind írták, hogy a könyveket azoknak ajánlják, akik nem játszottak a játékkal, mert totális ellentmondások vannak benne.
  • Pares
    #10312
    Na most üljél le, és gondolj bele: Ha olyan befejezéseket csináltak volna, hogy azt a rengeteg változót is integrálják, akkor szerinted hány lemezre tudták volna rápréselni a sok változós jeleneteket? Mellesleg elképesztő munka is lett volna összefüggő, nem pedig összevágott részjelenetekből álló videót csinálni. A vége lezárta a szériát. Nem lett értelmetlen egyetlen döntésed sem, mert azokkal jutottál el idáig. A döntéseidet bőven kiérezhetted még a legvégső jelenet előtt. A legvége, a kisgyerekkel pedig meglepő volt, de csomó dolgot megmagyaráz (az első, ami az eszembe jutott, a Klencorys dolog volt). Ez a baj, sokan irreális elvárásokkal álltak neki a végső jelenetnek. Szerintem a játék vége nem ott kezdődött, amikor felértünk a Citadelre, hanem bőven az előtt.
  • RamsayBolton
    #10311
    Hoppá ilyen befejezés is van?



    Egyébként így többször megnézve látszik, hogy a Relék
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem szupernovaként robbannak fel, hanem csak "simán". Tehát a csillagrendszerek megmaradnak.
  • Cef
    #10310
    Ezt meg honnan vetted?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak annyit vártam volna, hogy a relék megmaradnak. Hogy ki hal meg és ki éli túl vagy ki él boldogan és ki nem az már nem nagyon izgatott volna. Az univerzumnak annyi. Maradt az FTL, de az utazás évekig vagy évszázadokig is tarthat, a fajok birodalmai széthullottak, vagy legalább is a kapcsolattartás nagyon leredukálódott, max kommunikálni tudnak. A kolóniák többsége fizikailag elszigetelődött egymástól. Persze a fajok megmenekültek, Shepre mindenhol hősként emlékeznek és van remény, hogy egy nap sikerül új reléket építeni, de epilógus nélkül ez a verzió elég keserű. Engem ez zavar.
  • Pares
    #10309
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hol nem Happyend az, hogy a Reaperek nincsenek többé, vagy már nem veszélyesek? Hol nem Happyend az, hogy a szintetikusok és az organikusok egyesülhetnek az élet legfejlettebb formájában? Hol nem Happyend az, hogy a Föld és minden más faj is megmenekült? Az a baj, hogy egy nagy faszságot, egy giccs, klisé és undor özönt akarsz befejezésnek, ami abszolút nem illett volna a játék hangulatához. Mellesleg Shepard sem hal meg feltétlenül. A befejezések egyszerre drámaiak, egyszerre happiendek is, pont a megfelelő elegyben. Ja, és Te meg kérlek szépen ne mondd meg, hogy én mit ne csináljak. Nem mondhatom el a véleményem? Vagy csak pusztán nem tetszik, hogy kiigazítalak és rámutatok a faszságaitokra?
  • xblades
    #10308
    Teljesen egyetértek az előttem szolokhoz NEM a végső döntésekkel és azok kifejletével van a baj a legtöbb nemtetszését nyilvánítónak és nem azzal hogy meghal-e vagy nem a főhős a végén.

    NEM tündérmesés happy end-et szeretnének ne tessék ezzel pedálozni csak azt hogy összefüggés legyen a dolgok közt és legyen befolyása a döntéseinknek. Aki azt érzi hogy van az még nem játszott igazi Rpg-vel.
    Én magam részéről szívesen láttam volna egy olyan véget is amiben folytatódik a ciklus úgy ahogy van.
    Az egész történet legvége ugyan úgy fontos tényező mint az eleje és ez egyértelműen össze lett csapva és aki ezt nem látja az nézzen körül jobban, attól még hogy csak 18 ezren szavaztak a hibás vége lehetőségre az 1 millióból nem azt jelenti hogy csak ennyien is vannak.
    "Annyira rosszul zárják le a trilógiát, hogy azt tanítani kellene egy “hogyan ne”-kurzus keretein belül."

    És itt csak idézni tudok egy előttem írótól:
    A befejezés egyik problémája az, hogy az utolsó pillanatban passzíroz ki egy nyuszit egy olyan kalapból, ami egyébként a színpadon sem volt. Ez nem egy “váratlan, meglepő fordulat”, hanem egy rosszul, leginkább semennyire felvezetett ötlet, amit az utolsó pillanatban dobtak be az írók.

    Ráadásul aztán kiderül, hogy a nyuszi az nem is nyuszi, hanem egy halálra nyúzott róka. Addig nyúzták, amíg belefért a kalapba. A játék befejezésekor kettő (bizonyos feltételek teljesülése esetén három) fő döntési lehetőségünk van, ami jelentősen befolyásolja a Mass Effect univerzum jövőjét. Csakhogy ezeket a típusú döntéseket már láttuk más játékokban. Ezek annyira felismerhetőek, hogy le sem írom a játékcímet, ami beugrott – mert a cím önmagában elspoilerezné a Mass Effect 3 végét.

    Az utolsó 5-10 perc egész egyszerűen teljesen idegen a Mass Effect univerzumtól, és egyébként logikailag is nagyon sok sebből vérzik, bármelyik opciót is választjuk.
    A legrosszabb az az egészben az, hogy mindegyik döntés teljes mértékben értelmetlenné tesz minden egyéb, korábbi döntést – a trilógia teljes cselekménye során.

    A végére: ahol, ha másképp nem is, legalább egy-egy rövid szöveggel megemlékeztek a főhős cselekedeteinek hosszútávú kihatásáról, a játék esetében elvártam volna egy ilyen típusú boncolgatást,de még csak szöveges leírást sem kapunk.
    A kettő vagy három végkimenetelt gyakorlatilag nem befolyásolja semmilyen korábbi cselekedetünk, legfeljebb apró különbségeket láthatunk a végső animációban. Egyébként a végső döntéshez vezető csatára sem hatnak a korábbi cselekedeteink.

    Hatalmas történetbéli és háttértörténeti problémák, amiket ha nem vetted meg a Dlc-et és a könyveket nem fogod érteni, legalább belerakhatták volna a 3-ba leírásként. Ja és nem is beszélve arról a tényről hogy az egyben hozott döntéseinket egyszerűen semmisé tették és van hogy meg sem magyarázzák miért csak kamilázol hogy te nem így döntöttél akkor most mi van?

    Ami a legrosszabb az a döntéseink semmibevétele, továbbá hogy nem tudjuk meg a következményeket, szinte senkiről.
    HADD DÖNTSEK már én ha szivárvány felhős rózsaszín világú véget akarok azt ha teljes katarzist azt és ha valami kettő közötti átmenetet azt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És az hogy én dönthetek a teljes kiirtásról (amiben a többi MI nem tudom hogyan pusztul bele), a teljes egybeolvadás és az irányítás átvétele a reaperek közt az nem az.
  • Pares
    #10307
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudom, nekem is tetszett, amikor úgy kiszálltak a Normandyból, tudva, hogy nincs többé Mass Relay technológia, belegondolva, hogy most minden új irányba indulhat el, nyugodtan, tudva, hogy nincsenek többé ciklusok sem.
  • Atilorn
    #10306
    PARES!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kérlek szépen ne csináld ezt. Kérlek fogadd el, hogy rengetegen vannak akik happy endet akartak(jó magam is közéjük tartozok, nevezz trollnak). Te örülhetsz, hogy tetszett a vége. Magam részéről úgy gondolom, hogy mindkét végletnek is szerepelnie kellett volna, hogy tényleg az überfasza játék legyen, ami mindenkinek tetszik, és mindenki maximálisan elégedett lehet vele. Én nem azért közdöttem a játékban, hogy a végén csak olyan döntést hozhassak, amivel értelmetlenné teszem néhány korábbi döntésemet. Nem azért teremtettem békét a quarianok és a geth-ek között, hogy "csak" pontszámok legyenek a war assets képernyőn, és végén a relék pusztulása miatt Tali soha se láthassa többet az anyabólygólyát(pedig szegény,hogy eltervezte már, hol lesz a háza). Persze végig a túlélésért küzdöttünk, de igazán megadhatták volna az esélyt egy happy endre.A végén meg olyan választásokat adjanak elénk, amik ellen valamilyen formában végig küzdöttünk.TIM ellen küzdöttünk az irányítás ellen, küzdöttünk, hogy a gethek megmaradjanak, béke legyen, és küzdöttünk az ellen, hogy a reaperek magukba olvasszanak minket.Látom én ezeknek a súlyát, és jelentőségét, de akkor sem tetszik.
  • MerlinW
    #10304
    Nekem speciel nem fog hiányozni Shep egy esetleges újabb részben. Gyakorlatilag 0 karakterleírása volt végig, inkább foglalkoztak a társakkal, egyebekkel. Tehát abszolút nem állt közel hozzám a karakter, nem egy Ezio Auditore - érdekes, ott senki sem volt felháborodva - :)
  • RamsayBolton
    #10303
    Még a Normady-ról, megnéztem mind3 befejezést.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén mikor Joker menekül és lezuhannak. Ez szerintem abszolút szimbólikus. Sőt ez már a credits utáni Stargazer ürge meseszövésével kapcsoltam össze.

    Hogy mi történik, ha a szintézist választod Joker és EDI együtt lépnek ki a hajóból, ezzel jelképezve organikus és szintetikus egyesülését. Az egész játékra visszatekintve ez a motívum (Joker+EDI) ezt képviselte, az együttélést.
    A Reaper-ek (és mindne egyéb gépi) elpusztítása után ugye nincs EDI. Helyette a Protheán lépett ki (harmadiknak). Aki az egész játékban a szintetikusok könyörtelen elpusztításáért állt ki. Számára a szintetikus természet ellenes, elpusztítani mindet, nincs más út.
    Az irányítod a Reaper-eket befejezésnél pedig megintcsak EDI lép ki (harmadiknak), nem Jokerrel együtt, tehát életben maradt a szintetikus élet, de az együttműködés korántsem biztos.

    E mellett nálam mind3 befejezésnél Tali volt még ott. Gondolom ez mindenkinél az akivel a románcot folytattuk (Talival "jöttem össze"). Nyilván ez Shep személyes álma, célja, hogy akit szeret a legjobban, az túlélje és ott legyen a végén az újrakezdésnél.
  • Pares
    #10302
    Olyanból volt annyi minimum, mint az előző részekben. Csak most a kalibrálós duma helyett értelmes szöveget nyomatnak.
  • Cef
    #10301
    "Vagy nektek csak az számít párbeszédnek, amikor kattingathattok is valamire? Nekem az számít, amikor beszél valaki... Lehet itt a különbség..."

    Valószínűleg rátapintottál a lényegre. Nálam az számít párbeszédnek, ha kattintgatni is tudok. A pármondatos dumák jó hogy vannak, de több felelet-választós résznek jobban örültem volna.
  • Pares
    #10300
    Tönkrevágja? Micsoda? Áhhh... A széria vége, a relék egybefüggnek a reaperek ciklusaival. Egyértelmű, ha az egyik megy, a másik sem marad úgy ott. Látod, happiendről beszélsz. Olyan befejezést szeretnél látni, amikor legyőzzük a reapereket és minden marad úgy, Shepard a Normandyn Ashley kúrogatva megy a távolba, a Földön megy az örömünnep és mindenki békésen él együtt, amíg meg nem hal. Bloaf.
  • sherlock1
    #10299
    Nálam miért nem jöttek ki a hajóból a végén? Az is a pontoktól függ?
    Ezt találtam, ami leírja, hogy milyen ratingnél milyen befejezést ad, de a hajóról nem ír:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Here is what the strategy guide says so if you don't wanna know don't read this comment. If Collector Base was saved:

    If your readiness ratting is below 1,750 points, Earth is destroyed regardless of the choice to destroy the Reapers or become one.
    1,750 rating, if you choose to destroy the Reapers, Earth is destroyed.
    2,050 rating, if you choose to become a reaper, Earth is saved.
    2,350 rating, if you choose to destroy the reapers Earth is devastated but still there.
    2, 650 rating, if you choose to destroy the reapers, earth is saved.
    2,800 rating, you're able to create synergy between organics and synthetics, saving earth and the galaxy..
    4,000 rating, if you choose to destroy the reapers and "saved" Anderson, shepard Lives
    5,000 rating, if you choose to destroy the reapers and did not "save" Anderson, Shepard Lives
    If the collector base was destroyed.

    Below 1,750 rating, earth is destroyed regardless of what you choose.
    1,750 rating, if you choose to become a reaper, earth is destroyed.
    1,900 rating, if you choose to destroy the reapers earth is devastated but still there.
    2,350 rating, if you choose to become a reaper earth is saved.
    2,650 rating, if you choose to destroy the reapers, earth is saved.
    2,800 rating,you are able to create synergy between organics and synthetics, saving earth and the galaxy.
    4,000 rating, if you choose to destroy the reapers and "saved" Anderson, Shepard lives.
    5,000 rating, if you choose to destroy the reapers and did not "save" Anderson, Shepard lives.
    There is a special rewward available only to players who have imported a save from ME2 with the Prejek Paddle Fish purhased by Commander Shepard. If the Prjeck Paddle Fish survives through all of ME3 and ME3 New Game Plus, visit Liara's quarters aboard the Normandy for a very special intel bonus.**


    Én azt sajnálom, hogy az 1. rész még rendes sci-fi volt, a 2-3. rész már átment ilyen star wars-os sci-fi fantasy-ba. Én a "kék" befejezésből kaptam a "jó" verziót és a "piros" befejezésből a "rosszat". A kék/jó tetszett, a piros/rossz rohadtul nem. A "zöld" befejezést megnéztem youtube-on, de azt nem nagyon értem.
    Amúgy meg túl sok battlestar galactikát néztek az írók, a végső párbeszédből legalábbis ez jött le...
    Annyira nem volt vészes, de egy következő résznek vagy mass effect mmonak rohadtul nem látom értelmét a jövőben ezek után.

    Mindenesetre a jövőben messzire elkerülöm a bioware játékokat, mindig elkúrnak valamit a folytatásaikban.